:roll:
Exclusieve, genummerde editie voor verzamelaarsxml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Delacre brengt dubbele hommage voor 100e verjaardag van Hergé
In 2007 vieren we de 100ste verjaardag van Hergé, de geestelijke vader van Kuifje, Quick en Flupke en tal van andere, onvergetelijke personages. Delacre en Moulinsart, dat het erfgoed van Hergé beheert, slaan opnieuw de handen in elkaar en presenteren twee magnifieke koekjestrommels naar aanleiding van dit feestelijke jubileum.
Eerbetoon aan de meester
We schrijven 22 mei 1907 wanneer Georges Remi wordt geboren, de geniale graficus en auteur die met zijn initialen als pseudoniem de wereld zou veroveren. Het werk van Hergé werd een bron van plezier voor vele miljoenen lezers. Het spreekt iedereen aan en is toch heel herkenbaar van bij ons. Ook nieuwe generaties blijven gefascineerd door zijn universum, dat hij in unieke, klare lijnen op papier zette.
Lange doos met personages op de zijkant
Met hun langwerpig formaat springen deze trommels direct in het oog. Origineel, modern en extra handig als bewaarbox. Op de korte kanten herkennen we aan de ene zijde Jo, Suus en Jokko, aan de andere Quick, Flupke en Agent 15. Op de lange zijdes vinden we tal van personages uit de entourage van Kuifje terug, met uiteraard trouwe vrienden als Haddock, Zonnebloem en Bobbie. Ook notoire schurken als Allan en Müller duiken op, net als de ergerlijke meneer Lampion en Abdallah, nachtmerrie aller ouders. De signatuur van Hergé staat als een bekroning boven deze eregalerij. De Quick en Flupke trommel - de allereerste van Delacre - zal des te gegeerder zijn bij verzamelaars omdat de oplage nog beperkter is dan die van de Kuifje-trommel.
De Kuifje-trommel
Het deksel van de Kuifje-trommel toont de avontuurlijke reporter rechts, met links Jansen en Janssen tegen een warmrode achtergrond. Kuifje is in een vrolijke conversatie gewikkeld met de geheimagenten. De bijzondere afmetingen van de trommel passen wonderwel bij de figuren, het beeld lijkt net een strip uit een album van Hergé.
Uniek assortiment voor de Hergé-trommel
Het assortiment in deze Hergé-editie onderstreept de kwaliteitstraditie van Delacre. Uiteraard vinden we klassiekers terug als de Marquisettes en de Biarritz. De Delichoc verleidt met zowel pure als melkchocolade, en die verleiding wordt nog groter met Suprèmes, Caracas en Brazil in het aanbod. De Cigarette Russe mocht evenmin ontbreken, in originele versie en met cacao. De trommel bevat twee afzonderlijke, luchtdicht verpakte schaaltjes. Zo staan er altijd heerlijk verse koekjes op de koffietafel.
Belgische iconen
De namen van Delacre en Hergé zijn verweven met de geschiedenis van België en Brussel. Charles Delacre begon met de productie en verkoop van chocolade in de jaren '70 van de 19de eeuw. Zijn eerste winkel bevond zich vlakbij de Grote Markt. Dankzij de exceptionele kwaliteit werd Delacre toen al hofleverancier.
Wanneer Hergé in 1907 werd geboren, in hartje Brussel, was Delacre sterk gegroeid en met zijn productie naar Vilvoorde verhuisd. Heel wat koekjesvariëteiten ontstonden in die periode. Terwijl Hergé aan zijn oeuvre werkte, bleef Delacre zijn aanbod verfijnen. Kwaliteit was (en is) daarbij altijd de eerste en de grootste zorg. Net als bij Hergé, die aan de tekentafel - wellicht met een koffie en Delacrekoekje bij de hand - zijn stijl bleef perfectioneren.
Een feestelijk jaar voor Hergé
Naast de feestelijke editie van deze trommels kunnen we ook uitkijken naar andere initiatieven die terugblikken op het leven en werk van Georges Remi.
Op 10 januari 2007, de verjaardag van Kuifje, wordt een fresco van de avontuurlijke reporter ingehuldigd in het Zuidstation. En van 7 mei tot 19 augustus 2007 loopt de musical Kuifje en de Zonnetempel in Oostende.
Kuifje zal bovendien de wereld rondreizen met De Post: België, Frankrijk en Zwitserland brengen speciale Hergé-postzegels uit in dit jubileumjaar.
|