Nog even terug naar mijn vorige inlas.
Ik stel mijn bezoekers voor een niet mis te verstane keuze. Niet mis te verstaan? Allo.
Ik kreeg van hier en daar een geprikkelde reactie.
1. Die foto links was, zo blijkt nu, een bekende kop (nou, niet alleen de kop is bekend, vermoed ik). Al wat je ziet en wat je kunt vermoeden hoort toe aan ene Ann Lesley Poppe, vermoedelijk een achternichtje van Priester Poppe uit Moerzeke, de man van de eucharistische kruistocht, de EK - niet te verwarren met Europees Kampioenschap. "In dichte drommen staat o Heer uw kruisleger paraat". Dus geen woord kwaad over dat soort volk. Goe Volk.

2. En dan nog. Dom, ik ga bij Van Dale kijken en daar staat: niet gemakkelijk begrijpend, beperkt van verstand. Maar ook De Dikke maakt er hier een potje van. Niet gemakkelijk begrijpend > wat begrijpend, er is zoveel dat ik niet begrijp, dus ben ik heel dom? Beperkt van verstand > verstand van wat? De ene kan goed haarsnijden en de andere de fijnste neurochirurgisch ingreep tot een goed einde brengen. Wij hebben ze alle twee nodig, waarom dan die rangschikking?
3. Tevreden. Hoe kun je nu een keuze laten maken voor niet tevreden. Dat is pas een domme veronderstelling, dat iemand zou kiezen voor niet tevreden) zijn. Bekijk tevreden eens etymologisch (natuurlijk dat de domme dit woord niet verstaat, et alors?). In tevreden zit de stam vrede, en te moet je aanzien als te huis, te Antwerpen, ter plekke: dus ergens aangekomen op een bedoelde bestemming. Te Vrede. Ik ken geen fijner begrip, sorry, maar ja dat zal aan mijn beperkt verstand liggen.
4. En nu serieus. Eigenlijk is zon vraag stellen heel dom, gewoon omdat het leven zich zo niet voordoet. Was het maar zo simpel dat we met een liniaal een lijn konden trekken tussen zin en onzin, tussen verstandig en onverstandig, tussen juist en fout. (herlees mijn Tiens
.) Het leven, ons bestaan is al ingewikkeld genoeg dat je geen situaties of keuzes moet verbeelden die zich zo nooit voordoen. Hetzelfde bezwaar geldt voor elke vraag die begint met Stel dat
Stel dat je dertig jaar geleden in slaap was gevallen en vandaag pas wakker wordt
dat soort werk. Weg ermee.
Dus.
Ja, dus wat? Laat ons toch maar voorzichtig zijn en aannemen dat Ann Lesley Poppe, op tijd en stond ook kritisch, geïnformeerd en bewust zal zijn (dat heeft ze dan alavst voor op haar heeroom). En dan nog daar bovenop: tevreden, dan is mijn keus rap gemaakt.
18-01-2013, 00:00
Geschreven door torfsherman 
|