Herman Torfs aan de BLOG
Inhoud blog
  • HET EINDE
  • Vluchthuis voor mannen
  • even geduld....
  • Vrije keuze
  • Nog rap, voor 't eten
    Zoeken in blog

    01-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.20 jaar geleden

    accident-senna-direct     1 mei 1994


    Als ik de sportmedia  mag geloven (en waarom zou ik twijfelen)
    dan wordt het vandaag wereldwijd een dag om te rouwen.

    op 1 mei 1994 crashte op het circuit in Imola de Braziliaanse  Formule 1 God 
    Ayrton Senna.
    Dat is vandaag dag op dag 20 jaar geleden. Daar word je stil van.
    Wie weet nu niet waar hij was toen hij dat vreselijke nieuws vernam?

    Toeval wou dat de dag voordien ook Roland Ratzenberg, een Oostenrijks iets kleiner godje, op hetzelfde circuit zich de hemel inracete. "Zijn afgerukte hoofd hing nog scheef aan zijn lichaam" vernam ik op de radio.

     Help.

    Ik voel daar zo goed als niks bij.

    Mijn commentaar :

    Helaas, pindakaas.

     

    Ik zie het de wereldkampioen pingpong niet overkomen.

     

    01-05-2014, 00:00 Geschreven door torfsherman  


    30-04-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Doe de Stemtest


        DOE DE STEMTEST



    En nu tijd voor een potje anti-politiek.

    Klik op DEREDACTIE.BE en binnen een paar minuten zal de computer je eens duidelijk zeggen hoe jij politiek denkt en op welke partij jij best zou stemmen. Dat gebeurt aan de hand van een aantal forse statements  waarop jij alleen mag antwoorden met EENS /ONEENS /GEEN OPINIE.

    Nu is het wel ver gekomen, ik heb een computer nodig om te weten wat ik denk, of iets pittiger uitgedrukt (voortgaande op de raad van Loesje van vorige week) of ik mijn politiek denken mag geloven.
    Ik denk ik ga voor de PVDA stemmen, maar ik moet het eerst aan mijn computer vragen of ik dat wel kan.


    Ik deed de twee testen: Vlaams en Federaal, en voor Vlaams zou ik SPA moeten stemmen en voor federaal  is dat CD&V. Ik viel haast van mijn stoel.

    Vorige week  schreef ik dat ik nog nooit met een spandoek in een optocht liep, omdat die dingen altijd te smal zijn om er heel mijn mening op te schrijven. Net hetzelfde met die stemtesten, dat kon je raden. Eens/Oneens, ik sterf een halve dood voor mijn scherm als ik een van die twee opties aanklik. Ik zou er nog zoveel willen bijzeggen en afdoen en vooral vragen.

    Neem nu:
    -  Moeten de regels voor privé crèches versoepelen. Allo !
    -  De begroting mag in crisistijd in het rood gaan. 
    -  Europa moet meer sociale bevoegdheden krijgen.
    -  En dan de uitsmijter: België moet de oude F16 niet vervangen.    Enz. enz.


    Ik vind dit een zwarte mis voor de democratie.
    De cafétoog aan de macht!  Buik vervangt de hersenen.  Zo simpel is dat: oneens + !!!!) .

    Van toeten of blazen weten en toch het laatste woord opeisen.
       
    En toch is het dat waar het op 25 mei over gaat.
    Het parlement is vorige week ontbonden, en zelfs op die laatste bijeenkomst was niet de helft van de parlementsleden aanwezig. En toen zijn ze vertrokken, al die gekozenen, op kampanje om  opnieuw 5 jaar pluche in de wacht te slepen.
    A quoi faire?

    Probeer eens een naamlijst van die parlementsleden te bemachtigen en stip eens de namen aan waarvan u “ooit iets gehoord heeft”.  Vier op de vijf kwamen en verdwenen in het totale anonimaat. En wij maar stemtesten invullen.

    En dan de dooddoener: weet  u iets beter voor 25 mei?
    Nee dus. 

    Wat dan?
    Stemtesten invullen. En een Blog schrijven.

     

    30-04-2014, 14:40 Geschreven door torfsherman  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Doe de LINKS RECHTS Test



     

    Ik heb een beter idee dan die stemtest.

    Doe de LINKS RECHTS TEST

    Ik stelde voor een kleine groep vrienden de ultieme LINKS/RECHTS test op.
    Peilen hoezeer uw spontane reacties naar links of naar rechts neigen.


    Probleem is natuurlijk vooraf te definiëren wat we verstaan onder links en rechts.
    Theoretisch onbeantwoordbaar.
    Maar in mijn test omzeil ik dat theoretische probleem.


    Kijk, het gaat zo:
    Ik maakte een Blauwe test en een Rode test.
    Tweemaal vijf statements die in de Blauwe test onmiskenbaar extreem rechts klinken en in de rode tekst  stevig links. En dan moet jij je al dan niet instemming geven, uitgedrukt op een schaal van 10 (volledig enthousiast akkoord) tot 1 (hartsgrondig oneens en afwijzend), plus de 8 gradaties daartussenin.


    Na afloop trekken we het totaal cijfer van de Rode test af van het totaal cijfer van de Blauwe.
    De meest extreme rechtse zal 45 scoren (5 x 10 op blauw min 5 maal 1 op rood) en de diep rode rakker zal eruit komen met -45.
    Jouw rechtse of linkse instelling zal zich vertalen in een quotering tussen 45 en -45, met  0 als het volledige midden.

    Met enige intellectuele pretentie beweer ik dat deze score veel relevanter is dan de stemtest van DEREDACTIE. Je denkt dat links en rechts vandaag niet meer spelen, u vergist zich, het gaat eigenlijk alleen daarover. Je kan ongeveer alles herleiden tot een links/rechts standpunt.

     

    Voor de amateurs, hieronder de 10 statements van mijn exclusieve LINKS/RECHTS test. Antwoord met een cijfer tussen 10 en 1.

     

    BLAUWE  TOETS

    1.    Zoveel mogelijk overlaten aan de Vrije Makt
                               Vraag        Aanbod
           Minimale overheid,  Maximaal Privé initiatief

     

          2.   Subsidiëring, Overheidssteun, Staatstoelagen
                        kortwiekt zelfredzaamheid, eigen initiatief
                        Vangnet > Hangmat

     

    3.  Gelijke Kansen. Non Discriminatie , oké
             Maar …
             Ik neem (niet) in dienst wie ik (niet) wil
             Ik verhuur (niet) aan wie ik (niet) wil

     

    4.   Eerste taak Justitie is 
               straffen, vergelden, afschrikken.
               Niet heropvoeden.

     

    5.   Meritocratie
                  Loon naar werken, prestatie, inbreng
     .

    RODE TOETS

    1.   Positieve Discriminatie
               Voorkeurbehandeling voor achtergebleven groepen

     

    2.   De kloof tussen hoogste en laagste verdiener binnen een bedrijf moet wettelijk vastgelegd
                   De Balkenende norm: niemand (in Nederland) mocht meer verdienen dan de Minister President.

     

    3.   Zwaarste last op sterkste schouders
             Niets mis met eerlijk  verdeelde Vermogensbelasting

     

    4.   Milieubezwaren Burgerprotest
                   hebben voorrang op Economisch belang

     

    5.  Armoede is wereldprobleem nr. EEN
               Nivellering (herverdelen) via Transfers :
                  Politieke agenda   punt een



    En nu maar tellen......  Blauw - Rood   =   .......

    30-04-2014, 14:35 Geschreven door torfsherman  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Read my lips

    de wever het is tijd voor de n va 2


    READ MY LIPS

    Zei Bart De Wever vorig weekend op het congres van zijn NVA in Brugge  (goed gevonden: niet het congres over maar van de NVA, foei Kris….).

    Read my lips en als je niet kunt liplezen, dan zeg ik het u: “met de NVA in de regering wordt er aan het ASO (lees de traditionele humaniora) niet geraakt”. Verklaring van Bart: “ik bracht het zover door ons goed onderwijs en ik wil dat zo houden, en ik vind dat mijn kinderen daar ook recht op hebben, nee, ik eis het”.
    Applaus. De Vlaamse huiskamer glundert.


    Dus “met ons” nooit of nooit een brede eerste graad met uitstel van studiekeuze in het middelbaar. Natuurlijk klinkt dat als hemelse muziek in Vlaamse traditionele middens. De Jezuietencolleges, weet je wel. En er zit op 25/5 dan ook  klinkende verkiezingsmunt in. Maar is dat stoere standpunt ook juist, en hoe zwaar weegt de argumentatie van De Wever? Wat als dat systeem vandaag nu eens nefast uitpakt bij andere mensen uit andere middens met een andere achtergrond?


    Minste wat je kan zeggen  dat dit een bijzonder technisch probleem is waarbij je ongeveer heel de evolutie van de samenleving moet mee in rekening nemen. En waar vooral emotie niet mag meespelen: mijn bezielende leraar Latijn in “de vierde”, zoals die Caesar voorlas, mijn bevlogen leraar Nederlands in  de poësis die ons bij Marsman bracht. Van wiskunde en fysica zwijgen we doorgaans heel zedig.


    Voor je over dit soort zaken zulke stoere verklaring aflegt moet je alle meespelende factoren wel duidelijk op een rijtje hebben en aannemen dat het rondstrooien van Latijnse spreuken geen waarde op zich is. En moet je vooral eens over de grenzen gaan kijken. In Finland bijv., waar al decennia lang de hele wereld op studiebezoek komt om naar ‘het Finse onderwijswonder’ te kijken. Het symbool van het Finse gelijkheidsdenken is de peruskoula, een soort middenschool  waar leerlingen van verschillende niveaus bij elkaar in de klas zitten. Pas op hun zestiende scheiden hun wegen. 


    Ik mijn vorige post suggereerde ik dat uiteindelijk elke politieke keuze herleidbaar is tot rechts of een links uitgangspunt. Is het Finse gelijkheidsdenken dan nee een ideaal? Daarover mag je van mening verschillen, maar niet over de erkende Finse kernwaarden van hun onderwijssysteem, dat zijn niet concurrentie, verantwoording en controle maar billijkheid, professionele autonomie en vertrouwen.


    En dan zwijgen we nog van het feit dat over luttele jaren een meerderheid van de instromende  leerlingen een allochtone achtergrond hebben. Totaal nieuw gegeven. En meenemen.

    NOOIT, het woord kwam van Geert Bourgeois, wordt er met ons aan het ASO getornd…
    Persoonlijk ken ik niets in de samenleving waarvan je dat mag zeggen.


    Maar ja, het klinkt goed en het levert stemmen op….
    Ach die democratie.


    30-04-2014, 00:00 Geschreven door torfsherman  


    Archief per week
  • 09/03-15/03 2015
  • 02/03-08/03 2015
  • 23/02-01/03 2015
  • 16/02-22/02 2015
  • 09/02-15/02 2015
  • 02/02-08/02 2015
  • 26/01-01/02 2015
  • 19/01-25/01 2015
  • 12/01-18/01 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 30/12-05/01 2014
  • 22/12-28/12 2014
  • 15/12-21/12 2014
  • 08/12-14/12 2014
  • 01/12-07/12 2014
  • 24/11-30/11 2014
  • 17/11-23/11 2014
  • 10/11-16/11 2014
  • 03/11-09/11 2014
  • 27/10-02/11 2014
  • 20/10-26/10 2014
  • 13/10-19/10 2014
  • 06/10-12/10 2014
  • 29/09-05/10 2014
  • 22/09-28/09 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 08/09-14/09 2014
  • 01/09-07/09 2014
  • 25/08-31/08 2014
  • 18/08-24/08 2014
  • 11/08-17/08 2014
  • 04/08-10/08 2014
  • 28/07-03/08 2014
  • 21/07-27/07 2014
  • 14/07-20/07 2014
  • 07/07-13/07 2014
  • 30/06-06/07 2014
  • 23/06-29/06 2014
  • 16/06-22/06 2014
  • 09/06-15/06 2014
  • 02/06-08/06 2014
  • 26/05-01/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 24/03-30/03 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 10/03-16/03 2014
  • 03/03-09/03 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 23/12-29/12 2013
  • 16/12-22/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 16/09-22/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 26/08-01/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 29/07-04/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs