Er is geen oprechter liefde dan de liefde voor lekker eten ! nu ook op www.facebook.com/groups/Edithshapjes
10-01-2012
Boterkoek
Nadat mijn kleine frangipannetaartjes van gisteren veel te vlug op waren is mijn keuze vandaag gevallen op boterkoek om te maken. Het is nog maar de 2 de maal dat ik het recept maak maar zoiets simpel en lekker zou iedereen eigenlijk een keertje moeten proberen.
Nodig :
- 125 gr boter - 100 gr witte suiker - 150 gr bloem (gewone geen zelfrijzende) - 1 theelepel vanillesuiker maar ik heb dat vervangen door huisgemaakte vanilleëxtract - snufje zout
Werkwijze : Roer in een kom de boter die op kamertemperatuur is samen met de suiker tot een homogeen geheel. Doe er eveneens het snufje zout bij en de vanilleëxtract. Roer snel door elkaar en kneed dan tot een samenhangende deegbal. Wikkel deze in een folie en laat 1 uur rusten in de koelkast. Neem dan de silicomen bakvorm of de tartelettevorm van tupperware, spoel even om met water en leg het deeg erin. Maak met een vork streepjes aan de bovenkant van het deeg. En strijk met de patisserieborstel wat water aan de bovenkant of eigeel mag ook. Bak in een voorverwarmde oven van 200°C gedurende 25 minuten.