Herman Torfs aan de BLOG
Inhoud blog
  • HET EINDE
  • Vluchthuis voor mannen
  • even geduld....
  • Vrije keuze
  • Nog rap, voor 't eten
    Zoeken in blog

    29-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zal het zo wat gaan, ja? #1


    Zot van D (discuteren)


               discussie    Loesje heeft het weer goed gezien.




    Een echte pluralist aanziet het als een must ook zijn vriendenkring pluralistisch te stofferen.
    De ideale vriend waarmee je, ook na lang zoeken, geen enkel punt van ideologische overeenstemming vindt
    tenzij dat die er niet is.

    Een vriend dus om je denken en oordelen scherp te houden, je argumenten te controleren, jezelf continu te bevragen, en als het pas geeft op zoek te gaan naar betere argumenten.

    Idealiter reikt zo’n vriend je ook de lectuur aan die jij ‘nodig’ hebt.
    Wat baat het inderdaad duizend bladzijden te lezen die je overtuiging alleen maar bevestigen en versterken? Die moeite kon je je wel besparen. Nee, flink er tegenaan moet het.


    Mijn leven lang heb ik "contraire vrienden" gefrequenteerd.  Contrair, dat is het juiste woord.
    Ik herinner mij niet e één die ik bekeerd heb (en hij mij niet). In het beste geval, na een ferm debat, even doen twijfelen. Vandaag is mijn kring een stuk kleiner, maar ik probeer toch het tegensprekelijk peil enigszins op peil te houden.


    En zo kreeg is van een donkerblauw rechts vriendje, met nogal wat libertaire trekjes, twee boeken die ik
    “absoluut moest lezen” om te genezen van mijn ideologische verwarring.


    Twee Franse boeken, want reken maar dat in Frankrijk de intellectuele vlam niet op veilleuse staat.
    En dat de grote woorden bij onze zuiderburen nog altijd niet op rantsoen staan.

    29-01-2015, 22:50 Geschreven door torfsherman  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zal het zo wat gaan, ja? #2


    ERIC ZEMMOUR. Le suicide français.

         Eric Zemmour.jpg  "La France se couche. La France se meurt"  Eric Zemmour °1958


    Het eerste cadeau van mijn “ambetant vriendje”


    Een meer dan rechts, gewild provocatief boek van Figaro journalist Eric Zemmour die meer dan 500 bladzijden virtuoos fulmineert tegen “Ces quarante années qui, depuis la mort du général de Gaulle, ont défait la France »  in een stijl die, ook al steiger je vertikaal tegen de muren  op, je als lezer op de duur gaat verleiden.  


    Vast terugkerende schietschijven zijn: de Franse revolutie, mei 68, Marx en het socialisme, het multiculturalisme, intellectualistisch links (de Loft socialisten), maar ook de hedendaagse kunst, la laideur, Canal3+, SOS Racisme, de Mensenrechtenmanie, les grandes surfaces, de slechte smaak, de agressieve homocultuur, de teloorgang van alles wat Frankrijk ooit Frankrijk maakte.


    Na 50 bladzijden heb je zijn format wel door. Gewoon: vanuit een zwaar provocatief temperament en aan de hand van een onvergelijkelijke eruditie, en dat dan in een subliem barok Frans (een Frans dat niet in België gesproken wordt) gaat hij een voor een alle heikele thema’s af die de Franse natie sinds meer dan 50 jaar grondig verdelen in Links Rechts.
    En van elk van die kwesties schets hij een beeld (een meester in de detailschildering) dat boosaardig eenzijdig Rechts is. En dat is zo merkwaardig, alles wat Zemmour schrijft is juist en  amper weerlegbaar, maar de man vertikt het ook maar één keer het perspectief van de andere in beeld te nemen. Geen millimeter ruimte krijgt die andere…. Puur Voltairiaans: écrasons l’infâme.


    Niet zo fraai natuurlijk. Waarom lees ik dat dan zo graag?
    De macht van die taal. De kracht van zo’n ongegeneerd fanatiek betoog. Een zo consequent volgehouden maar machtig geëtaleerde en gestoffeerde eenzijdigheid.  
    En dan is er ook nog het genot van die taal zelf. Dat soort Frans waarmee je, zo gehanteerd, eender wat kunt verkopen. Vooral revoluties.

     

    Om u een indruk te geven heb ik, compleet at random een aantal frasen genoteerd.

     

    Un prolétariat Zolasque   (op de wijze van Zola)

    La folie destructrice de l’époque

    1968, cette rébellion libertaire

    Une mélancolie passéiste

    Le racisme n’est plus une opinion, mais un délit

    La Babélisation généralisée   (op de wijze van de Toren van Babel)

    Notre monde ouvert, fluide, sans ordre ni références.

    Nous ne savons plus ou nous allons, Car nous ne savons plus d’où nous venons.

    Cette société de consommation, pétris de culture américaine et de haine de soi nationale.

    Boulimie consumériste

    Plastronner ses opinions   (letterlijk: op zijn plastron schrijven)

     

    En misschien nog deze iets langere citaten:

     Le complexe Van Gogh qui régnait au ministère de la Culture depuis sa création. Par peur de rater un génie, les fonctionnaires de la rue de Valois soutiennent n’importe quelle provocation, tout laideur qui se pare des atours de la transgression. Tout rappeur fut un nouveau Mozart.  


    Le slogan “L’art ne doit pas chercher à plaire” est modifié en “L’art, pour plaire cherche à déplaire”.


    L’art comme fondamentale ligne de fracture entre classes sociales, des classes populaires rejetant un art contemporain qu’elles n’aiment ni ne comprennent, opposés à une miroclasse d’élites mondialisées, qui en on fait l’étendard de leur nouvelle puissance ».


    Le Centre Pompidou. Tandis que le Président Pompidou avait lui-même imposé en plein cœur de Paris historique un musée d’art moderne ressemblant à une usine désaffectée.

     

     

    Prachtig toch. Een iets anders dan het Editoriaal van de Gazet van Antwerpen.

    29-01-2015, 17:21 Geschreven door torfsherman  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zal het zo wat gaan, ja? #3


    Het tweede boek was er een van Alain FINKELKRAUT:  L’identité malheureuse.

     Alain Finkielkraut  Alain Finkelkraut °1947


    Twee citaten hieruit en je weet  wat er op het menu staat: 

    (in vertaling)
    Het dragen van een gezichtssluier is strijdig met het broederschapprincipe en bovendien met het bneginsel van de wellevendheid, de verhouding tot de ander. Een gezichtssluier dragen betekent dat je weigert in contact te komen met de ander, en meer bepaald de wederkerigheid van dat contact weigert. Een vrouw die zich op die manier kleedt, matigt zich het recht aan mij te zien en ontzegt mij het recht haar te zien. Broederlijkheid evengoed als wellevendheid zijn universele waarden die veel ouder zijn dan de Verklaring van de Rechten van de Mens.


    Of iets kernachtiger uitgedrukt:


    Jadis  la subversion était le contraire de la tradition ; désormais la subversion est notre culture.

     

    Zal het zowat gaan, ja ?

     

    29-01-2015, 17:20 Geschreven door torfsherman  


    27-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Rechte Eind #1

    Och, na een paar posts met wat grapjasserij,
    nog eens "een serieuzeke".


    Een geluk met een ongeluk












       Het evangelie volgens Sint Johannes van het Cruyf


    Hoe vaak al hebben we op deze blog Johan Cruyf moeten citeren: “elek voordeel hèt se nadeel”,
    en ook het omgekeerde dat “elek nadeel toch se voordeel hèt”.
    Wie beter dan een hoogbejaarde, nog half lucide blogger kan dat beamen.


    We maken nog eens een Cruyfiaanse oefening in het "tweerichtingdenken".



    Niemand, tenzij les cons, kijkt vandaag nog onbezorgd naar de toestand van onze planeet.
    Natuurlijk is er met die blauwe bol amper iets mis, de problemen komen uitgerekend van de hoogst ontwikkelde levende soort die erop rondloopt: de homo sapiens sapiens, versie 2015.


    Leven en vooral fatsoenlijk samenleven schijnt niet langer evident (ooit geweest?).
    We hebben dan veel verstand en een, spijts alles, redelijk vrije wil , en we hebben in 2500 jaar wel wat af-geprobeerd, maar het gaat met ons samenleven van kwaad naar erger. Ik bespaar je de voorbeelden.


    En toch…. (het zou geen Blog1932 bijdrage zijn als die twee woordjes ontbraken)


    En toch is er geen reden voor een “Stop-de-Wereld-Ik-stap-Eraf”.
    Het klinkt misschien pretentieus: maar wij, hier en nu, zitten op de juiste bus. De Europabus.
    Ik bedoel, jawel hou u vast and read my lips, EUROPA. Voor één keer zeg ik luid:
    wij lijken misschien spookrijders en toch zitten al die andere auto’s op het verkeerde vak. We are right.


    Ik bedoel.
    Binnen ons Europees samenlevingsmodel schijnt sinds het einde van WOII,  de grootste miserie gestopt.
    Wij hebben, zo lijkt het, na eeuwen zwaar vallen en moeizaam rechtkruifelen,
    een samenlevingsmodel gevonden dat ons, touchons du bois, nu al 70 jaar ononderbroken vrede bracht
    (op die ene Balkan uitschuiver na dan).
    En dat is niet enkel het uitblijven van wapengekletter, 
    dat is vooral samenleven met concrete toepassing van de principes van de ‘heilige’ Verlichting.
    Resultaat: een spectaculair breed welvaartsniveau dat zo goed als mogelijk gespreid is over brede lagen van de bevolking. Een beleefd personalisme om het wat gesofistikeerd uit te drukken.


    Dat is dus Het Voordeel.
    Natuurlijk. Maar met se nadeel.
    Onze samenleving schakelde in die vredige tijd over op een puur consumentisme met daaraan vast een niet te temperen hedonistische cultuur. Hedonisme dat staat voor een genotcultuur. Vrij en onbeperkt. Ongehinderd en a fond. Alles is koopwaar en koopbaar.
    Collateral dammage ten overvloede: een quasi voltooide ontkerkelijking, of erger een de-spiritualisering, materialisme, debilisme, individualisme, met afschudden van elk soort ideologische veren of traditionele waarden.
    Waar is dat feestje… Hier is dat feestje!


    En toch
    ware het te hopen dat de rest van de wereld, en ik bedoel de wereld buitend dit deel van Europa,
    en in het bijzonder de huidige broeihaard van de grote misère het Midden Oosten,
    zo snel mogelijk op ons “decadent” model zou overschakelen.
    Ge zult die boerka’s, die kalasjnikovs  en die zwaardmannen nogal zien vliegen.


    Niet aarzelen, want op wereldschaal gezien hebben WIJ het GOED voor.

          Laat ons voor één keer samen unaniem, Europees Patriottisch chauvinist zijn. 


    maar dit is niet 'einde verhaal', lees het vervolg hierna.   >>>>>>>  want elek voordeel....

    27-01-2015, 18:21 Geschreven door torfsherman  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Rechte Eind #2

      Deutsche Gesetze_Juristin     Groot onderzoek 'geluid in ouderenzorg' in volle gang


     

    Maar het Cruyf adagium is hiermee niet aan zijn laatste station.
    Hier gaan we weer:


    Het voordeel.
    De Heilige Verlichtingswaarden (als u ze nu perse Christelijk wilt noemen, voor mij niet gelaten),
    hier zijn ze: vrijheid, gelijkheid, tolerantie, progressief, vrije markt, scheiding Kerk en Staat, vrije meningsuiting, positief mensbeeld,  getemperd door een diep gevoel voor solidariteit, een werkzame rechtsstaat, een maatschappelijk zekerheidssysteem en een welzijnsniveau met aandacht voor de zwakke. 



    Met als Nadeel:
    dat wij met al onze openheid, rechtsstatelijkheid enz. bijzonder kwetsbaar zijn voor het barbaarse terrorisme dat,
    zo blijkt nu, niet enkel de grauwe banlieues van onze grootsteden bereikt maar doordringt tot in, godbetert, Verviers en Liedekerke en Harelbeke. Zaak is nu het hoofd koel te houden en ons “rechte eind” niet te laten corrumperen door die baardmannen.


    Met als Voordeel.
    Als we het nu eens zo bekeken, dat het terrorisme (en dat valt in Lier en in Zoerle Parwijs nogal mee….)
    in de plaats is gekomen van die andere gitzwarte reeks van heroïsche veldslagen en barbaarse generaals die in onze geschiedenisboekjes nog opgehemeld werden als historische hoogtepunten.
    (Niet langer zo In Leuven, daar werd het centrale Fochplein eindelijk het Pieter de Somerplein….)
    Niks meer van een nieuw Verdun, Somme, Ieper, Dresden, Stalingrad. Ja, nu hebben we 9/11, Theo Van Gogh, Madrid, Londense metro, en nu Charlie Hebdo…,
    nee, ik durf het geen “vooruitgang" noemen, maar als ik moet kiezen….


    Met als nadeel.
    (of wat dacht je?)
    Het 21ste eeuws terrorisme mag dan geen Verdun zijn, en er valt in Lier en Zoerle Parwijs redelijk mee te leven, alleen, en hier komt het: het terrorisme is ook winnaar als zij erin slagen tot in de kleinste gehuchten, tot in de huiskamers, het Rijk van de Angst te installeren. En die zou politiek wel eens kunnen omgezet worden in een terugkeer van ons mooie Europese model.

    Soldaten in gevechtsuitrusting en met zware wapens die een kleuterschool bewaken… 


    Een miserie… zeg dat wel.
    En toch (alweer): koppig volhouden en vasthouden aan onze waarden. 
    Wij hebben het bij het rechte eind!
    Vincera.

     


    27-01-2015, 17:58 Geschreven door torfsherman  


    Archief per week
  • 09/03-15/03 2015
  • 02/03-08/03 2015
  • 23/02-01/03 2015
  • 16/02-22/02 2015
  • 09/02-15/02 2015
  • 02/02-08/02 2015
  • 26/01-01/02 2015
  • 19/01-25/01 2015
  • 12/01-18/01 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 30/12-05/01 2014
  • 22/12-28/12 2014
  • 15/12-21/12 2014
  • 08/12-14/12 2014
  • 01/12-07/12 2014
  • 24/11-30/11 2014
  • 17/11-23/11 2014
  • 10/11-16/11 2014
  • 03/11-09/11 2014
  • 27/10-02/11 2014
  • 20/10-26/10 2014
  • 13/10-19/10 2014
  • 06/10-12/10 2014
  • 29/09-05/10 2014
  • 22/09-28/09 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 08/09-14/09 2014
  • 01/09-07/09 2014
  • 25/08-31/08 2014
  • 18/08-24/08 2014
  • 11/08-17/08 2014
  • 04/08-10/08 2014
  • 28/07-03/08 2014
  • 21/07-27/07 2014
  • 14/07-20/07 2014
  • 07/07-13/07 2014
  • 30/06-06/07 2014
  • 23/06-29/06 2014
  • 16/06-22/06 2014
  • 09/06-15/06 2014
  • 02/06-08/06 2014
  • 26/05-01/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 24/03-30/03 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 10/03-16/03 2014
  • 03/03-09/03 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 23/12-29/12 2013
  • 16/12-22/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 16/09-22/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 26/08-01/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 29/07-04/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs