Alle teksten van deze blog mogen gecopieerd worden en zijn beschikbaar onder CC-BY-SA/GFDL
Omdat de rijen met blogs die ik regelmatig bezoek helemaal onoverzichtelijk werden, zijn deze nu in een apart 'hoekje' ondergebracht, samen met de websites van mijn persoonlijke interesses. Gewoon hieronder aanklikken.
Foto's van al de wandelingen in ons "Fotoboek Wandelingen"
Ik loop met Asics Gel Kayano
We fotograferen met de Nikon D80
Mijn mountainbike
Loopkilometers 2009 Januari: 80,7 km (9x) Februari: 30 km (4x) Maart : 26,8 km (3x) April: 6 km (1x) Mei: 74,5 km (8x) Juni: 42,9 km (10x) Juli: 52,8 km (7x) Augustus: 98,7 km (8x) September: 110,2 km (9x) Oktober: 44,8 km (6x) November: 7 km (2x) December: 8 km (2x)
Loopkilometers 2010 Januari: 8 km (2x) Februari: 13 km (3x) Maart : 41,3 km (7x) April: 69,2 km (8x) Mei: 4 km (1x) Juni: 34,7 km (7x) Juli: 55 km (8x) Augustus: 24,8 km (3x) September: 32,6 km (5x) Oktober: 70,9 km (8x) November: 98,3 km (11x) December: 30,6 km (3x)
Loopkilometers 2011 Januari: 53,1 km (8x) Februari: 76 km (9x) Maart : 88,1 km (9x) April: 48,4 km (6x) Mei: 66,6 km (6x) Juni: 47 km (5x) Juli: 0 km (x) Augustus: 27,5 km (5x) September: 0 km (x) Oktober: 13,2 km (3x) November: 0 km (x) December: 41,1 km (9x)
Loopkilometers 2012 Januari: 87,9 km (11x) Februari: x km (x) Maart : x km (x) April: x km (x) Mei: x km (x) Juni: x km (x) Juli: x km (x) Augustus: x km (x) September: x km (x) Oktober: x km (x) November: x km (x) December: x km (x)
Aantal loopkm's 2005: 1082 km Aantal loopkm's 2006: 1571,9 km Aantal loopkm's 2007: 1085,8 km Aantal loopkm's 2008: 1007,7 km Aantal loopkm's 2009: 578,2 km Aantal loopkm's 2010: 482,4 km Aantal loopkm's 2011: 461 km Aantal loopkm's 2012: ?? km
Over wandelen, hardlopen, fotografie en Belgische bieren Van 0 naar 42,2 km! September 2004 beginnen lopen, om overgewicht kwijt te geraken. Inmiddels 2 marathons uitgelopen (Brussel 2006, Cheverny 2007). Hier vertel ik over mijn loopvorderingen, verslagjes over mijn wandeltochten en mijn ontdekkingsreis door de Belgische biercultuur. Maar ook mijn andere hobby's zoals natuur en fotografie, muziek en onze perikelen als lesgever en ongevalssimulanten bij het Rode Kruis komen hier aan bod. Op 28 april 2006 traden Fleur en ik in het huwelijk en gingen daaropvolgend schapenhoeden in Zuid-Frankrijk. Op 23 juni 2007 werd onze dochter Ariadne geboren.
17-05-2010
Op de motor?
Met de motor mag ze nog niet meerijden, maar ze verkleed zich graag met papa's spullen. De foto's zijn genomen door mama op 11 mei.
Bier bij het betere eten. Het vindt steeds meer ingang, ook in de hoogste kringen. Al jaren promoot men het bier aan tafel, niet in maar naast je bord. Bier- en foodpairing, om het met een hippe term te benoemen. En dat het trendy is, bewijst Inedit, het nieuwe bier van Estrella Damm, de nog steeds onafhankelijke brouwerij uit Barcelona. Niemand minder dan Ferran Adrià van toprestaurant El Bulli ontwikkelde het samen met de Catalaanse brouwerij. Ferran Adrià runt nog steeds het beste restaurant ter wereld en vond dat er bij bepaalde gerechten geen wijn kon worden geserveerd. Blij om dat te vernemen, uiteraard.
Adrià wilde geen pilsbier, maar zocht naar een eigen recept. Het werd uiteindelijk (na anderhalf jaar onderzoek en ontwikkeling) een witbier maar dan wel eentje met veel smaak. 'Estrella' betekent ster in het Spaans, vandaar de grote gouden ster op de sobere maar zeer stijlvolle fles, die iedereen wel op zijn feesttafel wil zetten. Dat is ook heel belangrijk: wil je met bier wijn beconcurreren, dan moet de verpakking er ook mooi uitzien. Dat hebben onze Belgische brouwers de laatste jaren ook goed begrepen.
We kregen de gelegenheid dit bier te proeven in restaurant De Peerdeblomme te Assebroek. De mooi gekoelde fles (uit een prachtige ijsemmer) werd ontkurkt en het bier werd geschonken in een hoog wijnglas. De aroma's van verse mout en tarwe kwamen ons al tegemoet, maar er is ook een duidelijk citrustoetsje: hier werden koriander en curaçao, de klassieke ingrediënten van Belgisch witbier, gebruikt.
Het bier smaakt volmondig en fruitig, en het dronk, met 4,8% alcoholgehalte, heel lekker weg. Dit biertje paste perfect bij onze Cote a los, maar kan ook bij tapas, vis of schelpdieren geserveerd worden.
Categorie:cafe en bier Tags:Inedit, De Peerdeblomme
Begin deze week een mooie wandeling gemaakt in een - voor mij - onbekend stukje bos in Moerbeke-Waas. Ik ging op zoek naar de 'geocache' "Den boerenbuiten deel 1" (GC25TG2). Men zou zeggen de 'gezonde' buitenlucht, maar ik heb tussen de akkers meteen genoeg pesticiden binnen gekregen voor de rest van het jaar. Eens het bos in rook het een stuk aangenamer, de geocache werd vlotjes gevonden. Nadat ik het logboek ingevuld had besloot ik wat verder te wandelen in dit klein stukje bos en ontdekte ik tot mijn verrassing een volledige 'weekend woonwijk'. Iedereen had hier zijn stukje privaat bos met caravaan of boshut, de ene al wat mooier dan de andere. Ariadne heeft van al dit moois niet veel gezien, terug aan de auto werd ze pas wakker waarna we naar de speeltuin in Puyenbroeck trokken, zoals altijd plezant en heel rustig op een dinsdag namiddag.
Wegens rugproblemen sinds begin deze week, is er weinig beweging en het betert niet echt Ons Ariadne is een echt 'buitenmensje', elke zonnestraal tussen de regenbuien door is genoeg om haar naar buiten te krijgen. Te nat? Dan maar de laarzen aan .
Zondag trokken we naar het provinciedomein Lippensgoed-Bulskampveld te Beernem, West-Vlaanderen. Lambert Malfait was de eerste heer van het Bulskampveld, rond 1800 liet hij er zijn hoeve tot een kasteel verbouwen. Het huidige kasteel is het tweede dat hier gebouwd werd van 1887 tot 1892, in een sobere neogotische stijl.
Toen de familie Lippens het domein in 1904 aankocht werd E.Galopin als landschapsarchitect aangesteld om het kasteelpark te ontwerpen. Een park, in Engelse landschapsstijl, doorbrak het stramien van de rechtlijnige dreven.
In 1970 werden de 201 ha bos, landbouwgronden, park kasteel en bijbehorende hoeven aangekocht door de provincie West-Vlaanderen, en na aanleg en inrichting opengesteld voor het publiek.
We bezochten eerst de kruidentuin, op de foto's wildemanskruid en Ariadne met een 'grote' vondst die ze trots kwam tonen.
Eerst bezochten we de speeltuin, daarna wandelden we langs het natuurpad St-Amandus, waarvan later zeker nog een aantal foto's.
Donderdagavond: DL1 - 10,6 km - 1:03:30 (10 km/h - 5:59 min/km - GHS 132)
Na het werk vanaf de bushalte in Kemzeke de volledige oude spoorlijn (nu fietspad) afgelopen tot het eindstation in Moerbeke-Waas, goed voor 10,6 km. Het was trouwens mooi loopweer. De planning was om vandaag weer te lopen maar wegens kniepijn heb ik besloten enkele rustdagen in te lassen.
Donderdagvoormiddag: DL1 9,3 km 0:56:00 (10 km/h 6:02 min/km GHS 127) Zondagochtend: DL1 10 km 0:59:50 (10 km/h 5:59 min/km GHS 134)
Er werd maar enkele malen gelopen vorige week. Donderdag voormiddag ging het langs de Moervaart en daarna richting domein Puyenbroeck. Fleur met Ariadne op de fiets volgde en in het domein namen we een pauze zodat Ariadne nog wat kon ravotten in de speeltuin, waarna we terug huiswaarts liepen. Zondag werd in het Heidebos gelopen bij een prachtig zonnetje. Deze maal de combinatie rode-groene-gele route gelopen, goed voor 10 kilometer. Zondagnamiddag zijn Fleur en ik gaan fietsen over de fietsknooppunten richting Lembeke, Ariadne achter mij in de fietskar. Ik had me een klein beetje misrekend zodat we voor onze eerste fietstocht dit jaar meteen 54 kilometer hadden, toch behoorlijk zwaar met de fietskar, blij dat we terug thuis waren.
Vrijdagochtend: 18 km - 0:50:45 (21,2 km/h - GHS 131) Vrijdagavond: 18 km - 0:46:30 (23,1 km/h - GHS 133)
Eindelijk de eerste maal dit jaar met de fiets gependeld tussen Kemzeke (bus werk) en Wachtebeke (thuis). 's Morgens rustig aan, eerder een slakkegangetje. 's Avonds iets sneller gefietst, de eerste 10 kilometer binnen de 25 minuten maar na 14 km was het beste er af en kon ik een snelheid rond de 25 km/h niet meer halen . Natuurlijk zal het wel beteren met de conditie zodra ik terug regelmatig de fiets zal op gaan.
Zondagochtend: DL1 - 6,5 km - 0:39:00 (10 km/h - 6 min/km - GHS 133)
Omdat ik gisteren weinig kilometers gedaan had, heb ik deze ochtend een rondje gelopen in het Heidebos over de rode en groene route. Ook nu weer vlot en met een lage hartslag. Op de route had ik ook een ontmoeting met de Galloway runderen, waarna ik later even met het fototoestel terug gekomen ben. In het Heidebos grazen jaarrond 17 Gallowayrunderen. Zij helpen mee om in het bos meer natuurlijke structuur te brengen. Ze eten van de struikheide, de opschietende bomen en struiken en de kruiden. Daarmee zijn ze belangrijk voor de verjonging van struiken en bomen en de verspreiding van de zaden.
Zaterdagnamiddag: 5,2 km - 0:31:00 (10 km/h - 6 min/km - GHS 127)
Terwijl Fleur met Ariadne in de speeltuin vertoefde, ben ik een rondje gaan lopen op het domein Puyenbroeck. Ik heb de mooie Siesmeersen wandelroute doorheen het domein verkozen. Volgens het plan zou deze 7 km lang zijn, ik was dan ook verwonderd na amper 5,2 km terug aan het beginpunt te staan. Volgende maal "brei" ik er zelf een stuk aan .
Maandagvoormiddag: 9,4 km - 0:57:20 (6:06 min/km - 9,8 km/h - GHS 141) Donderdagvoormiddag: 8,9 km - 0:54:30 (6:07 min/km - 9,8 km/h - GHS 129)
Er werd deze week weer enkele malen gelopen. Maandag langs de Moervaart richting St-X-Winkel, onder de Spanjeveerbrug door en terug via het jachthaventje. Gothic muziek in de oren met o.a. Within Temptation, Evanescence en Nightwish. Het ging vlot alhoewel de hartslag iets hoger lag dan normaal. Donderdag een extra onvoorziene dag vrij en daarom ook in de voormiddag gelopen. Deze maal langs de Moervaart via de Overledebrug tot de Kalvebrug en daarna langs het mountainbike parcours over Puttestraat en Axelvaardeken. Een (te) korte nachtrust achter de rug waardoor het iets minder vlot liep, maar toch een lage hartslag. Rustig tempo met rustige muziek van Katie Melua op de mp3-speler.
