een vervolg op Polsfotodagboek, klik op de foto voor een groter formaat. Helaas is het op het ogenblik nog steeds onmogelijk te reageren op deze blog. Ondanks diverse pogingen om dit probleem te melden bij de webmaster is er voorlopig nog geen antwoord of verbetering. Frustratie troef. Ik denk er aan een nieuw platform te zoeken om mijn dagelijkse ei kwijt te kunnen.
Een e-mail sturen kan gelukkig nog wel.
10-09-2017
10 september Tien jongedames
Tijdens onze zoektochten doorheen het land waren wij vandaag ik de buurt van Bouillon. Op de Ardeense hoogten waren wij weer eens op zoek naar verstopte dingen. En die hebben we gevonden, veel zelfs... Tijdens onze activiteiten werden we op een bepaald moment in de gaten gehouden door een groepje jonge meiden. Die vroegen zich kennelijk af wat die vreemde individuen daar aan het doen waren. Toen mijn aandacht even afdwaalde van het intense zoekwerk en ik even de andere kant opkeek zag ik ze. Gelukkig heb ik de camera meestal binnen handbereik.
Sedert ik ooit een minder prettige ervaring had met het verwijderen van een wespennest ben ik niet meer zo happig om de strijd aan te gaan met die beesten en toen ik enkele dagen geleden weer een gigantisch nest onder de dakrand van de garage ontdekte wist ik niet zo goed wat ik er mee aan moest. De hard zoemende beestjes bleken daarenboven een stuk groter dan gewone wespen en meneer Google leerde me al snel dat ik deze keer te maken had met hoornaars. Die zijn niet zo agressief las ik ook en ik heb er even aan gedacht ze maar te laten. Toen ik deze week evenwel in de krant las dat in Eindhoven een zwerm hoornaars een groep wandelaars had aangevallen met vier ziekenhuisopnames als gevolg ben ik toch maar naar de brandweer gestapt en die zijn vanmiddag de boel vakkundig komen opruimen.
Ondanks het trieste regenachtige kille herfstweer probeer ik bij deze een voorzichtig zonnetje op deze paginas te plaatsen. Dat doen deze bloemen voor ons huis ook trouwens. Het vrouwke heeft vele jaren geleden ze daar ooit gezaaid/geplant/gestekt/getoverd... weet ik veel... en ieder jaar als het weer september wordt komen ze vanzelf terug om ons te verblijden met hun aanwezigheid ondanks het vaak slechte weer. Ik ken het merk niet, ik veronderstel dat ze familie zijn van de zonnebloemen, een soort kleinere versie. Tijdens een iets drogere periode kon ik er vandaag twee te pakken krijgen. Eén houdt trots het hoofd boven water en straalt als het ware terwijl de andere de strijd heeft opgegeven... Andere interpretaties ter discussie zijn welkom.
Nu het schooljaar weer begonnen is zag ik de kans schoon om nog eens naar de Kabouterberg te gaan om wat van de mooie omgeving te genieten, om een ontmoeting te hebben met kabouter Digi Dak - dat zegt de niet geocacher waarschijnlijk niets, de uitleg zou ons te ver voeren - en om enkele fotos te maken. We hebben niks tegen spelende kinderen maar nu het er een stuk rustiger is kun je er ongestoord je gang gaan. Het meest kenmerkende aspect van de locatie is natuurlijk de aanwezigheid alom van de luchtwortels. Het zand wordt op de heuveltoppen door de wind vaak weggeblazen en de wortels komen bloot te liggen. Kinderen vinden het geweldig en deze fotograferende jongen ook. In dit beeld kon ik er een heleboel te pakken krijgen. Ik heb nog een rondslingerende dikke tak naar een goede plek in beeld gesleept om een voorgrondobject en wat evenwicht in de foto te brengen en hier ben ik best tevreden over.
De bruggen over het Kempisch Kanaal in Lommel zien er helemaal feestelijk uit. Hangpetunia's ( surfinia's?) tonen hun mooiste kleurtjes aan iedereen die de oversteek maakt. Deze fotograferende bestuurder zette de wagen even aan de kant, ging midden op de weg staan, drukte af en kwam thuis met een mooi plaatje.
Dit is brug 11 trouwens. Die ligt in het gehucht Heuvel tussen brug 9 en brug 12... Raar, van brug 10 is er geen spoor. Telfout? Of is er een andere verklaring?
Ik fiets wel eens vaker de, wat ik zelf noem, drie kanalentoer. richting Herentals waar ik de bocht van het Kempisch Kanaal naar het Albertkanaal rond, dan langs het Alberkanaal tot Kwaadmechelen waar ik langs het kanaal Beverlo-Turnhout verder fiets en bij de Pannenkoekenboot weer langs het Kempisch kanaal richting thuis. Vandaag probeerde ik een alternatief uit, nl aan de andere kant van het kanaal rijden en dat impliceerde dat ik bij de splitsing in Kwaadmechelen een brug verder moest om over te steken.
Van af die brug heb je een goed zicht op de splitsing van kanalen en de mooie lucht was zeer behulpzaam om er een bijzonder plaatje van te maken.
We hebben vandaag onze ochtendwandeling met Phaido afgehaspeld in het Peertsbos bij het Bloso in Herentals. Toevallig lagen daar ook enkele relatief nieuwe geocachen om te plukken. Toch was dat niet de hoofdreden om daar naartoe te trekken. Regelmatig gaan we sowieso eens "op locatie" om de dagelijkse Smallebroeken-routine te doorbreken, of er op de gekozen alternatieve locatie nu cachen liggen of niet...
Het was echt een bevlieging van het laatste moment en dat bleek al bij de eerste zoekactie. Ik had domweg de listing niet eens gelezen en daarin werd verteld dat je o.a. een staafmagneet moest meenemen... niet dus. Ik zal dus snel nog eens moeten terug gaan, maar dat is geen straf in zulk mooi wandelgebied. Dit is een willekeurige keus uit de mooie sfeerbeelden die ik er schoot.