Bakkerij Swinnen uit Hoegaarden brengt met de Hoegaardse suikervlaai een extra accentje aan de zoete toetsen die in het uitgebreide gamma van de Vlaamse streekproducten worden weergevonden.
De Hoegaardse suikervlaai lijkt in niets op zijn Limburgse streekgenoten. De voorouders van de huidige bakker combineerden 2 lokale tradities, een flanvlaai en een suikervlaai, tot het huidige recept: een dubbele suikervlaai met flanvulling.
Het recept, mits enkele vakkundige ingrepen, zou teruggaan tot 1896 en geniet ondertussen ruime faam in de streek. De eenvoudige grondstoffen, melk, boter, bloem, gist en eieren, en de ambachtelijke bereiding staan garant voor een zeer lekkere en zelfs veel lichtere taart dan men op het eerste zicht zou denken.
Bovendien vertelt deze taart hoe belangrijk de suikerproductie in deze streek wel was. De grote vierkanthoeves produceerden niet enkel de granen voor de witbieren, de suikerbieten vormden een vast onderdeel van het landbouwareaal. Nu rest er nog enkel Suiker Tienen als grote suikerfabriek, vroeger werd er ook lokaal geraffineerd in de Hoegaardse suikerfabriek Grand Pont. RVH.
P&V HOLIDAYS verdubbelt de koopkracht van de vakantiegangers.
Het merk Pierre & Vacances dat synoniem staat voor privacy en vrijheid, stelt vakanties voor in residences, vakantieparken, appartementen of huisjes naar een 80-tal droombestemmingen om met het hele gezin een gezellige vakantie door te brengen.
Deze aantrekkelijke formule biedt een verblijf van 4 dagen voor de prijs van 2 dagen in de periode 17 mei t/m 28 juni of een verblijf van 2 weken voor de prijs van één week in de periode van 12 april t/m 21 juni. Het aanbod is geldig in een aantal Résidences Vacances en in Villages Clubs.
Tot de geselecteerde Villages Clubs behoren o.m. Belle Dune in de Baai van de Somme, Port-Bourgenay in de Vendée, Port du Crouesty bij de Golfe du Morbihan, Lacanau aan de kust van Aquitaine en Moliets in het zuiden van Les Landes. Bij de Résidences Vacances is er o.m. keuze uit Omaha Beach in Normandië, Le Guilvinec en Perros-Guirec in Bretagne.
Het aanbod van P&V Holidays groepeert 5 complementaire merken die verschillende huurformules aanbieden in vakantiedorpen, vakantiewoningen of op hotel: Pierre & Vacances, Latitudes Hotels, Maeva, Adagio Aparthotel en Résidences MGM. Toeristen hebben in Frankrijk, Spanje, Italië of de Franse Antillen de keuze uit talrijke bestemmingen in de bergen, aan zee, op het platteland of in de stad. Daarbij kunnen ze kiezen voor een verblijf van een of meerdere weken, of slechts enkele dagen. Tijdens deze vakantie verblijft het hele gezin in een appartement, vakantiewoning of hotelkamer. Ook is er animatie voorzien voor het hele gezin.
P&V (Groep Pierre & Vacances), het merk dat voldoet aan al uw vakantiewensen! RVH.
In de regio Duinkerke wordt de fietsende bezoeker gastvrij onthaald. De streek leent zich uitstekend om met de fiets ontdekt te worden. Daarenboven zijn er verschillendefietsvriendelijke logementen te vinden in de regio, namelijk de logis vélo, waar de fiets met zorg wordt behandeld en een veilige plek krijgt toegewezen, waar documentatie wordt aangeboden over fietsroutes die vanaf het logement te bereiken zijn. Dichtbij de Belgische grens bevind zich een fietslogement inBergues (Hôtel Le Tonnelier, www.autonnelier.com) en in Malo-les-Bains (Hôtel Hirondelle, www.hotelhirondelle.com). Er worden ook voordelige arrangementen aangeboden voor weekendverblijven, zoals Hôtel Hirondelle waar men slechts 120 per persoon betaalt voor 3dagen/2nachten in half pension in een tweepersoonskamer. RVH.
