Inhoud blog
  • Dagje Gistel : begrafenis en boekenveiling
  • Herinnering aan de Wulpse pastoor bij bezoek aan Diest. Tevens bezoek aan Herentals en Tongerlo.
  • Bezoekje aan Bokrijk : niet bok-rijk wel leerrijk
  • Televisiemis vanuit de Sint-Salvatorskathedraal te Brugge
  • D'Ardennen
    Zoeken in blog

    Lieven Moenaert Passievoorboekenenantiek

    17-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Over de veertig priesters die een oordeel uitbrengen over Roger Vangheluwe in het Nieuwsblad.
    Interessant, veertig priestes die hun mening moeten geven over Roger Vangheluwe : ze moeten antwoorden op de drie volgende vragen.  Wordt er over Roger Vangheluwe gesproken tijdend de mis op Palmzondag?  Moet het Vaticaan ingrijpen en hoe?  Mag hij zijn pensioen van 2800 euro volledig behouden?

    Vooreerst meen ik dat men beter enkel priesters uit het bisdom Brugge had aangesproken, priesters dus die Rvg echt goed kennen vanuit hun functie als priester.  Van de veertig zijn er maar een zestal Westvlaamse priesters.  En die spreken duidelijk meer met kennis van zaken, rationeler, milder, omdat ze de beschuldigde kennen.  Natuurlijk zijn ze ook erg aangedaan door de rare en deels domme uitspraken.  Maar als je het interview volledig leest dan weet je dat er ook veel positievere zaken in staan.  Natuurlijk wil de media enkel sensatie en daarom nemen ze de pittigste stukken om af te drukken.

    Eerste vraag.  Ik denk dat iedereen moet spreken over de boude uitspraken van Rvg en deze proberen te duiden voor zo ver mogelijk.  Iedereen in de mis zit immers met vragen en deze mensen hebben recht op duiding.  Doodzwijgen is onmenselijk en ook onmogelijk.  Is het niet beter dat de parochiepriester de mensen toespreekt dan dat men alles (met alle leugens en stemmingmakerij) in de media moet vernemen? En dit ofwel voor de mis begint ofwel tijdens de viering zelf.  Veel priesters hebben het over de vergeetput, maar hoe menselijk zijn ze dan zelf nog?  Rvg moet beseffen dat hij beter geen dergelijke uitspraken meer doet, desnoods moet hij geholpen worden door professionelen, hetzij mensen vanuit de Kerk zelf hetzij door een advocaat.

    Tweede vraag.  Moet het Vaticaan ingrijpen?  Awel, dat heeft ze al gedaan, zij het heel laat en deels op een slechte wijze.  Het is inderdaad veiliger en beter voor Monseigneur Vangheluwe dat hij naar het buitenland trok.  Meer kans om rust te vinden, ook kan de rust in de Kerk in Vlaanderen dan beter hersteld worden.  Die begeleiding is volgens mij nogal belachelijk : er zou al 25 jaar geen misbruik meer zijn en nu moet hij in therapie gaan...  veel te laat denk ik en onzinnig.  Natuurlijk moet hij goede raadgevers onder de arm nemen om geen ongepaste uitspraken meer te doen want dat rijt oude wonden weer open.

    Derde vraag.  Moet men zijn pensioen afnemen?  Volgens mij kan dit niet.  Het is onwettig, Rvg heeft hier immers heel lang voor gewerkt.  Waar veel mensen op hun 55ste al geen stro meer verleggen bleef Rvg werken tot zijn 73ste.  Iedereen gelijk voor de wet.  En dat bedrag is trouwens niet zo hallucinant hoog.  Hoeveel zou Rvg nu eigenlijk niet nodig hebben om rond te komen.  Het is immers niet zo dat hij gewoon een huis huurt en zijn huishouden moet regelen.  Neen, hij heeft nog steeds geen vaste woonplaats en zal zeker veel kosten hebben.  Ambtenaren, rechters, dokters, ... die een fout begaan worden toch ook niet zomaar hun pensioen ontnomen.
    Met zijn pensioen een fonds openen of steunen tegen kindermisbruik klinkt mooi maar dit geld zou niet gaan naar zijn eigen slachtoffer(s).  Bovendien heeft Marc, zijn neefje, niet te klagen, hij kreeg al miljoenen frankskes.  Duivelszak is nooit gevuld???













    17-04-2011 om 22:37 geschreven door Lieven Moenaert  


    Tags:bisschop Roger Vangheluwe
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Heden Hosanna, morgen Kruisig Hem
    Net kreeg ik een deugddoend mailtje van een vriend-priester.  Ook hij ergert  zich mateloos aan de vele inquisiteurs van Mgr Vangheluwe.  Velen die zelf ook geen zuiver geweten hebben. 

    Hij merkt heel accuraat op dat indien men anderhalf jaar geleden zou gevraagd hebben : Wie is er de beste bisschop van België?  Dat dan het antwoord zondemeer zou luiden : Mgr Roger Vangheluwe!  En dat hij dan dacht aan het evangelie van vandaag : Vandaag Hosanna, Morgen Kruisig Hem!!!!!!

    17-04-2011 om 00:00 geschreven door Lieven Moenaert  


    Tags:bisschop Roger Vangheluwe
    >> Reageer (0)
    16-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het volledige inerview met Mgr Vangheluwe
    Een kwartiertje geleden heb ik het volledige interview dat Mgr Vangheluwe in de Loirestreek gaf helemaal   . 

    In het begin stonden een aantal zaken die me erg tegen de borst stootten, zoals al die details ivm zijn activiteiten met zijn neefje.  Blijkbaar was het in die tijd niet ongewoon dat er zulke handelingen gebeurden, ikzelf vind dat dit helemaal niet kan.  Van kinderen moet je afblijven.  Blijkbaar wilde hij zo openhartig zijn om de media tevreden te stellen.  Met als resultaat natuurlijk dat hij bij velen afschuw opwekte.   Uiteraard zijn het net deze stukken die breed uitgesmeerd werden in de media.  De reacties oa bij Het Nieuwsblad (op hun website) zijn veelal van een onbezonnen onbeschoft en dom zootje ongeregeld.  Meestal merk je dat ze de zaak niet echt kennen, dat ze enkel uit zijn om zo hard mogelijk hun gal uit te spuwen.  Een uurlang heb ik me bezig gehouden om antwoorden te geven op tientallen van deze reacties.  Aan de ene kant vind ik dat ze gelijk hebben als ze stellen dat iedereen met zijn handen af moet blijven van kinderen.  Dat vroeger, in de jaren zeventig en zo, deze handelingen niet als fout zouden bestempeld geweest zijn, is blijkbaar waarheid maar zelf kan ik nooit akkoord gaan met wat ik kindermisbruik noem!!!  Aan de andere kant zijn er veel domme reacties zoals ze moeten hem op een spit braden enz.  Dat is dan ook weer al te maf.  Als ze mensen willen pesten moeten ze journalist worden bij VT4 zodat ze zelf hun lusten kunnen botvieren.

    Als je echter het volledige interview leest kan je tot een ander besluit komen, een besluit dat minder negatief is.  Uit de lectuur van het totaal blijkt toch dat de bisschop heel goed beseft wat hij gedaan heeft, zowel het onrecht tegenover zijn neefje(s) als de schade die hij toebracht aan het instituut Kerk.  Mij verwondert het eigenlijk dat hij heel deze heksenjacht zo goed overleefd heeft.  Hij zegt trouwens openhartig dat hij verschillende malen aan zelfdoding heeft gedacht, wat ieder normaal mens zou doen moest hij hetzelfde meemaken.

    Net zoals veel weldenkende mensen heb ik stilaan (weeral!) genoeg van al deze onrust en heksenjachten.  Ik ben benieuwd wat mensen als Mettepenning en Van Steenbruggen zullen uitvreten als hun plaat rond RVG afgespeeld is...

    16-04-2011 om 23:59 geschreven door Lieven Moenaert  


    Tags:Vangheluwe Mettepenningen Van Steenbruggen
    >> Reageer (0)
    14-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Interview door mgr Vangheluwe - 2 - Over Jurgen Mettegrotemond
    In mijn vorig bericht had ik het over de volgens mij nogal ongelukkige en al te vrijmoedige bekentenissen van mgr Vangheluwe.  Duidelijk dat dit stof zal doen opwaaien.  Heel begrijpelijk.  Morgen kunnen de kranten weer alles oprakelen en de bisschop nog harder aanpakken. 
    Maar wat me heel erg aangreep was de reactie van Jurgen Mettepenningen of Metdegrotemond of zoals ze in West-Vlaanderen zeggen 'met de droeve muule'.  Eerder had ik het al over mijn soms minder positieve ervaringen met deze betweter in het Brugse grootseminarie
    .  Ook toen al wilde hij steeds het hoge woord voeren, ook toen al wilde hij altijd gelijk halen.  Ook toen al kon hij héél kwaad kijken.  Of heel bedenkelijk de wenkbrauwen fronsen.  Niet echt het zonnetje in huis want we moesten de hele tijd opletten dat we niet op zijn grote lange tenen trapten.

    Zo'n typetje wil nu het hoge woord voeren.  Meneer is diep geschokt, verbijsterd, sprakeloos (!), kotsmisselijk, ...  Meneer die vroeger niet veel achting genoot bij zijn collega's-seminaristen (als jullie - oud-collega's-seminariten - vinden dat ik lieg, dan moeten jullie het maar laten weten hoor!) komt nu bijna dagelijks op tv als hét geweten van de hele wereld. 

    Toen ik die clown bezig hoorde en zag op het scherm schoot ik dan ook in een onbedaarlijke lach, zo'n schertsfiguur! 

    Voor alle eerlijkheid toch nog even herhalen dat ik me ook ferm erger aan dat interview van de bisschop, maar er zijn andere manieren om daarop te reageren... 

    Benieuwd wat deze inquisiteur en 'zich kotsmisselijk' voelende man zal doen binnen hier en een paar jaar.  Misschien kan hij persoonlijk inquisiteur = adviseur worden van de bisschop van Antwerpen.   Maar de vraag is natuurlijk of J.M. daar niet al te vlug baas zal willen spelen, en de bisschop daar kennende weet ik dat ook dat liedje niet lang zou blijven duren.

    Zo, nog een zestal uurtje slapen en dan kunnen we de volgende roddels lezen.

    14-04-2011 om 23:40 geschreven door Lieven Moenaert  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Interview door mgr Vangheluwe - 1
    'Groot' nieuws, spectakel!!!  Mgr Vangheluwe geeft een interview vanuit de Loirestreek.  Op de radio hoorde ik een en ander.  Toen ik het interview op tv bekeek kon ik mijn oren niet geloven.

    Ik was natuurlijk blij dat Mgr Vangheluwe er goed uitzag, voor hetzelfde geld was hij een wrak geworden na al die afzondering in het verborgene.  Hij gaf het interview vanuit een hotel daar in de buurt.  Materieel komt hij dus niets te kort.

    Maar aan de andere kant...  Heel opmerkelijk hoe open hij sprak over het gebeurde met zijn neefje ('het' neefje) en met nog een ander neefje.  Heel vrijuit werd zowat alles uit de doeken gedaan.  Naar mijn mening werden heel veel details vermeld die mij veel te ver gingen.  Waarom vertellen over het samen slapen met zijn neefjes 'omdat er weinig plaats was' en zo.  En dat hij ... nee, iedereen heeft het zelf kunnen zien en horen op tv deze avond ...  Hij gaf echt de indruk dat hij het allemaal heel gewoontjes vond wat hij deed.  Sommigen beweren dat je dat in de juiste tijdsgeest moet zien, in de jaren zeventig kon dat allemaal...  Welnu, ik vind dat dit echt niet kan.  Zo zal ook de publieke opinie luiden.  Mgr Vangheluwe moet toch ook beseffen dat zo'n uitspraken heel wat ophef en weerzin zullen opwekken.  Waarom spreekt hij dan zo?  Ik kan me niet inbeelden dat hij niet inziet wat hij mispeuterd heeft.  Morgen zullen de kranten weer een vette kluif hebben aan dit gesprek.  Ook vrees ik dat een aantal mensen die hem nog bleven steunen zich nu gaan distantiëren van hem.   Ook zullen vele religieuzen die hem tot nu toe bleven steunen niet akkoord gaan met deze manier van omgaan met kinderen.

    Eigenlijk zie ik het zo : hij is een jaar afgezonderd geweest en heeft ruimschoots de tijd gehad om alles op een rijtje te zetten.  Goed dat hij nu van zich laat horen, maar ... hij doet dit op een heel verkeerde manier.  Ipv zich enkel nogmaals te verontschuldigen tegenover zijn familie en dan ook zijn spijt uit te drukken dat als gevolg van zijn daden de hele Kerk meegesleurd wordt, begint hij openhartig zijn fratsen uiteen te zetten.  Heel ondoordacht dunkt mij.  Zelfs al vindt hij dat hij niets ernstigs misdaan heeft, dan nog beseft hij toch dat de buitenwereld daar anders over denkt en dat hij beter zwijgt over de gepleegde feiten. 

    Misschien ware het goed moest het neefje nu ook een interview geven.  En oproepen tot sereniteit.  Zeggen dat heel die heisa een zaak is tussen hem en zijn nonkel.  Dat zijn nonkel oprecht berouw heeft en hem financieel ferm gesteund heeft.   Zeggen dat het voor hem nu echt welletjes is geweest en dat er een einde moet worden gesteld aan deze heisa.   Zeggen dat als hij als neef en slachtoffer de zaak wil afsluiten, dat dan de hele wereld ook beter het zwijgen bewaart.  Als het neefje vindt dat de zaak moet afgesloten worden dan moeten wij daar respect voor hebben.  Maar ... zal het neefje de moed vinden hiertoe?  In elk geval draagt hij hier een grote verantwoordelijheid.  Hoe erg iets ook is, als Christen moeten we elkaar kunnen vergeven als er berouw getoond wordt.

    14-04-2011 om 23:22 geschreven door Lieven Moenaert  


    >> Reageer (0)
    11-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Christus op de koude steen
    Een van de mooiste en meest geliefde afbeeldingen van Christus is zeker Christus op de Koude Steen.  Het toont de zwaar getormenteerde diepbedroefde onuitspreekbaar smartelijke Jezus die wacht op de kruisiging.  Het beeld wil de kijker doen nadenken over het lijden van Christus.  Altijd al heeft dit tafereel mij zwaar aangegrepen.  Zo wordt een dergelijk beeld meegedragen in de Boeteprocessie te Veurne en in de Heilige Bloedprocessie te Brugge.  Dit laatste beeld staat doorheen het jaar in de crypte onder de H. Bloedbasiliek, dus in de zogeheten St-Basiliuskapel. 

    Heel belangrijk aan zo'n beeld is de uitdrukking van het lichaam en nog meer deze van het gelaat.  Christus die door iedereen verguisd wordt, die geen hulp meer lijkt te verwachten, die zich totaal alleen voelt...  heel aangrijpend allemaal. 

    Binnenkort is er weer de Goede Week.  Op Palmzondag, volgende week zondag dus, wordt hij als een koning ontvangen in Jeruzalem.  Kort nadien wordt duidelijk dat men zijn Bloed wil, dat men hem wil kapot maken.  Elk jaar terug vind ik deze week de mooiste van het kerkelijk jaar, in die zin van 'meest aangrijpende, meest tot de geest sprekende' week.
    Gelukkig weten we dat dit verschrikkelijke verhaal eindigt met een happy-end : de Verrijzenis.

    Ik heb het geluk momenteel ook zo'n beeld in huis te hebben.  Tijdens de komende weken zal het thuis op de schouw prijken.  Het beeld verwijst voor mij ook nog naar iemand anders, iemand die eerst op handen werd gedragen, nu ook met de handen gebonden afwacht wat met hem zal gebeuren...

    11-04-2011 om 23:09 geschreven door Lieven Moenaert  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ardennen : veel bomen maar weinig volk...
    Vandaag deed ik een toertje door tientallen dorpjes in de Ardennen.  Ik zag vooral heel veel bomen, ongelooflijk.  Ook veel gerooide bomen, blijkbaar een winstgevende zaak als je wat boompjes staan hebt op je grond.  Mensen zag ik weinig, de dorpjes leken wel uitgestorven.  Maar ... ook als het geen vakantie is zie je hier weinig bewegen in de dorpjes.  Iedereen ligt hier blijkbaar de hele dag op zijn luie kr...  Waarom ook niet hé, als de Vlamingen maar blijven betalen!!!

    Rond de middag kom ik aan te Redu.  Aangezien ik enkele jaren geleden verschillende malen niet vrolijk werd van de kookkunst van de plaatselijke 'restaurantjes' at ik onderweg al een en ander zodat ik onmiddellijk op boekenjacht kon gaan.  Tegen beter weten in natuurlijk want er is simpelweg weinig deftige literatuur te vinden in dit 'boekendorp'.  Maar ik ken er enkele verkopers en het is altijd gezellig om wat bij te praten.  Enkele winkels waren gewoon niet open, en dat in de paasvakantie!  Willen ze misschien slapend rijk worden?  Blijkbaar kan dit in Wallonië...  Ik vond enkele boeken die mij persoonlijk interesseren maar eigenlijk niets om door te verkopen.  Na een uurtje verliet ik dan ook het dorpje en bezocht onder meer Rochefort.  Eerst eventjes de kerk bezoeken en dan naar de abdij.  De schade door de grote brand een paar maand geleden leek gelukkig minder erg dan ik eerst dacht.  Enkele gebouwen brandden uit maar de muren bleven (letterlijk) overeind.  Een van de gebouwen was al bijna volledig van een nieuw leiendak voorzien.  Gelukkig werd de aanpalende abdijkerk gespaard.  Op een bordje aan het onthaal stond vermeld dat de vespers om 17u20 beginnen tijdens de weekdagen.  Om 17u00 stap ik de kerk binnen waar de dienst net begonnen is.  Een tiental personen, meestal jongeren, woonden de dienst bij.  Bij hen ook één oudere man, met een bril, aandachtig volgend.  Eventjes dacht ik dat ik de man kende...  ik verplaatste me tot ik het gezicht beter kon zien, maar het was niet de persoon die voor ogen had...  De kerk is heel sober maar sfeervol.  Een achttal paters zong a capella, zonder begeleiding van een muziekinstrument dus, de vespers.  Wat een verschil met de mooie orgelbegeleiding in de abdij van Westvleteren!  Na tien minuutjes had ik het dan ook gehad of gehoord, en trok ik verder.  Een uurtje eerder bezocht ik ook al een Benedictinessenklooster, meer bepaald de abdijkerk, het enige gebouw dat vrij toegankelijk is. Een niet echt aangename gebedsruimte daar.
    Het laatste dorpje dat ik bezocht heet Celles.  Ik stopte er omdat er een bord stond dat aangaf dat dit een van de mooiste dorpjes in de Ardennen is.  Vooral de mooie kerk valt op.  Romaanse stijl, mooi onderhouden.  Twintig meter verder een hoge steile heuvel waarop een soort kloostergebouw staat.  In de kerk (één van de weinige die open was) zijn er twee cryptes, wat toch wel heel zeldzaam is.  De eerste kan je zomaar betreden langs twee kanten, telkens met een stenen trap.  Binnen is er nu eigenlijk niet veel te zien maar oorspronkelijk werd hier het stoffelijk overschot van de H. Hadelinus (overleden in 690) hier bewaard.  In 1337 namen de monniken het gebeente mee naar Visé.  Voorin de kerk is er nog een crypte, de ingangen langs weerzijden zijn afgesloten met een smeedijzeren hek.  Zouden hier edellieden in begraven zijn geweest?  Want links vooraan in de kerk is er een met een hekken afgesloten ruimte die tekstplaten met blazoenen herbergt.  Ik zie namen als 'Liedekerke' en 'Beaufort', gekende namen  toch.  Rechts vooraan ligt een heel grote arduinen grafsteen, blijkbaar zeker 400 jaar oud. 
    Wanneer ik buiten kwam was de lucht wat betrokken en ik hoorde een gemekker dat over heel het dorp klinkt.  Eerst dacht ik dat het Walen waren, van die typen die nooit genoeg hebben weet je wel?  Maar bij nader toezien waren het echte schapen, uit verscheidene weiden.  Wellicht met honger want in de weiden bleek er weinig gras over.

    11-04-2011 om 21:11 geschreven door Lieven Moenaert  


    >> Reageer (0)



    Archief per week
  • 16/05-22/05 2022
  • 09/05-15/05 2022
  • 22/11-28/11 2021
  • 11/10-17/10 2021
  • 13/04-19/04 2020
  • 06/04-12/04 2020
  • 24/02-01/03 2020
  • 10/02-16/02 2020
  • 20/01-26/01 2020
  • 24/06-30/06 2019
  • 22/04-28/04 2019
  • 18/03-24/03 2019
  • 09/07-15/07 2018
  • 21/05-27/05 2018
  • 14/05-20/05 2018
  • 19/03-25/03 2018
  • 22/01-28/01 2018
  • 15/01-21/01 2018
  • 05/06-11/06 2017
  • 26/12-01/01 2017
  • 29/08-04/09 2016
  • 22/08-28/08 2016
  • 01/08-07/08 2016
  • 18/07-24/07 2016
  • 27/06-03/07 2016
  • 06/06-12/06 2016
  • 16/05-22/05 2016
  • 09/05-15/05 2016
  • 25/04-01/05 2016
  • 04/04-10/04 2016
  • 28/03-03/04 2016
  • 21/03-27/03 2016
  • 07/03-13/03 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 22/02-28/02 2016
  • 08/02-14/02 2016
  • 25/01-31/01 2016
  • 21/12-27/12 2015
  • 30/11-06/12 2015
  • 09/11-15/11 2015
  • 02/11-08/11 2015
  • 26/10-01/11 2015
  • 19/10-25/10 2015
  • 07/09-13/09 2015
  • 24/08-30/08 2015
  • 17/08-23/08 2015
  • 10/08-16/08 2015
  • 03/08-09/08 2015
  • 20/07-26/07 2015
  • 06/07-12/07 2015
  • 29/06-05/07 2015
  • 11/05-17/05 2015
  • 04/05-10/05 2015
  • 27/04-03/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 30/03-05/04 2015
  • 23/03-29/03 2015
  • 02/03-08/03 2015
  • 23/02-01/03 2015
  • 09/02-15/02 2015
  • 26/01-01/02 2015
  • 19/01-25/01 2015
  • 12/01-18/01 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 29/12-04/01 2015
  • 22/12-28/12 2014
  • 01/12-07/12 2014
  • 24/11-30/11 2014
  • 10/11-16/11 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 25/08-31/08 2014
  • 04/08-10/08 2014
  • 28/07-03/08 2014
  • 21/07-27/07 2014
  • 14/07-20/07 2014
  • 07/07-13/07 2014
  • 30/06-06/07 2014
  • 23/06-29/06 2014
  • 16/06-22/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 23/12-29/12 2013
  • 16/12-22/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 29/07-04/08 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 27/06-03/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 06/06-12/06 2011
  • 23/05-29/05 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 17/01-23/01 2011
  • 27/12-02/01 2011
  • 12/07-18/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 01/03-07/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 18/01-24/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010

    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.



    Categorieën

    Zoeken in blog




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs