Het opvallendste verschil met vorige jaren is sowieso de hoeveelheid zwemkilometers. Ik ben direct gestart met langere trainingen. Ik wil dit jaar meer zwemkilometers op de teller, omdat ik krachtiger wil worden in het water, en ....uhm....om beter te leren zwemmen.
Het was alweer een mooie trainingweek. Ook het weer blijft zeer goed meevallen. Nog geen enkel fietstraining op de rollen moeten doen.
Acht trainingen gedaan deze week:
Zwemmen: 3 trainingen samen goed voor 6,3 km in 2u48m Fietsen: 3 trainingen goed voor 116,1 km in 4u12m Lopen: slechts 2 trainingen en slechts 22,5 km in 1u44m
In deze training zaten 20 minuten met veel korte inspanningen: 7 * (1m30s @ 75% - 0m30s recup) 3 * (1m30s @ 84% - 0m30s recup) Ging lekker, en was zeker niet te lastig.
Een pure recuperatietraining, verboden snel te rijden, licht heuvelachtig parcours maar alles op 't gemakske. Volgens mijn hartslagmeter moet ik zowat 60% op vetverbranding gereden hebben. De wegen liggen er voor het eerst echt heel vuil bij. Ik zal morgen mijn fiets eens een grondige poetsbeurt moeten geven.
Het watergevoel, moeilijk te beschrijven. Soimmige dagen of sommige delen van een training kan het plots lijken alsof het water meewerkt, alsof het water je zelf naar voor stuwt. Je voelt je dan ook echt goed door het water glijden, je denkt dan ook dat het er allemaal strak en atletisch uitziet. Vandaag heb ik dat meerdere keren gehad. Altijd leuk..
op de dijk 1( minuten build up gedaan naar de 70-75% zone. Daarna op elke korte helling of elk stuk vals plat assertief doorgetrokken. Goeie training, die 20 minuten langer uitliep dan voorzien. Direct na deze training was nog een korte uitloopsessie van 25 minuten gepland. Wegens de langere fietstraining heb ik die laten vallen. Tegen mijn goesting eigenlijk maar in deze fase van de opbouw mag een mens niet overdrijven. Het werd dus een double friday in plaats van een triple friday
Na het zondigen in Nederlands Limburg - lekker en te veel eten, niet trainen, één Gulpener bier (beikes), een halve fles rosé en 2 stevige Corsendonks was het vandaag weer tijd om er in te vliegen. Om 7u het bed uit voor een ontbijt. 8u15 vertrekken naar het zwembad, en daar een lange zwemtraining in een zo goed als verlaten bad.
De sessie:
800m verdeeld in 200m rustig inzwemmen, 200m kick, 200m pull buoy, 200m doorzwemmen 5 * 300m telkens verdeeld in 100m technische drill, 50m swim, 50m schoolslag en 100m swim (elke sessie startte met een andere drill: #1: hip shoulder # 2: scratch water # 3 shark attack # 4 one arm # 5 back kick) 200m uitzwemmen
Opvallend is wel dat zo'n gevarieerde trainingen je zonder enig probleem lang bezig houden in het zwembad. 71 minuten is lang hoor in het water, maar ik heb me geen minuut verveeld.
13u20 Fietsen; 1u41m37s; 48,2 km; 28,5 km/u; gem HSL 126 (net onder de 65%); max HSL 160
Ik had in deze training een inspanning voorzien van 2 * 10minuten aan hartslag 75% (142) met daartussen 3 minuten bollen. Snel even de weerradar bekeken en gezien dat er een 3 à 4 beaufort uit het zuidwesten stond. ideaal weertje om te gaan bollen op de Scheldedijk richting Oudenaarde. Mijn 2 inspanningen samengebundeld tot één lange van 20 km, en dus 20 km op de dijk tegen die strakke wind op kop gebeukt. 't Was met momenten echt beuken. de hartslag ging op een bepaald moment te hoog (zie max HSL), maar 't was wel leuk. Zeker als je na die inspanning gewoon je kar keert en met de wind pal in de rug langs diezelfde dijk terug naar huis pedaleert. Schone training!