Sintra Festival 2008: Muziek en dans in sprookjesdorp
30 mei tot en met 13 juli
Vanuit alle hoeken van de wereld komen bekende muziek- en dansensembles hun kunsten vertonen tijdens het Sintra Festival 2008 in Portugal. Het pittoreske dorpje Sintra, op ongeveer 45 kilometer afstand van Lissabon, is van 30 mei tot en met 13 juli het toneel van het Sintra Festival. Ieder optreden zal een uniek evenement zijn met als locaties romantische kastelen, paleizen en tuinen.
De optredens van zowel lokale als internationale artiesten vinden plaats in de meest indrukwekkende paleizen van Sintra, paleizen in de nabijgelegen dorpjes Queluz en Pena en in het cultureel centrum Olga Cadaval.
Het heuvelachtige Sintra met haar sprookjesachtige paleizen en extravagante villas is al eeuwen een trekpleister. Zo werd het vaak bezocht door de Portugese Koninklijke familie en rijke Portugese aristocraten. De bekende Britse dichter en reiziger Lord Byron heeft tijdens zijn verblijf in Sintra in de 18de eeuw gezegd dat het een glorieus Eden is en wellicht in alle opzichten het mooiste dorpje van Europa. Vandaag de dag is nog menig bezoeker het met hem eens en is Sintra met haar paleizen en natuurschoon sindsdien goed bewaard gebleven als UNESCO Werelderfgoed locatie. RVH
Van 25 april tot 28 september wordt in gans het land een uitzonderlijke retrospectieve georganiseerd die gewijd is aan kunstenaar Jean-Michel Folon. Op initiatief van de Stichting Folon en het OPT, de toeristische dienst voor Wallonië en Brussel en met de steun van het Waalse Ministerie voor Toerisme wordt een fabelachtige culturele en toeristische route doorheen ons land aangeboden. De deelnemers kunnen op deze manier het talent van de kunstenaar (her)ontdekken.
Jean-Michel Folon geniet wereldwijde bekendheid, alhoewel hij ons veel te vroeg verliet, had hij het schitterend idee om zijn werk te vereeuwigen en voor iedereen toegankelijk te maken.
De Stichting Folon ontstaan in 2000, vond onderdak in de Boerderij van het Kasteel van Terhulpen, in het hart van het Park Solvay. De Stichting werd uitgedacht en uitgewerkt door Folon, hij toont hier 40 jaar creatie in een originele en levendige scenografie waarbij meer dan 300 werken worden tentoongesteld.
De vijf maand durende retrospectieve heeft als doel de schijnwerpers te richten én op de werken die permanent tentoon staan bij de Stichting Folon, maar ook op alle werken die verspreid staan in het Belgische landschap. RVH.
De lente gaat in Oostende van start met de derde editie van Met Kunst aan Tafel, het cultureel-gastronomisch topevenement waarbij de culinaire geneugten van twaalf gerenommeerde Oostendse restaurants en exclusieve kunst hand in hand gaan. Nieuw is dat deze editie een internationale uitstraling krijgt met internationaal gerenommeerde kunstenaars. Bovendien zal deze editie maar liefst twaalf maanden duren en starten op vrijdag 21 maart (tot 22 maart 2009). Het werk van de kunstenaars wordt afgebeeld op een onderbord dat na afloop van het diner wordt meegenomen naar huis. Kunstenaars die participeren zijn o.a. Christo, Delphine Boël, Arman, Folon, David Spiller, Kimiko, Er wordt gekozen voor een groot onderbord zoals bij de eerste editie het geval was.
Ook op promotiegebied staat er dit jaar heel wat op stapel. In 2008 staat alle communicatie van Toerisme Oostende vzw in het teken van Zin in de Zee. Met deze nieuwe campagne willen we inspelen op het belevingsaspect dat sterk aanwezig is in Oostende. Er wordt gebruik gemaakt van kleur, sensuele beelden en poëtische bewoordingen. Dit concept zal doorgetrokken worden in alle lagen van de communicatie.
Het komende jaar zal de Oostende stadspas volledig gedigitaliseerd worden. Toerisme Oostende vzw diende hiervoor samen met Toerisme Brugge een dossier in bij het Kustactieplan. Dit ambitieuze project zou in het najaar moeten gerealiseerd worden.
Natuurlijk ontbreken de Vurige Maandagen ook niet op de agenda. Elke maandag vanaf 7 juli tot 18 augustus en op 15 augustus zal de Oostendse hemel telkens opgekleurd worden door een grandioos vuurwerk. RVH.
De Silver Crystal vlinder staat dit jaar centraal in de Moederdagcollectie en zal menig interieur vast en zeker nog jarenlang sieren.
Om moederdag extra speciaal te maken heeft Swarovski haar nieuwe collectie vlinders voorzien van speelse kristalkleuren. De elegante en geraffineerde vlinder weerspiegelt de tedere band tussen moeder en kind. In het westen staat de vlinder symbool voor verlichte zielen; in het oosten geldt deze fraaie verschijning door zijn gratie en teerheid als het symbool van de vrouw. De collectie laat het artistieke karakter kristal optimaal tot zijn recht komen en is uitgevoerd in een reeks unieke kleuren
Swarovski heeft dit jaar ook een collier ontworpen voor moeder: Elated. De hanger is voorzien van innovatieve faceteffecten en bestaat uit één enkele kristal in opaal- en rozetinten. RVH.
Reizen in het land van Folon wordt dus een echte route, waarbij de kennismaking met het werk van Folon gekoppeld wordt aan de ontdekking van steden, dorpen en landschappen.
Dit ontdekkingsparcours uitgewerkt door de Stichting Folon zal zowel de bekende als minder bekende facetten van de kunstenaar belichten, van Knokke tot Marche-en-Famenne. Naast de permanente tentoonstelling zijn er tal van tijdelijke evenementen.
Het epicentrum ligt vanzelfsprekend op de Stichting Folon waar een magistrale tentoonstelling wordt georganiseerd met 40 beeldhouwwerken in het Park Solvay. Dit evenement met internationale uitstraling kan ook rekenen op tal van toeristische partners (hotels, restaurants, ) die het parcours aanvullen dat aan de Belgische en buitenlandse bezoekers wordt voorgesteld.
Het programma Folon 2008 met tientallen evenementen en plaatsen waar werken staan opgesteld, wordt ongetwijfeld een cultureel en toeristisch hoogtepunt. Het Folon-parcours is een rode draad, een culturele route die verloopt in de voetstappen van de kunstenaar.
Niets belet u van deze geplande route af te wijken en andere steden, dorpen en bezienswaardigheden van Wallonië aan uw nieuwsgierigheid toe te voegen. Het OPT en de verschillende lokale toeristische diensten bezorgen u graag alle beschikbare informatie over de door jou gekozen route. RVH.
PALM bier nieuwe sponsor WK vierspannen Beesd 2008
Naast de Rabobank en GMB heeft het Wereldkampioenschap vierspannen, dat van 3 tot en met 7 september plaatsvindt in Beesd, er een partner bij. Het Belgische biermerk PALM heeft zich aan dit Nederlandse topevenement verbonden als sponsor en exclusief bierpartner.
Wie PALM zegt denkt meteen aan Belgische Trekpaarden. Het bekende Belgische biermerk gebruikt al jarenlang het trekpaard in haar logo en in haar tv-commercials. PALM maakt zich hard voor de bescherming van het Belgisch Trekpaard, maar ook voor de mensport. Zo steunt PALM sinds 1998 de Power Horse Competition, een speciale competitie voor aanspanningen met trekpaarden. Sponsoring van het Wereldkampioenschap vierspannen in Beesd ligt in lijn met de strategie van PALM. Dit grootschalige evenement op de terreinen van landgoed Heerlijkheid Mariënwaerdt is uniek in zijn soort voor zowel publiek als deelnemers. De openhartige sfeer, de gezonde competitie en de pure natuurlijke omgeving zijn waarden die PALM onderschrijft.
Tijdens het WK vierspannen wordt er op het hoofdterrein een gezellig PALM paviljoen ingericht, waar iedereen samen kan komen om te genieten van prachtige mensport en PALM. Bovendien verzorgen de stoere trekpaarden van de PALM stoeterij gedurende het evenement verschillende demonstraties.
Het bed CUBE van Treca de Paris onderscheidt zich door zijn strakke belijning en imposante, solide volume. De rechte, geometrische lijnen passen perfect in een sober, hedendaags interieur. In de WIDE versie heeft CUBE een luxe hoofdeinde met markante afmetingen.
Trouw aan zijn traditie biedt Treca de Paris een ruime keuze aan afmetingen en stoffen. Het bed kan volledig op maat gemaakt worden, zodat u over een uniek bed beschikt. CUBE is verkrijgbaar in een hoogte van 80 of 100 cm en in een breedte van 120 tot 200 cm (ook op maat). Het eigentijdse model wordt bekleed met de edelste stoffen, de beste ledersoorten of textiel van de klant zelf. De hoezen zijn al dan niet afneembaar. RVH.
Champagne is synoniem van vreugde, overwinning, feest, verjaardag, herinnering ook. Het zijn wijnen uit de Marnevallei, waar de glooiende heuvels, verdeeld over vier gebieden elk zijn aandeel heeft in het verbouwen van de drie druivensoorten die nodig zijn om tot een heerlijke Champagne te komen: Pinot Noir, Chardonnay en Pinot Meunier. Het wijngebied beslaat vooral de steden Reims en Epernay, goed voor ruim 30.000 ha land ten noordoosten van de Franse hoofdstad Parijs.
ROMEO & JULIETTE is een uitzonderlijke Champagne met een even uitzonderlijke naam. ROMEO & JULIETTE is een verfijnde mengeling van 34% Chardonnay, 33% Pinot Noir en 33 Pinot Meunier die gedurende vier jaar gerijpt is in kelders in Epernay.
ROMEO & JULIETTE mag een revelatie voor de zintuigen genoemd worden, delicaat, subtiel en betoverend tot in de diepste vezels van de genieter. ROMEO & JULIETTE zorgt voor een zijdezachte mousse en een pittig frisse textuur. ROMEO & JULIETTE doet zijn naam van liefdes-elexir alle eer aan en trekt de aandacht op de kaart.
Champagne ROMEO & JULIETTE wordt op een aantrekkelijke en niet-alledaagse manier ondersteund. Hoe dan ook, als je houdt van sprankelende bubbels en liefde, Romeo & Juliette is het perfecte huwelijk. RVH.
Champagne... Noem het luidop en er verschijnt steevast een glimlach op de lippen. Vraag blijft hoe het komt dat de ongekroonde koningin der dranken doet verlangen naar een intense knuffel, een zoen, een liefdevolle nacht onder de sterren?
Ook de vraag al gesteld vanwaar het onverstoorbare huwelijk tussen Champagne en de Liefde, LAmour? Komt het door de verfijnde druiven? Door de parelende gouden bubbels? Champagne blijft vragen oproepen, want Dom Pierre Pérignon, Benidictijner monnik en keldermeester van de Abdij Hautevillers, nam het geheim 1715 mee in zijn graf.
Ook vandaag blijven deze vragen onbeantwoord. Wetenschappers en oenologen vulden er al boeken mee, maar niemand kan het antwoord geven. Feit is dat deze heerlijke bubbels die steevast verbonden worden met verleiding en het goede leven, een uitvinding zou zijn van Dom Pérignon, een ascetische monnik.