Dinsdag hadden we temperaturen van 18°C, dus een mooi moment voor een wandeling. We trokken naar Sint-Jan-in Eremo in het Meetjesland en volgden het Boerenkreek wandelpad en wandelden 6 kilometer. In het Meetjesland kan men vooral genieten van polders, dijken en kreken, waarvan hierbij enkele foto's.
Tuesday we had temperatures of 18 ° C, so it was a good time for a walk. We went to St-Jan-in-Eremo (Meetjesland) and followed the "Farmer Creek" trail and walked 6 km. In this area we could enjoy the polders, dikes and creeks, hereby a few pictures.
Go and check out more SkyWatch images at the SWF Site!
Zaterdagnamiddag: DL1 - 9,3 km - 0:58:45 (9,5 km/h - 6:18 min/km - GHS 139)
Voor de eerste maal dit jaar een iets langere duurloop van een uurtje. Rustig tempo gelopen en ook de hartslag bleef laag. Met muziek in de oren van onder andere Aerosmith, Eric Clapton en de Counting Crows vertrokken net na de middag. Begonnen langs de Moervaart tussen Overledebrug en Kalvebrug, daarna richting domein Puyenbroeck waar ik op de terugweg voorbij de camping en golfterreinen en langs de hoofdingang terug naar buiten liep. Eerst warm door het zonnetje, daarna koud door de gure wind op kop, vervolgens kletsnat van de stortbui die ik over me kreeg om tenslotte in het zonnetje bijna terug opgedroogd thuis te komen. En dat allemaal op een klein uurtje. Deze ging ook weer goed en 's anderdaags goed gerecupereerd. De foto's zijn genomen in mijn tuin waar ik voor de eerste keer een groenling op beeld kon vastzetten.
Vandaag hebben we met ons team "bloggers" een 25ste plaats behaald (182 deelnemende ploegen) op de Sfinx Ekiden (aflossingsmarathon) te Gent. De wedstrijd ging door rond de watersportbaan waar we ronden van 5 km liepen. Onze eindtijd: 03:05:57. Als eerste loper liep ik de 5 km in 0:23:32 - goed voor een 120ste tijd (op 298) bij de mannen. Niet slecht vermits ik pas sinds een maand een beetje terug aan het lopen ben. Tweede loopster was Nina Lauwaert die haar 10 km liep in 00:39:06, meteen goed voor de besttijd bij de vrouwen! Anja Acke liep haar 5 km in een knappe 00:24:43 waarna Juan Vandeweghe de 'tasuki' overnam en zijn 10 km vlamde in 00:38:25, de 20ste tijd bij de mannen. Vervolgens liep Ine Defeyter haar 5 km in een mooi 00:22:58 waarna teamkapîtein Herman Van den Borre de klus kon klaren en zijn 7,2 km in 00:37:16 liep. Een schitterende uitslag en een mooi georganiseerde wedstrijd. Na afloop werden we door Herman getrakteerd met een glaasje champagne, dat hadden we zeker verdiend . Hierbij ook mijn dank aan Sandra, die wegens een aanslepende kuitkwetsuur niet kon meelopen, maar ons wel begeleidde met de fiets. Volgende foto's zijn door Martine genomen.
Het was al een tijdje geleden dat ik ze gezien had in onze tuin, maar sinds enkele dagen bezochten ze met tweetjes geregeld onze voederplaats. Vorig weekend kon ik ze de eerste maal mooi op beeld zetten.
Have fun translating my webpage into your favorite language. Not always 100% correct, but fun guaranteed!
Ik ben Dirk, 58 jaar oud, en getrouwd met Fleur. Kinderen: Pieter en Cédric (beiden 19 jaar) en Ariadne (69jaar). Onze interesses: wandelen, lopen, fotografie, natuur, reizen, lezen (vnl. SF & Fantasy), spellen, motorrijden, Rode Kruis, muziek, koken (en lekker eten) en Belgische biercultuur. Hoe het allemaal begon: Wandelen: de voorgeschiedenis Hardlopen: de voorgeschiedenis