Mijn naam is broeder Everard en ik ben broeder van de bekende Belgische congregatie van de "Ordo Fratrum Pruvorum". De afkorting die hiervoor staat is O.F.P. Deze naam dragen we nog steeds omdat we vroeger een speciaal soort gezondheidsbier brouwden en ons klooster een toevluchtsoord was van zwervers die gratis tweemaal per dag bij ons konden komen eten. De Belgen noemden ons de fienprüffrères.
Vanwege de wereldwijde economische crisis heb ik samen met mijn steun en toeverlaat die zich Soeur of Sister Mary noemt met dispensatie en gedoogsteun van Rome, mijn intrek genomen in het klooster 'De Pauw' te Angeren.
Ondanks dat we beiden bejaard zijn en slecht ter been ben ik hoofd van de keuken geworden en Maria, met permissie van gedoog-overste pater Geert Wilderman, mijn keukenhulp. De muziek op dit blog wordt verzorgd-zet muziek aan-door Soeur Elise.
Nostalgische kloosterfoto uit 1953 ziet u rechtsboven op deze site staan. Het logo hierboven vertegenwoordigt onze voortdurende hoop op solidariteit en vrede. Ons streven is dat in liefde en vertrouwen in elkaar dit doel ooit bereikt zal worden.
We wensen u een aangenaam verblijf op dit blog en nodigen u uit het dikwijls te komen bezoeken.
Een van de bekendste paters Redemptoristen is Gerardus Majella. Hij was een echte priester met oog voor de noden van de medemens, en daarbij heel vroom.
Tijdens zijn leven werd hij al 'Santo' genoemd, wat "Heilige betekent" Op 11 december 1904 werd hij door Paus Pius X heilig verklaard en veel mensen komen naar Wittem (Ndl-Limburg) om te bidden en hem gunsten te vragen.
Veel wonderen hebben er in Wittem plaats gevonden en soms zijn er mensen genezen van kwalen waar de artsen geen raad mee wisten.
Broeder Everard met Kloosterrecepten
Het blog voor Broeders & Zusters van alle Gezindten
25-01-2017
Pasta met kip, spinazie en boursin
Klaar maken gaan we vandaag een Italiaans wokgerecht voor vier personen, waarvoor we als ingrediënten volgens het recept wat ik op het onderstaande staatje heb staan nodig hebben: Gnocchi pasta of andere pasta naar keuze, drie kipfilets, spinazie, champignons, pijnboompitten, roomkaas, zoete cherrytomaatjes, peper en zout. De schotel garneer je met geraspte Parmezaanse kaas. We zouden-als we het in huis hebben-er eventueel ook nog een gepelde en fijngesnipperde ui in kunnen verwerken en wat ook lekker is een paar teentjes knoflook. Bij elk diner kun je vooraf een voorgerecht of nagerecht serveren: ,,Dat is uw eigen keuze." Bij deze schotel adviseer ik wel een nagerecht bv. gestoofde peren of een lekkere vruchtenyoghurt.
25-01-2017 om 11:33
geschreven door Broeder Everard
Vandaag maken we een wokgerecht klaar en dit vitaminerijke gerecht zit verpakt in een wokrol Vandaag is het voor ons kloosterlingen onthoudingsdag en gebruiken we geen vlees, dus staat er vandaag een visgerecht op tafel, maar morgen is het zaterdag en tegen drie uur in de middag houden we op de kolk voor de kloosterdeur een schaatswedstrijd tussen de broeders en paters en zuster Borgia is onze schaatsmeesteres die de leiding van deze wedstrijd in handen heeft. Zo'n rijkelijk gevulde wokrol vooraf is dan een ideale maaltijd om van te genieten. Voor u staan heb ik dit Chinees/Indisch gerecht voor drie personen. Wij zitten morgen met 12 man aan de kloosterdis, dus hebben we aan ingrediënten drie keer zoveel nodig. De schaatswedstrijd met al die oudjes op het ijs zal ongetwijfeld een ludieke aanblik geven en ik denk dat er wel een paar paters of broeders ten val komen en in de ziekenboeg van broeder Lazarus belanden. Je kunt stellen dat zo'n wokrol je maag net zo goed vult als een rijkelijk gevulde loempia en wat ook zo mooi is dat we te maken hebben met een kindvriendelijk gerecht wat erop neerkomt dat het ook een echt goed gerecht is voor ons oudjes hier in dit kloostergebouw.