Grapje misschien maar Champagne blijft sprankelen en de zinnen beroeren en dat niemand kan weerstaan aan deze Grote Dame. Net zoals Romeo evenmin kon weerstaan aan de verlokking van Juliette, een creatie van de Britse dramaturg William Shakespeare die anno 1600 furore maakte op de planken. Vandaar dat voor de nieuwe Champagne resoluut werd gekozen voor de naam van ROMEO & JULIETTE, naam ontsproten na een amoureuze ontknoping in de voorbije zomer. RVH.
Met het begin van de zomertijd gaat dit weekend ook de nieuwe zomeruurregeling voor de luchtvaart van start. De nieuwe dienstregeling van Brussels Airport, die geldt van 30 maart tot 25 oktober, voorziet meer directe vakantiebestemmingen dan ooit, zowel voor low cost, Europese city trips als lange afstand.
Zo vliegt easyJet voortaan dagelijks naar Milaan Malpensa, neemt Flybe Exeter in haar vluchtschema op en organiseert Air One vluchten naar Rome en Milaan. Vanaf 22 juni vliegt Jetairfly een keer per week naar Orlando, een geheel rechtstreekse USA-bestemming vanaf Brussels Airport. Ook Thomas Cook Airlines en Brussels Airlines bieden een verruimd zomeraanbod.
De keuze aan lage tarievenbestemmingen binnen Europa was nog nooit zo uitgebreid. Samengevat biedt de nieuwe zomeruurregeling rechtstreekse passagiersvluchten naar 196 bestemmingen binnen en buiten Europa. Deze worden verzorgd door 80 verschillende luchtvaartmaatschappijen.
De nieuwe dienstregeling kan worden gedownload via de website van Brussels Airport: www.brusselsairport.be/nl/contact/brochures. De nieuwe lagetarievenbrochure, te downloaden via www.brusselsairport.be/nl/lowfareis eveneens beschikbaar. Gedrukte exemplaren van de dienstregeling en de lagetarievenbrochure kunnen besteld worden via hetzelfde internetadres. Ook op de luchthaven zelf of bij de Belgische reisagenten en touroperators zijn deze brochures te verkrijgen. RVH.
Tickets in voorverkoop: handig en voordelig. Tickets voor de Efteling zijn vanaf nu ook verkrijgbaar bij supermarkten Delhaize en City Delhaize. De Efteling breidt hiermee haar voorverkoopkanalen in België uit, zodat tickets met korting nog gemakkelijker verkrijgbaar zijn. Efteling-tickets aan het voordeeltarief van 24,50 euro zijn te koop in elk Jetaircenter, de grotere postkantoren, Standaard Boekhandel, via Dexia Ticket Shop en nu dus ook bij Delhaize.
De Efteling is t.e.m. 26 oktober 2008 elke dag open van 10 tot 18 uur. Tijdens de Efteling Zeven Mijls Zomer, van 7 juli t.e.m. 24 augustus, is het park dagelijks open tot 21 uur, en op zaterdag zelfs tot middernacht. Kinderen tot 4 jaar genieten zoals steeds gratis toegang.
Sinds de opening van het Sprookjesbos in 1952 is de Efteling uitgegroeid tot een Wereld vol Wonderen die naast het attractiepark ook het Efteling Hotel, het Efteling Theater, het Efteling Golfpark, Efteling Evenementen en Efteling Media omvat. Jaarlijks brengen bijna 400.000 Belgen een bezoek aan het Nederlandse attractiepark vol sprookjes en avontuur vlakbij de grens. RVH.
Het bed CUBE van Treca de Paris onderscheidt zich door zijn strakke belijning en imposante, solide volume. De rechte, geometrische lijnen passen perfect in een sober, hedendaags interieur. In de WIDE versie heeft CUBE een luxe hoofdeinde met markante afmetingen.
