Neen, natruurlijk niet. Er zijn zelfs sponsen die Sponssteen zijn. En dat is maar goed ook. Er zijn al slappe wekelingen genoeg!
Het is altijd aangenaam op bezoek te gaan bij http://www.sponssteen.be/ en ik zou iedereen aanradendat regelmatig hetzelfde ook te doen. Die man is geen veelpleger, hij is eerder sober, maar wat hij vertelt houdt aan de ribben. Af en toe verkondigt hij zaken waarmee ik niet helemaal akkoord ben, maar dat maakt het juist zo boeiend.
Zijn laatste artikel, waaruit onderstaand uittreksel is gelicht, heeft hij uit MIJN hoofd geschreven, waar het al enkele dagen in rondtolde, maar ik kreeg het niet helder gesteld. Het was er, springlevend en duidelijk, maarongeboren. Ongekend van woorden, zou Gezelle zeggen. Daarom ben ik zo blij dat hij het werk gedaan heeft om alles neer te schrijven. Helder, duidelijk, zonder veel omhaal van woorden, direct to the point. Beter dus dan ik.
Eerst dacht ik dat Angeltjes voor mij het werk zouden opgeknapt hebben. Wat ze dus niet deden, God weet waarom.
Of stonden ze, net als ik, voor dat vreemde woord assertief, zoals gisteren weer mijn Duitse herder, die, in een verlaten hoekje van de tuin, oog in oog met een sissend slangenbeest, luid blaffend en met getrokken tanden de aanval inzette in marche arrière .Ik jad al mijn taalgevoel geraadpleegd, en ook, voor alle zekerheid, Wikipedia maar de stap zetten van assertief naar Bart DeWever leek mij toch te gewaagd Ik vermoedde dan ook een valstrik, en vreesde voor het moment dat bij Bart de aap uit de mouw zou komen. Want met die man weet men nooit! Hij is geen slang, maar toch is hij zo glad als een paling. En palingen die voor Vlaamse Leeuw gaan spelen, is dat ook niet een beetje een vreemde combinatie? Denk aan mijn Duitse Herder en die slang van daareven Die twee in één: dat moet een mythologisch monster uit de prehistorie zijn .
Kwam daar nog bij het pejoratief klinkende woord usurpatie en dan wist ik het helemaal niet meer!
Maar nu weet ik de oplossing van het enigma! Vriend Hubert Sponssteenheeft het derde woordvan het driemanschap vroegtijdig, en vòòr Bart uitgesproken: rebellie!
Hij zet ze op een rij: assertief usurpatie rebellie . En dan weet ik het opeens! Althans ik durf hopen het te zien .Want als dat waar is, dan zeg ik Albrecht Rodenbach parafraserend: Ween van spijt, DeWinter, en gooi Uw kroon naar DeWever
Maar eerst zien, zei de blinde, en hij had 7 jaar op zee gevaren en nog geen water gezien .
Nu echter is het mijn beurt: Ik wen vanspijt, en werp mijn kroon(tjespen) naar de Spons!
Na lezing, volhardt en tekent;
André Baert
Pssst
Ik ken geen Latijn, maar voel aan mijn kleine teen wat het woord pro nuncia miento! wil zeggen Ik probeer het trouwens vruchteloos te spellen om het te kunnen uitspreken, om zo via de klank naar het Italiaans te gaan, maar ik breek telkens mijn tong. In ieder gaval, ik snap de perceptie ervan .
Is het wegens die Belgische druk dat Bart De Wever de nieuwe Vlaamse regering aanport tot een minder onderdanige politiek tegenover België? Om er zeker van te zijn dat zijn boodschap opvalt, gebruikt hij een vernieuwde terminologie. Populistische slagzinnen in de aard van Gedaan met geven en toegeven, zonder franjes en vers uit de volksmond, zijnafgedankt. Maar de dure buitenlandse woorden die hij in de plaats heeft gezet, zijn mogelijk nog agressiever en zouden hem wel eens zijn reputatie van democratische Vlaamse nationalist kunnen kosten. De toekomstige leiders van Vlaanderen moeten volgens hem assertief (zelfbewust) optreden, bevoegdheden die nu nog centraal uitgeoefend worden, moeten ze usurperen (onrechtmatig in bezit nemen). Hij voelt zich blijkbaar tamelijk veilig omdat, zo denkt hij,de verzamelde democraten niet nog een Vlaamse Vlaamsepartij haar democratische rechten durven ontnemen.
Persoonlijk geloof ik niet dat De Wever zo hard zal blijven tekeer gaan. Zijn plan van assertieve usurpatie staat net niet gelijk met het dreigen met een coup. Hij zal dus moeten inbinden. Maar ondertussen moeten al de Vlamingen die hij aan het dromen gebracht heeft, hem dankbaar zijn. Assertiviteit usurpatie rebellie pronunciamiento!
Na 2 jaar tijdverlies, gaan we nu eindelijk een nieuwe periode in. Een periode van nieuw tijdverlies. Maar deze keer zal het tijdverlies verpakt worden als een grote overwinning, mooi ingepakt in zwart-geel kleurpapier met een prachtige rode strik rond. En het Vaderland zal weer tijdelijk gered zijn, en Vlaanderen zal een paar vierkante kilometer kleiner zijn Dat er als wisselgeld een paar moskeeën zullen mogen bijgebouwd worden, ach wie maalt daar nu om ..
Het wordt een mooi sprookjesbal, net als bij Assepoester. De CVP heeft haar ministeriële pompoen voorgereden, noodt ten dans, en het wordt een zachte slow, op de tonen van een opgewekte slaapmelodie. Het glazen schoentje zal op de bordes blijven staan, in regen en wind en des Koningszoon zal in plaats van een mooie bruid, in het bed belanden van een oude toverkol. Arme reïncarnatie van wijlen Hugo Schiltz ..
Sterk moeten we zijn, in crisistijden .
Bedoeld is: sterk in slaptitude, want straks is het Groot Verlof daar. Gevolgd door de alles verslindende aandacht voor de begroting, waarna het Winterverlof (let wel: men vermijde het beledigende Kerstmis) wenkt. En dan zijn we al bijna half 2010 en dan doemen de volgende verkiezingen van 2011 aan de horizon. Hoe wilt U dan dat er werk gemaakt wordt voor wat goed is voor de mensen Brussel Groot (federaal) wacht op Brussel Zuid, Brussel Centraal en Brussel Zuid, en de stilstand wordt goedgepraat door te verwijzen naar ge zult een ziens wat ge gaat zien De pretoogjes van Kardinaal Van Rompuy spreken toch boekdelen! .
Beste Vlaams Nationalisten, lauwen en harden, sla toch de handen in elkaar! Gooi weg die façade en die muzelière! Ga als één man naast de charismatische Leider staan, en zeg luidop: No Passeran! Hier is onze enige eis: de Vlaamse Onafhankelijkheid en het eenzijdig uitoefenen van een aantal federale bevoegdheden. In afwachting: nu en nooit meer, nog centen waarvoor wij ons in het zweet werken, zodat jullie records kunnen halen om de langdurendste dopper en de meeste uren TV-kijkn .Alhoewel er altijd aan kan toegevoegd worden : Kom morgen maar eens terug, want we zijn beleefde welopgevoede mensen.
Vrienden, vraag ondertussen eens na bij de cynische historicus in Uw midden, naar het waar gebeurde verhaal van de mantels die de Vlamingen als hun zitkussens bestempelden, en die ze, als gasten, toch niet mee konden nemen naar huis uit het Paleis van de Franse Koning, waar ze uitgenodigd werden voor een bespreking, maar moesten plaats nemen op houten banken .Ik zou zeggen, Bart, laat ze voor straf dit mooie verhaal enkele honderden malen herlezen, tot het bij hen doorgedrongen is, dat zij (wij dus) de opvolgers zijn van dat soort Vlamingen ..
Want, weten jullie dan niet, dat over de taalgrens de messen geslepen worden? Men hoort er na de verkiezingen slechts één programmapunt: Geld. Geld! Meer Geld! Nergens is er sprake van de tering naar de nering te zetten, integendeel!Het Waals Onderwijs dreigt kopje onder te gaan! Alle rekeningen staan overal gloeiend in het rood en het eerste wat de economie naar vraagt is een relance van hun zoveelste Marchall-plan. Met relance wordt natuurlijk bedoeld: vers geld Want spoemelen is hun lust en hun leven! .
De Luikse bendeleider José Happart van de Parti Scandale zit de dag van vandaag aardig in de problemen door, hoe bestaat het, gesjoemel met overheidsgeld en men is nog niet eens begonnen met het uitmesten van de Formule 1-stal rond de gangster Ecclesiastone. Het belooft; nu de MR op de Waalse mesthoop gezet is, en de bloedeigen zus van le Beau Didier de touwtjes trekt van de Gerechtelijke molen .Als die straks nog door zijn spitsbroeders aan kant gezet wordt als partijleider van de MR, zal er bloed vloeien
Trouwens, bij de eerste tonen van de staatshervormings-violen, wordt er al vals gespeeld. Eenstemmig in tweevoud! Kris Peeters wil een dialoog van Gemeenschap tot Gemeenschap, en Di Rupo wil een dialoog van Wijze Mannen. Ziet U goed toe hoe de trein der traagheid in de rangeer-stations in gereedheid gebracht wordt? Klaar voor de zoveelste Processie van Echternach : 2 stappen vooruit en 3 achteruit
Vaertwel, la Belgica. Ende leveth scone
André Baert.
Dat de staatshervorming wordt verwezen naar het Overlegcomité tussen de verschillende regeringen betekent volgens het Vlaams Belang een "eerste klas-begrafenis" van de staatshervorming. "In plaats van het naar voor schuiven van een gemeenschapsdialoog 'van de laatste kans' - met de Vlaamse onafhankelijkheid en het éénzijdig uitoefenen van een aantal federale bevoegdheden als stok achter de deur - is de formateursnota op communautair vlak een braaf en gezagsgetrouw document dat netjes binnen de lijnen kleurt van de Belgische consensuspolitiek", luidt het. (belga/sps)
Ooit poker gespeeld? Ik ook niet. Alhoewel ik het pokeren ken door de spreekwoorden er over, en door cowboy-films. Met John Wayne, bijvoorbeeld. Rokerige saloon, enkele ruwe imitatie-manspersonen rond de tafel waarop pistolen liggen te roken, sigaretstompje bengelend in de mondhoek en regelmatig drinkend aan hun fake whisky-glas met gekleurd water .De zweetgeur en de dreiging stroomde zo van het scherm.. Dat was dus pokeren, alias bluffen, misleiden en bedriegen Typisch de Amerikaanse Wild West .
Zo lees ik, dat Houssein Barac-k Obama (Vrede zij met Hem), in tegenstelling tot Bush, het einde van de wereld voorspekt, zonder erbij de precieze datum of de precieze plaats te vermelden. Vandaar mijn gedachtensprong naar de Holluwoodse pokertafel. Ook n Inconvenient Truth !!!! Die Obama, die is toch een God in t diepst van zijn gedachten! De dichter Herman Gorter moest die eens gekend hebben! Er zouden nogal andere versregels uit zijn pen gestroomd zijn! In plaats van slechts 1 God in t diepst van zijn gedachten, zouden er toch minstens een paar duizend moeten zijn, om de grootheid van de Geniale Keniaan te bejubelen .
Neen, niet alleen de pokerwereld zweefde mij voor ogen. Ik had ook een paar vergelijkingen uit de sport- en prestatiewereld kunnen vermelden. Tennis. Koersen, Voetbal. Judo, enz: alles is daar kwestie van de tegenspeler (en de toeschouwer!) op een verkeerd been te zetten. Iets dus waar alle politiekers ook sterk in zijn. Denkt U dat de penalty-trapper de bal schiet naar de hoek waarnaar hij geloensd heeft?
Wat mooi kan zijn in de sport, is dat veel minder in de politiek, niet in de dorpspolitiek, niet in de landelijke politiek, en allerminst in de wereldpolitiek. Handig is het anders wel. Voor de spelers. Niet voor de toeschouwers!
Obama is een uitmuntend goede showspeler! Hij spreekt van de klimaatramp, maar bedoelt de komende atoom-oorlog, de waterstofbom of nog veel erger. Het kan niet erg genoeg zijn. Hij spreekt van de opwarming van de aarde, maar bedoelt de Ayatollahs in Iran. Of ziet hij in werkelijkheid het einde van de eeuw van de Het Amerikaans Imperium en bereidt hij zijn toehoorders op veel ellende.
De vlucht-oefening gezien in de Joosde steden, als de sirenes gaan voor een nucleaire raketaanval? Huiveringwekkend! Israël leeft op de top van de vulkaan en de stilzwijgende boodschap van die oefening zou de ogen moeten doen opengaan. En wat doet Het Westen?
Het Westen verwacht voor de derde maal alle heil van de broeders uit Amerika, en doet niets. O Ja, in Kleine Brogel liggen ook een paar fusees, waarvan de gebruiksdatum waarschijnlijk al lang verstreken is. Kunnen onze soldaten, lijk in 40 met hun Mauser-geweer, mee smijten OfPang roepen.
Anders gezegd : de goedlachse vliegenmeppende Keniaan Obama, de Amerikaanse halve Muzelman, bereidt ons voor op iets verschrikkelijks.Hij speelt poker. Kan zijn dat hij de tegenpartij (en de Vrije Wereld!) daarmee uit evenwicht brengt, zodat de dreiging overgaat, en het Westen weer herademt. Zodat hij daarna als Redder der Wereld of iets in die aard kan gehuldigd worden. Of om ons iets, dat minder erg is, in de maag te splitsen .De toetreding van Turkije, en de verdere Islamisering van Europa, bijvoorbeeld .Want door zo te doen, versterkt hij de positie van Amerika .en wendt hij de aandacht af van de desastreuze toestand van de Amerikaanse economie en bankwezen Knap gezien van de pokerspeler! Machiavelli had nog veel kunnen bijleren, had hij lang genoeg geleefd .
Zoals U ziet, beste lezer, had ik morgen een extra rantsoen azijn binnen.Maar Goethe (ja, toch!) zei het reeds:Die Gedanken sind frei, en hij kon het weten, toen. Wellicht zou hij dat heden ten dage niet meer durven zeggen, want die Gedanken sind nicht frei Ze moeten voorbij de filter van het CGKR, dat alhoewel failliet en afhankelijk van een sjoemel-sponsor, de Lotto, nogaltijd in de ether is.
Obama voorspelt einde van de wereld
Als we niets doen tegen de klimaatsverandering, is het eind deze eeuw gedaan met de mensheid. Niet de zoveelste onheilsprofeet, maar wel de Amerikaanse president Obama waarschuwt nu dat de gevolgen van de opwarming van de aarde veel desastreuzer zijn dan aanvankelijk gedacht.
'Global warming' is geen fabeltje. De laatste jaren worden we overspoeld door onheilspellende voorspellingen als er niet snel ingegrepen wordt. Maar nu wordt het menens, want voor het eerst hebben onderzoekers een deadline vastgelegd. En die mag je gerust letterlijk nemen: als de opwarming van de aarde zich blijft doorzetten, is het aan het einde van deze eeuw game over voor de mens.
Dat is de conclusie van een nieuw klimaatrapport dat het Witte Huis naar buiten bracht. De gemiddelde temperatuur op onze planeet neemt angstwekkend snel toe en de gevolgen daarvan zijn veel erger dan we vermoeden. Het 200-pagina's dikke rapport voorspelt dat de temperatuur tegen het einde van deze eeuw zal stijgen met 6 graden, terwijl algemeen wordt aangenomen dat een stijging tussen vijf en zes graden tout court het einde van de wereld betekent.
De gevolgen van die temperatuurstijgingen zijn fataal. Zo komen er meer en hevigere stormen die leiden tot meer en zwaardere overstromingen, stijgende zeeniveaus, gletsjers die steeds sneller smelten en rivieren die opdrogen.
En deze veranderingen zijn nu al erg merkbaar. 'Dit is niet iets wat impact gaat hebben over vijftig jaar. Dit is nu al aan het gebeuren', vertelt Jean-Pascal van Ypersele, klimatoloog aan de UCL. 'We moeten ervan uitgaan dat ons klimaat en het ecosysteem waarin we leven heel ingrijpend zal veranderen en dat het voortbestaan van de mensheid op het spel staat', vertelt hij.
Het rapport werd opgesteld door instanties en mensen die er tot nu toe om bekend stonden voorzichtig om te gaan met prognoses over de opwarming van de aarde. Maar nu heeft de Amerikaanse president Barack Obama beslist om het rapport, dat werd gemaakt ten tijde van de regering-Bush en toen moest verzwegen worden, toch te publiceren. (kdn)
Weer een stukje satire over de mij omringende wereld .Dit ter intentie van het Spionnencentrum die als Big Brother met een vergrootglas over de Internet-teksten dwaalt, zoekende wie zij zullen verslinden. Moest men evenwel toch tot vervolging overgaan (alhoewel ik maar een klein visje ben) : dan moeten ze weten dat ik, in tegenstelling tot de Oostenrijkse Mevrouw Winter, geen 24.000 heb, en dat ze mij bijgevolg zullen moeten komen halen, om de voorziene tijd op Staatskosten door te brengen. Zij wezen echter gewaarschuwd ; in afzondering, door niets en niemand gestoord, kan ik nog harder bijten! Vooral als ik rondom mij in die hotels hoofdzakelijk of alleen maar vreemdelingen zie ..Pas op! Ik kan ook pootjes geven, mocht dat nodig zijn .waarmee bedoeld is dat ik niet wil veralgemenen, en dat er tussen elk kaf wel nog een beetje koren zit.
Voer voor sociologen! Of liever, voer voor snuggere politici, want de sociologen hebben het warm water weer uitgevonden met hun vaststellingen. Zie artikel hieronder, uit DM.: de Walen slijten gemiddeld 5 uren per dag voor hun TV ..Quid dan als het gezin 2 TV-toestellen heeft? En nog quider als er in elk gezin 1 of meerdere PCs aanwezig zijn? Wetenschap is, zoals U ziet, niet zo eenvoudig al op het eerste gezicht lijkt .
Terug naar de realiteit. Wat moet U, als franscouillonse politicus, meer weten? Méér, daarvoor niet betere TV beloven, en Uw postje is verzekerd Sluit naadloos aan bij de verkiezingswens van Moeke Vogels, alias Mevrouw Vogels-DeWinter (of is het Mevrouw DeWinter-Vogels? Zie Wikipedia). Die ijverde toch voor de 4-dagen werkweek?
En Duren? O Ja, Düren, dat is een stad in Duitsland. En daarmee Doef!
De Staatsschuld, zegt U? Als die al gestegen is, is dat vanzelf gekomen. En wat vanzelf komt, gaat ook vanzelf weer weg. Mathotse wijsbegeerte-les N° Unico.
Brood en spelen, zegt U? Is pure quatch! De her-kolonisering van de Vlaanders is toch weer gôe bezig? En trouwens: wij hebben de PS die voor ons zorgt! Aan die ideale partij trekken wij ons op. Zij zijn ons voorbeeld! Zij profiteren en sjoemelen op grote schaal, wij op kleine. Elk diertje zijn pleziertje, hé!
Tja, en als er al hier in het Zuides des Lands tussen onze volksstam (ras?) harde werkers of verstandige koppen rondlopen Is, zoals le beau Didier zegt, Cest normaal. Dat is normaal In iedere kudde zitten er zwarte schapen.
Les Flamands? Wel, die zijn aardig op weg, onder de kundige leiding van ACV-commandos, om ons Waals voorbeeld te volgen. Even geduld AUB .
Après nous le déluge, zegt U? Et alors? Het was toch een chançonneke en Flamand qui disait: t zijn zotten die werken .
Franstalig België kijkt steeds meer tv
Tijdens de eerste vijf maanden van 2009 is het tv-kijkgedrag in Franstalig België verder gestegen. Globaal bracht de tv-kijker 2 procent meer tijd door voor zijn tv-toestel. In de leeftijdscategorie 15 tot 34 jaar bedroeg de toename zelfs 8 procent. Dat berichten de kranten van Sud Presse.
Dat komt neer op gemiddeld 222 minuten per dag, of bijna 4 uur tv-kijken. Het cijfer is nog sprekender indien enkel de categorie tv-kijkers in rekening wordt genomen: zij kijken gedurende 304 minuten tv-programma's, of ruim 5 uren per dag. Bijna 15 jaren geleden, in 1995, werd slechts 190 minuten per dag voor tv doorgebracht.
Vlamingen zijn minder tv-gebonden: in 2006 keken ze gedurende 182 minuten per dag tv (169 in 2008). Hoewel in dalende lijn, blijven de journaals de meest bekeken tv-programma's, voor ontspanningsprogramma's, (Amerikaanse) reeksen en sportuitzendingen. (belga/dea)
18/06/09 09u49
Psst
Het is ten strengste verboden de tekst van dit artikel te verspreiden in het buitenland, daar dit het imago van ons land ten zeerste zou kunnen schaden.
Alhoewel, lijk Johan Cruyff al wist : elk nadeel heb se voordeel: als men in deze crisistijden de bevolking hun miserie kan doen vergeten, is dat toch mooi meegenomen! Men kan immers voor de leegloop van onze fabrieken altijd wijzen naar het Vlaams Belang, die door hun racistisch extremisme de buitenlandse investeerders afschrikken, zodat deze wegblijven ..
Meteen is bewezen dat er ook werk aan de winkel is voor Europa! Voor wanneer dus die Richtlijn waarin zou moeten staan dat, op de uren van het Vrijdaggebed en tijdens de Ramadân alle TV-uitzendingen verboden zijn? Deze TV-vrij uren zouden dan nuttig kunnen opgevuld worden door een of andere creatieve bezigheid in de economische sector. Zodat, als de Muzelmanse vrienden achteraf weer op aarde komen, zij hun eetbakjes flink gevuld terugvinden. Want we zijn op de wereld om mekaar te helpen, nietwaar?
Susanne Winter, de FPÖ-politica die tijdens de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen in Graz van 2008 zei dat de profeet Mohammed volgens de huidige rechtsopvattingen een kinderverkrachter was, is in hoger beroep veroordeeld tot een voorwaardelijke straf van drie maanden en een boete van 24.000,-.
Dat bewijst dus dat de import-Allah heiliger is dan onze bloedeigen Jahweh.
Om de waarachtigheid van deze stelling te bewijzen, hoef ik slechts dit Oostenrijks vonnis te vergelijken met de affiches over de smakeloze vertoning (in Vlaanderen) van Onze Lieve Vrouw van Vlaanderen met de Ontblote Boezem.
Even de stelling van het Oostenrijkse Hooggerecht herhalen zodat iedereen weet hoever hij mag gaan om niet te ver te gaan. U moet in denken, spreken en handelen rond deze 3 begrippen draaien als een hond rond de hete brij. Vroeger werd ons geleerd dat er maar één God was, nu weten we, wel beter. Dank zij het wangedrag van Mevr Winter.
Wat iedereen denkt van een grijsaard die een kind onteert.
Dat huidige volksverhuizingen geen zegening zijn voor Europa
Dat de Islamwereld-geschiedenis bewijst dat hij uitsluitend vrede brengt.
Ik zou aanraden deze 3 jihad-waarheden in calligrafische gouden letters boven Uw bed te hangen, zodat U het nooit vergeet! Want wat vandaag in Oostenrijk kan, zal binnenkort inherent zijn aan de Europse koeltoer .
Vonnis tegen Susanne Winter rechtsgeldig
Clark Kent
17 juni 2009
Susanne Winter, de FPÖ-politica die tijdens de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen in Graz van 2008 zei dat de profeet Mohammed volgens de huidige rechtsopvattingen een kinderverkrachter was, is in hoger beroep veroordeeld tot een voorwaardelijke straf van drie maanden en een boete van 24.000,-.
Susanne Winter heeft in hoger beroep geen gelijk gekregen (eerdere bijdragen over de zaak Winter hier) en werd tot een voorwaardelijke straf van drie maanden en een boete van 24.000,- euro veroordeeld. Zij had in de verkiezingscampagne van 2008 gezegd dat Mohammed volgens de huidige rechtsopvattingen een kinderverkrachter zou zijn geweest. Een dergelijke uitspraak wordt beschouwd als opruiing. Hoe de rechters een man noemen die zich op een negenjarig meisje stort, werd niet bekend.
Woensdag werd in Graz de strafmaat van drie maanden vastgesteld en een geldboete in eerste instantie bevestigd. Twee van de strafbare feiten liet men echter vallen. De voorzitter rechter Erwin Schwentner motiveerde het vonnis met de verklaring dat ook de andere delicten zodanig ernstig zijn, dat deze alleen al de straf rechtvaardigen.
De andere kwaadaardige uitlatingen waren immigratie-tsunami en vijand-religie. Ook hierbij is het onduidelijk of men een religie die in haar heilige boek oproept tot het doden van andersgelovigen in nieuwspraak als vriend-religie moet aanduiden. Dit doet denken aan George Orwell (1984), en om eens met Geert Wilders te spreken:
Dan zijn ze toch niet helemaal lekker bij hun hoofd.
Ben benieuwd wat onze papiermarchands hierover zullen schrijven, vooraleer de link wordt gelegd naar extreem rechts naar DeWinter (familie?), enz. Deze voorzet kunnen ze toch niet laten liggen om er het Vlaams Belang bij te betrekken, ook al veroordeeld voor dergelijke racistische feiten.
Ben nog meer benieuwd naar de thans volgende straatgevechten als die fascisten nu op straat zullen komen, om onze arme Muzelmannetjes, Muzelvrouwtjes en Muzelkindjes te tereroriseren
Vandaag roeptoetert de De Morgen (ongesigneerd! Waarom?) in geuren en kleuren over de Vrije Republiek Vlaanderen. Nog net niet omringd door beiaardklanken en Zwart-Gele Leeuwenvlaggen.
Wordt er zand in onze ogen gestrooid? Zoekt men het omgekeerd effect? Gaat het loeven (overstag gaan) door? Is het pompen of verzuipen?
De 10 tot 20 lezers van de De Morgen (zij die reageren dus) vallen ofwel om van verbazing, ofwel geven ze (de meerderheid) Prof. Maddens gelijk. Nou Moe! Nou breekt mijn klomp!
Maar alla, het weze U gegund, jullie die de De Morgen niet (meer) lezenn even mee te wiegen op de dagdromen van deze nobele onbekende. Profeet Pauli was vandaag anders van mening dat nog maar even zou duren, voor Wallonië Vlaanderen niet alleen zou zijn ingehaald, maar zelfs zou zijn voorbij gestoken .
Raar volkje, die pelgen, zou Pim Fortuyn gezegd hebben.
Tjonge Tjonge, wat al symboliek die ineens, dank zij De Morgen, klaar en duidelijk wordt! Het ontslag van Peeters I aan de Senaatsvoorzitster (on,gezien!), de residentie van de formateur in het Ererrajuis (nieuw!Ongezien!), de raadplegingen met Koninklijke allures aldaar (ongezien!) Al deze dingen zullen iedereen wel opgevallen zij, zonder (in mijn geval) erbij te zijn blijven stilstaan .Ik vraag mij af: waar zit die heldere zanger die zo fijn lied in alle stilte heeft voorbereid?!Was hij een helderziende? Of zijn er méér regelingen en protocollen voor de nabije toekomst die in duistere achterkamertjes getroffen zijn?Heeft, zonder dat we (het volk, de massa) het weten, al 12 uur geslagen voor Vlaanderen? Is er al iets uitgedokterd dat de lauwen tevreden stelt, en de harden de wind uit de zeilen neemt? Iets op en top Tjeefs dus?.....
Zeg; nu alle stukjes van de puzzel zowat op hun plaats vallen MR buiten spel de PS (en Ecolo) grandioos in een feestroes Idem dito de CVP, en in mindere mate de NV-A, met (een beetje) slaag voor de PVV en de SP:, de Ministrer-President grandioos in zijn goddelijke grootheid en hun dadendrang: afgesproken spel? Zwaar verlies voor het Vlaams Belang Afgesproken spel?
Men zal toch niet geknoeid hebben met de stemcomputers? JaJa, met de dood in het hart, voor de allerlaatste keer en in s lands belang, dat spreekt Als ik denk aan de lichaamstaal van de winnende kopstukken vòòr de verkiezingen de vroegtijdige heropstanding van verbrande kopstukken, de boude taal als nog mar de helft van de stemmen was geteld .De taal zelf die bijvoorbeeld Peeters gebruikte tegenover Dewever, voor hij wist dat zijn kandidatuur als Peeters II was gelukt: U kunt het nakijken bij videozone op De Keien Zijn ogen verraden een voorkennis, en als hij zich verspreekt, herpakt hij zich op de duur niet meer .Hij zit daar in alle zekerheid van een goede uitslag!...
Een uitslag die vriend en vijand heeft verrast!: PS en CVP beloond door de kiezer, daar waar iedereen zwaar verlies, om verschillende redenen, verwacht had .Het Vlaams Belang, bijna gehalveerd, en, als goed verstaander, voortaan bijna nutteloos .
Jamaar, zegt het duiveltje op mijn linkerschouder: de peilingen! Wat doet U daar dan mee? Waren die niet spectaculair gekeerd, naarmate de verkiezingen naderden?
Juist, zegt het duiveltje op mijn rechterschouder, maar die miraculeuze wending van de gunsten der kiezers, dat zou kunnen georchestreerd zijn met de Onbekende Hand die de verkiezingsuitslagen al maanden tevoren in zijn brandkast had liggen
Engeltje L en Engeltje R heb ik met een schouderruk verplicht hun vleugels uit slaan, en lijk 2 Geilige Heestjes zijn ze klapwiekend uitgeweken naar andere oorden, naar waar er kadaver- discipline heerst.
Curieus! Maar de indruk blijft dat er hier een glorieus schimmenspel wordt opgevoerd, waar alleen de Hrote Heesten die bekend zijn met het Geilige der Geiligen, als Gogepriester mogen binnen gaan.
Sire Le rwa zou in eigen land een mini-concurrent hebben, zonder zijn kettingshonden van de Staatsvuiligheid daarop los te laten?
Welke afspraakjes zijn er gemaakt? Welke losprijzen betaald (de Franstaligen hebben geld, veel geld nodig!) en op die manier kunnen ze égalité -gelijkheid bekomen: Vlaanderen even arm als Wallina!
Ach ik weet het al. Om de Vlamingen koest te houden heeft men hen een eigen grondgebied gelaten (on nous a volé la Flandre), men heeft ons een eigen Regering en een eigen parlement gegeven weliswaar met verwaarloosbare bevoegdheden, maar met ondertussen nog 4 nieuwe Franstalige Regeringen en Parlementen erbij, die de Vlamingen in hoofdzaak, betalen .Zodat we nu niet één tegenstander (het federale niveau) hebben, maar 5, die, en bloc een blok aan ons been zijn Nu zal men ons, tegen een uitermate hoge prijs in geld en in grondgebied, een marionetten-zelfstandigheid toestaan. En de Vlaming, met het woord van de dichter: ploegde voort .
Wie zei daar: Vraag Moeskoren terug? Wie opperde daar de faciliteiten af te schaffen? Wie zou Brussel onder curatele plaatsen? Wie zou het omdraaien, dat fameuze non-neen en wie on nest demandeur de rien?
Maar kijk, die twee duiveltjes zijn daar terug! Landinsrecht opgezegd? Ja, fezelen ze, en wat meer is We maakten een tussenlanding bij een Wijs Man; die zei Zoek een bekwaam en vooral durvend jurist, om de stemcomputers voorslsnog in beslag te nemen .Een met succes bekroond huiszoekingsbevel en het Modelland wordt overspoeld door buitenlandse journalisten. En wat meer is, door controleurs vazn de Europese Commissie bij de herverkiezingen, zoals in de eerste de beste bananenrepubliek .
Is er iemand die weet waar een bestaande identiteitskaart kan vervangen worden door een Schengen-kaart? Ik ken iemand die als eerste wil fungeren. Zijn naam is
André Baert
De President van Vlaanderen
Koning Albert en premier Herman Van Rompuy kunnen enkel knarsetandend toekijken hoe een door de kiezers geplebisciteerde president van Vlaanderen aan de touwtjes trekt. En daarmee ook het lot van België bepaalt
Bart Maddens, politicoloog aan de KU Leuven, over 'koning, informateur en formateur' Kris Peeters (CD&V). Kris Peeters wil vooral haast maken met de vorming van een Vlaamse regering, verklaarde hij in 'De zevende dag'. Bart Maddens is niet zozeer geïnteresseerd in snelheid van een en ander, als wel in symboliek:'Peeters speelt een rol die het best kan vergeleken worden met die van de president in een systeem als dat van de Verenigde Staten'. Dwarse analyse of 'wishful thinking'? Bart Maddens geeft zijn visie op de Vlaamse regeringsvorming.
Als koning Albert naar een van de verre uithoeken van zijn reusachtige paleis loopt en door het venster kijkt, dan kan hij misschien nog net zien wie er allemaal zijn opwachting maakt in het Vlaamse Errerahuis. Machteloos toekijken is vandaag inderdaad het enige wat het staatshoofd kan doen. Hij speelt enkel nog een ceremoniële rol helemaal op het einde van de rit, wanneer de nieuwe minister-president even bij hem langs gaat om een bijkomende eed af te leggen. Maar dat is niet meer dan een formaliteit.
Dat de monarch veroordeeld is tot een figurantenrol is vandaag des te opmerkelijk omdat de vorming van een Vlaamse regering onmiskenbaar belangrijke gevolgen kan hebben voor de federale regering. En dan gaat het niet enkel om de samenstelling van die federale regering, maar ook om het beleid dat die regering zal kunnen voeren, en zelfs of die nog wel tot regeren in staat zal zijn.
Er is ook nog iets anders intrigerends aan de hand met deze Vlaamse regeringsvorming. Toen er in 2004 voor het eerst een Vlaamse regering moest worden gevormd na aparte regionale verkiezingen was Yves Leterme aan zet. Die opereerde echter veel meer in de luwte, vanuit een kamertje in het Vlaams Parlement. Wat een verschil met Kris Peeters die vandaag met veel allures zijn gasten verwelkomt en uitwuift op het bordes van zijn eigen paleis. Ook Leterme ontving vertegenwoordigers van de administratie en van het middenveld bij het begin van de formatie. Bij Peeters is die consultatieronde echter ruimer en gebeurt ze met veel meer egards.
Het is mooi meegenomen dat Peeters daarmee wat tijd kan winnen. Maar tegelijkertijd is het hem ongetwijfeld ook om het symbolische effect te doen. Partijvoorzitters en andere gezagsdragers reden bij hem af en aan net zoals ze dat na de federale verkiezingen bij de koning doen. De koning rondt zijn consultatieronde normaal af met de benoeming van een informateur.
En bij nader inzien doet de manier waarop Peeters vorige week glorieerde in het statige Errerahuis ook wel een beetje denken aan de rol die informateur Didier Reynders speelde na de verkiezingen van 2007. Reynders had toen eventjes presidentiële allures, en net hetzelfde kan vandaag van Peeters worden gezegd.
Drie rollen tegelijkertijd In feite speelt Peeters drie rollen tegelijkertijd: hij is koning, informateur én formateur. Nochtans is er ook een ander scenario denkbaar. Vlak na de verkiezingen heeft Peeters zijn ontslag ingediend als minister-president bij de voorzitter van het Vlaams Parlement, net zoals de eerste minister dat na een federale verkiezing doet bij de koning.
Dit wijst erop dat in het Vlaamse institutionele model de rol van staatshoofd misschien eerder is weggelegd voor de parlementsvoorzitter. Je zou je inderdaad kunnen voorstellen dat die voorzitter, net als de koning, eerst een consultatieronde houdt en vervolgens een informateur of een formateur aanduidt.
Het probleem is echter dat het hier de aftredende voorzitter van het Parlement betreft, die daardoor ook niet de legitimiteit heeft om de spelverdeler te zijn bij de regeringsvorming. Zo een systeem zou enkel kunnen werken wanneer het nieuwe Vlaamse Parlement al meteen na de verkiezingen zou samenkomen en een parlementsvoorzitter zou aanwijzen. Maar dat is om allerlei praktische redenen niet evident.
Bovendien maakt het voorzitterschap deel uit van de prijzenpot die bij de regeringsonderhandelingen wordt verdeeld. Het zou wat moeilijk zijn om eerst een voorzitter te verkiezen, die eventjes de rol van staatshoofd te laten spelen en die vervolgens dan weer de laan uit te sturen als het spel van de regeringsvorming en de portefeuilleverdeling een andere voorzitter oplevert.
Natuurlijk zou het Vlaams Parlement best volledig autonoom, los van de regeringsonderhandelingen, een voorzitter kiezen, desnoods iemand van de oppositie. Maar dat vergt een graad van politieke volwassenheid die de Vlaamse partijen vooralsnog niet hebben bereikt.
Zo komt het dat Kris Peeters vandaag een rol speelt die inderdaad het best kan vergeleken worden met die van de president in een systeem als dat van de Verenigde Staten. Aan de ene kant is hij het Vlaamse staatshoofd, de symbolische vertegenwoordiger van de natie, die boven het partijgewoel staat en zich informeert over de staat van het land. Maar tegelijkertijd is hij ook de (toekomstige) regeringsleider die politieke knopen moet doorhakken en partijdige keuzes moet maken. Het combineren van die twee tegenstrijdige rollen is een moeilijke evenwichtsoefening. Maar tot nu slaagt Peeters daar wonderwel in.
Ik heb wijlen Hugo Schiltz ooit horen uitleggen hoe hij er doelbewust op heeft aangestuurd dat het Belgische staatshoofd geen enkele rol zou spelen bij de Vlaamse regeringsvorming. En hij wist natuurlijk wel waarom. Vandaag versterkt deze schijnbaar onschuldige regeling de dynamiek naar Vlaamse staatsvorming. Koning Albert en premier Herman Van Rompuy kunnen enkel knarsetandend toekijken hoe een door de kiezers geplebisciteerde president van Vlaanderen aan de touwtjes trekt en daarmee ook het lot van België bepaalt.
Tijdens de campagne heeft Kris Peeters er een paar keer smalend over gedaan, maar vandaag is ze (mede dankzij hem) wel een stukje realiteit : de Republiek Vlaanderen.
Vlaanderen is onderweg om overklast te worden door het voorheen luie en armlastige Wallonië. Zeg dat Walter Pauli en de De Morgen dat zeggen! Zie die paar uittreksels hieronder. En niet alleen zij zeggen dat Want zij zeggen het, omdat een Waals hournalist het hen voor zegt. En die weet het van de schoonzoon van de kuisvrouw die bij Di Rupo werkt en daar het vertrouwen van Le Grand Chef geniet.. Die is daar eigenlijk geplaatst is door Renders van het ACV, en wel op vraag van Di Rupo zelf, omdat de vacature van ménage manager bij hem maar niet ingevuld geraakte, nadat was uitgelekt dat er ten huize van Le Grand Chef wel meer gebeurde dan kuskuisvrouwen plachten te moeten doen. De tegenwoordige werkneemster heeft in CVP-krigen voldoende beroepservaring in dat soort zaken opgedaan, zodat redelijkerwijze mag verwacht worden dat ze niet alleen voldoening zal geven door de uitstekende kwaliteiten die ze in huis heeft, maar ook dat ze Le Grand Chef van zijn afwijking zou kunnen van af helpen.
Zoals U ziet, niets anders dan optimistische geluiden uit het Zuiden des Lands.
Als deze geruchten zouden bewaarheid worden, dan is het zaak voor Kris Peeters & Kardinaal Van Rompuy, om met zevenmijlslaarzen naar de onderhandelingstafels te hollen, vòòr de Franstaligen door hebben dat ze straks niet eens meer zullen moeten weigeren te onderhandelen, omdat ze, net zoals in de goede oude tijd, de volstrekte meesters van het land zullen geworden zijn.
Vanzelfsprekend zal de kolonisatie van het rijke Vlaamstalige Noorden van boven de taalgrens dan vakkundig opnieuw ter hand worden genomen. De Bank van Hier zal onteigend worden. Evenzo alle industrie terreinen & ambachtelijke zones met meegaande gebouwen en uitrusting. Alle Overheidspersoneel zal met onmiddellijke ingang ontslagen worden, en vervangen door echte patriotten die uitsluitend de taal van Marianne machtig zijn. De oorspronkelijke bevolking zal teruggevoerd worden naar de agrarische sector, naar het voorbeeld van de Grote Chinese Mao en gestoeld op de Morgentau-theorie van na de Tweede Wereldoorlog, die van het overwonnen Germania één groot aardappelveld wilde maken, en die jammerlijk niet is mogen toegepast worden door toedoen van duistere figuren zoals Robert Schumann. Gezegd plan zal, na meer dan 60 jaar te hebben liggen verkommeren in de kluizen van het Amerikaans Imperium, eindelijk zijn degelijkheid kunnen bewijzen. Alle culturele activiteiten, gaande van Onderwijs, Godsdienst, Literatuur, Beeldende Kunst enz, zullen dienen te worden gefinancierd door de bevolking zelf, daar deze departementen, eenmaal afgeschaft, alleen zullen kunnen heropend worden onder Franstalige supervisie.
Er zal een Ministerie van Propaganda worden opgericht met een bijzondere Afdeling Geheime Staatspolitie (Gestapo), die oppermachtig en boven de Wet, zal dienen te waken over de belangen van Vorst en Vaderland. Verder zal dit Ministerie van Propaganda een Onder-Ministerie van Toerisme bevatten, wiens voornaamste taak er in zal bestaan, de stroom internationale toeristen in veilige banen naar alle uithoeken van het prachtige Zuiden des Lands te dirigeren. Een ander Onder-Ministerie zal bevoegd zijn voor de Noordzee en al wat er in, er onder, er boven en er naast is. De opbrengst van de zeevisserij zal uitsluitend bestemd worden voor het Franstalig landsgedeelte, met uitzondering van de eventueel aan land gebrachte haringvangst, die tegen de gemiddelde prijs van alle vangsten, zal ter beschikking gesteld worden van de plaatselijke bevolking, à rato van 250 gram per persoon per dag. Het overschot zal tot veevoeder worden verwerkt.
Het spreekt vanzelf (va de soi) dat alle Departementen uitsluitend bevolkt zullen zijn door Franstaligen, waarbij zelf voor de hoogste in graad, het voldoende zal gemaakt worde om een diploma Lager Onderwijs te kunnen voorleggen. Een tijdelijke detentie in een of ander Staatshotel zal ter aanbeveling strekken, evenals een zo lang mogelijk strafblad.
Aangezien alle syndicaten en kleurpartijen een onderafdeling zullen geworden zijn van de Franstalige syndicaten en kleurpartijen, wat ze vroeger ook al, zij het in bedekte mate, waren, zullen al deze organisaties in het Noorden des Lands ontmanteld en opgeheven worden. De eventuele nieuwe C.A.Os echter zullen een Franstalig en een Vlaamstalig niveau hebben. Het Franstalig niveau, dat vanzelfsprekend hoger zal zijn dan het ander niveau, zal bindend zijn voor de partijen, maar het Vlaamstalig niveau zal, per beroepscategorie, schommelen, waarbij de schommeling gelijk zal zijn aan de graad van de betoonde dienstbaarheid, de arbeidsgewilligheid en de onderdanigheid aan het Wettelijk Gezag. De vroegere collaborerende bazen van de kleursyndicaten zullen, na directe op pensioenstelling, voor eeuwig verbannen worden naar Palma de Majorca, waar ze zich, aan beide voeten geketend met zware halters, door bedelarij zullen dienen in het leven te houden, tot de dood er op volgt.
Politieke Partijen.
Alle bestaande partijen + neven organisaties worden opgeheven gezien ze toch maar dubbel gebruik uitmaken met de bestaande Franstalige. Hun rekeningen, tegoeden onroerende bezittingen en andere aardse goederen, worden geconfisqueerd. De partijbazen en partijkaders van de politiek correcte partijen worden verbannen, per partij naar een ander, per definitie niet Europees land. De overige partijbazen, partijkaders, partij militanten en partijleden, zijnde het Vlaams Belang, de NV-A en gedeeltelijk ook nog het restant van de LDD worden levenslang in de Limburgse koolmijnen ondergronds tewerk gesteld. Per 100 Kgr met mankracht opgediepte brandstof wordt 50 gram zwart brood voorzien. Voor waterbedeling zijn ze op zichzelf aangewezen, daar de ondergrond voldoende wateraders schijnt te bevatten. Voor verlichting ondergronds worden dynamos voorzien, die met een soort fietsaandrijving door man of vrouwkracht zullen moeten bediend worden. Er wordt voorzien dat de exploitatie winstgevend zal zijn, enerzijds door het ontbreken van loon-en exploitatiekosten, en anderzijds doordat de opgedolven steenkoolzuivere winst zal zijn. Aan het geheel kleeft slechts één schaduwzijde, namelijk dat het, bij definitie, zelf-uitdovend zal zijn.
De Politie
De Politie, vooral de Politie, wordt volledig hervormd en gezuiverd van alle Vlaamse elementen. In twijfelgevallen (tweetaligheid rond de vroegere, nu afgeschafte taalgrens) zal een soort Vlamenraad worden opgericht, naar het voorbeeld van de vroegere Judenrar, die zal oordelen over welke zeldzame hardnekkige elementen de spons kan geveegd worden. Gezegde elementen, van alle blaam gezuiverd nochtans, zullen beperkt worden tot een strikt minimum, en zij zullen slechts tot de laagste kaders worden toegelaten.
Immigratie en emigratie.
Hier zal men de hand houden aan een uiterst streng budget, voornamelijk ter beperking van de transportkosten, die vanzelfsprekend ten laste vallen van het Rijk.(Le Royaume, Das Reich)
Om te voorzien in de stelselmatige maar geleidelijke vervanging van de oorspronkelijke Vlaamse bevolking, zullen wekelijks een paar vrachtschepen ingezet worden, op de heenreis bevolkt door Vlaamse Ondermensen, bestemming Madagascar. Zoals U ziet, warende ideeën van Hitler nog zo slecht niet toen hij dreigde alle Joden van Europa te zullen herlocaliseren op een ver onbewoond eiland. Op de terugreis zullen deze schepen, vanzelfsprekend na desinfectie, geladen worden met Noord Afrikaanse Mediterrane groepen van Arabisch-Muzelmanse afkomst, die besloten hebben hun eigen wildernis in te ruilen voor de Vlaamse brousse.
Inzake Geloof & Zeden
Na bovenstaande omschrijving is het logisch dat alleen het Evangelie van de Franse Revolutie Vrijheid, Gelijkheid en Broederlijkheid , maar dan in de Islamitische versier ervan (jihad) zal geduld worden. Gezien de huidige quasi leegloop van de kerken mag dit geen groot probleem zijn. Eenmaal de mooiste dezer (de gotische kathedralen) omgebouwd tot moskeeën, en de mindere gebedshuizen in puin gevallen al dan niet verhaast door opzet, zal het volstaan de interesse te van de stuurloze bevolking te richten en deze op te fokken, op de TV uitzendingen van een ander Onder-Ministerie van het Ministerie van Propaganda: het Onder-Ministerie van Volksverheffing, waar de voertaal vanzelfsprekend Frans zal dienen te zijn. Aangezien het effectief niet de bedoeling kan zijn, de Vlaamse rest-bevolking te verheffen zal er alleen oude programmas (hertaald) uitgezonden worden, zoals FC De Kampioenen, Thuis, Familie en Boer Zoekt Vrouw, opsomming niet beperkend.
De Overzeese Gebieden
Deze zullen onder de hegemonie van La Belgique Une et Indivisible geplaatst worden, met als souverein de bestaande dynastie der Coburgers. Het Totaal Bruto Product van wat dit landsonderdeel voortbrengt, zal aan de Koninklijke Dynastie ten goede komen, inclusief de opbrengst van de rubber-en andere plantages op de naburige eilanden. Deze zullen met kabels met elkaar verbonden zullen worden. Door deze kabels zullen de werkslaven zich zwemmend en te voet van het moeder-eiland naar de dochter-eilanden kunnen begeven. De opbrengst van de her op te richten nieuwe slavenhandel op moderne leest geschoeid integendeel, is ten voordele van de Schatkist. Men mag namelijk niet vergeten, dat de Vlaamse boerenmeiden prachtige kweekmerries kunnen zijn, terwijl er mannelijke exemplaren voorkomen die best geschikt zijn om een prachtig slavenras te produceren. Onderwijs, internet, telefoon, televisie zijn er onbestaande en deze toestand zal geïntensiveerd worden tot heil van alle inboorlingen, nieuwe en oude. Zeevaartkunde en sportscholen zullen, om begrijpelijke redenen, voor altijd verboden worden. Zelfs de visvangst op zee zal, uit ecologische overwegingen, blootvoets en te voet dienen te gebeuren. Het eiland zal alleen via de lucht te bereiken zijn, met regelmatige vluchten, minstens tweemaal per jaar.
Het Vaderland
Het Vaderland zal zijn, de wijze woorden van wijlen Kardinaal Mercier indachtig, sera Latine ou ne sera pas zal Latijns en Voor Eeuwig Daar Zijn.
Besluit van de Schrijver
Ook Hitlers Duizendjarig Rijk hield het amper 12 jaar (breed gerekendd) uit. Buiten dit voorlopig laatste voorbeeld, bevat de Geschiedenis duizenden voorbeelden van opkomst en verval, het enige al vlugger dan het andere. Maar de echte bedoeling van de schrijver is een dubbel-spiegel voor te houden: aan de ene kant, de zelfkant, ons glorierijk verleden, van uit de nevelen der tijden tot heden, en aan de andere kant, de afgewende kant, de belgicistische dreiging, die als een Monster van Loch Ness, ons dreigt voor altijd te verzwelgen.
Dat dit stukje satire is, overlopend van dichterlijke vrijheden, hoeft hij U niet te zeggen, hij die nauwgezet toekijkt op de tekenen des tijds, en ondertekent
André Baert
In Vlaanderen leidt dat her en der tot verwondering. De PS, is dat niet de partij van de onuitroeibare corruptie? Waarom kiezen de Franstaligen dan voor zo'n constructie? Waarom gaan ze niet in op Reynders' roep voor 'le changement'?
Misschien omdat Wallonië - en dus de PS - het niet zo slecht doet. In zijn krantencolumns legt RTBF-journalist Christophe Deborsu uit dat de Waalse economie het de laatste jaren beter doet dan de Vlaamse, dat er meer en zelfs betere want moderne arbeidsplaatsen bijkomen, en dat het PS-ministers als Rudy Demotte zijn die tekenen voor dat succes.
Wat zouden de tabloïd-hoernalisten nog zijn zonder regelmatige verkiezingen? Die zijn hun lust en hun leven. Want ze spelen zich af in de niet-reële wereld van een schijn-democratie die verworden is tot een algemeen en welgemeend après moi le déluge. Dansend naar de ondergang, het Oude Rome wist er alles van!
Van de vele onzinnige dingen die zowel vòòr als nà de verkiezingen geschreven worden, is er niets stabieler dan het zand uit de woestijn. Dat draait en verplaatst zich mee met de wind, zodat waar er gisteren heuvels waren, er vandaag diepe dalen zijn .Als dorstige reiziger velt men zich dan ook constant bedot. Tenzij men het zand uit andermans ogen wegwrijft, en zelf naar de dingen des levens kijkt.
Neem nu die twee kwasten in onderstaand artikel: ze poneren een zelf verzonnen waarheid, vlechten daar vervolgens een kluwen van verwarrende kapstokken aan, waaruit dan het besluit volgt, dat ze weer eens gelijk hebben! Zie dat plak-incident in Halle, waar een groep fanatiekelingen (de onzen) een andere groep fanatiekelingen (de franscouillons) te lijf gingen met een onkruidverdelger .Hadden ze liever en beter het accent gelegd op het ludieke, om zo de lachers op hun hand te krijgen. Nu scheelt het niet veel of ze roepen het Spionnencentrum ter hulp om die arme Franse Ratten in bescherming te nemen. Want zeg nu zelf: op vreemde grond gaan plakken, dat is toch vijandige nabuurschap kweken! Zijn er omgekeerde incidenten bekend, van Vlamingen die bij hun buren, op Franstalig grondgebied, zijn gaan oorlogje spelen? Welaan dan, Heren! Een beetje ernst AUB.
Een geleerde theorie ophangen aan een plak-incident in volle verkiezingstijd, dat getuigt van weinig inspiratie! En dat is de reden van mijn repliek op dit Knackie-stukje.
Vervolgens worden de diepste zielroerselen van Bart Dewever en de Zijnen opgespit en onder het ontleedmes gehouden. In afwezigheid van betrokkenen. Met als voorbeeld de aloude VU Precies alsof Gert Bourgeois in persoon de NV-A vertegenwoordigt Verder voor de rest weet elk kind wat er staat te gebeuren. Het staat in de sterren geschreven dat, om hert even hoe het avontuur NV-A uitdraait, dat ten koste (hopelijk) van de CVP zal wezen Maar Bart Dewever moet van niemand lessen in strategie krijgen, me dunkt. Let maar eens op hoe vriendelijk de troïka van het Vlaams Belang hem bejegent .
Ik kijk naar het ongeduldig lachje en de twinkeling in Barts ogen, en wacht met ongeduld tot het mirakel zich voltrekt Eric Defoort kan misschien de rest doen En ik verhoop dat op het Madouplein de juiste antennes opgestoken staan .Nog even, zei onlangs een geleerde Perfesser, en we bereiken misschien de 50%, en daar zou het, zonder tegenstellingen, wel eens te saai kunnen worden. We gaan naar spannende tijden. Maar, tot de teerlingen geworpen zijn en de regeringen gevormd, zal ik mij van zinloze bespiegelingen onthouden. Dat zegt niet alleen Digitalia, maar ook
André Baert
Hoe kan de N-VA haar zuiverheid bewaren?'
16/06/2009 14:33
Stefan Rummens, docent politieke theorie aan de Radboud Universiteit Nijmegen en Koen Abts (K.U.Leuven), die in de eindfase zit van zijn proefschrift over onbehagen en populisme, bespreken het verkiezingssucces van N-VA.
Stefan Rummens: Net als het VB verengt de N-VA alle maatschappelijke problemen tot problemen met een bevolkingsgroep. Vroeger had het VB daarop het monopolie: het was allemaal de schuld van de vreemdelingen. N-VA diaboliseert nu ook een tegenstander en dat is niet de immigrant, wel de Franstaligen: zij gaan volgens de N-VA met een groot deel van onze koek lopen.
Die diabolisering van de Franstaligen gaat heel ver, en daarbij flirt N-VA soms met zaken die vanuit democratisch standpunt problematisch zijn. Neem de acties in Halle. De gemeenteraad had er beslist dat de Franstaligen geen Franstalige affiches mochten plakken op de gemeentelijke plakborden.
Toen de Franstaligen dat toch wilden doen, werden ze tegengehouden door een gezamenlijke actie van het Taal Aktie Komitee (TAK), het Vlaams Belang en de N-VA. Die stonden daar met een onkruidverdelgersproeier op hun rug om de Franstaligen te besproeien, zeg maar te verdelgen.
Mark Demesmaeker, N-VA-lijsttrekker in Vlaams-Brabant, nam daar toen het woord maar hij distantieerde zich niet van die actie. Integendeel, hij claimde dat het ophangen van Franstalige affiches een gebrek aan respect was voor de Vlaamse cultuur, dat wie in Vlaanderen woont zich moet aanpassen aan de Vlaamse taal enzovoort.
Dat toont een fundamenteel gebrek aan respect voor de tegenstander. Een week later bevestigde trouwens een rechtbank dat het verbod op Franstalige affiches een schending van het gelijkheidsbeginsel is.
En dat was zeker niet de enige keer dat N-VA met democratische waarden botste. Een ander voorbeeld: de meeste Vlaamse partijen zeggen nu dat ze de Vlaamse bevoegdheden maximaal zullen interpreteren. De N-VA heeft het echter over 'buiten de lijntjes kleuren', en dat gaat toch nog een stap verder.
Wil de N-VA zich echt niet houden aan het legale kader? Laat ons zien wat de feiten brengen, maar als de partij doelbewust de juridische afspraken aan haar laars lapt, is dat in ieder geval niet respectvol tegenover de democratische rechtsstaat.
Na de verkiezingsoverwinning wenkt voor de N-VA een regeringsdeelname. Dreigt ze dan niet te veel compromissen te moeten sluiten, wat haar kiezers niet zullen smaken?
Rummens: De N-VA zit nu met een Egmontpactdilemma: in 1977 ondertekenden de meerderheidspartijen van de regering-Tindemans II een overeenkomst over een staatshervorming. Ook de Volksunie zette daaronder haar handtekening, en dat werd haar door een meerderheid van de Vlaamse nationalisten nooit vergeven.
De N-VA scoorde met een duidelijk verhaal van 'wij tegen de Walen', maar als het gaat om deelnemen aan de macht, is het moeilijker om dat ongenuanceerde verhaal vol te houden. Zal de N-VA nu in de Vlaamse regering gaan zitten? In welke mate kan ze dan haar harde eisen verwezenlijken? Hoe kan ze haar zuiverheid bewaren?
Koen Abts: De N-VA kan wel een strategie toepassen die populisten vaak hanteren: ze stappen in de Vlaamse regering en kunnen nog altijd beweren dat de Belgische regering hen dwarsboomt bij het uitvoeren van hun plannen. Zo kunnen ze op Vlaams niveau hun zuiverheid bewaren.
Want dat is het grote verschil tussen de N-VA vandaag en de Volksunie met het Egmontpact: de Volksunie zat toen in de federale regering, de N-VA heeft altijd geweigerd om in de federale regering te stappen, zelfs toen ze in het kartel zat met de CD&V. Dat was een zeer bewuste keuze: als de partij in de Belgische regering stapt, móét ze realiseren waar ze voor staat. Dan kunnen ze geen hogere regering meer als zondebok brandmerken.
De Zweedse vliegtuigbouwer SAAB is (voorlopig) gered uit het Amerikaans General Motors-moeras. Oef! Er zijn dus (hopelijk) betere tijden op komst. Weg met de recessie!
Als een familie van Saab-rijders, die met onze autos zonder noemenswaardige kosten tot 500.000 tot 800.000 Km rijden, zag het er de laatste tijd niet zo best uit. Nu blijkt het merk, met Zweedse staatswaarborg, in handen te zijn gekomen van een bedrijfje, dat 45 mensen tewerk stelt ..
Is dit een moderne versie van het verhaal van David en Goliath?
Wij hopen nu maar dat de moed van het kleine onbekende Koenigsegg (directie en personeel O wat moeten die mensen groeien van fierheid!) beloond wordt met de uitbouw van onze geliefde, onsterfelijke en ijzersterke Saab-modellen, naast het welgelukken van de levering van hun gevechts-straaljager Viker aan de Nederlanders, die druk bezig zijn hun avontuur met de Amerikaanse Starfighter te overleven Nu onze F16s aan vervanging toe zijn, kan er met de Zweden misschien een lucratieve overeenkomst gesloten worden, zodat Opel Antwerpen misschien ..Maar dat is zonder het Waalse Sabca gerekend. Want zoals men weet, zijn de Waalse arbeiders niet alleen stukken goedkoper, ze leveren ook stukken beter werk .Werk aan de winkel dus voor onze kleursyndicaten, tenminste als de Luikse staalarbeiders ondertussen niet nog eens in staking zijn.
Ach ja, en wie weet! Wordt misschien de vooroorlogse Antwerpse Minerva-prachtwagen weer heruitgevonden .Rolls Royce, Bugatti of Ferrari kunnen toch ook niet eeuwig blijven bestaan!
Zoals U ziet, de overname van een reuzenmerk (Saab) door een Lilliput-fabriekje opent perspectieven En zeg nu eens: wat hebben de Zwöden dat wij Vlamingen niet hebben? Kris Peeters heeft hier een reuzenkans laten ontglippen om zijn en ons Vlaanderen op de wereldkaart te zetten! En, à propos! De fameuze Dienst voor Buitenlandse Handel (in t 3-dubbel: Federaal, Waals en Vlaams) zijn die serieus nooit op het idee gekomen, dat wat Gaston Geens ooit zei, waar is? Wat we zelf doen, doen we beter! Zelf in de automobiel-assemblage!
Pssssst
Er zijn mensen, zelfs blogcollegas, die vinden dat een Saab een chi-chi wagen is. Ze hebben natuurlijk volledig gelijk. Ik zeg dat ook van een Bugatti, een Ferrari, ja zelfs van een volkse Jaguar. Maar als ik denk aan de gevolgen van een ernstig ongeval (voor de eigen inzittenden!) dan verkies ik mijn Saab-tank van 10 jaar oud, met 3dubbel remcircuit en voorwiel-aandrijving. Zo gauw mij een middenklas, zelfs een kleineere wagen aangeboden wordt die even lang meegaat, en de genoemde voordelen in zich heeft, wil ik mijn desnoods verplaatsen in een Fiat 500. Dat is trouwens een karretje dat evenveel nostalgie uitstraalt als ondergetekende,
André Baert
PS Betere bescherming van de eigen inzittenden .Eigen Volk Eerst! Wat is daar verkeerd mee?
Koenigsegg koopt Saab
De Amerikaanse autoconstructeur General Motors (GM) heeft een voorakkoord getekend met de Zweedse sportwagenfabrikant Koenigsegg over de verkoop van GM-dochter Saab.
GM meldt de verkoop vanochtend in een persbericht. Bij Saab werken zowat 4.000 mensen.
De Europese Investeringsbank steunt de transactie met de toezegging van een kredietlijn van 600 miljoen dollar, die gewaarborgd kan worden door de Zweedse overheid. De transactie zou op het einde van het derde kwartaal afgerond worden. Ook GM en Koenigsegg zelf hebben extra geld toegezegd. De prijs van de transactie werd niet meegedeeld.
Koenigsegg is een kleine maker van exclusieve sportwagens. Bij het bedrijf werken amper 45 mensen. Het Zweedse bedrijf dook uit het niets op als één van de kandidaten voor de overname van Saab, dat twee decennia onder de vleugels van GM heeft gewerkt. Saab vroeg in februari bescherming aan tegen zijn schuldeisers, in afwachting van een overname.
Natuurlijk kunnen, mogen ja zelfs moeten Weverkes nu dromen. Tien dagen na hun formidabele stembusuitslag, met the sky is the limit nog altijd fris voor ogen, kan de toekomst gepeild worden, en de stoutste dromen vooruitgeschoven
Alleen jammer dat de toekomst nog een kleine 3 jaar verder ligt (2012) en dat is een eeuwigheid in de politiek. Maar dat is voor de linkse kerk helemaal geen bezwaar, als meteen maar gesneerd worden naar het Vlaams Belang. Hun stelling is: als iedereen mee wil (CVP/PVV/SP), als Janssens verliest, dan is Bart Dewever burgemeester van Antwerpen, met de vingers in de neus. Want Filip Dewiter is bij voorbaat uitgeteld ..Net zoals de Duitsers in januari 1942 in Stalingrad.Wat een prachtige beeldspraak! Helemaal à point en helemaal niks haatzaaierij
Een onhandig maar o zo verleidelijk standpunt: niet Alice in Wonderland, maar Bart in Wonderland, die onder zijn Vlaams Nationalistische maar o zo democratische laars het Beest gevangen houdt. Nog even en de Holocaust komt kijken om het hoekje!
Ik droom even mee met de Heren Bart Eeckhout en Jeroen Verelst, bedenkers van onderstaand artikel uit De Morgen, er wel op wijzend dat er tussen ons twee grote verschillen gapen, nog dieper dan de verschillen die zij zien tussen Dewinter en Dewever. Ten eerste: zij worden verondersteld betaald te zijn voor hun hersenspinsels, ik niet. Ten tweede: zij redeneren als een blinde kip zonder kop, die daarenboven nog geblinddoekt is ook, en ik baseer mij op een paar kleine maar indringende feiten. Daar gaan we.
Beide tenoren hebben de kracht van hun gelijklopende overtuiging. Zij hebben eenzelfde doel voor ogen, alleen de middelen daartoe verschillen. De stap-voor-stap procedure, of het eenzijdige kordate optreden van de korte pijn die de beste is. Terwijl het begrip ondemocratisch alleen bestaat in de fictie van hen die beducht zijn voor de radicaliteit van het Vlaams Belang, waartegen hun eigen lamzakkige houding afsteekt als het contrast tussen licht en donker. Niet in de werkelijkheid.
Als beiden het spel goed spelen, wat wil zeggen dat de CVPingaat op de kandidatuur van Dewever (en wat zouden ze anders kunnen doen als hun coalitie dezelfde blijft zoals ze nu is? en waartoe ze gedoemd zijn, op straffe van algehele vernietiging de volgende stemming), dan volstaat het dat Dewever verkondigt dat het Vlaams Belang net even zo democratisch is als de rest (volkomen correct) en dat Dewinter een beetje inbindt in zijn uitspraken, waardoor hij automatisch meer zal kunnen aan het woord komen in de media Die twee komen op op een gezamenlijke lijst en wordt burgemeester die meest voorkeurstemmen haalt.
Die burgemeestersjerp zelf is echter alleen symbolisch! Wat van belang is, dat Antwerpen, de grootste Vlaamse stad, Vlaams Nationalistisch (dus goed!) bestuurd wordt. Wat automatisch een enorme repercussie zal hebben op de rest van het land. Met zelfs mogelijk een democratische (50%+1) meerderheid in het Vlaams Parlement, die dan de zelfstandigheid (groot of klein formaat) na referendum, kan uitroepen .
Kijk Heren Roeptoeters van De Morgen, laten we elkaar rendz-vous geven binnen 3 jaar, in de veronderstelling dat bij jullie dan nog het licht niet is uitgedaan. En in de veronderstelling dat er opzettelijk of niet geen massas treinladingen vreemdelingen met Snelbelg-paspoort in Vlaanderen en in Antwerpen gedumpt worden. Zelfs al moest ondergetekende ondertussen dit tranendal verlaten hebben (tegen zijn zin, dat wel, maar ja, 3 jaar is lang ) dan nog zal jullie zinloos geschrijf als een boemerang terugkeren tegen julliedomme kop. Want een volk kan niet vergaan, zelfs al is dat jullie liefste wens, want dan wensen jullie je eigen ondergang. Iik schreef het gisteren ook al. Jullie zijn als Vlamingen geboren, graag of niet, en als Vlamingen zullen jullie sterven. Wat mij betreft: zelfs jullie liefst zo laat mogelijk. Net als ik,
André Baert
Psst
Zijn ze toch wel vergeten de voorkeurstemmen van Filip Dewinter bij de vorige verkiezingen te vermelden, zeker!
Bart De Wever droomt van Antwerpse burgemeesterssjerp
Te oordelen naar de jongste verkiezingsuitslag is Bart De Wever (N-VA) de populairste (democratische) politicus van de stad Antwerpen. Dan begint een mens al eens te dromen: van het burgemeesterschap bijvoorbeeld. Alvast CD&V is zeker niet tegen de voortzetting van de lokale kartellijst met de überpopulaire N-VA-voorzitter als boegbeeld én uitdager voor zittend burgemeester Patrick Janssens (sp.a) in 2012.
De Wever zelf ontkent niet 'dat Antwerpen mijn grote belangstelling wegdraagt en mogelijkheden biedt voor electorale verruiming'.
De 'Antwerpse roeping' van Bart De Wever is veel meer dan een aaneenrijging van geruchten en speculatie. Kijken we even naar de stembusuitslag in het kanton Antwerpen. Philip Dewinter (VB) is daar met 30.575 voorkeurstemmen de populairste politicus. Niet zo heel ver achter hem volgt Bart De Wever (25.309 stemmen), flink vóór burgemeester Patrick Janssens (sp.a, 16.397 persoonlijke stemmen), die weliswaar nauwelijks campagne voerde en niet eens lijsttrekker van zijn partij was. De rest staat zelfs niet op de finishfoto: Mieke Vogels (Groen!) haalde nog 9.410 stemmen, de Antwerpenaars van CD&V en Open Vld kregen een rammeling van de lokale kiezer.
'Mogelijkheden' in Antwerpen Een mens zou voor minder beginnen te dromen. Links en rechts heeft De Wever de voorbije weken al een ballonnetje opgelaten, zo bevestigen bronnen binnen N-VA én CD&V aan De Morgen. Dat er 'mogelijkheden' zijn in Antwerpen, zelfs tegen de in 2006 oppermachtig gebleken Patrick Janssens en zelfs al volgen de komende lokale verkiezingen pas in 2012.
"Dit persoonlijke plebisciet van de kiezer heeft De Wever gesterkt in zijn overtuiging dat er iets kan bewegen in de stad", heet het bij een Antwerpse CD&V-politicus. "Hij spaart in ieder geval geen moeite om het lokale kartel in stand te houden, los van wat er nationaal gebeurt." De Wever zit vandaag al in de gemeenteraad, en trekt daar, ondanks zijn drukke nationale bezigheden, aardig zijn streng.
"Enige kans op burgemeesterschap" Alvast bij CD&V, nationaal en lokaal, zijn er belangrijke stemmen die De Wever wel willen steunen in zijn vooralsnog onuitgesproken ambitie. "De cijfers geven hem gelijk", zegt een top-CD&V'er. "N-VA is nu al groter dan CD&V in de stad, en De Wever is veruit onze sterkste kandidaat. Wij hebben zelf niemand die de leiding kan nemen om Patrick Janssens geloofwaardig uit te dagen. Als Bart doorzet, dan zie ik hem de steun van CD&V verwerven. Hij is simpelweg onze enige kans op het burgemeesterschap."
Een prominente Antwerpse CD&V'er bevestigt: "De Wever is vandaag met voorsprong onze beste gok. Marc Van Peel heeft de brandende ambitie niet meer, en we moeten eerlijk durven toe te geven dat Heylen te licht weegt. Dit gezegd zijnde: drie jaar is heel erg lang, er zal nog veel water door de Schelde vloeien. Ook de populariteit van De Wever kan snel afkalven, zeker omdat er hoe dan ook eerst nog federale verkiezingen volgen."
