Inhoud blog
  • Oman
  • Thomas Cook 'stunt'
  • oostkantons label bed en bike
  • Ontdek de speelsteden van de Rode Duivels
  • Nieuwe uniformen
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    millesime
    gastronomie - liftestyle - toerisme
    02-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koele Hugo
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

     

    ‘Koele Hugo’ verovert Belgische harten

     

     

     

    Typisch Zuid-Tirools aperitief belooft het zomerdrankje van 2013 te worden. Naar de fotogalerij

    Naar de fotogalerij

    Aperol Spritz, cava of gin tonic zijn zo passé. Deze zomer kiezen trendsetters voor een nieuw aperitief: Hugo. De verfrissende mix van vlierbloesemsiroop, bubbels (ook uit Zuid-Tirol, uiteraard), bruiswater, een schijfje citroen en muntblaadjes is afkomstig uit Zuid-Tirol, in het noorden van Italië. Hugo is immers ten voeten uit waar Zuid-Tirol voor staat: een hype mediterane aperitiefcultuur, maar dan met een egdy etnic kantje: vlierbloesemsiroop.


    Eerder dit jaar werd Hugo al getipt als hét zomerdrankje van 2013. Dat komt goed uit bij de huidige hittegolf! Zelf Hugo maken doe je zo: Giet 2cl vlierbloesemsiroop op 2 ijsblokjes in een koud wijnglas. Voeg er 15cl prosecco aan toe en vul aan met 10cl bruiswater. Afwerken met een schijfje citroen en wat muntblaadjes en klaar!
    Tip van de barman: zorg dat alle ingrediënten goed koel zijn voor extra verfrissing.

     

    02-08-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    01-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Luchthaven Schiphol

    SCHIPHOL POSITIEF BEOORDEELD IN VERGELIJKEND ONDERZOEK VAN  LUCHTHAVENS.

     

     

    Wie met het vliegtuig op reis gaat, zoekt vaak naar het goedkoopste ticket. Maar er is nog een andere kostenbepalende factor waar we niet altijd op letten. Sommige luchthavens zijn namelijk goedkoper dan andere en het kan best dat vliegen vanaf een buitenlandse luchthaven goedkoper is. Een onderzoek van de Nederlandse Consumentenbond toont aan dat Amsterdam Airport Schiphol op dat vlak heel goed scoort. Bij dat onderzoek werden Brussels Airport en verschillende dichtbije buitenlandse luchthavens onder de loep genomen, o.a. Düsseldorf, Rotterdam, Eindhoven en Schiphol.

     

    Vanuit Schiphol kun je een paar honderd bestemmingen rechtstreeks bereiken. Dat komt omdat ruim 90 luchtvaartmaatschappijen Schiphol gebruiken als vertrekplaats naar meer dan 300 bestemmingen zowel binnen als buiten Europa. Het onderzoek toont echter aan dat het juist belangrijk is om te kijken wat luchthavens bieden alvorens aan boord van het vliegtuig te gaan.

     

    Betaalparkings: Je wagen parkeren op een luchthaven is altijd een dure aangelegenheid. Maar op Schiphol vallen de parkeerkosten best mee, zeker vanaf zeven dagen wat toch de minimumduur is van een doorsnee vakantie. Als je tijdig boekt, betaal je in Schiphol vanaf € 49,50 voor een week, een pak minder dan in Brussel, waar je € 86 voor een week kwijt bent. Andere weektarieven: Eindhoven: € 53, Rotterdam € 55, Düsseldorf € 39.

     

    Een drankje en een hapje voor vertrek

    Je vakantie begint vaak al op de luchthaven en op Schiphol word je verwend met een brede waaier aan faciliteiten. Er zijn niet alleen winkels, restaurants en bars maar ook een museum, bibliotheek, spa en zelfs een heus park. De Consumentenbond heeft ook op dit terrein de prijzen vergeleken. Wat kost een koffie? Brussels Airport: € 3,30 (op alle locaties), Schiphol: € 0,50 (in zelfbediening), Düsseldorf: € 1 (in een fastfood restaurant). Wat kost een pintje van het vat? Brussels Airport: € 3,50, Schiphol: € 3, Düsseldorf € 4. Wat kost een cola? Brussels Airport: € 2,50 (uit drankautomaat), Schiphol: € 1,75 en Düsseldorf € 0,99 (supermarkt). Deze prijzen tonen duidelijk aan dat je in de ene luchthaven meer vakantie-euro’s nodig hebt dan in de andere.

     

    Een vliegreis met start in Amsterdam Airport Schiphol is voor Belgische reizigers zeker het overwegen waard. Met tal van faciliteiten, ook voor kinderen, is Schiphol meer dan een luchthaven. Daarenboven zijn er ook heel concrete, materiële voordelen: een groter aanbod van rechtstreekse vluchten zonder tijdrovende tussenstops, goedkope parkeermogelijkheden én voldoende kansen om de wachttijd op de luchthaven op een leuke en prijsgunstige manier door te brengen. Voeg dat allemaal bij de gunstige ticketprijzen waardoor Schiphol op zijn minst het overwegen waard is om een vakantie te starten. www.schiphol.nl 

     

    01-08-2013 om 20:49 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Holland America Line
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Holland America Line gaat tropisch!

     

     

     

    Het cruiseseizoen door het Caribisch gebied is geopend. Holland America Line biedt met haar middelgrote schepen, routes tot 25 dagen en twee opstaphavens een mooi tropisch programma. Acht schepen van Holland America Line bieden unieke rondreizen aan, met vertrek vanaf Tampa of Fort Lauderdale (Verenigde Staten), allen met een stop bij het privé-eiland Half Moon Cay.

     

    Van oktober 2013 tot april 2014 varen het ms Eurodam (2.104 passagiers), ms Maasdam (1.258 passagiers), ms Nieuw Amsterdam (2.106 passagiers), ms Noordam (1.972 passagiers), ms Ryndam (1.260 passagiers), ms Veendam (1.350 passagiers), ms Westerdam (1.916 passagiers) en het ms Zuiderdam (1.916 passagiers) ruim honderd cruises die variëren van 7, 10, 11 tot 14-dagen. Het is mogelijk  verschillende routes te combineren tot een uitgebreide cruise van 25 dagen. De routes beslaan het hele Caribische gebied, met uitzondering van het noorden en inclusief de oversteek van het Panamakanaal.

     

    Het ms Eurodam keert terug naar het Caribisch gebied met een alternatieve route. De 7-daagse cruise omvat zowel het oosten als het westen van het Caribisch gebied. Naast de eilanden St. Thomas (Britse Maagdeneilanden) en het privé-eiland van Holland America Line; Half Moon Cay, worden ook de Kaaiman eilanden, Key West (Verenigde Staten) en Jamaica aangedaan.

     

    Het ms Maasdam biedt met 10, 11 en 14-daagse cruises de meest gevarieerde en onontdekte routes aan. Met bestemmingen als Dominica (Bovenwindse Eilanden) en Tortola (Britse Maagdeneilanden). Gasten die het zuiden van de regio op de agenda hebben staan, kunnen kiezen voor een 11-daagse cruise naar de eilanden St. Maarten, St. Kitts, St. Vincent, Barbados, Martinique en St. Croix. Het ms Nieuw Amsterdam doet naast deze bovenwindse eilanden ook Cozumel (Mexico) en Mexico aan.

     

    Het ms Noordam bezoekt met haar 10-daagse cruise de Nederlandse ABC eilanden Aruba, Bonaire en Curaçao, evenals Half Moon Cay, Grand Turk en Santa Bárbara de Samaná (Dominicaanse Republiek). Het ms Ryndam maakt als enige schip een rondreis vanuit Tampa voor een 7 of 14-daagse cruise, met stops bij onder andere Mahogany Bay (Honduras), Santo Tomas de Castilla (Guatemala) en Costa Maya (Mexico).

     

    Nieuw in het Caribisch gebied is de cruise met het ms Veendam. Deze 7-daagse rondreis vanaf  Fort Lauderdale vertrekt op 24 april 2014. Hierbij wordt het oosten van het Caribisch gebied bezocht inclusief stops bij  Grand Turk, Turks en Caicos, San Juan (Puerto Rico), St. Thomas ( Britse Maagdeneilanden) en Half Moon Cay.

     

    Het ms Westerdam maakt in het cruiseseizoen meerdere 7-daagse rondreizen vanuit Fort Lauderdale, met stops bij Grand Turk, San Juan, St. Maarten en Half Moon Cay. Ook het ms Zuiderdam maakt 10 en 11-daagse rondreizen met vertrek en aankomst in Fort Lauderdale. Tijdens deze cruises wordt het zuidelijke deel van het Caribisch gebied ontdekt met een gedeeltelijke doorgang door het Panamakanaal.

     

     

    01-08-2013 om 20:47 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EF education first

    EF Education First

     

     

     

    De wereldleider in taalonderwijs in het buitland, EF Education First, biedt gratis 5000 beurzen aan om een online Engels te leren, met een waarde van € 750 000. Dit succesvolle initiatief maakt deel uit van het actieplan om het Engels en de competiviteit van jongeren op de Belgische arbeidsmarkt te versterken.

     

    De vraag naar een goede talenkennis groeit voortdurend in alle sectoren. Als gevolg hiervan zien vele werkzoekende die een onvoldoende talenkennis hebben hun kansen verminderen. Er wordt geschat dat 9 van de 10 geschoolde banen een goed gebruik van de Engelse taal vereisen, terwijl slechts 1 op de 3 volwassenen voelt vloeiend te zijn in deze taal. Gezien de toenemende behoefte om te verhuizen naar een vreemd land om een geschikte baan te vinden, blijft een talenkennis essentiëel. Waaronder ook het Engels.

     

    Gezien de sterke vraag op de arbeidsmarkt, biedt EF Education First 5000 beurzen aan om het Engels online te leren. Hiernaast worden er ook specifieke programma’s georganiseerd voor studenten en professionals die hun toegang tot de arbeidsmarkt willen vergemakkelijk en hun achtergrond willen versterken. Elke beurs dekt de kosten van een 3 maanden-cursus bij de EF Englishtown online-school. Deze beurzen zijn beschikbaar voor iedereen die in België woonachtig is. Voor meer informatie kan je terecht op de website: www.ef.be/bourses. Met de ondersteuning van een dergelijk initiatief en de nieuwe aanpak van de opleiding Engels zorgt EF Education First om de concurrentiepositie van de Belgische afgestudeerden en professionals te verbeteren. In dit opzicht heeft de organisatie ook een ander programma, namelijk Career Plus. Dit programma is geschikt voor mensen die op zoek zijn naar een nieuwe uitdaging in het buitenland en carrière-georiënteerde taalcursussen.

     

    Deze training wordt ondersteund door internationaal geronommeerde bedrijven zoals Adecco UK, Randstad Work Solutions, Hays, Manpower, Venn Group en Brook Street. “ Al 25 jaar is België van strategisch belang voor EF Education First en nu willen we de concurrentiepositie van jongeren en de zoektocht naar een baan ontwikkelen. Hierdoor hebben voor 5000 beurzen ter beschikking gesteld! “” vertelt Thibaut Hardelay, CEO van EF Education First België, enthousiast.

     

    01-08-2013 om 20:45 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    31-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.eat Brussels

    eat! BRUSSELS – Het Brusselse Restaurantfestival

     

     

     

    4 dagen lang, van 12 tot 15 september 2013, komen meer dan 30 restaurateurs uit de 19 gemeentes van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest alsook verschillende partnerregio’s van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest samen in het Ter Kamerenbos. Tijdens eat! BRUSSELS delen ze hun knowhow en passie voor lekkere producten met fijnproevers en lekkerbekken die steeds op zoek zijn naar uitmuntende kwaliteit, ontdekkingen, traditie maar ook naar nieuwe smaaksensaties en - avonturen.

     

    eat! BRUSSELS bracht tijdens haar eerste editie in 2012 zo’n 30 restaurateurs en op initiatief van de directie Externe Betrekkingen van de Gewestelijke Overheidsdienst Brussel 7 partnerregio’s samen. eat! BRUSSELS geeft een mooi beeld van de diversiteit die Brussel rijk is. Op het menu, een smeltkroes aan ontdekkingen uit de 4 windstreken. Restaurants en producten uit Europa, Afrika, Azië, het Oosten, Frankrijk en België gaan zo creatief mogelijk te werk om alle bezoekers, jong en oud, te verrassen en te verwennen. En dankzij de kleinere porties kan de bezoeker in één maaltijd van meerdere keukens genieten en als het ware dus een reis maken langsheen een resem verschillende kookculturen.

     

    Net als vorig jaar werd er ook voor deze editie van eat! BRUSSELS beslist om te werken met recycleerbaar materiaal en een individueel systeem voor afvalbeheer. Het bestek en de bordjes van het festival zijn volledig biologisch afbreekbaar, de verschillende types glazen zijn van herbruikbare materialen terwijl de samenwerking met VIVAQUA het mogelijk maakt om geen plastic flessen te gebruiken maar het hele festival lang te werken met grote «karaffen» water die overal terug te vinden zijn.

     

    Op het programma: donderdag 12 september 2013, ‘Corporate evening’: speciale avond voor de leden van BECI, AMCHAM met live jazzmuziek. Vrijdag 13 september 2013 van 17u00 tot 23u00 open voor het grote publiek met live coverband, zaterdag 14 september 2013 van 11u00 tot 23u00 open voor grote publiek met live coverband en zondag 15 september 2013 van 11u00 tot 20u00.  

     

    De toegang tot eat! BRUSSELS is gratis met ingang aan de Gespanhoek in het Ter Kamerenbos. Het festival vindt plaats op het grasplein voor het meer van de Chalet Robinson. Hapjes en drankjes worden verkregen door middel van jetons die in voorverkoop op www.eatbrussels.be en ter plaatse te koop zullen worden aangeboden. De site is toegankelijk voor mindervaliden.

    www.eatbrussels.be

     

     

     

     

     

     

    31-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    29-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Arke Fly

    ArkeFly: Star Class 

     

     

    De Nederlandse low-cost luchtvaartmaatschappij ArkeFly introduceert een extra klasse ‘’Star Class’’ aan boord van hun vliegtuigen. ArkeFly biedt dagelijks rechtstreekse vluchten aan naar Curaçao vanaf Amsterdam Airport Schiphol.

     

    Vanaf 24 april 2014 kan er op vluchten naar Curaçao, gekozen worden voor Star Class stoelen. Als passagier met een Star Class ticket geniet je van een aantal voordelen. Zo kun je 40 kilo aan ruimbagage meenemen, mag je als eerste aan boord van het vliegtuig, heb je al bij het inchecken een eigen incheckbalie, geniet je van meer beenruimte (114cm) en zijn alle hapjes en drankjes inbegrepen. Ook zal het Persoonlijk Entertainment Programma inclusief deze klasse worden en ontvang je tijdens de vlucht een uitgebreidere verzorgingskit en kranten.

     

    Anderzijds heeft Curaçao Airport Holding (CAH) als doel gesteld om de huidige Curaçao International Airport en haar omgeving tot een hub te maken die hoogwaardig is met milieuvriendelijke, hightech en innovatieve producten en diensten. CAH is op zoek naar partners die hen helpt bij de ontwikkeling van het te vernieuwen Curaçao Airport City. Via een persbericht laat het CAH weten dat het huidige Curaçao International Airport openstaat voor advies van adviseurs op het gebied van infrastructuur, om voorgenoemde luchthaven om te dopen naar Curaçao Airport City, een nieuwe duurzame hub. Adviseurs kunnen tot 9 augustus hun adviezen uitbrengen. www.ca-holding.com

     

    29-07-2013 om 16:47 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    28-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Seaborun cruises

    Hoogstaande culinaire workshops aan boord van de Seabourn cruises

     

     

     

    Seabourn verwelkomt enkele gerenommeerde chef-koks en een award-winnende wijnproducent aan boord, als onderdeel van het nieuwe ‘Seabourn Conversations’ programma. Deze culinaire sterren zullen op vier Seabourn schepen de gasten laten genieten van kookdemonstraties en wijnproeverijen en gaan mee aan tafel of op excursie. Er is dus voldoende gelegenheid om vragen te stellen, tips te krijgen of ervaringen te delen.

     

    “Wij zijn vereerd om deze bijzondere mensen te verwelkomen aan boord van onze schepen,” zegt John Delaney, senior vice president, marketing en sales bij Seabourn. “Mooie gerechten en goede wijnen zijn een belangrijk onderdeel van onze Seabourn cruises. Met dit programma gaan onze gasten zeker genieten van de kennis en inzichten van deze culinaire sterren.”

     

    Het ‘Seabourn Conversations’ programma start met Lars Kronmark, uitvoerend instructeur bij het Culinary Institute of America in Greystone (VS). Hij is van 4 tot 25 juli 2013 te gast op de Seabourn Pride  tijdens de ‘Midnight Sun’ cruise. Jeremy Bloor, uitvoerend chef bij het OXO Tower Restaurant in London (UK), vaart van 3 tot 24 september 2013 samen met wijn producent Gary Eberle van Eberle Winery in Paso Robles (VS). Zij zijn 21 dagen te gast op de Seabourn Sojourn en varen van Dover (UK) via Reykjavik (IJsland) en Qaqortoq (Groenland) naar Montreal (Canada).

     

    Als volgende gast gaat chef patisserie Kaushik Chowdhury – van het Fairmont Dubai Hotel (VAE) – aan boord van de Seabourn Odyssey van 12 tot 30 oktober 2013. Tot slot is chef-kok en schrijver Marisol Simon van 7 tot 25 november te gast op de Seabourn Legend. Hij vaart 18 dagen mee met de ‘Wonders of Arabia and India’ cruise. Het uitnodigen van bovengenoemde chef-koks is een onderdeel van het nieuwe ‘Seabourn Conversations’ programma. Naast het culinaire thema wordt ook aandacht besteed aan andere thema’s zoals kunst, cultuur, geschiedenis, beroemdheden en wetenschap.

     

    De kleinschalige schepen van Seabourn bezoeken meer dan 100 bestemmingen over de hele wereld met cruises van 7 tot 100 dagen. Wie met Seabourn reist, voelt zich zeker thuis met de ruime, zorgvuldig ingerichte suites, uitstekende diners, open bars met uitstekende wijnen en een ontspannen, gezellige sfeer.

    www.seabourn.com

     

    28-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    21-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Memorial Passendale

    Opening Memorial Museum Passchendaele 1917 in Zonnebeke

     

     

     

    Vlaams minister van Toerisme Geert Bourgeois opende de nieuwe uitbreiding van het Memorial Museum Passchendaele 1917 in Zonnebeke. De nieuwe museumvleugel staat in het teken van de Slag van Passendale. Absolute blikvanger wordt het netwerk van Duitse en Britse loopgraven in openlucht, de zogenaamde ‘dug-outs’. Dit project is onderdeel van het masterplan ‘The Legacy of Passchendaele’, waarmee Zonnebeke een internationaal toeristische ontsluiting beoogt van het monumentaal en landschappelijk erfgoed van de Slag van Passendale.

     

    “Met ‘The Legacy of Passchendaele’ realiseert de gemeente tal van initiatieven in het kader van de herdenking van ‘100 jaar Groote Oorlog’,” aldus toerismeminister Geert Bourgeois. “Het is een van de 5 strategische projecten in het grote herdenkingsproject “100 jaar Groote Oorlog”, en het 3de op rij dat nu zijn deuren opent. Bedoeling is eerder gerealiseerde projecten, zoals het bezoekerscentrum van Tyne Cot Cemetery en het Memorial Museum Passchendaele op te nemen in een groter geheel: het museum en het omliggende parkdomein worden verder ontwikkeld en uitgebreid als centraal instappunt voor de Slag van Passendale. Het uitgebreide Memorial Museum, met 76.000 bezoekers in 2012, moet een extra troef betekenen voor het herdenkingstoerisme in de Westhoek, met de nadruk op de ‘Slag van Passendale’.”

     

    Voor het totale project van “The Legacy of Passchendaele” kon de gemeente in het kader van het Impulsfonds ‘100 jaar Groote Oorlog’ rekenen op een subsidie van Toerisme Vlaanderen. Daarvan was een deel bestemd voor de uitbreiding van het Memorial Museum Passchendaele 1917, de gemeente heeft nog tal van andere plannen in het kader van ‘The Legacy of Passchendaele’: de ontsluiting van omliggende parken om te komen tot een Memorial Park, wandellussen, enz., zodat het museum ook echt de brug legt naar het landschap als laatste getuige.

     

    De gemeente kan ook rekenen op een evenementensubsidie euro voor zijn uitgebreide herdenkingsprogramma in 2014 en 2015. Concreet ligt de focus van het evenementenprogramma in Zonnebeke op de rol van Groot-Brittannië aan het front in Vlaanderen. Tal van initiatieven zijn gepland: De Living history ‘The Old Contemptibles’, waarbij de strijd in 1914 opnieuw tot leven wordt gebracht, de Passchendaele Memorial Cricket Cup, waarbij internationale cricketteams het tegen elkaar opnemen, Flanders Scottisch Memorial Day, met focus op de Schotse gemeenschappen en tradities in Canada, Australië en Nieuw-Zeeland, enz.

     

     

     

     

    21-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    20-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koksijde Oostduinkerke: knipoog naar cultuur

    BADPLAATS MET EEN KNIPOOG NAAR CULTUUR

     

     

     

    In Koksijde-Oostduinkerke worden vakantiegangers verwend met mooie stranden en uitgestrekte natuurgebieden, bossen en duinen. Daarenboven is ook het culturele aanbod niet te versmaden.

     

    ‘Reizen om te leren’, die stelling krijgt zeker gehoor in de musea van Koksijde-Oostduinkerke.In het Abdijmuseum Ten Duinen 1138 maak je een reis naar de verre Middeleeuwen, leer je alles over het dagelijkse leven van toen in een Cisterciënzerabdij. Het museum is eigentijds, met levensechte decors en multimedia impressies die al je zintuigen prikkelen. Voor gezinnen zijn er tal van gratis extraatjes zoals een zoektocht en educatieve speelkoffers waarbij kinderen via zoekopdrachtjes spelenderwijs leren over de Koksijdse Duinheren. (www.tenduinen.be). Het Navigo-Nationaal Visserijmuseum, plaatst de Vlaamse zee- en kustvisserij in de kijker. Je maakt kennis met de Vlaamse vissersfamilie, met de moedige IJslandvaarders en de garnaalvissers te paard. Ook hier is het spelelement aanwezig want je kunt bijvoorbeeld zelf een Morse-bericht verzenden en een echte, of toch bijna echte, storm beleven. Breng ook een bezoek aan de expo ‘Zeeziek’ en aan het voelaquarium waar je van dichtbij kennis maakt met roggen en haaitjes. Tijdens de zomermaanden, van 12 tot 23 augustus, worden er telkens op vrijdag gezellige Visserijfolkloreavonden georganiseerd (www.navigomuseum.be).

     

    De schrijver Willem Elschot kennen we beslist van op school. In zijn romans lezen we dat hij hield van ‘Coxyde’ waar hij een vakantievilla liet bouwen. Over de schrijver van Villa des Roses en over zijn verblijven aan zee, leer je alles tijdens de erfgoedwandeling “Willem Elsschot aan zee”. Je loopt in zijn voetsporen door de charmante badplaats uit de jaren 1900. Er is ook een heel leuk toemaatje want in verschillende restaurants kun je gerechten van het Villa des Roses-menu proeven. Je krijgt daarbij een exemplaar van de roman Villa des Roses en een culinair boekje met recepten uit de roman. Er zijn nog veel andere thematische wandelroutes in Koksijde-Oostduinkerke die je in contact brengen met de veelzijdigheid van de badplaats (www.koksijde.be/villadesroses) .

     

    Een bijzonder dynamisch en inventief cultuurhuis, dat is het minste wat je kunt zeggen van c.c. Casino Koksijde waar een veelzijdig cultureel programma wordt geboden. Elk type vakantieganger in Koksijde-Oostduinkerke zal beslist door één of meerdere evenementen worden aangetrokken. Aan genres is er geen gebrek met toneel, comedy of drama, met concerten, klassiek of beklijvende songs, met cabaret, rock, folk, fado. (www.casinokoksijde.be).

    www.koksijde.be

     

    20-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zomerpromoties naar Frankrijk

    Voyages-SNCF.com lanceert twee zomerpromoties naar Frankrijk

     

     

    Frankrijk is traditioneel een populaire vakantiebestemming bij Belgen. We vertegenwoordigen maar liefst 15 procent van de Europese toeristen in Frankrijk.


    En met reden, La douce France herbergt enkele van de mooiste streken en steden ter wereld, allemaal met hun eigen unieke charme. Ontspan in de zon van de Côte d’Azur en proef de beste streekproducten met het geluid van krekels op de achtergrond. Of waarom niet eens Parijs bezoeken, met zijn chique boutiques en talloze museums, cafeetjes en terrasjes. Of vertoef je liever in de natuur? Ga dan naar de Alpen en ontdek al wandelend de adembenemende landschappen. Zonder Bordeaux, de geboorteplaats van de wijn, te vermelden, of Nancy en haar beroemd meer, Bretagne en zijn pannenkoeken (het favoriete Franse gerecht van de Belgen!1). Kortom, een onbeperkte keuze aan bestemmingen.


    Voyages-SNCF.com komt deze zomer met twee toppromoties op de proppen waarmee je Frankrijk kan ontdekken zonder dat je portefeuille er onder lijdt.

    Wie graag reist in alle rust en comfort voelt zich helemaal thuis in de eerste klasse van de TGV. Wat dacht je van ruime en instelbare stoelen, een hoofdsteun, voetensteun, inklapbaar tafeltje, individueel leeslampje en een eigen stopcontact. Leun rustig achterover en laat het landschap voorbij zoeven. Met de zomerpromotie kan je reeds vanaf €39 enkele reis van Brussel, Rijsel of Parijs naar verschillende bestemmingen in Frankrijk reizen.

    http://speciale-aanbiedingen.be.voyages-sncf.com/nl/tgv-aanbieding.

    Plan je deze zomer een reisje naar Frankrijk met familie, vrienden of je vriend(in)? Dan heeft Voyages-SNCF.com een mooie verrassing voor je in petto. Wie vanaf twee personen reist krijgt deze zomer extra korting. Met hoe meer je gaat, hoe lager de prijs wordt (vanaf 2 personen tot 5 personen). Ideaal voor grote families, onafscheidelijke vrienden of voor een romantisch uitje wil boeken. Aan zo’n prijs, waarom zou je niet gaan?



     

     

     

    20-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    19-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ibis new look

    Belgische ibis-hotels krijgen nieuwe look: Namen pronkt als eerste met resultaat

     

     

     

    Wereldwijd steekt hotelketen ibis, lid van de Accor-groep, zijn hotels in een nieuw kleedje. Gemeenschappelijke ruimtes – denk: de lobby, bar, ontbijtruimte… - krijgen een nieuw design met een frisse look en een dynamische feel. Het ibis hotel in het centrum van Namen toont als eerste Belgische vestiging het resultaat van die verjongingskuur.

     

    Waarom geen weekendje Namen deze zomer? De Waalse hoofdstad is traditioneel de place to be voor wie graag flaneert langs de Maasoever of geniet van een terrasje met een spectaculair zicht op de historische Citadelle. In de zomermaanden kun je er bovendien een openluchtoptreden of een filmpje meepikken op de Apéros Namurois of het Internationale Festival van de Franstalige Film. Nu het ibis-hotel Namen Centrum uitpakt met een complete restyling van zijn gemeenschappelijke ruimtes, is er helemaal geen excuus meer om thuis te blijven.

     

    Warmer, jonger, speelser: het nieuwe interieur in ibis Namen Centrum

    Ibis profileert zich al langer als de budgetvriendelijke hotelketen waar gasten mogen rekenen op dat tikkeltje meer. Sinds eind 2012 garandeert ibis zijn klanten een ultracomfortabele slaapervaring dankzij nieuwe bedden en het Sweet Bed by ibis, een ingenieuze combinatie van een flexibele lattenbodem, een sterke schuimmatras en een zacht, groot dekbed van hergebruikte microvezel omhuld met zijdezacht beddengoed, concept. Vanaf dit jaar pakt de hotelketen het interieur van zijn gemeenschappelijke ruimtes aan. In België kreeg de vestiging in Namen als eerste een grondige ‘make-over’. Levendige kleuren en contrasterende materialen in de lobby zorgen bij aankomst meteen voor een warme sfeer met een jonge, speelse toets. Het hele design in de gemeenschappelijke ruimtes ademt gezelligheid en gemoedelijkheid.

