.xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
EEN PARTITUUR VAN TREURMARCHEN

En Albèr zal voor ons
Geen commiskes nie me doen
Up se kleen veloog-je
Up se kleen veloog-je
Geniet U even mee van twee artikeltjes die vandaag verschenen in De Morgen. Wat er niet bij kon was de klank. Op dit ogenblik is men er nog niet uit, welke treurmarch er best past. Gaat men klassiek, dan wordt het geheel te somber, voorspelt het als het ware de ondergang. En gaat men modern, dan is de toon te opgewekt.
Op dit ogenblik zijn de stemmen voor modern aan de winnende hand. Omdat, zeggen ze, dat opgewekte later anders kan uitgelegd worden, na de verkiezing, als zijnde de ingehouden vreugde om de belofte dat er iets beters op komst is. JaJa, bij de Morgen begint het te dagen
.
Al kan het natuurlijk dat hen de schrik om het hart is geslagen over de 25 % van de Niveanen + 18 % van het Vlaams Blok/Belang = 43%, aangevuld met slechts een luttele 8% voor LDD = 51% en KRAK het land dat al gebarsten wa, ligt definitief uiteen
.Kunnen we aan de wederopbouw beginnen, baas in eigen huis en zonder vreemde pottenkijkers van Tjeef, Sos of Blauw Fabriekje en hun ervaring
Wat n zalig gevoel!
Want uiteraard kan het Vlaams Blok/Belang meer dan 18%, maar ere wie ere toekomt : als De Wever die 25% haalt, dan is hij met verve de Koning van Vlaanderen. Allez, Koning van Een Dag, in ieder geval. Want dan moet hij kiezen wie hij aan boord wil nemen : de vernederde Tjeven, de taaie Geneetjes of de overgebleven Blauwe Fabriekjes. Misschien wel alle 3, want alhoewel hij tegen het cordon is, zal hij het toch blijven toepassen
uit lijfsbehoud! Ziet U, een beetje kijkend naar de beloften van de Franscouillons, zal hij er wel voor zwichten om zijn beloften hard te maken. In 2007 zou hij dat doen met den Yves, nu neemt hij zich voor dat te doen zonder hem : maar
brothers in crime lijk hun lot onafscheidelijk aan elkaar verbonden is, wacht hem hetzelfde lot. Hij zal zijn tanden kapot bijten op de taaie botten van de verzamelde Francofonen
.
Vandaar : Vlaming, let op Uw saack! Die Francofonen weten dat ze met Bardje kan rond gereden worden (anders zat hij al lang in het cordon). Zij hebben alleen schrik van het Vlaams Blok/Belang. Omdat zij weten dat het mannen uit één stuk zijn die geen duimbreed afwijken van hun koers.
Vlaming : U kunt het lot van Griekenland e.a. ontlopen, door de verkwisters weg te houden van de vleespotten van Egypte! Engeland wordt sedert enkele dagen conservatief geregeerd, Nederland volgt na 9 Juni, en wij na 13 Juni. We kunnen dus het toeval een beetje helpen!
Wetstraat schrikt van geheime peilingen
Interne peilingen die door politieke partijen zijn besteld, maar niet worden gepubliceerd, wijzen op een monsterscore van 25 procent voor N-VA bij de verkiezingen van 13 juni. CD&V zou terugzakken tot onder de 20 of zelfs 18 procent en Lijst Dedecker zou met de kiesdrempel worstelen. Dat schrijft de krant De Tijd. Een van de peilingen is door N-VA, sp.a en Open Vld besteld bij TNS Dimarso. De trend van de N-VA-overwinning, de CD&V-nederlaag en de LDD-overlevingsstrijd zijn naar verluidt statistisch relevant. N-VA zou ook het grootste aantal kiezers hebben die beweren dat hun stem vaststaat. Open Vld, sp.a en Vlaams Belang zouden rond hun score van de verkiezingen van 2007 blijven hangen. (belga/adb)
26/05/10 08u02 In De Morgen
Is het wel verstandig dat ik iets over N-VA schrijf?
Open Vld, CD&V, ABVV: iedereen is tégen N-VA. Of nog: het gedachtegoed van Bart De Wever en de zijnen is dé inzet van de verkiezingen in Vlaanderen. Hoe kijkt het zuiden daar naar? Béatrice Delvaux is hoofdredactrice van de Brusselse krant Le Soir.
Zou u bereid zijn om plannen te maken voor de renovatie van uw huis als u wist dat uw partner u wil verlaten?
Is het wel verstandig dat een Franstalige haar mening geeft over de stellingnames van de N-VA, en de rol van zwart schaap die een front van Vlaamse partijen haar dit weekend heeft toebedeeld? Deze mening uit het zuiden van het land zou in deze bewogen tijden misschien nog meer Vlaamse kiezers in de armen van Bart De Wever kunnen drijven. Want als wij het goed begrijpen, danken Bart, Siegfried en co. hun succes niet alleen aan het ongenoegen over de traditionele federale politiek maar ook aan de simplistische redenering "het is de schuld van de Franstaligen dat dit land niet werkt".
