Heerlijk gebak.....meer kan ik er niet van zeggen....
Nodig :
- 200 gr eiwitten
- 200 gr suiker
- 1 snufje zout
- 350 gr broyage = 175 gr amandelpoeder + 175 gr witte suiker
- 40 gr bloem
- wat amandelschilfers
Werkwijze :
- Eiwitten opkloppen samen met de snuf zout in de keukenrobot en de suiker geleidelijk aan deel per deel toevoegen. Spatel dan de broyage onder het eiwitmengsel. Zeef de bloem boven het beslag en meng met de menglepel deze er ook goed onder.
Spuit met de spuitzak het mengsel in streepjes van ong. 6 cm op een met bakpapier beklede bakplaat. Laat zeker wat ruimte tussen de hoopjes. Bestrooi de hoopjes nog met amandelschilfers. Bak af ongeveer 13 à 15 minuten in een voorverwarmde oven van 180°C.
Maak ondertussen de ganache.
Hiervoor heb je nodig:
- 175 gr pure chocolade
- 150 gr room
- 50 gr glucose
- 50 gr suiker
- 50 gr boter.
Werkwijze :
Breng de room samen met de glucose en de suiker aan de kook. Neem van het vuur en voeg de chocolade toe. En roer goed om. Als de chocolade gesmolten is dan de in stukjes gesneden boter toevoegen. Goed mengen en in een wegwerpspuitzak doen. Deze een tijdlang ong. 2 uren laten opstijven nu en dan tussen de bokkenpootjes spuiten.
Afwerken eventueel met aan de uiteinden ze in gesmolten chocolade te dompelen. Ik heb er helaas de tijd niet voor gekregen door onverwachts bezoek vandaag. Dus zijn ze gepresenteerd zonder chocolade aan de buitenkant. Ze hebber er echter niet minder om gesmaakt !
Smakelijk !

|