:-8)
LEveil des sens:xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Laury Zioui is ongetwijfeld een van de meest originele chefs van zijn generatie en verrast vriend en vijand met een sensuele en hybried getinte keuken. Het fijn gerenoveerd pand met typische booglijsten in de gelagzaal zorgt voor een intieme sfeer. De muren in pasteltinten getuigen met bijpassende overgordijnen en roomkleurige tafelkleden van overweldigende aromas.
Laury Zioui van Marokkaanse origine, kwam naar België op zijn zestiende. Na een korte tussenstop in Straatsburg, gaat de student bij zijn Belgische oom aan de slag in een Marokkaans restaurant. Al gauw verdient hij zijn sporen in Charloroi bij Patrick Poisman, La Mirabelle, waarna hij zijn vorming voortzet in Saint Germain des Prés op de Boulevard Tirou.
Als chef-kok van Piersoulx in Gosselies, trekt hij resoluut de aandacht als jongste chef van Wallonië met een Michelinster. In Villa Romaine, in Montigny-Saint-Christophe, weet hij zijn ster maar liefst vier jaar lang te bevestigen, waarna hij overstapt naar de keuken van Clos du Marmiton in Couillet. De droom op zijn eigen eethuis te beginnen, wordt eindelijk realiteit in Montigny-le-Tilleul, waar hij samen met zijn echtgenote opnieuw een ster in de wacht weet te slepen.
De bereidingen met accenten van koriander en Taggiasca-olijven alsmede authentieke toppers uit de Japanse keuken zorgen voor een unieke cultuur- en smaakvermenging waarbij Laury steeds de heilige regels van de Franse haute cuisine respecteert. Tajines en regionale producten, samengesmolten tot frivole heerlijkheden, leverden een Michelinster op en verwennen je smaakpalet.
Maandelijks worden drie menus naar voor geschoven: het menu Eveil du Goût is een aaneenschakeling van frivole heerlijkheden in vijf gangen, het ontdekkingsmenu is een harmonisch festijn van nieuwe creaties in 3 gangen, met hoofdschotel, kaas en nagerecht, of in 6 gangen met een witte en rode wijn en ten slotte is er de business lunch voor wie niet al te veel tijd heeft: een driegangenlunch. Als liefdevolle vader die dol is op kinderen, voorziet Laury Zioui ook speciaal voor de jongeren een kindermenu.
Bovendien is Laury Zioui een groot aanhanger van labelproducten: zijn truffels tuber melanosporum komen uit Carpentras, zijn jonge koningsduifjes van Anjou uit Racan, zijn St Jakobsvruchten uit Dieppe, zijn gevogelte uit Bresse, zijn kalfsvlees uit Corrèze en zijn kreeft uit Bretagne, net als de wilde zeebaars en de meeste andere vis. Deze uiterst strenge selectie vormt het uitgangspunt voor een gemengde keuken met enkele Marrokaans-Spaanse accenten. De chef heeft duidelijk een voorkeur voor veloutés, emulsies en specerijen zoals de ras el hanout, die hij regelrecht uit Marrakech invoert.
De wijnrubriek vertrouwt de chef toe aan zijn echtgenote. Sinds Clos du Marmiton heeft Nadia zich vol overgave verdiept in dit onderwerp. Ze staat daarbij open voor nieuwigheden maar blijft verknocht aan de grote namen. Haar kennis en instinctief talent worden steeds verder verrijkt door talrijke huisdegustaties, want de reputatie van de zaak zorgt ervoor dat heel wat grote namen uit de Franse, Spaanse en Portugese wijnbouw maar al te graag hun producten komen voorstellen.
Aanvankelijk waren de Rhône en de Roussillon lange tijd haar favorieten, maar Nadia heeft intussen ook een grote waardering opgebracht voor de Bourgognewijnen, en ook wijnen uit Spanje of Griekenland deden hun intrede op de kaart. Neem nu bv de Foloï Rhoiditis die ze serveert bij een velouté van kievitsbonen en truffel, een gegrilde eendenleverpastei of de Terras Gauda Rias Bauxas 2005 voor de Sint-Jakobsnoten uit Dieppe, Chinese kool en Lyonese worst met pistache, truffel en een emulsie van krab.
LEveil des Sens rue de la Station 105 6110 Montigny-le-Tilleul tel 071-71 96 92
www.eveildessens.be
Toch waren we bij de degustatie niet echt enthousiast, een aantal tekortkomingen werpen enige schaduw op de sterrenschittering die door Michelin nochtans voor 2007 werd bevestigd.
|