:-8)
Regio Lissabon uitgelicht: Wijnroute van Oeste
xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
De regio Oeste strekt zich noordelijk boven Lissabon uit. Het is een vruchtbaar gebied, een regio die in het teken staat van de zee en wijn.
De wijnen van de regio Oeste komen voornamelijk uit de wijngebieden Arruda, Alenquer, Óbidos en Torres Vedras. Deze gebieden vormen weer onderdeel van de provincie Estremadura. Doorgaans produceert Estremadura 19% van de totale wijnvoorraad van Portugal en is hiermee een van de grootste en belangrijkste wijnleveranciers van het land. De kwaliteit van de rode en witte wijnen uit de wijngebieden en de provincie verbetert zich steeds meer door de opkomst van individuele wijnbouwers naast de coöperaties.
De wijnroute (Rota do Vinho do Oeste) loopt door Oeste van oost naar west naar de kust. De wijnboerderijen (Quitas) zijn vaak landhuizen met een rijke historie en zijn een bezoek meer dan waard, ook natuurlijk om er wijn te proeven en te kopen. Andere bezienswaardigheden langs de route zijn ondermeer dorpjes met smalle straatjes en wit gepleisterde huizen en een mix van Moorse burchten en middeleeuws-Romaanse kerken, kloosters en fortificaties. Een impressie van de wijnroute is te vinden via: www.rotavinhooeste.com
In de wijngebieden worden in de periode van mei-november diverse wijnfeesten gegeven, waaronder in de eerste week van november in Arruda het Festival do Vinho Portugĕs. Goede wijnen, gastronomie en gezelschappen van muziek staan centraal. www.visitlisboa.com geeft een algemene indruk van de Oeste in het Engels. RVH.
|