Cunards paradepaard Queen Elizabeth 2 werd gebouwd in 1969 en wordt later dit jaar uit de vaart genomen. Het schip, ook wel de Koningin der Zeeën genoemd, is met meer dan twee miljoen passagiers het oudste en populairste cruiseschip van de Britse rederij Cunard.Beroemdheden zoals prinses Diana, Nelson Mandela, Sir Elton John, Rod Stewart en David Bowie zijn ooit met het schip meegereisd. Binnenkort wordt het schip omgebouwd tot een drijvend luxehotel voor de Arabische kust. RVH.
BEHAALT ALS ALLEREERSTE HET HOOGSTE LABEL INZAKE TOEGANKELIJKHEID VOOR PERSONEN MET EEN HANDICAP
Logiesuitbating Buytenshuys, lid van de vzw Plattelandstoerisme in Vlaanderen, behaalde als eerste het A+ label Toegankelijkheid (= comfortabel toegankelijk)!
Uitgerekend een Bed & Breakfast van hoeve- en plattelandstoerisme mag zich als eerste in Vlaanderen "comfortabel toegankelijk" noemen. De vzw Plattelandstoerisme in Vlaanderen is hierover uitermate verheugd.
Dit toont immers aan dat ook kleinschalige logiesuitbatingen een hoog niveau van kwaliteit, comfort én toegankelijkheid kunnen behalen.
Extra pluspunt voor uitbating Buytenshuys, een kleinschalige logiesuitbating met 3 gastenverblijven voor in totaal 14 personen, is dat de noodzakelijke voorzieningen voor de toegankelijkheid van het verblijf de algemene sfeer en uitstraling niet in de weg staan.
Het Vlaams label voor toegankelijk toerisme werd in januari van dit jaar voor het eerst uitgereikt door minister Bourgeois. Toen ontvingen 29 vakantieverblijven een labelbordje met het 'A' label (basistoegankelijk). De voorbije maanden groeide dit aantal verder aan. Buytenshuys is daardoor het vijftigste vakantieverblijf met een toegankelijkheidslabel en bovendien het eerste dat het hoogst haalbare niveau (A+) bereikt.
Toegankelijk zijn voor een brede groep van personen (met een handicap) is ook een vorm van gastvrijheid. En net dit gastheerschap is één van de sterke troeven van het kleinschalig toerisme.
Labels worden daarenboven meer en meer belangrijk voor het aanspreken en bereiken van specifieke doelgroepen. Ook de vzw Plattelandstoerisme in Vlaanderen wil, naast een permanente kwaliteitsbewaking en opschaling, haar producten beter afstemmen op de diverse marktsegmenten die uit het bezoekersonderzoek van 2004-2005 naar voor kwamen.
Vanaf het toeristisch jaar 2009 wordt uitgepakt met belevingslabels rond karakter, exceptionele ligging en landbouwbeleving en met themalabels rond paardrijden, fietsen, kindvriendelijk en eco. RVH.
Met barre buitentemperaturen genieten we des te meer van een intense gezelligheid binnen. D&M biedt in zijn wintercollectie 2008, andermaal inspirerende ontwerpen, zo kan je gaan voor vurige kleuren of rustgevende tinten. Ook wie zijn hart aan artisanale kunstwerkjes of gestileerde hedendaagse vazen heeft verloren komt aan zijn trekken.
De Tempting collectie combineert harmonieuze eenvoud en warme gezelligheid. Met de vurig rode binnenkant en hartverwarmende bruine buitenkant van het servies, zet je zo intense tinten op de feesttafel. De zachte vormgeving en subtiel afgeronde hoeken verraden een vleugje inspiratie uit het verre oosten.
No reason to Hide, voorraadpot of bloempot? Erop zitten of erin verbergen? De artisanale collectie Hide is in uiteenlopende maten en uitvoeringen verkrijgbaar. Wie van praktische eenvoud en aardse kleuren houdt, zal zeker niet kunnen weerstaan aan deze sobere, degelijke potten. De zachtbruine keramiek is afgewerkt met een grillig glazuurpatroon in een donkere tint.
Ruwe bolsters met een blanke pit zijn de potten uit de collectie Clay. Ontworpen door D&M depot zelf, brengen ze robuuste echtheid in de ruimte. De zeer natuurlijke look wordt versterkt door het gebruik van gekleurde klei en een groeve buitenkant. Geschikt voor bloemstukken, planten en boeketjes, maar ook gewoon om simpelweg mooi te wezen als decoratief element.
De natuurlijke potten en schalen van de White Bar-collectie van gebleekt mangohout zijn de gedroomde figurant in rustgevende interieurs. Heel subtiel zorgen de bijzondere vormen en buitenkant met whitewash-effect voor wat extra zen. De houtstructuur zelf, blijft heel zachtjes zichtbaar. RVH.
Het 10de wereldkampioenschap BBQ wordt dit jaar in ons land georganiseerd. De jubileumeditie vindt net als twee jaar geleden, plaats op de terreinen van de Palm breweries en valt samen met de Opendeurdagen van de brouwerij. Het publiek wordt dus getrakteerd op de frisse Palm, maar ook op een smaakvol evenement.
De Belgian Barbecue Association, Smoky Charly, is de officiële gastheer van dit WK. Voorzitter Charly Van den Bosch is heel enthousiast Het is bovendien een jubileumeditie want het 10de jaar dat een WK wordt opgezet. We organiseren het Wereldkampioenschap BBQ op 14 september in Steenhuffel in het prachtige decor van het domein van de Palm brouwerij. Een hele eer voor de vereniging en een buitenkans voor ons land om zichzelf en zijn gastronomie in de kijker te zetten.
Op zaterdag 13 september wordt de Belgische eetcultuur in de kijker gesteld in het Belgisch dorp. Iedereen kan daar voor 25 Euro per persoon een volledig menu van Belgische specialiteiten komen degusteren.
Op zondag 14 september kan men vanaf 10 uur de sfeer van het Kampioenschap waaraan een 35-tal teams deelnemen, opsnuiven. Het publiek kan er trouwens proeven van de gerechten die de teams klaarmaken. Elk team bereidt een visgerecht, een kipgerecht, een varkensgerecht met Palmbier, een rundgerecht en een dessert met chocolade. De hele dag is er ook live music en animatie voorzien.
Ook de stoeterij met Belgische trekpaarden kan worden bezocht, net als het Kasteel, waar een kunsttentoonstelling plaatsvindt. De toegang tot alle evenementen is gratis.De prijsuitreiking is voorzien rond 17u30. RVH.
REEBOK GEEFT DE ATLEET IN LEWIS HAMILTON ALLE KANSEN
Lewis Hamilton lanceert Smoothfit, de nieuwe Reebok-technologie die zijn trainingprogramma spectaulair verbetert.
Tijdens een indrukwekkende driedimensionale holografische mediashow in Amsterdam, waar het hoofdkantoor van Reebok is gevestigd, kondigden Reebok en autocoureur Lewis Hamilton een partnership van verscheidene jaren aan. Reebok presenteerde er "The Athlete within the Driver" (de atleet achter de coureur), zodat de media even een glimp van het veeleisende fitnessprogramma van Hamilton konden opvangen. Hamilton legde uit hoe de nieuwe lijn SmoothFit trainingschoenen en kleding hem helpt om beter dan ooit te trainen.
Uit diepgaand onderzoek in opdracht van Reebok* blijkt dat het hart en de bloedvaten van Hamilton tijdens een wedstrijd onder enorme druk staan. Een geavanceerd trainingprogramma is dan ook essentieel. In een gemiddelde race ligt zijn hartslag bijvoorbeeld even hoog als wanneer hij twee voetbalmatchen na elkaar zou spelen. De bloeddruk van Lewis stijgt ook pijlsnel en blijft dan op het niveau van
iemand die een uur en 50 minuten op een bloedstollende achtbaan toert.