20-01-2017 om 00:00
geschreven door Broeder Everard
In deze wereld wonen momenteel 7½ miljard mensen, waarvan de helft zich uitstekend kan redden, 1½ miljard weten maar net het hoofd boven water te houden en de rest lijdt honger of hebben met zoveel ontberingen te maken dat ze op de duur van kommer en kwel komen te overlijden. De aanwas is groot en voorspeld wordt dat er in 2050 ongeveer 12 miljard mensen deze aarde bevolken. Als er een betere verdeling was van geld en goederen hoeft niemand honger te lijden. Van de week las ik op internet dat er in deze wereld 9 mensen zo rijk zijn dat ze nog meer bezittingen hebben dan de helft van de alle wereldbewoners bij elkaar. Er wonen op deze aarde heel wat kapitalisten. Men zegt dat hier in Nederland 1 op de 400 inwoners miljonair is en elke week komen er via de Staatsloterij en Postcodeloterij een paar bij. Ook via slimme constructies op financieel gebied weten sommige gladdekkers binnen de kortste keren miljonair te worden. Tussen elke categorie van mensen, arm of rijk, zitten wel een paar goedgeefse personen die een arme sloeber weer op de been helpen. In mijn aangetrouwde familie zaten ook enkele miljonairs, maar bij deze bloedverwanten was niets los te kloppen. Uitgingen ze van het standpunt dat een goed paard een arm paard niet uit zijn haverzak laat eten en een vet varken nog dommer is als een blind paard door een mager varken uit zijn voerbak te laten eten. Als gewone burger die zich goed redden kan, kunnen we best iets doen voor de arme drommel die niets te makken heeft en wel door bewust te consumeren en af en toe iets af te schuiven naar een buurman of medebewoner die krap zit en het moeilijk heeft. In Rome geeft Paus Franciscus het goede voorbeeld door zijn sobere levenswijze, door gewone burgers uit te nodigen met hem de tafel te delen, door vluchtelingen op te nemen en geestelijke en/of financiële hulp te geven aan hen die daarom vragen. Hier in Nederland is in de meeste gemeenten de zorg voor de zieke medemens of de mens in geestelijke of financiële nood goed geregeld en in feite hoeft niemand op straat te leven. Toch zijn er streken waar dit allemaal niet goed geregeld is en mensen niet geholpen worden of de voorzieningen krijgen waar ze recht op hebben. Er zijn ook gemeenten waar ze zorggelden verdonkeremanen of aan andere zaken besteden en dat is ontoelaatbaar en uit den boze! Van 15 tot 22 januari zitten we in de Internationale Bidweek en bidden we niet alleen dat de christelijke kerken verenigd blijven maar ook dat alle gelovigen, ongeacht tot wat voor kerkgenootschap ze behoren, een humane houding tot elkaar blijven onderhouden en niet vervuld worden door haat en nijd of blijven steken in onderlinge geloofsverschillen. Alleen op die manier kunnen we ook gezamenlijk optrekken voor de noden van de onderdrukte of arme medemens en op die manier toeleven naar een betere wereld die leefbaar is voor alle mensen die deze aarde bevolken.
18-01-2017 om 16:57
geschreven door Broeder Everard
Vandaag gaan we een lekkere Franse stoofpot klaarmaken en hoe we dat gaan fiksen ziet u op de onderstaande staatjes. De Fransen weten er wel raad mee en bij alle deze gerechten gebruikt men kruiden, verschillende soorten vlees en een Frans gerecht is niet compleet als er geen wijn in verwerkt is en op tafel staan een paar bijbehorende flessen wijn die sowieso uw tong strelen en het gerecht nog extra smakelijker maken.
10-01-2017 om 19:06
geschreven door Broeder Everard
Volgens de overleveringen weten we dat zo omstreeks die tijd de wijzen uit het Oosten-met als richtwijzer een ster-in Bethlehem arriveerden en op de herdersvlakte in een stal onze heer Jezus aantroffen die ze als nieuwe koning van het Joodse volk beschouwden. Als geschenken boden ze de nieuwe koning goud, wierook en mirre aan. Bij de Grieken heten de driekoningen Apellius, Amerius en Damascus, in het Hebreeuws kennen we ze onder de benamingen Galgalat, Malgalat en Sarathin en hier in onze contreien heten ze Balthasar, Caspar en Melchior. Vroeger werd driekoningendag als een zondag gevierd, heden ten dage merk ik hier in Holland er weinig of niks meer van en van de generatie onder de twintig weet bijna niemand de betekenis ervan. Van onze confraters uit Frankrijk heb ik geleerd om op die dag de communiteit te trakteren op een stukje lekkere driekoningenkoek. Driekoningenkoek kan op verschillende manieren klaargemaakt worden en al of niet opgemaakt met allerlei gekonfijte vruchten. Bakken kun je het geheel ook in een taart en/of tulbandvorm die oogt als een koningskroon. Je kunt ook zelf zo'n koningsmodel in het deeg maken, vroeger werd er meer in het klein gewerkt, werd het klooster niet alleen bevolkt door een groot aantal priesters en broeders, maar veelal ook door een groot aantal priesterstudenten, of het was een gewoon jongensinternaat die beheerd werd door een of andere congregatie of broederorde. Gebakken op driekoningen werd er dan naar het aantal priesters, broeders en/of studenten van die koeken ter grootte van een gevulde koek, waarin iets terug te vinden was van een koningskroon en soms ook nog met allerlei tierelantijntjes opgesierd.
06-01-2017 om 00:00
geschreven door Broeder Everard
Vandaag staat op het menu voor de variatie weer eens een Indonesisch Rendang Recept. Op een staatje hier beneden ziet u hoe u dit klaar moet maken en wat u voor ingrediënten in huis dient te halen om dit hoofdgerecht voor 4 personen te bereiden. Wokgerechten zijn ondanks de vele gebruikte ingrediënten vlug op tafel te brengen en ideaal voor werkende paren met een paar opgroeiende kinderen die hongerig thuiskomen en niet alleen van het eten, maar ook van de avond willen genieten. Ben je de hele dag in de weer geweest, dan is zo'n calorie-en vitaminerijke maaltijd aanbevelenswaardig. Als toetje een lekker puddinkje uit de super en een peertje of appeltje na kan er dan ook nog wel bij.
04-01-2017 om 11:35
geschreven door Broeder Everard