De bedoeling was om nog een uurtje langer te fietsen, maar het was gewoonweg niet te doen. Waarschijnlijk de fout gemaakt me niet op voorhand voldoende te hydrateren. Het was verschrikkelijk warm, en het was alsof alles wat ik dronk er onmiddellijk weer langs alle poriën uitgutste. Ik heb twee uur en een half met verdroogde lippen rondgereden en mijn koerstruitje en broekje waren net als een natte dweil. Morgen geven ze nog warmer en ik heb een tempo run op mijn schema. ai ai.
Technische training in de blaarmeersen. Vooral gelet op het 'niet uitwaaieren' van mijn rechter hand en in de laatste 5 minuten ook op de trekbeweging onder water.
Dit moest een inspanning van twee uur worden, maar ter hoogte van Wondelgem knalde ik over een bobbel in de weg en mijn bandje vooraan liep leeg. Nieuw bandje gestoken, maar ook mijn buitenband draaide daarna paraplu. Ben dan maar onverrichterzake naar huis terug gereden. Morgennamiddag bol ik toch sowieso nog veel kilometers.
En...ik heb me vandaag een nieuwe wetsuit gekocht, en geen gewoon pakje moet i kzeggen, maar wel de Aquaman Metal Cell 40. IK kan niet wachten om er eens mee te zwemmen, want het voelde in de winkel zelf al als een second skin aan. Omdat het een testpak was, waar al een aantal atleten eens een testbaantje mee gezwommen hebben, heb ik een forse korting gekregen. Anders had ik mij zo'n toppak eerlijk gezegd ook niet gepermitteerd. Bovendien ook nog eens een les gekregen in het aantrekken van zo'n pak. Zowat iedereen doet dat eigenlijk verkeerd blijkbaar. Was leerrijk.
ben terug van een fantastische trektocht in de Midi-Pyrenées. Met de rugzak alle dagen sleuren door de bergen, in het wild slapen op een slecht matje (woelige nachten dus) en op het einde een nachtje doorrijden tot thuis, het kruipt toch in de kleren.
Heb onderweg toch 2 keer een zwemtraining kunnen doen.
De laatste training in een serie van 16 opeenvolgende trainingsdagen. Na de warming up drie tempo runs van 2500m gelopen, achtereenvolgens in 10:15 @ 70%; 10:00 @ 75% en 9:45 hoger dan 75%. Telkens 2 minuten joggen ertussen, en natuurlijk daarna een rustige cooling down.
Nu ga ik een weekje off line en trek ik met de rugzak de bergen van de Midi Pyrenées in. Tot volgende week.
Long slow distance. Niet veel over te vertellen eigenlijk. Heb er van genoten en de tijd vloog.
Waar ik ook van genoten heb, is de douche direct na het lopen en het ontbijt daarna. Als je op je nuchtere maag een langere loop doet, en pas daarna ontbijt, dan voel je echt hoe je lichaam geniet van het opnemen van voedsel, als het dat voedsel echt noidg heeft. Nu ga ik eens lekker koken sé, want er komt goe volk vanavond.
OP de tijdritfiets langs den dijk naar Berlare. Een beetje zware benen maar blijkbaar toch 32 km/u aan vrij lage hartslag. De fiets bij David thuis afgezet, en daar de auto in om naar de Nieuwdonk te rijden.
10u15 Zwemmen 0:28:00
Wat een fantastisch gevoel zo gewoon in je zwembroekje cruisen door dat lekkere water. Technische training. Zeer goed watergevoel. Dan opnieuw de auto in naar David thuis en daar terug de fiets op (ondertussen natuurlijk nagetetterd over de wedstrijd van vorige zaterdag en over de imposante carrure van Marino Van Hoenacker zondag op TV.)
Blaarmeersen, alweer zonder wetsuit. Er lagen er twee met wetsuit in het water en ik begon al te zweten van er gewoon naar te kijken. IK zwom goed vandaag. al denk ik dat dat ook wat in het kopke zit. Na Berlare heb ik plots wat meer vertrouwen in mijn zwemmen en dat helpt. Vooral op techniek getraind. Dat 'uitwaaierende' rechterhandje is denk ik voorgoed aan het verdwijnen. Top!
Zwoel weertje, maar geen reden om te verzaken aan deze weerstandstraining
10 minuten opwarmen; 9:00 @ 70-75%; 2:00 recovery; 5:00 @ 75-84%; 4:00 recovery; 7:00 @ 75-84%; 2:00 recovery; 5:00 @84-90% en dan nog 6:00 cooling down samen met mijn zoontje Robben, die zaterdag keihard supporterde in Berlare en zondag verdacht geïnteresseerd in de zetel lag te kijken naar TV uitzending van de triathlon in Antwerpen. Zou ik hem nu al aan het besmetten zijn met het virus? aiai.
Een rustige training in de Vlaamse Ardennen. Vooral op souplesse gereden, en op elke helling rustig aan. Oorspronkelijk had ik voor vandaag een 20-tal kilometer meer voorzien, maar aangezien ik gisteren een ongeplande duurloop had ingelast, heb ik deze training wat ingekort.
Free run vandaag, gewoon alles laten afhangen van het gevoel in de benen, maar zeker niks forceren. Het werd uiteindelijk een mooi opgebouwde tempo run waarbij ik van minuut 10 in de zone 70-75% zat en pas na een goede tien km in 75%-80% terechtkwam. ideaal. Ik voelde de grond onder mijn voeten wegschuiven...heerlijk...
Nog 5 weken voorbereiding voor de laatste wedstrijd van mijn seizoen: de halve triathlon in Gérardmer. Een voorbereiding die wordt doorkruist door een trektocht in de midi pyrénées volgende week. Komt wat ongelegen want met 15 kg op je rug da's lastig voor rug en benen maar conditioneel heb je daar de ballen aan. Maar dus eerst nog een week hard trainen.
Een wedstrijd ... maar eigenlijk een zware training. Het geeft een gans ander beeld. 2 dagen voor de wedstrijd doe je nog een lange duurloop, je rust niet echt voor de wedstrijd, past je eten niet aan, en...je bent helemaal niet zenuwachtig.
En ook op de wedstrijd zelf pak je het anders aan. Je staat aan de start en hebt geen enkele tijd in je hoofd, geen enkel doel...gewoon genieten. Ik zet dan ook mijn tijdsrtregistratie op mijn Polar niet aan, nee, ik zet zelfs mijn kilometriek niet aan. Enkel mijn hartslag meet ik.
Zwemmen 1500m
Wat 1500m moest worden, is er uiteindelijk zo'n 1700m geworden. De start was een aanfluiting. Ik lig nog maar net in het water en heb zeker nog 50m (of 100) te zwemmen naar de startboei als het startschot blijkbaar al gegeven is. Pfff. DE eerste 50 meter krijg ik er dus (samen met de helft van het deelnemersveld) gratis bij. Het parcours is ook zeer slecht aangeduid, er liggen veel te veel en veel te kleine boeien in het water. En dat maakt het allemaal zeer onduidelijk. Achteraf blijkt dat enkel de 2 eerste zwemmers het juiste parcours gezwommen hebben, de rest heeft minimum 150 meter te veel gezwommen. Ik incluis.
1700meter dus, maar ...mijn beste zwemprestatie op wedstrijd ooit. Ik zwom agressief en krachtig. En kwam uit het water na 0:32:32. Zelfde tijd als 5 jaar geleden op mijn eerste triathlon, maar toen was het 700m minder lang Omgerekend heb ik dus een goeie 19 minuten per kilometer gezwommen. Nog nooit voor mekaar gekregen. IK ben heel blij met het zwemmen.
Fietsen 40 km
Op de fiets geef ik mezelf geen respijt. Onmiddellijk strak tempo. Ik passeer een tiental atleten in de eerste kilometer, en als ik in het dorp van Berlare even achterom kijk,blijkt dat ik een groepje van 7 op sleeptouw neem. Als we nu mooi ronddraaien...maar nee hoor ondergetekende moet alle kopwerk op zich nemen .... tot er plots een andere sterke fietser overpakt. Samen rijden we de andere 5 eraf, en vlammen aan een waanzinnig tempo naar een peloton van 10 man dat voor ons uit rijdt. Ik rij tegen mijn maximum hartslag, en net op het moment dat we aanpikken bij dat peloton is het alsof ik ontplof. Ik zie sterrekes, krijg de pedalen niet meer rond en rij waarschijnlijk nog 20 km/u. Het gaat niet goed met me, en ik overweeg om af te stappen, maar uiteindelijk bedenk ik me dat dit een training is en dat die afgewerkt moet worden, en ...dat er alweer veel supporters staan te wachten dus ...verder doen. Ik vind na een tijdje opnieuw een kadans, begin alweer vlot rond te draaien en haal een zekere Filip in, die ik al eens ontmoet heb op zwemtraining. Misschien kunnen wij mooi ronddraaien...helaas....hij is al blij dat hij mijn wiel kan houden. De volgende 20 km zit hij in mijn wiel, dan rij ik hem eraf, en rij ik alleen verder. Tof hoor, zo'n stayerwedstrijd...ik heb gewoon 95% op kop gereden.
Lopen 10 km
10 km nou ja. De organisatie zegt dat het 1 km verder is dan vroeger, en als je weet dat de winnaar 40 minuten gelopen heeft over de '10 km', ja dan kan ik dat best geloven. Ik schiet zeer furieus uit de startblokken, maar dat wordt snel minder. Ik heb continu dorst en het is warm. Ik zal tijdens het lopen continu tussen hartslag 170 en 175 lopen. zeeeeeeer lastig. Je weet dat dit zowat de maximale hartslag is die je 10 km kan uithouden, en toch heb je niet echt een gevoel van hoge snelheid. Achteraf blijkt wel dat ik de 45e looptijd gelopen heb. Dat is dus zeer sterk.
De einduitslag is ook sterk. In mijn 3 vorige deelnames hier ben ik nog nooit bij de eerste 50% geëindigd. Nu eindig ik 66e van 170 deelnemers, 19e in mijn leeftijdscategorie en slechts 55seconden achter David.
Even op een rijtje: Zwemmen 0:32:32 133e tijd (133e plaats na zwemmen) Fietsen (inclusief de 2 wissels) 1:05:24 72e tijd (101e plaats na fietsen; 32 ingehaald) Lopen 0:50:35 45e tijd (66e plaats na lopen; 35 ingehaald) Totaal 2:28:31 66e (19e bij Veteranen A)
Het was een zeer goede training! En ik ben vooral zeer gelukkig met mijn zwemprestatie.
Compleet af te raden 2 dagen voor een wedstrijd, maar zoals reeds gezegd de wedstrijd zaterdag is een training dus daar laat ik mijn andere trainingen niet voor vallen.
By the way, de Scheldemeersen lagen er quasi volledig verlaten bij. Nul lopers, 2 wandelaars en pakweg 6 fietsers tegengekomen op anderhalf uur.
Vandaag nog eens gaan zwemmen in Vosselare put. Alweer zonder wetsuit want watertemperatuur was heerlijk: 20°. Goed werk geleverd want echt wel aan mijn stijl gewerkt en ook een kleine tien minuten op kracht getraind. Maar is wel een uiterst korte trainin g natuurlijk.
Oh ja, dat had ik nog niet vermeld op deze blog. Ik doe deze week voorlopig niet echt veel intensieve trainingssessies. Dat komt omdat al mijn intensieve trainingen gebundeld zijn op zaterdag. Dan doe ik mee aan de kwarttriathlon aan het Donkmeer in Berlare. Puur als training.
In principe heb ik iets tegen die wedstrijd omdat het een drafting wedstrijd is. Bij het fietsen mag er dus naar lievelust gestayerd worden. IK vind dat stayeren (in elkaars wiel rijden, kortom in peloton rijden) eigenlijk een negatie van de eigenheid van triathlon. Maar soit, het is ook wel de wedstrijd waar mijn triathlon verhaal begonnen is. En het is altijd goed om eens terug te grijpen naar de roots. Aangezien ik het zie als een training, ga ik er niet voor taperen, en ga ik ook niet met een bepaald doel afzakken naar Berlare. Behalve dat het een goede pittige training mag worden.
Nog een grappige anekdote: gezien het een stayerwedstrijd is, zijn triathlonfietsen zoals de mijne, waarbij de versnellingen aan de clippers bevestigd zijn, verboden. Kortom, ik moet aantreden met mijn klassieke koersfiets waar ik dan een superklein gesloten triatlongreepje op mag monteren. Een mens heeft dan geïnvesteerd in een triathlon machine. Greg Lemond lacht zich een breuk als hij me straks ziet sleutelen aan mijn koersfiets.
Mijn hartslagmeter zegt me dat ik deze voormiddag 1497 kcal heb verbrand en 55% daarvan was vet. Mooi zo. Voor de rest: ik had zeer slechte benen vandaag. En 't was een rit in de Vlaamse Ardennen, dus vrij lastig. Het was gelukkig de bedoeling een rustige trage training te doen. Drie kwart gereden op mijn klein blad vooraan (een 39).
Ondanks mijn slechte benen toch een enorme prestatie geleverd: mijn versnellingsapparaat stokte en gooide mijn ketting er telkens weer af. Ik heb mijn bike repair kit genomen en die versnelling ter plaatse eigenhandig gerepareerd. Voor wie mij een beetje kent, klinkt dit verhaal als een puur verzinsel, ik weet het, maar het is echt gebeurd.
Ik moet by the way toegeven dat ik na meer dan 10 maanden doorgedreven trainen last begin te krijgen van trainingsmoeheid. Zowel fysiek als mentaal begint het toch wel zwaar te wegen, merk ik. De drive is er een beetje uit. Heb nood aan een welverdiende rustperiode merk ik. Kan natuurlijk ook te maken hebben met de hoofdvogel die reeds afgeschoten is in Brasschaat (28 juni). Daar heb ik bovendien echt voor gepiekt. Nu probeer ik wat krampachtig die conditie te behouden voor de mooie wedstrijd in Gérardmer (5 september). Niet evident blijkbaar.
Vandaag zonder wetsuit in de blaarmeersen getraind. Ik ga er niet veel woorden aan vuil maken: het liep voor geen meter, gepruts..
17u Fietsen 1:14:23; 39,8 km; 32,1 km/u
Hartslagmeter vergeten aandoen maar was toch niet van plan er veel rekening mee te houden. Eens goed doorgevlamd op bochtig parcours met veel korte hellingskes of lange stukken vals plat.
"Als ik zoveel tijd zou hebben als jij dan zou ik ook veel aan sport doen." Dat is nu eens een argument waarmee ze bij mij niet moeten afkomen sé. Tijd heeft iedereen en die maak je vrij, hetzij om naar de 57e herhaling van de Kampioenen te zitten kijken (nooit graag gedaan), hetzij om voor de 7e keer op rij te staan zeveren en zwalpen op de vlasmarkt in Gent (been there done that), hetzij om je domweg in de rat race van druk druk druk uit te sloven, hetzij.... hetzij om te sporten.
Heel veel sporten vraagt natuurlijk wel ook een beetje planning. Deze namiddag bijvoorbeeld was er een barbeque bij vrienden. Voor velen de ideale uitvlucht om te zeggen: "zie je wel dat ik geen tijd heb om te lopen" ... Wel alhier de oplossing: loop er naar toe.
Vandaag dus van Merelbeke naar Sint Martens Leerne gelopen, een heerlijke tocht van anderhalf uur, en ik had goeie benen vandaag. En onder andere deze stond op de mp3 vandaag. Heerlijk onbeschaamde kwaliteits kitsch!