Philip Heylen, schepen van Cultuur en huidig CD&V-boegbeeld in Antwerpen is niet opgezet met de berichten. "Flauwekul", reageert hij kortaf. Ook Heylen zal evenwel moeten toegeven dat hij in 2006 compleet door het ijs gezakt is als ambitieuze uitdager van Patrick Janssens.
Open Vld mag meedoen Ook bij N-VA zelf zijn er de voorbije weken ogen opengegaan. "In Antwerpen is veel mogelijk. Kan Patrick Janssens zijn stunt van 2006 nog eens overdoen en heel democratisch Antwerpen achter zijn vlag scharen? Wij betwijfelen dat. Dewinter heeft anderzijds in 2006 al zijn Stalingrad beleefd en zakt sindsdien steeds dieper. Tussen beide smeltende polen zit een gat dat steeds groter wordt. Daar ligt gecumuleerd 20 procent voor het oprapen. Met alle respect, wij zien bij Open Vld of CD&V niemand die daarin kan duiken. CD&V scoort rampzalig in de grootste stad van Vlaanderen, het valt erg te betwijfelen of de partij zelfstandig nog wel voldoende volk kan mobiliseren om alle districtslijsten te vullen."
Bij N-VA gaan zelfs stemmen op om te proberen een 'democratisch monsterverbond' met CD&V én Open Vld op de been te brengen tegen de sp.a van Patrick Janssens. "Op nationaal niveau zien die partijen brood in onze analyse", heet het bij de Vlaams-radicalen. "Probleem is dat de lokale baronnen nog liever een pak slaag krijgen van Janssens dan een pas achteruit te zetten. Ze zitten liever in hun kapelletje dan dat ze dromen van een kathedraal."
"Janssens zal in 2012 uitpakken met een echte stadslijst en proberen de eerste oogst van na de 'lente van 2006' binnen te halen. Het zou prachtig zijn mocht Bart De Wever daar een democratisch alternatief tegenover kunnen stellen", besluiten ze bij N-VA. En De Wever zelf? De analyse is verleidelijk, geeft die toe, maar het is nog een beetje te vroeg om ze nu al uit te spreken. "De Antwerpse politiek draagt mijn grote belangstelling
De droom van Schiltz Als De Wever voor de burgemeesterssjerp in Antwerpen gaat en in zijn opzet slaagt, dan maakt hij de oude droom van VU-icoon Hugo Schiltz waar: een Vlaams-nationalist op het Schoon Verdiep. In 1994 trok Schiltz naar de kiezer als kopman van de kartellijst Antwerpen '94, maar hij beet zijn tanden stuk op de taaiheid van de SP, de groei van het Vlaams Blok en de verdeeldheid van zijn kartelpartner CVP.
Op de verkiezingsavond al feliciteerde burgemeester Patrick Janssens De Wever met zijn stembusresultaat, ongevraagd en in opmerkelijke bewoordingen: "omdat dankzij hem het Vlaams-nationalisme opnieuw een democratisch gelaat gekregen heeft."
Janssens was daar naar eigen zeggen "als Vlaming en als Antwerpenaar" erg blij om. Het zal weinigen verbazen mocht topstrateeg Janssens toen al bevroeden dat diezelfde Bart De Wever over drie jaar wel eens zijn belangrijkste uitdager zou kunnen worden. (Bart Eeckhout en Jeroen Verelst)
Persmededeling Voorpost 13 juni 2009 : KVS blijft taalwet overtreden Voorpost voert actie tijdens Bruxxeldelux
De Koninklijke Vlaamse Schouwburg (KVS) overtreedt al jaren moedwillig de taalwet. De KVS verspreidt via post, culturele centra, bibliotheken en Vlaamse kranten en tijdschriften om de paar maanden een meertalige programmakrant over heel Vlaanderen.
De KVS is een culturele instelling die overleeft met Vlaamse subsidies en overheidsgeld. De KVS dient zich derhalve strikt aan de taalwet te houden. Sinds 2005 heeft de Verenigde Afdeling dus de Nederlandstalige én Franstalige leden van de Vaste Commissie voor Taaltoezicht (VCT) reeds meer dan 20 maal de KVS veroordeeld wegens haar overtredingen van de taalwet. De KVS heeft de adviezen van de VCT steeds naast zich neergelegd en vertikt het om eentalige Nederlandstalige programmakranten te laten drukken en te verspreiden in Vlaanderen, hierin bijgetreden door idioten van dienst zoals Brussels minister Pascal Smet die geen graten ziet in de taalwetovertreding en de VCT middeleeuws noemt.
Voor de Vlaams-nationalistische beweging Voorpost is het duidelijk dat de KVS de eentaligheid van Vlaanderen ontkent en actief meewerkt aan de voortschrijdende verfransing van Vlaanderen. Hiervoor misbruikt de KVS Vlaams geld dat ze van de Vlaamse overheden ontvangt. Wij kondigden dan ook in september 2008 al aan dat wij actie zouden voeren tegen de KVS indien deze zich ook na ons schrijven ter zake aan de directie niet zou houden aan de taalwetgeving en de adviezen van de VCT.
Nu er een nieuwe Vlaamse regering in de maak is, een regering waarin toch minstens een paar ministers zouden zitten die vóór de verkiezingen de Vlaamse kaart hebben getrokken, achten wij het moment geschikt om die actie te voeren. Als de KVS zich niet aan de taalwet wil houden, verwachten wij van de Vlaamse overheid dat deze de KVS niet langer subsidieert. Om die boodschap in de verf te zetten, beklommen een aantal actievoerders van Voorpost vandaag tijdens de KVS-activiteit Bruxxeldelux het balkon van de Schouwburg en ontvouwden daar een spandoek met de tekst KVS, pas de taalwet toe !. Op hetzelfde moment deelden beneden voor het gebouw nog meer actievoerders, eveneens voorzien van een spandoek, pamfletten uit aan de voorbijgangers om dezen te wijzen op de volkomen gewettigde eisen ten aanzien van de KVS en de Vlaamse regering.
Het is zo wat als Kuifje in Afrika (of was het Kuifje in Amerika? Het verschil in beschavingsgraad is niet zo groot ), maar hier gaat het niet over denkbeeldige vrolijke avonturen van een tienerjongen, maar over de bittere ernst van ons eigen dagelijks bestaan .
Toen ik met de trein, enkele dagen terug, rond 10 uur naar Brussel spoorde, was ik met een ticket van 5 als +65jarige, een paar stations de enige reiziger van de ganse wagon. Vroeger gebruikte ik zelden of nooit de trein, en sedert wij uitgeweken zijn, al helemaal niet meer. Die keer was eerst alles rustig. Tot een troep vreemd geklede donkerhuidige vormloze vrouwen van alle leeftijden met een nest kinderen tussen 0 en 14 jaar, allen meisjes, probeerden op te stappen, daarbij gewillig bijgestaan door een dienstvaardige treinwachter Toen was de voertaal Frans. Eerst moest de bagage opgeladen worden, en dat was zoveel, dat er ter nauwernood een kleine doorgang bleef in de gehele opstapruimte. Het gezelschap installeerde zich breedvoerig en luid taterend door geheel de wagon van het systeem open ruimte. Meteen was er de onbestemde geur van knoflook en andere Zuiderse geurcomponenten in gans de ruimte. De gesprekken in een of andere koeterwaalse taal, het gekir en het gelach galmden door elkaar, terwijl de kinderen zich verspreiden daar waar ze ook maar het kleinste plaatsje vonden, wippend op de zetels, of verstoppertje spelend onder en tussen de rokken van het gezelschap..Een speeltuin in een stadsparkje had er niets aan! De wagon was ineens van hen! Iedereen voelde er zich thuis. De lompe vrouwenschoenen waren al uit en de blote voeten werden onbeschaamd op de zetels gelegd. Maar de hoofddoeken bleven waar ze waren en de lange veelkleurige sluiers bleven om. Veiligheidshalve had ik al het Pallieterke in mijn binnenzak verstopt, en uit mij bagage de Le Soir opgediept, die ik demonstratief maar ongelezen op mijn knieën liet liggen, veinzend dat ik sliep . Ik werd kort bekeken (bekeurd?) en verder geen blik meer waardig geacht. Toen de kaartjesknipper langs kwam om de vervoerbewijzen te controleren, ontstond er een geanimeerd gesprek, waarbij de man op het einde de schouders optrok en de aftocht blies .
Neen, van die groep ging geen echte dreiging uit. Alleen onbestemde, bijna nijdige onverschilligheid, maar ze waren dermate in de meerderheid en gingen zo minachtend om met hun omgeving, de trein en zijn meubilair, dat ik in de plaats van de NMBS, plaatsvervangend vernederd voelde. Ik ben namelijk opgevoed met respect voor anderen, en voor hun eigendommen, zelfs al is het een onpersoonlijke trein. In het openbaar wil ik niemand storen door luide gesprekken en geef gaarne aan Cesar wat aan Cesar toekomt, zelfs al is het een kinderticket.
En dan dacht ik: vandaag was ik nog1 op circa 25 in die wagon. Wat zal het straks zijn? En zal ik dan als man, niet gesard worden op te hoepelen voor dat gezelschap vrouwen? En wat wordt het als een bonte bende haatbaarden deze vrouwen vergezelt? Zal ik dan, uit vrees voor hun ego en hun mes, zekerlijk de ogen neergeslagen moeten houden? En zal ik als ongelovige hond mijn plaats voor hen moeten afstaan? Of zijn dat in hoofdzaak lieve mensen, die, zoals de gazetten schrijven, geen vlieg kwaad zouden doen? Neen, vliegen niet waarschijnlijk, maar geldt dat ook voor ongelovige honden, die wij tenslotte allemaal zijn?
Waarschijnlijk zie ik de zaken teveel in zwart-wit .
Maar Godnogaantoe! Dit is ons land! Ik zou mij fier en onbevreesd moeten kunnen verplaatsen in het openbaar vervoer van A naar B, om het even op welk uur van de dag, tussen mensen die elkaar vertrouwen, bruin, zwart geel of groen, desnoods appelblauw zeegroen, maar tussen mensen met cultuur, zij het arbeider of fabrieksdirecteur. Onze Grote Geesten die verantwoordelijk zijn voor de import van woestijnculturen, zouden als straf tussen deze moeten wonen en werken. En reizen. Niet in hun dienstwagen met chauffeur, maar met het openbaar vervoer Als t nog lang zou duren, zou t rap gedaan zijn! .
Wilders: Miljoenen moslims Europa uitzetten
maandag 15 juni 2009 07:33
Alle moslims in Europa die problemen veroorzaken, moeten worden uitgezet en van hun nationaliteit beroofd. Het gaat daarbij om miljoenen, tientallen miljoenen mensen.
Volgens Wilders zijn veel moslims verantwoordelijk voor de misdaad in Europa
Wilders in Denemarken
Dat zei PVV-leider Geert Wilders zaterdag in een interview voor de Deense televisie, schrijft de Volkskrant.
Te laat Volgens de PVV-leider zijn er een enorm aantal moslims die een andere samenleving willen dan de democratie die we nu hebben. Het is nog een minderheid, maar zodra ze sterker worden, zullen ze van toon veranderen en zal het te laat zijn om terug te vechten.
In het interview zegt Wilders dat de Europese beschaving wordt bedreigd door massale immigratie uit moslimlanden en een hoog geboortecijfer onder moslims.
Misdaad Moslims zijn volgens hem verantwoordelijk voor het grootste deel van de misdaad.
In Kopenhagen, zegt Wilders, wordt 80 procent van de misdrijven gepleegd door immigranten, de meesten moslims. In Nederland is dat hetzelfde.
Op de vraag van de interviewer hoeveel van de moslims in Europa de door Wilders geschetste problemen vertegenwoordigen, zegt hij: Miljoenen. Tientallen miljoenen.
Er is al heel wat gezegd en geschreven over de beruchte miljardentransfers in de sociale zekerheid. Nadat ook vooraanstaande Waalse professoren en sommige politici erop gewezen hebben dat die immense jaarlijkse geldstroom van Vlaanderen naar Wallonië geen enkele bijdrage geleverd heeft tot een heropleving van de Waalse economie.
De bewuste miljardentransfers springen ongetwijfeld het meest in het oog, maar bij nader inzien zijn ze slechts het spreekwoordelijke topje van de ijsberg. Vlaanderen wordt binnen België dag in, dag uit bestolen. En het gaat niet alleen over geld veel geld maar ook over jobs.
In dit dossier lichten wij een tipje van de sluier van de Waals-Belgische georganiseerde hold-up op Vlaanderen. Dat doen we aan de hand van harde cijfers. Het gaat daarbij om de beschikbare cijfers die helaas niet altijd even recent zijn, maar die wel een duidelijk beeld geven van de scheeftrekkingen in dit land. Het dossier zal verder geactualiseerd worden.
Volgens de grondwet zijn alle Belgen gelijk voor de wet. Dat is de theorie. Maar in de praktijk lijken Walen en Franstaligen vaak net iets gelijker
Voor wie thuis is in de zeilwereld, is het begrip overstag gaan meer dan duidelijk. Men loeft het zeil om door de wind anders op te vangen in een andere richting te varen. Men verandert van kaap. Men wendt de steven. Van een paar graden, tot ten zelfs 180°, dat is rechtsomkeer, terug de richting in waaruit men kwam. Is de De Morgen bezig met overstag gaan was de bedenking die in mij opkwam toen ik onderstaand artikel van de Morgendlijke Hogepriester (Walter Pauli) een paar keer gelezen had. Want ik ko,n mijn ogen niet geloven. Door al stoeffend op een sos-papierverbrander te surfen naar het heil van het Vlaams Nationalisme, dat is straffe kost!
Kan iemand, de zoet gevooisde maar vals zingende Walter Pauli van de DM volgen in onderstaand artikel, rond Frank Vandenbroucke, de sympathiekste der Rode Broeders die altijd al goodwill heeft uit gestraald? Hij zegge het mij, want mij ontgaat het.
De Rode Troubadour! Hij zingt mooi, maar hij zingt vals. Omdat hij voorbij gaat aan de fratsen die bedoelde Hendrik De Man in petto had en deze raszuivere socialist opvoert, zonder daarbij te vermelden dat hij, de eerste onder de toenmalige socialisten (1940) de eerste was om de vredespijp te roken met de Nazi-overweldigers. Zijn manifest riep op, om in samenwerking met de Duitse arbeider en alle arbeiders ter wereld, gewoon weer aan het werk te gaan en zich te voegen in de Nieuwe Orde..Hendrik De Man is trouwens in ballingschap in Zwitserland gestorven, waar hij zich diende schuil te houden voor de vangarmen van de Justrice de Roi Nègres in belgië .Het is slechts op die manier dat hij aan de executiepaal is kunnen ontkomen Hoe kunnen troubadours-hoernalisten nu zo kort van memorie zijn?....
Hendrik De Man, opzij gezet collaborateur van het eerste uur, vlug-vlug onschadelijk gemaakt door eigen broederschaft, nu opvoeren in vergelijkingen met de Vlaams Nationalist DeWever zou vraagtekens moeten oproepen .Of zit er meer achter? Is er een nieuwe volte face in voorbereiding? If you cannot beat them, join them?
Walterke! Walterke! Ie bent toch zeker geen Rode Tjeef geworden?
Maar kom, alle gekheid op een (tover)stokje: als het U ernst is om de vroegere dwalingen Uws weegs te hebben ingezien, dan heten wij U hartelijk welkom in ons nationalistisch midden. En de nieuwe gazet, waar U eens na de De Morgen zult in schrijven, kan zeker rekenen op onze warme belangstelling.
Anderzijds is het ook zo, dat U nooit Filip Dewinter, Gerolf Annemans of Bruno Valkeniers op dezelfde manier zult benaderen. Die zijn inderdaad niet de Bijna Slimste mens ter wereld, want ze komen zo goed als nooit op TV. Dat zegt veel over Bart DeWever.
U moet dus nog veel boterhammekens eten, Walterke, want onafwendbaar nadert het ogenblik dat die twee koningskinderen van hetzelfde Vlaams Nationalische bloed, elkaar zullen vinden. Het water is diep, maar niet tè diep. Om in dezelfde nautische beeldspraak van het begin van dit artikel te blijven: schepen kunnen in konvooi naar hetzelfde doel varen. En zal de Profeet uit de De Morgen op de kade staan om ze welkom te heten? Want wie weet, is Frank Vandenbroucke dan ondertussen niet aan boord van een van die twee .
Met of zonder fanfare voor de Onafhankelijkheid van Vlaanderen gaan, is niet aan de orde. Als op die kade waar beide schepen aanmeren, de beiaarden maar het Vrijheidslied maar beieren over stad en dorp, en ontelbare leeuwenvlaggen wapperen, met daartussen die fanfares van alle mogelijke gezindten.
Dàt beeld, Walterke Pauli, heeft generaties Vlamingen die leefden zonder paardenbril levenslang voor ogen gezweefd, en het ziet er stilaan naar uit dat ook U vooraan zult staan in die menigte feestvierders. Want, goesting of niet, U kunt er niet onderuit. U bent als Vlaming geboren, en als Vlaming zult U sterven!
André Baert
Pssst
O Ja, weeral eens een artikel volledige gekopiëerd!? Juist! Wat ik op straat vind, een leeg blikje cola, bijvoorbeeld, schop ik ook voort, net zolang het mij belieft. Wat is het verschil tussen de straat en het Internet?
Hett woord is aan de Heer Walter Pauli.
Er zijn weinig raadselachtiger figuren in de Wetstraat dan Frank Vandenbroucke. De man wordt opgehemeld in het land en verguisd in eigen middens. Hij heeft supporters bij rechts en verzamelt vijanden in eigen rang. Terwijl hij toch focust op klassieke socialistische thema's als werk, onderwijs, pensioenen en sociale bescherming. Hij heet geen stemmenkanon te zijn, maar in zijn provincie Vlaams-Brabant deed de sp.a het relatief goed, beter zelfs dan in Oost-Vlaanderen met Freya Van den Bossche en Antwerpen met Caroline Gennez en Patrick Janssens. Vandenbroucke prijkt als lijsttrekker zelfs in de top tien van politici met de hoogste 'penetratiegraad' (de verhouding tussen het aantal stemmen en de grootte van de kieskring), en dat vlak na geducht stemmenkanon Jean-Marie Dedecker. Ook met sérieux kan men kiezers rapen.
Al leek Frank Vandenbroucke niet ernstig toen hij voor de verkiezingen de N-VA van Bart De Wever als gek begon te diaboliseren en deze week ineens verklaarde "Soms, als ik Bart De Wever bezig hoor, denk ik dat ik me zelf bezig hoor." De Wetstraat bescheurde zich om die volte-face. De Wetstraat vergiste zich.
Zoals zo vaak bij een complex figuur als Vandenbroucke zitten de zaken altijd een beetje ingewikkelder in elkaar. Het hoeft immers niet te verwonderen dat een zelfverklaard 'conservatief Vlaams-nationalist' als Bart De Wever Frank Vandenbroucke zou charmeren. Omdat die niet meer afkerig is van enig conservatisme, noch van een welbegrepen Vlaamse reflex. De 'slimste mens' heeft meer gemeen met 'de slimste' politicus dan velen denken.
Steeds vaker, steeds nadrukkelijker heeft Frank Vandenbroucke (°1955) veel weg van de de meest besproken socialistische politicus van de jaren dertig, Hendrik De Man (1885-1953). Vandenbroucke heeft een academische opleiding die hij vervolmaakte in Cambridge en Oxford, De Man doceerde in Frankfurt. De Man werd beroemd om zijn 'Plan Van de Arbeid', ook wel 'Plan De Man' genoemd, om de werkloosheid en de economische recessie van zijn tijd aan te pakken. Ook Vandenbroucke lanceerde de vorige maanden een socialistisch 'Durf-Plan'. De Mans bekendste werk was trouwens Zur Psychologie des Sozialismus (1927), met daarin de grondslagen voor het 'ethisch socialisme': het socialisme niet als instrument van klassenstrijd en of een louter materialistisch instrument, maar socialisme als een ethische plicht.
Die De Man heeft de jonge Vandenbroucke zeker beïnvloed. In 1981, aan het begin de donkere inleveringsjaren, publiceerde de jonge econoom Vandenbroucke een boekje bij Kritak (zo heette uitgeverij Van Halewyck toen nog): Van crisis tot crisis. Een socialistisch alternatief. Zijn fascinatie voor 'De Man' valt op, zelfs woordelijk. Hij roept de socialisten op om hun eisen te bundelen in één groot actieprogramma, als het ware... een plan. Letterlijk: "De één-mei oproep van Karel Van Miert voor een nieuw 'Plan van de Arbeid' toont aan dat de nood aan zulk een alternatief plan meer en meer gevoeld wordt. Het is nodig partij en vakbeweging meer en meer te mobiliseren in een open discussie over dit plan." Die tekst, die zo gekopieerd kon worden voor de voorbije kiescampagne, is wel al 28 jaar geleden geschreven...
Ethisch socialisme bevat componenten die dicht aanleunen bij de gedachtegang van Bart De Wever. Het vergt wel enige inspanning om dat te zien. Toen Frank Vandenbroucke, als piepjong SP-voorzitter, in 1990 zijn boek Over dromen en mensen schreef, pende hij een basistekst neer voor het ethisch socialisme in Vlaanderen. Jaren later vatte hij dit werk samen: "In 1990 publiceerde ik een boek waarin ik stelde dat 'ongelijkheid waarvoor mensen niet zelf verantwoordelijk zijn, moreel onaanvaardbaar is'." Die laatste bijzin is cruciaal: de verantwoordelijkheid van de mensen bestaat, en de overheid moet die persoonlijke verantwoordelijkheid niet overnemen. Zoals De Wevers favoriete cartoonfiguur, Bart Simpson, ooit zo magistraal zijn kleine verantwoordelijkheid afwentelde op de samenleving: 'Man, I'm a product of a society that's lost its good manners."
Die gecursiveerde zin van Vandenbroucke sluit, althans in zijn premisse, dicht aan bij het conservatisme van Bart De Wever, diens gedweep met de Britse neoconservatieve publicist Theodor Dalrymple. In een dubbelinterview in 'Zeno' verklaarde De Wever, in haast van Vandenbroucke geleend taalgebruik: "Wanneer je mensen afhankelijk maakt van uitkeringen, beroof je hen van alle eigen verantwoordelijkheid Vlaams met of zonder fanfare En op radicaal Vlaams vlak moet deze sp.a absoluut niet meer opgevoed worden. Dat is de laatste jaren misschien wat minder zichtbaar, nu Caroline Gennez alle vrienden kan gebruiken en dus de inhoudelijke twistpunten met ABVV-voorzitter Rudy De Leeuw omzeilt, en die zijn mogelijk nogal communautair van aard. Maar de Teletubbies waren Vlaamser dan de publieke opinie vermoedde. En de hele sp.a is dat eigenlijk. Zie maar eens hoe afgelopen week sp.a'er Renaat Landuyt betreffende de assisenprocedure het vuur aan de schenen legde van minister Stefaan De Clerck (CD&V): de sp.a'er viseerde haast exclusief - en met veel gusto - de onwil in Franstalige parketten-generaal, Franstalige rechtbanken ook.
En ook al is nogal eens ingezoomd op de latere politieke en persoonlijke spanningen tussen Stevaert, Vandenbroucke of Vande Lanotte, over een aantal fundamentele principes waren ze het altijd roerend eens. Het had iets contradictorisch. Hoewel er weinig sp.a-voorzitters zo'n hartelijke relatie hadden met een PS-voorzitter als Stevaert met Di Rupo, was Stevaert zeer Vlaams. Het is de moeite zijn boek Steve gratis (2004) grondig door te lezen en verder te kijken dan de spectaculaire kop. Daarin staat letterlijk: "Ik wil grote stappen zetten op het vlak van de staatshervorming. Voor mij is alles bespreekbaar." Alles. Ook (delen van) de sociale zekerheid. Maar in tegenstelling tot Vandenbroucke en Vande Lanotte, die zwaar hebben ingezet op de regionalisering van het arbeidsmarktbeleid, predikte Stevaert een andere techniek: "Ik wil zeer ver gaan. Maar ik wil niet de jager zijn die met de fanfare op kop het bos intrekt, want dan vang je niets."
En de rol van fanfare is de N-VA natuurlijk op het lijf geschreven, met De Wever als de man met de imposante bombardon of bastuba. Maar hij speelt zijn melodie met verve. Hij pleit voor een Vlaamse hospitalisatieverzekering, hoewel de Raad van State vroeger al principiële opmerkingen maakte tegen dergelijke constructie. Maar terwijl het ABVV die principiële weigering steunt, wordt op de studiedienst van de Socialistische Mutualiteiten al veel avontuurlijker gedacht, en geldt daar het recente boek van Danny Pieters, N-VA, hoogleraar en specialist sociale zekerheid, als verplichte literatuur. Tal van elementen eruit zijn trouwens zo in te schrijven in de 'sociale staatshervorming' die Frank Vandenbroucke al jaren bepleit.
Bart De Wever is geen asceet, Frank Vandenbroucke elk jaar wat meer, zo lijkt het wel. Maar hoe verschillend hun politieke achtergrond is, hun strategie en tactiek - bij Vandenbroucke is meer Vlaanderen een middel, bij De Wever een doel waarbij alle middelen geheiligd zijn - toch hebben ze meer gemeen dan ze zelf doorgaans toegeven. Op die ene slip of the tongue van Vandenbroucke na, die eigenlijk geen slip was maar een oprechte zoen.
Bij de DM verschijnt dezer dagen wel af en toe een scherpe analyse
(die natuurlijk ingekleurd is naar hun eigen smaak: ze kunnen het niet laten om rond de feiten hun eigen meningen niet alleen te draperen, maar om die meningen te doen primeren op de feiten),
maar waar de diepere oorzaken eenmaal boven gespit, vergeten ze de conclusies te trekken.
Zo ook deze morgen de Walter over de manier van regeren van de partijen, die nu eenmaal allemaal hun eigen ding doen, tot ze door de kiezers, bij de volgende stemming, tot de orde geroepen worden. Vraag: hoe kunnen wij politiekers kweken die besturen zoals de kiezers het gewild hebben?
Antwoord: door te kiezen voor sterke persoonlijkheden die denken en handelen van uit de kracht van hun overtuiging.
Toegepast op deze verkiezingen: de kiezer heeft gestemd voor een sterker Vlaanderen, dat is toch de algemene vaststelling. En wat gebeurt er? Er wordt in Vlaanderen onderhandeld voor de nieuwe regering door de verliezers-traditionele kleurpartijen, niet alleen met quasi veronachtzaming van de wil van de kiezer, maar met uitsluiting van de tweede grootste partij van Vlaanderen.
Gevolg: een regering die alleen bestaat om compromissen uit te delen, met versterking van de afkeer voor alle politici door de kiezer, en met versterking van het extremisme bij de uitgeslotenen.
Voor ons (mij!) niet gelaten De kruik gaat zo lang te water tot ze breekt. Het is pas op de puinen van het verleden dat een nieuwe toekomst kan gebouwd worden. Een toekomst zoals het volk van Vlaanderen dat in meerderheid wil. Stelt zich alleen de vraag: zal er tijd genoeg zijn, want de dreigende golf van gelukzoekers, samen met het uitstervend ras van de harde flamengantische kern bedreigt deze logische gang van zaken.
Daarvoor is het onontbeerlijk dat wij bloggers, vrijbuiters van de publieke opinie, alleen gebonden door de kracht van onze overtuiging, onophoudelijk kloppen op dezelfde nagel. Vlaamse eigenheid, met open vizier op de ganse wereld. In concreto: onafhankelijkheid, veiligheid en inperking (terugdraaien?) van de immigratiestroom in samenwerking met een overwegend rechts Europa.
En nu laat ik de kettinghond van De Morgen, Walter Pauli, op U los ..
Ernst
Op het eerste gezicht zit het er weer bovenarms op tussen Open Vld en CD&V. Vrijdag zeiden de liberalen dat een staatshervorming voorgaat op de regeringsvorming. Zondag riposteerde Kris Peeters (CD&V) dat de regeringsvorming primeert. Toch is dat beter nieuws dan het lijkt. Alle grote Vlaamse partijen beseffen dat het ernst is. Dat het snel moet gaan en dat er goed geregeerd moet worden. Dat de tijd van tijdverlies voorbij is.
En ook al leggen Open Vld en CD&V fors andere klemtonen en strategieën, er weerklinken geen absolute veto's. Open Vld ziet geen heil in de gemeenschapsdialoog. In de klassiek-machiavellistische Wetstraatinterpretatie kan dat enkel een belediging zijn aan de grote man van die dialoog, CD&V-stemmenkanon Kris Peeters. Men kan er een herhaling in zien van 2007, toen Open Vld'ers on en vooral off the record Cd&V-stemmenkanon Yves Leterme hinderden.
Het grote verschil met 2007 is dat nu ook Peeters erkent dat de gemeenschapsdialoog alleen niet zaligmakend is. Dat Open Vld nu een verruiming van de federale regering met sp.a niet uitsluit: in 2007 was dat nog een echt taboe. Nu weegt de zorg om het algemeen belang toch sterker door.
Bijvoorbeeld omdat het water het land, en dus de politiek, écht aan de lippen staat. Omdat men weet dat een of andere staatshervorming een essentieel element van de oplossing is, en dat dit alleen kan met een grote meerderheid. Maar vooral: omdat er nu veel verliezers zijn.
Het blijft een anomalie die inherent is aan de Wetstraat. Als er na een verkiezing alleen winnaars zijn, valt er geen land mee te bezeilen. Pas als er verliezers zijn, is er bereidheid om het beleid (en dus het land) te laten winnen. In 2007 voelde Open Vld zich een heuse winnaar. En dus deden de liberalen nukkig. Net zoals in 2003 met paars II gebeurde, toen liberalen én socialisten zich grote mijnheren voelden en dus vooral onnozel deden - met alle gevolgen van dien. In 1999, bij paars I, beseften de socialisten dat ze murw geslagen waren, en dus stelden ze zich coöperatief op.
Vandaag weten zowel liberalen als socialisten dat het barslecht was (en christendemocraten dat de overschot niet groot is) en dat ze geen al te grote mond moeten opzetten. Dus valt er nu redelijker te werken.
Zondagavond 14 Juni. Niet gekeken naar De 7de Dag. Je moet wel goed zot zijn om die muilentrekkerij (uitzondfering gemaakt voor Bruno Valkeniers) te verkiezen boven het gezelschap van je vrouwtje, een frisse Bruine Leffe en de gezellige knusse schaduw van de parasol bij meer dan 30°, terwijl in het arme vaderland de regen bij bakken neerkomt. Voor Vaderdag echt geen opkikker! Morgen bekijk ik dan wat mij aanstaat, in Herbekijk op de VBRT regimezender.
Heb na de siësta de rest van mijn achterstallige correspondentie opgekuist, om af te sluiten met onderstaand artikel van LVB, dat ik gaarne aan de vergetelheid help ontrukken. Omdat het een speciaal licht werpt op socialistische gewoontes, die van op ieders vaderlandse bodem, nu ook hoogtij vieren in Brussel Tot nader order zal ik dus die Nederbelg van LDD het voordeel van de twijfel geven.
Verder hen ik nog een eitje te pellen met mijn tSCHELDT, die het in mijn afwezigheid aangedurfd heeft om het onderkoeld resultaat van het Vlaams Belang in hoofdzaak toe te schrijven aan de intriges van ons aller Marie Rose Morel. Dat ze 108.000 voorkeurstemmen haalde zal daar waarschijnlijk het bewijs voor zijn En zo kom ik wellicht bij Bruno Valkeniers terecht, want die schijnt een goede vriend van Ben Murrath te wezen .Zullen er dan nooit geen twee Vlaams Nationalisten zijn die in vrede met elkaar kunnen leven?
Derk Jan Eppink, bij de komende Europese verkiezingen eerste opvolger en derde effectief voor Lijst Dedecker, kreeg van de Europese Socialisten (PES) een plaats op hun zwarte lijst van "12 verschrikkelijke kandidaten" [PDF]. De lijst is volgens de PES niet gericht tegen de kandidaten zelf, maar tegen hun opvattingen die "absurd of beledigend" zouden zijn. Als reden voor de opname van Eppink in de lijst, geeft de PES volgend citaat weer, zonder bronvermelding maar afkomstig uit het boek "Avonturen van een Nederbelg": "Want kijkend vanuit Vlaanderen heb ik de indruk dat het leven van een Nederlandse blanke, heteroseksuele man, in het bezit van een goede baan en een blinkende auto, niet meevalt. Hij mag belasting betalen en moet voor de rest zijn mond houden. Hij krijgt de schuld van raciale en seksuele discriminatie, hij verdient 'asociaal' veel en vervuilt met zijn auto het milieu. Hij heeft 'brute pech', want hij behoort tot geen enkele minderheidsgroep. Binnenkort zal hij ook moeten boeten voor de slavernij."
Is deze passage nu werkelijk zo "verschrikkelijk"? Ze legt mijns inziens terecht de vinger op de doorgeschoten herverdeling, de georganiseerde ontmoediging van het autogebruik, de demotiverende belastingtarieven, het intellectuele klimaat dat zich focust op armoedebestrijding in plaats van op economische groei, en de nadruk op de alomtegenwoordige en allesoverheersende 'discriminatie'.
Maar laten we even nagaan hoe deze lijst tot stand gekomen is. Een intrigerende naam op de lijst is Monica Macovei, voormalig minister van justitie in Roemenië. Correspondent en columnist Charlemagne van het Britse weekblad The Economist schrijft dat "Macovei zowat de enige reden is waarom Roemenië erin slaagde om in 2007 lid te worden van de EU". EU-diplomaten noemen haar een heroïsche figuur, aldus Charlemagne. In haar strijd tegen de corruptie in haar land voerde ze wetgeving in die belangenvermenging tussen politieke en zakelijke belangen strafbaar maakte. Ze maakte transparante openbare aanbestedingen verplicht voor grote openbare werken. En zo iemand wordt door de Europese socialisten op een zwarte lijst gezet?
Aan haar partij-affiliatie zal het niet liggen, want haar Democratische Liberale Partij maakt deel uit van de Europese Volkspartij waar o.a. ook de CD&V deel van uitmaakt. Wel is er in Roemenië een jarenlange vete aan de gang tussen de socialistische premier Popescu-Tariceanu en de partij van president Basescu, waartoe ook Macovei behoort. Volgens de PES staat Macovei op de verschrikkelijke lijst omdat ze "bijeenkomsten in het buitenland gebruikt om kritiek te leveren op haar eigen land, en om haar politieke tegenstanders als corrupt te bestempelen". "Mevrouw Macovei verklaarde onlangs zelfs dat Roemenië niet langer EU-subsidies zou mogen krijgen, hetgeen duidelijk tegen de belangen van haar land is". Hieruit blijkt dat de zwarte PES-lijst door de nationale socialistische partijen werd samengesteld, vanuit partijpolitieke overwegingen die met nationale, en niet met Europese politiek te maken hebben.
Een plaats op die zwarte lijst van de socialisten, dat mag Eppink wat mij betreft als een eretitel beschouwen.
Uitgeverij Pelckmans was zo vriendelijk mij een recensie-exemplaar van Eppinks nieuwste boek te sturen: "De eurorealisten komen! - Blauwdruk voor een werkend Europa". Dit dunne boekje van 64 pagina's leest vlot, maar is minder boeiend dan Eppinks vorige werken als "Avonturen van een Nederbelg", "Anatomie van Paarse Illusies" of "Europese Mandarijnen". Eppink is als auteur op zijn best als hij over zijn persoonlijke belevenissen schrijft. Als hij zijn visie geeft over abstracte concepten als de Europese eenmaking, wordt zijn stijl wat wolliger. De boeiendste passages in dit boekje gaan dan ook over zijn belevenissen in de eurocratie, zoals een ontmoeting met Guy Verhofstadt: In het voorjaar van 2001 bezocht ik met mijn toenmalige baas EU-commissaris Frits Bolkestein de Belgische premier Guy Verhofstadt in de Wetstraat 16. Het was de eerste keer dat ik daar was. Het ging over het Belgische EU-voorzitterschap. Verhofstadt zat op de praatstoel naast zijn bureau en legde breed gesticulerend uit hoe hij via een Verklaring van Laken en een conventie met diverse schijven naar de Europese grondwet wilde koersen. Bolkestein, een tegenstander van Europees federalisme, keek hem aan met ongeloof. Ik dacht: 'Oh mijn God, nu krijgen we een Europees Burgermanifest'. Na de 'modelstaat België' kregen we de 'model Europese Unie'. Het Eurovoluntarisme was aan de macht.
Bijzonder interessant in dit boekje is Eppinks visie op het verband tussen innovatie en immigratie, een standpunt waar ik mij volledig kan achter scharen: Aan het vrije verkeer van goederen, personen, diensten en kapitaal moet men een vijfde vrijheid toevoegen: de vrijheid van kennis. Om de concurrentie met landen als de VS, India en China aan te kunnen moet de EU de aanwezige kennis in Europa beter benutten. Studenten moeten meer mogelijkheden krijgen in het buitenland te studeren en toptalent uit het buitenland moet actief worden aangetrokken. Er is momenteel te weinig ruimte voor kwaliteitsimmigratie wat bedreigend is voor de toekomst van de Vlaamse economie. Innovatie en technologische vernieuwing is niet mogelijk zonder mensen die dit proces een impuls kunnen geven. Wij moeten daarvoor open staan, in het belang van onze eigen toekomst. Vrijwel alle innovatie en technologische vernieuwing komt uit de VS, van computertechnologie tot medische ingrepen. Amerika staat open voor mensen die vernieuwing gestalte kunnen geven, waar zij ook vandaan komen. Wij moeten kwaliteitsimmigratie verwelkomen want als wij dat niet doen wordt Vlaanderen een bejaardentehuis zonder financiering.
En daarmee zijn we terug bij het onderwerp waarmee we dit artikel begonnen: de socialisten. In België zijn het de socialisten geweest die het recht op vrije vestiging binnen de EU hebben tegengehouden voor burgers uit de nieuwe lidstaten zoals Polen. In strijd met de geest van de EU-verdragen, werd onder druk van de socialisten dit recht op vrije vestiging jarenlang beperkt tot zogenaamde "knelpuntberoepen". Tegelijk zijn de Belgische socialistische partijen voorstander van een algemeen pardon voor illegalen. De visie van de Belgische socialisten op immigratie: ja aan de immigratie van kansarme asielzoekers en de regularisatie van illegalen, neen aan de import van productieve vaklui en kenniswerkers
Is Liesbethje nu al dan niet foetsie bij de DM? Blijkbaar schrijft ze nog artikels die uitgaan van de actualiteit en dus zeker niet uit de diepvries komen. Want bij DM kan men zich aan alles verwachten Journalisten die uit zichzelf opstappen, maar freee-lance, alsof er niets gebeurd is, blijven voortdoen.
Typisch voor de linkse broederschap: mossel zijn en vis tezelfdertijd! Of zou ze nu als zelfstandige aan de slag zijn, via het kanaal van een PV (Pruts Vennootschap), net zoals chef Desmet en nog vele andere linkse zakkenvullers (Woestijvis - Ben Crabé) die op die manier, zoals een goede linkse past, open en bloot zowel de RSZ als de fiscus ontloopt .
Schijnzelfstandige werd/wordt dit genoemd, wel bekend in de mij zo vertrouwde accountancy/belastingsconsulency-wereld. Bij controle van de RSZ en/of A.I.B (Administratie Inkomsten Belasting) waren er twee hoofdkenmerken van de schijnzelfstandigheid: was er maar één klant (de werkgever) en was er een band van ondergeschiktheid (werken onder gezag, leiding en toezicht, vaste verplichte werkuren). Indien één van de twee hoofdvoorwaarden niet vervuld was, dan werd de RSZ met terugwerkende kracht van 3 jaar nagevorderd (+boete) en waren de bijdragen die mens als zelfstandige betaald had, verloren. De BTW en de Inkomstenbelastingen kwamen nadien ook een serieus graantje meepikken, en dat was o.a. de terugbetaling van alle BTW (Vak 21) en de verwerping (Vak 11) ervan in hoofde van de werkgever. Schijnzelfstandigen heb ik vooral gekend in de horeca, door die mensen te helpen die met het strop rond hun nek zaten. En in andere (de omgekeerde gevallen) van een zaakvoerder-hoofdaandeelhouder die zich om familiale of andere redenen liet inschrijven als werknemer in zijn eigen vennootschap In deze situatie waren de gevolgen nog desastreuzer, zodat de tableau de chasse van de controleurs 1/100 vertoonde in het eerste geval, en 90 op 100 in het tweede geval. Waar bij dezen toegaven, te handelen ingevolge de instructies: breed zijn van aannemen, of juist niet ..want men zocht misbruik van de voordelen der sociale wetgeving (hoger kindergeld, goedkopere mutualiteit, lagere belastingen) van goed verdienende zelfstandigen .
Het is een heerlijk stukje geworden, daar in de DM, waar de linkse spijt zo van af druipt, en waar natuurlijk gepleit wordt voor eenzelfde regering als vòòr de verkiezingen. Tussen de lijntjes is te lezen, dat de kiezer wel degelijk gesproken heeft, maar dat men, in het hoger belang (de recessie!) daar best niet teveel naar gehandeld wordt .Liesbetje besluit in eerste instantie met hetzelfde (verward) verhaal waarmee ze begonnen is: haar eigen stelling dat het met belgië moet gebeuren (de oplossing van de crisis) en niet met een zelfstandig Vlaanderen. Ze spreekt en redeneert dus tegenin alle logica, dat vermits het Wallo/Bruix potverteren maar niet ingetoomd kan worden, wij, de Vlamingen, daar dan best kortspel mee maken.
Helemaal op het einde blijkt ze toch het einde van de tunnel te zien: het wordt een zwanenzang (van Kris Peeters), en desnoods van belgië. Anders gezegd: om het even wat er met de nieuwe Vlaamse Regering gebeurt, het eide van belgië is onafwendbaar.
Heerlijk mens, dat Liesbethje!
Tussenstand: De sirenenzang van een slimme mens
Bart De Wevers streven naar autonomie is legitiem. Maar er moet wel een economische crisis aangepakt worden, en voorlopig zullen we dat met de bestaande Belgische structuren moeten doen
Liesbeth Van Impe is politiek redacteur van De Morgen
Kris Peeters twijfelt. De verleiding blijkt groot om N-VA aan boord te hijsen van zijn Vlaamse regering, eventueel ten koste van de liberalen. Er zijn goede redenen om dat te overwegen. N-VA is de enige echte overwinnaar van de Vlaamse verkiezingen. De partij moet nauwelijks onderdoen voor liberalen en socialisten, die allebei slaag kregen. En in tegenstelling tot LDD kan N-VA zich wel laten voorstaan op interne coherentie en gedegen politiek personeel.
En toch is de inclusie van N-VA minder logisch dan ze lijkt. Regeringen worden gevormd op basis van een verkiezingsuitslag, zeker, maar nog bepalender is wat coalitiepartners samen willen en vooral moeten doen. In een economische crisis die in het recente verleden zijn gelijke niet kent, is zeker dat laatste bijzonder belangrijk.
Flashback naar 6 juni. Hadden wijze mannen met een scherp besef van wat de politiek als opdracht te wachten staat hun geprefereerde coalitie op een blaadje moeten schrijven, dan hadden ze allen zonder uitzondering voor de klassieke tripartite gekozen. Een brede meerderheid waarbinnen de partijen elkaar op links en rechts in balans houden, een belangrijk deel van het middenveld omvatten en voor stabiliteit kunnen zorgen. De kanttekening bij dat scenario is dat ook de klassieke partijen de laatste jaren geen fameus trackrecord hebben als het op moeilijke beslissingen aankomt en ze zeker in de campagne zedig zwegen over onpopulaire maatregelen die zich na de verkiezingen zullen opdringen. Maar CD&V besefte dat veel beloven weinig zin had, Open Vld durft wel al eens over besparingen te praten, sp.a weet dat het de komende jaren over de essentie - het overeind houden van de welvaartsstaat
Heeft de kiezer die tripartite naar het rijk van de wensdromen verwezen? Volgens sommigen wel, CD&V hield stand, Open Vld en sp.a verloren. Een coalitie van winnaars is het geenszins. Maar dat klopt niet helemaal, de coalitie blijft mathematisch perfect mogelijk. En dat is vanuit democratisch oogpunt nog altijd het belangrijkste criterium. Zeker als er bijzonder goede redenen zijn om N-VA op dit moment buiten de regering te houden.
CD&V'ers die toch naar een regering met N-VA neigen, komen steevast met dezelfde bedenking: wie weet is Bart De Wever de nieuwe Hugo Schiltz. Waarmee ze bedoelen dat De Wever een redelijk man is, geen revolutionair, intellectueel en emotioneel in staat tot compromissen. Een aanhanger van de Frans Baertdoctrine: stappen vooruit in de Vlaamse ontvoogding moeten reëel zijn, mogen niet te veel kosten en mogen verdere stappen niet bemoeilijken. Het is de weg van de schuifelende federalisering: stapje voor stapje wordt Vlaanderen autonomer.
Maar is dat echt de strategie van De Wever? Verschillende verklaringen van de N-VA-voorzitter, tijdens de campagne en het meest uitgesproken tijdens het VRT-debat na de verkiezingen, doen daarover vragen rijzen. De Wever pleitte ervoor om de federale regering "onder curatele" te plaatsen. Dat is niet schuifelen, dat is uitroken en mogelijk zelfs opblazen.
Maddens werkt Het viel trouwens op hoe Bart De Wever zich meteen in de bochten moest wringen die elke salonfähige radicaal bijzonder goed kent. De spreidstand is simpel: 'vuil' genoeg blijven voor de achterban, maar acceptabel worden voor gematigder geesten. De Wever zegt "onder curatele plaatsen", maar begint te snuiven als een tegenstander dat terecht als 'saboteren' vertaalt. Tijdens het debat maandagavond ging De Wever, in volle overwinningsroes, een paar keer verder dan hij doorgaans doet. Waarop hij begon te mokken dat hij niet van plan is de zwartepiet op te rapen. En zo leerde Vlaanderen de Maddensdoctrine nog eens kennen, al wil De Wever er zelf publiekelijk niet meer naar verwijzen. Die poneert, lapidair gesteld, dat de Franstaligen tot een verregaande staatshervorming gedwongen moeten worden doordat de Vlamingen waar ze kunnen het been stijf houden en blokkeren wat ze kunnen blokkeren.
CD&V zag De Wever uitspraken in die richting de volgende morgen snel weer inslikken en knikte tevreden. Ze zouden beter moeten weten. De Wever heeft de strategie van uitroken en blokkeren immers al eerder met succes gebruikt. De eerste poging was nog bescheiden: in 2004 gebruikte de Vlaamse regering haar eigen regeerakkoord om de hete aardappel Brussel-Halle-Vilvoorde keihard in het federale kamp te stampen. Met succes, Verhofstadt II struikelde er bijna over. In 2007 werd het echte experiment gevoerd. Het breekijzer was de vorming van de federale regering. Niemand minder dan Yves Leterme omarmde toen een variant van de doctrine: de Franstaligen zouden tot een staatshervorming gedwongen worden omdat er anders niet eens meer een federale regering gevormd zou kunnen worden. En vervolgens deed De Wever er alles aan om Leterme op die lijn te houden. Die strategie heeft gewerkt. Zelfs toen er eindelijk een federale regering gevormd werd, verzandde die in immobilisme. Verhoudingen tussen politici - een van de bouwstenen van elk voorgaand communautair akkoord - werden diep geschaad, alles liep vast. De Franstaligen hebben daar een belangrijke verantwoordelijkheid, maar CD&V en N-VA zeker ook. Toch werden ze daar door de kiezer niet voor afgestraft, integendeel.
Het is de uitstekende score van de voormalige kartelpartners op 7 juni die het succes van het experiment bevestigde. Meer nog, De Wever - nooit vies van enig cynisme - wil nu de federale regering onder curatele plaatsen omdat ze niets gedaan krijgt. Het meest perfide was zijn argument dat er dit jaar zowaar een tekort van 15 miljard euro zal zijn. Hij gooide er meteen nog Guy Mathot achteraan, zodat die hele schuldenberg meteen een PS-kleurtje kreeg. Nochtans zijn deze keer niet de bodemloze putten van de Waalse staalindustrie verantwoordelijk, maar wel de banken en het algehele immobilisme. En voor dat laatste is ook N-VA mee verantwoordelijk, al zit ze dan al een jaar niet meer in de regering.
Het voordeel van De Wever is dat hij helemaal geen radicaal lijkt. Sinds De slimste mens weet men ook buiten de Wetstraat dat hij een bijzonder sympathiek man is. Intelligent, grappig, met gevoel voor zelfrelativering. Zeker geen romantische Vlaams-nationalist. Kortom, De Wever heeft geen vezel Geert Bourgeois in zijn lijf. Voor CD&V'ers is Bourgeois het schrikbeeld: lacht zelden, geeft nooit toe. Nochtans is Bourgeois intrinsiek veel minder gevaarlijk dan De Wever, want klassieker en dus voorspelbaarder. Een Bourgeois twijfelt eindeloos tussen onderhandelen of niet, maar als hij eenmaal in de Vlaamse regering zit, kleurt hij netjes binnen de lijntjes. In die zin is hij een klassieke Vlaams-nationalist. Schiltz en Bourgeois kun je vergelijken: de een zocht het compromis, de ander huivert ervan. De Wever valt buiten die vergelijking, hij speelt een ander spel.
De Wever zal zonder problemen onderhandelingen beginnen en eventueel zelfs in een regering stappen. Waarna het (belangen)conflicten met de federale regering kan beginnen te regenen en waarbij elke vraag om extra geld voor de globale begroting afgeblokt wordt. Weigeren de coalitiepartners mee te stappen, dan zal De Wever zijn conclusies trekken. Laat de anderen dan maar aan de Vlaming uitleggen dat er extra bespaard moet worden om de federale kas te spijzen. En nieuwe instabiliteit bevestigt alleen maar zijn stelling dat dit land vierkant draait, al heeft hij het imbroglio desnoods zelf uitgelokt.
Is dat project van De Wever schandalig? Geenszins. Zijn streven naar autonomie is legitiem en hij gebruikt de middelen die de democratie hem ter beschikking stelt. Dat mag. Maar er moet wel een economische crisis aangepakt worden, zonder uitstel. De Wever mag menen dat een Vlaanderen met meer bevoegdheden dat beter zou kunnen, voorlopig zullen we het wel met de bestaande Belgische structuren moeten doen. Het is een even legitieme vraag of we ons vandaag een strategie-De Wever kunnen permitteren, zelfs als we zijn analyse zouden delen.
Wordt de wil van de kiezer genegeerd als de N-VA aan de kant blijft staan? Bij gebrek aan gegevens is die vraag moeilijk te beantwoorden. Maar we durven toch gokken dat postelectoraal onderzoek zal uitwijzen dat de Vlaamse kiezer voor een geloofwaardige aanpak van de economische crisis gekozen heeft, eerder dan puur communautair te stemmen.
De klassieke partijen doen er dus best alles aan om te bewijzen dat ze nog in staat zijn het politieke sangfroid op te brengen om binnen de bestaande instellingen de crisis aan te pakken. Open Vld moet ophouden politieke spelletjes te spelen, PS moet ophouden alles te blokkeren, CD&V moet eindelijk kleur bekennen. Wie weet krijgen ze dan ook nog een staatshervorming op papier, een die de regio's versterkt en het federale niveau werkbaar houdt. Missen ze die kans, dan kan De Wever terecht beweren dat ze hun eigen draagvlak ondergraven hebben.
Kris Peeters twijfelt. De sirenenzang van De Wever klinkt aanlokkelijk. Maar als De Wever doet wat hij diep vanbinnen van plan is - en geef hem eens ongelijk dat hij deze historische kans zou missen - dan wordt het meteen een zwanenzang. Misschien van België, maar zeker van de geloofwaardigheid van de politiek zoals we die kennen.
Hoewel ik liever heb dat u de boeken zelf aanschaft om zo ook de auteurs een hart onder de riem te steken, wil ik alle lezers erop attenderen dat Robert Spencers The Truth about Mohammed gratis te downloaden is.
Onderbouwd met islamitische bronnen toont Spencer aan dat de profeet van de Islam geen mens van onbesproken gedrag was. Hij heeft geroofd en geplunderd, vrouwen tot oorlogsbuit gemaakt en verkracht nadat hij tijdens zijn rooftochten hun familie had uitgemoord, speelde zijn vrouwen tegen elkaar uit, liet zijn critici vermoorden, liet mensen doodmartelen, bijvoorbeeld voor geld, en deed er zelf ook aan mee.
Hij stelde discriminerende wetten in die neerkwamen op maatregelen van onderdrukking, en vele openbaringen dienden vooral zijn eigen ego.
Hij roofde voor zichzelf de beste vrouwen, en veel van zijn openbaringen betreffende vrouwen kwamen voort uit de slechte, oneerlijke en achterbakse behandeling die hij hen gaf, zodat de achterbaksheid en vrouwenhaat van Mohammed als wet in de koran werd vastgelegd.
Daarbij dienen wij ons ervan te vergewissen dat Mohammed meer is dan zomaar een historisch figuur. Immers, volgens de koran (33:21) verdient het gedrag van Mohammed universele navolging Hij is insam- al-kamil ofwel het meest perfecte voorbeeld.
En dan begint het opeens te dagen, want tjah zoals een timmerman die zichzelf eens vrijwillig liet kruisingen het eens treffend verwoordde: de boom herken je aan zijn vruchten.
Het stof is na de verkiezingen, stilaan een beetje aan het optrekken, zodat men eindelijk terug het bos ziet door de bomen .Eindelijk goed nieuws, en dan nog door iemand die het kan weten, en die met vorige gedurfde uitspraken nogal wat stof heeft doen opwaaien Denk aan wij vragen niets dat in de plaats komt van nous sommes demandeurs de rien .
Maar omdat dit meesterwerkje eerst in De Stadaerd/le Standaer heeft gestaan, wapen ik mezelf om uit te zoeken waar en hoe de dubbele bodems zouden zitten. Want het is inderdaad ondenkbaar dat deze door en door behoudsgezinde gazet achter de inhoud staat, tenzij zij daar bij de Directie inderdaad de tekenen des tijds beginnen te verstaan. We gaan gestaag vooruit in de goede richting, zegt de geleerde Perfesser, maar gemakshalve vergeet hij de ongelimiteerde aanvoer van nieuwe belgen die allemaal, bijna zonder uitzondering, links en franstalig stemmen Zodat we mogen besluiten dat het ooit halen we 50%, de nadruk komt te liggen op ooit ..Klinkt zo een beetje als de aanvang van een mooi sprookje: ooit, van uit de tijd dat de dieren spraken
Hoop doet leven .en in ieder geval is de lectuur va onderstaand artikel gewoon hartverheffend .
Het artikel is ook goed om alle belgicisten de daver op het lijf te jagen. In de hoop dat dezen ondertussen het hoofd in de schoot zullen leggen voor het onafwendbare, een vrij en zelfstandig Vlaanderen?
Volgens BART MADDENS is dé vaststelling van deze verkiezingen de recordscore van de Vlaams-nationale partijen. 'En de grote vraag is op welke maatschappelijke golf N-VA vandaag kan surfen om de dominante Vlaams-nationale formatie te worden.'
Over de verkiezingen is ondertussen al vreselijk veel gezegd en geschreven. Maar om het belangrijkste resultaat loopt men meestal in een wijde boog heen. En dat is natuurlijk de absolute recordscore van de Vlaams-nationale partijen. Vlaams Belang (15,3 procent) en N-VA (13,1 procent) halen samen 28,4 procent. Nog nooit hebben de partijen van de Vlaams-nationale 'familie' zoveel Vlaamse kiezers kunnen bekoren. Het Vlaams Nationaal Verbond (VNV) haalde op zijn hoogtepunt in 1939 slechts 15 procent. De Volksunie piekte in 1971 met 18,8 procent en in 2004 bereikte het Vlaams Belang 24,1 procent. Als we vandaag ook de stemmen voor SLP (1,1 procent) en LDD (7,6 procent) meetellen, dan komen we zelfs aan een nooit geziene monsterscore van 37,1 procent voor uitgesproken Flamingantische partijen.
Wie de electorale evolutie in Vlaanderen sinds de Eerste Wereldoorlog vanuit een helikopterperspectief overschouwt, ziet één dominante tendens: een gestadige opgang van de Vlaams-nationale partijen. Die opgang wordt wel onderbroken door de Tweede Wereldoorlog en herneemt pas vanaf het begin jaren zestig. Maar als we de jaren veertig en vijftig even tussen haakjes plaatsen, tekent zich een bijna lineaire stijging af: verkiezing na verkiezing halen de Flamingantische partijen meer stemmen. Er is enkel een dipje na de Egmontperiode, toen het Vlaams Blok te marginaal was om het verlies van de Volksunie te compenseren.
Nu weet ik ook wel dat het niet evident is om de stemmen van die Vlaams-nationale partijen zomaar met elkaar op te tellen. Uiteindelijk gaat hier om partijen met een drastisch verschillende maatschappijvisie, zoals ten overvloede en terecht is beklemtoond in de commentaren op de verkiezingsuitslag. Maar paradoxaal genoeg is precies die ideologische diversiteit een van de sleutels tot het Vlaams-nationale succes.
Het Vlaams-nationalisme kun je zien als een ideologische kameleon die zich steeds opnieuw aanpast aan het heersende opinieklimaat. De Frontpartij kon vanaf 1919 voet aan de grond krijgen in het Parlement door met een progressief programma in te spelen op het revolutionaire klimaat na de Eerste Wereldoorlog. Maar vanaf het einde van de jaren twintig vervelt het Vlaams-nationalisme snel tot een Nieuwe Orde-beweging en kan het VNV groeien door te appelleren aan de rechtse en antidemocratische tijdsgeest van de jaren dertig. Als de Volksunie vanaf de tweede helft van de jaren zestig weer kan aanknopen bij de hoge scores van het vooroorlogse VNV, dan komt dat vooral omdat die partij surft op de golf van de contestatiebeweging. Door de Vlaamse eisen te koppelen aan een aantal nieuwe maatschappelijke thema's (milieu, vrouwenrechten, ontzuiling, basisdemocratie...) slaagt de Volksunie erin om veel jongere kiezers weg te lokken van de CVP. Dit progressieve elan dooft geleidelijk uit in de jaren zeventig. De partij bijt zich meer en meer vast in de institutionele problematiek en komt in een neerwaartse electorale spiraal terecht.
De meningsverschillen over de ideologische lijn en de communautaire strategie escaleren in de jaren negentig, tot de Volksunie in 2001 uiteindelijk uit elkaar spat. Maar intussen is de Vlaams-nationale fakkel al overgenomen door het Vlaams Blok dat met zijn radicaal antimigrantendiscours een nieuwe rechtse maatschappelijke onderstroom kan aanboren. De partij slaat daarmee een bres in het electoraat van de socialisten. Die arbeiders stemden niet voor het Vlaams Blok uit Vlaamsgezindheid. Maar anderzijds is het wel zo dat het Vlaams Blok, net zoals het Vlaams Belang nu, altijd is blijven hameren op de Vlaamse onafhankelijkheid. Daardoor heeft de partij een 'vervlaamsend' effect gehad op een groep die traditioneel weinig affiniteit had met de Vlaamse Beweging. Kiezers die aanvankelijk om totaal andere redenen Vlaams Blok stemden, zijn zich gaandeweg gaan vereenzelvigen met het Vlaams-nationale gedachtegoed van die partij. Net zoals een aantal kiezers van de mei 68-generatie Vlaamsgezind geworden zijn door zich met de rebelse Volksunie te identificeren.
Het is vooralsnog onduidelijk hoe het eclatante succes van N-VA en de nederlaag van Vlaams Belang passen in dit plaatje van een zich voortdurend metamorfoserend Vlaams-nationalisme. Misschien herhaalt de geschiedenis zich en zal Vlaams Belang geleidelijk worden verdrongen door N-VA, net zoals de Volksunie destijds werd weggeduwd door het Vlaams Blok, en de Frontpartij door het VNV. In veel commentaren op de verkiezingsuitslag klonk inderdaad de hoop door dat de meer 'humanitaire' variant van het Vlaams-nationalisme opnieuw dominant zal worden.
Toch zijn er ook een aantal redenen om daaraan te twijfelen. Het succes van uiterst-rechtse partijen in het buitenland doet vermoeden dat een hard antimigrantendiscours electoraal rendabel blijft. Tot nader order heeft het Vlaams Belang daarop het monopolie, temeer omdat het momentum van Jean-Marie Dedecker voorbij lijkt. Maar de grote vraag is op welke maatschappelijke golf N-VA vandaag kan surfen om de dominante Vlaams-nationale formatie te worden. Want als de geschiedenis één ding leert, dan is het wel dat een Vlaams-nationale partij enkel min of meer duurzaam kan groeien als ze de Vlaamse eisen inbedt in een sterk (rechts of links) maatschappelijk verhaal, dat goed aansluit bij de heersende tijdsgeest.
N-VA heeft een vrij coherent programma en is zeker niet de ideologische krabbenmand die de Volksunie op het einde was. Maar hoeveel kiezers zouden er daarom voor N-VA hebben gestemd? Het zou wel eens kunnen dat het succes van N-VA eerder het resultaat is van een gelukkige samenloop van omstandigheden, en dus niet de voorbode van een nieuwe structurele verandering binnen het Vlaams-nationalisme. Naast het De Wever-effect speelde vermoedelijk ook een 'regionalistisch' effect, in die zin dat nogal wat kiezers de reflex hebben om bij de Vlaamse verkiezingen voor de meest 'Vlaamse' partij te stemmen. In 2004 heeft het Vlaams Belang die bonus kunnen opstrijken, dit keer was dat wellicht N-VA. Dit zou dan betekenen dat het voor N-VA extra moeilijk zal worden om die hoge score te handhaven bij de federale verkiezingen.
Maar de geschiedenis leert ook dat het Vlaams-nationalisme altijd een bijzonder grillig en onvoorspelbaar parcours heeft afgelegd, en dat zal in de toekomst wel zo blijven. De enige constante is dat die stroming, in een voortdurend wisselende ideologische gedaante, steeds sterker wordt. Het resultaat is dat de drie traditionele partijen vandaag enkel nog om het Vlaams-nationalisme heen kunnen door samen front te vormen in een klassieke tripartite. En daarmee effenen ze meteen ook de weg naar een nieuw Vlaams-nationaal succes bij de volgende verkiezingen. Nog even en de 50 procent komt in zicht.
Ondertitel: Das war also des Pudels Kern Anders gezegd: met medewerking van de kleursyndicaten, het ACV van Jan Renders op kop, werden dit de verkiezingen van de beurzensnijderij. En de Vlaming is er weer grandioos ingelopen Het Hof, het Franssprekend landsgedeelte ten bate .
Maar als ik even de beeldspraak over die te slachten koe van onderstaand artikel mag doortrekken? Voor geval U nog nooit aanwezig bent geweest in een slachthuis, de dagen dat er vee wordt aangevoerd, en vlees wordt uitggevoerd .Het rund, koe of kalf of stier of de tussensoort, wordt met slagen en kloppen in de slachtgang gejaagd, waar het alleen vooruit weg kan, recht naar de slagersknecht met het slachtpistool dat tegen zijn kop wordt gezet en afgevuurd, waarna het dode dier half rechtgehouden door de wanden, verder rolt op de transportband, om even later bij de achterpoten te worden opgehangen, waar het in een paar minuten tijd van vee verandert in vlees ..In de slachtgang en de weeë geur van vers bloed en urine, nog even wijd opengesperde verschrikte koeienogen en het is voorbij. Eenmaal onderweg naar het slachthuis, is er geen ontsnapping mogelijk en ook geen weg terug .
En de schertsfiguur Peeters zou de slachtgang van de Vlaamse koe tegenhouden? Wie denkt U dat hij daarvoor zal meebrengen? Het Hoger Belang van het Land eist nu eenmaal zijn offers. Ooit was dat offer de gang naar de executieppaal Ooit was het later gedaan met geven en toegeven of met de dood in het hart, en voor de laatste maal. Benieuw wat het nu zal worden Voor zover we nu al niet weten: Red de solidariteit- Of Red het Land Onderverzwegen: Red ons Postje .
Het enige dat er aan mankeert, is dat men de Zondag in de kerken zou rondgaan met de schaal: Voor de solidariteit om het laatste muntstukje uit onze zakken te kloppen Alhoewel! Voortgaande op het aantal kerkbezoekers, zou men beter en lucratiever op TV een solidariteits-actie ondernemen ..Red de Poen .Of Werk af die Stemtest - Oen! Om de poen was t te doen
Ikzelf zou het liever noemen: Wie A zegt, moet ook B zeggen .Inderdaad! Wie aan de hand van al-dan-niet vervalste verkiezingen de beurzensijders over Vlaanderen afroept, mag dan niet verwonderd doen over het feit dat hij uitgemolken wordt. Wie zijn g.t verbrandt, moet op de blaren zitten! Beurzensnijders of bokkenrijders, Vlaanderen weet er alles van!
Het failliete België vraagt meer Vlaams geld (Quaden, Coene, Van Rompuy). Maar Peeters houdt dit voorlopig af. 'Vlaanderen wil niet de melkkoe zijn', zo schrijven commentatoren. Fout. De uier is immers leeggemolken. De woordvoerders van het failliete België willen nu de koe opeten.
De Belgische staat is het faillissement nabij. De liefhebbers van dit 19de eeuwse land willen de deelstaten pluimen. Schreeuwerige verhalen komen van linkse opiniemakers en de syndicale top, van de reactionaire B-vleugel van CD&V (Eyskens en co), de Belgische staat (Van Rompuy) en aanverwant establishment zoals de toplui van de Nationale Bank (Quaden, Coene, Verplaetse...). De paniekzaaiers zijn weer vertrokken voor een rondje Red België. Dat zieke vaderland wordt immers maar geduld zolang de Franstaligen er bij winnen. Gemakshalve noemt het bonte allegaartje op de B-tribune dat achterhoedegevecht Red de Solidariteit. En Vlaanderen zal mee(st) moeten betalen. Alsof het nog niet solidair genoeg is.
Hiertegenover plaatsen we volgende bedenkingen:
1. Als België financieel aan de grond zit, is dit niet de schuld van de Vlamingen, maar van België zelf. En van de federale regeringen Verhofstadt. 2. Als Vlaanderen de vorige jaren goed presteerde (eigen bestuur, schuldvermindering gemeenten), gingen de vruchten daarvan ook naar België 3. Iedereen vlucht voor de vraag waarom Wallonië en Brussel economisch ondermaats blijven presteren (werkloosheid, werkzaamheid) en hun budget niet op orde kunnen/willen houden. 4. Waarom moeten de arme gewesten zichzelf blijven voorzien van een overdadig rijk bestuursapparaat (raden, parlementen, kabinetten)? 5. Waarom verzetten de Franstaligen zich tegen een wijziging van de financieringswet waarvan perverse mechanismen ervoor zorg(d)en dat de deelstaat die goed presteert (Vlaanderen) er financieel zelfs op achteruit gaat. 6. De angst voor het cijfer is langs Vlaams kant bijzonder groot. Leterme heeft de Abafim-transfertenstudie onderaan in de schuif gelegd. De Vlaamse kranten zijn heel karig over rapporten die de miljardentransferten becijferen (Abafim, Warandemanifest, Nationale Bank, Sociaal-economische Raad van Wallonië CRESW, Vives...), maar alle berekeningen geven aan dat elke Vlaming tussen de 1000 (minimalisten) en 2000 euro per jaar (maximalisten) aan de buren geeft. Een vorm van Vlaams egoïsme dat per vierkoppig doorsnee-gezin in crisistijd wel aardig oploopt (reken zelf maar uit...) 7. De toeters van Nationale Bank en andere nationale instellingen moeten maar eens ophouden met hun unitaire rapportering over de situatie in dit gespleten land. De economische situatie is rampzalig... in Brussel en in het zuiden van dit land. Een unitair beleid heeft geen zin. 8. Verhalen over de heropstanding van Wallonië (Guido Fonteyn schrijft daar een feuilleton over in DS en DM) zijn uitermate voorbarig. Een economische crisis treft natuurlijk eerst de deelstaat waar er een werkelijke economie is. De overheidstewerkstelling nog verder oppompen, is een schijnoplossing. 9. Het valt nog te bezien of die 200.000 extra werklozen van de paniekzaaiers er de komende twee jaar inderdaad bijkomen. Evenveel signalen wijzen op een keerpunt in de crisis.
Besluit
In plaats van de deelstaten (lees: Vlaanderen) onder druk te zetten om de federale put te dempen zou Herman Van Rompuy er beter voor zorgen
1. dat zijn federaal bestuur zorgt voor meer begrotingsdiscipline 2. dat zijn ministers geen geld meer pompen in materies waarvoor de deelstaten bevoegd zijn (de onder Verhofstadt en De Gucht ingezette recuperatie) 3. dat zijn Franstalige onderdanen orde op zaken stellen in hun perperduur kluwen van instituties 4. zijn bestuur institutionele ruimte creëert voor de deelstaten zodat die hun beleid kunnen afstemmen op eigen noden en wensen (splitsing waar efficiënt en verantwoord, fiscale autonomie)
Vlaanderen wil niet de melkkoe zijn die de gaten van de anderen ook dicht, schrijft Guy Tegenbos in De Standaard (12 juni 09). Kris Peeters staat niet te springen om als een Vlaams negerke te knikken voor de orders van de Nationale Bank, of de propagandisten daarvan nu Guy Quaden (PS?) of Luc Coene (Open VLD?) heten. Een evenwicht in eigen begroting is meer dan voldoende, zei Peeters. Van Rompuy moet in naam van het koninkrijk dan ook maar niet te schooierig langs het Martelaarsplein te passeren.
Jan Van de Casteele 12-06-2009 in Tussendoor Vlaamse Volksbeweging