:shock:
Steeds meer kansarme Vlamingen kunnen goedkoop op vakantiexml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
In 2009 konden meer dan 87.000 Vlamingen met een laag inkomen door toedoen van het Steunpunt Vakantieparticipatie op daguitstap gaan of er voor enkele dagen op uit trekken. Dat aantal, een record, steeg in vergelijking met een jaar eerder met liefst 20 procent. Dat maakte Vlaams minister van Toerisme Geert Bourgeois in Brugge bekend op het druk bijgewoonde Forum Vakantieparticipatie 2010.
Op het Forum gingen 400 vakantiemakers, kansarme vakantiegangers en sociale organisaties met elkaar in dialoog. Het Steunpunt stelde er ook het vakantieaanbod voor 2010 voor, het grootste aanbod ooit.
Meer dan een op de tien Vlamingen leeft vandaag onder de armoedegrens. Een weekje op vakantie gaan zit er voor hen meestal niet in. Voor vrije tijd en vakantie blijft bij gezinnen met een laag inkomen vaak te weinig budget over. Vakantie is volgens toerismeminister Bourgeois echter een recht voor iedereen. "Ook mensen die het minder breed hebben moeten tijdens een reis of daguitstap de batterijen eens kunnen opladen en tijd kunnen maken voor zichzelf en hun gezin. Uit onderzoek blijkt bovendien dat een vakantie-uitstap de sociale contacten van kansarmen aanzienlijk verbetert en hun zelfstandigheid versterkt", legt de minister uit. "Daarom wil ik die mensen met het Steunpunt Vakantieparticipatie de kans geven om er ook eens op uit te trekken. Toerisme is er voor iedereen". RVH.
www.vakantieparticipatie.be
|