Sinds dit weekend, we moeten het toegeven, voelen de Franstaligen zich wat minder alleen in hun analyse van de plannen van Bart De Wever. Ja, de N-VA is een separatistische partij, ja, ze wil het einde van het land. Al het gepraat over confederalisme is slechts camouflage, een zoethoudertje voor wie België niet - of nog niet - wil zien verdwijnen. Drie jaar geleden waren wij de enigen die dat zeiden. Vandaag is iedereen het met ons eens. Zo is het eenvoudiger.
Totale vertrouwensbreuk "Mogen we eindelijk weten wat de N-VA precies wil? Een hervorming of het einde van het land?", vroeg Marianne Thyssen dit weekend, waarmee de CD&V zich opeens ontpopte tot de grootste kampioen en woordvoerder van de Franstalige belangen in de verkiezingen en de toekomstige institutionele onderhandelingen. Alexander De Croo, de voorzitter van Open Vld, bleef niet achter en verklaarde dat hij voor confederalisme was maar niet voor het einde van het land.
Siegfried Bracke zei het dit weekend duidelijk in De Morgen: Vlaanderen moet een staat in Europa worden. Dat er in de overgangsfase nog een beetje België nodig zal zijn, wordt als een noodzakelijk maar heel, heel tijdelijk kwaad beschouwd. Deze partij, haar leiders en haar leden hebben natuurlijk het volste recht om hun doel na te streven. Maar ze moeten dan wel begrijpen en erkennen dat zij een totale vertrouwensbreuk bij de Franstaligen uitlokken. Onderhandelen over een aanpassing van een relatie waarin beide partijen willen investeren, is iets heel anders dan onderhandelen over een aanpassing van een relatie die een van beide partners hoe dan ook wil verbreken. Zou u bereid zijn om plannen te maken voor de renovatie van uw huis als u wist dat uw man of vrouw of partner u wil verlaten? Dat verandert niet alleen het idee maar ook de modaliteiten van het project.
Aan tafel gaan zitten om over het confederalisme van De Wever te onderhandelen - zonder sociale zekerheid, zonder ambities of een rol voor Brussel en met het leger als enige gemeenschappelijke horizon (!?!) is geen aanlokkelijk idee.
"Wij willen geen chaos, geen revolutie, geen burgeroorlog. Wij zullen geen mars op Brussel houden", zei Bart De Wever dit weekend, om de Franstaligen gerust te stellen. Tja, als je het zo bekijkt, hoeven wij ons echt nergens zorgen over te maken...
Samengevat: in dit stadium is er weinig reden tot optimisme over de onderhandelingen na de verkiezingen. Want terwijl de Franstalige partijen zich bereid verklaren om over een grote staatshervorming te praten, legt de N-VA, de partij die misschien in Vlaanderen de verkiezingen zal winnen, de lat onbereikbaar hoog door alleen een hervorming te willen die de ontmanteling van het land voorbereidt.
De stellingname van de andere Vlaamse partijen dit weekend is voor het zuiden van het land bemoedigend en zorgwekkend tegelijk. Bemoedigend omdat de partijen blok vormen tegen de separatistische ambities van de N-VA en zich dus verantwoordelijke gesprekspartners tonen. Zorgwekkend omdat "allen tegen één" zelden lonend is in de verkiezingsstrijd. Het is een strategie die De Wever de overwinning kan bezorgen door hem in een slachtofferrol te plaatsen.
Een laatste woord van troost van De Wever? "Je kunt niet met een steriele strategie naar de kiezer gaan en weigeren om iets te doen en te onderhandelen". Hij heeft het zelf gezegd. Onthoud het op 14 juni, voor het geval dat...
26/05/10 06u35 In De Morgen
Pssst
Wilt U de voorlaatste alinea eens rustig herlezen? Moeten we dus stemmen voor de Vlaamse partijen die aanvaardbaar zijn voor de Franscouillons? De vraag stellen, is ze beantwoorden
.
Pssst II (17 uur)
De lolbroeken van Angeltjes hebben volgens mij vandaag een hele emmer azijn gedronken. Het hee gene noam! Maar dat komt omdat zij verborgen medewerkers zijn/waren van de door hen gepubliceerde peiling.
Vandaar dat hier het geheim wordt ontsluierd : Dimarso is bezig met een geheime strategie om de verkiezingen te forceren. Eigenlijk zeer eenvoudig en derhalve geniaal in zijn opzet. Creëer in de peiling een underdog en die zal automatisch in de gunst komen van de besluitloze kiezer. Creëer ook een partij als een komeet, en de kiezers zullen er zich automatisch van afkeren.
Dat, samen met gemanipuleerde stemcomputers, en de beer is geschoten. Zijn vel kan verkocht worden!
|