Er is geen oprechter liefde dan de liefde voor lekker eten ! nu ook op www.facebook.com/groups/Edithshapjes
28-10-2013
Mijn franse hoedjes : Mes chapeaux français
Heerlijke Marokkaanse gebakjes, eenvoudig zelf te maken...en zo lekker !
Nodig voor het deeg :
Nota : 1 maat = een tas of een glas naar keuze wel dezelfde maten aanhouden voor al je benodigdheden
- 3 maten bloem
- 1 maat gesmolten boter
- 1 maat oranjebloesemessence
- 1 mespunt zout
Nodig voor de vulling :
- 3 maten gemalen amandelen
- 1 maat poedersuiker
- 1 mespuntje kaneel
- zeste van een citroen of appelsien naar keuze
- oranjebloesemessence
Afwerking :
- honing
- marsepein
- rice krispies parels of zilverparels
Werkwijze :
Voor het deeg alles onder elkaar mengen en tot een bol vormen en 15 minuten in de ijskast laten rusten. Na die tijd uitrollen met de Tupperware deegroller en uitsteken met de kleinste ring van de decoringen of anders met een glas.
Voor de vulling alle ingrediënten mengen en de hoeveel oranjebloesemessence aanpassen zodat je een smeuiig geheel bekomt dat niet te lopend is.
Leg dan 1 plakje deeg op het aanrecht, doe er een koffielepel vulling op en sluit af met terug een lapje deeg. prik met een tandenstoker rondom de vulling aan de bovenkant van het deeg. Neem dan een suikerklontjes tangetje en vorm rondom inknepingen zoals op de foto. Leg de koekjes in wording op bakpapier en bedek met een plastiekfolie zodat de koekjes een nacht kunnen drogen....dit is belangrijk dat je deze stap doet...bij direkt bakken gaan ze anders te fel opblazen.
De volgende dag bak je de koekjes af op 180°C gedurende ongeveer 30 minuten.
Bij het verlaten van de oven, de koekjes instrijken met verwarmde honing om ze te laten blinken maar tevens ook extra smaak te geven.
Met marsepein vorm je klein slangetjes en versier je de hoedjes volgens foto. Maak ter decoratie ook nog wat bloemetjes en beleg ze met een pareltje.
Dog cakes : heerlijk om te maken tijdens de herfstvakantie met de kids
Beschik je al over de mini tartelettevorm van Tupperware...dan ben je klaar om eraan te beginnen. Deze leuke hondencakes/koekjes zullen gretig worden aangenomen door de kinderen maar ook de grote vinden deze wel leuk om naar binnen te spelen in het gezelschap van een tasje koffie.
Nodig :
- mini siliconen tartelettevorm
- 200 gr boter
- 200 gr suiker
- 4 eieren
- 200 gr zelfrijzende bloem
- enkele druppels vanille essence
- een handvol XXL chocoladehagelslag
- een handvol bakvaste chocoladeparels
- een handvol Chocos van Kellogs
Werkwijze :
Mix de boter zacht en voeg de suiker toe, mix verder en voeg dan één na één de eitjes toe. Verder blijven mixen dan de gezeefde zelfrijzende bloem onderspatelen en de vanille essence. De siliconen tartelettevorm omspoelen met water en niet afdrogen. vullen voor 3/4 met het deeg. En volgens foto de decoratie aanbrengen. Bakken in een voorverwarmde oven van 175°C gedurende 12 minuten.
Schil de courgette en snij in dobbelsteentjes. Doe hem in het onderste vergiet van de microgourmet en stoom gedurende 15 minuten op 800 Watt. Doe ondertussen een kleine ui in de extrachef of turbomax en mix fijn. Voeg hierbij de gestoomde courgetteblokjes en mix ook. Rooster ondertussen de pijnboompitten in een antikleefpan. Voeg ook deze toe aan het mengsel en mix weer. Als laatste de geitenkaas eronder mengen en de kruiden. Alles goed onder elkaar mengen en serveren in de kleinste kom van het allegra gamma. Zet dit kommetje in het midden van de 1.5 l allegra kom en leg rondom tortilla chips om te dippen.
Vanaf deze week verkrijgbaar : de Hello Kitty tupperware bakvorm...ideaal als kerstgeschenk, verjaardagsgeschenk of gewoon voor je eigen dochter, zusje.
Hij is wel maar tijdelijk te verkrijgen. Dus niet twijfelen ;-)
Nodig voor een 4/4 de cake met een vulling van Nutella choco:
- 200 gr boter
- 200 gr suiker
- 200 gr zelfrijzende bloem
- 4 eieren
- een beetje vanillearoma
- enkele soeplepels Nutella Choco
Werkwijze :
Mix de boter glad en doe er geleidelijke de suiker bij. Voeg de eitjes één na één toe en mix verder. Doe met behulp van de menglepel de gezeefde zelfrijzende bloem eronder en voeg tenslotte het vanillearoma toe. Alles mooi tot een egaal beslag roeren.
Spoel de Hello Kittyvorm om met water en klop hem uit maar zeker niet afdrogen. Doe de helft van het deeg in de vorm, voeg enkele soeplepels choco toe en doe tenslotte de rest van het beslag erover heen. Normaal heb je nog deeg over voor nog 2 cupcakejes mee te vullen.
Bak de cake in een voorverwarmde oven van 175°C af gedurende ong. 35 à 40 minuten naargelang uw oven.
De kinderen gaan er niet kunnen afblijven !
Bewaren kan in de nieuwe scharnierdozen of in een andere goede tupperwaredoos !
Gestoomde zalm met spinazie,mozzarella en citroensausje
Heerlijk eten ! Verse zalm gestoomd met groenten van het seizoen.
Nodig voor 4 personen :
- 4 zalmfilets
- 450 gr verse spinazie
- 1 bol mozzarella
- peper, zout, curry
Nodig voor de citroensaus :
- 1 citroen
- 250 ml room
- 1 blokje kippenbouillon
- peper, zout
- 1 dl melk
- 2 afgestreken soeplepels maïzena
Werkwijze :
De verse spinazie wassen en steeltjes eraf halen. In de hoogste vergiet van de microgourmet plaatsen, en onderaan maar 300 ml water doen ipv 400 ml. De spinazie 8 minuten stomen op 800 Watt.
De zalmfilets overlangs doorsnijden en opvullen met de gestoomde en uitgelekte spinazie. De mozzarella in schijfjes snijden en bovenop de spinazie leggen. Afkruiden met peper, zout en currypoeder, de bovenste helft van de zalmfilet er opleggen. De stukken opgevulde vis nu terug in de microgourmet leggen en nog 15 minuten stomen.
Voor het citroensausje doe je de room samen met het verbrokkelde kippenbouillonblokje en een uitgeperste citroen in het micro schenkkannetje en zet het 2 minuten op 800 Watt. Ondertussen doe je in de shaker de melk samen met de 2 soeplepels maïzena en peper en zout. Goed schudden en bij de opgewarmde room voegen. Goed roeren en nog eens 2 minuten terug in de microgolf plaatsen. De saus is nu goed gebonden en kan bij de vis gepresenteerd worden.
Wij hebben er gestoomde aardappelen bij gegeten maar kan even goed met puree, pasta of kroketjes.
Vanaf nu geef ik ook heerlijke kerstmenu's culinaire workshops......recepten enkel tijdens de workshops te bekomen, dus niet mailen...enkel voor mijn gasten ;-)
Vooral de nieuwe rijstkoker in een wat apart kleurtje aan een leuke prijs is toch wel mijn favoriet. De set van 3 ruimtekommen hoeven zeker geen uitleg meer en zijn echte klassiekers.
Mijn heerlijke siroopje is bijna op en vergeten het recept mee te delen....een beetje laat in het seizoen maar toch wil ik hem nog meegeven.