SmoothFit is een unieke technologie die alle zichtbare naai- en lijmnaden in schoenen en kleren wegwerkt om zo weinig mogelijk wrijving tegen de voet en het lichaam te veroorzaken. Daardoor is het comfort optimaal en kan de sporter langer trainen zonder gevaar voor blaren of irritatie. RVH.
Op al zijn bestemmingen maakt Dolce er een erezaak van om zijn gasten een resoluut gastronomische keuken aan te bieden met een lokale toets. Terwijl Le Carmontelle, het gastronomische restaurant van Dolce Chantilly, onlangs door de Michelin-gids werd beloond voor de kwaliteit van zijn producten, de beheersing van de smaken en de persoonlijkheid van zijn keuken, veroverde de Tree O, het gastronomisch restaurant van Dolce La Hulpe Brussels, onlangs 2 koksmutsen in de Delta-gids. RVH.
Een trip naar de VS is voor de Belgische reizigers betaalbaarder dan ooit, dankzij de gunstige dollarkoers. Meer en meer shoppingliefhebbers steken dus met bijna lege koffers de Atlantische Oceaan over. De promotie Sweet Escape van Dolce staat voor fun en shoppen tegen een zacht prijsje.
Fashionistas zullen in de wolken zijn met de combinatie van een verblijf in een Resort en een grote keuze aan winkelcentra en gigantische outlets stores, de symbolen van de American way of life.
De Sweet Escape promotie omvat : logies en ontbijt in 6 Amerikaanse Dolce international-hotels, kosteloze pendeldienst tussen het hotel en het winkelcentrum, kortingen in bepaalde winkels en winkelcentra, een koffer om uw aankopen mee te nemen en een bagagelabel van Dolce International.
Sweet Escape kan men boeken op www.dolce.com met de promotiecode shop, het aanbod zelf is geldig tot 15 september 2008.
De deelnemende hotels zijn: Dolce Center in Washington DC, Zermatt resort & spa in Midway, Utah; Dolce Hayes Mansion in San Jose California; Lakeway resort & spa in Austin Texas; Dolce Valley Forge in King of Prussia, Pennsylvania en Oakridge hotel in Minneapolis Minnesota. RVH.
ETIHAD SCHEERT HOGE TOPPEN IN EERSTE HELFT VAN 2008
2008 belooft een recordjaar te worden voor Etihad Airways. De recentste passagierscijfers voor de eerste zes maanden van dit jaar nemen een hoge vlucht; goed voor een stijging van 41 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. De luchtvaartmaatschappij is goed op weg om haar doel te bereiken: zes miljoen passagiers vervoeren tegen het einde van het jaar.
Etihad heeft ook zijn drukste dag achter de rug in zijn vierjarige bestaan. Op vrijdag 29 juni heeft een recordaantal passagiers, 19.709 in totaal, gevlogen via het netwerk van deze luchtvaartmaatschappij, met een bezettingsgraad van 85 procent.
Etihad lanceerde in 2008 met vluchten naar Peking al één nieuwe bestemming. In augustus start Etihad ook met vluchten op Kozhikode (Calicut) en Chennai (Madras), nadat eerder dit jaar de vliegrechten werden binnengehaald. Etihad wordt ook de eerste luchtvaartmaatschappij in de Golf die naar Wit-Rusland zal vliegen, wanneer op 5 augustus 2008 de eerste vlucht vertrekt naar de hoofdstad Minsk.
In december 2008 wil Etihad naar Moskou en de Kazakse stad Almaty gaan vliegen. Etihad gaat eind oktober 2008 ook meer vluchten inleggen naar Australië. Vanaf dan zijn er 11 vluchten per week naar Sydney, nu al een dagelijkse bestemming. In diezelfde maand gaat Etihad ook een derde dagelijkse vlucht inlassen naar London Heathrow.
