Er is geen kerkgenootschap in de wereld te vinden die zonder middelen van bestaan kan leven en het geld komt ook niet uit de hemel gerold! Word of ben je lid van een of ander genootschap, dan heb je de plicht om bij te dragen in de kosten van de club. Oudjes met een heel klein pensioentje en verder alleen of uitsluitend AOW hebben echt geen enkele ruimte in hun inkomen meer om bij te dragen in de kosten van hun kerkgemeenschap en deze mensen dienen dan ook ontzien te worden. De meeste oudjes geven nog wel aan deurcollecties voor bepaalde goede doelen, het reuma of astmafonds, de hartstichting of anderzijds. Op een van mijn wereld websites had ik ongeveer 60 "Goede Doelen" staan en voor pakweg een half jaar terug heb ik al deze linken verwijderd, omdat ik bij een onderzoek erachter was gekomen dat bij de meeste 'Goede Doelen' het merendeel van de ingezamelde gelden bij de salarissen van de directies gevoegd werden en slechts heel weinig geld bij de stumpers die het nodig hebben. Mijn tweelingbroer Eef van het blog Nieuwsflitsen, Herinneringen en Ervaringen http://www.bloggen.be/eef/ had onlangs weer zo'n vertegenwoordiger van een dergelijke bedelorganisatie aan de telefoon, die vond dat hij toch in de fout ging door niets meer te geven en deze mevrouw Grijpmaar ging van de volgende gedachtegang uit: ,,Stel mijnheer Hübbers dat er wereldwijd 100 miljoen dollar of euro voor een of ander goed doel ingezameld wordt en 90 miljoen daarvan blijft aan de strijkstok hangen, dan komt er toch nog 10 miljoen terecht bij de mensen die het nodig hebben"! Mijn broer zijn antwoord was: ,,Allemaal heel mooi verteld mevrouw, maar stel dat die 10 miljoen die zogenaamd wel goed terecht komt, belandt in de zak van mijnheer Silvio Berlusconi, wat gebeurt daar dan mee"? ,,Praatjes, beste lezers, vullen geen gaatjes"!
Je hoeft voor mijn part nergens in te geloven, maar u beschikt wel over een gezond verstand, dan zie je rondom je heen dat de mensheid op alle gebied die mooie aarde aan het slopen is geweest en ondanks alle waarschuwingen van deskundigen nog steeds druk doorgaat om te proberen deze aarde volledig te vernietigen. Op dit feit spelen veel instanties in. Zo is er een geloofsgroep die aangekondigd heeft dat de Heer Jezus Christus op 27 mei 2012 weer op deze aarde zal terugkomen om ons te waarschuwen dat het over en uit is. Het zou best kunnen dat dit gebeuren zal plaatsvinden en daar wil ik geen discussie over voeren. Deze genootschap geeft op radio en tv en ook in boeken aan dat het de hoogste tijd is dat zondaars en mensen die dwalende zijn zich gaan bekeren. Ook dat is hun goed recht, maar ze eisen dat deze bekeerlingen 10 procent van hun netto jaarinkomen afstaan aan deze Adventisten Kerk in Amerika en dat vind ik een beetje te ver gaan.
Wat dat betreft heb ik een ander voorstel. Als u merkt dat er in uw parochie, in uw buurt, in uw familie, vrienden of kenniskring mensen lopen te sappelen om rond te komen en u houdt ruim over, gooi dan af en toe eens een gevulde envelop in hun brievenbus. Als de apocalyptische voorspellingen uitkomen en we spoedig de eeuwige reis tegemoet gaan, zal Petrus u in de rij van de uitverkorenen plaatsen en hoeft u echt niets te vrezen, want uiteindelijk Gods grootste gebod is de liefde en in de Geschriften zijn Gods woorden opgetekend en vergeten moet ge echt niet de volgende tekst: ,,Alles wat ge voor de minste der mijnen hebt gedaan, dat hebt ge aan mij gedaan"! Laat deze tekst ons aller leidraad zijn!
|