:!::-8)
Winnaars Het Lekkerste Broodje van België 2009xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
De 18 finalisten van Het lekkerste broodje van België toverden heel wat ingrediënten om tot de meest culinaire broodjes. Elk jaar opnieuw wordt de lat weer hoger gelegd. Deze 5e editie werd gepresenteerd door Sven Ornelis.
De initiatiefnemers Pastridor en Verstegen Spices & Sauces organiseerden voor het vijfde jaar dé broodjeswedstrijd van België. De spannende finale van Het lekkerste broodje van België vond plaats tijdens de beurs Horeca Expo. De wedstrijd werd ingedeeld in 2 categorieën: voor Het lekkerste broodje Bistro moet het broodje op bord geserveerd worden en voor Het lekkerste broodje Snack moet het broodje uit de hand te eten zijn. De jury ontving dit jaar 52 kwaliteitsvolle inzendingen waaruit 18 finalisten geselecteerd werden.
Als eerste kwamen de finalisten in de categorie Het lekkerste snackbroodje aan de beurt. Friedl Zoete van t Hooghuys uit Zottegem werd de asolute winnares met haar broodje Galpo. Op de 2e en 3e plaats eindigden respectievelijk Yola De Winter van Zandwich uit Zoersel met het broodje Conference en Laurent Mengeot van Sandwicherie du perron uit Gerpinnes met het broodje Monsieur Perron.
De verrrassende ingrediënten van het broodje Galpo zijn een Prokorn stokbrood, Altesse kaas, Gandaham, Porto, witloof, appel, mango, ... De jury koos dit broodje omwille van de ideale smaakcombinaties, de originaliteit en de presentatie.
In de 2e categorie, het Lekkerste Bistrobroodje kaapte Didier Van Autrève van Chandis uit Dendermonde de eerste plaats weg met het broodje The Red Duck of Asia, op de voet gevolgd door Valerie Mohring van Au Pain sur la planche uit Verviers en Natascha Van Ende van Silva Delices uit Tilff. Hun creatieve bereidingen kregen de originele namen Sweet Duck en Brochette Safari en toebehoren.
Ook hier werd een strenge beoordeling gemaakt. De verrassende ingrediënten, bereidingswijze en presentatie waren voor de jury doorslaggevend om het broodje The Red Duck of Asia tot het Lekkerste Bistrobroodje van België te bekronen, het bevat o.m. een Sandwino Sun Bun, Ponzu, Combava, gerookte eendeborstfilet, .... RVH.


|