Etihad Holidays kan ook terugkijken op een heel succesvolle eerste helft van 2008. Na de opening van twee enorm populaire reisbureaus in de shoppingcenters Al Wahda en Khalidiyah in Abu Dhabi is de omzet van deze afdeling met meer dan 140 procent gestegen in vergelijking met dezelfde periode in 2007. RVH.
Autogrill Belux opende een nieuwe vestiging op Brussels Airport. De reizigers met Europese bestemmingen kunnen vanaf nu terecht in een nieuw Quick Restaurant en de nieuwe Sportsbar.
Met de opening van deze twee vestigingen gaat Autogrill Belux verder op de reeds ingeslagen weg om naast eigen concepten ook bekende merken zoals Quick Restaurants, Pizza Hut Express, Panos en Délifrance te introduceren langs autosnelwegen, in luchthavens of in spoorwegstations en metrostations. Deze formule bewees reeds uitvoerig haar succes en Autogrill Belux wil dit traject steeds verder uitbouwen, in dit concrete geval samen met haar partner Quick Restaurants.
Voor het nieuwe restaurant opteerde Quick voor hun speciaal ontworpen decor Loft en voorzien zij 120 plaatsen voor reizigers, families of zakenmensen, die willen genieten van een kwalitatieve, snelle maaltijd voor ze vertrekken naar hun Europese bestemming.
Een ruime en trendy sportsbar opende de deuren in de A-pier van Brussels Airport. De Sportsbar zal doorlopend geopend zijn van 4u30 tot 21u en staat volledig in het teken van extreme sporten. Naast live sportwedstrijden en beelden van extreme sporten, stelt men er ook opvallende sportitems tentoon, waaronder tot eind september een Red Bull Formule 1 racewagen.
Het grote voordeel van beide nieuwe outlets, is dat ze te vinden zijn nà de bagagecontrole en dat de reizigers bijgevolg zonder haast of spanning, rustig kunnen genieten van een maaltijd of van een deugddoende verfrissing, alvorens aan boord te gaan van hun vliegtuig. RVH.
De schepen kwamen omstreeks halfacht aan in Zeebrugge. De Queen Elizabeth 2 en de Queen Victoria tellen respectievelijk 1.016 en 1.100 bemanningsleden. Samen brachten ze ruim 3.700 toeristen naar ons land. De meesten gingen na aankomst in Zeebrugge van boord om een bezoek te brengen aan o.a. Brugge en de herinneringen aan de oorlog in de Westhoek. De historische ontmoeting tussen de twee schepen in Zeebrugge werd opgeluisterd door de befaamde 20-koppige Freddy Sunder Bigband en de Koninklijke Muziekkapel van de Marine. RVH.
Soms noemen mensen mij een held, maar ik zie mezelf niet zo. Je kan moeilijk iemand een held noemen omdat hij toevallig tegen een bal kan schoppen. Voor mij is een held iemand die voor zijn land vecht of probeert om een middel te vinden tegen AIDS of kanker.
Wat vind je ervan dat ze je een voetbalicoon noemen?
Wat is een icoon?Ik weet het niet.Ik probeer enkel mezelf te blijven en als dat een icoon is, dan is dat maar zo.Een legende is iets anders. Je kan geschiedenis schrijven in een club en een legende worden omwille van deze geschiedenis.Dat heeft meer zin voor mij. Een legende worden omwille van het spel dat je speelt, vind ik belangrijker dan een icoon zijn.
Wat betekende het voor jou om bij FC Barcelona te spelen?
De eerste keer dat ik op Camp Nou kwam,werd ik er onthaald door 30,000 mensen - dit was gewoon te gek! Het was alsof we een match gespeeld hadden in plaats van een voorstelling van 5 minuten. Het was fantastisch dat zoveel mensen kwamen om me te groeten.
Natuurlijk was het in het begin moeilijk om mij aan te passen. Je moet weer je vriendenkring uitbouwen en de taal leren.
Ben je de Barcelona fans ondertussen gewoon?
De eerste keer dat je in een stadion speelt, ben je heel bewust van alles. Maar als je om de drie dagen speelt, went dat vlug. Toch blijft het een ongelooflijk gevoel wanneer je toegejuicht wordt door 100.000 mensen. Maar het kan een nachtmerrie worden wanneer deze massa je uitjouwt.
Zou je graag tegen Arsenal spelen op Camp Nou?
Neen, ik ben niet echt uit op een confrontatie. Iedereen weet hoeveel ik hou van Arsenal en wanneer ze spelen, kijk ik altijd naar hun spel, ik ben een echte fan. Daarom zou ik nooit meer in Engeland willen spelen. Eenmaal je voor een club in een bepaald land speelt,kan je niet meer voor een andere ploeg in dat land spelen. Ik zou het moeilijk hebben om tegen Arsenal te spelen want ik heb Arsenal nog altijd in mijn bloed.Op hetzelfde veld stappen in een ander truitje zou vreemd zijn voor mij. RVH.
Tijdens de ceremonie van de Superior taste Awards, kreeg Columbus twee prijzen overhandigd voor de uitzonderlijke smaak van zijn producten. Zowel de Columbus-eieren van scharrelkippen, als de Columbus-eieren van kippen met vrije uitloop kregen drie sterren voor hun uitzonderlijke smaak.
Kenmerkend voor de Columbus-eieren is dat ze het evenwicht van de nutritionele samenstelling herstellen. Anders gezegd, een evenwichtige verhouding tussen omega-6 en omega-3. Zo komen ze tegemoet aan de toenemende bezorgdheid van de consument voor zijn voeding en zijn gezondheid. Nog anders gezegd: het Columbus-ei heeft dezelfde nutritionele samenstelling als het natuurlijke kippenei voordat de mens de dieren zelf begon te voeden.
Columbus, het enige ei dat je helpt je cholesterol te beheersen!
Je hoort het zo vaak zeggen eet niet meer dan 2 of 3 eitjes per week, zeker niet als je teveel cholesterol hebt. Maar dankzij Columbus klopt dat niet meer. Columbus-eitjes zijn anders, je kan ervan eten zonder te tellen.
We horen je al denken eitjes zijn eitjes. Welnee, want de ene kip is ook de andere niet. De Columbus-kippen eten 100% natuurlijk, op basis van planten en zaden. Daardoor leggen ze natuurlijk gezonde eitjes, perfect evenwichtig en veel lekkerder. Met een dooier die mooi geel kleurt, en niet oranje. Ze vormen een goedkope bron van proteïnen, en vooral ze hebben een ideale verhouding (1/1) tussen de vetzuren omega-6 en omega-3, wat bijdraagt tot een goede werking van het cardiovasculair systeem. RVH.
PATRICK DHOORE ALGEMEEN DIRECTEUR PARK INN LYON WEST
Patrick DHoore werd benoemd tot Algemeen Directeur van het hotel Park Inn Lyon West.
Patrick DHoore (°1960), van Belgische afkomst, begon in 1982 zijn professionele carrière in de reis- en luchtvaartindustrie bij o.a. Apollo Reizen, South African Airlines, KLM en het vroegere Sabena.
In 1995 verkende hij de hotelwereld en begon bij Alfa Hotels in België, later werd hij Algemeen Directeur Holiday Inn Antwerpen-Borgerhout en in 1997 Algemeen Directeur Scandic Hotel Albert Premier in Brussel. In 2001 verhuisde hij naar het Afrikaanse continent en werd er Algemeen Directeur in het Memling Hotel in Kinshasa. In 2006 ten slotte keerde hij terug naar België om Hotel Manager te worden in het Sofitel/NH Hotel in Brugge.
Begin juni 2008 vervoegde Patrick de Rezidor Hotel Groep als Algemeen Directeur van het Park Inn Lyon West in Frankrijk. Hij zal er instaan voor het dagelijkse beheer van het hotel en een ploeg van 30 medewerkers. Patrick DHoore behaalde een Toerisme graduaatdiploma aan COOVI in Brussel en praat Nederlands, Frans, Engels, Duits en Spaans.
Park Inn Lyon West
Het Park Inn Lyon West biedt 74 kamers, een restaurant met terras aan het zwembad, een bar, 9 modulaire vergaderzalen met een capaciteit van 5 tot 250 personen, een fitnessruimte met sauna en hammam en WIFI toegang in het hele gebouw. Het Park Inn Lyon West is gelegen op slechts 3 minuten van de A6, richting Lyon of Parijs en op slechts van 12 km van het centrum van Lyon. De ideale tussenstop op weg naar het zuiden! RVH.
Historische ontmoeting tussen twee Queens in Zeebrugge
Zaterdagmorgen meerden de cruiseschepen Queen Victoria en Queen Elizabeth 2 aan in de haven van Zeebrugge. Het is de eerste keer dat twee paradepaarden van de Cunard-rederij tegelijkertijd een bezoek brengen aan een Belgische haven. Deze primeur is tegelijkertijd een afscheid van de Queen Elizabeth 2: na meer dan 5,5 miljoen zeemijlen heeft de rederij beslist om het luxecruiseschip uit de vaart te halen.
In een tijd waarin sommige verre bestemmingen voor luttele euros te bereiken zijn, vergeten we soms dat je niet verder dan naar het zuiden van ons landje hoeft te reizen om een hele andere wereld te ontdekken.
De eerste editie van de gids Petit Futé Wallonië, werd uitgegeven in 2004; in 2007 werd deze gids volledig hermaakt en aangepast. De nieuwste editie van deze gids bevat een nog meer volledige lijst van goede restaurants en hotels. Ook voor de liefhebbers van oude stenen, kastelen, grotten en musea, geen nood, Wallonië heeft meer dan genoeg om u op uw wenken te bedienen. Een rijke geschiedenis, nauw verbonden met de ontwikkeling van Europa.
De Gids Petit Futé Wallonië bestaat uit 4 grote delen: wij gaan op reis, van streek tot streek, ons adressenboekje en Wallonië praktisch. In het adressenboekje vooral aandacht voor eten en streekproducten. Eten : de Waalse gastronomie met zijn ontelbare recepten en specialiteiten moet voor niets of niemand onder doen. Bij het samenstellen van de gids werd getracht de beste tafels in alle prijs categorieën te vinden.
Streekproducten : elke streek heeft zijn specialiteiten. In dit hoofdstuk zult u echte ambachtslui en artiesten ontmoeten, die, elk op hun eigen manier en in hun eigen domein, de historische schakel zijn van een bepaalde manier van leven of kunst.
Slapen: een al even grote bekommernis van de samenstellers van deze gids. De moderne mens beschikt immers over meerdere periodes waarin hij van diverse mogelijkheden kan genieten. Petit Futé biedt suggesties voor de grote vakantie maar ook voor één nachtje uit, de logiesmogelijkheden zijn erg uitgebreid: hotels, gîtes,gastenkamers, suggesties voor alle smaken en beurzen.
Wallonië is een land waar het woord welkom zeker geen vreemde is en waar de bezoeker wordt ontvangen op culinaire, hoogwaardige manier.
Praktische Informatie
Aantal paginas 408
Auteur Guido Fonteyn
Fotografie Jean-Luc Flemal
Uitgever Editions Neocity
www.petitfute.be
Prijs 12
Verkrijgbaar Boekhandels, krantenwinkels en bij de Maisons du Tourisme
Belovo Flanders sorteert, controleert en verpakt niet minder dan 2.5 miljoen eieren per week. Bovendien is Belovo Flanders de enige Belgische onderneming in de sector aan wie BRC de A-kwaliteitsnorm heeft toegekend, het verplichte Britse kwaliteitslabel voor wie aan grootwarenhuizen wil leveren. En voor de tweede keer in drie jaar tijd herhaalt Belovo zijn succes in China.
Van de 2.5 miljoen eieren/week, wordt 1.5 miljoen eieren verpakt in doosjes met of zonder merk om in de winkel verkocht te worden. Van de overige eieren worden elke week 500.000 stuks in functie van de vraag, uitgevoerd naar landen zoals Italië, Frankrijk, Nederland, Spanje, Zowat 500.000 eieren worden gebruikt in de industrie en zijn bestemd voor de eierverwerkingsbedrijven (voor vloeibare eieren of eieren in poedervorm) of de voor extractie van proteïnen uit het eiwit en vetten uit het eigeel, wat als ingrediënt door de farmaceutische industrie wordt gebruikt. De legkippen op de boerderijen waar de Columbus-eieren vandaan komen, hebben een vrije uitloop of kunnen scharrelen.
Door de kip opnieuw de voeding te geven die ze zelf bij elkaar zou zoeken als ze in het wild zou leven, zonder tussenkomst van de mens, kreeg het Columbus-ei op geheel natuurlijke wijze opnieuw vorm, precies zoals dit door de natuur was voorzien. Het is volledig aan ons organisme aangepast en wordt in wetenschappelijke kringen een wild-type ei genoemd. RVH.
Het nieuwe Mercure Budapest city center hotel in de Hongaarse hoofdstad is een juweeltje geworden waarin traditionele eigenschapen en moderne hospitality mekaar perfect aanvullen.
De lobby van het hotel werd een figuurlijke shoppingstraat en verbindt twee belangrijkehandelswijken van Budapest. Ze biedt bovendien onderdak aan Hongaarse musici, typische eetgelegenheden en restaurants net als aan traditionele cafeetjes, aspecten die het historische facet van de stad op een unieke en bijzondere wijze symboliseren.
Het hotel omvat 191 standardkamers, 14 Privelege rooms, 16 bio-privilege kamers, 2 kamers voor mensen met handicap en 4 junior suites. Mercure Budapest city center biedt bovendien 6 perfect uitgeruste meetingrooms zodat ook zakenlui maximaal rendement kunnen halen uit een bezoekje aan de Hongaarse hoofdstad. Niet alleen de Donau ligt voor het grijpen, maar ook de bijzonder aanlokkelijke poesta ligt amper een boogscheut verwijderd. RVH.
Voetballegende Thierry Henry vertelde openhartig over zijn verleden en toekomst bij de start van het Europees voetbalkampioenschap....
Iedereen weet dat je van mode houdt, maar zijn sneakers ook jouw ding?
Ik heb echt wel iets met sneakers, maar ik denk dat dit voor iedereen geldt. Als je in mijn schoenenkast thuis kijkt, zal je zien dat ze gevuld is met sneakers. Het eerste dat ik 's morgens aantrek, zijn mijn sneakers. Ik probeer mijn kleren altijd aan te passen aan mijn sneakers. En met witte Reebok sportschoenen zit je altijd goed.
Hoeveel paar Reeboks heb je thuis staan?
Toch wel enkele, maar ik onderhoud mijn Reeboks goed- de mensen stellen zich soms voor dat ik ze maar één keer aan doe, maar dat is niet zo. Het is niet omdat je de kans krijgt om een nieuw paar te krijgen wanneer je maar wil, dat je geen zorg moet dragen voor je schoenen. Mijn vader heeft mij zo opgevoed.
Hoe was het om met Reebok samen te werken?
Ik voel mij een lid van de hele Reebok familie. Ik ken iedereen en heb inspraak in het reilen en zeilen van het merk en natuurlijk van mijn schoenen, het is fantastisch.
Wat betekent voetbal voor jou?
Zelfs al zou ik er mijn kost niet mee verdienen, toch zou ik nog voetballen. Ik wil alleen maar voetbal spelen. En toevallig is voetbal de belangrijkste sport ter wereld. Toen ik een jonge snaak was, was er geen geld in het spel. Mijn vader zei me nooit dat ik professional moest worden zodat ik er geld kon mee verdienen. Pas later ontdekte ik dat er veel meer rond voetbal draaide. Maar het blijft een eenvoudig spel, weliswaar met veel cameras die op de spelers gericht zijn. RVH.
Superior taste awards voor 64 Carrefour producten.
Carrefour kondigde met enig trots aan dat een onafhankelijke jury meer dan 60 van hun producten een uitmuntende score toewees. Op basis van een aantal parameters bepaalt het proefpanel van het ITQI of de producten 1, 2 of 3 sterren krijgen.
Alle geselecteerde Carrefour producten voldoen aan de strengste lastenboeken en ze worden daarop ook regelmatig gecontroleerd. Omdat enkel de allerbeste kwaliteit goed genoeg is, laat Carrefour Belgium jaarlijks ook een aantal van haar producten door deze onafhankelijke instantie beoordelen. Het gamma 2008 bestond uit producten uit het Carrefour, Carrefour Selection en Carrefour Bio segment, gaande van kaas en charcuterie tot koekjes en fruitsap. RVH.
Drie keer per dag een glas sojadrink nuttigen, kan helpen in de strijd tegen prostaatkanker. Uit een Amerikaans onderzoek komen aanwijzingen dat regelmatige sojaconsumptie de progressie van prostaatkanker afremt. Het onderzoek is gepubliceerd in het laatste nummer van BioMed Central Cancer.
Voornamelijk West-Europese en Amerikaanse mannen worden geconfronteerd met prostaatkanker. Opmerkelijk dat Chinese en Japanse mannen veel minder aan deze aandoening lijden. Maar wanneer Aziatische mannen naar Amerika emigreren en daar de Westerse voedingsgewoonten overnemen, blijkt dat ook bij hen de kans op prostaatkanker snel toeneemt.
Wetenschappers vermoeden dat de voedingsgewoonten een rol spelen bij de ontwikkeling van prostaatkanker. In Azië wordt traditioneel veel soja gegeten. Soja bevat isoflavonen, waar veel wetenschappelijk onderzoek naar gebeurt. Voor de onderzoekers van de Universiteit van Florida was dit de aanleiding om de invloed van de consumptie van soja op de progressie van prostaatkanker te onderzoeken.
Het onderzoek is uitgevoerd bij 20 mannen die reeds behandeld waren voor prostaatkanker, maar waarbij het gehalte aan PSA een indicator voor prostaatkanker in het bloed weer steeg, maw. een terugval van prostaatkanker. Een verdere stijging van het PSA is voor deze patiënten te verwachten. Gedurende één jaar dronken deze patiënten drie keer per dag sojamelk. Na dat jaar bleek het PSA-gehalte bij acht mannen minder sterk gestegen dan men normaal zou verwachten en bij zes mannen zelfs gedaald. Bij zes patiënten trad er geen verbetering op.
De onderzoekers concluderen dat isoflavonen uit soja in staat zijn om de progressie van prostaatkanker af te remmen. Ze roepen op om grootschaligere studies te doen, waarbij patiënten ofwel isoflavonen, ofwel een placebo krijgen. Dit soort interventieonderzoeken zijn nodig om het effect nog meer wetenschappelijke draagkracht te geven.
België behoort tot de landen waar prostaatkanker relatief veel voorkomt. In België is prostaatkanker de meest voorkomende vorm van kanker bij mannen. RVH.