Nodig :
- 500 gr braambessen
- 300 cc water
- 300 gr witte suiker
Werkwijze :
Was de braambessen zorgvuldig en doe ze in een kookpot samen met het water. Breng aan de kook en laat 2 minuten borrelend koken en schuim eventueel af. Plaats een vergiet boven een opvangschaal en schep de kokende massa hierin. Duw met de bolle kant van een soeplepel op de massa zodat het sap goed kan doorlopen.
Het opgevangen sap breng je terug aan de kook samen met de suiker deze keer, goed roeren tot alles is opgelost. Ongeveer 20 minuten laten doorkoken en de siroop daarna in een fles gieten die je goed afsluit...
Deze heerlijke siroop kan enkele maanden worden bewaard en gaat goed samen met pudding, ijs, yoghurt of zelfs in spuitwater.
Appelen in alle soorten en vormen momenteel in de winkels....vandaar een appeltaart !
Nodig voor de Bretonse koek
- 260 gr bloem
- mespunt zout
- 1 theelepel bakpoeder
- 120 gr witte suiker
- 160 gr boter
- 1/2 ei
- zeste van een citroenschil
Voor de vulling :
- 3 appels
Voor de glanslaag
- 170 ml calvados kan vervangen worden door appelsap
- 50 gr suiker
- 140 gr abrikozenjam
- 2 gelatineblaadjes
Siliconen taartvorm van tupperware
Voor de taartbodem alles onder elkaar mengen tot een bal. Dan platdrukken in de siliconen taartvorm. De appels schillen, klokhuizen verwijderen en in partjes snijden, bestrooien met een beetje suiker en in het deeg drukken. Bakken op 170°C gedurende 45 minuten.
Wanneer de taart uit de oven komt overgieten met het sausje voor de glanslaag. (gelatineblaadjes wel eerst weken en uitknijpen en toevoegen aan de warm gemaakte calvados waarbij je de suiker en de abrikozenjam hebt toegevoegd)
Zo makkelijk om af te meten....nl. een leeg potje Danone pudding nemen en "en passant" gebruiken als ingrediënt.
Nodig voor 11 stuks :
- 3 eieren
- 3 potjes Danone naar eigen smaak...kan gemaakt worden met vanille, chocolade, pistache of eender welke
- 1 potje melk
- 1/2 potje olie
- 1/2 potje suiker
- 3 potjes bloem
- 1 zakje bakpoeder
Oven voorverwarmen op 180 °C
Werkwijze :
Maak de potjes Danone leeg in een kom, was ze en droog ze af. Voeg de eitjes toe, suiker, olie en meng tot een smeuiig geheel. Voeg de melk toe en voeg dan deel per deel de bloem en bakpoeder erbij. De deegmassa in een siliconen vorm naar wens gieten en 25 minuten bakken wanneer je ze in de tupcakevorm zou bakken anders uw minuten aanpassen naargelang je vorm.
Een heerlijk en gezond soepje, snel klaar in microcook of ultra pro en in de microgolfoven klaar gemaakt
Nodig :
- 2 bakjes waterkers
- 1 ui
- 1 teentje knoflook
- 2 groentenbouillonblokjes
- 1 liter kokend water
- peper en zout
Werkwijze :
De groenten in de Microcook of ultra pro doen en net onder water zetten. Steek de pot 6 minuten in de microgolf gedurende 6 minuten op 800 Watt.
Ondertussen het water koken met een waterkoker en bij de groenten voegen samen met de bouillonblokjes. Terug in de microgolf plaatsen gedurende 5 minuten op 800 Watt. Soep mixen en klaar.
Eventueel kan u er nog een geutje room aan toevoegen maar hoeft niet.
Soms heb je al eens wat Mosselen over...dan maak ik er volgend aperitiefhapje mee de dag nadien.
Nodig :
- Mosselen + schelpen
- peterselie
- 1 teentje knoflook
- beetje olijfolie
- paneermeel
- 1 koffielepeltje mosterd
- peper, zout
- wat geraspte kaas
Werkwijze:
De gekookte mosselen leg je 1 per schelp. De persillade maak je door de peterselie fijn te hakken in de turbochef of turbomax. Hierbij voeg je de mosterd, olijfolie, 1 teentje geperste knoflook wat paneermeel en kruiden met peper en zout....Alles goed mengen en over elke mossel doe je nu een beetje persillade waarover je naar eigen wens nog wat geraspte kaas zet.
10 minuten in de oven plaatsen op 180 °C. Ik heb hiervoor de ultra pro grilschaal gebruikt zodat mijn mosseltjes perfekt rechtop bleven liggen.
Heerlijk met een glaasje wijn bij als voorafje van de maaltijd !
Weinig tijd en toch graag gebak in huis....dit recept zeker proberen.
Nodig :
- 200 gr suiker
- 150 gr zachte boter
- 200 gr bloem
- 1 koffielepel bakpoeder
- 4 eieren
- 25 ml rhum
- 1 doos ananas of verse ananas mag ook
- 150 ml caramel
Werkwijze :
Mix de eieren + suiker, voeg er dan de zachte boter bij en meng weer. Voeg dan de bloem en bakpoeder toe + rhum. Alles goed gemengd.
De bodem van de ronde ultra pro bekleden met caramel en daarop de stukjes ananas leggen. Het deeg erop gieten en de pot met het deksel afsluiten. 10 minuten op 750 Watt in de microgolfoven zetten. Even kijken...en indien niet gaar genoeg nog eens 3 minuten bij zetten weer op 750 Watt. Dan 2 minuten wachten en laten afkoelen en omdraaien op een bord.
Baileys bavarois op een krokante koekjesbodem, versierd met de nieuwste speculoos rolls
Ook benieuwd hoe je dit maakt ? De Tupperware taartschep komt me nu goed van pas.....gratis verkrijgbaar bij aanwezigheid op een demo in oktober.....voor meer info....mail me maar.
En dan nu het receptje.
Nodig :
- 15 cl Baileys
- 1 ei
- 50 gr suiker
- 4 blaadjes gelatine
- 3.5 dl room
Nodig voor de pralinémousse :
- 2 dl room
- 170 gr pralinéchocolade of melkchocolade kan ook
- 2.5 blaadjes gelatine
Nodig voor de bodem :
- 1 pak van 80 gr dentellekoekjes
- 50 gr solo
- 100 gr chocolade
Werkwijze :
Voor de bodem doe je de koekjes in de turbomax en trek enkele keren zodat ze fijn zijn. In het schenkkannetje doe je de chocolade samen met de boter en smelt deze in de microgolf. Nadien de koekjes bijvoegen en goed mengen. Uitsmeren op de bodem van de vorm welke je daar wilt voor gaan gebruiken
Dan de chocomousse maken door een heel klein beetje room te verwarmen en hierbij de uitgeknepen gelatineblaadjes doen...Goed mengen tot dat ze zijn opgelost. De rest van de room stijfkloppen. En de chocolade smelten. Alles onder elkaar mengen en op de koekjesbodem storten...dan even in de ijskast zetten om te laten opstijven.
Voor de baileysmousse mix je het ei samen met de suiker. De baileys verwarmen, hierbij de uitgeknepen gelatine voegen en goed mengen zodat alles is opgelost. De room stijfkloppen en dan alles onder elkaar mengen. Boven op de chocomousse storten. Afsluiten met een deksel en enkele uurtjes in de koelkast plaatsen.
Een souvenir uit het zuiden van Frankrijk...de grote blikken: Confit de Canard zullen u zeker al wel eens zijn opgevallen in de rekken van grootwarenhuizen ...alleen weet niet iedereen hoe men eraan moet beginnen. Vandaar dat ik het u hier stap voor stap wil uitleggen.
Maar wat is het eigenlijk ?
Eendenbouten, langzaam gegaard in hun eigen vet - geconfijt dus. De gegaarde bouten worden vervolgens in datzelfde vet ingeblikt en zijn op die manier heel lang houdbaar. Maar hoe ga je ze nu verder bereiden.
Neem een pot, leg het blik er ongeopend in en giet er water op tot het blik net onder staat. Zet het vuur aan (niet laten koken) en verwarm het langzaam. Zodoende gaat het gestolde vet langzaam smelten in het blik....dit duurt ongeveer 20 minuten. Mocht het water toch gaan koken, zet u het gewoon wat lager. Haal de blikken nu voorzichtig uit het water en snij het open met de Tupperware blikopener zodat u zich niet aan de randen kan snijden. Het kan zijn dat er aan de zijkanten al wat vet gaat uitlopen daarom zet ik mijn blik steeds op een plastieken snijplank zodat je het makkelijk schoon kan maken.
Til de bouten er nu voorzichtig uit met een tang of spatel. Leg ze vervolgens op de ultra pro grilschaal ...opgelet...de billen moeten met de velkant omhoog worden gelegd en dan kan je ze verder gaan bereiden. Je kan er ontzettend lekkere dingen mee klaarmaken. En standaard zitten in één blik 4 tot 6 bouten. Men moet er 1 per persoon voorzien.
De eenvoudigste bereiding is puur in de oven. Verwarm de oven voor op 200°C. Bak dan de bouten af in ongeveer 10 minuten tot dat de velkant mooi krokant is, blijf er zeker bij, want ze kunnen zo aanbranden. Serveer met bijgerechten naar keuze zoals pasta, frieten, puree, rijst of gestoomde aardappelen.
Tip : Het achtergebleven vet uit het blik zeker niet weggooien....maar bewaren in een goed afsluitbare pot in de koelkast om er nadien aardappeltjes in te bakken. Zaligggggggggggggggggg !
Nota nog : de ultra pro grilschaal mag zeker niet onder de gril worden gezet maar wel in de oven.
Een lekker soepje waar je niet lang voor in de keuken hoeft te staan.
Nodig :
- 2 doosjes kervel van telkens 100 gr dus 200 gr in totaal
- 1 grote ui
- 1 stok prei
- 2 aardappelen
- peper, zout
- 4 rundsbouillonblokjes
- 3 tipjes smeerkaas
- beetje olijfolie
- 2 liter heet water
Werkwijze :
Doe een beetje olijfolie samen met fijngesnipperde uit, prei en in dobbelsteentjes gesneden aardappelen in de ultra pro van 3.5 l. Verbrokkel ook de rundsbouillonblokjes erover. Doe het deksel op de ultra pro en zet 5 minuten in de microgolf op 800 Watt. Roer goed om en voeg de kervel erbij samen met de 2 liter heet water uit de waterkoker. Kruid met peper en zout. Doe het deksel er weer op en zet nog eens 5 minuten terug op 800 Watt. De soep is nu klaar, voeg nog de smeerkaasjes toe en mix. Doe er eventueel nog soepballetjes bij en/of rijst.
Benieuwd naar het recept en ontvang je ook graag een gratis taartschep ? Deze krijg je in de maand oktober wanneer je gast ben op een demo....en indien niet kan je uiteraard zelf ééntje organiseren.
Voor de gelukkige bezitters van een kweeperenboom in zijn tuin is volgend receptje zeker eens te proberen. Je kan er dus niet alleen lekkere kweeperengelei van bereiden maar ook een heerlijke kweeperenlikeur !
Nodig :
- 1/2 kilo kweeperenschillen
- 200 gr suiker
- 1 liter alcohol van 40°
- 2 citroen
- 25 koriandezaadjes
Werkwijze :
Wrijf het dons van de schil en schil de peren.
Doe de schillen samen met de suiker, alcohol en korianderzaadjes in een recipiënt. Pers de citroenen uit en voeg ook dit sap toe.
Sluit de pot en zet het gedurende een maand weg wel af en toe eens omroeren. Na die tijd zeef je de likeur en giet je het in een mooie fles. Laat de drank dan nog enige dagen rusten zodat hij mooi helder van kleur wordt.