Er is geen oprechter liefde dan de liefde voor lekker eten ! nu ook op www.facebook.com/groups/Edithshapjes
23-07-2011
Abrikozentaart op een vulling van frangipanne
Heerlijke abrikozentaart met frangipannevulling en zanddeeg gemaakt. Onze gasten vonden ze heerlijk. Heel snel klaar en supersimpel.
Wat heb je nodig :
Voor het deeg :
250 gr zelfrijzende bloem
125 gr boter
1 ei
100 gr suiker
Voor de vulling:
120 gr boter
100 gr rietsuiker
1 eetlepel bloem
140 gr gemalen amandelen
flinke geut mirabellenpittenlikeur ( kan vervangen worden door amaretto)
Doe alle ingrediënten in de "Kenwood" en laat enkele minuutjes draaien tot het deeg aan elkaar blijft hangen. Vorm een bal en pak hem in met plastiekfolie. Leg het deeg dan een half uurtje in de ijskast. Snij uit bakpapier een cirkel een beetje groter dan je taartvorm. Ondertussen snij je ook de abrikozen in twee en haal er de pit uit. Maak tevens de vulling door 120 gr boter te laten smelten, voeg er dan 100 gr rietsuiker aan toe en ook 140 gr gemalen amandelen plus 1 eetlepel bloem en een flinke geut amaretto. Dit laatste heb ik vervangen door zelfgemaakte mirabellenpittenlikeur maar de smaak is haast hetzelfde. Haal de deegbal uit de koelkast en druk hem aan in de met bakpapier beklede taartvorm. Doe de vulling over het zanddeeg en strijk uit met een spatel. De gehalveerde abrikozen met de velkant naar boven in de vulling drukken. Verwarm de oven voor op 170°C en laat de taart 30 min. bakken. Laat de taart goed afkoelen en serveer met een lekkere tas koffie.
Vandaag nog eens even de tijd gevonden om snel iets te bakken. Ik had nog een 4 eiwitten in de vriezer zitten en dacht hier wil ik nog wel snel wat gebak mee maken. En daarvoor zijn macarons ideaal.
Wat heb je nodig:
4 eiwitten 250 gr bloemsuiker 250 gr gemalen kokos 20 gr zelfrijzende bloem
Werkwijze:
Mix de eiwitten samen met de bloemsuiker tot een stevig geheel, voeg dan de gemalen kokos toe en de 20 gr zelfrijzende bloem. Meng goed onder elkaar. Neem de bakplaat van de oven en bekleed die met bakpapier. Vorm met behulp van 2 soeplepels mooie bolletjes van het beslag en leg ze op een beetje ruimte van elkaar. Bak op 180° gedurende 15 à 20 min. Laat afkoelen en bewaar in een tupperwaredoos.
Zomertijd betekent hier bij ons vaak gasten op bezoek en dit gaat natuurlijk vaak gepaard met de nodige hapjes en drankjes. Onderstaand receptje maakte ik vanmiddag en is een soort tapenade die goed samen gaat met een toastje of broodstengels. Met dank aan Lucrèce en Johan voor de aubergines uit hun tuin.
Nodig : 2 aubergines 2 teentjes knoflook wat provencekruiden 1 soeplepel wijnazijn het sap van 1 citroen 1 grote tomaat. peper en zout cayennepeper
Werkwijze:
Prik de rauwe aubergines in met een vork en leg ze een half uurtje in een oven van 180° om zacht te maken. Leg de laatste 10 min. ook de tomaat bij in de oven die je eerst kruislings heb ingesneden. Laat nadien de aubergines afkoelen en schraap het vruchtvlees met behulp van een lepel uit de schil. Doe dit in de quickchef en voeg er de ontpelde tomaat aan toe. Pers de teentje knoflook erbij en kruid met peper en zout. Voeg provencekruiden toe naar smaak en breng verder op smaak met cayennepeper, sap van 1 citroen en wijnazijn. Draai nu een paar keer goed aan de hendel van de quickchef zodat je een smeuiige pasta bekomt. Laat een paar uurtjes goed intrekken in de koelkast en serveer met broodstengels of toastjes.