:-P
Binnenlands toerisme in 2009 tempert de crisisxml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Het toerisme in Vlaanderen voelde in 2009, zoals verwacht, de gevolgen van de wereldwijde economische crisis. Het aantal toeristische overnachtingen daalde met 4% in vergelijking met 2008. Daarmee doet Vlaanderen het net iets beter dan het gemiddelde binnen de Europese Unie. De daling in Vlaanderen bleef beperkt door het succes van het binnenlands toerisme. Het aantal Vlamingen dat in eigen land in =
toeristische logies verblijft, ging er vorig jaar zelfs licht op vooruit (+0,3%). Dat concludeert Vlaams minister van Toerisme Bourgeois op basis van de voorlopige cijfers (tot en met september) die Toerisme Vlaanderen ontving van de Algemene Directie Statistiek.
De daling van het aantal toeristische overnachtingen in Vlaanderen was te verwachten. "De wereldwijde economische crisis en de sterke euro hebben het toerisme naar Europa en naar Vlaanderen fors aangetast", legt minister Bourgeois uit. "In vergelijking met 2008 telden we 7,5% minder overnachtingen van buitenlandse toeristen. Positief en hoopgevend is de opmars van het verblijfstoerisme in eigen land, dat er zelfs lichtjes op vooruit gaat." RVH.
www.toerismevlaanderen.be/cijfers
|