     

    “Wij willen onze gasten een verrassende, unieke hotelervaring bieden. In dat kader moet je de renovatie en volledige restyling van alle gemeenschappelijke ruimtes in het hotel ibis Namen Centrum zien. Op termijn zullen andere hotels uit het Belgische ibis netwerk volgen. De volgende in de rij zijn ibis Brussels Airport, ibis Brussels Centre Ste Catherine, ibis Brussels Off Grand’Place en ibis Gent Centrum Opera,” zegt Yves Fonck, VP Operations ibis België en Luxemburg

     

    De perfecte plek voor een Belgisch biertje. Meer gezelligheid en openheid – daarop mikt de nieuwe inrichting en aankleding van de hotelreceptie van ibis Namen Centrum. De lage, toegankelijke balie in een opengewerkte ruimte werkt uitnodigend. Via een projectiescherm krijgen gasten praktische informatie en toeristische tips. Plafondschilderingen en ludieke meubels zoals schommelstoelen, tafels met spelbordpatronen en grote sofa’s maken de verleiding om te blijven hangen groot.

     

    Het ibis Namen Centrum telt 92 kamers met gratis Wi-Fi, dankzij de zomerpromotie reeds vanaf 59€/nacht/kamer. Het hotel is één van de 22 Belgische ibis hotels die het Beer Hopping concept aanbieden. De hotelbar schenkt m.a.w. elf Belgische streekbieren, één per provincie, die een virtuele tour door ons bierland erg gemakkelijk maken voor hotelgasten en toevallige passanten. Naast de eigen provinciale specialiteit, Gauloise Ambrée (Brouwerij de Bocq), kunnen bierliefhebbers in ibis Namen Centrum ook terecht voor o.a. Tripel Kanunnik, Blonde Barbar en Cuvée des Trolls. www.ibis.com

     

     

     

     

    19-07-2013 om 08:39 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    14-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zuid Tirol 2

    Vriendschap is... vakantie in Zuid-Tirol -2

    Culinaire kameraden vergast je op: Sterren, Almen, Kastelen

     

     

     

    Met zijn grote variëteit aan inheemse topproducten, zijn Italiaanse én Duitse roots en zijn arsenaal aan beroemde sterrenchefs, vind je in Zuid-Tirol achter elke hoek een voortreffelijke eetgelegenheid, waar de chef-kok moeiteloos het ene gastronomische pareltje na het andere op tafel tovert. Foodies kunnen dus in de hele provincie hun hart ophalen. Wie echter meteen wil kennismaken met de absolute culinaire top, trekt naar een berghut die deelneemt aan Sterren, Almen, Kastelen. Dit culinaire festival verenigt plaatselijke sterrenchefs, die galadiners koken in drie Zuid-Tiroolse kastelen, maar ook een signature menu samenstelden voor 5 alpenboerderijen en bergrestaurants. Wie dus een keer wil proeven van de gerechten van chef-koks Gerhard Wieser, Alois Haller, Jörg Trafojer, Andrea Fenoglio of Anna Matscher kan terecht bij Gasthof Kienegger, Mitterkaser Alm, Mahdalm, mountain restaurant Waldbichl of Berggasthof Talbaue.

    Sterren, Almen, Kastelen loopt nog tot oktober. Voor een 4-gangenmenu, inclusief een begeleide wandeling door een chef, kruiden- of wijnexpert naar een van de berghutten betaal je €75. Een galadiner in een van de kastelen (inclusief drank) komt neer op €150.

     

    Sportieve spitsbroeders wijs je de weg naar: Het Sella-Massief

    Helemaal bedekt met sneeuw behoort dit stukje ongerept plateau in de winter toe aan skiërs en snowboarders, maar ook zomertoeristen kunnen er op de fiets hun sportieve driften botvieren. Voor je je opmaakt voor deze kuitenbijter, maak je best even een onomwonden evaluatie van je conditie. Zelfs echte pro’s doen namelijk zo’n 5,5 uur over dit mountainbike-parcours van bijna 60 km. Vriendengroepen die toch de uitdaging aangaan, hebben een tocht over onverharde paden en single trails in het vooruitzicht, passeren niet minder dan vijf bergpassen en bedwingen hoogteverschillen tussen de 3.000 en 4.000 m. Eenmaal aan de finish worden de prestatie ruimschoots beloond, want het massief vormt samen met de omringende dalen en de bergpassen Passo di Gardena/Grödnerjoch, Passo Pordoi/Pordoijoch, Passo di Sella/Sellajoch en Passo Campolongo/Campolongopas een van de mooiste berglandschappen, dat in 2009 niet voor niets door UNESCO tot werelderfgoed werd uitgeroepen.

    www.valgardena.it

     

     

     

     

    14-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    13-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Center Parc Bostalsee

    Center Parcs Park Bostalsee opent haar deuren

     

    Vlakbij het drielandenpunt Duitsland-Frankrijk-Luxemburg direct aan het 120 hectare grote watersportmeer Bostalsee opent het nieuwste vakantiepark van Center Parcs, onderdeel van de Pierre & Vacances Center Parcs Group, haar deuren. Park Bostalsee is het 20e park dat aan de reeds uitgebreide Center Parcs portfolio met vakantieparken in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland wordt toegevoegd. Op het park van 90 hectare zijn 500 luxe cottages gebouwd in een glooiend heuvellandschap aan de Bostalsee, één van Duitslands grootste meren, in het natuurpark Saar-Hünsruck in de deelstaat Saarland. De flora van het park bestaat uit 450 verschillende boom- en struiksoorten en diverse kruiden. Dit alles maakt deel uit van een grootschalig project om de natuurlijke biodiversiteit terug naar de regio te brengen. Park Bostalsee ligt op steenworpafstand van Saarbrücken en Trier, de oudste stad van Duitsland.

    Het hoogtepunt voor alle waterliefhebbers is de Bostalsee met een directe toegang voor Center Parcs gasten. In de zomer vormt de Bostalsee een idyllische bestemming waar men kan zwemmen, zonnebaden op één van de stranden, wandelen in de omringende natuur en fietsen langs de oevers. Daarnaast biedt Center Parcs talrijke wateractiviteiten zoals windsurfen, zeilen, duiken, waterfietsen, varen en vissen. In de winter nodigt het meer uit tot schaatsen of ijslopen, terwijl de gasten in de omgeving kunnen skiën, langlaufen en sneeuwschoenwandelen.

    De cottages van Park Bostalsee zijn gebouwd op vlakke plateaus aan de glooiende oevers, grotendeels in zuidelijke richting met panoramische uitzichten over het meer en het omringende landschap. Ze zijn op harmonieuze wijze in de natuur geïntegreerd, geheel in lijn met de filosofie van Center Parcs waarbij respect voor het milieu hoog in het vaandel staat. Er zijn drie categorieën cottages, variërend van 2 tot 10 personen die allen uit twee etages bestaan: Comfort, Premium en VIP. 

    Uiteraard is in het park alles aanwezig wat Center Parcs uniek maakt: een Aqua Mundo van 4.000m2 – een subtropisch zwemparadijs met drie glijbanen waaronder de langste (142 m.) van alle Center Parcs parken, golfslagbad en indoor waterspeeltuin – en de Market Dome, een overdekt tropisch centrum met een supermarkt, restaurants en een terras direct aan het meer.

     

    13-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zuid Tirol

    Vriendschap is... vakantie in Zuid-Tirol

     

     

     

    Een vriendenvakantie in het vooruitzicht? Dan ben je vast op zoek naar die ideale cocktail van actie, fun, cultuur en gastronomie, zodat er iets leuks op het programma staat voor àl je vrienden, of ze nu musea, avontuur, terrasjes of sport verkiezen. Als je je herkent in deze omschrijving, kunnen we je Zuid-Tirol warm aanbevelen. De noordelijkste provincie van Italië beschikt immers over alles dat een vriendentrip onvergetelijk kan maken. En met onze toptips werp jij je probleemloos op als reisleider van de groep!

     

    Cultuurminnende compagnons neem je mee naar: Museion (Bolzano/Bozen)

     

    Dit stevig staaltje architectuur is zo spectaculair dat je bijna zou vergeten dat het ook een museum voor moderne kunst herbergt; alleen al de buitenkant – ontworpen door het Berlijnse architectentrio KVS – is een bezoek waard. Maar ook er daadwerkelijk binnengaan loont, want het museum gaat prat op zijn geherdefinieerde missie. Museion is namelijk niet zomaar een verzamelplaats van kunstobjecten, het is een internationale kunstworkshop die verschillende disciplines overstijgt. En met een kunstcollectie van de jaren vijftig tot vandaag, werk dat werd gecreëerd in opdracht van Museion en een uitgebreid artist-in-residence programma, slaagt het museum wonderwel in die missie. Een wandeling door Museion is dus als een actieve dialoog met kunstenaars, in plaats van een saaie dwaaltocht door stoffige gangen.

    www.museion.it  

     

    Avontuurlijke amigo’s maak je warm voor: De Via Ferrata Tridentini-klimroute

    Je vrienden willen avontuur? Onder het motto ‘be careful what you wish for’ kan je en

    overtuigen om de Tridentini-klimroute te tackelen, een parcours van zo’n 3,5 uur dat door specialisten fijntjes wordt omschreven als “challenging”. Nog voor je eraan kan beginnen, moet je je een weg banen door de dichtbeboste bergflanken en een steile rotswand trotseren. Na die eerste klimpartij vind je op een ruim plateau van de berg Sella, rechts van de Pisciadù-waterval, het eigenlijke startpunt van de Tridentini-route. Over stroeve rotsen, hangbruggen en met puin gevulde kloven vat je deze tocht van 2.5 km aan. Onderweg stijg je zo’n 640 m en bereik je het hoogste punt van 2.585 m. Aan de Pisciadù Hütte berghut, kan je na afloop van de klimtocht genieten van een fris wijntje, een lokale snack en het adembenemende uitzicht. www.altabadia.org

     

    13-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    12-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schiphol

    Schiphol verwacht 15 miljoen passagiers deze zomer

     

     

    Amsterdam Airport Schiphol zet extra personeel en entertainment in om tijdens de start van de zomervakantie reizigers welkom te heten, de weg te wijzen en vragen te beantwoorden. Reizigers wordt geadviseerd de tijd die de luchtvaartmaatschappij vermeldt aan te houden en op tijd naar Schiphol te komen.

     

    Passagiers kunnen hun inchecktijd versnellen door thuis al via internet in te checken. Op Schiphol kunnen reizigers gebruik maken van een van de meer dan honderd self-service check-in desks en van de self-service bagage drop-off punten van de luchtvaartmaatschappijen.

     

    Entertainers heten in de zomermaanden de vakantiegangers welkom op Schiphol met muziek, zang en straattheater. Op het programma staan: ‘De Wereldreizigers’ met hun act met wereldbollen en een sensationeel optreden van een jongleur, die maar liefst vijf voetballen in de lucht houdt. Muzikale optredens worden deze zomer verzorgd door het Trompetterkorps Koninklijke Marechaussee, het KLM Orkest, het Douane Combo en de Douane Samba groep. Speciaal voor de jongste reizigers brengt Nijntje een bezoek aan de luchthaven. Ook kunnen reizigers hun eerste vakantiekaart al vanaf Schiphol naar huis sturen. De douane zal ook enkele dagen aanwezig zijn met een informatiestand: welke artikelen/goederen een passagier wel of niet mee terug mag nemen van het vakantieadres wordt door douanemedewerkers uitgelegd.

     

    Met de start van de schoolvakantie begint ook op Schiphol de vakantieperiode. In juli, augustus en september reizen ruim 15 miljoen passagiers via Schiphol. Topdrukte wordt verwacht op vrijdag 26 juli met circa 178.000 passagiers. www.schiphol.nl

     

     

     

     

    12-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Corsica

    CAMPAGNE LAST BOOKING CORSICA

     

     

    Voordeeltarieven voor late beslissers! Heb je nog altijd geen zomervakantie geboekt dan behoor je zondermeer tot de groep van late beslissers. Dat heeft ook voordelen want stel dat je naar Corsica op reis wil dan geniet je nu van voordeeltarieven bij ferrymaatschappij SNCM.

     

    Met reisbestemming Corsica maak je altijd een goede keuze omdat het mediterrane eiland elk type vakantieganger veel te bieden heeft. Daarenboven krijg je het natuurschoon en de cultuurrijkdom van Corsica altijd aangeboden onder een stralende zomerzon. Met ferrymaatschappij SNCM is het makkelijk reizen naar l’Ile de Beauté. Vanuit de Zuid-Franse havens Marseille, Toulon en Nice varen comfortabele schepen naar diverse Corsicaanse havens.

     

    SNCM gaat van start met de Campagne Last Booking waardoor je prijsgunstig naar Corsica kunt reizen. De promotietarieven zijn van toepassing op de reisperiode van 24 juni t.e.m. 14 september 2013. De boekingsperiode loopt van 21 juni tot 16 juli 2013.

     

    Maak dat je er snel bij bent en profiteer van de promotie Prima Corsa, kortingen van -10% tot -50 % + het transport van de auto aan € 1 ! Dit unieke aanbod is van toepassing op de lijnen Marseille-Corsica (alleen de dagvaarten), Toulon-Corsica en Nice-Corsica.

     

    SNCM Brussel is een ferry broker en dat betekent dat je bij deze maatschappij ook reizen kunt boeken met ferrymaatschappijen La Meridionale, Viking Line, Brittanny Ferries, DFDS Seaways, Condor Ferries, Tunisia Ferries, GNV Maroc en Algérie Ferries.

    SNCM, AGORA Galerij, Grasmarkt 105/bus 10, 1000 Brussel - Tel 02-5490880

     

     

     

     

     

     

     

     

    12-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    11-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fietsroute Vennbahn

    Fietsroute ‘Vennbahn’.

     

     

    De 125 km lange Vennbahn, één van de langste fietsroutes op oude spoorweglijnen van Europa, werd zopas officieel geopend in St Vith in aanwezigheid van tal van genodigden, zowel politici als projectpartners. Gans de ceremonie vond plaats in het lokale conferentiecentrum “Triangel”.

     

    Voor de Oostkantons en de aangrenzende gebieden in Duitsland en Luxemburg is de realisatie van deze fietsroute, met een kostenplaatje van ongeveer 14,7 miljoen euro, een mijlpaal in de toeristische infrastructuur. Dat werd ook nog benadrukt door Isabelle Weykmans, Minister van Toerisme van de Duitstalige Gemeenschap. Voor de minister is de Vennbahn het geslaagde voorbeeld van een grensoverschrijdende samenwerking binnen Europa. „Toen de toeristische uitbating van de Vennbahn stopgezet werd in 2001, werd een nieuw project opgestart. De Vennbahn is de nieuwe ruggengraat voor het regionale toerisme en breidt het bestaande aanbod uit“, zei ze. De Duitstalige Gemeenschap, de Waalse Regio en de gemeente Weismes investeerden samen ongeveer 5,8 miljoen in het Interreg-project.

     

    Helmut Etschenberg van de „Städteregion“ Aken zei fier te zijn op de verbinding tussen de keizerstad Aken en de Europese stad Luxemburg.  Hij sprak vol lof over de bemiddelingsrol van de DG bij de planning ervan. “Zonder hen lagen de plannen waarschijnlijk nog in onderste lade. De Vennbahn is een symbool van vrede en vriendschap“, zei Etschenberg. Volgens de Luxemburgse Minister voor Infrastructuur Claude Wiseler en Marco Schank is de Vennbahn een belangrijk mozaïekstuk in het geheel van het fietsnetwerk op voormalige spoorwegen in de regio. De RAVeL-route eindigt aan het station in Troisvierges, van waaruit een snelle verbinding mogelijk is in de richting van de stad Luxemburg.

     

    Frédéric Razée, vertegenwoordiger van de Waalse Minister voor Openbare Werken, zei dat „de grenzen die de regio’s vroeger scheidden, ze vandaag verbinden”. Hij benadrukte dat verdere grensoverschrijdende fietsnetwerken zullen volgen. Zo zijn aan Duitse zijde de werken gestart voor de verlenging van de Kylltalfietsweg in de richting van de Belgische grens.

     

     







    11-07-2013 om 20:24 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TravelBird

    TRAVELBIRD ROEPT BELGEN OP OM NATIONALE FEESTDAG IN EIGEN LAND TE VIEREN

     

     

    TravelBird, een online reisaanbieder actief in de Benelux en Duitsland, heeft naar aanleiding van de Belgische nationale feestdag een selectie van 7 binnenlandse arrangementen uitgewerkt. Dit ‘Best of Belgium’-aanbod gaat van een citytrip in Antwerpen en Brussel, tot een culturele uitstap in Brugge en een weekendje uitwaaien aan zee. Tijdens het weekend van 21 juli kunnen deze arrangementen aan uitzonderlijke condities geboekt worden. Op die manier hoopt TravelBird de thuisblijvers een leuke nationale feestdag te bezorgen in eigen land. Boeken kan via www.travelbird.be.

     

    We zouden het bijna vergeten, maar binnenkort vieren we weer onze nationale feestdag. Voor vele Belgen niet meer dan een extra verlofdag. Iets waarin online reisaanbieder TravelBird – niet toevallig een bedrijf met Nederlandse roots – verandering wil brengen. “In Nederland blijft iedereen gezellig in eigen land om Koningsdag te vieren. Het aantal boekingen in eigen land neemt dan minstens met een derde toe. Hier vertrekt iedereen juist naar het buitenland”, zegt Erik Kuijpers, country manager België bij TravelBird. “Nochtans wijst een recent onderzoek van Consumeter aan dat 58% van de Belgen een vakantie in eigen land doorbrengen als iets positief ervaart. Deze ‘staycation’-trend heeft ons ertoe aangezet om een aanbod uit te werken waarbij mensen aan een voordelige prijs een leuk verblijf in eigen land kunnen boeken, met uitzonderlijke condities tijdens het weekend van 21 juli. We willen op de nationale feestdag iedereen laten genieten van wat België te bieden heeft.” 

     

    Voor haar ‘Best of Belgium’-aanbod ging TravelBird op zoek naar de natuurlijke troeven van ons land. Zo kan je culinair genieten bij Hertog Jan, met zijn 3 Michelin-sterren één van de absolute toprestaurants van België. Of je neemt de kinderen mee naar Bobbejaanland, nog altijd één van de leukste attractieparken. Verder kan je op citytrip naar Antwerpen en Brussel, een weekendje uitwaaien in Oostende of rustig genieten in de Ardense bossen. Tenslotte mag ook Brugge als absolute culturele topper niet in het aanbod ontbreken. Voor ieder wat wils dus. En dat aan ongeziene voordeeltarieven, speciaal naar aanleiding van de nationale feestdag. “We hopen dat we met deze actie de Belg kunnen inspireren om te genieten van al hetgeen ons landje te bieden heeft, in het bijzonder tijdens onze nationale feestdag. Het moeten niet alleen de Rode Duivels zijn die chauvinistische gevoelens opwekken, toch?”, besluit Erik Kuijpers. 

    www.travelbird.be

     

    11-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Seabourn

    Seabourn Cruises: luxe cruises langs kleine havens

     

     

    Tal van cruiseschepen zijn als gigantische drijvende hotels met duizenden passagiers. De schepen zijn zo lang en zo breed dat ze alleen maar grote havens kunnen binnenvaren. Bij cruisemaatschappij Seabourn gaat het er helemaal anders aan toe: veel kleinere schepen met veel minder passagiers kunnen ook kleine havens aandoen waar van massatoerisme nauwelijks sprake is.

     

    Voor anker gaan in kleinere havens - niet zelden belangrijke historische plaatsen of baaien en eilanden met schitterend natuurschoon - is één van de vele troeven van Seabourn. Met Seabourn ga je op reis, weg van de platgetreden paden, off-the-beaten-track. In tal van kleine havensteden rond de Middellandse Zee ben je op het spoor van de rijkste Europese geschiedenis en kun je bijgevolg de mooiste bezienswaardigheden bewonderen. Er is bv. het Kroatische Rovinj, een middeleeuwse, versterkte stad die je kunt bezoeken tijdens een cruise langs enkele Adriatische juweeltjes. En wat te denken van het Griekse eiland Paros waar de tijd al decennia lang lijkt stil te staan, of wil je eerder kennis maken met idyllische plekken zoals L’Ile Rousse op Corsica of Belle-Ile de Beauté in Frankrijk. In Noorwegen maak je niet alleen kennis met Bergen maar ook met Svolvaer, een havenstadje op de Lofoten archipel waar het natuurschoon overrompelend mooi is en met Eidfjord, een uniek natuur spektakel. En in Sint-Petersburg vaart de Seabourn helemaal tot in hartje van de stad.

     

    Ook tijdens de cruisereizen langs de tropische kusten van de Caraïben kom je met het Seabourn schip aan land daar waar de mega cruiseschepen niet kunnen aanleggen. Neem de Iles de Saintes, 2 kleine eilanden bij Guadeloupe, ontdekt door Columbus of Deshaises met zijn prachtige botanische tuinen. Even betoverend is het eiland Jost Van Dyke in de British Virgin Islands. Je kunt er wandelen op een hagelwit strand omringd door palmen of snorkelen in het meest diepblauwe water.

     

    Seabourn vaart zijn eigen weg, met cruiseschepen op mensenmaat die voor anker gaan op plaatsen met een meerwaarde aan natuurschoon, culturele bezienswaardigheden en heel veel couleur locale. www.seabourn.com.

    11-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)
    10-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Natuurbehoud

    NATUURBEHOUD IN BADPLAATS KOKSIJDE-OOSTDUINKERKE

     

     

     

    De natuur aan de Kust heeft in het verleden veel te lijden gehad. Onder meer door verkavelingen zijn sommige duin- en bosgebieden verdwenen. Maar die tijd ligt gelukkig achter ons en er wordt zelfs aan natuuropbouw gedaan, zeker in Koksijde-Oostduinkerke.

     

    Het klinkt eigenaardig maar om de natuur te herstellen moet je eerst een en ander afbreken. Natuurbehoud betekent dat de oorspronkelijke biotoop wordt ingericht, de rest gaat vanzelf. Een mooi voorbeeld zijn de werken in de Ter Yde duinen en de Noordduinen in Koksijde. Op een oppervlakte van zes hectaren werden alle elzen en populieren verwijderd om er de oorspronkelijke toestand van hooi- en duingraslanden te herstellen. Op de hoge duinen werden de lage struiken verwijderd waardoor de natuurlijke zandverstuiving weer alle kansen kreeg. Het resultaat van deze en tal van andere ingrepen is dat de oorspronkelijke fauna en flora zich langzaam maar zeker herstelt. Tijdens geleide wandelingen wijzen de gidsen op bloemen en planten die terugkeerden na een lange afwezigheid. Ter Yde is nu weer een fantastische biotoop dankzij de nieuwe duingraslanden en vochtige duinvalleien. In de moerasvegetatie worden opnieuw libellen, kikkers, salamanders en padden waargenomen, het is de habitat van vogels, broedvogels zoals de Velduil, overwinteraars als Bosruiter en Blauwe Kiekendief.

     

    Koksijde-Oostduinkerke is zonder meer de koploper voor wat betreft natuurbehoud aan de Kust. Al gehoord van wintergroen, kleine ruit, ruige scheefkelk, walstrobremraap? Van grasmus, braamsluiper, graspieper, spinkhaanzanger? Van de parelmoervlinder en het bruin blauwtje? Ze zijn allemaal terug in badplaats Koksijde-Oostduinkerke waar de gasten, niet alleen door het natuurschoon maar om honderd-en-één andere redenen, een onvergetelijke vakantie wacht.

    Tijdens een QualityCoast Top 100 haalde Koksijde-Oostduinkerke de negende plaats, een waardering voor een beleid dat focust op lokale identiteit, natuurlijk en cultureel erfgoed, natuurschoon en milieu. Koksijde-Oostduinkerke is de eerste Belgische kustgemeente die deze award in de wacht sleept.  www.koksijde.be

    10-07-2013 om 00:00 geschreven door rvh  


    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 03/02-09/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 23/12-29/12 2013
  • 16/12-22/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 16/09-22/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 26/08-01/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 29/07-04/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 27/06-03/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 06/06-12/06 2011
  • 30/05-05/06 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 17/01-23/01 2011
  • 10/01-16/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 26/12-01/01 2012
  • 20/12-26/12 2010
  • 13/12-19/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
  • 22/11-28/11 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 08/11-14/11 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 05/04-11/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 01/03-07/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 18/01-24/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 28/12-03/01 2016
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 02/11-08/11 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 03/08-09/08 2009
  • 27/07-02/08 2009
  • 20/07-26/07 2009
  • 13/07-19/07 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 09/02-15/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 19/01-25/01 2009
  • 12/01-18/01 2009
  • 05/01-11/01 2009
  • 29/12-04/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 15/12-21/12 2008
  • 08/12-14/12 2008
  • 01/12-07/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 27/10-02/11 2008
  • 20/10-26/10 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 22/09-28/09 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 18/08-24/08 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 04/08-10/08 2008
  • 28/07-03/08 2008
  • 21/07-27/07 2008
  • 14/07-20/07 2008
  • 07/07-13/07 2008
  • 30/06-06/07 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 16/06-22/06 2008
  • 09/06-15/06 2008
  • 02/06-08/06 2008
  • 26/05-01/06 2008
  • 19/05-25/05 2008
  • 12/05-18/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 28/04-04/05 2008
  • 21/04-27/04 2008
  • 14/04-20/04 2008
  • 07/04-13/04 2008
  • 31/03-06/04 2008
  • 24/03-30/03 2008
  • 17/03-23/03 2008
  • 10/03-16/03 2008
  • 03/03-09/03 2008
  • 25/02-02/03 2008
  • 18/02-24/02 2008
  • 11/02-17/02 2008
  • 04/02-10/02 2008
  • 28/01-03/02 2008
  • 21/01-27/01 2008
  • 14/01-20/01 2008
  • 07/01-13/01 2008
  • 31/12-06/01 2008
  • 24/12-30/12 2007
  • 17/12-23/12 2007
  • 10/12-16/12 2007
  • 03/12-09/12 2007
  • 26/11-02/12 2007
  • 19/11-25/11 2007
  • 12/11-18/11 2007
  • 05/11-11/11 2007
  • 29/10-04/11 2007
  • 22/10-28/10 2007
  • 15/10-21/10 2007
  • 08/10-14/10 2007
  • 01/10-07/10 2007
  • 24/09-30/09 2007
  • 17/09-23/09 2007
  • 10/09-16/09 2007
  • 03/09-09/09 2007
  • 27/08-02/09 2007
  • 20/08-26/08 2007
  • 13/08-19/08 2007
  • 06/08-12/08 2007
  • 30/07-05/08 2007
  • 16/07-22/07 2007
  • 09/07-15/07 2007
  • 02/07-08/07 2007
  • 25/06-01/07 2007
  • 18/06-24/06 2007
  • 11/06-17/06 2007
  • 04/06-10/06 2007
  • 28/05-03/06 2007
  • 14/05-20/05 2007
  • 07/05-13/05 2007
  • 30/04-06/05 2007
  • 23/04-29/04 2007
  • 16/04-22/04 2007
  • 09/04-15/04 2007
  • 02/04-08/04 2007
  • 26/03-01/04 2007
  • 19/03-25/03 2007
  • 12/03-18/03 2007
  • 05/03-11/03 2007
  • 26/02-04/03 2007
  • 19/02-25/02 2007
  • 12/02-18/02 2007
  • 05/02-11/02 2007
  • 29/01-04/02 2007
  • 22/01-28/01 2007
  • 15/01-21/01 2007
  • 08/01-14/01 2007
  • 01/01-07/01 2007
  • 25/12-31/12 2006
  • 18/12-24/12 2006
  • 11/12-17/12 2006
  • 04/12-10/12 2006
  • 27/11-03/12 2006
  • 20/11-26/11 2006
  • 13/11-19/11 2006
  • 06/11-12/11 2006
  • 30/10-05/11 2006
  • 23/10-29/10 2006
  • 16/10-22/10 2006
  • 09/10-15/10 2006
  • 02/10-08/10 2006
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs