Een jaar geleden startte de Vlaamse Liga tegen Kanker (VLK) met de Prostaatkankerlijn (078/150.701 of prostaatkankerlijn@tegenkanker.be), een telefonische hulplijn en e-mailservice over prostaatkanker.Vandaag staat de teller op 340 oproepen en e-mails.Met een permanentie van twee halve dagen per week betekent dit dat elk uur iemand contact opnam met de Prostaatkankerlijn.
Prostaatkanker is de meest voorkomende kanker bij mannen. Een op tien mannen krijgt er ooit mee te maken. In 2005 kregen 6109 Vlaamse mannen te horen dat ze prostaatkanker hadden. Een diagnose die heel veel medische, maar nog meer psychologische en intieme vragen oproept, met name over incontinentie- of erectieproblemen.DeProstaatkankerlijn wil mensen helpen met deze vragen, als aanvulling op de diensten van hulpverleners in het ziekenhuis.
Mannen bellen anoniem
82% van de bellers waren mannen. Dat hoeft natuurlijk niet te verwonderen. Maar duidelijk is wel dat de anonimiteit en vertrouwelijkheid van een initiatief als de Prostaatkankerlijn essentieel zijn. Mannen hebben vaak het moeilijker om openlijk over intieme onderwerpen te praten, zeker als het over hun eigen lichaam gaat. Prostaatkanker treft hen daarenboven in het centrum van hun mannelijkheid. In bijna 60% van de gevallen was het dan ook de patiënt zelf die belde. 20,4% van de bellers waren mannen die wachtten op een diagnose.
Ook de partners vinden hun weg naar de Prostaatkankerlijn. 14% van de oproepen kwam van partners. Vaak om hun hart te luchten, maar evenzeer om een antwoord te krijgen op medische vragen of vragen over de omgang met hun partner.
In meer dan de helft van de oproepen (52,6%) begon het gesprek met een medische vraag. Bij ruim een kwart van hen ging dat over het inwinnen van een tweede advies. 23% had algemene medische vragen, bijvoorbeeld voor verduidelijking van medische termen. 19% wou meer weten over de mogelijke nevenwerkingen van de behandeling van prostaatkanker.
Bijna een kwart van de bellers (23,8%) had vooral nood aan een ondersteunend gesprek.Een derde van deze mensen wou emoties en verdriet ventileren. Bijna een vijfde had een duwtje nodig om met de eigen arts iets te kunnen bespreken, zoals vragen rond de keuze van behandeling.
Daarnaast belden mensen ook om meer te weten over het voorkómen van prostaatkanker (6,2%), zoals over preventief onderzoek en waarschuwingstekens. Ook werd er gevraagd naar sociale voorzieningen (7,7%), onder meer naar rechtstreekse tegemoetkoming door het sociaal fonds van de VLK. 5,9% van de bellers wilde meer informatie over nazorg na de behandeling, zoals wat te doen bij incontinentie.
De meeste bellers hadden voldoende aan één gesprek met de Prostaatkankerlijn. 93,5% werd met een eerste gesprekje geholpen of goed doorverwezen naar een prostaatverpleegkundige in een ziekenhuis waarop de VLKdankzij een permanentiesysteem een beroep kan doen.
Naar aanleiding van de eerste verjaardag en om de Prostaatkankerlijn opnieuw onder de aandacht te brengen, wordt het telefoonnummer extra bekend gemaakt via flatscreens bij een groot aantal apothekers. Ook worden alle urologische diensten herbevoorraad met affiches en folders.
De Prostaatkankerlijn is elke maandag en donderdag van 12 tot 16u te bereiken op het nummer 078/150.701 (zonaal tarief). Informatie kan evenzeer worden ingewonnen via e-mail prostaatkankerlijn@tegenkanker.be.
De Prostaatkankerlijn is de eerste telefoondienst voor een specifieke groep van patiënten. Naast de Prostaatkankerlijn heeft de VLK dealgemene Kankertelefoon, 078/150.151, elke werkdag van 9 tot 17 uur. RVH.
Vlaamse Liga tegen Kanker vzw (VLK vzw), Koningsstraat 217 1210 Brussel.
De gloednieuwe Point-Virgule Curve® pan is een knappe en handige nieuwkomer die in elke keuken een plaatsje verdient. Met zijn ergonomische greep belast hij de pols en elleboog veel minder. Bovendien is hij door zijn vorm plaatsbesparend op het fornuis en kan je hem makkelijker stapelen in de kast.
De gekromde greep is zo geplaatst dat je tijdens het koken geen hinder ondervindt van mogelijke spatten. De silicone greep wordt niet warm en is hittebstendig tot 280°. Handig want zo kan je de Curbe ook in de oven plaatsen. Met zijn dikke bodem kan je de gerechten op een lagere stand braden en brandt een gerecht minder snel aan. Dankzij de schenktuit kan je bovendien makkelijk jus uitgieten zonder te morsen. RVH.
LONGCHAMP toont voor allereerste keer prêt-à-porter collectie in reclamecampagne lente 2009
Een première: met de nieuwe advertising campagne voor de Lente 2009, positioneert LONGCHAMP zich resoluut in de modewereld met een nog nooit gezien campagne waarin voor het eerst de Prêt-à-porter collectie te zien is.
Aan de zijde van Kate Moss, mode-icoon van wereldformaat, verschijnt het Russische topmodel Sasha Pivovarova.Zij treden op als « duo » in de komende LONGCHAMP campagne.
Zusjes? Tweeling? Vriendinnen? Het duo speelt en vermaakt zich voor de camera van de fotografen Mert Alas et Marcus Piggott die het spel dubbelzinnig meespelen en vastleggen in unieke beelden:sjiek en provocerend, sensueel en intrigerend.
Het geheel levert uiteindelijk een sterke en grafische campagne op, « sjiek en sexy », naar het beeld van deLONGCHAMP vrouw die opkomt voor wie ze is.
De shooting vond plaats in Los Angeles en de campagne zal wereldwijd te zien zijn vanaf januari 2009.
De film van deze shooting, gerealiseerd door Sean Ash, is in het begin van het jaar, in exclusiviteit,te bekijken opwww.longchamp.com RVH.
Eerste lijndienstvlucht transavia.com vanaf Brussels Airport
Op vrijdag 19 december verzorgde transavia.com haar eerste lijndienst naar de sneeuw vanaf Brussels Airport, dit met een Boeing 737 met bestemming het Oostenrijkse Innsbruck.
Deze winter wordt er voor het eerst vanuit België naar de sneeuw gevlogen door Nederlands grootste low cost low fare luchtvaartmaatschappij transavia.com.
Zo krijgen wintersporters de mogelijkheid om vanuit Brussel op maandag, woensdag en vrijdag naar Innsbruck en op dinsdag en zaterdag naar Salzburg te vliegen, ideaal voor een short break of langer.
transavia.com speelt deze winter vanuit diverse Europese markten in op de toenemende vraag naar een flexibel vliegproduct naar wintersportbestemmingen. De vluchten worden uitgevoerd tot en met 11 april 2009. RVH.
Nieuw is de trend van de winter BBQ. Buiten koken tijdens vorst en sneeuw. Gezond en gezellig. OUTDOORCHEF, het gedegen kwaliteitsmerk uit de hoge bergen van Zwitserland, introduceert de winterbarbecue nu ook hier. Heerlijk samengepakt in een natuurlijke omgeving genieten van geroosterd wild met een heerlijke glühwein.
Goed nieuws voor de barbecueliefhebber dus. Nog beter nieuws is de Ascona 570 MX. Bolvormig, compact, mobiel en veelzijdig in gebruik. Zo kan de buitenkok op deze eenpitter behalve grillenook wokken, bakken en koken. Het geheim van de Zwitserse Ascona als complete minikeuken zit in het gepatenteerde trechtersysteem. In de bol circulerende indirecte hitte wordt tussen de buitenwand en het rooster geleid door een soort omgekeerde schoorsteen. Tegelijkertijd wordt het rooster verwarmd door een geconcentreerde en directe hittebron van de middentrechter, de rechte schoorsteen in vulkaanpositie.
Vetten en sappen lopen langs de trechter weg, zonder het vuur te voeden. Ze verdampen zonder verbranding. Dat is belangrijk, omdat die typische BBQ-smaak en -geur afkomstig zijn van het verdampende vleessap en niet, zoals vaak gedacht, van houtskool. Zo is grillen met OUTDOORCHEF gezonder. Het schoorsteensysteem zorgt ervoor dat vetten geen kans krijgen om bij de vlam te komen. Hierdoor ontstaan immers steekvlammen met als resultaat aangebrand vlees en prikkelende rook. Dus blijft de BBQ het heerlijk verwarmende middelpunt, waar kok en gasten gezellig omheen drummen. Genietend van het buitenleven met de aanmaak van vitamine D voorafgaand aan de hapjes.
Liever wokken dan grillen? Dan wordt de trechter simpelweg omgedraaid tot een soort vulkaan en werkt de bol als warmtebron onder de wok- of desgewenst ook kookpan. In ovenfunctie zorgt de gemonteerde thermometer voor een constante controle op de juiste temperatuur. En is het feestmaal gedaan dan wacht er nog een verrassing. Kogel, trechters en roosters zijn vervaardigd uit geëmailleerd porselein en daardoor makkelijk te reinigen.
Nieuw deze winter is de Culinaire Entertainer. Een gids met meer dan 80 heerlijke barbecuerecepten van Belgische topkok Timothy Bleeckx. Daarmee combineren we een nieuwe trend met een Zwitserse buitenkeuken en culinaire tips uit België. RVH.
Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Laurent neemt elektrocars Center Parcs in gebruik
Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Laurent heeft in Center Parcs De Vossemeren de elektrocars van het park officieel in gebruik genomen. Tijdens deze plechtigheid werden vanuit de elektrocars een 30-tal watervogels, waaronder ganzen, verschillende soorten eenden en zwanen, losgelaten. Deze watervogels zijn de eerste slachtoffers van het invallen van de vroege winter of komen uit opvanghuizen. De dieren worden door het park geadopteerd.
Al sinds 40 jaar vervult Center Parcs een voortrekkersrol op het gebied van duurzaam ondernemen. Om invulling te geven aan deze permanente doelstelling investeert Center Parcs in meer dan 300 groene initiatieven. De vervanging van de huidige dienstwagens door niet vervuilende elektrocars in de parken is hier een voorbeeld van. In De Vossemeren gaan 14 elektrocars rijden. Dit geeft een vermindering van ruim 10.000 kilogram CO2 uitstoot per jaar. Voor een gelijkwaardige recuperatie zijn 500 bomen nodig. Binnenkort zijn alle 153 dienstwagens in alle parken vervangen, hetgeen een besparing oplevert van ruim 110.000 kilogram CO2. Voor deze recuperatie zouden er maar liefst zo'n 6000 bomen nodig zijn.
Fotobijschrift: Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Laurent geeft aan een koppel Krooneenden een nieuw thuis in de uitgestrekte meren van Center Parcs De Vossemeren.
De citroen en ananas, zijn beide voorbeelden van perfecte integratie. Waar de zure citrusvrucht zijn oorsprong kent in het noorden van India, kwam de ananas met Columbus mee uit Zuid-Amerika. Inmiddels niet te missen in de fine fleur van de culinaire keuken, dit zoet en zure duo. Gepassioneerde koks gebruiken vers. Schillen, ringen snijden (ananas) of persen (citroen) doet een beetje kok het liefst met gespecialiseerd materiaal. Rösle liet er zijn licht op schijnen en komt met twee even perfectionistische, als gemakkelijk hanteerbare keukenhulpjes.
Ruwe bolster, schubbig uiterlijk dat sinds de 18e eeuw in menig kunstwerk opduikt. De ananas is een begrip. Eenmaal door het harnas heen, komt de smakelijke verrassing. Sappig vruchtvlees dat menigeen laat watertanden. Meteen dient het volgende probleem zich aan. Hoe de ananas ontdoen van zijn huid en kern, maar toch die mooie ronde schijvenbekomen die iedereen kent van de ingeblikte variant? Bijna onmogelijk. Bijna, want de nieuwe ananassnijder van Rösle reduceert een hels karwei tot een nietszeggend klusje. Ananasschijven in een handomdraai. Simpelweg de top van de ananas afsnijden, zon 2 tot 3 cm onder de kroon. De handgreep van de snijder is ergonomisch gevormd voor de beste grip en garandeert een topresultaat met de minste inspanning. De snijder op de ananas plaatsen en met enkele simpele draaibewegingen wordt de ananas ontdaan van huid en kern. Trek de stang terug, ontkoppel het handvat en een perfect gesneden slinger glijdt van de snijder. Meteen klaar om op te eten of als decoratieve traktatie op te dienen.
Ook de citroen krijgt de eer, die ze na eeuwen trouwe dienst verdient.Met de citruspers van Rösle wordt ingespeeld op het conische uiterlijk van de zure vrucht. Waar de normale citruspersen vaak rekening houden met sinaasappels, is deze citruspers speciaal ontwikkeld voor de gele bijtertjes. Stoer chroom gecombineerd met lange drainagetunnels zorgt ervoor dat pitten en vruchtvlees worden gescheiden van het sap. De pers houdt tot een halve liter aan sap. Het persen zelf mag de naam niet meer dragen, want verloopt superlicht en makkelijk. RVH.
Freija Vynckier, 10 jaar, uit Lede (Denderleeuw) is verkozen tot de held van het jaar 2008 in het pretpark Walibi. Met meer dan 9.000 stemmen, won Freija deze wedstrijd met grote voorsprong. Ze krijgt nu haar eigen standbeeld in Walibi. Bovendien krijgt ze een seizoen pass 2009 waardoor ze kans krijgt haar standbeeld iedere week te komen bewonderen gedurende één jaar samen met 4 van haar vrienden.
Alles begon in april 2008. Iedere maand van het seizoen 2008 werd een held van de maand verkozen. Freija heeft deelgenomen in oktober. Ze werd gefotografeerd op de heldensokkel. Ze heeft daarna haar eigen heldenpagina gecreëerd op www.heldvanhetjaar.be. Ze is erin geslaagd de meeste stemmen te verzamelen in oktober. Dankzij deze titel van de maand van oktober heeft ze al de gelegenheid gekregen om een dag samen met 100 vrienden in Walibi door te brengen.
Freija ontwaakte op 7 jarige leeftijd uit een coma van 6 maanden na een zwaar verkeersongeval. Dankzij de zorg en de steun van haar familie, kan Freija nu terug naar school waar ze in het vierde leerjaar zit. Ze heeft deze wedstrijd gewonnen dankzij de hulp van haar 4 broers en zussen.
Het standbeeld van Freija zal een plaats krijgen in de buurt van dat van Casper, held van het jaar 2007, gelegen centraal in het park. Op zondag 5 april 2009, de eerste dag van het seizoen 2009 in Walibi, zal het standbeeld officieel onthuld worden. RVH.
Brussels Airlines neemt Afrika terminal zone in gebruik
Brussels Airlines nam zopas op Brussels Airport een nieuwe Afrika terminal zone in gebruik. De vluchten naar het Afrikaanse kontinent vertrekken nu allemaal vanuit de (Schengen) terminal A. Dankzij de verhuis naar deze terminal genieten transferpassagiers veel meer comfort en kortere wandelafstanden. Vlakbij de boarding gates werd ook een nagelnieuwe Sunrise Lounge geopend waar zakenreizigers en frequent flyers in alle rust en comfort kunnen werken of wachten op het vertrek van hun Afrika vlucht.
Sinds deze herfst vertrekken alle vluchten van Brussels Airlines naar Afrika vanuit de A terminal waar ook alle Schengen vluchten aankomen en vertrekken. Tijdens de ochtend wordt een zone van deze terminal, de zogenaamde T zone, met een tiental vertrekposities exclusief voorbehouden voor de Afrika vluchten. Dankzij deze nieuwe vertreklocatie kan het overstappen tussen Europese en Afrikaanse vluchten veel vlotter verlopen. De aankomende vliegtuigen uit bijvoorbeeld Parijs, Milaan, Berlijn of Barcelona parkeren immers aan dezelfde terminal gates.
Met de inhuldiging van deze nieuwe, exclusieve 'Afrika Zone', profileert Brussels Airlines zich meer dan ooit als Afrika specialist. Op jaarbasis maken bijna 500.000 passagiers gebruik van de Brussels Airlines Afrika vluchten. Brussels Airlines werkt permanent verder aan de uitbreiding van haar vluchtaanbod naar het continent en biedt nu al 14 Afrikaanse bestemmingen aan.
De nieuwe Afrika zone is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Brussels Airport en Brussels Airlines met als doelstelling om de luchthavenervaring voor de vluchten naar Afrika te verbeteren. Brussels Airlines heeft in de 'Afrika Zone T' ook een nagelnieuwe lounge in gebruik genomen die de naam Sunrise lounge kreeg. Business class reizigers en ferquent flyers kunnen er in alle comfort relaxen of werken tot wanneer ze aan boord stappen. RVH.
Een grijze muur van stenen van onregelmatige grootte steekt uit boven een wateroppervlak. Een verchroomde kraanuitloop in een originele vorm komt in beeld aan de rechterkant, duidelijk een natuurlijk element van deze onvergankelijke wereld. Water stroomt in een perfecte straal uit de uitloop en brengt het wateroppervlak in beroering. Een scène voor de eeuwigheid.
De bewust heldere symbolen delen een duidelijke boodschap mee. De steen, modern en onvergankelijk tegelijkertijd, staat voor de lange levensduur van de producten, hun blijvende kwaliteit en tijdloos design. Dit wordt perfect aangevuld door het heldere, stromende water, waarvan de steen de natuurlijke omgeving vormt. De beelden tonen water in zijn volmaakte vorm, wat wordt gegarandeerd door de technologische geavanceerde GROHE-artikelen met een uniek design. Mensen met liefde en waardering voor water ontwierpen deze kranen, zodat gebruikers in een perfecte stijl water kunnen gebruiken en ervan kunnen genieten voor vele jaren. Deze sterke verantwoordelijkheidszin is in elk aspect van het design aanwezig. RVH.
Toerisme Vlaanderen subsidieert 28 nieuwe toeristisch-recreatieve projecten
Toerisme Vlaanderen investeert 4,8 miljoen euro in 28 toeristisch-recreatieve projecten verspreid over gans Vlaanderen. Dit bedrag brengt het totale subsidiepakket voor 2008 op 6,7 miljoen euro.
Enkele opmerkelijke projecten zijn o.a. de publieksontsluiting van de Sint-Romboutstoren in Mechelen, de cultuur-toeristische ontsluiting van de Herkenrode Abdijsite in Limburg en de verdere ontwikkeling van de onthaalinfrastructuur van de Gentse Vismijn. In Vlaams-Brabant ontvangt het fietsnetwerk Groene Gordel (Brabantse Kouters) extra werkingsmiddelen en in Brugge zal het Museum of History verder worden ontwikkeld.
Het spreekt voor zich dat alle projecten een bovenlokale uitstraling hebben, imagoversterkend werken en identiteitsbepalend zijn voor de stad of regio die ze vertegenwoordigen. Belangrijk om weten is ook dat ze een meerwaarde moeten betekenen ten opzichte van het bestaande toeristisch-recreatieve aanbod.
Via deze subsidies versterkt Toerisme Vlaanderen de kwaliteit van het toeristische aanbod (bezoekerscentra, infokantoren en informatieborden). Bovendien bevordert het agentschap via deze betoelaging heel wat actieve recreatiemogelijkheden (fietsen, wandelen), de ontsluiting van erfgoed,...
Bijzonder aandachtspunt is overigens dat alle projecten nauwgezet werden getoetst aan de verschillende criteria voor 'toegankelijkheid voor personen met een handicap' en 'duurzame ontwikkeling'. RVH.
In 1990, is in het zuiden van Oman, in de provincie Dhofar, na 20 jaar intensief zoeken, de voormalige stad Ubar teruggevonden. Er kwamen ultramoderne satelliettechnologieën aan te pas om de stad te lokaliseren. Ubar was ooit een belangrijke handelspost voor de passerende wierookkaravanen die met wel 1.000 kamelen op weg waren via de zandduinen van de Empty Quarters naar India en China. De wierrook werd er omgeruild voor aardewerk, specerijen en textiel. De stad Ubar verdiende veel geld door tolheffing op het water dat de reizigers ter beschikking werd gesteld. Ontdekkingsreiziger Marco Polo bezocht Ubar en noemde de stad zelfs het paradijs.
De locatie kan tegenwoordig met een gids worden bezocht. In de ruïnes van het eeuwenoude stadje werden ook overblijfselen uit de ijzertijd gevonden. Er is nog altijd veel water nabij Ubar en in de omgeving bevinden zich felgroene, vruchtbare akkers. Ook is er een klein museum, waar de resultaten van de opgravingen te zien zijn. De duinen buiten Ubar (tegenwoordig Sishur genoemd) zijn bekend om de vele geodes die er zich bevinden.
Ubar is als dagexcursie te bezoeken vanuit Salalah. Een 4 wheel drive is noodzakelijk aangezien het merendeel van de weg erheen onverhard is. Ook hebben veel touroperators een bezoek aan Ubar op het reisprogramma staan.
Door de wijnen uit de Graves te drinken aan tafel geven we onze gasten naast een culturele trip, ook een culinaire ontdekking, een feest dus dan hen gegarandeerd zal bijblijven!
Enkele suggesties en voorproefjes voor een fantastische combinatie:
Droge witte Graves eenvoudig, fris en fruitig : oesters, zeevruchtenschotels, schaal- en schelpdieren
Droge witte Graves rijk, complex en jonger dan 3 jaar : Rockefeller-oesters, gegrilde of in court-bouillon gekookte krab of schaaldieren, gebakken jakobsschelpen met of zonder room
Droge witte Graves rijk, complex en ouder dan 3 jaar : Schotels met kazen met gekookt zuivel: Comté, oude Mimolette, Salers, Beaufort, Pyrénées, Appenzeller enzovoort. Kreeft Armoricaine
Graves Supérieures fris en vinnig :
Terrine van foie gras: enkele mooie plakken bestrooid met fleur de sel en peper van de molen en geserveerd met gegrilde plakken peperkoek. Profiteer van de gelegenheid om zo verschillende soorten peper te proeven!
Crumble van foie gras: gebakken foie gras bestrooid met een crumble van hazelnoten, pijnboompitten en gedroogde abrikozen
Graves Supérieures gestructureerd en complex
Schotels met blauwschimmelkazen: Gorgonzola, Blue Stilton, Blue Shropshire, Roquefort enzovoort.
Ofwel gevogelte en vederwild, bereid met zoete witte wijn, noten, gedroogd fruit en room. RVH.
In tijden waarin stress, tijdsdruk en fastfood heel gewoon zijn, blijkt genieten een groot goed. Genieten van het leven en vooral ook van het bereiden en proeven van speciale gerechten. Koken is trendy en de recepten van weleer hot. Emile Henry helpt een handje en komt met een taartschaal voor het bereiden en presenteren van een heerlijke tarte tatin.
Waar de tarte tatin nu voor lekker genieten staat is ze eigenlijk stiekem geboren vanuit tijdsgebrek. In het Franse Lamotte Buevron tegen het einde van de 19e eeuw beheerden de zusters Tatin een idyllisch hotelletje van waaruit zij ook taarten verkochten. Snel maakten ze faam in heel de regio. Op een dag dat het gehele restaurant vol zat en iedereen op een van de beroemde taartjes zat te wachten, bleken de voorraden niet aangevuld.
In blinde paniek gooide een van de zusjes Tatin appels, boter en suiker in een taartvorm en gooide de oven dicht. Te laat bemerkte ze haar fout; geen taart zonder bodem. Het deeg rolde ze daarom maar uit over het vruchtenmengsel. En de omgekeerde taart was geboren. De tarte tatin verwierf faam door zijn heerlijke deegbodem en zachte gekarameliseerde appels. Toen bekende Parijse restaurants als Maxim de taart begonnen te produceren was een fenomeen geboren.
Met Emile Henrys Tarte Tatin set wordt niet enkel het recept verworven, maar ook een uitgekiende set om het beroemde taartje te bereiden. Een bakplaat annex pan die zo van het vuur (voor het karameliseren van de suiker) naar de oven gedirigeerd kan worden. Het speciale taartbordje zorgt ervoor dat het ook aan de presentatie niet ontbreekt. De taart werd lang geleden uitgevonden, maar kan nu eindelijk perfect thuis worden gemaakt. RVH.
Het beheer van de wijngaarden van Château Daugay, een der grote namen van de Saint-Emilion Grand Cru, werd recentlijk door Christian de Boüard de Laforest, overgedragen aan Hélène en Jean-Bernard Grenié, dochter en schoonzoon.
De oorsprong van deze wijngaarden gaat terug naar de 18de eeuw en ze vormden in een recent verleden een onafscheidelijk duo met de wijnen van de Château Angelus tot in 1984. De familie de Laforest is trouwens nog steeds mede-eigenaar van het wijngoed van Château Angelus. Hoe dan ook, beide wijngaarden bieden exclusieve kwaliteitswijnen mede dankzij de eigen vinificatiemethodes.
Tesamen wensen Hélène en Jean-Bernard een aantal nieuwe impulsen te geven aan dit uitzonderlijk Grand Cru-wijngoed van zowat 5.5 ha, dat van een uitzonderlijke ligging op de zuidkant van de Saint-Emilion geniet. De eerste resultaten van deze vernieuwing geven alvast uitzicht op een uitzonderlijke millésime Château Daugay 2008. RVH.
Alles begint met een fantastische ligging, vlak bij de prachtige omgeving van de vijvers van Elsene Twee jaar geleden wordt hier een winkel geopend die volledig gewijd is aan producten van het bekende enseigne Upignac, de onbetwistbare specialist in Belgische foie gras sinds 1984. Onder het enseigne Upignac Elsenegroeit de mooi gelegen en druk bezochte winkel al snel uit tot het paradepaardje van het netwerk.
Naast het indrukwekkende assortiment foie gras van gans en eend biedt het bekende merk ook fijne kruidenierswaren van superieure kwaliteit aan.In de winkel van Elsene kan je niet alleen eend in alle denkbare gastronomische vormen krijgen, maar vind je ook een uitgebreide afdeling met wijn,champagne, speciale olijfolie en azijn, een breed assortiment thee en zeldzame specerijen, koffertjes met 100% ambachtelijk bereide chocolaatjes en de traditionele koekjes van Dandoy.
De oprichters worden verleid door een nieuw avontuur in de horecawereld en besluiten hun juweeltje over te laten aan Nathalie Stoop. Deze vertegenwoordigster van een familie die gespecialiseerd is in fijne kruidenierswaren en vestigingen heeft in Antwerpen en Luik, besluit het bevoorrechte partnership met Upignac te behouden en breidt haar aanbod uit met producten van het beroemde huis Fauchon in Parijs.
Nathalie Stoop is zich bewust van de liefde van haar stadsgenoten voor chocolade en besluit ook aan hen een andere volmaakte standaard qua verfijnde smaak aan te bieden met de voortreffelijke producten van het huis Valrhona.
Vanaf januari zal het ook mogelijk zijn om, los van de handelsactiviteit, in de Upignac-winkel van Elsene, die uitgerust is met een mooie professionele keuken, kookles te volgen. Deze lessen zijn gewijd aan de uitstekende producten die aangeboden worden door het huis. Door de samenwerking met Upignac en het grote merk Le Creuset, dat zopas zijn assortiment keukengerei uitgebreid heeft met een foie gras-reeks, kunnen de liefhebbers hier alle geheimen van de bereiding van dit mooie product ontdekken. Naast de meer algemene cursussen kunnen de echte zoetekauwen zich inwijden in de mysteries van banketgebak en Valrhona-chocoladedankzij de medewerking van de befaamde banketbakker Fabrice Collignon. RVH.
UPIGNAC ELSENE - Antoine Labarrestraat 47 1050 Elsene
Jamie Oliver is een fenomeen. Zijn gerechten hebben een revolutie op gang gebracht. Geen gedoe met onvindbare ingrediënten maar eerlijke en heerlijke recepten die iedereen kan maken. Zijn enthousiasme en bevlogenheid stralen ook af op Jamies Signature Range, het gamma keukenartikelen dat zijn naam draagt. Professioneel gemaakt, een plezier om mee te werken en ideaal als cadeau. Zijn Flavour Shaker veroverde een plaatsje in ontelbare keukens, koken met Jamie is koken met passie.
Met de feestperiode voor de deur is de Flavour Shaker de perfecte cadeautip. Aan het gamma werden 2 nieuwe Limited Editions toegevoegd. Deze luxueuze versies in rood en goud zullen beide een plaatsje verwerven in vele keukens. De Flavour Shaker is een uitvinding die plet, maalt, mixt, mengt en alle smaken laat vrijkomen.
Ook voor desserts is dit een ideale bondgenoot. De veelzijdige Flavour Shaker werkt makkelijk, netjes en snel. Door zijn gesloten constructie blijft de keuken proper en de onderdelen kunnen gewoon in de vaatwasser. RVH.
Sodexo versterkt zijn positie op de markt van drankautomaten
Sodexo, specialist in Catering en Facilities Management, en Douwe Egberts hebben een akkoord bereikt over de overname van de full operating automatenservice van DEOS, een filiaal van Douwe Egberts, door Sodexo. De integratie van deze automaten-activiteit bij Sodexo zal toelaten om het voortbestaan van de activiteiten van DEOS -Douwe Egberts Operating Services -te verzekeren op de Belgische en de Luxemburgse markt.
Sodexo biedt naast de gekende catering en FM-diensten, ook automaten-oplossingen op maat aan. Door de overname wordt het huidige automatenpark uitgebreid tot ruim 6000 automaten voor warme dranken, koude dranken en snacks. Het zakencijfer voor de afdeling bedraagt na de overname ruim 18 miljoen .
De Sodexo automatenservice beschikt reeds over de nodige kennis en knowhow om de continuïteit van de full operating activiteiten van DEOS te verzekeren, evenals een perfecte service te garanderen. Douwe Egberts en Sodexo werken al vele jaren samen voor hun automatendienstverlening, en Sodexo maakt in haar park ook gebruik van Douwe Egberts automaten en producten. Dit blijft in de toekomst onveranderd. Sodexo heeft een akkoord voor duurzaam partnership met Douwe Egberts en blijft Douwe Egberts producten gebruiken voor de automaten. RVH.