Een lekkere kruimelige bodem met een verrijkte pudding (crème suisse) en aardbeien en bananen als fruit. Oorspronkelijk wou ik enkel een aardbeientaart maken met de aardbeien uit eigen tuin maar omdat mijn jongste zoon zo lief vroeg....wanneer ik toch nog eens bananentaartjes voor hem ging maken...heb ik dus als compromis gewoon de helft van iedere fruitsoort genomen.
Helemaal niet moeilijk te maken als je de werkwijze volgt.
Nodig voor het deeg :
- 250 gr patisseriebloem
- 125 gr boter
- 90 gr bloemsuiker
- 40 gr amandelpoeder
- 1 ei
- snuifje zout
Nodig voor de crème suisse :
- 1/2 l melk
- 5 soeplepels suiker
- 50 gr puddingpoeder
- 2,5 dl room
- 3 soeplepels bloemsuiker
- 2 blaadjes gelatine
- 1 ei
Nodig voor het fruit
- aardbeien
- bananen
- of eender welke andere soort van fruit
Nodig voor de afdekgelei :
- wat kweeperengelei, vlierbloesemgelei of abrikozengelei naar keuze
Werkwijze :
Het deeg is enorm simpel te maken als je beschikt over een keukenrobot zoals dit in mijn geval is. Doe gewoon alle benodigdheden tesamen in de kom en zet de K deeghaak in werking. Zodra het deeg een bol vormt is het klaar. Doe er een cellofaanfolie overheen en leg het deeg een half uurtje in de koelkast. Ondertussen kan je de crème suisse maken. Neem van je halve liter melk een beetje af en doe dit in de shaker samen met de suiker het ei en de vanillepuddingpoeder. Schud hier goed mee totdat alles is goed is gemengd. Ondertussen doe je de rest van de melk in het schenkkannetje en zet het 4 minuten in de microgolfoven op 800 Watt. Als de melk klaar is na 4 minuten voeg je de inhoud toe van de shaker en klop je de massa goed door elkaar. Zet het schenkkannetje nu terug voor 2 minuten en dan is je eerste gedeelte van de pudding al klaar. Leg de blaadjes gelatine in een kommetje met koud water om te laten weken. Doe een beetje van de room in een andere schenkkannetje en verwarm dit even in de microgolfoven ( 50 sec. op 700 W) Voeg dan de uitgeknepen gelatineblaadjes bij de warme room en roer goed door. De rest van de room daar voeg je 3 soeplepels bloemsuiker aan toe en mix je lobbig ( niet helemaal stijf) in de speedychef. Voeg dan het beetje warme melk bij de ondertussen afgekoelde pudding en roer goed door. Tenslotte voeg je ook de lobbig geklopte room toe in delen bij de pudding.
Deze crème suisse kan nu straks over de taartbodem worden gestreken.
Voor de taartbodem te maken, haal je het deeg uit de koelkast en bestrooi je de tafel met bloem of in mijn geval het antislip deegblad van Tupperware omdat ik dit veel properder vind op tafel en gemakkelijker om af te kuisen.
Met behulp van de deegrol maak je het deeg glad en rol je het uit tot ongeveer een halve cm. Leg het dan in een met bakpapier beklede taartvorm. Ik nam de siliconen van Tupperware. Het deeg blind bakken in een voorverwarmde oven van 180°C. Blind bedoel : dat je op het deeg wat bakpapier legt met gedroogde erwten of bakparels om te voorkomen dat het deeg tijdens het bakken omhoog gaat komen.
Laat je deeg nadien afkoelen en dan kan de crème suisse erop. Afwerken met fruit naar keuze en bedekken met afdekgelei.
Ik neem hiervoor de gelei zoals hierboven vermeld en warm dat even op in de microgolf in het schenkkannetje...en met behulp van de patisserieborstel bestrijk ik mijn fruit.
En dan.....heerlijk smullen ! Veel leuker dan een gekochte taart van de bakker ;-)








|