Michelin België bestaat 100 jaar
Michelin België bestaat 100 jaar. De Société Anonyme Belge du Pneumatique Michelin (SBM) werd op 20 december 1913 opgericht in Brussel. De Belgische markt heeft vanaf het begin een belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van Michelin.
Maar eigenlijk is Michelin al veel langer dan een eeuw verbonden met België: in 1899 haalde de Belg Camille Jenatzy, als eerste coureur de legendarische snelheidsgrens van 100 km/uur met een elektrisch voertuig op Michelin banden: La Jamais Contente. En in 1904 kreeg België, als eerste land na Frankrijk, een eigen Michelin gids. Ook met andere uitgaven bleef België in de voorhoede. Zo werd het land begin jaren 20 ingetekend op Michelin kaarten en verscheen in 1978 de eerste Groene Gids over het land België.
Leider: Al voor de eerste wereldoorlog begaf Michelin zich buiten de grenzen van Frankrijk. In 1913 werd het verkoopkantoor in Brussel geopend. Van daaruit ontwikkelde Michelin zich tot leider op de Belgische markt, en die positie heeft het een eeuw later nog steeds. Tegenwoordig heet het bedrijf Michelin Belux in plaats van SBM. Naast het hoofdkantoor in Zellik, waar de commerciële en ondersteunende diensten zijn gevestigd, is er ook een logistiek centrum in Gosselies voor de distributie en montage van grondverzet- en landbouwbanden. Michelins permanente vertegenwoordiging bij de EU is nog altijd in Brussel gevestigd.
In nauwe samenwerking met de collegas in Frankrijk en Nederland, bedient Michelin Belux de bandenmarkt voor personenautos, bedrijfswagens, tweewielers, landbouwmachines en grondverzetmachines. Ook worden vanuit België de kaarten en gidsen van de gehele Benelux uitgegeven.
We kijken met nostalgie en trots terug op 100 jaar Michelin in België en hopen hier nog veel mooie resultaten te boeken, aldus Paul Perriniaux, CEO Michelin Benelux. Het is immers de bedoeling om ook de komende eeuw onze activiteiten in België voort te zetten.
Michelin, leider binnen de bandensector, ziet het als haar missie om op een duurzame manier bij te dragen aan de mobiliteit van personen en goederen. Daartoe produceert en verkoopt de Groep banden voor alle typen voertuigen: vliegtuigen, autos, tweewielers, grondverzetmachines, landbouwmachines en bedrijfswagens. Michelin biedt ook digitale diensten aan ter ondersteuning van de mobiliteit (ViaMichelin.com) en is uitgever van toeristische gidsen, hotel- en restaurantgidsen, wegenkaarten en atlassen. De Groep, waarvan het hoofdkantoor in Clermont-Ferrand (Frankrijk) staat, is aanwezig in meer dan 170 landen, biedt wereldwijd werk aan 113 400 mensen, en beschikt over 69 fabrieken in 18 verschillende landen. Verder heeft de Groep verspreid over Europa, Noord-Amerika en Azië een eigen Technologiecentrum voor R&D. (www.michelin.com)
TRAVELBIRD BREIDT UIT NAAR ZEVEN EUROPESE LANDEN
Online reisaanbieder TravelBird zet stevig in op de groeistrategie en breidt uit met zeven nieuwe Europese landen in 2014. De internationale reisorganisatie lanceerde de afgelopen drie jaar al acht andere landen.
In 2010 startte de onderneming met een reiswebsite in Nederland. Vanaf 2011 volgden België, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Spanje en Denemarken in sneltempo. Momenteel richt TravelBird zich op de realisatie van zeven nieuwe landen in 2014: Noorwegen, Zweden, Finland, Italië, Polen, Ierland en Engeland.
Met volledig eigen investeringen is TravelBird in drie jaar tijd gegroeid naar 170 medewerkers met een jaaromzet van 50 miljoen. Het bedrijf verwacht voor het komende jaar een nog hoger groeitempo. Oprichters en eigenaren Symen Jansma (40) en Dennis Klompalberts (34) streven de ambitie na om de grootste reisaanbieder van Europa te worden.
TravelBird is in 2010 opgericht en één van de snelst groeiende vakantiewebsites van Europa. TravelBird is actief in 8 Europese landen en werkt uitsluitend samen met gerenommeerde partners. De online reisaanbieder voorkomt keuzestress door dagelijks een selectie van verrassende reizen te presenteren. TravelBird groeide in drie jaar tijd naar 170 medewerkers en is gevestigd in hartje Amsterdam.
Aegean keert terug naar Hamburg.
Na tien jaar afwezigheid verbindt Aegean opnieuw Hamburg met Athene en dit met ingang van 27 mei 2014. Tussen beide steden komt er vanaf deze datum een rechtstreekse vlucht van circa 3 uur en dit driemaal in de week op dinsdag, donderdag en zaterdag. De vluchten die in 2004 werden geschrapt, worden nu uitgevoerd met een Airbus 320.
De herneming van de vluchten komen er enerzijds op basis van een groeiende vraag van Noordduitse vakantiegangers en zakenlui maar anderzijds om ook de vele Grieken die in deze Duitse regio wonen, een makkelijker contact met het thuisland te bieden. In 2012 noteerden men aldus Michael Eggenschwiller, CEO van Hamburg airport, meer dan 40.000 passagiers die vanuit Hamburg met een connectievlucht Athene als eindbestemming kozen.
Bovendien verzorgt Aegean lid van Star Alliance vanaf 29 mei 2014 rechtstreekse vluchten tussen Hamburg en Heraklion, hoofdplaats van het eiland Kreta en dit op dinsdag en donderdag. Ook deze vlucht biedt extra kansen voor de ontwikkeling van zowel de toeristische als de zakenvluchten. Vanaf nu kunnen vluchten worden geboekt op de website van Aegean: www.aegeanair.com.
De bergen zonder langs hun flanken te glijden? Bij Pierre & Vacances is er voor ieder wat wils. De Niet-skipass is beschikbaar in 15 residenties van Pierre & Vacances en werd ontwikkeld in samenwerking met 4 skistations. De pass vormt een eenvoudig alternatief voor vakantiegangers die volop van de bergen willen genieten zonder de latten aan te binden.
De Niet-skipass - Avoriaz - 75 per persoon: 6 dagen toegang tot Aquariaz, het tropische waterparadijs midden in de bergen. Toegankelijk tot 16u. 6 dagen toegang tot het wellnesscentrum Altiform: fitness, sauna, hamam, jacuzzi, lichttherapie (sessie van 1uur, reserveren is nodig). Open vanaf 14u. 6 dagen toegang tot de schaatsbaan van het station. Open vanaf 14u. Avoriaz 7 residenties.
De Niet-skipass - Alpe dHuez- 70 per persoon: 7dagen toegang tot het openlucht -én binnenzwembad van het station. Een relaxerende massage van 15minuten. 7 dagen toegang tot de schaatspiste en een waaier van 26 activiteiten naar keuze (tennis, bodybuilding, stretching ). Toegang tot het 'Musée d'Huez et de l'Oisans'. Alpe dHuez -3 residenties.
De Niet-skipass - Val dIsère - 75 per persoon. Toegang tot het binnenzwembad en de wellnessruimtes van het station: sauna, hammam, balneo.. Een ontspannende massage van 30min of een initiatie rijden op ijs. Een cursus fitness of een toegangsticket voor de sportzaal. Val dIsère - 3 residenties.
De Niet-skipass - Les Ménuires -75 per persoon. 6 dagen toegang tot het binnenzwembad van het station. 6 dagen toegang tot de wellnessruimtes: sauna, hammam, jacuzzi, zwembad, solarium. 6 dagen toegang tot lessen aquagym en Sneeuwschoenwandelingen. Les Ménuires 2 residenties.
www.pierreetvacances.be
GENIETEN VAN WINTERWARMTE EN FANAL PARADES IN GAMBIA
Tijdens de komende wintermaanden kunnen we alleen maar dromen van zomerse warmte. Gambia, het mooiste kleine land van Afrika, is een ideale plek om die droom te realiseren. Met eindejaar krijg je zelfs nog een toemaatje want dan trekken de feestelijke Fanal Parades door de straten, een onvergetelijk evenement!
The Gambia, zo heet het land officieel, ligt aan de westkust van Afrika, op beide oevers van de Gambia rivier en helemaal omringd door buurland Senegal. Gambia is klein maar biedt een staalkaart van het mooiste natuurschoon en de culturele diversiteit die je op het Afrikaanse continent kunt ontdekken. Aan de palmenstranden van de Atlantische Oceaan geniet je putje winter van dagtemperaturen van dertig à vijfendertig graden en s nachts koelt het heerlijk af naar twintig graden. Er is ook weinig kans dat je ook maar één spatje regen ziet. Kortom, in een comfortabel hotel geniet je van een fantastische tropische winterzonvakantie.
In Gambia wordt het natuurschoon gekoesterd. De overheid heeft grote gebieden tot nationaal park verklaard. Voor de toeristen zijn ze een lust voor het oog, vooral de indrukwekkende fauna en flora in de tropische wouden en de mangrovebossen langs de Gambia rivier.
Culturele evenementen, ook tijdens de Kerstperiode! In Gambia wonen tientallen etnische groepen met eigen gewoonten en tradities. Dat maakt het land zo interessant want overal kun je die eigenheden ervaren, tijdens traditionele feesten en op levendige markten. De evenementenkalender van Gambia staat eivol. Heel typisch zijn de Fanal Parades, vooral in de hoofdstad Banjul en in Serrekunda. Fanals zijn modelboten die op schaal worden gemaakt, soms tot drie meter lang, constructies van bamboe, overtrokken met wit papier en binnenin versierd met kaarsen of kleine lichtjes. Deze boten worden door de Fanal-verenigingen op wielen geplaatst en tijdens een feestelijke optocht, onder begeleiding van muziek en dans, door de straten getrokken.
Kortom, het winters verblijf in Gambia is niet alleen heerlijk zomers warm maar wordt ook nog gekleurd met een vibrerende Fanal eindejaarsfeer. www.visitthegambia.gm