Er is geen oprechter liefde dan de liefde voor lekker eten ! nu ook op www.facebook.com/groups/Edithshapjes
14-10-2012
Napolitain huisgemaakt !
Dit gebak bestaat uit 2 lagen cake, tussenin een chocolade ganache met bovenop een laagje krakend glazuur voorzien van hagelslag. Je kan het kant en klaar kopen in de winkel maar niks leuker om het zelf te maken. Zeker nu het weer buiten guur is en op tv niks anders dan verkiezingsuitslagen aan de gang zijn. Dan trek ik mij liever terug in de keuken.
Nodig voor de cake :
- 200 gr zelfrijzende bloem
- 5 eieren
- 170 gr suiker
- 120 gr boter
(een beetje gesmolten chocolade voor 1/3 deel donkere cake)
Nodig voor de ganache :
- 150 gr pure chocolade
- 1 dl room
Nodig voor het glazuur :
- 100 gr poedersuiker
- 2 soeplepels water of een beetje cocoslikeur kan ook
- hagelslag
Werkwijze :
Maak de cake door de eieren samen met de suiker goed te mixen. (Moet lichtgeel zien en verdubbeld in massa). Voeg dan de zelfrijzende bloem geleidelijk toe en uiteindelijk de gesmolten boter. Alles nog een keer goed door spatelen. 2/3 deel hou je naturel en 1/3 deel daar voeg je een klein beetje gesmolten chocolade aan toe.
Neem je bakplaat en beleg die met bakpapier. Heb zelf met behulp van het nietjesmachine een soort bakvorm gecreëerd omdat mijn bakplaat te groot was. Een kleine en een iets grotere. In de iets grotere doe je de vanillecake en in de kleine de chocoladecake. Bak de cake dan 12 minuten op 180°C in een voorverwarmde oven.
Snij hem nadien in rechtige stukjes die allemaal even groot zijn zodat ze mooi op elkaar passen.
Ondertussen de chocoladeganache bereiden door chocolade in het microplus schenkkannetje te doen samen met de room. Laten smelten in de microgolf op lage wattage gedurende 1 minuutje. Dan goed door elkaar mengen.
De chocolade ganache eerst wat laten opstijven alvorens hem op de cake te strijken.
In laagjes werken : eerst een laagje vanillecake, laagje ganache, laagje chocoladecake, laagje ganache, laagje vanillecake, dan glazuur erover strijken en onmiddellijk met hagelslag bestrooien.
Glazuur maken door poedersuiker te mengen met water of zoals ik deed met cocoslikeur.
't is weer eens wat anders !
In bijlage zie je een fotootje van de gekochte Napolitain.