Alle teksten van deze blog mogen gecopieerd worden en zijn beschikbaar onder CC-BY-SA/GFDL
Omdat de rijen met blogs die ik regelmatig bezoek helemaal onoverzichtelijk werden, zijn deze nu in een apart 'hoekje' ondergebracht, samen met de websites van mijn persoonlijke interesses. Gewoon hieronder aanklikken.
Foto's van al de wandelingen in ons "Fotoboek Wandelingen"
Ik loop met Asics Gel Kayano
We fotograferen met de Nikon D80
Mijn mountainbike
Loopkilometers 2009 Januari: 80,7 km (9x) Februari: 30 km (4x) Maart : 26,8 km (3x) April: 6 km (1x) Mei: 74,5 km (8x) Juni: 42,9 km (10x) Juli: 52,8 km (7x) Augustus: 98,7 km (8x) September: 110,2 km (9x) Oktober: 44,8 km (6x) November: 7 km (2x) December: 8 km (2x)
Loopkilometers 2010 Januari: 8 km (2x) Februari: 13 km (3x) Maart : 41,3 km (7x) April: 69,2 km (8x) Mei: 4 km (1x) Juni: 34,7 km (7x) Juli: 55 km (8x) Augustus: 24,8 km (3x) September: 32,6 km (5x) Oktober: 70,9 km (8x) November: 98,3 km (11x) December: 30,6 km (3x)
Loopkilometers 2011 Januari: 53,1 km (8x) Februari: 76 km (9x) Maart : 88,1 km (9x) April: 48,4 km (6x) Mei: 66,6 km (6x) Juni: 47 km (5x) Juli: 0 km (x) Augustus: 27,5 km (5x) September: 0 km (x) Oktober: 13,2 km (3x) November: 0 km (x) December: 41,1 km (9x)
Loopkilometers 2012 Januari: 87,9 km (11x) Februari: x km (x) Maart : x km (x) April: x km (x) Mei: x km (x) Juni: x km (x) Juli: x km (x) Augustus: x km (x) September: x km (x) Oktober: x km (x) November: x km (x) December: x km (x)
Aantal loopkm's 2005: 1082 km Aantal loopkm's 2006: 1571,9 km Aantal loopkm's 2007: 1085,8 km Aantal loopkm's 2008: 1007,7 km Aantal loopkm's 2009: 578,2 km Aantal loopkm's 2010: 482,4 km Aantal loopkm's 2011: 461 km Aantal loopkm's 2012: ?? km
Over wandelen, hardlopen, fotografie en Belgische bieren Van 0 naar 42,2 km! September 2004 beginnen lopen, om overgewicht kwijt te geraken. Inmiddels 2 marathons uitgelopen (Brussel 2006, Cheverny 2007). Hier vertel ik over mijn loopvorderingen, verslagjes over mijn wandeltochten en mijn ontdekkingsreis door de Belgische biercultuur. Maar ook mijn andere hobby's zoals natuur en fotografie, muziek en onze perikelen als lesgever en ongevalssimulanten bij het Rode Kruis komen hier aan bod. Op 28 april 2006 traden Fleur en ik in het huwelijk en gingen daaropvolgend schapenhoeden in Zuid-Frankrijk. Op 23 juni 2007 werd onze dochter Ariadne geboren.
27-08-2007
10de Mosselfeestentocht te Philippine, Nederland
Voor de tiende maal reeds organiseerde onze wandelclub de Kwartels hun Mosselfeesttocht te Philippine afgelopen zaterdag. Dit is een stukje Nederland dicht bij de deur waar we reeds regelmatig wandelden.
We kozen met onze drietjes voor de 7,9 km. Na een klein stukje doorheen een rustige wijk werden we de dijk opgestuurd voor een mooi stukje natuur en fraaie vergezichten. Daarna volgden we de Kleine Stelledijk langsheen de polders waarna we in een stuk privé-gebied de dijk opgingen. Hierbij was het eerst wel even klimmen via een trapje over de afspanningdraad, niet zo evident met de kinderwagen. Zonder grote problemen liepen we nu over een stuk dijk waar doorgaans alleen maar schapen en konijnen rondhuppelden. Weer een trapje over de afspanning bracht ons terug op verharde wegen en zo ging het rustig richting centrum. Wegens de feesten natuurlijk heel wat ambiance en kraampjes te bekijken vooraleer we de aankomst aan het voetbalterrein bereikten. Na het nuttigen van een icetea en een Bornem op het terras bij een warm zonnetje trokken we terug het centrum in, waar we nog een vrij plaatsje vonden in de Auberge des Moules. Van prijzen weten ze wel, 25 Euro voor één portie mosselen waar is de tijd dat we hier met onze ouders mosselen à volonté kwamen eten?. Het was wel heerlijk klaargemaakt en een heel vlotte en vriendelijke bediening. Ik geef de voorkeur aan een blond biertje bij de mosselen en gelukkig was hier ook Duvel verkrijgbaar. Het enige nadeel met de feesten zijn de dweilbands die regelmatig in het restaurant zelf komen muziek maken, dat was iets te veel lawaai voor Ariadne zodat ze huilde van de schrik. Even met haar naar buiten moeten gaan tijdens het optreden en gelukkig hielden ze het nadien rustig tijdens het eten.
Wie Philippine zegt, zegt mosselen. Een dorp met 2200 inwoners, maar wel met zo'n 800 restaurantstoelen, verdeeld over acht restaurants. Naam en faam van Philippine als "HET" mosselcentrum van Zeeuws-Vlaanderen zijn in binnen- en buitenland ver verspreid. Acht restaurants van betekenis proberen dag in, dag uit, te voldoen aan de vraag naar mosselen. Hun toepasselijke namen als De Fijnproever, De Oude Haven, De Zwaan, De Mosselbank, Auberge des Moules, Place du Marché, De Schouw en In den Vlaemsche Pot, zijn begrippen geworden. Vijf van de acht patrons zijn familie van elkaar. Ze hebben dezelfde grootvader Arie Wiskerke, een mosselvisser, die hier in 1949 een mosselrestaurant begon. De acht restaurants zijn niet gelijk aan elkaar. Zij variëren van een eerlijke keuken tot een culinaire belevenis met talrijke specialiteiten buiten de mosselgerechten om. Maar allemaal hebben ze de mosselen "op Philippiense wijze" op de kaart staan. Gekookte mosselen met kruiden, groente en witte wijn. De Mosselfeesten vonden zoals gebruikelijk plaats tijdens het laatste weekend van augustus. Tijdens de Mosselfeesten zijn er de bekende activiteiten zoals: mosselen koken op de markt, een braderie waarbij ook de middenstand uit Philippine zich zal presenteren, diverse oude ambachten, optredens van fanfares, streetbands, de uitreiking van de Gouden Mossel en een fantastische rommelmarkt.
Reacties op bericht (2)
28-08-2007
Heerlijk
Ik was er niet bij op de tocht. Ik was naar de Vierdaagse van de Ijzer getrokken. Maar weet de aller eerste wandeling in mijn allereerste wandelboekje was deze tocht. Om precies te zijn op 24 augustus 2002. Toen stapte ik de 7 km. Het is dan ook met plezier dat ik je verslag lees.
28-08-2007 om 20:36
geschreven door G.U.Y.
27-08-2007
Lekker...
Mij mogen ze wakker maken voor een portie lekkere mosselen. Wij hebben er hier vrijdag gemaakt voor een etentje met vrienden en ze hebben meer dan gesmaakt!
Have fun translating my webpage into your favorite language. Not always 100% correct, but fun guaranteed!
Ik ben Dirk, 58 jaar oud, en getrouwd met Fleur. Kinderen: Pieter en Cédric (beiden 19 jaar) en Ariadne (69jaar). Onze interesses: wandelen, lopen, fotografie, natuur, reizen, lezen (vnl. SF & Fantasy), spellen, motorrijden, Rode Kruis, muziek, koken (en lekker eten) en Belgische biercultuur. Hoe het allemaal begon: Wandelen: de voorgeschiedenis Hardlopen: de voorgeschiedenis