Trouw aan zijn traditie biedt Treca de Paris een ruime keuze aan afmetingen en stoffen. Het bed kan volledig op maat gemaakt worden, zodat u over een uniek bed beschikt. CUBE is verkrijgbaar in een hoogte van 80 of 100 cm en in een breedte van 120 tot 200 cm (ook op maat). Het eigentijdse model wordt bekleed met de edelste stoffen, de beste ledersoorten of textiel van de klant zelf. De hoezen zijn al dan niet afneembaar. RVH.
Meer dan dertig jaar stond de antikleeftechnologie stil, maar vandaag kent de kookwereld een kentering van formaat. Met thermolon, de nieuwe, gepatenteerde antiaanbaklaag introduceert GreenPan immers het ultieme alternatief voor de klassieke bakpan.
Na het succes op de Amerikaanse markt, Thermolon is goedgekeurd door de Amerikaanse FDA, Food & Drug Administration, lanceert GreenPan nu ook op de thuismarkt zijn innovatieve bakpannen.
De keramische coating Thermolon is volledig PTFE-vrij. De nieuwe antiaanbaklaag kan niet oververhitten en bijgevolg niet afbreken. Bij bakken op hoge temperatuur, Thermolon is hittebestendig tot 450° C, komen derhalve geen schadelijk stoffen vrij.
De ambitie van GreenPan is groot, eind dit jaar wil het Belgische bedrijf in 46 landen wereldwijd actief zijn. Op de Belgische markt worden deze bakpannen exclusief verdeeld door Demeyere, een wereldreferentie in culinair kookgerei in roestvrij staal en een standaardmerk voor professionele chefs en hobbykoks. RVH.
Op zaterdag 5 april aanstaande organiseert het Grand Casino Brussels een grootseFASHION NIGHT. Tien mannequins dalen de trappen van het casino af voor een unieke modeshow met strakke, verleidelijke jurken.
Al deze schitterende jurken zijn afkomstig van de Brusselse styliste van Marokkaanse afkomst Lamya Ben Taher. Naast kleding ontwerpt Lamya, bekend van haar creaties voor Miss Brussel en Miss België, eveneens sieraden. Haar ingetogen of juist uitbundige kleding wordt uitgevoerd in exclusieve materialen, zoals kant van Calais, organdie, natuurlijke zijde, crêpe, tule, satijn en mousseline.
Lamya Ben Taher streeft er in al haar werk naar om de vrouwelijke sensualiteit te benadrukken. Dit levert prachtige creaties op om bij weg te dromen!
Deze feestelijke avond helemaal in de stijl van het Grand Casino Brussels wordt verder opgeluisterd door een spectaculair break- en streetdanceoptreden van de groep Style Control, waarna dj Psar u tot in de kleine uurtjes verwent met zinderende hiphop, soul en R&B.
De avond begint om 21u. De toegang is gratis. RVH.
Van 25 april tot 28 september wordt in gans het land een uitzonderlijke retrospectieve georganiseerd die gewijd is aan kunstenaar Jean-Michel Folon. Op initiatief van de Stichting Folon en het OPT, de toeristische dienst voor Wallonië en Brussel en met de steun van het Waalse Ministerie voor Toerisme wordt een fabelachtige culturele en toeristische route doorheen ons land aangeboden. De deelnemers kunnen op deze manier het talent van de kunstenaar (her)ontdekken.
Jean-Michel Folon geniet wereldwijde bekendheid, alhoewel hij ons veel te vroeg verliet, had hij het schitterend idee om zijn werk te vereeuwigen en voor iedereen toegankelijk te maken.
De Stichting Folon ontstaan in 2000, vond onderdak in de Boerderij van het Kasteel van Terhulpen, in het hart van het Park Solvay. De Stichting werd uitgedacht en uitgewerkt door Folon, hij toont hier 40 jaar creatie in een originele en levendige scenografie waarbij meer dan 300 werken worden tentoongesteld.
De vijf maand durende retrospectieve heeft als doel de schijnwerpers te richten én op de werken die permanent tentoon staan bij de Stichting Folon, maar ook op alle werken die verspreid staan in het Belgische landschap. RVH.
Carine Suenens, director of sales & marketing van Kempinski Hotel Dukes Palace Bruges
Carine Suenens heeft Brussel vaarwel gezegd en gaat een nieuwe uitdaging aan in de UNESCO stad Brugge en als Director of Sales & Marketing van het Kempinski Hotel Dukes Palace Bruges.
Carine is een bekende in de vijfsterren hotel industrie van België. Zij was jarenlang Director of Sales & Marketing van Le Méridien Brussels en de laatste vijf jaar van het Brusselse hotel Amigo van de Rocco Forte Collection.
De positie van director of sales & marketing van het in mei te openen Kempinski Hotel Dukes Palace Bruges ziet zij als een absolute uitdaging: Het is een beetje de omgekeerde wereld; Brugge is een heel andere markt.In Brussel moeten de hotels hard werken om de weekenden op te vullen, terwijl hier de weekenden bijna van zelf vol geraken. In Brugge ligt de nadruk natuurlijk op de midweek seminaries en business.
De vijfsterren deluxe hotelgroep Kempinski, hoteliers sedert 1897, heeft voor het hotel in Brugge een schitterende locatie uitgekozen die perfect aansluit bij de innovatieve en hoog gerespecteerde collectie, namelijk Kasteel Prinsenhof. In de 15de eeuw werd Het Prinsenhof gebouwd ter gelegenheid van het huwelijk van Filips de Goede en Isabelle van Portugal.
Kempinski Hotel Dukes Palace Bruges staat voor een paleisachtige luxe in de 21ste eeuw. Iedere gast, zakelijk of privé, zal een paleis en droomachtig verblijf beleven. Dankzij de aanwezigheid van schitterende faciliteiten zoals het restaurant Manuscript, de bar LAtelier, de geweldige tuinen, Dukes Art Gallery, en de Spa met zwembad, maar vooral dankzij de persoonlijke aandacht en flexibele service, legt Carine Suenens uit. Een ware droom die werkelijkheid wordt! RVH.
De trots van de ambachtelijke chocolaterie Benoît Nihant zijn de ganaches, een uitzonderlijk geparfumeerde, delicaat versierde streling voor het oog en de smaakpupillen.
De van oorsprong Caraïbische Samana is een exotische, originele chocolade met rijke toetsen van zoethout en rood fruit. Madong wordt geteeld op de vulkaangrond van Papoea-Nieuw-Guinea en geurt heerlijk sensueel naar leder en vers gemaaid gras. De Ecuadoriaanse Rio Guayas is een nonchalante, charmante chocolade met een overvloed aan thee- en bloemenaromas.
Occumare is een intense chocolade met een lange nasmaak en een aangenaam zuur toetsje vervaardigd met Criollo-bonen, de originele Venezolaanse cacao uit de Maya-periode. Santo Antonio tot slot, verrast ons met zijn aromas van gras en bloemen en met zijn krachtige, unieke smaak die zo typisch is voor zijn geboorteland Sao Tomé en Principe.
Het Nihant chocoladepalet omvat 24 parfums vol verrassende smaken en totaal onverwachte maar bijzonder aantrekkelijke aromas zoals de Cannelle de Ceylan, Massepain suprème, Tonka, Réglisse, Sesam en Sechuanpeper.
Het huis Nihant stelt ook drie luxueuze en avant-gardistische koffertjes voor Prélude met 20 chocolaatjes, Audace met 42 chocolaatjes en Sensations met 56 chocolaatjes.
Andere huisbereide pareltjes zijn de Délicubes waarbij de donkere chocolade uit Venezuela als omhulsel wordt gebruikt. Er zijn de orangettes, gekonfijte sinaasappelschil, de Citronettes, gekonfijte citroenschil en de Clementines confites, gekonfijte clementinepartjes. Ook de croustillat damandes, gebrande amandelschilfers en karamel horen in dit segment thuis. RVH.