.xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Geloven in morgen

Maar dan liefst de mirakels zelf doen
.
o-o-o-o-o-o-o-o-o-
Een beetje onder de indruk van de stilte, zowel aangaande de aanslepende niet-regeringsvorming, als aangaande de aanslepende boycot bij Angeltjes, die bijna opzettelijk uit de ether gehouden worden, zo denk ik tenminste, zweeft reeds van in de vroege uurtjes deze morgen, onderstaand strijdliedje door mijn hoofd.
Zou het kunnen dat de Engel Gabriël, U weet wel, de inspirator van het ontroerende Magnificat en van de Blijde Boodschap aan Maria, op bezoek bij haar nicht Elisabeth, hiervoor verantwoordelijk is? Zweeft er nu ook voor Vlaams-Nationalisten een Blijde boodschap in de lucht? Was/is Bart Le Tisserand (**) de voorloper geweest, lijk Johannes de Doper die de weg voor Hem die na hem kwam, moest vereffenen, en wiens schoenriem hij niet waardig was te ontbinden? JaJa! We naderen Kerstmis, en wat 2.000 jaar geleden in Palestina gebeurde (toen nog Moslim-vrij, ja!) zou zich nu wel weer eens in Vlaanderen kunnen herhalen. Een soort van Kindeke Jezus in Vlaanderen niet zoals Félix Timmermans het bedoelde, niet met het borelingske van een Kosovaarse asiel-zoekster in een kribbe, maar met een borelingske als Natie-Staat in het Vlaams Parlement : de Vrije (Herenigde) Republiek der Lage Landen, Vlaanderen.
Laat de Wijzen uit het Oosten (die druk bezig zijn in de Eu te lobbyen om islamfobie strafbaar te stellen) maar alvast hun kamelen beginnen te zadelen : ze zullen hun geschenken kunnen afgeven waar de sterre bleef stille staan : bij het pas geboren Nieuwe Vaderland, gidsland na Nederland voor het Nieuwe moskee-vrije Europa.
Maar dan moet eerst de Chatillon van La Cour/Het Hof in Brussel, bijhuis van Parijs den Baard uit Oostende nenoend etter nietan (*) uit het zadel worden gelicht.
Vandaar dat strijdlied, om, waar het kan, de geesten wakker te schudden :
Sta in de morgen de lach op 't gelaat, sterk voor uw volk, fris voor uw taak ! Draag van de morgen het lichtend gewaad over uw volk, over uw taak.
Groot zult ge zijn in het rijzend gebouw, rots in uw eer, reus in uw trouw !
Sta in de dag de zon op 't gelaat, sterk voor uw volk, fris voor uw taak ! Stel met uw broeders de dienende daad, bouw voor uw volk, wroet aan uw taak !
Groot zult ge zijn in het rijzend gebouw, rots in uw eer, reus in uw trouw !
Sta in de avond de vrêe op 't gelaat, zing met uw volk, zing om uw taak ! Voel dat ge weer op de wereld bestaat, eén met uw volk, rijk om uw taak !
Groot zult ge zijn in het rijzend gebouw, rots in uw eer, reus in uw trouw
(*) nenoend etter nietan : is de Internationale vertaling in het West Vlaams van : Een hond heeft er niets aan wat wil zeggen dat de man, Den Baard dus, nog mijlenver niet kan gelijk gesteld worden aan een hond. Rekenkundig zou dit kunnen omgezet worden in 100 straathonden zijn nog meer waard dan één Baard
Warmee eens te meer bewezen is, dat het West Vlaams een der rijkste cultuurtalen ter wereld is. Die zelfs de vergelijking met het potjes-latijn van Le Tisserand kan doorstaan. JaJamo, toettoet! Echt wô !!!!
Voorbeeld voor de kernachtigheid : in coda veninum / nenhoend etter nietan : evenveel lettergrepen (6) en een even grote diepgang
.
Noteer AUB dat ik met de hierboven overgenomen afbeelding geen plagiaat wil plegen. Hieronder vindt U de URL, die, met permissie gezegd en gezwegen, voor nuchtere mensen wat vreemd aandoet. En daarbij
.
Deze blog is blijkbaar bedoeld voor Noord-Belgen, Vlamingen dus, en voor Nederlanders, want in t Nederlands. Een beetje verwonderlijk dat daarvoor de driekleur gebruikt wordt die slaat op beide landstalen. Want veel lezers uit Fransdol Zuid-België zal de site wel niet tellen
.Een zwarte leeuw op gouden veld : dat is toch het wapenschild van Noord-België?
http://www.bloggen.be/medjugorje/archief.php?ID=873402
(**) Bart De Wever : door mij op deze log ge-actualiseerd tot Bart Le Tisserand, omdat sedert zijn ontdekking als Belgisch Staatsman hij overgeschakeld is op de taal van de Hogere Stand, de meesters van het Land.
. Slechts één keer heeft hij sedertdien nog Vlaams geblaft, en toen is zijn baas Du Rupo wit van woede de zaal uitgelopen.
STOP EENS N BLOKKER BLOGGER IN UW TANK

|