Raad van State schorst verbod op hoofddoeken in onderwijs
Dura Lex, sed Lex. Das just! Maar der is nog gezond verstand in de wereld, een beetje Tijl Uilenspiegel-sentiment, maar vooral veel gevoel voor avontuur à la Karel May. Tijd dat die figuur verplichte lectuur wordt voor elke senator of volksvertegenwoordiger!
Een greep uit de mogelijkheden, waarbij een spottende repliek (vinger tegen het voorhoofd: Getikt?) de beste remedie zou zijn. Moesten onze meisjes en vrouwen (en waarom niet, ook de mannen) vanaf een bepaald ogenblik een BUIS op hun hoofd zetten Zou zeer modieus kunnen uitgekiend worden, en zelfs de partij-politieke kleur van des dragers voorkeur kunnen tonen
Liefst geen fez, of een tulband, omdat dat ook weeral ladingen zijn die wel bepaalde vlaggen dekken. Buizen dekken niets of niemendal! Denk aan het Oud Nederlands woord wambuis . Ooit zeer geliefd door volks-schilders en schrijvers.
Een ander lorejas steltFRIETPOTTEN voor. Wie is er voor frietpotten? Of nog een ander wilde het glas bier van zijn voorkeur. Mijn thuis is waar mijn Stella staat .Wis en waarachtig : een nieuwe bron van inspiratie (en inkomsten) voor de reclame-wereld! Waspoeder maandverbanden deodorant ontbijtgranen : the sky is the limit!
Jullie kennen toch het verhaal van de Koopman van Venetië? Daar speelde het hoofddeksel ook een voorname rol in de herkenning ..
Als we met zn allen met dergelijk karnaval op ons hoofd op straat komen, achter loketten staan, op de schoolbanken zitten, zullen die Islam-onderworpenen misschien weer willen opvallen, door blootshoofd te lopen?
Wat denkt U : het proberen waard?
In afwachting, moeten die achterlijke koekleren (agrariërs onder ons zullen deze term wel begrijpen. Voor de on-ingewijden deze : een koe-kleed is een stuk afgedragen stof, desnoods een oud stuk tapijt, die over de rug van een koe gelegd wordt als deze na de bevalling, voor het eerst in de winterse kou weer buiten komt) verboden worden.
We verbieden, in afwachting van Hoger Beroep, gewoon voortaan overal de hoofddoeken, omdat ze gevaarlijk en hinderlijk zijn. Zij belemmeren bij het minste windzuchtje het uitzicht voor achterop komenden of achterop zittenden. In het straatbeeld leiden ze onnodig de aandacht af en dragen aldus bij tot de verkeersonveiligheid. Zij belemmeren op onbetwistbare wijze de gehoorscherpte van de weggebruikers.
Op de schoolbanken geen zij aanleiding tot mogelijke examen-fraude, want oortjes onder een hoofddoek zijn niet te controleren. Vandaar misschien de fervente opdringerigheid voor het behoud ervan.
Hoofddoeken zijn ook een soort maskerade of verkleedpartij die aanleiding kan geven tot allerlei misbruiken en of misverstanden. Ze kan, in bepaalde gevallen, een misleiding zijn voor bvb bewakingscameras, of getuigen, die aldus een gedeelte van de identificatie beletten (haarkleur lente van de haren) Ze kunnen daarenboven de uitdrukking zijn van een verborgen staatsbedreigende agenda. De Staatsvuiligheid moet hier dringend optreden!
Hoofddoeken worden verboden, vooral omdat ze de uitdrukking kunnen zijn van een misplaatst superioriteits-gevoel van de ene bevokingsgrep boven de andere. Wat meer is, ze zijn een teken van volksverbondenheid van die ene groep, die de andere gemakkelijker tot doelwit aanwijst. Zo worst er door geloofsgenoten van de hoofddoekdraagsters alleen vuile hoer geroepen tegen al wie geen hoofddoek draagt. Stigmatisering, met beroving en verkrachting eventueel tot gevolg.
De hoofddoek is ook een middel, om, waar nodig, zich vlug onherkenbaar te maken en de stof voor het gelaat te brengen, om onherkenbaar te zijn.
De hoofddoek is eveneens een verwarring zaaiende controle van de identiteits-papieren. Biedt zich aan een hoofddoekdraagster, waar de pasfoto blootshoofds is. Of omgekeerd. Met het uitlokken van discussie tot gevolg. Om te kunnen uitlokken, dat ze racisitusch benaderd werden .
Ook het RIZIV is slachtoffer van de hoofddoek : haaraandoeningen, oor-aandoeningen, verkoudheren, bacterie-overdracht, enz : Mens sano in Corpore Sano : met een fris kopke kiemvrij op straat! En vooral: geen luizendracht op school!
Kijk, mensen, iedereen kan zo wel nog 100 redenen bedenken om die hoofddoeken te weren. En dat niet alleen in welbepaalde gevallen, maar altijd en overal. Behoudens in bed, en in de afgesloten huiselijke sfeer. Het zou dus een fluitje ven een cent zijn, om krachtdadig op te treden. Met ijzeren vuist, maar met pretoogjes vol leedvermaak .
Als er hoofddoeken zouden toegelaten zijn, waarom zou de stam der menseneters dan geen paar mensen-dijbenen in onze straten door hun hoofdhaar mogen vlechten? Dei zijn toch ook baas over eigen hoofd .Of wat zeggen van kralen met vinger-kootjes rond de hals? Nu we toch onderweg zijn naar woestijn-toestanden of zelf nog naar erger
Het kan natuurlijk ook, dat er met de herkomst-landen afgesproken wordt voor wat hoort wat. Naarmate dat ginder Christenen op straat hun overtuiging mogen uitdragen, mogen ze dat ook bij ons. Stuk per stuk, kop er kop, geteld, gemeten en goedgekeurd!
Maar dat zijn allemaal ideeën die veel te ingewikkeld zijn voor onze politieke Grote Geesten..Het gaat hun klein verstand gewoon te boven, zodanig zijn ze reeds onderworpen submittted ISLAM geworden We zullen het dus zelf moeten doen!
Rochel voor rochel : is dat geen mooi voornemen?
We kunnen natuurlijk miljoenen klachten indienen bij het CGKR, omdat de modale Vlaming zich gediscrimineerd voelt door dat teken van superioriteit van Moslimas over de gewone vrouw. Die belijden hun godsdienst op een discriminerende wijze. Door de hoofddoek willen zij zeggen : wij zijn superieur en zijn daar trots op!
Enne mag een leerkracht aftasten op zoek naar spiekbriefjes? Ook transgender? Want in een hoofddoek en in lange wijde rokken kunnen heel wat bergplaatsen zitten .
En wat zeggen van de directrice die in t Stad haar leerlingen ziet zonder kopvod, terwijl het juist diegenen zijn die op school haantje-vooruit zijn voor het recht op dezelfde kopvod?...Dit is een authentieke Antwerpse getuigenis, vanzelfsprekend off-the-record ..
In De Morgen:
De Raad van State heeft het algemene verbod geschorst op het dragen van levensbeschouwelijke kentekens in het gemeenschapsonderwijs (GO!). De Raad van State stelt intussen een prejudiciële vraag aan het Grondwettelijk Hof om na te gaan of het verbod door het gemeenschapsonderwijs wel mag worden ingevoerd zonder voorafgaand optreden van de decreetgever. Het Minderhedenforum, de koepel van etnisch-culturele minderheden in Vlaanderen en Brussel, is verheugd.
De Raad van het Gemeenschapsonderwijs (Raad GO!) besliste in september vorig jaar een verbod op het dragen van hoofddoeken en andere religieuze en levensbeschouwelijke tekens in te voeren voor leerlingen, cursisten en personeelsleden in alle instellingen van het gemeenschapsonderwijs.
Een Nederlandse man probeert al maanden in Italië en Nederland
euthanasie te regelen voor zijn doodzieke Italiaanse echtgenote.
Tot dusver tevergeefs: in Italië is euthanasie verboden en in Nederland wordt zij niet opgenomen in een verpleeghuis.
Op de website van de Wereldomroep schrijft de man over zijn strijd. Anna Busato kreeg in november vorig jaar in Italië een hersenbloeding, waarna ze in coma raakte. Haar man Martien van der Burgt zei toen tegen artsen in het ziekenhuis dat zijn echtgenote had vastgelegd dat haar man voor euthanasie zou zorgen als zij ooit in coma zou raken. Na de weigering van de artsen probeerde Van der Burgt vergeefs haar naar Nederland te laten vervoeren. Anna wordt binnenkort ontslagen uit het Italiaanse ziekenhuis; ze is uitbehandeld.
Thuis zal ze dagelijks medisch worden gecontroleerd; bij een ontsteking gaat ze naar het ziekenhuis. Een kafkaëske situatie, vindt Van der Burgt, die zegt dat het gros van het medisch personeel in Italië eigenlijk vindt dat euthanasie mogelijk zou moeten zijn. Drie keer stond een arts op het punt aan Annas wens te voldoen, maar werd dat op het laatste moment verboden.
Bron BVN DE WERELDKRANT
Digitalia verzucht
Hoe kan een mens met het hart op de juiste plaats dergelijke toestand correct beoordelen? Is dit wel een vraag voor enig menselijk verstand?
Is af te wegen: liefde tegenover eigenliefde - menselijke gemakzucht tegenover Gij zult niet doden . Begrip en medelijden tegenover het Wetboek? Gezond verstand tegenover berekening?
Het is niet aan mij besteed.
Ik wil alleen mijn lieve gestorven schoonmoeder citeren. Moeder van een groot gezin, boerin voor wie geboren worden en sterven twee alledaagse woorden zijn, die simpelweg stelde, dat men beter af was met een doodgeboren kindje dan met een sukkelaartje die nooit een normaal leven zou gehad hebben Maar zei ze, dat was nu niet meer mogelijk met al die verpleegkundigen rond de verloskamer Vroeger was er de dokter (of de vroedvrouw) en die handelden in eer en geweten
Ik wens Dhr van der Burgt veel sterkte toe. Ik verhoop dat ie nooit een ander iets doet, dat hij voor zichzelf niet zou willen. In goede en kwade dagen, tot de Dood ons scheidt
Vlaams volksvertegenwoordiger An Michiels ondervroeg onderwijsminister Smet over de islamindoctrinatie in onze scholen. De roze SP.a-er antwoordde dat in niet minder dan 255 scholen van het gemeenschapsonderwijs islamitische godsdienstleraars aan de slag zijn. Het cijfer voor het katholiek onderwijs ligt lager (21 scholen), maar ook daar kijkt men verbaasd op : islamles in een katholieke school ?
Omdat de opeenvolgende regeringen steeds meer islamieten in ons land toelaten, is er nu zelfs een tekort aan islamleraars. Daarom heeft de Vlaamse regering van CD&V, NVA en SP.a subsidies uitgetrokken voor de Postacademische Vorming Verdieping in de islamitische godsdienst binnen de Universiteit Antwerpen. Deze opleiding zal bijkomende leerkrachten afleveren die de leer van Allah zullen uitdragen van Lanaken tot De Panne. Ook Groep T Hogeschool Leuven krijgt subsidies, volgend jaar zullen de eerste moslimleerkrachten daar afstuderen.
U merkt het: de wreedzame leer van Allah groeit en bloeit in Vlaanderen.
Beseften de kiezers van CD&V, NVA en SP.a dit alles toen zij vorig jaar hun stem uitbrachten ?
Filip de Man
OPROEP VOOR WETSVOORSTEL
Heren Wettenfabrikanten,
Hierboven wordt een mededeling opgenomen van een mandaatdrager van het Vlaams Belang. Een partij waarvoor jullie zodanig bang zijn, dat ze nergens aan het bestuur mag meedoen. Mooie democratie, noemde wijlen Pim Fortuyn dat. Na te vragen bij BRT-man Zinzen, die tot op de dag van vandaag nog altijd met zijn mond vol tanden zit. Echt waar!
Deze (en nog veel andere mededelingen) worden in de media verzwegen, daarom moeten wij ze zoveel mogelijk verspreiden via onze blogs. Daarmee bereiken we een enorm potentieel van mensen, zonder deze ooit te kunnen meten. Wel merken we stilaan een kentering in het collectief gedrag, waarbij er meer en meer door de gewone mens getwijfeld wordt aan wat die media en wat de politici voor waar verkopen. Maar dat niet is.
Dat zijn de feiten.
Nu een woordje heemkunde.
Heemkunde is namelijk een soort hobby, ook een wetenschap die is wat in haar naam staat : een kunde, een uitdiepen, een weten over het eigen heem, de eigen heimat.
U kunt volgen? Ik ga niet te rap? Ook jullie daar op de achterste banken : alles OK?
Bij de les blijven, hé! Want anders staat U daar straks weer met Uw molentjes!
In de hemkunde wordt er een oud gebruik beschreven, de steen genoemd. U vindt deze steen nog bij vele parochiekerken, links of rechts van de ingang. Hij is max. Is 50 cm hoog, is gewoonlijk rond van oppervlakte, en wordt al eeuwen gebruikt voor de roeper, of Belleman
De roeper is iemand die om verschillende redenen, officiële, kerkelijke of nog andere, een mededeling wilt/moet doen aan iedereen die het horen wil.s Zondags na de Vroegmis, en/of de Hoogmis, was de gedroomde gelegenheid. De Pastoor verkondigde op de kansel de huwelijken, de geboorten en de sterfgevallen de roeper ofte belleman stond in voor de rest. Dikwijls na het nuttigen van de benodigde aantallen glazen boterhammen.
Vragen?
Neen, dagbladen waren er toen nog niet veel, ze waren meestal in t Frans en werden maar gelezen door de bourgeoisie. Televisie bestond al helemaal niet. Er was zelfs niet eens telefoon!
Of in Hyde Park, op Speakers Corn ook zon stenen stonden? Goede vraag, maar naast de kwestie. In Londen diende iedere spreker zijn eigen appelsienenkistje zelf mee te brengen. Want dat Speakers Corn was gewoon een stukje Engelse gazon, waarop een onderstuk van een of andere pilaar wel echt misstaan zou hebben.
Of er in Vlaanderen nog roepstenen bestaan? In sommige gevallen wel. Waar de beeldenstormers en de beton- en asfaltboeren deze nog niet hebben weggeruimd. In zeldzame gevallen dus vindt U ze nog, al weet geen kat meer waarvoor ze dienen..
Nu komt de eigenlijke vraag voor het wetsvoorstel waarvan sprake. Is iedereen wakker?
Er zou een Wet moeten komen, inhoudende het herinvoeren van het overdraagbaar statuut van Belleman. Die dan kan aangesproken worden om berichten die de burgers hoeven te weten, maar door de media verzwegen worden wegens te onbelangrijk, of te gekleurd (beoeld is niet-gekleurd) kunnen afgeroepen worden.
U vraagt als het misschien zou kunnen gaan over onderwerpen zoals Filip de Man hierboven heeft geschetst? Natuurlijk! Wat anders! Want het zijn precies dergelijke berichten die nooit in de openbaarheid komen, omdat ze de Overheid niet welgevallig zijn .
De Belleman zou vanzelfsprekend onschendbaar dienen te zijn, voornamelijk om hem te beschermen tegen het CGKR, maar ook untouchebel om niet door balorige toehoorders met een andere mening te worden gemolesteerd. Ik denk daarbij aan een soort glazen kooi in kogelvrij glas, bewaakt door minstens 20 politie-agenten in gevechtskledij.
Juist. Dergelijke kooien heeft U inderdaad al gezien in bepaalde rechtszalen. Met perfedte geluidsinstallatie, inderdaad
Voor welke toehoorders moet dan wel gevreesd worden, vraagt U?
Dat is een vraag die hierin het openbaar niet kan beantwoord worden, op gevaar van beschuldigd te worden van racisme en aanzetten tot haat.
U vraagt : bestond deze balorigheid dan vroeger niet, als de toehoorders dicht opeen geplakt stonden te luisteren? Ja. Wat zal ik zeggen? Moest ik nu Leterme zijn, of Peeters, ik zou zeggen: de vraag stellen staat gelijk aan de vraag beantwoorden. Begrepen?
U vraagt : is het niet veel eenvoudiger (en veiliger) deze Belleman, in plaats van hem opnieuw uit te vinden, om hem van uit een televisiekastje te laten optreden? Dat is een vraag die bewijst dat de vraagsteller, wat hem siert, nog gelooft in Sinterklaas.
Vooraleer op TV de WAARHEID kan gesproken worden, moet er eerst revolutie komen.
Laten we het houden op De Belleman-Nieuw , desnoods van uit een TV-kastje, en eens afwachten wie er de meeste kijkers of luisteraars zal trekken. Dat de beste moge winnen.
Pssst
Pas op als de TV verliest : het gaat daar om minstens 3.000 huisgezinnen die hun inkomen zouden verliezen. Een sociaal bloedbad dus .Als de Stichting De Belleman verliest, zullen dat er een pak minder zijn : evenveel als Vlaanderen gemeenten telt .
Niet alleen grote problemen moeten aan bod komen in de politiek, soms wordt in een achterafzaaltje van het parlement ook gewerkt aan kleine wijzigingen, die moeilijke periodes in het leven wat draaglijker kunnen maken.
Zo wordt vandaag in de subcommissie familierecht van de Kamer groen licht gegeven aan een wetsvoorstel van het liberale Kamerlid Sabien Lahaye-Battheu, dat de persoonlijke verschijning voor de rechter bij een echtscheiding "op grond van onherstelbare ontwrichting" niet langer verplicht maakt.
Die verplichting bestond vroeger ook niet, maar werd ingevoerd om de versoepeling van de echtscheidingswet verteerbaarder te maken voor de christendemocratie. Het was in theorie de bedoeling om de rechter toch nog een verzoeningspoging te laten ondernemen, om het gezin, hoeksteen van de samenleving, te redden.
Een beetje haaks op de tijdgeest waarin het aantal echtscheidingen stilaan het aantal trouwpartijen benadert. Bovendien werd het in de praktijk een oefening in zinloosheid, die zich maandelijks in de rechtbanken liet bekijken. Daar verzamelen zich telkens enige tientallen gewezen koppels. Zij die nog on speaking terms zijn, onderhouden zich fluisterend met elkaar, anderen zoeken de verste uithoeken van de gang op om ieder contact te vermijden.
Een aantal vindt de verschijning een uitgelezen moment om enkele uitstaande emotionele rekeningen te vereffenen en begint tot plaatsvervangende schaamte van de andere aanwezigen een scène op te voeren, waarop de bodes zich moeten haasten om de situatie tot bedaren te brengen.
Vervolgens begeven de gewezen echtparen, van wie niemand de intentie heeft om op zijn stappen terug te keren, zich voor de rechter, die plichtmatig de vraag stelt of ze verder willen gaan met hun scheiding.
Een pure ambtelijke formaliteit, die per koppel minder dan een minuut in beslag neemt en waarbij nog geen geval is vastgesteld van koppels die zich daar plotsklaps opnieuw in elkaars armen gooien.
Het is, met andere woorden, niets anders dan een oefening in zinloosheid en feitelijke vernedering, die de partners bovendien verplicht om nodeloos verlof te nemen en de overbezette rechtbanken met een overbodige werklast opzadelt. Afschaffen van wetgeving die overbodig en zinloos is, het zou iedere dag mogen gebeuren.
Bron Smetje van t Gazetje
Digitalia zegt
Yves Demet schrijft alsof hij er bij was. Met enige opluchting, dat zoiets tijdrovend voortaan niet meer moet. De schijn niet langer ophouden! Bij elkaar gaan hokken lijk de konijnen alleen maar tijdelijk, hoor!
Hoeksteen van de samenleving? Mijn voeten, Gérard! Diversiteit is de boodschap. Door elkaar leven lijk een bende bontgekleurde straatkatten
Carpe Diem!
We gaan er op vooruit! In de achterwaartse richting dan. Of moeten we stellen dat de gang van zaken lijk bij de Moslims veel beter werkt?
Drie keer zeggen (door de man) Ik verstoot U en de klus is geklaard! Over de rechten van de vrouw?
Ja, waar gaan we naartoe als ook de vrouw in die dingen zeggingskracht moet hebben! Wat de Koraan hierover? ..
Wat zegt het Gild der Advocaten hierover? Kassa! Kassa!Kassa! zal wel het minste zijn, zeker? De Rechters ontlast (Oef!) maar de consultaties in stijgende lijn .
Rechters ontlast? Joepie! Zullen ze meer tijd hebben om het geboefte aan te pakken..
U realiseert zich toch dat het als een verbetering wordt voorgesteld, dat onze maatschappij verder uitgekleed wordt? Het voelt aan alsof de gehangene nog urenlang de strop staat te aaien waarmee hij straks zal worden opgehangen .
Mgr Coeur-de-Lion (Léonard, Lion Harth)), wacht AUB niet op het Tjeven-gebroed om Uw strijdros te bestijgen. Wat er moet gebeuren, weet ik, arme luis, niet. Maar ik ken er nog die ooit vertwijfeld uitriepen, toen hun bootje dreigde te vergaan op het Meer van Galilea :Heer, redt ons, wij vergaan
Australië anno 2050: er wonen zo'n 35 miljoen mensen, het zeeniveau is gestegen en de Gold Coast is overspoeld, de appartementsblokken worden gebruikt om voedsel te produceren en mensen verplaatsen zich in een monorail boven de zee. Het klinkt wel heel futuristisch, maar in Australië zijn architecten er wel al mee bezig.