Redactie
Medjugorje België en Nederland
Chris De Bodt
(1958 - 2012)

medjugorjebn@gmail.com

Patty De Vos
Kasteelstraat 81
9180 Temse
België
patty.de.vos@hotmail.com

Dr. Guy Claes
Platanendreef 40
8790 Waregem
België
gclaes@scarlet.be

Henk
Twan Vereecken
Geertrui Schonken
Veerle De Caluwé
Anne Van Der Sloten
p. Alfons J. Smet
Broeder Joseph
Zoeken in blog

Medjugorje 2015 Medjugorje 2014 Medjugorje 2013 Medjugorje 2012 Medjugorje 2011 Medjugorje 2010

 

Voorlopig worden enkel de boodschappen gepubliceerd.
27-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuws m.b.t. het blog
Beste lezers,

Voorlopig worden enkel de boodchappen gepubliceerd.

26-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Overlijdensbericht

Beste lezers van het blog Medjugorje België – Nederland,

Het is met diepe droefheid dat ik u het onverwachte overlijden moet melden van onze blogbeheerder Chris De Bodt. 

Chris  heeft zich jarenlang ingezet om dit blog te laten uitgroeien tot wat het vandaag is: één van de meest complete blogs over Medjugorje en overige christelijke berichtgeving.  Het blog  was het geesteskindje van Chris, en ik ben blij dat ik eraan kunnen meewerken heb, net zoals alle andere medewerkers.

Hoe het  nu verder moet met het blog is nog onduidelijk. Ik vrees dat niemand van ons het gigantische werk van Chris zomaar kan verder zetten.  Wij zullen dit onderling bespreken en een definitieve beslissing zal in de loop van de maand januari op dit blog meegedeeld worden.

 

Mogen wij u vragen Chris in uw gebeden te gedenken.

Bedankt Chris, voor al het goede dat je ons gegeven hebt.

 

Rust in vrede.

 



 



 


25-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.25 december 2012
25 december 2012: Kerstmis

Maandelijkse boodschap van Onze Lieve Vrouw aan Marija Pavlovic voor de hele wereld
:

Maria verscheen met het Kindje Jezus in haar armen. Ze gaf geen boodschap.
Het Kindje Jezus begon echter te spreken en zei: "Ik ben uw vrede, leef volgens Mijn Geboden!".

Maria en het Kindje Jezus zegenden de aanwezigen met het kruisteken.


Jaarlijkse boodschap van Onze Lieve Vrouw aan Jakov Colo:

Lieve kinderen.  Geef me uw leven en geef u volledig aan mij over, opdat ik u zou kunnen helpen om mijn moederlijke liefde en de liefde van mijn Zoon voor u te kunnen verstaan.  Mijn kinderen, ik bemin u met een onmetelijke liefde en vandaag, op een bijzondere wijze, op deze dag van de geboorte van mijn Zoon,  verlang ik ieder van u in mijn hart te ontvangen en uw leven aan mijn Zoon te offeren.  Mijn kinderen, Jezus houdt van u en geeft u de genade te leven in Zijn barmhartigheid. Vele van uw harten zijn echter gegrepen door de zonde en leven in de duisternis. Daarom, mijn lieve kinderen, wacht niet !  Zeg nee aan de zonde en geef uw hart over aan mijn Zoon, want enkel zo zult ge in staat zijn om de barmhartigheid van God te beleven en u, met Jezus in uw hart, te begeven op de weg van het heil !


20-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.20 december 2012

20 december 2012

1. Medjugorje: interview van Mirjana Dragicevic door Janice T. Connell [deel 9]

We ontvangen allemaal grote genaden door Medjugorje

Janice: De Gospa zei dat Ze in Medjugorje zou voltooien wat Ze in Fatima gestart was.  De reacties van de autoriteiten, zowel de burgerlijke als de kerkelijke, waren quasi identiek als degene van Fatima en Lourdes m.b.t. de beweringen dat de Gospa in Medjugorje verschenen was.  Altijd werden dezelfde argumenten gemaakt – dat de zieners het hele verhaal uitvonden en dat ze leugens vertelden, dat ze verteld werden om zo te handelen; dat ze duidelijk ziek waren… Waarom dergelijke reacties ?

Mirjana: Ik heb het graag dat de Kerk voorzichtig omspringt omdat er veel verschijningen in de wereld worden gerapporteerd, en uiteindelijk bleek dan dat ze niet authentiek waren.  Ik was nooit bezorgd over het feit dat de Kerk wacht en de feiten onderzoekt omdat ik weet wat ik zie.  Als mijn Kerk bewijst wat ik zie, dan zal de Kerk bewijzen wat ik zie.  Wat ik er ook van denk, ik zeg  bij mezelf: Mijn liefste Gospa, ik doe wat U van me vraagt; de Kerk en het priesterschap – dat is Uw verantwoordelijkheid.  U weet wat u daaraan moet doen, ik laat het over aan U; U gidst hen.  Ik laat onze Hemelse Moeder dit oplossen; Zij zal daar voor zorgen.

In het begin was het moeilijk voor mij te ervaren dat mensen ons niet geloofden en dat ze zegden dat we alles uitvonden.  Geleidelijk aan stopte dit maar ik voel medelijden voor degenen die voortdurend zo denken en voelen; die voortdurend zich afvragen of dit al dan niet waar is; terwijl de Gospa Haar hand uitstrekt om ons naar de redding te leiden.  Waarom verliest u tijd?  Ik vroeg me dikwijls af: Waarom zou ik zo ’n leugen uitvinden? Als ik loog, zou dit van mij een abnormale persoon maken.  

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 68]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni: de zesde dag

Vr. Janko: En wat zei Onze Lieve Vrouw?

Vicka: Zij heeft twee of drie keer herhaald: Dat zullen jullie kunnen, mijn engelen. Weest niet bevreesd. Jullie zullen alles verdragen! Zij voegde er aan toe: Jullie moeten geloven en vertrouwen hebben in mij.

Vr. Janko: Wat gebeurde er verder?

Vicka: Op die dag hebben wij voor het eerst gebeden voor een zieke. Het was een heel klein jongetje. De vader hield het in zijn armen. Het kindje leek stervende. Zijn hoofdje viel opzij op de linkerschouder van de vader. Het zag er werkelijk heel erg ziek uit.

 Vr. Janko: En toen?

Vicka: De vader heeft Onze Lieve Vrouw gesmeekt om het kindje te zegenen: Vragen jullie het aan Onze Lieve Vrouw, zei hij.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

6. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 261]

Heilig steeds de Dag des Heren

In zijn Evangelie vertelt de Heilige Johannes ons dat, toen velen van hen die Christus waren gevolgd, Hem het mysterie van de Eucharistie hoorden verkondigen, ze nog weigerden in Hem te geloven, er aanstoot aan namen en de Heer achterlieten? Toen zei Jezus het volgende tot hen: “Ergeren jullie je hieraan? Maar als jullie nu de Mensenzoon zouden zien opstijgen naar waar hij eerst was? De Geest maakt levend, het lichaam dient tot niets. Wat ik gezegd heb is geest en leven. Maar sommigen van jullie geloven niet.” Jezus wist namelijk vanaf het begin wie er niet geloofden en wie hem zou uitleveren. “Daarom heb ik jullie gezegd,” zei hij, “dat iemand alleen bij mij kan komen als het hem door de Vader gegeven is.”

Toen trokken veel leerlingen zich terug en gingen niet verder met hem mee. Jezus vroeg nu aan de twaalf: “Willen jullie soms ook weggaan?” Simon Petrus gaf antwoord: “Naar wie zouden we moeten gaan, Heer? U spreekt woorden die eeuwig leven geven, en wij geloven en weten dat u de heilige van God bent.” Jezus zei: “Ikzelf heb jullie alle twaalf uitgekozen, en toch is een van jullie een duivel.” Hiermee doelde hij op Judas, de zoon van Simon Iskariot, want hij, een van de twaalf, zou hem uitleveren. [Joh. 6: 61-71]

Dit gedeelte uit het Evengelie toont ons dat er van bij de prille aanvang reeds afvalligen waren in God kerk, die niet geloofden, ontrouw waren samen Jezus achterlieten. Ze verlieten God om te bezwijken voor de verleidingen van de trots, de gierigheid, de zonden van het vlees, de duivek en de wereld. Ze hielden niet van de woorden die Jezus zei: “Het is de geest die leven geeft, terwijl het lichaam tot niets dient.” Tot wat dient het vlees als de geest het verlaat? Laat ons naar een begraafplaats gaan en naar de graven kijken: zij zullen ons het antwoord geven!

Maar dit antwoord is nog steeds onvolledig. Een dag zal komen dat deze lichamen, tegen dan vergaan tot as, moeten opstaan voor het eeuwige leven en opnieuw zullen verenigd worden met de zielen die hen in het leven bewoonden, naar dezelfde bestemming als voor de ziel na de dood; volgens ieders verdiensten en werken, verzameld in dit leven. Dit is waarom Jezus Christus ons vertelt dat het vlees tot niets dient, omdat het de geest is die het leven geeft. En de woorden die Hij sprak waren inderdaad “geest en leven” op elk vlak, voor hen die in Hem geloven en Hem volgen. De Heilige Petrus antwoordde: “‘Naar wie zouden we moeten gaan, Heer? U spreekt woorden die eeuwig leven geven?” [Joh. 6: 68]

Zoals de apostel, moeten we in Christus geloven en verenigd blijven met Hem, in de persoon van Zijn opvolger, de Heilige Petrus, de paus en bisschop van Rome, en met gem zeggen: “En wij geloven en weten dat u de heilige van God bent.” [Joh. 6: 69] En als we zien dat anderen afvallen, moeten we meer dan ooit staan voor een sterk geloof, verenigd met Christus, in de persoon van Zijn vertegenwoordiger, de Paus, en het ware Hoofd van de ene en ware Kerk van God, gesticht door Jezus Christus. Hij is nog steeds aanwezig en zal met ons zijn tot het einde der tijden: “ik ben met jullie, alle dagen, tot aan de voltooiing van deze wereld.” [Mat. 28: 20]

Dit is de deur van de redding die God voor ons heeft geopend, en de wijze waardoor we tot Hem zullen gaan: Christus en Zijn Kerk. We zijn leden van Christus’ Kerk, we maken deel uit van de Vergadering van Christus. En zondag is de dag, aangeduid door God, voor alle leden van het Mystieke Lichaam van Christus, die de Kerk vormen om samen in vergadering bijeen te komen!

Ave Maria!

Vertaling: Chris De Bodt

7. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 184]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

Nabeschouwing
 

   Terwijl Ivan en Dimitri hem echter openlijk verachten, wordt Alexei daarentegen monnik en denkt de haat voor het vlees te vermijden door te zoeken naar het spirituele en een “geestelijke vader” zoals Starets Zozima.  De monnik geeft hem echter de meest belangrijke les in  sterven :  zijn lichaam begint onmiddellijk een stinkende geur te verspreiden.  Aanvankelijk is Alexei hierdoor geschokt en kwaad, maar dan leert hij de grote les : Zelfs deze heilige is gemaakt van vlees, zoals zijn vader.  Hij verlaat de kamer, barst uit in onweerstaanbare tranen en, die nacht, terwijl hij zich op de grond werpt, omhelst hij de ganse Schepping.  Hij begrijpt dat geloof in Christus geen vlucht is in het geestelijke, maar de zekerheid van de enige God, die het menselijk vlees aangenomen heeft en wiens lijden het bezwarend gewicht van de gevallen natuur heeft overstegen, die door Zijn mirakelen Zijn heerschappij heeft getoond over de Schepping, over de  ziekte en door de Verrijzenis, zelfs over het bederf van het vlees. De Verrezen Jezus is het begin van een “nieuwe Schepping”, die niet langer onderworpen is aan de heerschappij van de dood. 

 

   Alexei begrijpt dat de bestemming van de mens niet de duistere en hopeloze ontbinding is van het vlees, en zelfs niet enkel de “redding van de ziel “, maar de verheerlijking en de “vergoddelijking” van ons ganse wezen.  En hij begrijpt dat deze kracht binnengetreden is in de geschiedenis en dat deze nieuwe geschiedenis reeds begonnen is met Christus en met het eerste schepsel, dat reeds deze verheerlijking van het vlees beleeft, deze eeuwige jeugd, deze schoonheid, die niet bezoedeld is en niet voorbij gaat : Maria, Zij, die met lichaam en ziel in de glorie van de  Hemel opgenomen is.

 

   Haar aanwezigheid bij ons, in deze, onze tijd, is zo constant dat ze ons toelaat haar mysterieuze en fascinerende schoonheid te beschrijven.  De kinderen van Medjugorje (en ook andere zieners) beschrijven haar zo : “ Ze is een prachtige vrouw, van ongeveer 18 jaar, ongeveer 1 meter zeventig groot, een slanke figuur, golvend, zwart-kastanjebruin haar, opvallende blauwe ogen (een buitengewoon blauw, dat op aarde niet bestaat), delicate, fijne wenkbrauwen. Haar gelaat is mooi, wat blos op de wangen, een smalle en mooi gevormde neus. Er is een licht dat Haar altijd vergezeld en uit haar straalt. Ze is het mooiste schepsel dat ooit werd gezien.  Haar stem is harmonisch, zoals men zich niet kan voorstellen. Ze is van een verblindende schoonheid, “zo aantrekkelijk” vertelde Melanie van La Salette, “dat het me deed smelten”, zoals “haar blik, zo zacht en doordringend”.  Dit wonderbare kind is de Koningin van de Hemel en van de aarde.  Haar schoonheid spreekt ons allen over de echte wereld, waarvoor we bestemd zijn.  Haar eeuwige jeugd is een voorbode van de vernietiging van de dood en de aankondiging van de uiteindelijke gelukzaligheid.

 

   Vandaag maken Haar aanwezigheid bij ons, Haar goedheid, Haar moederlijke bijstand, Haar oproepen en ook Haar profetieën Haar werkelijk tot de Moeder van Barmhartigheid.  Ze werd naar ons gezonden omdat Jezus zelf zijn Barmhartigheid wil doen kennen, bijzonder in onze tijd.  Zoals Hij toevertrouwde aan de Poolse mystica, de Heilige Zuster Faustina Kowalska :

 

Ik verlang dat mijn priesters mijn grote Barmhartigheid voor de zielen van de zondaars verkondigen. De zondaar mag niet vrezen tot Mij te naderen.  Zelfs als een ziel als een lijk zou zijn in ontbinding, als er menselijk gesproken geen remedie meer is, dan is dit voor God niet zo. De vlammen van Barmhartigheid verteren Mij en ik wil ze zenden naar de zielen van alle mensen. Ik ben al liefde en barmhartigheid. Een ziel, die haar betrouwen in Mij stelt, is gelukkig, omdat Ikzelf zorg zal voor haar.  Geen enkele zondaar, zelfs als hij een afgrond zou zijn van verval, zal mijn Barmhartigheid kunnen uitputten omdat hoe meer men er uit put, des te meer ze groeit. Mijn dochter, hou niet op mijn Barmhartigheid te verkondigen. Als ge dat doet, zult ge verfrissing brengen voor mijn Hart, dat verteerd wordt door medelijden met de zondaars.  Hoe pijnlijk wordt ik gewond door het gebrek aan vertrouwen in Mijn goedheid.  Ik heb de ganse eeuwigheid om te straffen, maar nu verleng ik de tijd van Barmhartigheid voor hen. En al waren zijn zonden zwart als de nacht, zo zal toch de zondaar, die tot Mij komt, die tot mijn Barmhartigheid vlucht, Mij verheerlijken en mijn Lijden eren. In het uur van zijn dood zal Ik hem verdedigen met diezelfde glorie. Als een ziel mijn goedheid looft, siddert de Satan er voor en vlucht in de diepten van de Hel.  Mijn Hart lijdt er onder dat zelfs de Mij toegewijde zielen mijn Barmhartigheid  niet kennen en Me met wantrouwen behandelen.  Hoe diep doet dit Mij pijn ! Als ge Mijn woorden niet gelooft, geloof dan ten minste Mijn wonden !

ANTONIO  SOCCI       (Sienna 1959)

Was als journalist en essayist correspondent voor het weekblad Il Sabato  en was de directeur van 30 Giorni. Hij was onderdirecteur van de Rai Due, waarvoor hij het programma “Exalibur” samenstelde en waarvan hij de gastheer was.  Actueel leidt hij voor de Rai  de School voor radio-journalistiek in Parugia.  Hij werk ook mee aan de dagbladen Libero en Il Foglio.  Hij publicerde, onder andere,  I nuovi perseguitati  [De nieuwe vervolgden] (Piemme, 2002, Uno strano cristiano Êen eigenaardige Christen] (Rizzoli, 2003), Il segreto di Padre Pio [Het geheim van Pater Pio] (Rizzoli, 2066), en ook Indagine su Gesù [Een studie van Jezus] (Rizzoli, 2008).

Einde

Vertaling: Dr. Guy Claes



9. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 178]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Terugkeer naar Galilea. Een dodenopwekking. Magdalena.

Jezus te Kafarnaüm

Van avond, heden, zondag, begon een feestdag te Kafarnaüm wegens de dood van een man die in strijd met de Wet beelden in de tempel had willen laten plaatsen.

18 februari. Jezus is heden een tijdlang bij zijn Moeder geweest en de overige tijd heeft Hij te Kafarnaüm geleerd. Er waren daar wederom vele zieken aangebracht en Hij genas er vele van. Ook gezantschappen uit meer andere steden waren Hem daar weer komen uitnodigen om tot hen te komen. Doch ditmaal waren er ook, naar ik zag,zeer boze Farizeeërs aanwezig. Zij spraken Hem tegen en vroegen wat uit dit alles ten slotte zou worden. Zij stelden het voor als was het hele land om zijnentwil in oproer. Zij maakten Hem er een verwijt van dat Hij zich in het openbaar als Le­raar opwierp en dagelijks meer aanhangers won. Doch Jezus stond hun dapper te woord met de stellige verzekering dat Hij voortaan nog openlijker zou handelen en prediken.

Des avonds begon een feest (vastendag) ter gedachtenis aan de verdelging van de stam Benjamin door de overige stammen tot straf van een schanddaad. Ik zag dat die dag in het gewest Fasaël, waar Jezus onlangs de dochter van Jaïrus opgewekt heeft, alsook in Aroema, Giba of Gibat, waar de moord gepleegd werd, bijzon­der streng onderhield. Juist in die gewesten immers hadden die gebeurtenissen (het ver­krachten, het in stukken snijden der vrouw, de oorlog) plaats gehad. Daar zag ik de vrouwen een zekere offerande brengen en vooral de vasten nauwgezet onderhouden.

10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 484]

Publius Petronius

Onlusten in Judea

10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 483]

Publius Petronius

Onlusten in Judea

Daarop trok Petronius met twee van de vier in Syria gelegerde legioenen -een teken dat hij hevig verzet verwachtte - naar Ptolemaïs, aan de grens met Judea. Een grote groep Joden kwam echter vanuit Jeruzalem en de omliggende gebieden naar Ptolemaïs om bij Petronius te protesteren tegen de uitvoering van Caligula's bevel. Zij verklaarden liever te willen sterven dan de ontwijding van de tempel te moeten aanzien. Mogelijk mede door bemiddeling van de Joodse aristocratie besloot Petronius de uitvoering van het bevel uit te stellen tot hij in Tiberias overleg had gevoerd met de Herodianen. Volgens Philo schreef Petronius in deze periode een brief aan Caligula om hem op de hoogte te stellen van de vertraging in de voortgang van de uitvoering van zijn orders, waarop Caligula hem aanspoorde door te gaan met de uitvoering ervan.

In de voor- of nazomer van 40 kwam Petronius in Tiberias aan en voerde hij overleg met Aristobulus (de broer van Herodes Agrippa) en Chelkias Alexas, die eveneens tot het Herodiaanse hof behoorde. In Tiberias wachtte hem echter opnieuw een grote menigte, die vooral bestond uit Galileese boeren, die dreigden niet weg te gaan tot Petronius zou terugkeren naar Syria, ondanks dat het oogsttijd was. Volgens Josephus duurde deze patstelling veertig dagen. Onder de dreiging van de sociaal-economische ontwrichting die dit met zich mee zou brengen, besloot Petronius Caligula een brief te schrijven met het verzoek zijn voornemen in te trekken.

Vertaling: Broeder Jozef


19-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.19 december 2012

19 december 2012

1. Medjugorje: interview van Mirjana Dragicevic door Janice T. Connell [deel 8]

We ontvangen allemaal grote genaden door Medjugorje

Janice: Als u al de bedreigingen jegens u beschouwt en al de vreselijke woorden die aan u werden gezegd, was het moeilijk?  Hoe kon u dit allemaal verdragen?

Mirjana: Ik was bekwaam dat allemaal te verdragen door het gebed.  Ik voelde medelijden met al die mensen.  Terwijl ze vloekten, me bedreigden en schreeuwden naar mij; zij traden op als acteurs zoals je in de films ziet – ze speelden de goede en de slechte --; ervaarde ik de op één of andere manier hoe met ze om te gaan en hoe te reageren.   Terwijl ze hun rol speelden, dacht ik bij mezelf: Mijn Heer, hoe ongelukkig moeten deze mensen zijn; hoe rusteloos moeten ze zijn, hoeveel pijn moeten ze in hun binnenste dragen.  Ik voelde dat enkel ongelukkige mensen zo kunnen handelen tegenover anderen, dus bad ik met mijn hart voor hen.  Ik bad God opdat ze vrede zouden mogen vinden omdat als ze vrede zouden vinden, zij ook zouden veranderen en begrijpen.  Ik was nooit in staat hen te haten, nooit.

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 67]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni: de zesde dag

Vr. Janko: Wat hebben jullie haar verder nog gevraagd?

Vicka: Wat zij verwacht van deze mensen, die gekomen zijn in doornstruiken en hitte, zonder te drinken of te eten. Ik had medelijden met deze mensen.

Vr. Janko: Maar wat heeft de H. Maagd daarop geantwoord?

Vicka: Er is slechts één God en één geloof. Laten de mensen krachtig geloven en niets vrezen.

Vr. Janko: Wat nog meer? 

Vicka: Wij hebben haar gevraagd: Zullen wij de vervolgingen kunnen verdragen die ons zullen overkomen omwille van haar?

Verzorgd door Veerle De Caluwé

6. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 260]

Heilig steeds de Dag des Heren

Christus is de ware eeuwige Priester van het Nieuwe Verbond en ieder van ons die met Hem verenigd blijft, deelt in Zijn Priesterschap op het gebied waar we door door God zijn geplaatst. Wij allen, verenigd in hetzelfde geloof, dezelfde hoop en dezelfde liefdadigheden, vormen samen het Volk van God, door de Heilige Schrift omschreven als een priesterlijk volk. In zijn eerste brief, zegt de Heilgie apostel Petrus tot ons: Maar u bent een uitverkoren geslacht, een koninkrijk van priesters, een heilige natie, een volk dat God zich verworven heeft om de grote daden te verkondigen van hem die u uit de duisternis heeft geroepen naar zijn wonderbaarlijke licht.

Eens was u geen volk, nu bent u Gods volk. Eens viel Gods ontferming u niet ten deel, nu wordt zijn ontferming u geschonken… [1 Petr. 2: 9-10] … en laat u ook zelf als levende stenen gebruiken voor de bouw van een geestelijke tempel. Vorm een heilige priesterschap om geestelijke offers te brengen die God, dankzij Jezus Christus, welgevallig zijn. [1 Petr. 2: 5] Het is in het doopsel dat we de priestelijke waardigheid verkrijgen, in de deugdzaamheid waarmee we geestelijke opofferingen kunnen brengen: al het goede werk van een Christen, de wonderen van God bekend maken, alle de gebeden waarmee we bepaalde verzoeken doen of dank geven, geschonken door onszelf en onze naasten, de getuigenis van een heilig leven, de zelfopoffering en het gave van onszelf ten diensten van de anderen.

We moeten er ons bewust van zijn dat we deelgenoten gemaakt zijn van het Priesterschap van Christus om zo mee te werken aan Zijn werk van Verlossing. De volbrenging van deze wil zal ons helpen om eerzaam de voorschriften rond de naleving van de Zondag te waarderen als een verplichting, door de studie van de wetten en de waarheid van God, zodat we in ons dagelijks leven zouden weten hoe we deze regels op elk vlak moeten toepassen en hoe we ze voor onszelf moeten nakomen om ze op deze wijze door te geven aan hen rondom ons, en boven alles aan hen die door de Hemel zijn toevertrouwd aan onze verantwoordelijkheid.

Als we, integendeel, de zondag louter doorbrengen in lichamelijke rust en vermakelijkheden, kunnen we dan zeggen dat we onze priestelijke opdrachten volbrengen uit eerbied voor hen die de Heer aan ons heeft toevertrouwd? Hebben we dan niet gefaald in het geven van het goede voorbeeld aan hen die ons zien? We mogen niet vergeten dat het apostolaat van het goede voorbeeld meer waarde heeft dan het woord, tenzij dit laatste duidelijk in daden wordt omgezet in ons daadwerkelijk leven. De Portugezen gebruiken hiervoor een mooi gezegde dat de waarheid is: “Woorden bewegen ons, maar voorbeelden zetten ons aan tot iets.” Met andere woorden: ons leven moeten in overeenstemming zijn met onze woorden.

Ieder van ons tot een groter of kleinere omvang, in welke situatie we ook ons bevinden, heeft een verantwoordelijkheid voor het goede van de anderen en de redding van hun zielen, door onze houding tegenover hen, door onze woorden, onze daden en onze gebeden die we doen voor hen, privé of openbaar, met hen en voor hen. We moeten anderen helpen om op het rechte pad te blijven: het pad van het geloof in Christus, de weg van de hoop en de liefde die ons allen verenigd in Christus, als Hoofd en de Leider van Zijn volk, de Kerk. Als wij dit niet doen, hoe kunnen we dan in wezen onze zondag opdragen aan de Heer?

Vertaling: Chris De Bodt

7. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 183]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

Nabeschouwing
 
Ik schreef enkele bladzijden van dit boek, terwijl ik op een terrasje zat in Toscanië. Boven mij wapperde, in de rode schijn van de zonsondergang, een Italiaanse vlag.  Een restant van de wereldkampioenschappen.  Hoe vlug waren de vlaggen, die wapperden aan de vensters, de terrassen en de bars, verbleekt.  Eens waren ze zo kleurrijk. Nu waren ze niet om aan te zien.  Sommigen ziet men verfrommeld en gekreukt door de wind, andere verbleekt door de zon, nog andere vervuild door de regen.  Het is niet te geloven hoe vlug die vlaggen ten onder gingen.  Al die vlaggen.  In geen tijd overdekt met scheuren, vuile vodden.  Van levende en triomfantelijke symbolen waren het in korte tijd trieste en kleurloze lompen geworden.  Dat is de onvermijdelijke gang van zaken voor de dingen van deze wereld. Ook voor dromen. Zelfs voor liefdes. Het is een universele verval.

Kleren raken gekreukt, het dagblad van gisteren is reeds vergeeld en onleesbaar, de met gouden graan bedekte velden worden in de herfst als steppen. Bloemen verwelken. “Als het rozen zijn, zullen ze verwelken” is de vernietigende opmerking van Montanelli.  Onverbiddelijk stof zet zich voortdurend op alles neer. Een huis lijkt sterk en robuust en nochtans, zelfs al is het een vesting, moet het voortdurend onderhouden worden, omdat alles veroudert, ontaardt  en vergaat. Alles neigt naar wanorde, alles vervalt en bederft.  Dat is een basisregel van  de fysische wereld.  Alles raakt uitgeput.

Meestal vermijden we hierover na te denken om niet te wanhopen. Maar het eerste dat achteruit gaat, dat vervalt en afbreekt is ons eigen lichaam.  In de tijdspanne van enkele jaren moeten  krachtige en harmonisch gebouwde en met fierheid ten toon gestelde jonge lichamen, zich gewonnen geven aan de wetten van de zwaartekracht, in de loop van de jaren verslijt het lichaam en verliest het zijn vorm.  Deze aarde roept het lichaam terug naar zich. Stof zijt ge en tot stof zult ge wederkeren.  En zo begint de kolossale inspanning voor een bestendige instandhouding.  Dat is de obsessie van dit idiote tijdperk. We kleuren ons grijzend haar, we laten onze vetlagen wegzuigen, we laten onze rimpels wegwerken, we gebruiken niet teveel vet, we laten de zakken onder onze ogen verwijderen.  Oneindige inspanningen, steeds opnieuw, duur, onvermoeibaar.  Alsof we elke dag een dam opwerpen, die de volgende nacht terug instort. En dan de bezoeken aan de oogarts, omdat we niet goed meer kunnen lezen zonder bril. En het haar dat uitvalt. En die terugkomende rugpijnen …

Men tracht (tevergeefs) op allerhande wijzen het verouderen tegen te houden. Men wil het moment voorkomen, zoals Goethe’s Faust, maar zelfs duizendjarige rijken verzwinden en herinneren ons aan het lot van ieder sterveling.  “Gans de wereld gaat voorbij, meestal zonder enig spoor achter te laten” zegt Leopardi. Dat is het juk van de gevallen natuur. Zelfs de jongeren investeren dagelijks bovenmenselijke inspanningen in afmattende, hoewel nutteloze, inspanningen tot behoud :  om zich in de gymzaal te “boetseren”, om zich te parfumeren en te bruinen.   Sukkelaars. Het is alsof men een zandkasteel bouwt of de naam van een geliefde schrijft in het zand aan de rand van de zee, een illusoire vlucht voor de tand van de tijd.  Tenslotte, het is de vleselijkheid van ons wezen dat ons schrik inboezemt.  Alles herinnert ons aan zijn voortdurende aftakeling. Zweten is een teken van de biologische degradatie, waarvan we het voorwerp zijn.  De geur van het lichaam zelf moet gebannen worden. Onze maatschappij is antiseptisch, zweten is verboden, lichamen mogen enkel parfums uitwasemen, er mag geen teken zijn van bederf.

Het meest “materialistische” en hedonistische tijdperk, dat het onze is, heeft in feite een afschuw van het vlees.  We zijn allen “Gnostici” zonder het te weten.  Dit is te merken aan de enorme groei in onze uitgaven voor cosmetica, aan de afkeer, die we hebben voor het ziekelijk lichaam, voor het lijdend vlees.  De storende Kruisiging door Grünewald, de meest dramatische in gans de kunstgeschiedenis, werd door de Duitse schilder geschilderd in de jaren 1400 voor de lijders aan melaatsheid en het “Antoniusvuur”, die wanhopig de kapel van het hospitaal in Isenheim vulden om te bidden en in het verwoeste vlees van de God-mens hun eigen tranen en hun eigen doodstrijd herkenden.

Tenslotte zijn enkel triomferende “materialisten” christenen.  Zoals Tertulianus zegt, “Het is Vlees dat vlees redt”.  In de Gebroeders Karamazov  vertelt Dostojevski het verhaal van een vadermoordenaar, die meer is dan een vadermoordenaar.  De oude Fyodor Pavlovich Karamazov, de vader van drie broers, is feitelijk het opperste toonbeeld van wereldse vleselijkheid, die afschuw wekt. Hij wordt beschreven als vulgair en gewelddadig, enggeestig en cynisch, een “miserabel bespottelijk man”. Lichamelijk is hij kaal, met een dikke neus, een brede mond en een dubbele kin.  Hij lokt een fysische afkeer uit bij zijn drie zonen.

Vertaling: Dr. Guy Claes

9. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 177]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Terugkeer naar Galilea. Een dodenopwekking. Magdalena.

Jezus te Kafarnaüm

17 februari. Hij week met enige leerlingen naar een gebergte, ongeveer een uur ten noord­oosten van Kafarnaüm tussen deze stad en de uitmonding van de Jordaan in het Meer. Daar zijn vele ravijnen,waarin Hij zich afgezonderd en gebeden heeft. De heuvel waarop Hij onlangs, toen Hij van de berg (der uitzending) bij Betanat kwam, met zijn leerlingen de schepen van Petrus en Zebedeüs op het Meer had gezien, is een zuidelijke uitloper van dit gebergte en zo ligt die heuvel nader bij het Meer dan het gebergte, waar Jezus zich nu bevindt.

De leer­lingen die bij Hem waren, daalden af naar de visserswoningen bij het Meer om over Jezus te vertellen. Andreas bleef in Kafarnaüm en richtte daar het woord tot de toegestroomde menigte, aan welke hij uitvoerig vele wonderen van Jezus vertelde. 's Avonds kwam Jezus terug naar de woning van zijn Moeder tussen Betsaïda en Kafarnaüm. Ook Lazarus, Martha en de overige vrouwen van Jeruzalem waren van Magdalum nog hierheen gekomen om afscheid te nemen en naar Jeruzalem terug te gaan. Jezus troostte hen over Magdalena en maande Martha, die zich overdreven bezorgd maakte, tot gematigdheid en vertrouwen aan. Magdalena was diep geschokt geworden, en toch zal zij nog op erge wijze hervallen. Zij had haar opschik nog niet afgelegd, maar verklaard dat het met haar stand in strijd zou zijn, even gering als de andere vrouwen gekleed te gaan.

10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 483]

Publius Petronius

Onlusten in Judea

Daarop trok Petronius met twee van de vier in Syria gelegerde legioenen - een teken dat hij hevig verzet verwachtte - naar Ptolemaïs, aan de grens met Judea. Een grote groep Joden kwam echter vanuit Jeruzalem en de omliggende gebieden naar Ptolemaïs om bij Petronius te protesteren tegen de uitvoering van Caligula's bevel. Zij verklaarden liever te willen sterven dan de ontwijding van de tempel te moeten aanzien. Mogelijk mede door bemiddeling van de Joodse aristocratie besloot Petronius de uitvoering van het bevel uit te stellen tot hij in Tiberias overleg had gevoerd met de Herodianen. Volgens Philo schreef Petronius in deze periode een brief aan Caligula om hem op de hoogte te stellen van de vertraging in de voortgang van de uitvoering van zijn orders, waarop Caligula hem aanspoorde door te gaan met de uitvoering ervan.

In de voor- of nazomer van 40 kwam Petronius in Tiberias aan en voerde hij overleg met Aristobulus (de broer van Herodes Agrippa) en Chelkias Alexas, die eveneens tot het Herodiaanse hof behoorde. In Tiberias wachtte hem echter opnieuw een grote menigte, die vooral bestond uit Galileese boeren, die dreigden niet weg te gaan tot Petronius zou terugkeren naar Syria, ondanks dat het oogsttijd was. Volgens Josephus duurde deze patstelling veertig dagen. Onder de dreiging van de sociaal-economische ontwrichting die dit met zich mee zou brengen, besloot Petronius Caligula een brief te schrijven met het verzoek zijn voornemen in te trekken.

Vertaling: Broeder Jozef



18-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.18 december 2012

18 december 2012

1. Medjugorje: interview van Mirjana Dragicevic door Janice T. Connell [deel 7]

We ontvangen allemaal grote genaden door Medjugorje

Janice: Was het toen dat u meer naar Medjugorje kwam?

Mirjana: Ik kwam maar de politie voerde me altijd terug naar Sarajevo.  Ik herinner me een zeer eng incident.  Zij vloekten, bedreigden me, zij tierden naar mij en, als ze me terug naar mijn appartement brachten, zei ik tot mijn moeder:”Mama, als je eens wist wat ik allemaal moet doormaken.” Mijn mama knipoogde naar mij met haar ogen om stil te blijven en niet te spreken, omdat het zou kunnen verergeren. Alles gaat voorbij. Als er iets van God komt, kan niemand dat stoppen. 

Janice: Was het moeilijk voor u om gescheiden te worden van de andere zien(st)ers?  Hoe gingen de verschijnngen voort?

Mirjana: Op een manier was het moeilijk maar niemand en niets is zo belangrijk als de Moeder van God.  Alleen Zij was belangrijk voor mij, wat Ze zei aan mij en wat ik verondersteld was te doen.  Het is aangenaam om bij de overige zien(st)ers te zijn maar voor mij was het belangrijker om bij Haar te zijn, Haar te zien.  Daarom was het dat ik niet terug wou naar Sarajevo.  Ik dacht dat, als ik Medjugroje verliet, Haar niet meer zou zien en dat de verschijningen zouden eindigen.  De rest was onbelangrijk.

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 66]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni: de zesde dag

Vr. Janko: En de Gospa?

Vicka: Zij glimlachte over haar hele gezicht. Het was wonderbaarlijk. Zij was blij. Ach nee, het is bijlange na niet voldoende om te zeggen: “blij”. Je kunt het onmogelijk uitdrukken! Zij keek naar de mensen, naar de velden, in de richting van de Krizevac, enz.…

Vr. Janko: En daarna?

Vicka: Ik herinner mij goed dat ik haar heb gevraagd: Onze Lieve Vrouw, tot wanneer zult U bij ons blijven?

Vr. Janko: En zij?

Vicka: Zij heeft geantwoord: Zolang als jullie willen, mijn engelen. Moet je je indenken: zolang als wij willen! Maar dat is: voor altijd! Wij hadden niet de moed om dát te zeggen. Maar niemand kan begrijpen hoe dat ons heeft gesterkt. Hoe kan iemand op het idee komen dat wij niet bereid zouden zijn voor háár in de gevangenis te gaan!... Te sterven! Te gaan naar… Het doet er niet toe wáár! 

Verzorgd door Veerle De Caluwé

6. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 259]

Heilig steeds de Dag des Heren

Als het zou gebeuren dat we merken dat sommige priesters hun weg lijken verloren te hebben of van het goede spoor zijn afgedwaald, laat ons dan niet verrast zijn! Ook zij zijn mensen en het onderwerp van zwakheid, zoals onszelf. In de loop der tijden, ontmoeten we velen die hun weg hebben verloren en ontrouw geworden zijn aan God en aan hun opdracht die door de Heer aan hen is toevertrouwd. Dit is een gegeven waarover God zelf klaagt en bedroeft over is: “En nu o priesters, dit gebod is voor jullie: Als jullie niet willen luisteren, als jullie niet in jullie harten wil leggen om eer te geven aan Mijn naam, dan zal Ik een vloek over jullie zenden en zal ik uw godsgaven vervloeken. Neen, ik heb hen reeds vervloekt, omdat het niet aan hun hart komt.

Zie, ik zal jullie nakomelingen afkeuren en mest over jullie gezichten verspreiden: de mest van jullie offeringen, en ik zal jullie verstoten van Mijn aanwezigheid. Zo zult u weten dat ik dit gebod tot u gezonden heb, dat mijn verbond met Levi voor altijd is. Mijn verbond met hem was een verbond van leven en vrede en Ik heb het hem gegeven, zodat hij zou vrezen, en hij vreesde Mij, Hij had ontzag voor Mijn naam. Ware bevelen waren in zijn mond en over zijn lippen kwam niets verkeerd. Hij wandelde me met in vrede en oprechtheid en het bekeerde velen van hun zondigheid. Want de lippen van een priester moeten kennis bevatten en de mensen moeten aanwijzingen zoeken uit zijn mond, want hij is de boodschapper van de Heer.”

God laat ons hier kennis maken met een priester die ontrouw was geworden en de figuur van een aandere priester die trouw bleef aan de opdracht die God hem had toevertrouwd. Het feit dat sommige priesters afvallen, betekent echter niet dat onze eerbied, onze achting en onze eerbied voor zij die volhouden mag verminderen. Integendeel, eerder dan de zwakheid van andere aan te halen zou met de verdiensten van de anderen moeten hoger inschatten. Daarom zouden we steeds met geloof moeten luisteren naar de priester, omdat hij het licht is van ons pad en de gids voor ons leven, alsmede een bron van kracht voor onze zwakheid.

Vertaling: Chris De Bodt

7. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 181]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

De omverwerping van de macht
 
 

   Een “investituur”, die geen enkele macht – noch klerikale, noch theologische, noch wereldse – kan betwisten, zelfs al is het voor de clerus moeilijk de vrije keuze van Maria  en van de H. Geest te aanvaarden en te erkennen dat ze enkel dienaars zijn en geen meesters van Gods werk.  Juist deze kinderen, in de ogen van de wereld zo onbetekenend, dat ze beledigd en bedreigd werden door de wereldlijke gezagsdragers en even onbelangrijk zelfs voor een bepaalde kerkelijke wereld, werden door de Madonna erkend als “priesters, koningen en profeten” en uitgezonden om hun immense en kostbare macht uit te oefenen.

 

   De priesterlijke macht : Als de Madonna hen uitnodigde “elke dag met godsvrucht de Rozenkrans te bidden om de vrede in de wereld te verkrijgen”, dan erkende ze in hen een immense macht, de macht van priesters, die rechtstreeks tot God kunnen spreken, toegelaten worden in zijn Aanwezigheid en aan  Hem hun eigen leven, dat ze heiligen, en de ganse wereld te offeren en op die manier de macht van God werkelijk te tonen. (Inderdaad, door het gebed kan men zelfs de vrede verkrijgen).  Het is een macht – zoals we in de geschiedenis kunnen zien – die zelfs een staatshoofd niet heeft.  Toch heeft iedere eenvoudige Katholiek ze door de genade van het Doopsel.

 

   Dan de Koninklijke macht : Als de H. Maagd deze kleine kinderen (waarvan er twee kort nadien sterven aan de Spaanse griep, zoals zoveel anderen) vraagt of ze hun lijden willen aanvaarden en het offeren “voor de bekering van de zondaars”, herkent ze in hen de Koninklijke macht, die Jezus had aan het Kruis. Van daar, gekroond door de pijnen van de doornen, op de houten troon, waaraan Hij genageld was, manifesteerde de Zoon van God zijn totale heerschappij over de wereld en de geschiedenis, de mens bevrijdend van de slavernij van de Boze. Het is een macht, die niet alleen het aangezicht van de geschiedenis en het leven van mensen kan veranderen, maar zich zelfs uitstrekt tot de volgende wereld en in staat is lijdende massa’s, ganse volkeren, te bevrijden. Het is de enige echte bevrijdingsbeweging die geluk brengt aan degenen die lijden. Tenslotte, regeren betekent dienen (in feite is Zij, die beschreven wordt als de “dienstmaagd van de Heer”, de Koningin van Hemel en aarde).

 

   Ten derde, de profetische macht . De Madonna geeft de kinderen het “geheim” dat hen echt profeten maakt in Bijbelse zin. Ze zijn dit echter boven al omdat ze gedoopt zijn door de macht die ieder gedoopte heeft om Christus te verkondigen aan de wereld en getuige te zijn van Hem tot het martelaarschap. Soms met charisma’s en bijzondere zendingen. Zo zegt de Madonna, bij voorbeeld, aan Lucia : “Jezus wil van u dat ge Hem dient door Mij bekend en bemind te maken. Hij wil de devotie tot mijn Onbevlekt Hart vestigen in de wereld”.

 

   Tenslotte. De woorden van de kleine Jacinta op haar sterfbed, zijn woorden van een profetes, vol van een  wijsheid, die niet van haar is : “Als ge moet spreken, verberg u dan niet. Zeg aan iedereen dat God ons genaden geeft door het Onbevlekt Hart van Maria, aan ieder, die er Haar om vraagt. Dat het Hart van Jezus wenst dat het Onbevlekt Hart van Maria naast het Zijne vereerd wordt. Moest ik in het hart van iedereen het vuur kunnen brengen, dat ik hierbinnen voel, dat me zo sterk het Hart van Jezus en het Hart van Maria laat smaken !”.

 

   Het is dus juist om te besluiten – uit de ingewikkelde geschiedenis van de niet verhoorde verzoeken van de Madonna van Fatima – dat ieder van ons, Christenen (niet alléén de Pauzen) verantwoordelijkheid dragen voor het lot van de wereld.  En het is dank zij de gebeden van de eenvoudigen dat de Madonna tot nu toe in staat geweest is de mensheid te beschermen, omdat zij Haar altijd hebben bemind als hun Moeder en hun hulp.

 

   Sinds de tijd van het Evangelie is Maria, Zij, die iedereen ter hulp komt, steeds bereid en barmhartig, Zij, die haastig is om te zorgen, die teder omhelst, die troost en heelt. Het is niet toevallig dat er voor Fatima de grote gebeurtenis van Lourdes was, waar de H. Maagd aan de moderne mensheid de oneindigheid toonde van haar medelijden met de lijdenden, de ontmoedigden en voor iedere mens.  De “mooie dame” uit Nazareth, moedig en zo zacht, is zij die iedereen altijd verdedigt. Zij, die zich in nederige stilte hult en enkel wenst dat de mensen haar Zoon zouden kennen. Zij, die leefde en letterlijk het lijden van de Zoon op zich nam, samen met Hem. Zij die dient. Zij, die de nood ziet en zich haast om te helpen, nog voor er van haar hulp gevraagd wordt. Zij, die nooit iemand verlaat, die gladstrijkt en tranen droogt. Zij die straalt van vreugde, de wonderen van God bezingend, Hij, Die barmhartig is voor ieder, Die de “nederigen verheft” en de “hongeren overlaadt met gaven”.  “Voor eeuwen is het nooit gehoord”, schrijft de H. Bernardus, dat iemand, die tot Haar zijn toevlucht nam, door Haar verlaten werd”. Ze verlaat nooit iemand.  “Het is nooit te laat”, zei Zuster Lucia, “zichzelf toe te vertrouwen aan het H. Hart van Jezus en het Onbevlekt Hart van Maria”.

Vertaling: Dr. Guy Claes



9. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 177]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Terugkeer naar Galilea. Een dodenopwekking. Magdalena.

Jezus te Kafarnaüm

15 februari.  Tegen de avond is Jezus voor de sabbat te Kafarnaüm aangekomen. Eerst bezocht Hij zijn Moeder. Nadat Hij hier onderrichtend had gesproken, nam Hij weer zijn in­trek in het huis dat aan de bruidegom van Kana toebehoort. Alle leerlingen waren hier verzameld.

16 februari. p zaterdag leerde Hij tot het einde van de sabbat. Men had uit alle hoeken van het land zeer vele zieken en bezetenen tot Hem gebracht en Hij genas de zieken in het openbaar vóór al zijn leerlingen en dreef de duivelen uit de bezetenen onder het stuwen van een steeds toenemende menigte volks.

Afgezanten van Sidon kwamen Hem hier verzoeken naar hun stad te komen en Hij beloofde het hun. Dan kwamen er ook afgevaardigden uit Cesarea-Filippi of Paneas, die Hem eveneens dringend naar hun stad ontboden. Tot hun troost beloofde Hij hun dit in de toekomst te zullen doen. Het gedrang nam zodanig toe dat Hij de zondagmorgen Kafarnaüm verliet.

10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 482]

Publius Petronius

Onlusten in Judea

In het najaar van 39 v.Chr. had zich in Jabne in Judea een incident voorgedaan, waarbij Joden een door Grieken gebouwd en aan de keizer gewijd altaar hadden neergehaald, omdat zij dit zagen als een uiting van blasfemie. Caligula reageerde daarop met het bevel dat in de tempel in Jeruzalem een beeld van Caligula - of mogelijk een beeld van Zeus met de trekken van Caligula -, zou worden geplaatst. Aangezien Petronius als legatus van Syria over legioenen beschikte (namelijk III Gallica, VI Ferrata, X Fretensis en XII Fulminata) werd hij, en niet de Marullus, de praefectus over Judea, die bovendien nog relatief jong en onervaren was, met de uitvoering van dit bevel belast.

Hoewel Flavius Josephus stelt dat Petronius zich haastte de opdracht van de keizer op voortvarende wijze uit te voeren, en Petronius inderdaad aan Fenicische kunstenaars in Sidon de opdracht gaf het beeld te vervaardigen, is het aannemelijker dat we van het voorzichtiger, meer diplomatieke beeld dat Philo van Petronius schetst moeten uitgaan. Vermoedelijk was Petronius zich bewust van de gevoeligheden die het plaatsen van een beeld in de tempel in Jeruzalem voor de monotheïstische joden met zich mee zou brengen. Volgens Philo belegde hij daarom een ontmoeting in Antiochië met Joodse leiders (waarbij we in elk geval aan vertegenwoordigers van de hogepriester Theophilus ben Ananus zullen moeten denken). Vermoedelijk hoopte hij dat zij de Judeese bevolking ervan konden overtuigen het keizerlijk bevel te accepteren, maar deze hoop bleek tevergeefs.

Vertaling: Broeder Jozef



17-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.17 december 2012

17 december 2012

1. Medjugorje: interview van Mirjana Dragicevic door Janice T. Connell [deel 6]

We ontvangen allemaal grote genaden door Medjugorje

Janice: Veranderde uw leven in Sarajevo rekening houdend met de vervolging van de zien(st)ers en hun ouders?  De media zeiden dat iedereen van jullie alles verzon en dat de autoriteiten eisten dat jullie daarover zouden zwijgen.

Mirjana: Het was gemakkelijker hier in Medjugorje want het was één natie  en iedereen was katholiek.  Alvorens de verschijningen plaats vonden, ging ik naar een klassieke middelbare school.  Zij werd beschouwd als de beste van haar soort in Sarajevo. Van zodra ik terug naar school ging, werd ik uitgesloten en de hele beproeving was vergezeld van lelijke woorden.  Mijn vader slaagde erin me naar een andere school te laten gaan, maar deze klas bestond uit al de andere studenten die uitgesloten werden uit de vijf andere klassieke middelbare scholen van Sarajevo.  U kan zich inbeelden hoe ik me voelde; de kranten stonden vol met vreselijke artikels over mij.  Ik las dat ik de kleindochter van een oorlogscrimineel was en dat de Gospa een verzinsel was uitgevonden door nationalisten.  Maar ik ben een gelovige en ik zie alle mensen graag van welk geloof ze ook zijn.  Dat is wat de Gospa ons leert; Zij zegt ons dat we allemaal broers en zusters zijn, dat we Jezus Christus in elke persoon moeten zien.  

Elke dag werd ik weggevoerd door officieren van het republikeins secretariaat van binnenlandse zaken.  Zij ondervroegen me.  Zij vroegen mij om een verklaring te schrijven en te ondertekenen dat E.H. Jozo Zovko de ganse gebeurtenis die in Medjugore plaats vond, had geveinsd.  Ik was overtuigd dat ik de waarheid moest vertellen en ik vetelde hen dat ik E.H. Jozo nog nooit had ontmoet.  Hij was op het einde van 1980 de parochiepriester geworden en in juni 1981 kwam ik tijdens de zomervakantie naar Medjugorje terwijl E.H. Jozo in Zagreb was.  Ik was vastberaden om hen te overtuigen dat ik E.H. Jozo niet kende, maar zij bleven dreigen en mij herhaaldelijk oppakken voor verdere ondervragingen.  Het was vervelend voor mij om aan het secretariaat van de school een verontschuldigingsbrief te geven, alsof ik een beruchte crimineel was.  

Ik had medelijden met degenen die mij ondervroegen en bedreigden.  Maar, door deze beproeving, hielpen mijn ouders mij veel.  Zij vertelden me om vastberaden de waarheid te vertellen, dat ze mij steunden en dat God ons zou helpen.  En inderdaad, dat gebeurde.  Hoe dan ook, ik was niet de enige met problemen.  Feitelijk konden mijn eigen problemen me  niet veel schelen.  Ik dacht altijd: Ik zie de Gospa en zo is het dat het moet zijn.  Dit stelde me gerust en het was moeilijk voor mij om mijn ouders en kleine broer te zien lijden en wenen.  

Mijn ouders ondergingen vervolgingen en bedreigingen dat ze zouden ontslagen worden, maar God hielp ons er doorheen.  Ik zag werkelijk Gods werk in alles.  Deuren waarvan ik dacht dat ze altijd zouden gesloten blijven, gingen plotseling open.  Wanneer ik dacht dat ik alleen was, was er altijd iemand om mij te helpen.  In al de dingen zag ik hoe de Moeder van God dingen deed door verschillende mensen.  

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 65]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni: de zesde dag

Vr. Janko: En daarna?

Vicka: Wij zijn neergeknield en begonnen te bidden.

Vr. Janko: En Onze Lieve Vrouw?

Vicka: Zij kwam bijna onmiddellijk daarna. Wij zijn met ons allen begonnen te bidden, te zingen… Wij hebben haar vragen gesteld enz…

Vr. Janko: Wat voor vragen?

Vicka: Ik herinner me dat ik heb gevraagd: Lieve Gospa, ( Gangbare benaming in Kroatië voor Maria, zoals Madonna in Italië), bent U blij al die mensen vandaag te zien?

Verzorgd door Veerle De Caluwé

6. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 258]

Heilig steeds de Dag des Heren

Als ons beleving van de zondagsmis beperkt blijft tot een louter onthouding van het werk, kunnen we met ons geweten niet zeggen dat we ons houden aan de geboden van God, daar we er slechts een gedeelte van onderhouden hebben, met name de rustdag, maar gefaald hebben in het deelnemen aan de toewijding tot de Heer op deze dag. God heeft ons niet geschappen als materiële dingen, er is ook een deel van ons dat spirutueel is, wat ons zoals God maakt: we kunnen denken, we hebben kennis, we kunnen vrij kiezen en beslossen en we zijn het resultaat van Gods gedachte, geschapen door Zijn Wil. Daarom moet onze lichamelijke rust gepaard gaan en geheiligd worden met het geestelijke element in ons.

Nog minder worden deze geboden geëerbiedigd door hen die deze dag enkel voor afleiding, vertier of tijdverdrijf aanwenden, want het zijn in het bijzonder deze dingen die zondig zijn. In dat geval wordt de dag, die zou moeten toewijd zijn aan God, een dag van zonde die God beledigt en de ziel verderft. Hierover vertelt de Heilige Schrift ons: “Neem de sabbat in acht, want het is voor jullie een heilige dag. Wie hem schendt, moet ter dood gebracht worden. Ieder die dan werkt, moet uit de gemeenschap gestoten worden. Zes dagen mag je werken, maar de zevende dag is het sabbat, een dag van volstrekte rust, die aan de Heer gewijd is. [Ex. 31: 14-15]

Zoals we zien, vereisen deze woorden van ons dat we deze dag van rust volledig toewijden aan de Heer. En dit gebod vraagt dat minstens een gedeelte van de dag zou ingevuld worden in ontmoeting met God, een ontmoeting waarin we rechtstreeks en bewust praten met de Heer, door middel van gebed, samen of individueel, de Heilige Mis bijwonen, het woord van God horen dat door de priester wordt gericht aan ons in de algemene vergadering van de gelovingen. Het was tot hen dat de Heer deze opdracht van het predikten van het woord tot ons en het begeleiden van ons op de weg naar de redding, toevertrouwde.

Vertaling: Chris De Bodt

7. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 180]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

De omverwerping van de macht
 
Het herkennen van de zending, die de Madonna werkelijk en persoonlijk vervult in onze tijd en openlijk verklaard in Fatima, werd gedeeld door twee belangrijke mensen van de Kerk, twee pauzen, die nauw hebben samengewerkt : Karol Wojtyla en Joseph Ratzinger. Deze laatste laat bij zijn commentaar  op Redemtoris Mater  geschreven door Johannes-Paulus II opmerken dat het niet alleen een meditatie inhoudt – zoals met de Mariologie van het verleden – over de “Voorrechten van de Moeder van God” of “Haar grote titels”. De nieuwigheid, door Paus Wojtila voorgesteld, gaat, volgens Kard. Ratzinger, niet om het beschouwen van de ”statische mysteries” van Maria, maar eerder om het door haar doorgegeven “begrijpen van de dynamische heilsgeschiedenis, die op ons betrekking heeft en gericht is op onze plaats in de geschiedenis, terwijl ze gaven schenkt en ons verzoeken doet. Maria verblijft niet enkel in het verleden”, schrijft de Kardinaal, “maar ook in de hoogte van de Hemel, in intimiteit met God en ze blijft aanwezig en actief in het huidig historisch moment. Ze is hier en nu actief. Haar leven is niet alleen achter ons gelegen, noch boven ons, Ze gaat ons voor, zoals de Paus voortdurend benadrukt. Ze legt ons het huidige historisch moment uit, niet met theorieën maar door te handelen en ons de weg te tonen, die voor ons ligt.

Als we deze woorden lezen, is het normaal te denken dat deze twee mannen van de Kerk juist Fatima voor de geest hadden. (Persoonlijk denk ik dat deze woorden ook voor Medjugorje gelden). Dit is de tijd waarin Petrus bijzondere bijstand krijgt van Maria als “gids” die “de weg toont”.  Precies over Fatima sprekend, zei Johannes-Paulus II dit in heel duidelijke bewoordingen. (En bijna letterlijk de H. Louis de Montfort citerend) : “Toen ik, door mijn verkiezing tot Paus, te maken kreeg met de problemen van de wereldkerk, bracht ik dezelfde overtuiging mee, te weten dat, zelfs in deze universele dimensie, de overwinning, als ze komt, zal komen door Maria.  Christus zal overwinnen bij middel van Haar, omdat Hij wenst dat de overwinningen van de Kerk in de hedendaagse, zoals in de toekomstige wereld met Haar zouden verbonden zijn”.

Zoals de H. Bernardus al zei in de Middeleeuwen : “Dat is de wil van Hem, die gewild heeft dat we alles zouden verkrijgen door Maria”.  De moderne tijden blijken er echter toe bestemd – tot razernij van de vijand in duizend verschillende vormen – het koningschap van Maria op een bijzondere manier te kennen. Precies omdat de Satan de mens grondig haat en zich in deze tijd angstaanjagend heeft losgemaakt, wil God als tegengewicht tegen hem een menselijk schepsel verheffen, het meest sublieme, het enig onschuldige, die Hij, boven de engelen, zelfs Koningin van Hemel en aarde kroont.

Inderdaad, “de hel haat Haar en beeft voor Haar” zegt de Heilige Maximiliaan Kolbe, paladijn van de Onbevlekte, die stierf in Auschwitz op 14 augustus 1941, slachtoffer van een van de moderne demonen,  die hij veroverde met zijn liefde voor Christus en zijn Moeder en daarom ook voor alle mensen.  “We kennen Maria nog niet, en om deze reden kennen we evenmin Christus zoals we zouden moeten”, legde Montfort uit.  Maria kwam inderdaad naar Fatima om onze ogen te openen voor de oneindige waarde van ons bestaan en voor het bloed van Hem, die het verlost heeft.  Eerst en vooral toonde Ze ons, gedurende een  ijzig moment, de Hel en herinnerde bijgevolg alle mensen aan het grote drama van hun vrijheid. Dan – zoals we gezien hebben – nodigde ze de “bedienaars” van Christus uit de “macht” te gebruiken die Christus hen gegeven heeft om te voorkomen  dat grote menigten voor altijd in gruwel  zouden verloren gaan.

Ze kwam echter ook om de macht te verheerlijken van eenvoudige Christenen en om hen op te roepen. Er wordt vaak gezegd dat dank zij het 2de Vaticaans Concilie de plaats van de leken erkend werd in een Kerk, die tot dan verstikt werd door het klerikalisme.  Maar, hoewel het Concilie een dispuut geopend heeft over regels en macht,  toch is het klerikalisme gebleven. En het werd niet begrepen dat het juist de Madonna was, die, nog voor het Concilie, de weg toonde in Fatima : Iets dat nog meer revolutionair was :  In een Kerk, die volledig beheerst werd door priesters en hiërarchische macht, verschijnt de Moeder van God aan leken.  Inderdaad, aan drie kinderen, die, buiten Lucia, nog niet eens hun Eerste Communie gedaan hadden, zoals ook het geval was met Bernadette in Lourdes. En de Koningin van Hemel en aarde, riep juist hen op tot de belangrijkste zending : De macht uitoefenen waar we voor bevoegd zijn door een eenvoudig Doopsel, dat elk menselijk wezen omvormt in een “priester, koning en profeet”.

Vertaling: Dr. Guy Claes9. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 176]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Terugkeer naar Galilea. Een dodenopwekking. Magdalena.

Magdalena had toegegeven aan hun smeken en was hen met vertoon van ijdele pracht hierheen gevolgd. Toen zij hier uit haar herberg door een venster (waarschijn­lijk van een bovenkamer) Jezus met zijn leerlingen door de straat zag komen en Jezus een doordringende blik op haar wierp, drong die oogslag zo diep in haar ziel, dat zij, wonderbaar getroffen, in beschaming en verwarring geraakte en in haar binnenste zo geschokt en overhoop gesmeten was, dat zij uit haar herberg in een gesticht van melaatsen liep. Dit was tevens een soort hospitaal voor bloedverliezende vrouwen en stond onder het bestuur van een Farizeeër. Zij vloog daarbinnen uit een overweldigend gevoel van haar ellende. De herbergverzorgers, die wisten welk leven zij leidde, spot­ten: "Daar is zij op haar plaats, bij melaatsen en bloedverliezende vrouwen."

Maar Magdalena was in een melaatsenhuis gelopen om zich te verootmoedigen: zo­zeer had de blik van Jezus haar overstuur gebracht, want zij had uit ijdelheid, om op een afstand van zo vele verachtelijke armen te blijven, zich in een voornamer her­berg dan de andere vrouwen begeven. Marta,Lazarus en de overige vrouwen zijn hier­op met haar naar Magdalum teruggereisd en hebben daar, waar ook een synagoge is, de volgende sabbat gevierd.

10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 481]

Publius Petronius

Syria

In 39 n.Chr. benoemde Caligula (die in 37 Tiberius als keizer was opgevolgd)Petronius als legatus Augusti pro praetore in Syria, als opvolger van Lucius Vitellius. Petronius bleef dit ambt tot 42 vervullen. Petronius moest in deze periode ernstige problemen in Judea het hoofd bieden, waarbij hij zich mild ten opzichte van de Joden betoonde, hoewel dit hemzelf [als we tenminste uitgaan van wat Flavius Josephus erover zegt] bijna het leven kostte. De gebeurtenissen uit deze jaren zijn zowel opgetekend door Flavius Joephus als door Philo van Alexandrië.

Vertaling: Broeder Jozef


14-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.14 december 2012
14 december 2012

1. Medjugorje: interview van Mirjana Dragicevic door Janice T. Connell [deel 5]

We ontvangen allemaal grote genaden door Medjugorje


Janice: Op de geboortedag van de H. Johannes De Doper, de 24ste juni, 1981, ging u en Ivanka een wandeling maken. Plotseling zag u een visioen van een dame met een kind. Als Ivanka zei dat ze de Gospa zag, geloofde u haar niet. Hoe is het mogelijk dat de Gospa hier aan ons verschijnt? Wanneer geloofde u voor het eerst dat dit echt de Moeder van God was?

Mirjana: Zoals ik vroeger al zei tot op dat moment. Ik wist zelfs niet dat de Gospa naar de aarde kon komen. Alhoewel ik elke avond de rozenkrans bad, en op zondag naar de H. Mis ging, wist ik niet dat zoiets kon gebeuren. Als Ivanka zei dat ze de Gospa zag, keek ik zelfs niet in de richting die ze aanwees. Ik zei zelfs op een onvriendelijke manier tegen haar:”Zeker, de Gospa heeft niets beters te doen dan jou en mij te bezoeken.” Onze ouders hadden ons geleerd volgens Gods geboden Gods naam niet op een verkeerde manier te gebruiken, en nu zei Ivanka dat ze de Gospa op de helling van de heuvel zag. Op dat moment was Ivanka volgens mij een zondares dus liet ik haar achter en wou terugkeren naar het dorp. Van zodra ik bij de huizen aan de voet van de heuvel kwam, voelde ik van binnen zo ’n sterk verlangen dat ik terug moést. Als ik terug ging, stond Ivanka nog altijd op dezelfde plaats. Dan zei ze:” Kijk nu alstublieft.” Dan zag ik de Vrouw in een lang grijs kleed die een Kind in Haar armen hield. Omiddellijk wist ik dat dat de Moeder van God was omwille van hetgeen mij overviel [de vreugde, de schoonheid] en zelfs mijn onbegrip over wat dit allemaal vandaan kwam, hoe was het mogelijk dat ik Haar kon zien. Ik twijfelde geen seconde, ik wist dat Zij het was.

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 64]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni: de zesde dag


Vr. Janko: Allicht. Ondanks de hitte, de vermoeidheid en al de druk die op jullie was uitgeoefend, dachten jullie alleen aan de H. Maagd.
Vicka: Ja, dat is zo. Niets zou ons hebben kunnen tegenhouden.

Vr. Janko: Waren er veel mensen te Podbrdo?
Vicka: Een enorme menigte. De mensen stonden opeengepakt. Sommigen schreeuwden, anderen huilden… Ongehoord!

Vr. Janko: Hoe zijn jullie er in geslaagd door die menigte heen te komen om naar boven te kunnen gaan?
Vicka: We hadden er wel moeite mee. Enkele mannen uit ons dorp gingen voor ons uit om voor ons een weg te banen. En boven op de heuvel hebben ze een keten gevormd rondom ons door elkaar bij de hand te houden. Als zij ons niet geholpen hadden, zou dat alles niet mogelijk zijn geweest.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

6. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 256]

Heilig steeds de Dag des Heren

Om aan al deze verplichtingen ten overstaan van God te voldoen, heeft de Kerk ons bevolen om de Mis volledig bij te wonen op zondagen en feestdagen. Hierbij mogen we ons niet beperken tot een loutere aanwezigheid, maar moeten we er actief aan deelnemen. Inderdaad, het is niet enkel de priester die de mis opdraagt: hij gaat voor en consacreert in de naam van Christus, maar alle gelovigen die verzamelt zijn rond het altaar moeten de offering beleven en meevieren. Wij moeten voorbereid zijn, antwoorden, bidden met de priester om tenslotte dichter bij het altaar te komen om zo uit de handen van de priester de Heilige Communie, het lichaam van Christus, te ontvangen.

Ik zeg dat het belangrijk is om voorbereid te zijn, omdat de waardigheid van het ontvangen van het lichaam van Christus van ons vereist dat ons geweten ens niet beschuldigt van een ernstige zonde. Als we ons in een staat van ernstige zonde bevinden moeten we eerst de absolutie ontvangen in het sacrament van de boete of de biecht, alvorens de Heilige Communie te ontvangen.

De viering van de Eucharistie is niet zomaar louter een plechtigheid waarbij we aanwezig zijn, het is een ware gebeurtenis waarin we de levende God, in de persoon van Zijn Zoon, ontmoeten en waarbij we Zijn Passie herinneren, zoals Hijzelf heeft gezegd: “Dit is mijn lichaam dat voor jullie gegeven wordt. Doe dit, telkens opnieuw, om mij te gedenken” en “ik ben met jullie, alle dagen, tot aan de voltooiing van deze wereld.” [Mat. 28: 20]

Met betrekking tot het geconsacreerde brood en de wijn, zegt de Heer ons: “Dit is Mijn Lichaam.” Als de Heer zegt: “dit is,” dan is het, en houdt het ook niet op te zijn, omdat het woord van God uitvoert wat het betekent. Door de verdienste van de woord, onder de vorm van het gewijde brood en de wijn, zijn het Lichaam en het Bloed van Christus aanwezig en dit gedurende de tijd dat ze aanwezig zijn in ons lichaam. Door de verdienste van het woord van God voltrekt zich het wonder van de transsubstantiatie. Hier moet ons geloof sterk zijn, omdat het gevoed en verlicht wordt door het woord van God, dat voor ons het licht en het leven is. We wandelen niet in de duisternis, we weten waar we heen gaan. We volgen de weg die de Heer voor ons het uitgetekend, wij volgen Hem die zei: “Ik ben de weg, de waarheid en het leven [Joh. 14:6]. Wij volgen Jezus Christus, het woord van God, het woord van de Vader.

Vertaling: Chris De Bodt

7. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 179]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

De omverwerping van de macht

“Ze is de mooiste persoon, die ik ooit gezien heb” bekent de kleine Francisco Marto aan iemand, die hem ondervroeg. Het wonderbare meisje, dat in werkelijkheid, volgens het getuigenis van de kinderen, een meisje was van tussen de 15 en de 18 jaar, verschijnt aldus [buitengewoon zacht en mooi] in alle moderne verschijningen. Wat betekent een zo diep theologisch en zo algemeen verstaanbaar teken [omdat ieder, die menselijk is, door schoonheid aangetrokken is?] Waarom wil God in deze moderne tijden in de geschiedenis doorbreken met deze openbare en profetische verschijningen, met deze “eeuwige jeugd”, deze absolute Schoonheid? Wat is het motief en wat is de verborgen boodschap?

Fatima is de meest sensationele, de meest openlijke en de meest “politieke” van alle moderne verschijningen. Het is het antwoord van de Hemel op een tweehonderd jaar lange revolutie en op de uiteindelijke poging, in de 20ste eeuw, om Christus uit te roeien uit het hart en de geschiedenis van de mens door de Kerk te vernietigen.

Kan men zeggen dat God in Fatima Zijn heel bijzonder plan voor deze, onze tijd, bekend gemaakt heeft? Ja, dit is benadrukt van in het begin met de verschijning van de engel aan de drie kinderen om hen voor te bereiden op de verschijning van de H. Maagd. “De allerheiligste Harten van Jezus en Maria hebben plannen van barmhartigheid voor u”. Daarna openbaart de H. Maagd hen zelf openlijk dit plan : “God wil in de wereld de devotie tot mijn Allerheiligste Hart vestigen”. En O.L.Vrouw laat weten dat, ondanks de doofheid van de mensen, de plannen van God altijd verwezenlijkt worden. In feite eindigt de Boodschap van Fatima met een feitelijke zekerheid : “Op het einde zal mijn Onbevlekt Hart triomferen”.

O.L.Vrouw kondigt dit aan na een reeks historisch-politieke profetieën. [Die, zoals we gezien hebben, allemaal uitgekomen zijn: revoluties, vervolgingen en oorlogen]. Daarom zal de door Maria voorspelde “triomf” een klinkende historische en zelfs culturele en politieke vanzelfsprekendheid zijn. Zoals de overwinning van Lepanto, maar veel groter.

We staan voor een profetie, die een radicale en buitengewone verandering van de wereld aankondigt, een omverwerping van de mentaliteit, die de moderne wereld beheerst, waarschijnlijk volgend op dramatische gebeurtenissen voor de mensheid. [Het Derde Geheim zou kunnen overeenstemmen met de gebeurtenissen, die vervat zijn in de “Tien geheimen” van Medjugorje, die tevoren zullen aangekondigd worden en waarvan de realisatie zal gebeuren in de nabije toekomst]. Een totale verandering in de moderne geschiedenis door de Harten van Jezus en Maria, die hier is aangekondigd. Verder krijgen de “verzoeken” van de Madonna tot de Kerk [zoals vlug zal opgemerkt worden] een veel duidelijker betekenis.

Ze herinneren de Paus aan de goddelijke macht, waarvan hij werkelijk de bewaarder is. Uit deze bladzijden komt misschien een streng oordeel naar voor over de keuzen van de Pauzen van de 20ste eeuw. De literatuur van de “Fatimisten” is, nog erger, dikwijls onverbiddelijk. Zijn we niet [hoewel op verschillende manieren] onbarmhartig en eenzijdig? Heeft het zin alleen en exclusief te focussen op Fatima, alsof elk pontificaat enkel moet beoordeeld worden op zijn antwoord aan de verzoeken van Fatima? Endeze verzoeken van de Moeder Gods, zijn ze niet geïnterpreteerd [door de Fatimisten en in deze bladzijden] op een te letterlijke en rigide manier, alsof God en de H. Maagd een haarklievende aandacht zouden vragen voor elk detail van hun verzoeken, als harde rechters op straffe van angstwekkende straffen?

Tenslotte, het is waar wat Pater Laurentin schrijft : “Nooit hebben de pauzen, op het niveau van de universele Kerk, zo ver gedreven geweest om te gehoorzamen aan het verzoek van een ziener”. In elk geval, dit is waar voor Johannes-Paulus II en Pius XII. Voor de anderen niet. En het is ook waar dat de woorden, betreffende de “bedienaars” van de Kerk, die niet luisteren naar de Hemel en handelen zoals de “Koning van Frankrijk” door Zuster Lucia gehoord werden tijdens een verschijning en daarom beslist gezaghebbend zijn. Nochtans was de zienster altijd door de Hemel aangespoord om te bidden en boete te doen voor de pauzen, en steeds van haar oversten te vragen wat de Hemel haar opgedragen had, terwijl ze steeds hun gezag en centrale rol erkende.

Van haar oversten vroeg ze nauwelijks een strikt respect voor al de bijzonderheden maar eerder een totale verandering van hart en van kerkelijke mentaliteit. Zo zou, bij voorbeeld, de toewijding van Rusland [volgend wat Lucia zegde] een immense gebeurtenis geweest zijn voor de ganse Katholieke Kerk, die in elke uithoek van de planeet zou deelgenomen hebben in een grote ritus van uitboeting en toewijding voor die ongelukkige natie terwijl ze zelf universeel zou toegewijd geweest zijn aan het Onbevlekt Hart van Maria. Wat buitengewoon is, is de overeenkomst tussen de profetie van Fatima en de “profetie” van de H. Louis Marie Grignon de Montfort, die providentieel (niet accidenteel) aan de ganse Kerk bekend gemaakt werd door Johannes-Paulus II, die van hem zijn spreuk overnam “Totus tuus”.

Hier is de treffende profetische ingeving van deze heilige uit de 17e eeuw:

"Door Maria begon de redding van de wereld, opnieuw door Maria zal ze haar vervulling krijgen. Bij de eerste komst van Jezus Christus was Maria haast onzichtbaar, zo dat de mensen, nog weinig onderlegd en verlicht over de persoon van haar Zoon, niet van de waarheid zouden afdwalen en zich te gevoelig en te hevig aan Haar zouden hechten. Dit zou zeker gebeurd zijn, als Ze gekend zou geweest zijn, omwille van de wonderbare bekoring die God gegeven had aan Haar uiterlijk. Het is bijgevolg waar, zoals Diogenes de Aeropagiet opmerkte, dat, toen ze leefde, Ze voor een godin zou genomen zijn omwille van haar verborgen charmes en de ongeëvenaarde schoonheid, die ze uitstraalde, als het geloof, waarin (de Kerk) zeer strikt was, het tegendeel niet had onderwezen.

Maar bij de tweede komst van Jezus Christus, moet Maria gekend zijn en geopenbaard door de H. Geest opdat Jezus Christus zou gekend, bemind en gediend zijn door middel van Haar … Daarom wil God, in deze laatste tijden Maria bekend maken en tonen, het meesterwerk van Zijn handen.”

Met bijna dezelfde woorden kondigt de Madonna van Fatima aan dat de tijd, door Montfort voorspeld, aangebroken is: “God verlangt in de wereld de devotie te vestigen tot mijn Onbevlekt Hart”, en na een groot conflict, dat overeenstemt met onze tijd : “Op het eind zal mijn Onbevlekt Hart triomferen.”

In 1973 merkte een Katholieke intellectueel en Frans academicus, als de grote Jean Guiton, in een studie over de verschijningen van Rue du Bac in 1830, op dat deze tijd van Maria gekomen is: “Een van de thema’s van Grignon de Montfort is dat de devotie tot Maria zou groeien naar het eind van de tijden toe, dat de vooruitgang van haar verering een teken zou zijn van het einde der tijden … Of we nu een crisis naderen zonder voorgaande, of we in de plaats op de drempel staan van een nieuwe groeifase in de Kerk, in elk geval is het mogelijk dat de “tijd van de H. Maagd” nabij is”. [Het is zeker indrukwekkend te bedenken dat enkel acht jaar later de verschijningen begonnen in Medjugorje, “de grootste post-conciliaire Katholieke massabeweging”.]

Vertaling: Dr. Guy Claes

7. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 280]

Hoofdstuk 14. De Paters van Sainte-Garde

De politieke toestand

De Spaanse oorlog voor opvolging, sporadisch sinds 1701, laaide weer op in 1707 en onze troepen werden vanuit Italië naar de grens van de Alpen gebracht waar ze verliezen ondergingen. Zo werd Suze onverwachts bezet en kwam het hoofdkwartier van maarschalk de Tessé naar Oulx. Zijn opvolger maarschalk de Villars werd ook bedrogen door vijandelijke aanvallen rond Genève en een plotse uitval op Exilles dat na driedagen bezetting viel, zodat onze troepen kampeerden in de winter 1708-1709 op Queyras en rond Briançon. Het Dagboek van Gap meldt troepenbeweging door de streek van Gap en de klachten van de consuls verplicht, niet alleen te talrijke troepen [tot 7 regimenten ineens] met veeleisende generaals te logeren, maar ook de trekdieren van de artillerie te voeden [200 ossen in oktober 1706]. De prijs van de waren steeg pijlsnel: het graan dat in Gap 44-46 kostte onder de 12,5 kg. in 1704 steeg naar 120 cent in april 1709 en 230 cent in juni, in zoverre dat het graan van het leger maar op het nippertje niet gepikt werd door de inwoners van Gap, dankzij de tussenkomst van de bisschop bij de gouverneur, graaf de Ventavon, die graan deed uitdelen op 6 juni. En vanaf 31 juli werden 7.500 kwintaal graan verdeeld over de dorpen van het baljuwschap Gap en 380 in de hoofdplaats, zodat de bevolking bedaarde.

Dit panoramisch zicht op de burgerlijke en religieuze gebeurtenissen toont aan dat in ieder geval de activiteit op Laus niet normaal kon verlopen in dergelijke woelige tijden en dat de onbekwaamheid van de nieuwe directeurs niet alleen verantwoordelijk is voor de genoemde ‘eclips van Laus’. Het is vanaf 1712 dat vredesonderhandelingen in januari opgestart de angstsfeer ontspanden en rond waren door het verdrag van Utrecht op 11 april 1713 ondertekend. Dit verdrag ruilde de valleien over Mont Genève met de mooie vallei van Barcelonnette die voortaan deel uitmaakt van het Franse koninkrijk.

Vertaling: Broeder Jozef

9. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 175]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Terugkeer naar Galilea. Een dodenopwekking. Magdalena.

13 februari. Jezus verliet Fasael, ging naar de Jordaan, voer er over, trok noordwaarts door Perea, kwam bij Soekkot weer op de westzijde van de stroom en richtte zich naar Jizreël. Dit geschiedde op woensdag,13 februari.

14 februari. De ziende is bijna stervend. Derhalve zijn wij haar nog veel verschuldigd voor het weinige dat zij boven gebrekkig vertelde en voort vertelt:

Heden donderdag, was Jezus te Jizreël, waar Hij preekte en vele wonderen deed,en dit onder een enorme volkstoeloop. Alle leerlingen uit Galilea waren Hem hier tegemoet gekomen: Nathanael Chased,Natanael de bruidegom, Petrus, Jakobus, Joannes, de zonen van Maria van Eleofas,enz. Zij waren allen hier.

Lazarus, Martha, Serafia en Johanna Chusa, die vroeger uit Jerusalem afgereisd waren, hadden Magdalena te Mnedalum bezocht en haar overhaald om mede te gaan naar Jizreël, ten einde die wondermens, die prachtfiguur, die zo wijze, welsprekende en innemende Jezus, wiens naam het land door op ieders lippen lag, ten minste eens te zien en indien het onmogelijk zou zijn Hem te horen.

10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 480]

Publius Petronius

In 29 benoemde Tiberius Petronius als proconsul van Asia, een ambt dat hij tot 35 zou bekleden, zoals blijkt uit verschillende inscripties en munten die ter plaatse gevonden zijn. Eind 35 of begin 36 werd Petronius teruggeroepen naar Rome, waar hij samen met de vier echtgenoten van de kleindochters van de keizer deel uitmaakte van het college dat na de brand die dat jaar in Rome had gewoed de schade moest taxeren, onder andere de schade aan het huis van [de latere keizer] Claudius, dat op staatskosten werd hersteld.

Vertaling: Broeder Jozef


13-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.13 december 2012

13 december 2012

1. Medjugorje: interview van Mirjana Dragicevic door Janice T. Connell [deel 4]

We ontvangen allemaal grote genaden door Medjugorje

Janice: Als u teruggaat naar  juni 1981 – toen u zestien was – kon u zich toen inbeelden dat de verschijningen zo lang zouden duren en dat ze zoveel veranderingen in onze parochie en de wereld zouden teweeg brengen?  

Mirjana: Toen, als de verschijningen begonnen, dacht ik enkel aan morgen en wanneer ik Haar terug zou zien.  Omdat Haar zien, betekende voor mij zoals in de hemel te zijn.  Telkens ik daarover spreek, geef ik altijd dit voorbeeld.  Ik heb twee dochters.  Zij zeggen dat de moederljke liefde, de liefde voor jouw eigen kind, is – met uitzondering voor de liefde voor God – de krachtigste liefde.  Hoe dan ook, als ik bij de Gospa ben, denk ik nooit aan mijn kinderen.  Daarom, tijdens die eerste dagen van de verschijningen, als ik nog niets wist van Lourdes of Fatima of zelfs dat de Gospa zou kunnen verschijnen, dacht ik niet wat er zou kunnen gebeuren. Ik had slechts één wens: Verlaat ons niet, kom morgen terug.  Het was zo speciaal om bij Haar te zijn en zo is het nog altijd.

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 63]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni: de zesde dag

Vr. Janko: Ze hebben jullie dus naar huis teruggestuurd?

Vicka: Tegen twee uur ’s namiddags.

Vr. Janko: En wat was de conclusie van die vrouwelijke arts?

Vicka: Zij heeft gezegd: “De gekken, dat zijn zij die jullie hierheen hebben laten komen. Jullie zijn volkomen normaal.” Dat was alles.

Vr. Janko: Zij is dus eerlijk geweest. Toen jullie weer thuis waren, hebben jullie toen wat kunnen uitrusten?

Vicka: O nee, er was geen sprake van uitrusten. Iedereen kwam ons opzoeken. Iedereen wilde weten… En wij hadden geen zin om te praten. Wij wachtten op het uur van de verschijning, om Onze Lieve Vrouw terug te zien.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

6. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 255

Heilig steeds de Dag des Heren

Houd de sabbat in ere, het is een heilige dag. Zes dagen lang kunt u werken en al uw arbeid verrichten, maar de zevende dag is een rustdag, die gewijd is aan de Heer, uw God; dan mag u niet werken. Dat geldt voor u, voor uw zonen en dochters, voor uw slaven en slavinnen, voor uw vee, en ook voor vreemdelingen die bij u in de stad wonen. Want in zes dagen heeft de Heer de hemel en de aarde gemaakt, en de zee met alles wat er leeft, en op de zevende dag rustte hij. Daarom heeft de Heer de sabbat gezegend en heilig verklaard. [Ex. 20: 9-11]

De Heilige Schrift vertelt ons de God rust voorschreef op de zevende dag van de week, zodat dit een heilige dag zou zijn, toegewijd aan de Heer, met de afgelopen week in gedachte en met dankbaarheid voor de week die moet komen. We weten uit het Oude Testament dat de dag van de week die voorbehouden was voor rust en toewijding tot de Heer een zaterdag was. De kerk, gemachtigd door God [Ik zal je de sleutels van het koninkrijk van de hemel geven, en al wat je op aarde bindend verklaart zal ook in de hemel bindend zijn, en al wat je op aarde ontbindt zal ook in de hemel ontbonden zijn. Mat. 16: 9] heeft de zaterdag vervangen door de Zondag, om Aldus, samen met het werk van de schepping, de verlossing die gebracht werd door de Heer, Onze redder, te herdenken, die uit de doden opstond op een Zondag.

Nu we dit gedeelte hebben begrepen, vestigen we onze aandacht op de woorden die God aanwendt bij het opleggen van dit gebod: “
Zes dagen lang kunt u werken en al uw arbeid verrichten, maar de zevende dag is een rustdag, die gewijd is aan de Heer, uw God. Dan mag u niet werken. [Ex 20: 9] En aldus in de Zondag niet alleen de dag van lichamelijke rust, met onthouding van zwaar werk, maar is het ook, en boven alles, een dag om toegewijd te worden aan de Heer. Een dag van gebed waarbij we de Heer ontmoeten om hem te danken voor al het goede dat Hij ons geschonken heeft, om hem zingend te eren, om zijn oneindige gaven te herdenken waarin hij ons heeft laten delen en om Zijn hulp te vragen in al onze noden.



Vertaling: Chris De Bodt

7. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 178]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

Mea Culpa van een Paus
 

  Paus Pius V, die een grote heilige en een grote Paus was, paste het concilie toe in gans de Kerk en in 1571, geconfronteerd met de dreiging van een nieuwe en (ditmaal) een verwoestende  Moslim invasie, slaagde hij er in de Christelijke vorsten er van te overtuigen zich te verenigen en een vloot op de been te brengen, die gelijkwaardig was aan de Turkse (250 schepen). Op 7 oktober 1571 schakelden de Christenen bij Lepanto, met een minimum aan verliezen, de Turkse vloot uit en maakten een einde aan de mythe van de Islamitische onoverwinnelijkheid op zee. Niet alleen was Europa gered, maar het was te gelijkertijd een keerpunt in de geschiedenis, van dan af immers begon de achteruitgang van de Turkse dreiging voor Europa.

   De historicus Fernand Braudel schrijft : “Deze overwinning toonde het einde van een vernedering, het einde van een echt Christelijk minderwaardigheidscomplex, het einde van een werkelijke Turkse overmacht. De Christelijke overwinning versperde de weg voor een tegenstander, wiens onheilspellende dreiging donker en akelig was. Omwille van twee gebeurtenissen blijft deze overwinning echter in het geheugen van de Kerk een overwinning door Maria. Vooreerst gaf  Karel V aan de admiraal, prins Doria van Genua, een beeld van de Madonna van Guadelupe en er wordt verteld dat in het zwartste moment – toen de schepen afgesloten waren en hij het ergste vreesde – hij wanhopig op de knieën viel en zich aan de H. Maagd toevertrouwde. Onmiddellijk keerde zich het lot.

   Maar boven al gaat het verhaal dat gedurende de strijd, honderden mijlen verder, Pius V in het Vaticaan een visioen had van de Madonna, die de H. Vader verzekerde van de overwinning : “Terwijl hij druk aan het werk was met zijn kardinalen, opende hij plots het raam, richtte zijn blik naar de Hemel en nodigde dan de aanwezigen uit samen met hem God te danken voor de grote overwinning die hij juist verkregen had. Pius V aarzelde niet deze grote overwinning toe te schrijven aan het gebed van de broederschap van de Rozenkrans, verspreid in Rome en er buiten, en hij beval dat Lepanto elk jaar zou herdacht worden.  Aanvankelijk gekend als het “Feest van O.L.Vrouw van de overwinning”, werd deze viering het “Feest van O.L.Vrouw van de Rozenkrans”, een feest dat in de 20e eeuw tot gans de Kerk werd uitgebreid.    Evenmin was dit de laatste keer dat de Christenheid gered werd van de bedreiging veroorzaakt door de Islam : De cruciale overwinning voor Wenen, behaald door de Poolse koning Jan III (Sobieski) in 1683, is nog een voorbeeld van de bemiddelende macht van de Madonna van de Rozenkrans.

   De Rozenkrans heeft dus een belangrijke plaats ingenomen in het gebed van de Kerk. Historisch is hij het gebed van de arme, waaruit het idee is ontstaan van  een Psalmboek van de ongeletterden, van het volk. Hij is de roep van de arme van geest tot de Moeder van Jezus en bijgevolg een gebed dat bijzonder verhoord wordt en doeltreffend is. In de 20e eeuw raadt de Madonna het zelf aan als het meest machtige wapen en kent het in Fatima  de macht toe een einde te maken aan een oorlog.

 

   In onze tijd is de Rozenkrans echter niet alleen hiertoe beperkt.  Het loont de moeite de woorden eens te herlezen, die Zuster Lucia richtte tot Pater Fuentes :

 

   “Ze zei tot mijn nichtje en neefje en mezelf dat God de laatste twee remedies geeft aan de wereld. Dat zijn de Rozenkrans en de devotie tot het Onbevlekt Hart van Maria. Dat zijn de twee laatste remedies, wat betekent dat er geen andere meer zijn … Vooraleer God zich klaar maakt om de wereld te tuchtigen, put Hij alle andere remedies uit. Als Hij echter ziet dat de wereld geen enkele aandacht schenkt, dan, zoals we in onze gebrekkige manier van spreken zouden zeggen, dan geeft Hij ons “met een zekere schroom” de laatste middelen tot redding : Zijn Allerheiligste Moeder.  Het is “met een zekere schroom” omdat, als wij deze laatste remedie verachten en verwerpen, we ook geen vergeving meer kunnen krijgen van uit de Hemel omdat we dan een zonde bedreven hebben, die het Evangelie de zonde tegen de H. Geest noemt …

 

   Ziet u, Pater, in deze laatste tijden, waarin we leven, heeft de Allerheiligste Maagd een nieuwe kracht gegeven aan het bidden van de Rozenkrans. Ze heeft deze doeltreffendheid gegeven in zulke grote mate dat er geen enkel probleem is, hoe moeilijk het ook moge zijn, dat niet kan opgelost worden door het bidden van de H. Rozenkrans.  Of het nu werelds is of, bovenal, geestelijk, in het persoonlijk leven van ieder van ons, van onze familie, van de families in de wereld, van de religieuze gemeenschappen of zelfs in het leven van volkeren en naties.  Er is geen enkel probleem, ik zeg het u, hoe moeilijk ook, dat we niet kunnen oplossen door het bidden van de H. Rozenkrans. Door de H. Rozenkrans zullen we onszelf redden. We zullen onszelf heiligen

We zullen de Heer troosten en de redding verkrijgen van vele zielen. Tenslotte, de devotie tot het Onbevlekt Hart van Maria, onze allerheiligste Moeder, bestaat er in haar te beschouwen als de zetel van barmhartigheid, van goedheid en vergeving en als de zekere deur langs waar wij de Hemel binnen gaan.”

 

   Wat betekent dit allemaal ?  Geeft dit geen buitensporig belang – zoals vele theologen, moderne en modernisten, zeggen – aan Haar, die steeds enkel een menselijk schepsel is ?

Vertaling: Dr. Guy Claes

7. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 279]

Hoofdstuk 14. De Paters van Sainte-Garde

Akte van overdracht van Laus

Het was M. Gaillard die de nieuwe bisschop toesprak bij zijn intrede in Gap op 13 april 1707 in de kapel van de Witte Boetelingen die toen tijdelijk dienst deed als kathedraal. François Berger de Malissoles zal een voorbeeldige herder zijn en die vooral zorg besteden aan de doctrinale vorming van zijn clerus. Hij zal regelmatig de 218 pastorieën bezoeken van zijn uitgebreid bisdom dat toen een meer homogene dichtheid van bevolking kende… Deze diep godsvruchtige prelaat zal soms bespot worden door zijn confraters bisschoppen, zoals Mgr. de genlis die in 1711 naar een vriend schrijft dat de bisschop van Gap ‘de rozenkrans gaat bidden met de Dames van de Dominicaanse Derde Orde’, wat totaal misplaatst, zo niet onvoorzichtig’ is vanwege deze grote heer!

De inspanningen van de aartsbisschop van Embrun om een stevig bisschoppelijke Seminarie te vestigen waren efficiënt in 1704 toen het definitieve Concordaat met de P. Jezuïeten getekend werd op 25 mei en in Rome bekrachtigd op 4 juni. Het staat vast dat de suffragaanbisdommen van Embrun (Digne, Glandèves, Senez, Vence, Nice en Grasse) hadden in die tijd geen enkel seminarie en dat Mgr. de Genlis rekende dat hun bisschoppen hun jonge rekruten naar Embrun zouden sturen op 30 juli wordt de kapel van Laus aan het Seminarie van Embrun toegevoegd zodat de inkomsten van Laus (op 1.000 pond geraamd) van de rente van 2.000 pond door het Concordaat aan het Seminarie toegekend afgetrokken worden. We zagen eerder dat de Jezuïeten de dienst van Laus geweigerd hadden vanwege canonieke voorwendsels, maar er dient gezegd dat hunapostolische activiteit toen zeer vlug uitbreidde en de Paters die in Embrun woonden in beslag nam. Hun college van Embrun, goed bezet vanaf 1711 (250 leerlingen) hield een tiental Paters bezig en zal talrijke roepingen leveren: van 1701 tot 1760 37 roepingen van Jezuïeten in de streek van Embrun en 31 andere in de rest van de twee bisdommen Embrun en Gap. Daarbij verzorgden de Paters ok de predicatie van Vasten en Advent in de kathedraal, in Savines, Châteauroux, Guillestre, Briançon, in Queyras en op Haut-Champsaur. In Embrun zelf gaven ze jaarlijks gesloten Retraites (8 dagen) voor de clerus, de soldaten en de bevolking. In1704 stichtten ze een de mariale Vereniging van de Liefdadigheidsdames die zieken en gevangenissen bezochten.
Vertaling: Broeder Jozef

9. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 174]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Terugkeer naar Galilea. Een dodenopwekking. Magdalena.

Toen Jezus het huis van Jaïrus binnentrad, waren alle maatregelen voor de begra­fenis van de dochter reeds getroffen. Deze zou nog dezelfde dag geschieden. Zij lag opgebaard en in grafdoeken en windsels gehuld. Familieleden zaten er omheen te klagen en te treuren. Jezus liet nog meer dorpelingen rondom haar bijeenkomen en beval de lijkdoeken en -windsels los te ma­ken. Dan nam Hij de dode bij de hand en gebood haar op te staan. Aanstonds richt­te zij zich op en stond zij overeind. Zij was ongeveer 16 jaren en muntte niet uit in godsvrucht. Zij had ook weinig liefde voor haar vader, hoewel deze haar een over­grote liefde toedroeg. Zijn liefdevolle omgang met arme verachte mensen stootte haar tegen de borst. Jezus wekte haar op uit de dood van het lichaam, maar ook van de ziel. Daarna heeft zij zich gebeterd en later is zij ook tot de Gemeente van de heilige vrouwen gekomen.

Jezus verzocht alle aanwezigen dit wonder niet voort te vertellen. Om dezelfde reden had Hij er ook voor gezorgd dat er geen leerlingen aanwezig waren. Deze Ja­ïrus is te onderscheiden van de Jaïrus van Kafarnaüm, wiens dochter later door Jezus eveneens van de dood opgewekt werd.

10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 479]

Publius Petronius

Publius Petronius [24 v.Chr. - 46 n.Chr.] was een Romeins politicus onder de eerste vier keizers van Rome. Hij is vooral bekend geworden vanwege de (matigende) rol die hij speelde in het conflict tussen keizer Caligula en de Joden in Judea in de periode dat hij gouverneur was in Syria.

Afkomst en familie

Hij was de zoon van Publius Petronius Turpilianus, die als eerste uit de familie van de Petronii de senatoriale status had verkregen. Vermoedelijk was hij de oudere broer van Gaius Petronius, die in 25 na Chr. consul suffectus was.

Petronius was gehuwd met Plautia (de dochter van Aulus Plautius) en was vermoedelijk de vader van:

  • Publius Petronius Turpilianus, die van 61-63 gouverneur van Brittannia was
  • Gaius Petronius Arbiter
  • Petronia, later gehuwd met Vitellius

Vertaling: Broeder Jozef


12-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.12 december 2012

12 december 2012

1. Medjugorje: interview van Mirjana Dragicevic door Janice T. Connell [deel 2]

We ontvangen allemaal grote genaden door Medjugorje

Janice: Sta mij toe u de volgende vraag te stellen: Dikwijls lezen of horen we vragen zoals waarom de Gospa juist deze plaats Bijakovici, de parochie van Medjugorje en u zes, koos voor Haar verschijningen?  Weldra vieren we de 27ste verjaardag van de verschijningen.  Kunt u ons het antwoord geven op deze vraag ?  Waarom Bijakovici en waarom u zes?

Marjana: Tijdens de verschijning vroegen we de Gospa waarom Zij dit dorp en ons zessen voor Haar verschijningen had gekozen?  We vroegen Haar dit tijdens de eerste dagen van de verschijningen.  Ze zei ons dat Ze daar geloof had gevonden; dit is alles wat Ze zei over de vraag waarom Ze ons dorp had gekozen.  Als we Haar vroegen waarom Ze ons zes had uitgekozen – omdat we zoals alle andere kinderen van het dorp in het geheel niet speciaal waren – vertelde de Gospa ons dat Ze ons had gekozen omdat Zij ons nodig had gewoon zoals we waren.  Dit is alles wat Ze ooit heeft gezegd over ons.  Eerlijk gezegd denk ik daar nooit aan want als je ja zegt tot uw Moeder, de Moeder van God, dan heb je geen tijd om aan dergelijke dingen te denken.  Je legt jezelf in Haar handen omdat je daar het veiligst bent, en je weet dat Ze enkel het beste voor je wenst als je doet – of als je dat tenminste probeert te doen – wat Zij wil van jou door het gebed, vasten en de bekering.  Je probeert te doen wat Zij wil van jou.  Dat is het wat ik probeer aan iedereen te vertellen die naar Medjugorje komt en tijd verliest door vragen te stellen zoals waarom en waartoe … ?  Vraag niet waarom maar tracht eerder te volgen wat God ons zegt via de Gospa omdat dit met zekerhed leidt naar God en naar de redding.  

De Gospa koos ons omwille van wie we zijn.  In dit verband vond er iets plaats met de latere E.H. Slavko.  Gedurende een jaar had hij geprobeerd een ontmoeting met ons zes te hebben.  Toen hij me eens ontmoette, was hij kwaad en dus vroeg ik hem:”Eerwaarde, wat bracht u van streek?”  Hij antwoordde mij en half kwaad en half grappend:”Hoe kunt  zoiets vragen?!  Als ik de Gospa was, zou ik u nooit gekozen hebben.  Maar dit is een teken dat Zij echt in Medjugorje is omdat Zij u echt koos.”

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 62]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni: de zesde dag

Vr. Janko: En die chauffeurs?

Vicka: Zij vonden ook dat het allemaal stompzinnig was; maar wat konden zij eraan doen?

Vr. Janko: En het hoofd van het medisch centrum van Citluk, die met jullie meegekomen was, hoe heeft die zich gedragen?

Vicka: Correct, maar ook hij heeft niets kunnen doen.

Vr. Janko: Is hij met jullie meegegaan op de terugweg?

Vicka: Natuurlijk.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

6. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 254]

U zult de naam van God niet ijdel gebruiken

De verleiding van de trots is een leugen. Overkom de afgrond van de onvolmaaktheid en er zal u geen kwaad geschieden! Waarom overtuigen we onszelf niet eerder om omhoog te klimmen in plaats van af te dalen? Klim hoger op het pad van de berg! Wees zuiver, deugdzaam, rechtvaardig, wees eerlijk tegenover God en uw naaste. Herschool uw gedrag. Klim hoger en God zal u omhelzen in Zijn vaderlijke armen. Waarom drijft de verleiding ons naar beneden in plaats van hogerop te komen? Omdat hogerop gaan de waarheid is en naar beneden gaan een leugen is, en, zoals de de duivel zijn ondeugden, lusten en de wereld vals. Zij kunnen ons de ware raad niet geven. En zo laten we dikwijls onszelf toe om misleid te worden en het is enkel als we onszelf verloren voelen dat we ons bewust worden van deze werkelijkheid.

Om de verleidingen die ons omringen te overwinnen, moeten we strijden tegen de leugen, omdat het dat is wat alle verleidingen zijn. In het Boek der Openbaringen beschrijft de Heilige Johannes de strijd tussen de goede engelen die trouw bleven aan God en de slechte engelen die in opstand kwamen: “
Toen brak er oorlog uit in de hemel. Michaël en zijn engelen bonden de strijd aan met de draak. De draak en zijn engelen boden tegenstand maar werden verslagen; sindsdien is er voor hen in de hemel geen plaats meer. De grote draak werd op de aarde gegooid. Hij is de slang van weleer, die duivel of Satan wordt genoemd en die de hele wereld misleidt. Samen met zijn engelen werd hij op de aarde gegooid.” [Openb. 12: 7-9] Zie hoe de Heilige Schrift de duivel omschrijft: de verleider van de hele wereld.

Verleidingen zijn altijd verlokkelijk, of ze nu komen van onszelf, van de wereld, of van de duivel: ze zijn steeds bedriegelijk: ze beloven ons wat ze ons niet kunnen geven.

Het ware geluk wordt enkel gevonden in God, en hoe verder we ons van God verwijderen, hoe meer we ten onder gaan en hoe ongelukkiger we worden. Maar hoe dichter we tot God komen, hoe gelukkiger we zijn en hoe groter we worden als mensen, want enkel in God ligt de waarheid, de rechtvaardigheid, de ware liefde en de te vinden edelmoedigheid. Daarom heeft de Heer ons verboden om zijn naam ijdel te gebruiken.

Ave Maria!

Vertaling: Chris De Bodt

7. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 177]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

Mea Culpa van een Paus
 
In 1527 sloeg de straf  Rome zelf : Twintigduizend huurlingen in dienst van Karel V stortten zich op het hart van het Christendom en verwoestten het totaal – een gesel bestaande uit plundering, moord, brand en vernieling. Het Luthers schisma (met deze die volgden) brachten het Christendom de zwaarste wonde toe in zijn geschiedenis en zetten de helft van Christelijk Europa op tegen Rome en het Pausdom (een toestand, die nog altijd duurt met bovendien een ernstige secularisatie van de Protestantse landen). Een godsdienstoorlog brak uit,  zette Europa in vuur en vlam gedurende een ganse eeuw en verwoestte het onherstelbaar. Het  schiep de voorwaarden, die de wieg waren voor wereldlijke ideeën.  Uiteindelijk plantte het Protestantisme de zaden voor de moderne ideologieën met alle rampen die deze meebrachten, vooral in de 20e eeuw. Daarom kunnen we zeggen dat de “straf” veel groter was dan Adrianus zich zelf had voorgesteld en zich over eeuwen heeft ontwikkeld.

Ondanks dat, voelt men echter de moederlijke aanwezigheid van de Madonna om  te beschermen tegen ergere rampen, de schade te beperken en nieuwe horizonten te openen. Het volstaat een samenloop van omstandigheden te beschouwen.  Het jaar 1531 – toen de “Schmalkaldic Liga”, het Lutherse  anti-keizerlijk verbond werd gevormd, dat is het moment dat de Lutherse revolutie echt in Europa losbarstte – was eveneens het jaar van de verschijning van de Madonna in Guadelupe in Mexico.  Het is de eerste Mariale verschijning van de moderne tijden en het begin van de tussenkomsten van Maria om de Kerk te helpen en die haar grootste uitingen zullen kennen in de 20e eeuw, de eeuw van de grootste conflicten.

Het waren de verschijningen in Guadelupe, die – volgens de algemene mening van de historici – de Indianen aantrokken tot het Christendom.  Het was daarom juist Guadelupe die de geboorte van het Latijns-Amerikaans Christendom bewerkt heeft.  Het is niet ontstaan uit kerkelijke projecten (die, integendeel, met vijandschap van de inheemse bevolking geconfronteerd werden), maar uit een initiatief van de Hemel dat zich door Maria toonde. Juist op het ogenblik dat de Kerk in de helft van Europa verminkt was door een ketterij, die, onder andere, diep vijandig was tegenover de H. Maagd, gaf de Madonna de Kerk een gans werelddeel, dat op dit moment het grootste Katholieke continent van de wereld is. De verschijning gebeurde op het Feest van de Onbevlekte Ontvangenis (dat in die tijd gevierd werd op 9 december, niet de 8e). Dit is het Feest van de Vrouw, die de kop van de slang verplettert.

De volgende jaren waren we getuigen van andere beslissende gebeurtenissen waarin men de helpende hand van Maria, die de Kerk bijstaat, kan ontwaren.   Eerst en vooral de geboorte van de Societeit van Jezus op 15 augustus 1540, Feest van Mara Hemelvaart. De Jezuïeten waren het onovertroffen leger, door de Kerk gekozen om de aanval van het Protestantisme en van het modernisme terug te dringen. (De H. Ignatius van Loyola, de stichter, bekeerde zich in het heiligdom van de Zwarte Madonna in Montserrat en legde zijn zwaard en schild op het altaar van de H. Maagd). Dan volgde het Concilie van Trente (1545-1563) dat – tegen de theorieën van Luther in – het dogma afkondigde van de Erfzonde en tevens de enige uitzondering, door een speciale genade van God gevrijwaard van elke zonde, zelfs dagelijkse : De Allerheiligste Maagd Maria.

Vertaling: Dr. Guy Claes

7. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 278]

Hoofdstuk 14. De Paters van Sainte-Garde

Akte van overdracht van Laus

Tijdens de zes jaar die ze nog te leven heeft zal Benoîte dit belangrijk Mariaoord de vroegere vitaliteit hervinden terwijl de voornaamste actoren uit de vorige eeuw zullen verdwijnen: Mgr. de Genlis en Pierre Gaillard. Een nieuw tijdperk breekt aan voor dit door de Maagd gewenste werk waarvan Benoîte een trouwe medewerkster was.

Vooraleer de gebeurtenissen aan te halen die Laus een apostolische uitstraling zullen bezorgen kunnen we een korte balans opmaken van de situatie in de bisdommen Gap en Embrun bij het begin van XVIIIe eeuw.

Mgr. Hervé, bisschop van Gap, werd door de Koning uit het bisdom verbannen in mei 1702 als gevolg van zware en gemotiveerde beschuldigingen over zijn financieel beleid en zijn morele houding. Slechts aftredend in november 1705 werd hij vervangen door Mgr. de Malissoles, toen vicaris generaal in het bisdom van Die. Deze prelaat, afkomstig uit Vienne, had zich doen opmerken door zijn ijverig beschermen van de katholieke gemeenschap in Die tegen calvinistische en jansenistische druk die hevig oplaaide in een streek waar de protestantse Hervorming heerste. Vertaling: Broeder Jozef

9. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 173]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Terugkeer naar Galilea. Een dodenopwekking. Magdalena.

Op 12 februari, nog steeds dodelijk ziek, vertelde Emmerich wat Jezus gisterenavond, 11 februari, het laatst had gedaan: Na het sluiten van het "bomenfeest" verliet Jezus Ono en ving hij met een twintigtal leerlingen de reis aan naar Galilea. Zijn weg echter bracht Hem eerst in het gewest waar Jacob, de vader van de Heilige Jozef, een veld had bezeten (nabij het weideland dat ook Joachim daar had, geheel beneden). In dit gewest vertoefde Jezus in die herdershuizen, in een waarvan Jozef en Ma­ria op hun reis naar Bethlehem zo bars afgewezen waren geworden. Hij bezocht er eerst de bewoners van de goede herberg tot wie Hij onderrichtende woorden sprak en ging dan overnachten in de herberg van die boze mensen, die Hij vermaande. De vrouw leefde nog. Zij lag ziek te bed. Jezus genas haar en overnachtte daar.

12 februari. Heden trok Jezus door Aroema, acht uren ten noorden van Adoemmim, waar Hij zich reeds van 22 tot 24 oktober had opgehouden. Jaïrus, een nakomeling van de Esseen Chariot had heden een bode naar hier tot Jezus gezonden, om Hem aan de beloofde hulp te herinneren. Die man woonde in het naburi­ge, ietwat verachte Fasaël en hij had Jezus toen reeds gebeden zijn zieke dochter te komen genezen, hetgeen Jezus hem ook beloofd had, maar nu was die dochter zo even gestorven. Hierop liet Jezus zijn leerlingen alleen verder reizen en Hij duid­de hun een plaats aan, waar Hij weer bij hen zou komen. Hijzelf ging nu met de bode van Jaïrus mede naar Fasaël.

10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 478]

Paulus, de apostel

Het martelaarschap van Paulus

Koning Agrippa en gouverneur Felix sturen Paulus uiteindelijk naar Rome om voor de keizer berecht te worden. Onderweg leiden ze schipbreuk, maar ze worden opgevist en via de Italiaanse kust bereiken ze de Romeinse hoofdstad.

Ook in Rome zal Paulus over Christus blijven getuigen. Paulus doet een laatste oproep tot de bekering van zijn volk en “sommigen gaven gehoor aan wat hij zei, anderen wilden het niet geloven”. Ten slotte haalt hij Jesaja aan: “U moet weten dat deze redding door God gezonden is aan de heidenen; en die zullen luisteren” [Hand 28,17-31]. Hiermee bevestigd Paulus dat Gods heil en redding voor alle volkeren en mensen is gekomen.

Uiteindelijk werd Paulus veroordeeld en als Romeinse burger met een zwaard onthoofd en buiten de stads muren van Rome begraven, op een kerkhof langsheen de Via Ostiense. Tot op de dag van vandaag wordt zijn graf door duizenden bezocht in de Basiliek van Sint- Paulus- buiten- de- Muren.

Vertaling
: Broeder Jozef

 


11-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.11 december 2012

11 december 2012

1. Medjugorje: interview van Mirjana Dragicevic door Janice T. Connell [deel 1]

We ontvangen allemaal grote genaden door Medjugorje

Mirjana Dragicevic-Soldo werd op 18 maart 1965 in Sarajevo geboren.  Zij had dagelijkse verschijningen tot Kerstmis 1982.  Tijdens deze laatste verschijning deelde de Koningin van de Vrede haar het tiende geheim mee en vertelde haar dat, van dan af aan, Zij voor de rest van haar leven enkel nog zou verschijnen op de 18de maart.  Sinds 2 augustus 1987 hoort Mirjana de stem van de Gospa en ziet Haar op de tweede van elke maand.  Deze verschijning bestaat erin  te bidden voor degenen die de liefde van God nog niet hebben ervaren.  

Zij leeft met haar echtgenoot Markoo en haar kinderen Veronika en Marija in Bijakovici in de nabijheid van de Podbrdo.  

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 61]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni: de zesde dag

Vr. Janko: Iemand heeft me verteld dat ze jullie ook meegenomen hebben naar een mortuarium.

Vicka: Dat is waar. Om ons schrik aan te jagen.

Vr. Janko: En was je bang?

Vicka: Welnee! Helemaal niet!

Vr. Janko: Echt niet?

Vicka: Maar dat zég ik je toch? Helemaal niet! Waarom zou ik bang zijn geweest? Iedereen gaat dood. Het is het lot van ons allemaal. Ik dacht maar één ding: weer in de auto gaan en vertrekken.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

6. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 253]

U zult de naam van God niet ijdel gebruiken

Wij misleiden onszelf als we de goede door de kwade neigingen vervangen, zonder na te denken over de ernstige gevolgen die hieruit voortvloeien. Tot de Joden zei Jezus Christus: “Waarachtig, ik verzeker u: iedereen die zondigt is een slaaf van de zonde […] Uw vader is de duivel, en u doet maar al te graag wat uw vader wil. Hij is vanaf het begin een moordenaar geweest. Hij hoort niet bij de waarheid, omdat er geen waarheid in hem is. Wanneer hij liegt, spreekt hij zoals hij is: een aartsleugenaar, de vader van de leugen. [Joh? 8: 34 en 44]. De duivel, bewogen door trots, veroorzaakte zijn eigen val en deze van hen die hij met zich meesleurde na hem. Hij misleidde zichzelf en misleidde de anderen die hem volgden. Door zichzelf boven God te wille plaatsten, viel hij in de diepten van de afgrond en probeerde hij hier uit te komen, maar hij zonk dieper en dieper!

Hetzelfde overkomt ons ons we ons laten dragen door de verleidingen van de duivel, de wereld en het vlees. Dit is hoe de Heilige Schrift een van de verleidingen, door de duivel voorbereid voor Jezus Christus, beschrijft: Vervolgens nam de duivel hem mee naar de heilige stad en zette hem op het hoogste punt van de tempel. Hij zei tegen hem: “Als u de Zoon van God bent, spring dan naar beneden. Want er staat geschreven: “Zijn engelen zal hij opdracht geven om u op hun handen te dragen, zodat u uw voet niet zult stoten aan een steen.” Jezus antwoordde: “Er staat ook geschreven: “Stel de Heer, uw God, niet op de proef.” [Mat. 4: 5-7] Het is de verleiding van de trots die ons dikwijls bekoort en we weten niet hoe we er moeten aan weerstaan zoals Christus er aan weerstond. Werp uzelf ten grond en u zult niet tot het kwade komen! En Engelen zullen komen en u op hun handen dragen en u zult niet worden gekwetst door de stenen waarop u terecht komt. En u zult als een Spiegel zijn voor de mensen, die zullen opstaan en u bewonderen.

Vertaling: Chris De Bodt

7. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 176]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

Mea Culpa van een Paus
 
Het Grote Geheim van Fatima vermeldt  de Paus ongeveer tien maal.  Volgens Frère Michel  “moeten we de tekst (misschien tot onze verbazing) aandachtig herlezen om te ontdekken hoezeer de rol van de Opperherder absoluut noodzakelijk is voor het welslagen van het grote providentiële plan” – dat is, het plan van de Goddelijke Barmhartigheid voor deze eeuw, wat duidelijk de buitengewone verantwoordelijkheid van de H. Vader onderlijnt, van wie, bij uiteindelijk onderzoek, alles afhangt”. Bij de verschijningen na 1917 – waarbij de Hemel de concrete realisatie vraagt van Gods plan – is de rol van het Pausdom nog meer van levensbelang en essentieel.

Als men de Boodschap van Fatima goed bestudeert, verstaat men dat, ondanks een lange doofheid “de redding op het eind van de Paus zal komen”. Frère Michel interpreteert bijgevolg het einde van de Boodschap : “Op het einde zal mijn Onbevlekt Hart overwinnen, De  H. Vader zal Rusland aan Me toewijden, het zal zich bekeren en een periode van vrede zal aan de wereld gegeven worden”.  Nochtans – steeds zich baserend op wat Lucia gezegd had – houdt Frère Michel vol dat “de pauzen zullen gestraft worden voor hun ongehoorzaamheid”. (Vanzelfsprekend gaan onze gedachten terug naar de verschrikkelijke woorden van Jezus tot Zuster Lucia :”Ze wensten niet te luisteren naar Mijn verzoek. Zoals de Koning van Frankrijk, zullen ze er spijt van krijgen en ze zullen het doen, maar het zal laat zijn  … De H. Vader zal veel moeten lijden”.)

Is de begrijpelijke uitleg van deze kenner van Fatima aannemelijk ?  Bestaan er precedenten in de geschiedenis van de Kerk die deze theologie van de geschiedenis staven, volgend dewelke de doofheid of de ontrouw van de herders van de Kerk vervolgingen van de Kerk meebrengen en verschrikkelijke rampen voor de wereld ?  Er is een klinkend precedent, dat te maken heeft – niet bij toeval – met een ander groot verval in de Kerk in haar tweeduizend jarige geschiedenis : Dat van het Protestantse schisma.  Het was Paus Adrianus VI, de laatste niet-Italiaanse Paus voor Johannes-Paulus II, die een moedig “mea culpa” sloeg dat een sleutel tot uitleg geeft voor de volgende gebeurtenissen, die heel erg gelijken op deze die de Madonna zal vermelden in Fatima.

De protestantse “bom” was ontploft en sprekend tot de afgevaardigden van de Keizerlijke Landdag in Nürenberg in 1532 verklaarde hij :

“We erkennen vrijuit dat God deze vervolging van de Kerk heeft toegelaten omwille van de zonden van de mensen, en in het bijzonder van deze van de priesters en de prelaten. De hand van God is in feite niet afgewend geweest. Hij kon ons redden maar de zonde verwijdert ons van Hem en belet dat Hij ons zou horen.  Gans de H. Schrift leert ons dat de vergissingen van het volk hun oorsprong hebben in de vergissingen van de clerus …We weten dat vele jaren gruwelen begaan zijn, zelfs in de H. Stoel : Verhandelen van heilige zaken, overtreden van de geboden in zulke mate dat alles in schandaal verkeert.  Men moet niet verwonderd zijn dat de ziekte zich heeft uitgebreid van het hoofd naar de ledematen, van de pauzen naar de prelaten. Ieder van ons, prelaten en geestelijken zijn afgedwaald van het pad van de rechtvaardigheid. Lange tijd heeft niemand het goede nagestreefd. Om deze reden moeten we allen God eren en onszelf voor Hem vernederen. Ieder van ons moet zichzelf onderzoeken om te zien waar hij tekort gekomen is en moet zichzelf strenger beoordelen dan God zal doen op de dag van zijn toorn. We moeten ons allen begaan voelen om dat te doen omdat de ganse wereld dorst naar hervorming”.

Het pontificaat van Adrianus VI kwam na dat van Leo X en een reeks objectief onwaardige pauzen (herinneren we ons Paus Borgia, Alexander VI), wiens vergissingen hadden geleid tot een uiterst ernstige crisis in de Kerk en uiteindelijk tot de tragedie van het Protestants schisma.  Het pontificaat van Adrianus VI duurde maar twee jaar (1522-1523) en de gebeurtenissen die volgden zullen zijn “diagnose” bevestigen.

Vertaling: Dr. Guy Claes

7. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 277]

Hoofdstuk 14. De Paters van Sainte-Garde

Akte van overdracht van Laus

Deze verbinden zich om meteen een Overste voor O.L.V. van Laus te leveren, er constant vier onafzetbare priesters te onderhouden en meer indien de inkomsten toereikend zijn, daar de jaarlijkse minimale rente per kop 300 pond vrij van lasten bedraagt. De Overste mag de Paters verwisselen indien nodig en de vreemde priesters in dienst van de activiteit rond de kapel terugsturen. Enkele bijkomende clausules duiden dat de Missionarissen uitsluiten afhangen van de aartsbisschop en zijn Vicarissen aan wie ze rekenschap moeten geven voor het tijdelijke en het geestelijke. Maar als de inkomsten van de kapel hoger liggen dan de kosten van hun onderhoud, moeten ze overschot gebruiken voor het preken van Missies in het bisdom, daar waar de aartsbisschop het nodig acht, zonder dit geld te mogen besteden aan een werk buiten het bisdom. Ze zullen ook niet de jeugd en de clerus van het bisdom op Laus mogen onderwijzen of opvoeden, om Colleges en Seminarie in Embrun gevestigd te benadelen.

Deze duidelijke akte van overdracht regelde zorgvuldig de taak van de nieuwe Missionarissen: ze waren vrij priesters van buiten het bisdom te kiezen die ze wensten. Ze profiteerden ervan bij vertrek van de drie bedieners van het heiligdom: François Deville die pastoor benoemd is in Risoul waar hij kort daarna zal overlijden, Jacques Carinet die onderpastoor wordt in Savine, Jean-Ange Honoré Die naar Avançon wordt gestuurd en in goede termen zal blijven met zijn buren op Laus ener zal sterven in 1758.

Op 22 oktober voegde Mgr. de Genlis een clausule toe om te duiden dat bij uitsluiting van de Gardisten Laus en alle onroerende goederen ervan ambtshalve toekomen aan het Seminarie. Vanaf 15 december 1712 bekrachtigde de generaal van de Jezuïeten, Ange-Michel Tamburin, de Akte van 2 september. Er dient opgemerkt dat in oktober 1720 de nieuwe overste van Jezuïeten in Embrun dat het kapitaal van 20 000 pond hem toekwam, wat de rente van 1 000 pond deed wegvallen, maar dit geld verloor kort daarna zijn waarde door het faillissement van financier Law.

Nu is de bedevaart van Laus in handen van een diep religieuze ploeg met een gezonde doctrine en bezield met een vurige apostolische drang onder de energieke leiding van M. Bertet.

Vertaling: Broeder Jozef

9. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 172]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Jezus nog enkele dagen in de Jordaanstreek

9 februari. Sabbat. Jezus leert te Ono tot het einde van de Sabbat.

10 februari. Zondag. Heden begonnen de toebereidselen tot het feest voor de vruchten van het volgende jaar. Het begon ’s avonds. Het had een drievoudige reden:

- omdat heden het sap in de bomen begint te circuleren.

- omdat dan de tienden van de vruch­ten ingeleverd werden.

- tot dankzegging voor de vruchtbaarheid.

Jezus leerde over dit alles. Men at vele. Men stapelde massa's vruchten op tafelen in de vorm van figuren en schonk ze dan weg aan de armen.

Heden zijn nog wel twintig nieuwe leerlingen tot Jezus gekomen.

11 februari. Het zojuist vermelde boomvruchtenfeest. Er zijn geen verdere mededelingen, wegens de hevige ziekte van de ziende.



10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 477]

Paulus, de apostel

Gevangenneming te Jeruzalem

Een bijzonder aspect van Paulus' zorg voor de kerkgemeenschappen is zijn leraarschap. Als herder heeft hij steeds oog gehad voor de geloofsopbouw van de lokale kerkgemeenschap.

Kennis van het geloof en inzicht in het geloof zijn voor hem belangrijk, want herderlijke zorg zonder inzicht is iets wat voor hem niet kan. Geloven is voor Paulus niet alleen een levenswijze, het is bovenal ook een leer, een geloofsinhoud. Voor een geloofsgemeenschap is het belangrijk te weten wat men gelooft en daarin de eenheid te bewaren.

Het juiste geloof is gefundeerd op waarheid. Beide horen wezenlijk samen. Want we kunnen niet geloven wat niet waar is. En we geloven iets, juist omdat het waar is.

Als leraar verkondigt Paulus de Christus. Hij houd voor wat we omtrent Jezus moeten geloven. en hij legt ook uit waarom. Een mooi voorbeeld daarvan is de leer omtrent de verrijzenis. Eerst verkondigt hij dat Jezus is verrezen. En dan, als leraar en catecheet, legt hij uit hoe ook onze verrijzenis gestoeld is op de verrijzenis van Christus [lees: Efeziërs 1 en 2].

Vertaling: Broeder Jozef

 


10-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.10 december 2012
10 december 2012

1. Medjugorje: interview van Ivanka Ivankovic door Janice T. Connell [deel 10]

Al wat je nodig hebt is je hart openen voor de Gospa

Janice: Elke zien(st)er bidt voor een speciale intentie. Wat is uw bijzondere intentie?
Ivanka: Elke dag bid ik voor de families, voor elke familie in de wereld zodat ze te weten komen hoeveel God van hen houdt. We zien allemaal hoe huwelijken en families minder belangrijk worden, hoeveel echtscheidingen er zijn, hoeveel verlaten kinderen er zijn, hoeveel abortussen er worden gedaan. Waar het leven zou moeten geboren zijn, heerst nu de dood. Het is daarom dat het noodzakelijk is om constant en vastberaden te bidden. Ik zou graag van de gelegenheid gebruik maken om iedereen, die dit leest, te vragen om voor de families hier te bidden.

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 60]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni: de zesde dag


Vr. Janko: En wie heeft jullie onderzocht?
Vicka: Een vrouw.

Vr. Janko: Heeft zij jullie één voor één onderzocht, of allen gezamenlijk?
Vicka: Wel, allen tegelijk. En het was in feite geen echt onderzoek. Zij was vervelend en pesterig tegen ons terwijl ze vragen stelde. Al dat gedoe van ons was niets anders dan stommigheid, zei ze.

Vr. Janko: Maar waarom ondervroeg ze jullie dan?
Vicka: Om ons voor imbecielen te laten doorgaan! Zij zei tegen ons: “Jullie beeld je dingen in, jullie zijn onder de drugs. Jullie bedriegt de mensen. Jullie zijn teveel naar de mode gekleed om echt kinderen van de H. Maagd te zijn”, enz. Ik herinner me niet alles. Wij verlangden maar één ding: zo vlug mogelijk dit huis van krankzinnigen verlaten en naar huis terug gaan.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

3. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 252]

U zult de naam van God niet ijdel gebruiken

Als we naar de wereld kijken en overwegen hoe de mensen leefden in de tijd van Jezus en ongelukkiglijk, hoe ze vandaag leven, zijn de beelden die we zien schrikwekkend! En toch is het de werkelijkheid in zover als het verwijst naar het woord van God en wat dit woord vertelt over het menselijk leven. Voordeel halen uit de onschuld van anderen, hun zwakheid, hun nood, hun vertrouwen, al dit is een leugen, een zonde tegen de rechtvaardigheid, tegen de wet van de liefdadigheid en tegen de waarheid. Over deze misbruiken zei de Heer: “Pas op voor valse profeten, die in schaapskleren op jullie afkomen maar eigenlijk roofzuchtige wolven zijn […] Elke boom die geen goede vruchten draagt, wordt omgehakt en in het vuur geworpen.” [Mat. 7: 15 en 19]

Dikwijls liegen we onszelf voor en misleiden we dus onszelf. Door de blinde hartstocht beloven we onszelf geluk waar het niet te vinden is.

God heeft ons als vrije mensen geschapen, die kunnen nadenken, verlangen en beslissen. Wij zijn wezens die denken en weten, voor zover als de macht van het begrijpen dit met onze eigen intelligentie toelaat. Het is in de deugdzaamheid van onze eigen macht en denken en onze eigen intelligentie dat we verantwoordelijk zijn voor alles wat we doen uit onze eigen vrije wil.

Vertaling: Chris De Bodt

4. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 175]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

De macht die ze verworven hebben

Katholieken onderscheiden in al deze zaken een bijzondere en providentiële bescherming van de Hemel, uitgelokt door het gebed en, niet minder, door de plechtige toewijding van de Paus van 1984. Ongelovigen zullen volhouden dat dit alles niet kan bewezen worden. Nochtans, er zijn “sporen” die door de onzichtbare hand, die de gebeurtenissen geleid heeft, werden achtergelaten, sporen die verbazend zijn en doen denken dat deze hand heel gemakkelijk te identificeren is. Nogmaals gaat het om de data, met hun verklarende en niet uit te leggen coïncidenties.

Inderdaad, het “toeval” wil dat de opheffing van de URSS in 1991 [Dat Rusland wordt, terwijl Leningrad zich terug St. Petersburg noemt] eveneens gebeurde op een achtste december, het feest van de Onbevlekte Ontvangenis en het strijken van de “Rode Vlag” op het Kremlin [Dat is: Het einde van een regime dat de ergste slachting van Christenen in de geschiedenis aanrichtte] gebeurde op 25 december 1991, de dag van de Geboorte van de Heer. Een gewoon toeval? Een banale samenloop van omstandigheden?

Toen de Koreaanse bisschop Mgr. Angelo Kim Nam-Su aan de Paus zei: “Heiligheid, dank zij U was Polen in staat zich van het Communisme te bevrijden”, antwoordde de Paus : “Nee, niet dank zij mij, het werd gedaan door de H. Maagd, zoals ze gezegd had in Fatima …” Daarom, zowel de Paus als de Kerk zijn van mening dat er een weldadige tussenkomst was van de Madonna. Dat dacht ook Zuster Lucia, die, hierover ondervraagd door “Trente giorni”, zei : “Ik ben volledig akkoord met wat de H. Vader gezegd heeft ... Ik geloof dat dit een tussenkomst is van God in de wereld om deze te bevrijden van een atoomoorlog, die hem zou kunnen vernietigen en een dringende oproep tot de mensheid voor een meer levendig geloof”.

Niettemin, noch zij, noch de Paus hebben ooit volgehouden dat de belofte van Fatima gerealiseerd werd. Feitelijk is er geen spoor van “bekering van Rusland” en echte “vrede”. De evolutie van de post-communistische landen is niet geruststellend voor de Kerk. Maar, het is zeker, het voortdurend terugkeren van 13 mei en 8 december, het liturgisch feest van de Onbevlekte Ontvangenis, in de gebeurtenissen rond het ineenstorten van het Communisme, zet er ons toe aan ons de belofte van de Madonna in Fatima te herinneren : “Uiteindelijk zal mijn Onbevlekt Hart triomferen”. Dit klinkt als een Bijbelse waarschuwing : “Oh, moest Israël luisteren …” Als de toewijding van 1984, zoals die van Pius XII, steeds opnieuw grote voordelen bracht voor de wereld, hoeveel groter zouden deze geweest zijn moest er geluisterd geweest zijn naar de Madonna?

Het is misschien geen toeval dat het pontificaat van Johannes-Paulus II [die zoveel gelijkaardige dingen deed tegenover O.L.Vrouw van Fatima als die andere “Paus van Fatima”, Pius XII] op het einde ook getekend werd door een bovennatuurlijk teken, zo gelijkend op de tranen van de H. Maagd in Syracuse: Civitavecchia. Nogmaals een beeld van O.L.Vrouw dat weent, soms zelfs met bloedtranen. Het weent aan de deuren van Rome. Is het Derde Geheim zich aan het verwezenlijken?

Vertaling: Dr. Guy Claes

7. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 276]

Hoofdstuk 14. De Paters van Sainte-Garde

Akte van overdracht van Laus

Het is op 2 september 1712 dat de definitieve Akte werd ondertekend die nieuwe directeurs op Laus toeliet. Deze Akte, uit de registers van notaris Jean Blanc in Embrun gehaald, is overgeschreven in het lijvige boek van het Archief van Laus. Hij werd opgesteld in Embrun in aanwezigheid van de aartsbisschop, van P. Jouve overste van het Seminarie en drie wakers: Salvador, Bertet en Rigord, van de Gardin als onderafgevaardigde van de beheerder en van Allard als procureur van de aartsbisschop.

Deze Akte leert ons dat vanaf oktober 1711 Mgr. de Genlis bij notaris Saint een rente van 1.000 pond [op een kapitaal van 20.000] had belegd ten voordele van het Seminarie van Embrun om dit te vergoeden van de rente die Laus verschuldigd was. Zo had vanaf de herfst 1711 het plan van overdracht stevig vorm gevat in de gedachte van de prelaat. De bepalingen van het akkoord van mei 1704 met de Jezuïeten worden hernomen, en het is op te merken dat de seculiere priesters op Laus geplaatst hoge vergoedingen krijgen ‘die dienen toegekend, zo niet kunnen ze er niet aangetrokken worden [die salarissen slorpen al de inkomsten van de kapel op], buiten de last om priesters te vinden die de vereiste kwaliteiten bezitten om dit ministerie uit te oefenen’. Toch maar een weinig vleiende waardering voor de inzet van die directeurs die de Gardisten als ‘mercenairs’ bestempelen.

De Akte vervolgt dat met het akkoord van P. Provinciaal der Jezuïeten ‘de Aartsbisschop gekeken heeft naar de heren missionarissen van het Kruis [uit Sisteron] en van O.L.V. van La Garde (uit Carpentras) samengevoegd’. De drie hier aanwezige leden die hun confraters vertegenwoordigen ‘krijgen de levenslange dienst aan de betrokken kapel van Laus om door hen en hun opvolgers bediend te worden, samen met andere priesters die ze willen uitkiezen en aanvaard door de aartsbisschop. Voor hun onderhoud en bestaan krijgen ze de kerk, huizen, velden, weiden, wijngaarden, fondsen, pensioenen, enz. die P. Jouve in naam van de Sociëteit van Jezus afstaat tegen een jaarlijkse rente van 1.000 die de aartsbisschop heeft vastgelegd voor hen en die dient gebruikt voor de studies van arme seminaristen, vooral deze van het aartsbisschoppelijk grondgebied. Als de Missionarissen de dienst van de kapel op Laus ontnomen wordt zal dit pensioen ten volle rechte toekomen op voorwaarde dat ze Missies preken in het bisdom ter waarde van dit bedrag’.

Vertaling: Broeder Jozef

5. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 171]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Jezus nog enkele dagen in de Jordaanstreek

Aan de doopplaats wordt door de leerlingen alles reeds afgebroken en in bewaring gelegd. Als ik me weer wat beter voel, zal ik vertellen hoe dat alles gegaan is. Rond de omtrek van de steen, waarop de Verbondsark gestaan heeft, staan nu reeds wel twintig woningen. Betabara ligt niet dicht bij de oever van de stroom, zoals Betania, maar wel een half uur van de overzetplaats, doch men kan het van daar zien. De tegenwoordige doopplaats van Joannes, ten noorden van Betabara ligt op zowat anderhalf uur van de overzetplaats verwijderd [bij de brug Ghoranijeh of uitmonding van de wadi Nimrin in de Jordaan).

8 februari. Steeds ziek, tot stervens toe, en bijna buiten bewustzijn, kon zij heden slechts de volgende mededeling doen: Op vrijdag heb ik Jezus te Ono van huis tot huis zien gaan. In het begin vist ik niet waarom, maar later vernam ik dat zijn bezoeken tot doel hadden de inwoners aan te manen om hun tienden te betalen en de aalmoezen te doen, die gebruikelijk zijn op het boomvruchtenfeest, dat zondagavond begint. 's Avonds vierde Hij de sabbat in de synagoge.

6. Jezus' tijdgenoten [aflevering 476]

Paulus, de apostel

Gevangenneming te Jeruzalem

Na deze laatste woorden werden de Joden woeden, want Paulus had impliciet gezegd dat het heil niet alleen voor de Joden is, maar dat alle volkeren tot Gods heil worden geroepen.

Paulus werd daarom naar de kazerne naast de Tempel gebracht en moest voor het Sanhedrin verschijnen, maar ontkomt aan de zweepslagen, omdat hij een Romeinse burger is. Na een aanslag op zijn leven door joodse Zeloten, wordt Paulus overgebracht naar Caesarea. Nu moet hij voor Gouverneur Felix verschijnen [die tussen 57 en 59 na Christus gouverneur is geweest].

Twee jaar later moet hij voor Festus verschijnen, de opvolger van Felix. Uiteindelijk moet hij voor koning Agrippa II verschijnen. Na Paulus aanhoord te hebben, zegt deze tegen Festus: “Deze man doet niets waarop dood of gevangenis staat”… “deze man had vrij kunnen zijn als hij zich niet op de keizer beroepen had” [Hand. 26,32].

Vertaling: Broeder Jozef

7. Profetiën: H. Ignatius van Santhia [18de eeuw]

Profetie 8

Het zal het Ottomaanse [Arabische] Rijk, met al zijn ketterijen verslaan. Met de bijstand van God en de paus zal hun samenwerken in de rechtzetten van de misbruiken.

Vertaling: Chris De Bodt


08-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.8 december 2012
8 december 2012

Charbel Makhlouf


Hij wordt op 8 mei 1828 geboren te Beqa Kafra in de Libanon. Zijn familie bestaat uit eenvoudige, gelovige, hard werkende mensen. Zijn vader is boer; een van diens zussen is kloosterzuster; daarnaast heeft Joessoef nog twee ooms die monnik zijn. Als hij drieëntwintig is, geeft hij op zijn beurt te kennen monnik te willen worden. Bij het afscheid zou zijn moeder hem gezegd hebben: “Als je geen góede religieus wilde worden, zou ik zeggen: Jongen, kom naar huis. Maar ik besef nu dat de Heer je vraagt in zijn dienst. En in mijn verdriet van je gescheiden te zijn, doe ik en stap terug en zeg ik je: Moge Hij je zegen, mijn jongen, en een heilige van je maken.” Hij treedt toe tot het Maronitische Onze-Lieve-Vrouweklooster te Maifuq en neemt de kloosternaam aan van Charbel naar een heilige uit de eerste eeuwen van het christendom († 101; feest 29 januari). Enige tijd later verhuist hij naar het verder af gelegen St-Maroklooster te Annaya. In 1851 legt hij zijn eeuwige geloften af en in1859 wordt hij priester gewijd. Zestien jaar lang woont hij in de kloostergemeenschap. De laatste drieëntwintig jaar trekt hij zich verder in de eenzaamheid terug om het leven te leiden van een kluizenaar. Toch weten ook daar de mensen hem te vinden. Dat gaat na zijn dood onverminderd door: men komt bidden op zijn graf en vraagt voor allerhande noden om zijn voorspraak in de hemel. Hij is heilig verklaard in 1977.




07-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.7 december 2012
7 december 2012

1. Medjugorje België en Nederland neemt risisco's, maar wil eerlijk blijven tegenover de lezers

Meer toelichting

Maria Saraco is de pionier onder de pioniers als het over het promoten van Garabandal gaat. Op haar site heeft zij de moed om de datum "van het Grote Mirakel" aan te wijzen, een datum waar ook wij op uitkomen in onze reeks "Op naar de geheimen." Maria Saraco staat reeds van bij het begin in heel nauw contact met de zieners van Garabandal en heeft jarenlang Mari-Loli Mazon, het enige meisje waaraan Onze Lieve Vrouw de datum van "de Waarschuwing heeft medegedeeld, begeleid tijdens haar slepende ziekte, tot aan haar sterfbed toe.

http://www.garabandal.org/News/Saint_Stanislaus.shtml

Volgende uittreksels zijn afkomstig uit mail- en forumberichten [we laten de oorspronkelijke tekst in het Engels]

Below some news from Maria Saraco:

The following is an excerpt from a letter e-mailed to me by Maria Carmela Saraco on November 21, 2012.     

"Dear Friends of the Blessed Virgin Mary. MayGod grant that you and all your loved ones are all well. I know how much you are looking forward to our forthcoming PILGRIMAGE to GARABANDAL April 1–15 April 2013. THE WARNING AND THE MIRACLE. As most of you already know, I firmly believe that the MIRACLE is going to occur on APRIL 11 2013. I would like to make it clear to all of you that neither THE BLESSED MOTHER nor MARI LOLI told me this. I feel it deep down in my heart.In addition, I have a personal feeling that THE WARNING will happen on DECEMBER 21 2012. I STRONGLY URGE all of you to go to Confession frequently. And those of you who are not Catholic, tell God that you are sincerely sorry for all the things that you ever did that hurt Him. With much love and prayers, pray for me and be assured of my prayers. TOGETHER ALWAYS AT HOLY MASS. Maria Carmela Saraco."

PS : My Opinion, always beware of any dates, Maria could be wrong for the warning but right for the Great Miracle, she also could be wrong for both dates but because it's Maria Saraco, we can't deny her dates as well, even if it's look too early today for most of us, in any case be ready, especialy in 2013, the news for the middle east is very bad and dark.

Reply

Again, I heed your advice "always beware of dates" but the fact that one of the people closest to the Garabandal seer who knew the Date of the Warning feels confident enough to propose a concrete date. Now raises the real problem that should her date December 21 2012 pass without notice, some people will think twice before listening to dates unfortunately or maybe even Garabandal.

I read somewhere that you have info from a source close to Conchita. Is this true?

Reply

Confusion, it's the word to have in your mind before the Garabandal events, yes always be aware of any dates even if these dates are from a closest person to one of the seers as Maria Saraco. There are only 2 possibillities regarding Maria Saraco's dates and only 2 not more:

1. She is quiet old and she was waiting for the events since years and years as many of us, so she has a personnal feeling for Dec 21st 2012 and for April 2013, it's a huge risk for her to leave these dates online, not just for Garabandal, but also for Maria Saraco and her pilgrims.

2. She is right and got some information from Mari Loli directly for the warning year, per my information as it's a woman who talks much especially in Garabandal, in the village they said to me that she found out some information about her dates on the Grave of Mari Loli.

Now and to reply to the last emails I have received, yes, I have some information about the dates. I have been saved in Garabandal myself and became a Catholic, it's my own story, I have been Baptized on a April 3rd as well.

The world will not end on December 21, 2012, or any day in 2012.

PS: It's the time of confusion, please be aware, avoid any dates, keep Praying your Rosaries, it will be our best protection then all is in the hand of God, please be aware of the Vatican as well, our Pope is surrounded by wolves.

Reply

December 21st 2012 will be the most occult day in history: Maya-believers, Yoga-believers, Illimunati, New-Age believers, Stonehengers [in other words, all those who have left Jesus] will all be ready to watch the sky on that day. Now when all those which I have mentioned will look up at the sky that day, we can certainly not exclude Our Jesus will give them a great surprise.... And remember what Mirjana of Medjugorje said about it: the first secret will destroy the power of satan...in other words: the occult, satan's followers.

Anyway, the date of april 11th 2013 is much more certain. The warning [and the two warnings of Medjugorje] must occur before that date. I don't think Our Father will wait until April 10th for His warnings... I give [...] many credits...

Medjugorje België en Nederland neemt hiermee, net als Maria Saraco, veel risico's door dit online te zetten, maar anderzijds is Maria Saraco de best geplaatste persoon inzake Garabandal. We kunnen Maria Saraco niet links laten liggen. Zij is van heel veel dingen op de hoogte.

De Heilige Maagd Maria heeft steeds gezegd om elke dag in orde te zijn met de Heer Jezus. Wij gaan er dan ook van uit dat de data van minder belang zijn.

Let wel: deze input geeft enkel verslag over Garabandal. Wij weten niet of de geheimen van Garabandal en Medjugorje dezelfde zijn.

Onze eerste bekommernis is van er op dit ogenblik alles aan te doen om nog zoveel mogelijk mensen nog over de streep te halen en onze lezers eerlijk in te lichten over wat er gaande is in de hoogste kringen rond zij die betrokken zijn rond Garabandal. Hoort deze opdracht niet een beetje tot onze taak? Wij willen niemand misleiden, maar anderzijds weet iedereen dat de tijd heel, heel dichtbij is. Wij geven onze lezers dus de raad om voorzichtig te blijven: met data weet men nooit. Er is echter ook de nodige uitleg in het infoblok bovenaan, waarin duidelijk wordt, dat Maria Saraco het wel eens bij het juiste eind zou kunnen hebben.

Onze Lieve Vrouw heeft heel wat informatie doorgegeven aan de kinderen van Garabandal. Deze informatie is openbaar gemaakt. De vraag is: moeten wij deze info verzwijgen of niet voor onze lezers? Met de beste bedoelingen denken we dat er op openbaar nieuws geen censuur staat en we willen aan eerlijke berichtgeving doen, maar zoals steeds laten wij het oordeel aan onze lezers. Wij zijn ervan overtuigd dat, als we onze lezers eerlijk inlichten over deze feiten, wij onze lezers ook niet zullen verliezen. In elk geval zal er geen berichtgeving zijn, met uitzondering over Garabandal en Medjugorje en dit vanaf 21 december 2012 tot en met 11 april 2013 en dit om onze lezers er op te wijzen dat we in een cruciale overgangsfase zitten.

Met dank voor uw begrip.

Chris De Bodt

2. Medjugorje
: interview van Ivanka Ivankovic door Janice T. Connell [deel 9]

Al wat je nodig hebt is je hart openen voor de Gospa

Janice: En hoe zit het met de vruchten van Medjugorje?
Ivanka: Anderen kunnen daar meer over zeggen, bvb de priesters die gedurende uren biecht horen in de kerk, biechtstoelen en het aansluitend grasperk. Als ik bedevaarders ontmoet, hoor ik dikwijls getuigenissen van bekering, van geestelijke en fysische genezingen die plaatsvonden door de tussenkomst van de Koningin van de Vrede. Hier voelen de mensen zich beter en voelen de noodzaak hun leven te veranderen.

Toen ik naar Sicilië ging om een gebedsontmoeting bij te wonen, ontmoette ik een 22-jarige man die kanker had. Hij was ernstig ziek en hij wou Medjugorje bezoeken.  En dat deed hij. Zijn ouders, zijn verloofde en ik reisden in één auto naar Medjugorje. Hij woonde de H. Mis in de kerk bij; hij beklom de Kruisberg en hij was even gelukkig als een kind. Hij weende voortdurend. Gedurende die dagen veranderde zijn leven compleet. Hij voelde vrede die hij vroeger nooit had ervaren. Daarna keerde hij naar huis terug en stierf zeven dagen later.

Later schreven zijn ouders mij en vertelden mij wat deze 7 dagen in Medjugorje voor hen en hun zoon hadden betekend. Zijn dood was voor hen moeilijk om mee om te gaan maar zij begrepen wat God van hen verwachtte. Zij veranderden hun leven, ze gingen te biecht, ze gingen terug naar de kerk en ze begonnen te bidden… Zij beseften wat de echte betekenis van hun leven op aarde was. De grootvader van die jonge man, die gedurende 60 jaar niet meer te biechten was geweest en God nooit nodig had gehad, bekeerde zich ook. Momenteel ervaarde de ganse familie een bekering. Zij zijn ware vruchten van Medjugorje.

Een ander voorbeeld komt van een non uit Amerika. Alvorens zij een non werd, had zij zich volledig geconcentreerd op haar carrière; om zoveel mogelijk geld te verdienen. Zij was geïnteresseerd in mode, juwelen en dure wagens… Nadat ze betrokken geraakte in een auto-ongeval werd zij blind. Gedurende haar gevecht tot overleven, leerde ze God kennen en werd een non. Ze zegt dat ze God nooit genoeg kan danken voor al de geschenken die ze ontvangen heeft. Je hoeft de Gospa niet met jouw eigen ogen te zien, je hoeft geen ziener te zijn om de hemel te zien. Wat belangrijk is, is om je hart te openen; om te bidden met het hart. Dit is het wat de Gospa altijd van ons vraagt.

Vertaling: Henk

3. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 59]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni
: de zesde dag

Vr. Janko: Hebben ze jullie gezegd waar ze jullie naartoe brachten?
Vicka: “Naar de dokters van Mostar,”zeiden ze.

Vr. Janko: En zijn jullie vertrokken?
Vicka: Ja, wat wil je dat we anders deden? Ze hebben ons meegenomen naar een psychiatrische kliniek. Ik had daar tevoren nooit over horen praten. Toen we daar aankwamen zeiden ze: “Uitstappen!” En meteen daarna begon het medisch onderzoek.

Vr. Janko: En de wettelijke lastgeving tot onderzoek?
Vicka: Niemand heeft daarnaar gevraagd. We waren allemaal opgepakt in één en hetzelfde vertrek.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

4. Garabandal: Conchita's dagboek 1961-1963 [deel 59]

Hoofdstuk 4

De mensen [zo zei mijn meter ons] begonnen te wenen en waren zeer ontroerd omdat ze de stem van de Maagd hadden gehoord [57].

In die dagen, toen ik in Santander was, waren er twee jezuïeten-priesters in het dorp geweest: Fr. Ramón Maria Andreu en Fr. Luis Maria Andreu waren gekomen, zoals vele anderen, zonder te geloven [58].

Dan, op een dag, hadden Loli en Jacinta een verschijning bij “de Pijnbomen.” Dat was gedurende de dag. Deze twee priesters waren daar en toen ze de meisjes in extase zagen, geloofden ze. Toen er een korte tijd voorbijgegaan was met de twee meisjes in extase, dacht Fr. Ramón Maria Andreu: "Als dit waar is, laat dan een van de meisjes ophouden een visioen te hebben.”

Onmiddellijk verliet Loli's visioen haar. Na een paar minuten, verscheen de Maagd haar opnieuw.

De priesters gaven toe dat dit een test was [59].

Conchita zegt dat dit plaatsvond op de vijfde augustus 1961. We hebben de getuigenis gezien die door verscheidene getuigen geschreven en ondertekend was. De samenvatting van wat er gebeurd in die getuigenissen is de volgende:

Enkele vreemdelingen hadden een bandopnemer op batterijen meegebracht. Ze toonden Loli en Jacinta hoe die werkte.

De twee meisjes waren daardoor zeer verwonderd omdat ze nooit iets gelijkaardigs gezien hadden.

Gedurende de extases konden ze enkele van de woorden opnemen die Loli en Jacinta zeiden. Nadien speelden ze het af zodat de meisjes het konden horen.

Plots vielen de meisjes opnieuw in extase. Een van beiden had de microfoon nog steeds in haar hand. Terwijl ze hem ophield naar het Visioen gedurende een ogenblik van extase, zei ze: “Er is een man gekomen met een ding dat opneemt. Waarom... waarom spreekt U niet zodat ze U kunnen horen? Het is niet voor ons, het is opdat ze zouden geloven. Spreek, zeg iets, zodat ze zullen geloven...”

Toen de extase gedaan was speelden ze de bandopnemer af zodat de meisjes konden horen wat ze hadden gezegd tegen het Visioen. Toen het ogenblik kwam dat de meisjes de aangehaalde woorden gezegd hadden: “Spreek, zeg iets zodat ze zullen geloven...” Stopte de bandopnemer. Op dat ogenblik kwam er een stem uit het apparaat die enkel kan omschreven worden als “lief” en die zei: “Neen, Ik zal niet spreken.”

Loli en Jacinta riepen tegelijkertijd uit: “O! Het is de stem van de Maagd!”

Zoals u wellicht veronderstelt was de indruk die de getuigen maakten zeer groot. Een van hen zei, toen hij terugging naar Garabandal: “Ik zal het graf ingaan in de overtuiging dat ik de stem van de Maagd heb gehoord!”

Tot besluit van deze anekdote zeggen we dat, toen de band later werd afgespeeld, de stem van de Maagd niet te horen was. Welke interpretatie u ook hieraan wilt hechten, wat zeker is, is dat we ondertekende getuigenissen hebben van twaalf getuigen. Conchita verwijst hiernaar in haar dagboek zoals ze het hoorde van de lippen van haar tante Maximina.

[58] Bij het begin van de verschijningen waren de meeste mensen die naar Garabandal gingen eerder gedreven door nieuwsgierigheid dan door geloof. De gebeurtenis die Conchita hier verhaalt greep plaats in de laatste dagen van juli, omstreeks de achtentwintigste. Het meisje was geen getuige hiervan. Ze deed niets anders dan te vertellen wat ze gehoord had.

[59] We hebben hierover gesproken met Fr. Ramón Maria Andreu. We zullen een deel van die dialoog hier weergeven:

Vraag: Als Conchita in haar dagboek zegt dat U die extase die Loli en Jacinta ervoeren als een test beschouwde, is dat waar?
Fr. R.M.A.: Ja, dat is waar. Maar het is allemaal een beetje langer dan Conchita aanhaalt in haar dagboek.

Vraag: Zou u ons enig idee kunnen geven van uw houding en uw ingesteldheid op de dag dat u voor de eerste keer naar Garabandal ging?
Fr. R.M.A.: Zoals u zou kunnen veronderstellen, dacht ik die dag dat ik naar Garabandal ging dat daar geen verschijning kon zijn dat enige waarde had. Toen ze me uitnodigden om daar de eerste keer heen te gaan, antwoordde ik dat ik geen tijd te verliezen had met verschijningen. In het algemeen heb ik het zeer druk. Uiteindelijk aanvaardde ik de uitnodiging om naar Garabandal te gaan maar dat was enkel om beleefd te zijn tegenover de vrienden die me hadden uitgenodigd en ook omdat het een rustdag zou zijn na vele dagen van voortdurende [geestelijke] oefeningen die ik voordien had gepredikt.

Vraag: En geloofde uw broer, Fr. Luís María?
Fr. R.M.A.: Helemaal niet. Op dat ogenblik was er geen bewijs. Ik denk niet dat enig intelligent persoon zou geloven zonder enig bewijs.

Vraag: Zou u ons precies kunnen vertellen wat er plaatsgreep dat Conchita beschrijft?
Fr. R.M.A.: Heel graag. Het was, zoals ik zei, de eerste keer dat ik naar Garabandal ging. We hadden reeds enkele extases gezien die dag voor degene die Conchita beschrijft. In de late namiddag bevonden we ons aan “de Pijnbomen”. Loli en Jacinta waren in extase.

Er waren zeer weinig mensen in de nabijheid van de meisjes. Ik hoorde hen stilletjes spreken met het Visioen, alsof ze probeerden rustig te zijn, wat karakteristiek is voor extases. Ik verstond enkele van de zinnen.

Na acht of tien minuten, dacht ik dat het een geval van hypnotisme zou kunnen zijn. Ik realiseerde me dat zulks een gemene gedachte was, zonder originaliteit, maar zo leek het. Ik keek rond mij om de auteur van dat hypnotisme te zien. Ik zag de gezichten van Fr. Valentin, Ceferino, Julia, en anderen die aanwezig waren... en daar vond ik de oplossing niet. Ze hadden allen de uitdrukking van bewonderende verrassing. De hypnotiseur was er niet...

Dan had ik gezien hoe de twee meisjes in extase gingen en eruit kwamen. Ze deden dat tegelijk. Het gaf de indruk dat ze slechts één ziel hadden. Op dat ogenblik dacht ik dat dit niet veel zin had. Maar ik dacht het volgende: Als een van de meisjes naar de normale toestand terugkeerde en het andere in extase zou blijven...

Op datzelfde ogenblik hief Loli, die het dichtste bij mij was, langzaam haar hoofd op en keek me aan, glimlachend. Ik vroeg haar: Zie je de Maagd niet?

Ze antwoordde mij: Nee, mijnheer.

En waarom niet? drong ik aan.

Ze is weggegaan.

Jacinta was nog steeds in extase. Ik zei tegen Loli: Kijk naar Jacinta.

Het meisje keek naar haar en ze glimlachte toen ze zag dat Jacinta in extase was. Het was de eerste keer dat ze een van haar gezellinnen in extase zag, terwijl ze zelf in haar normale toestand was.

Ik vroeg haar: En wat vertelt de Maagd je?

Ze stond op het punt te antwoorden toen ze weer in extase viel. Haar gezicht was omhoog gericht. Ik hoorde de volgende dialoog tussen de meisjes en het Visioen.

Jacinta: Loli, waarom ben je weggegaan?

Loli: [Vraagt het Visioen] Waarom verliet U mij?

Er was een pauze.

Beiden: [Tegelijkertijd] O, daarom is het. Dan was het dus opdat hij zou geloven! Toen ik dat hoorde, keerde ik mij tot mijn broer, Fr. Luís María en zei tot hem: "Wees bedachtzaam met wat je denkt want de gedachteoverbrenging is onmiddellijk."

Mijn broer zei tot mij: Is er iets met jou gebeurd?

Ja, antwoordde ik... ik zal het je later vertellen.

Vraag: Vader, geloofde u na dit ogenblik?
Fr. R.M.A.: Ongetwijfeld had dit mijn aandacht getrokken en me aan het denken gezet. Ik begreep dat het geen komedie was of een simulatie en ik dacht dat het een zeer interessant onderwerp was voor grondiger studie. We bevonden ons voor een fenomenen dat even opwindend was voor dokters als voor theologen.

Vanaf dit punt tot het geloven was een stap die niet gemakkelijk te zetten was. Niettemin is één ding zeker: als ik alle gebeurtenissen die ik heb gezien samen beschouw, inbegrepen die waarop ik de nadruk heb gelegd en alhoewel ik het beschouwde met een zeker scepticisme en terughoudendheid, kan ik bevestigen dat het geen komedie of simulatie is door de vier meisjes. Natuurlijk, dit te zeggen is bijna hetzelfde als niets te zeggen. Door een probleem vast te stellen is het nog steeds niet opgelost. De vraag is nog steeds dezelfde: wat is de oorzaak van deze fenomenen die ik gezien heb en waarvan ik getuige ben geweest? En zijn deze die ik besproken heb slechts een klein deel? Ik heb deze vraag aan vele mensen gesteld en zoveel keren als ik het gevraagd heb, heb ik nooit een antwoord gekregen.

Vertaling: Twan Vereecken

5. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 251]

U zult de naam van God niet ijdel gebruiken

Elke misleiding, elke huichelarij, elke schijn is een leugen en de ernst ervan wordt gemeten door de graad van de schade die is aangericht aan Gods glorie of het welzijn van anderen. In het Evangelie zien we hoe God deze zonde veroordeelt: “Wee u, schriftgeleerden en farizeeën, schijnheiligen. U draagt een tiende af van munt, anijs en komijn, maar wat het zwaarst weegt in de wet verwaarloost u: recht, barmhartigheid en trouw! Het ene moet u doen, maar het andere niet laten […] Maak de maat van uw vaderen maar vol! Slangen, addergebroed, hoe kunt u ontkomen aan de veroordeling tot de hel?” [Mt 23: 23, 32-33]

Jezus berispte de wetgeleerden door te zeggen: “Wee ook jullie, wetgeleerden! Want jullie leggen de mensen ondraaglijke lasten op, maar raken die zelf met geen vinger aan.” [Lc 11: 46] En hij sloot zijn gesprek af met de volgende aanbeveling tot Zijn leerlingen: “Hoed je voor de zuurdesem, dat wil zeggen de huichelarij van de farizeeën. Niets is verborgen dat niet onthuld zal worden, en niets is geheim dat niet bekend zal worden. Alles wat jullie in het duister zeggen, zal in het licht worden gehoord, en wat jullie binnenskamers in iemands oor fluisteren, zal vanaf de daken bekend worden gemaakt. Tegen jullie, mijn vrienden, zeg ik: wees niet bang voor degenen die het lichaam kunnen doden, maar niet tot iets ergers in staat zijn. Ik zal jullie zeggen voor wie je bang moet zijn. Wees bang voor hem die de macht heeft om iemand niet alleen te doden maar ook in de hel te werpen. Ja, ik zeg jullie, wees bang voor hem!”

De taal die Jezus Christus hier gebruikt kan ons hier hard treffen, maar de strengheid ervan is gerucht tegen dergelijk gedrag vanwege ons tegenover anderen. Maar wat God betreft, is hij eenvoudigweg de Vader die Zijn kinderen verdedigt en de Rechter die, tot een gelijkaardige hoogte, het goede beloont en het slechte bestraft.

Vertaling: Chris De Bodt

6. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 174]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

De macht die ze verworven hebben

Dit was, inderdaad, slechts het begin van de “dank u’s”, die regenden van uit de Hemel na 25 maart 1984. Een feit was, dat door het afgelasten van de militaire optie de enige andere wanhopige mogelijkheid een hervorming was van het Sovjet systeem. Vandaar dat, na de dood van Chernenko enkele maanden na de toewijding door de Paus, Mikael Gorbachov aan de macht kwam. De man van de hervormingen was in staat het eerste fundamentele verdrag te sluiten met de Verenigde Staten voor de vermindering van de bewapening en het weghalen van de Euroraketten. Zo verwijderde men zich van een nucleaire Apocalyps. [Volgens het “Bulletin of Atomic Scientists” werd er een totaal maximum van atoomkoppen vastgesteld rond de 70.000 voor beide partijen].

Wel, toevallig werd deze overeenkomst na dewelke, volgens Lucia, de oorlog afgewend was, getekend juist op 8 december 1987, de datum waarop de Kerk het feest viert van de Onbevlekte Ontvangenis. Bovendien, het was Gorbachov die de avond er voor deze verrassende verklaring deed tegenover Time Magazine : “Ik ben er zeker van dat God, van daarboven in de Hemel, ons de noodzakelijke wijsheid niet zal weigeren om wegen te vinden van overeenkomst”. Feitelijk was er rond dat akkoord een eigenaardige dooreenstrengeling van tussenkomsten van de Madonna.

Het afgelasten van de militaire optie en de ontdekking dat het systeem niet hervormbaar was [de man van de “perestroika kon maar weinig doen] bracht, binnen de tijdspanne van enkele maanden, de ineenstorting van de Sovjetunie en de ontmanteling van het ganse Communistische imperium mee. Boven alles is er een feit dat verbazing wekt: Dat het meest verschrikkelijke en duurzaamste totalitarisme in enkele dagen uiteenviel, zonder enig geweld, zonder slachtoffers en zonder trauma’s. Terwijl er een duizendtal historische, politieke en economische oorzaken zijn en kunnen geïdentificeerd worden, die deze instorting konden veroorzaakt en verklaard hebben, toch heeft er niemand tot nu toe kunnen verklaren hoe het mogelijk was dat dit gebeurde zonder bloedvergieten en zonder enig geweld.

We weten [uit wat Lech Walesa gezegd heeft] dat in de eerste jaren van 1980, de oproep tot geweldloosheid, van Johannes-Paulus II, tijdens de openluchtmis voor Solidariteit, beslissend was. Een hevige opstand in Polen zou zeker een bloedige en tragische wending gegeven hebben aan de gebeurtenissen. Maar het blijft een mysterie hoe en waarom de daaropvolgende ontbinding van het Communistisch systeem zich inzette zonder een gebroken venster.

Vertaling: Dr. Guy Claes

7. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 275]

Hoofdstuk 14. De Paters van Sainte-Garde

De fusie van de twee Congregaties

Hij kreeg veel te lijden door de listen van deze vernieuwers die weinig belang hechtten aan het ondersteunen van de cultus voor de Moeder Gods en weinig geneigd de lessen en voorbeelden in acht te nemen van de hen gezonden missionaris. Deze laatste, in afwachting dat God hem zou bevrijden van deze angstvolle geesten, antwoordde aan degenen die hun verwijdering wensten: ‘Je moet lijden en alleen zo gaan de werken van Heer vooruit’. Nadat hij menen en toestanden 6 maand lang had bekeken besloot M. Bertet naar M. de Salvador te schrijven om hem ter hulp te roepen: ‘Kom! Want ik denk dat ik nagels in de ogen en lansen aan mijn zijde heb zolang ik deze priesters van verdacht geloof bij me heb.'. M. de Salvador, vrij vanwege de schoolvakantie, haastte zich vanuit Avignon, maakte met zijn vriend een stand van zaken op en gingen beide naar Embrun bij Mgr. de Genlis.

Ze brachten hem op de hoogte van de situatie waarin de ketterij de verering van Laus zou vernietigen indien men deze handlanger daar liet blijven. Ze gaven in detail de listen aan die de ketterij daarvoor gebruikte en herhaalden hem dat ze nieuwe mensen naar dit huis konden sturen zolang degenen die niet deugden door zijn gezag mochten blijven. De prelaat [vervolgt het verhaal] overtuigd van hun slecht gedrag, nam eindelijk de nodige maatregelen om het huis en de kerk van Laus geheel over te dragen aan de priesters van de nieuwe Congregatie.’

We herinneren hier aan dat de vijand van Laus, vicaris generaal Viala, zojuist provoost van Oulx en Entremont benoemd was in mei 1711, wat hem rijkelijke inkomsten bezorgde en zijn interesse deed vervagen voor dit bisdom dat hij weldra zou verlaten om zich in Italië terug te trekken. De oude aartsbisschop liet zich dus gemakkelijk overtuigen door onze vrienden die hun overtuigde rede ook konden staven met stevige argumenten.

Vertaling: Broeder Jozef

8. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 170]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Jezus nog enkele dagen in de Jordaanstreek

7 februari. De volgende dag was Jezus bij een rijke landbouwer, op een half uur van Ono, wiens velden een ganse berg bedekken. Daar is een akker waarop men aan de ene kant nog oogst en aan de andere kant op het punt staat te zaaien. Met het oog daarop heeft Jezus een parabel van zaaien en oogsten verteld.

Bij deze landbouwer hier is een oude, vervallen leerstoel mooi hersteld. Hij dateert nog uit de tijd van de profeten. Op die leerstoel heeft Jezus geleerd. Nog meer zulke leerstoelen zijn hersteld, sedert Joannes hier gedoopt heeft. Hij had hun dit bevolen. Zoiets ressorteerde onder zijn taak als wegbereider. Deze leerstoelen waren hier, zoals nu bij ons de kruiswegtaferelen, sedert de tijd der profeten geheel vervallen. Elias en Elizeüs hadden zich hier dikwijls opgehouden. Jezus zal morgenavond te Ono de opening van de sabbat vieren. Daarna volgt een feest dat op de vruchten betrekking heeft in de laatste dagen heb ik hele korven vol vruchten naar de synagoge en de gerechtshuizen zien dragen.

9. Jezus' tijdgenoten [aflevering 475]

Paulus, de apostel

Gevangenneming te Jeruzalem

Bij aankomst in Jeruzalem stond er al meteen veel druk op de ketel: er was de vrees dat de inmiddels roemruchte Paulus weer in de synagogen zou gaan verkondigen en dat de groei van het christendom steeds meer zou toenemen. Paulus werd een levensgrote bedreiging en de hele situatie kwam tot een ontploffing op de laatste dag van de tempelreiniging van Paulus. Hij werd ervan verdacht dat hij een Griekse man van niet-joodse afkomst meegenomen zou hebben naar de Tempel. Vanuit het standpunt van de joden gezien had hij hiermee het heiligdom geschonden.

Zijn leven werd gered omdat een commandant met een Romeinse legereenheid arriveerde om orde te handhaven. “Paulus, die boven aan de trappen stond, maande de mensen met een handgebaar tot stilte. Daarna sprak hij hen in het Hebreeuws toe ” [Hand. 21,40]. In zijn toespraak legde hij uit wie hij was en wat hij deed: over hoe hij als jood onder Rabbijn Gamaliël had gestudeerd en over zijn verblindende en levensbepalende ontmoeting met de Verrezen Christus op de weg naar Damascus. Tegen de Joodse toehoorders in Jeruzalem voegde hij er ook nog aan toe: [jaren geleden]… “na mijn terugkeer in Jeruzalem, was ik eens in de tempel aan het bidden, toen ik in extase raakte en Hem [de Verrezen Christus] daar zag. Hij zei tegen mij: ‘Haast je, verlaat onmiddellijk Jeruzalem, want ze zullen van jou geen getuigenis over Mij aannemen.’ “ … [later] “Zei hij tegen mij: ‘Ga, want Ik stuur je ver weg, naar de heidenen.”

Vertaling: Broeder Jozef


06-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.6 december 2012
6 december 2012


Opname van de verschijning aan Mirjana van 2 december 2012


1. Medjugorje: Vaticaans rapport verwacht voor eind december?

Een Frans tijdschrift heeft gemeld dat de Vaticaanse Commissie, die de verschijningen te Medjugorje onderzoekt, haar bevindingen zal vrijgeven nog voor het einde van dit jaar.

"La Vie" zegt dat de Commissie, die is ingesteld door Paus Benedictus XVI en die wordt voorgezeten door kardinaal Camillo Ruini, haar verslag zal voorleggen aan de Paus nog voor het einde van december 2012. Hiermee herhaalt de Franse pers een eerder bericht dat is aangehaald door de Italiaanse pers, in februari van dit jaar, met een verwijzing naar de uitspraken van kardinaal Vinko Puljic van Sarajevo, die het bericht verspreidde “om het onderzoek van de Commissie” nog dit jaar af te ronden.

De zes zieners van de Mariaverschijningen, die in 1981 in Medjugorje begonnen, blijven bij hun standpunt dat alle verschijningen nog steeds op het aangekondigde tijdstip plaatsvinden. Ondertussen zijn ook alle zieners door de Commissie ondervraagd. Deze hoorzittingen, onder leiding van Kardinaal Ruini, blijven echter tot het domein van de strikte geheimhouding.

Het feit dat men aandringt op een vrijgeven van het rapport nog vóór 2013, duidt meer en meer in de richting dat nog deze maand belangrijk nieuws wordt verwacht vanuit het bedevaardsoord.

Of de Commissie effectief zal ingaan op deze vraag, blijft uiteraard afwachten. De Commissie wenst haar rapport in alle onafhankelijkheid vrij te geven, waarbij er eerder sprake zou zijn in 2013 dan nog deze maand, december 2012.

Bron: Catholic World News

Vertaling: Chris De Bodt

2. Medjugorje: interview van Ivanka Ivankovic door Janice T. Connell [deel 8]

Al wat je nodig hebt is je hart openen voor de Gospa

Janice: De verschijningen duren nu 27 jaar. Dit betekent voor sommige mensen een reden om aan de authenticiteit te twijfelen. Hebt u ooit de Gospa gevraagd waarom Ze zolang verschijnt?
Ivanka: In het begin werden we door sommigen overtuigd om Haar te vragen hoelang Ze zou blijven verschijnen. Dit is wat Ze antwoordde: "Bent u mij al beu?” Sindsdien heb ik Haar iets dergelijks nooit meer gevraagd. Als men spreekt over het tijdstip en het aantal verschijningen van de Gospa in Medjugorje zou ik willen zeggen dat, uiteindelijk, de Heer en Zijn Moeder, die heel veel van ons houden, weten wat het beste is voor ons. Heden ten dage zijn er zoveel koude harten in de wereld, zijn er zoveel zonden en zoveel kwaad. Daarom zouden we niet verrast zijn door Gods inspanningen en het geduld van de Gospa.

Bij verschillende aangelegenheden heeft de Gospa ons verteld dat Zij bij ons is omdat God Haar dat heeft toegestaan en dat Zij bij ons zal blijven zolang Hij het toestaat.

Vertaling: Henk

3. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 58]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni
: de zesde dag

Vr. Janko: Alle zes in de ziekenwagen?
Vicka: Ja, en in de andere auto hebben ze al degenen opgepakt die bij ons waren.

Vr. Janko: Wie waren dat?
Vicka: Onze ouders en anderen. Het hoofd van het medisch centrum van Citluk was er bij.

Vr. Janko: En wie vergezelde jou?
Vicka: Mijn moeder. Wie zou het anders doen? Papa werkte nog in Duitsland.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

4. Garabandal: Conchita's dagboek 1961-1963 [deel 58]

Hoofdstuk 4

Toen ik in het dorp aankwam bij mijn terugkeer uit Santander, kwamen verscheide priesters en veel mensen mij tegemoet omdat Loli en Jacinta in hun verschijning gezegd hadden dat ik de weg op kwam, en dat deed ik inderdaad. De Maagd had dat aan hen verteld toen ze in de kerk waren. Die avond wachtte Mari Cruz, samen met een menigte mensen op de Maagd op haar balkon [56].

De volgende dag, bij onze terugkeer van de weiden, ontmoetten mijn moeder en ik mijn tante, Maximina González, die zeer opgewonden was en ons vertelde: "Weten jullie dat de stem van de Maagd gehoord is op een bandopnemer?” Mijn meter maande haar. Dan vroeg ik haar: “Wat heeft ze gezegd?”

Loli en Jacinta maanden haar: “Spreek, vooruit, spreek!”

Dan hoorden we op de band: “Neen, Ik zal niet spreken.”

Voetnoten

[56] Het huis van Mari Cruz is het eerste in het dorp. Het heeft een uit hout gemaakt balkon, waar het meisje dikwijls wachtte op de verschijningen.

Vertaling: Twan Vereecken

5. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 250]

U zult de naam van God niet ijdel gebruiken

Dan zal de koning tegen hen die aan zijn rechterhand staan zeggen: “Kom, gezegenden van mijn Vader, neem het koninkrijk in bezit dat vanaf het begin van de schepping voor jullie klaar ligt. Want Ik had honger en jullie hebben Me te eten gegeven, Ik had dorst en jullie hebben Me te drinken gegeven, Ik was vreemdeling en jullie hebben Me opgenomen. Ik was naakt en jullie hebben Me gekleed, Ik was ziek en jullie hebben naar Me omgezien, Ik zat in de gevangenis en jullie kwamen naar Me toe.”

Dan zullen de rechtvaardigen Hem antwoorden: “Heer, wanneer hebben we U hongerig gezien en U te eten gegeven, of dorstig en U te drinken gegeven? Wanneer hebben we U als vreemdeling gezien en U opgenomen, of naakt en hebben we U gekleed? Wanneer hebben we U ziek of in de gevangenis gezien en zijn we naar U toe gekomen?” De koning zal hun antwoorden: “Ik verzeker jullie, alles wat je voor één van deze minste broeders van Mij hebt gedaan, heb je voor Mij gedaan.” Dan zal Hij zich ook richten tot hen die aan zijn linkerhand staan en tegen hen zal Hij zeggen: “Ga weg van Mij, vervloekten, naar het eeuwige vuur, dat aangelegd is voor de duivel en zijn engelen. Want Ik had honger en jullie hebben Me niet te eten gegeven, Ik had dorst en jullie hebben Me niet te drinken gegeven, Ik was vreemdeling en jullie hebben Me niet opgenomen, Ik was naakt en jullie hebben Me niet gekleed, Ik was ziek en zat in de gevangenis en jullie hebben niet naar Me omgezien.” Dan zullen ook zij antwoorden: “Heer, wanneer hebben we U hongerig gezien of dorstig of als vreemdeling of naakt of ziek of in de gevangenis en hebben we U niet geholpen?” Dan zal Hij hun antwoorden: “Ik verzeker jullie, alles wat je niet voor één van deze minsten hebt gedaan, heb je ook niet voor Mij gedaan.” Zij zullen naar de eeuwige straf gaan, maar de rechtvaardigen naar het eeuwige leven. [Mt 25, 31-46]

Hier onthult God zichzelf als een Vader die de mening toegedaan is dat wat voor Hemzelf is gedaan, goed of kwaad, eveneens gedaan is voor zijn kinderen. Als God tot ons spreekt over het goede dat de mensen hebben nagelaten om voor anderen te doen, wat zal Hij dan zeggen tegen ons over het kwade dat we Hem aangedaan hebben? Wat zal Hij zeggen tot ons als we door sluwheid, bedrog en bedrevenheid, onze naasten hebben misleid? En dit doen we telkens we voordeel halen uit iemands eerlijkheid of het vertrouwen dat hij of zij had in ons, en we daarop onszelf verontschuldigen door te zeggen: “Ze moesten maar zo stom niet geweest zijn, ze moesten zich maar niet laten misleiden!” Maar, wat denkt u wat God zal antwoorden op alle dergelijke leugens, waar de wereld ongelukkiglijk vol van is?

Vertaling: Chris De Bodt

6. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 172]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

De macht die ze verworven hebben

Ongelukkiglijk zal zelfs Johannes-Paulus II niet in staat zijn alles te doen wat hij in zijn hart droeg om eindelijk te beantwoorden aan de verzoeken van de Madonna, omdat nu, na vijftien jaar post-conciliaire verwoesting, de “Protestantse overwinning binnen het Katholicisme” [Zoals De Lubac het noemde] overweldigend was en daardoor in kerkelijke kringen een formidabele anti-Fatima ontwikkeling had bevestigd, waaraan zelfs de Paus de hand had gereikt.

“We kenden Wojtyla sinds de jaren van het Concilie,” herinnert zich Mgr. Pavel Hnilica tegenover Andrea Tornelli. “Ik had de gelegenheid hem te groeten enkele dagen na zijn verkiezing en zei hem: ‘God heeft u geroepen omdat uw eerste werk de toewijding van Rusland moet zijn.' Hij antwoordde: ‘Ik wil het zelfs morgen doen, als gij de bisschoppen overtuigt.' Na de moordpoging, spreekt de Paus op 8 december 1981 deze woorden in de kerk van de H. Maria de Meerdere: “Maria, aan U vertrouwen we het lot van de mensheid toe”. Mgr. Hnilica was er bij en vertelt: “Na de plechtigheid, terwijl we in de sacristie waren, zei ik tot de Paus: ‘Heiligheid, een toevertrouwing is niet voldoende. Wat nodig is, is een toewijding.' Hij antwoordde me: ‘Ik weet het, maar veel theologen zijn er tegen.'

Het volgend jaar deed de Paus de toewijding. Het was echter niet een plechtige daad in gemeenschap met al de bisschoppen en bijzonder op Rusland gericht. Zuster Lucia, geconsulteerd door de Apostolische Nuntius in Portugal, Mgr. Portalupi, verklaarde op 19 maart 1983 : “De toewijding van Rusland is niet gedaan, zoals O.L.Vrouw het in Fatima gevraagd heeft”.

Tenslotte dan de toewijding van 25 maart 1984, die we reeds gesproken hebben. Het blijkt dat Zuster Lucia volgend commentaar gaf: “De Paus deed alles wat hij kon doen." Het is een zin die herinnert aan een andere zin, die de Paus zelf gezegd had naar aanleiding van de vorige toewijding in 1982, toen hij bevestigde dat “hij alles gedaan had wat, in de gegeven omstandigheden, mogelijk was.” Wat betekent dit? Misschien was de H. Vader niet in de mogelijkheid alles te doen wat hij zou gewild hebben. Door wie werd hij het belet? Wat wist Zuster Lucia?

Een flits die een sinister licht werpt op deze vragen is ons gegeven door Hamish Fraser, een schrijver, die bekeerd is tot Fatima, en in november 1985 schrijft : “Over één feit is er geen twijfel: De H. Vader is zich scherp bewust van de noodzaak van de collegiale toewijding van Rusland … gegeven zijnde dat hij in de tijdspanne van twee jaar de wereld drie maal heeft toegewijd … en dat hij de derde keer (25 maart 1984) de bisschoppen heeft uitgenodigd zich met hem te verenigen … om deze acte van toewijding te doen. Bovendien vermelde hij bij elke gelegenheid dat hij wist dat de toewijding, die door O.L.Vrouw gevraagd was, niet was uitgevoerd. Daarom kan niemand beweren dat dit niet iets is, dat in het hart van de H. Vader blijft.”

En hier is de verontrustende verklaring :“Gezien de angst van de H. Vader tegenover de toewijding … en anderzijds de schandalige vijandigheid veroorzaakt door zijn verzoek om bisschoppelijke deelname in de plechtige toewijding van 1984, kan men met morele zekerheid besluiten dat een bepaald feit de H. Vader verhinderd heeft om de bisschoppen van de wereldkerk te bevelen zich met hem te verenigen voor de toewijding van Rusland: Zijn vrees dat dit werkelijk een schisma zou veroorzaken."

Is deze vrees misschien veroorzaakt door de kennis van het volledige Derde Geheim? Is het voorspeld in de woorden van de Madonna, die nog steeds geheim gehouden worden? Fraser heeft zeker gelijk te bevestigen dat “veel bisschoppen letterlijk rood uitslaan als de boodschap van Fatima vermeld wordt." In elk geval bekende Kardinaal Stickler, die de Paus zeer nabij was, op 26 november 1987 dat de Paus niet in staat geweest was de toewijding te doen, die hij wilde omdat “de bisschoppen hem niet gehoorzamen”. En dit leidt tot het vermoeden dat er reeds in alle stilte een schisma bezig is in betrekking met de Katholieke waarheid. Of, zoals De Lubac zei, "dat het Protestantisme overwonnen heeft binnen het Katholicisme." En het groot teken van tegenspraak is onvermijdelijk Maria die, zoals de gebeurtenissen in Fatima tonen, op allerhande manieren de pauzen verhoort en bijstaat. Maria is zij, die “alle ketterijen doen verzwinden” zoals Kardinaal Ratzinger beklemtoonde in Maria, Chiesa nascente [blz. 19].

Als we terug keren naar de toewijding van 1984, doet ons dat sterk herinneren aan de toewijdingen van de wereld door Pius XII in 1942 en 1952. Hoewel, zoals duidelijk in de woorden van Zuster Lucia, deze plechtige akte onvolledig was en de verwezenlijking van de beloften van de H. Maagd in Fatima niet mogelijk maakte, toch verkreeg ze een positief antwoord van uit de Hemel. En wel een edelmoedig en onvoorstelbaar antwoord!

Vertaling: Dr. Guy Claes

7. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 274]

Hoofdstuk 14: De Paters van Sainte-Garde

De fusie van de twee Congregaties

Het overleg met Mgr. de Genlis ging door en deze laatste, op raad van Tyranni, liet M. Bertet toe om de staat van zaken op Laus en een mogelijke vestiging daar te komen bekijken. M. Bertet was steeds in contact gebleven met P. d’Etienne die zijn raad, steun en gebed hem veel hulp opleverden. Soms bleef hij twee à drie dagen bij zijn geestelijke vader, eerst in Marseille waar deze zich teruggetrokken had, daarna in Trets waar hij overleed op 22 mei 1712. Deze vooraanstaande vriend van Laus die een vaste vertrouweling van Benoîte was, was op de hoogte van het overleg tussen M. Tyranni en de aartsbisschop van Embrun en hij moedigde vurig aan dat de mariale bedevaart in handen zou komen van de voortvarende missionarissen van Sainte-Garde. Maar hij stierf kort voor hun definitieve vestiging.

Naar Laus gekomen in de winter van 1712 bleef M. Bertet alleen van wacht tijdens de lente en de zomer. Toen was de overste François Deville, geholpen door Jacques Carinet en de jonge Honoré. Jean Magnin was nog altijd in Saint-Etienne en M. Gaillard legde de laatste hand aan zijn grote Geschiedenis en bijkomende korte Handleidingen. In het "Leven van M. Bertet," in 1758 door waker Lambertin opgesteld wordt hij voorgesteld bij aankomst op Laus en met jaloerse blik ontvangen door de kapelaans ‘die leken tot alles in staat om hem te verplichten weg te gaan.'

Vertaling: Broeder Jozef

8. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 169]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Jezus nog enkele dagen in de Jordaanstreek

5 februari. Ik heb gezien dat de leerlingen van Betsaïda en ook Natanaël Chased orde op hun zaken begonnen te stellen en dat zij hoe langer hoe meer naar Kafarnaüm trokken.

In de morgen van 5 februari zag ik Jezus en de leerlingen hun kle­deren schorten en Nebo verlaten. Zij brachten het grootste gedeelte van de dag door op de weg van Nebo naar de overzetplaats van de Jordaan, hoewel deze weg maar een uur lang is, want Jezus hield niet op te onderrichten. Er stonden daar vele hutten en tenten, waarin de Nebonaren hun vruchten en de uitgeperste wijn aan de hier voorbijkomende reizigers verkochten. Voor die mensen was het dat Jezus op deze weg leerde. Pas tegen avond kwam Hij met de leerlingen in zijn herberg bij de doopplaats aan. Deze herberg behoorde aan Jezus alleen toe, want La­zarus had ze voor Hem gekocht.

6 februari. Heden is Jezus in de omstreken bij enige landbouwers geweest en heeft daar in bijeenkomsten het woord gevoerd. Onder die landbouwers zijn vele goede mensen, die in de tijd van Johannes' prediking en doopwerk in de mondbehoeften van het volk voorzagen. Het schijnt dat Jezus nu allen tot in de kleinste hoeken van het gewest wil opzoeken, omdat Hij het weldra wil verlaten om naar Galilea terug te keren. 's Avonds keerden zij naar hun herberg terug.

9. Jezus' tijdgenoten [aflevering 474]

Paulus, de apostel

Paulus de bidder

Paulus' herderlijke zorg vindt ook uitdrukking in zijn gebed. Een goede herder bidt voor zijn kudde. En dat is zeker ook zo bij Paulus. Voortdurend lezen we in zijn brieven hoe hij veel bidt voor zijn christenen. Al diegenen die aan zijn herderlijke zorg zijn toevertrouwd brengt hij voor God, hij gedenkt hen voor zijn Aanschijn. Hij brengt hen aanwezig voor God. Zo schrijft hij aan de Tessalonicenzen: "Wij zeggen God dank voor u allen, telkens wanneer zij uw naam noemen in onze gebeden" [1 Tessalonicenzen 1,2].

Het gedenken van zijn kerkgemeenschappen bij God kleurt in het gebed van Paulus ook vaak naar danken. Hij dankt voor alle goddelijke gaven. In dit danken wordt aan God teruggeschonken wat Hij ons als gave gegeven heeft. Dat is vooreerst de gave van het geloof en alles wat daarmee te maken heeft.

Vertaling: Broeder Jozef

10. Profetiën: H. Ignatius van Santhia [18de eeuw]

Profetie 7

De boven genoemde nieuwe keizer zal met de ondersteuning van God en de paus samenwerken in de rechtzetting van de misbruiken. Hij zal de leiding van de wereldse regeringen op zich nemen en de paus, alsmede de bisschoppen en de clerus een fastoenlijk verblijf toekennen en alles zullen zich losmaken van elke aardse begerigheid, alsook in vrede leven en dit tot het einde der tijden.

Vertaling: Chris De Bodt



05-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.5 december 2012
5 december 2012

1. Marija Pavlovic: De toekomst van de mensheid is in groot gevaar


"Zoek God door te kiezen voor de boodschappen van de Maagd Maria. De enige redding voor de toekomst van de mensheid loopt steeds meer gevaar," vermeldde Marija Pavlovic, de zienster uit Medjugorje, op 2 december, vlak nadat haar verschijning in een Italiaanse sporthal was afgelopen. 5.000 aanwezigen namen de zaal in tot de laatste overgebleven stoel.



Marija Pavlovic zag er ongewoon ijselijk uit, toen zij zich richtte tot de 5.000 aanwezigen in de sporthallen van PalaWhirpool in Varese, Italië, na haar publieke verschijning op zondag.

"De heilige Maagd Maria gaf geen specifieke boodschap, maar smeekte ons allen om God te vinden door te kiezen voor de boodschappen van Onze Lieve Vrouw. De enige redding voor de toekomst van de mensheid is steeds meer in gevaar," zei Marija, volgens de lokale online media Varese News

"Zonder God hebt u geen toekomst, noch het eeuwige leven," herhaalde Marija na haar eerdere publieke verschijning van zaterdag 1 december 2012 in Canazei en, inderdaad, na tal van andere gelegenheden.



Onder de aanwezigen was er een wetenschapster met persoonlijke ervaring in het testen van de Medjugorje zieners. Zij merkte op dat de houding van de meeste mensen tegenover de Heer op dit ogenblik vergrendeld is: “Zij die niet willen geloven, geloven ook niet, ondanks de overweldigende wetenschappelijke gegevens en alle bewijsmateriaal, en degenen die geloven door de genade, blijven geloven, ongeacht alle testen. Het feit blijft dat de rede in crisis is," zegt Mario Botta, een van de eerste artsen die de zieners heeft onderworpen aan wetenschappelijke testen,” meldde de regionale krant Il Giorno.

Bron: Jacob Marschner, www.medjugorjetoday.com

Vertaling: Chris De Bodt

2. Medjugorje: interview van Ivanka Ivankovic door Janice T. Connell [deel 7]

Al wat je nodig hebt is je hart openen voor de Gospa

Janice: Weet u wanneer en hoe u de tien geheimen zult onthullen? Mirjana zal dit doen via Fr. Pétar Ljubicic en ze beschreef ook hoe we ons daarop moeten voorbereiden.
Ivanka: Ik weet daar niets van. Daarom kan ik er niets over zeggen. Het zal zijn zoals de Gezegende Maagd het wil.

Janice: Op 24 juni 1981 wandelden jij en Mirjana op de Podbrdo toen jullie opeens een Vrouw met een Kind zagen. Wat was uw eerste gedachte?
Ivanka: Eerst en vooral waren we overstelpt van schrik, een vreselijke angst. Ondanks deze schrik, voelde ik in mijn hart dat dit de Gospa zou kunnen zijn en ik zei dit onmiddellijk aan Mirjana. Onze eerste reflex was om weg te lopen maar we keerden snel terug en daarna zagen we de Gospa terug. Sinds 25 juni blijft de Gospa verschijnen aan Mirjana, Vicka, Ivan, Marija, Jacov en mij.

Janice: Hebt u ooit aan de Gospa gevraagd waarom Zij u uitkoos om te verschijnen?
Ivanka: Ja en Zij antwoordde dat Ze niet de beste kiest.

Vertaling: Henk

3. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 57]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Maandag 29 juni
: de zesde dag

Vr. Janko: We zijn nu op de zesde dag. Het was het feest van de heilige apostelen Petrus en Paulus.
Vicka: Dat weet ik. Ik zal het nooit vergeten! Omdat het een feestdag was, hebben we wat langer geslapen. Na het ontbijt zijn we begonnen met ons klaar te maken voor de Heilige mis.

Vr. Janko: Goed, jullie zijn naar de kerk gegaan, en daarna?
Vicka: Nee, we hebben de kerk niet eens gezien! Er komen plotseling twee auto’s aan: een ziekenwagen uit Citluk en een andere. Ze doen de ziekenwagen open en zeggen tegen ons: “Instappen!”

Vr. Janko: Wat hebben jullie gedaan?
Vicka: Wat wil je dat we deden? Aan geweld kan je geen weerstand bieden. We zijn ingestapt, dat is alles.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

4. Garabandal: Conchita's dagboek 1961-1963 [deel 57]

Hoofdstuk 4

Dan, omdat ze ervan overtuigd was dat er niets mis was met mij omwille van alles wat de dokters haar verteld hadden, verliet mijn moeder mij en ging ze naar Garabandal.

Enkele nichten en een zuster van Fr. Odriozola kwamen mij iedere dag ophalen aan het huis om naar het strand en naar kermissen te gaan, iets wat ik tot dan nooit had gezien.

Omdat ik elke dag naar het strand ging verscheen de Maagd niet aan mij.

Aan het eind van acht dagen kwam een man tussenbeide om mij mee te nemen naar het dorp en mijn moeder kwam mij ophalen. Die man was M. Emilio del Valle Egocheaga. Ik zal hem mijn hele leven blijven herinneren.

De dag dat ze me terug meenamen ging ik naar Dr. Piñal om hem te zeggen dat ik wegging. Hij werd zeer kwaad en zei tegen mij... wel, vele dingen... opdat ik niet zou gaan. Ik zei hem dat ik de Maagd niet meer had gezien maar anderen wel, naar het mij leek. En dat het mij leek dat de Boodschap waar was. Dan zei hij mij een verklaring te ondertekenen. Ik tekende ze. Nadien zei hij me dat ik met bisschop Doroteo moest gaan praten en dat deed ik. Na al dat handelden ze allen zeer vriendelijk tegen mij.

Vertaling: Twan Vereecken

5. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 249]

U zult de naam van God niet ijdel gebruiken

We spreken de waarheid tot God als we trouw blijven aan onze beloften, onze eed en geloften. In de Heilige Schrift lezen we: “Wanneer gij de Heer, uw God, een gelofte doet, zult gij er niet mee talmen haar in te lossen, want de Heer, uw God, zou ze toch van u eisen en dan zoudt gij u bezondigen. Maar, wanneer gij u onthoudt van het doen van een gelofte, bezondigt gij u niet. Wat over uw lippen gegaan is, moet gij stipt volbrengen. Gij hebt immers de Heer, uw God, volkomen vrijwillig een gelofte gedaan, die gij hebt uitgesproken met eigen mond.”

Als we ons dus niet houden aan onze beloften, liegen we tot God. Onze geloften, onze eed en onze beloften zouden God anders vergeefs aanroepen. Naast wat de Heilige Schrift zegt, verplicht niemand ons tot het maken van een belofte: wij offeren dit aan God uit onze eigen vrije wil en eenmaal we ze gemaakt hebben, zijn we verplicht om ons hieraan te houden.

Op dezelfde wijze mogen we ook onze naaste niet misleiden en nog minder een beroep doen op God als getuige voor onze valse, misleidende en verraderlijke beweringen. God aanvaardt het goede of het slechte wat we voor onze naaste hebben gedaan, alsof het aan Hemzelf gedaan is. Jezus leert ons in het Evangelie: “Ik verzeker jullie, alles wat je voor één van deze minste broeders van Mij hebt gedaan, heb je voor Mij gedaan.” En God zal hier rekening meehouden als beloning of als straf. Dit is wat we zien bij de beschrijving van het Laatste Oordeel: “Wanneer de Mensenzoon komt, bekleed met zijn heerlijkheid en rondom Hem alle engelen, dan zal Hij plaatsnemen op de troon van zijn heerlijkheid. Alle volkeren zullen vóór Hem bijeengebracht worden, en Hij zal ze van elkaar scheiden, zoals een herder de schapen van de bokken scheidt. De schapen zal Hij aan zijn rechterhand opstellen, de bokken aan zijn linkerhand.

Vertaling: Chris De Bodt

6. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 171]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

De macht die ze verworven hebben

Ongelukkiglijk zal zelfs Johannes-Paulus II niet in staat zijn alles te doen wat hij in zijn hart droeg om eindelijk te beantwoorden aan de verzoeken van de Madonna, omdat nu, na vijftien jaar post-conciliaire verwoesting, de “Protestantse overwinning binnen het Katholicisme” [zoals De Lubac het noemde] overweldigend was en daardoor in kerkelijke kringen een formidabele anti-Fatima ontwikkeling had bevestigd, waaraan zelfs de Paus de hand had gereikt.

“We kenden Wojtyla sinds de jaren van het Concilie” herinnert zich Mgr. Pavel Hnilica tegenover Andrea Tornelli. “Ik had de gelegenheid hem te groeten enkele dagen na zijn verkiezing en zei hem: ‘God heeft u geroepen omdat uw eerste werk de toewijding van Rusland moet zijn.’ Hij antwoordde: ‘Ik wil het zelfs morgen doen, als gij de bisschoppen overtuigt.’ Na de moordpoging spreekt de Paus op 8 december 1981 deze woorden in de kerk van de H. Maria de Meerdere: “Maria, aan U vertrouwen we het lot van de mensheid toe.” Mgr. Hnilica was er bij en vertelt: Na de plechtigheid, terwijl we in de sacristie waren, zei ik tot de Paus: ‘Heiligheid, een toevertrouwing is niet voldoende. Wat nodig is, is een toewijding’. Hij antwoordde me: ‘Ik weet het, maar veel theologen zijn er tegen.’

Het volgend jaar deed de Paus de toewijding. Het was echter niet een plechtige daad in gemeenschap met al de bisschoppen en bijzonder op Rusland gericht. Zuster Lucia, geconsulteerd door de Apostolische Nuntius in Portugal, Mgr. Portalupi, verklaarde op 19 maart 1983: “De toewijding van Rusland is niet gedaan, zoals O.L.Vrouw het in Fatima gevraagd heeft.”

Tenslotte dan de toewijding van 25 maart 1984, die we reeds gesproken hebben. Het blijkt dat Zuster Lucia volgend commentaar gaf : “De Paus deed alles wat hij kon doen.” Het is een zin die herinnert aan een andere zin, die de Paus zelf gezegd had naar aanleiding van de vorige toewijding in 1982, toen hij bevestigde dat “hij alles gedaan had wat, in de gegeven omstandigheden, mogelijk was.” Wat betekent dit? Misschien was de H. Vader niet in de mogelijkheid alles te doen wat hij zou gewild hebben. Door wie werd hij het belet? Wat wist Zuster Lucia?

Een flits die een sinister licht werpt op deze vragen is ons gegeven door Hamish Fraser, een schrijver, die bekeerd is tot Fatima, en in november 1985 schrijft: “Over één feit is er geen twijfel: De H. Vader is zich scherp bewust van de noodzaak van de collegiale toewijding van Rusland … gegeven zijnde dat hij in de tijdspanne van twee jaar de wereld drie maal heeft toegewijd … en dat hij de derde keer [25 maart 1984] de bisschoppen heeft uitgenodigd zich met hem te verenigen … om deze acte van toewijding te doen. Bovendien vermelde hij bij elke gelegenheid dat hij wist dat de toewijding, die door O.L.Vrouw gevraagd was, niet was uitgevoerd. Daarom kan niemand beweren dat dit niet iets is, dat in het hart van de H. Vader blijft.”

En hier is de verontrustende verklaring: "Gezien de angst van de H. Vader tegenover de toewijding … en anderzijds de schandalige vijandigheid veroorzaakt door zijn verzoek om bisschoppelijke deelname in de plechtige toewijding van 1984, kan men met morele zekerheid besluiten dat een bepaald feit de H. Vader verhinderd heeft om de bisschoppen van de wereldkerk te bevelen zich met hem te verenigen voor de toewijding van Rusland: Zijn vrees dat dit werkelijk een schisma zou veroorzaken."

Is deze vrees misschien veroorzaakt door de kennis van het volledige Derde Geheim? Is het voorspeld in de woorden van de Madonna, die nog steeds geheim gehouden worden? Fraser heeft zeker gelijk te bevestigen dat “veel bisschoppen letterlijk rood uitslaan als de boodschap van Fatima vermeld wordt." In elk geval bekende Kardinaal Stickler, die de Paus zeer nabij was, op 26 november 1987, dat de Paus niet in staat geweest was de toewijding te doen, die hij wilde omdat “de bisschoppen hem niet gehoorzamen”. En dit leidt tot het vermoeden dat er reeds in alle stilte een schisma bezig is met betrekking met de Katholieke waarheid. Of, zoals De Lubac zei, dat het Protestantisme overwonnen heeft binnen het Katholicisme. En het groot teken van tegenspraak is onvermijdelijk Maria die, zoals de gebeurtenissen in Fatima tonen, op allerhande manieren de pauzen verhoort en bijstaat. Maria is zij, die “alle ketterijen doen verzwinden” zoals Kard. Ratzinger beklemtoonde in Maria, Chiesa nascente.

Als we terug keren naar de toewijding van 1984, doet ons dat sterk herinneren aan de toewijdingen van de wereld door Pius XII in 1942 en 1952. Hoewel, zoals duidelijk in de woorden van Zuster Lucia, deze plechtige akte onvolledig was en de verwezenlijking van de beloften van de H. Maagd in Fatima niet mogelijk maakte, toch verkreeg ze een positief antwoord van uit de Hemel. En wel een edelmoedig en onvoorstelbaar antwoord!

Vertaling: Dr. Guy Claes

7. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 273]

Hoofdstuk 14. De Paters van Sainte-Garde

De fusie van de twee Congregaties

Mgr. de Genlis had gehoord van het succes van de gepreekte Missies in het bisdom Sisteron en had M. de Tyranni uitgenodigd om er te leiden in het aartsbisdom Embrun (volgens M. de Laplane). In de zomer van 1711 besloot hij te praten met de stichter van het Heilig Kruis over zijn plan om Missionarissen in het bisdom Embrun te vestigen, en hij stelde het huis van Laus voor als centrum voor hun activiteit.

De aartsbisschop had met deze Overste meerdere gesprekken en vernam met voldoening dat de kleine groep van Sisteron wilde fuseren met een jongere groep die al zeer actief was in de Provence in de bisdommen die van zijn aartsbisdom afhingen. Het is op 15 september 1711 dat de fusie doorging tussen vier missionarissen van elke Congregatie: Paul-André Tyranni, Jean-François Gastinel, Gaspard Castagni en Antoine Aubert voor het Heilig Kruis, Bertet, de Salvador, de Benoît en Rigord voor Sainte-Garde. De jonge Maselli was in juni 1710 overleden en zijn neef had de groep vervoegd op 9 oktober 1711, dus drie weken na die fusie.

M. Bertet werd verkozen als Algemene Overste. Tyranni leidde het huis van Sisteron en Salvador dat van Avignon.

Vertaling: Broeder Jozef

8. Jezus' tijdgenoten [aflevering 473]

Paulus, de apostel

Hoe leven in de wereld

Paulus leerde zijn christenen ook hoe zij dienden te leven in een niet-christelijke wereld. Ook om die reden is Paulus een zeer actuele figuur. Twee houdingen moeten volgens Paulus de christen typeren: afstand van de wereld en openheid van de wereld.

Enerzijds moet de christen afstand bewaren t.o.v. deze wereld. Zo nodig moet hij de wereld zelfs verlaten. Want in de wereld heerst vaak het kwade. In de wereld gebeuren vaak dingen waar de christen geen voorbeeld aan kan nemen. Aan de Romeinen schrijft hij: "Stemt uw gedrag niet af op deze wereld. Wordt andere mensen, met een nieuw visie" [Romeinen 12,2]. Neen, de wereld kan niet de norm zijn voor het christelijk leven.

Maar anderzijds moet de christen ook openheid bewaren t.o.v. de wereld. Hij moet de wereld als een feit aanvaarden. Niet alles in de wereld is slecht en daarom moet de christen uit de wereld aannemen wat goed is en verenigbaar met het christelijk geloof. "Houdt uw aandacht gevestigd op al wat waar is, wat edel is, wat rechtvaardig is en rein, beminnelijk en aantrekkelijk, op wat deugd heet en lof verdient" [Filippenzen 4,8].

Vertaling: Broeder Jozef

9. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 167]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Jezus te Nebo

4 februari. De volgende dag, een maandag, zag ik Jezus hier in de open lucht op een leerstoel de dopelingen voorbereiden en ik zag de leerlingen hen dopen. De doopkuip was boven een waterbak geplaatst, waarin de dopelingen traden en die tot een zekere hoogte met water gevuld was. De leerlingen hadden de doophemden medegebracht. Zij droegen ze opgerold om hun lichaam. Gedurende de doop werden de dopelingen er mede bekleed. De boorden er van dreven rond hen op het water. Na de doop werd hun een soort van manteltje omgehan­gen. Bij Johannes was dit als een stool, zo breed als een handdoek. Bij Jezus' doop geleek het meer op een eigenlijk manteltje waaraan een stool met franjes vastgenaaid was. Ik ben nu te zwak om het duidelijker te beschrijven.

De dopelingen waren hier meest jongelingen en grijsaards. Vele anderen werden afgewezen, omdat zij zich eerst moesten beteren. Jezus genas ook verscheidene koortslijders en waterzuchtigen, die op draagbedden tot Hem gebracht werden. Bij de heidenen zijn er minder bezetenen dan bij de Joden.

Jezus zegende ook het drinkwater, dat hier niet goed was: het was troebel en zoutachtig en verzamelde zich in rotsholten. Er was daar een bak waarin het door middel van lederen zakken overgegoten werd. Jezus zegende het water en wel kruisgewijs en Hij liet zijn hand op bepaalde plaatsen van het watervlak een tijdlang rusten.

10. Profetiën: H. Ignatius van Santhia [18de eeuw]

Profetie 6

Deze nieuwe keizer zal, met het robuuste Italiaanse en Franse volk en met deze van andere landen het Allerheiligste kerkelijk leger vormen en het Ottomaanse Rijk en alle ketterijen vernietigen.

Vertaling: Chris De Bodt


04-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4 december 2012
4 december 2012






1. Medjugorje: interview van Ivanka Ivankovic door Janice T. Connell [deel 5]

Al wat je nodig hebt is je hart openen voor de Gospa

Janice: Hebt u dat teken gezien?
Ivanka: Ik heb het teken gezien en ik weet wanneer het zal gebeuren. Maar we zouden niet mogen wachten met onze bekering tot die dag aanbreekt. We moeten ons elke dag bekeren, we moeten de boodschappen die de Gospa ons gedurende de laatste 27 jaar geeft, beleven.

Al wat je moet doen, is uw hart voor de Gospa openen. Zij zal voor de rest zorgen. Een persoon, die ver verwijderd van God leeft, denkt dat het doel van zijn leven bestaat in materiële dingen – altijd maar meer en meer willen bekomen – maar de Gospa wenst dat we Haar oproep beantwoorden en Zij wenst om ons elke dag dichter naar Haar Zoon Jezus te leiden. Dit kan niet gebeuren als men geen open hart heeft, of niet bidt, vast, noch boete doet. We moeten uiteindelijk begrijpen welke genade het is dat de hemel hier elke dag open gaat en dat de Moeder van God hier komt en ons wil leiden op het pad van de heiligheid.

De Gospa is altijd bij ons en Zij wil ons leren dat het doel van ons leven de hemel, het eeuwig leven is. Van bij het begin van de verschijningen kon ik dit eeuwig leven zien als de Koningin van de Vrede me toestond om mijn moeder te zien, die de maand vóór de eerste verschijning gestorven was.

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 56]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Zondag 28 juni
: de vijfde dag

Vr. Janko: En zijn jullie naar het dorp terug gegaan?
Vicka: Ja.

Vr. Janko: En in het dorp was er de mensenmenigte, het gedrang, het geschreeuw... Ik kan het me indenken. Maar we kunnen, als je niet té moe bent, nog even luisteren naar een cassettebandje dat in de loop van die verschijning is opgenomen. Het zal je herinnering doen herleven.
Vicka: Dat wil ik best. Waar komt dat bandje vandaan?

Vr. Janko: Dat is niet van belang. Luister maar:

[Dit is het belangrijkste gedeelte van de cassette.]

De verslaggever. Het waait...De doornstruiken wiegelen heen en weer... Daar zijn de zes zieners. Zij staan rechtop.. Zij bidden " Weesgegroet Maria".

Vicka: Onze Lieve Vrouw, wat verwacht U van ons? Onze Lieve Vrouw, wat verwacht U van onze priesters? [Zij herhaalt dit drie keer].

Zij zegt dat zij moeten volharden in hun geloof: Onze Lieve Vrouw, waarom wilt U niet in de kerk verschijnen, opdat iedereen U kan zien?

Zalig diegenen die niet zien en toch geloven...

Onze Lieve Vrouw, zult U opnieuw komen?

Ja, zij zal op dezelfde plek terug komen.

Onze Lieve Vrouw, wat hebt U liever: dat wij bidden of dat wij zingen? Zij zegt: allebei.

Onze Lieve Vrouw, wat verwacht U van deze mensen die zich hier verzamelen?

Zij is vertrokken! We gaan bidden. Zij heeft ons niets gezegd.

De verslaggever. Vicka maakt het kruisteken en bidt Onze Vader, Wees gegroet Maria en Eer aan de vader [x2]. Allen bidden met haar mee.

Onze Lieve Vrouw komt opnieuw.

De zieners [hardop]. Daar is zij!

De mensen zingen een lied ter ere van Maria.

De zieners: Zij zegt ons dat wij haar engelen zijn. "Mijn lieve engelen" dat is het wat zij tegen ons zegt.

Vicka: Onze Lieve Vrouw, wat verlangd U van deze mensen? [Vicka herhaald dit driemaal].

Zij heeft gezegd dat zij als antwoord heeft gegeven: de menigte die haar niet ziet , moet geloven als wij zessen die haar wel zien.

Onze Lieve Vrouw, wilt U voor ons, hier op de aarde, een teken achterlaten, opdat de andere mensen zien dat wij geen leugenaars zijn en dat wij geen komedie spelen?

Onze Lieve Vrouw verdwijnt...

De verslaggever. Zal zij nogmaals komen?

Een van de zieners: Zij zal terugkomen.

Vicka: Je ziet hoe dat is gegaan. Wij hadden het gevoel dat we in de hemel waren. Maar het leven op aarde is óók interessant.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

3. Garabandal: Conchita's dagboek 1961-1963 [deel 56]

Hoofdstuk 4

En toen de verschijning gedaan was namen ze me mee naar een bureau [55] zodat een priester en een arts me konden ondervragen. De priester heette Fr. Francisco Odionzola en de arts was dr. Piñal. Ze zeiden tegen mij: Hoe zie je die dingen? Ben je gek? Hoe misleid je de mensen op die manier?" En dan zei hij tegen mij: Zet je recht. Kijk naar mijn neus. Ik ga je hypnotiseren!

Toen hij tegen me zei: "Kijk naar mijn neus," lachte ik. En hij zei tegen mij: "Lach niet, dit is niet om te lachen!"

En die dag deed hij niets anders meer met mij.

De volgende dag namen ze mij mee naar enkele dokters om te zien of ik ziek was. Ze namen me mee naar een die Morales heette en naar verscheidene anderen. En ze vertelden mij allen dat ik gezond was en dat die verschijningen een droom waren. En ze zeiden dat ik daar in Santander moest blijven om me te amuseren, zodat ik alles kon vergeten dat mij overkomen was en niet moest terugkeren om nog meer verschijningen te krijgen.

Voetnoten

[55] Ze verwijst naar de sacristie in de kerk van de Troost. Ongetwijfeld noemde Conchita het een bureau omdat ze geen enkele notie had van een sacristie, behalve de kleine in de kerk in San Sebastián de Garabandal.

Vertaling: Twan Vereecken

4. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 248]

U zult de naam van God niet ijdel gebruiken

"Gij zult de naam van de Heer, uw God, niet ijdel gebruiken, want de Heer zal niet onschuldig houden wie zijn naam ijdel gebruikt." [Dt 5,11]

Dit gebod verplicht ons om in waarheid te leven met God, met onze naaste en met onszelf. God verafschuwt leugens omdat God de waarheid is. In het Evangelie van de Heilige Johannes lezen we: "Het Woord is vlees geworden en het heeft onder ons gewoond en wij hebben zijn heerlijkheid aanschouwd, een heerlijkheid als van de eniggeborene des Vaders, vol van genade en waarheid." [Joh. 1: 14] Op een andere plaats in hetzelfde Evangelie zegt Jezus Christus over zichzelf: "‘Ik ben de weg, de waarheid en het leven. Niemand kan bij de Vader komen dan door mij." Als, zoals Jezus zegt, we niet tot de Vader kunnen komen dan door Hem, en Hij is de Waarheid, toont dit ons aan dat wij niet tot God kunnen komen, behoudens door de weg van de waarheid.

We kunnen God niet misleiden, omdat Hij alles doorziet, precies zoals door kristalwater uit de helderste bron. God heeft steeds inzicht in onze werken, onze bedoelingen en onze verlangens.

Vertaling: Chris De Bodt

5. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 170]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

De macht die ze verworven hebben

In elk geval, door een eigenaardig verschijnsel, dat door Katholieken toegeschreven wordt aan de bijstand van de H. Geest, leerden zowel Monitini als Roncalli, terwijl ze beslissingen namen, die tegengesteld waren aan hun eigen woorden, dat de deur voor het heil Maria was en is. Johannes XXIII zei in februari 1959: "In onze tijd laat de Moeder van God op bijzondere wijze haar aanwezigheid voelen in de menselijke gebeurtenissen ... Bijgevolg zal iemand zijn eigen redding in gevaar brengen als hij, aangevallen door de stormen van de wereld, weigert haar helpende hand te verwelkomen." Hij vroeg zich dan spontaan af of hijzelf, als Paus, deze moederlijke hand gegrepen had of integendeel deze niet had gewenst. Langs zijn kant zei Paulus VI in het Angelus van 5 september 1972: "We sporen u aan, dierbaarste zonen, te kijken naar de "tekenen van de tijd" die lijken een nieuwe komst van Christus onder ons voor te bereiden. Maria, die Christus draagt, zou onze lerares kunnen zijn, maar integendeel zij wacht zelf op Zijn komst".

In feite was het echte teken van de tijd, ofschoon misverstaan en niet verhoord, Maria in Fatima. Dat Roncalli en Montini in het bijzonder totaal andere tekenen van de tijd aanwezen voor de Kerk, terwijl ze trachtten het echte teken van de boodschap van Maria te "begraven" en haar bijstand te ontwijken, zet er toe aan te denken dat deze onderrichtingen van de pauzen de rechters zijn van hun eigen daden. Daarom is Fatima een groot teken van tegenspraak dat een soort blindheid van de herders duidelijk maakt.

Met Johannes-Paulus II eindigde eindelijk de uitgesproken vijandigheid tegenover Fatima. De Paus van het "Totus tuus," bijzonder beschermd door de Madonna van Fatima [die zijn leven redde op 13 mei 1981] zal niet minder dan drie maal op bedevaart gaan naar het Portugese heiligdom. Hij is het, die Jacinta en Francesco zal heilig verklaren en in die context een deel zal bekendmaken van het Derde Geheim [hoewel met een veronderstelde interpretatie, die niet overtuigend is en vol van verdraaide lezingen van de tekst].

Vertaling: Dr. Guy Claes

6. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 272]

Hoofdstuk 14. De Paters van Sainte-Garde

Stichting van Priesters van O.L.V. van Sainte-Garde

Deze Missie van Sisteron was zo een volks succes dat M. Tyranni bang werd voor de gezondheid van M. Bertet die steeds overstelpt werd met de vragen van de boetelingen. Ze eindigde met de stichting van een liefdadigheidswerk voor de armen in de stad en voorzien van 1.000 pond van de vrijgevige gelovigen die onder de indruk waren van de ijver van de Missionarissen van Sainte-Garde. De drie volgende jaren gaven ze meerdere Missies in dit bisdom alsook in de Var waar ze haaks stonden op een meer jansenistische clerus.

In die periode kwamen ze samen om in Sainte-Garde het gemeenschapsleven te leiden, voorzien om de latere rekruten te onthalen, daar hun groep sinds 1705 in het bisschoppelijk recht was opgericht. De jonge Maselli, van zwakke gezondheid, deed dienst als pastoor van Saint-Didier sinds de dood van M. Martin. Maar vanaf 1707 moest hij vervangen worden door een nieuwe priester, Pompée Rigord die zich aansloot op 13 april 1711 bij Sainte-Garde, meteen gevolgd door een neef van Maselli, met als voornaam Jacques-François en priester in Aix. Tegelijk rijpte een plan van Seminarie in Avignon en dat M. de Salvador aanzette een huis te huren dat hij in de herfst van 1709 betrok als geestelijk vader van een vormingshuis voor latere geestelijken. Het succes van dit huis, waarvan de inwoners hun studies voortzetten aan het college van de paters Jezuïeten, is zo duidelijk dat het in 1717 een kerkelijke gemeenschap wordt met kapel, en twee jaar later canoniek herkend wordt.

Vertaling: Broeder Jozef

7. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 164]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Jezus te Nebo

3 februari. In de avond van de volgende dag [3 februari] verliet Jezus de doopplaats. Hij ging met de leerlingen naar de stad Nebo, die aan de overzijde van de Jordaan ligt, aan de voet van de berg Nebo, die een helling heeft van verscheidene uren lang. Boden waren Hem komen uitnodigen om daar de mensen te onderwijzen uit de streek van Adoemmim.

De vlakte van Moab tot de wadi Nimrin had lange tijd aan Moab toebehoord. Velen van hen waren nu, dank zij het optreden van Johannes, goed gesteld, maar zij durfden zich niet wagen over de Jordaan naar de doopplaats van Jezus. Ik meen dat zij daar­voor terugschrikten, omdat de Joden een grote verachting voor hen hadden wegens een grote misdaad van hun vaderen. Waarin die misdaad bestaan had, herinner ik me niet meer. Zij mochten niet overal komen, doch slechts op bepaalde plaatsen. Zij kwamen daarom zeer ootmoedig tot Jezus en baden Hem bij hen te komen leren en dopen. De leerlingen namen water uit de doopvijver in lederen zakken mede. Op de doopplaats bleven slechts bewakers.

8. Jezus' tijdgenoten [aflevering 472]

Paulus, de apostel

Herderlijke zorg voor de gemeente

Paulus heeft ook veel zorg voor de morele heiligheid van zijn christenen. In Jezus Christus geloven is niet voldoende. Het geloof moet ook merkbaar zijn in het handelen. Een recht geloof vraagt ook om een rechte levenswandel. Zo zijn er dingen die christenen beter niet doen en waarvan ze zich best distantiëren. Zij moeten streven naar heiligheid. Sterker nog: ze zijn reeds heilig op grond van hun doopsel waardoor de heilige Geest in hen woont. Die heiligheid moeten ze bewaren en behoeden door een heilige levenswandel. "Weet gij dan niet dat gij Gods tempel zijt en dat de Geest van God in u woont? ... De tempel van God is heilig en die tempel zijt gij" [1 Korintiërs 3,16-17].

De apostel Paulus spoort de christenen er ook toe aan dat zij trouw zouden blijven aan hun geloof. Trouw aan de overlevering omtrent Christus die zij hebben ontvangen. Er is slechts één Evangelie, en dat is het Evangelie dat Paulus hen verkondigd heeft [lees bv. Galaten 1,6-9; 1 Korintiërs 15,1].

Als een echte herder zal Paulus ook zorg dragen voor de orde en de structuur binnen de kerkelijke gemeenschappen. Het is voor hem een moeilijke evenwichtsoefening. Enerzijds wil hij ruimte en vrijheid laten aan de werking van de H. Geest. Er is respect nodig voor de geestesgaven, de charisma's, die aan bepaalde mensen is geschonken. Maar anderzijds moet er ook orde zijn. Daarom stelt hij bepaalde mensen in een ambt opdat het leven in de kerkgemeenschap door hen geregeld en gesuperviseerd kan worden.

Vertaling: Broeder Jozef

9. Profetiën: H. Ignatius van Santhia [18de eeuw]

Profetie 5

Een afstammeling van het Karolingische ras, door elkeen uitgestorven gewaand, zal naar Rome komen en de vroomheid en barmhartigheid van de paus bewonderen. Deze paus zal hem kronen en hem tot legitieme Keizer van Rome verklaren en vanop de zetel van Petrus zal de paus de standaard en het kruis verheven en het aan de nieuwe keizer schenken.

Vertaling: Chris De Bodt

10. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 166]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

De misdaad van de Moabieten is het kwaad dat zij de uit Egypte komende Israëlieten wilden aandoen door vervloeking en door verleiding. Dit laatste middel gelukte hun. Het wordt door Flavius Josephus uitvoeriger en duidelijker verteld dan in Num: 25.

Nebo ligt een half uur van de Jordaan en door een berg er van gescheiden, en wel vijf of zes uren van Macherunt of Macherus. De grond is er niet vruchtbaar. Om te Nebo te komen moet men de oostoever opstijgen en dan weer afdalen. Ongeveer tegenover de doopplaats, even ten Zuidoosten, vormt de oever een berg en daar is geen gehucht of landingsplaats en achter die oeverberg ligt Nebo. Het is tamelijk groot en het ligt op een heuvelachtige grond en is nog door een dal [de vlakte van Moab] van de berg Nebo gescheiden. Hier is nog een heidense tempel, doch gesloten, met enige gebouwen er omheen.


03-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3 december 2012
3 december 2012



1. Medjugorje: interview van Ivanka Ivankovic door Janice T. Connell [deel 4]

Al wat je nodig hebt is je hart openen voor de Gospa

Janice: Hoe bereidt u zich voor op de jaarlijkse verschijningen?
Ivanka: De voorbereidingen duren een volledig jaar, te beginnen vanaf 25 juni. Ik bereid me voor door dagelijkse gebeden en dagelijkse activiteiten. Ongeveer twee weken voor de verschijning plaats vindt, bereid ik me voor door vasten en bidden. Hoe dichter de verschijning komt, hoe heviger het verlangen wordt de Gospa te zien. Dan schijnt elk ogenblik wel een jaar te duren: de dagen gaan dan erg traag voorbij.

Janice: Vertelt u ooit wel iets over uw privéleven aan de Gospa?
Ivanka: Ik heb de Gospa nog nooit iets over mijn privéleven gevraagd. Aangezien haar verschijning een geschenk op zich is, zou het ongepast zijn om iets over mezelf te vragen.

Janice: Mirjana, Jacov en u hebben allemaal de tien geheimen ontvangen. Hebben deze geheimen die aan u werden onthuld, enkel betrekking op de toekomst van de wereld of hebben sommige geheimen betrekking op uw eigen leven?
Ivanka: Alle geheimen die ik heb ontvangen, handelen over de toekomst van de wereld. Het derde geheim gaat over het teken dat de Gospa zal achter laten op de Verschijningsberg. Het teken zal permanent, zichtbaar voor iedereen en onvernietigbaar zijn.

Vertaling: Henk

2. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 55]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Zondag 28 juni
: de vijfde dag

Vr. Janko: Wat nog meer?
Vicka: Wij hebben haar gevraagd: Zult U nog terug komen? Zij heeft geantwoord: Ja op dezelfde plek. We hebben haar ook gevraagd: Wat heeft U liever, het gebed of de gezangen? Zij heeft geantwoord: Allebei…

Ik heb haar nóg een keer gevraagd, in het bijzijn van die menigte: Onze Lieve Vrouw, wat wilt U van al die mensen die hier bijeen gekomen zijn? Maar zij heeft niet geantwoord. Zij is vertrokken… zonder ons te groeten. Voor ons was dat een teken dat ze zou terug komen. Wij hebben opnieuw gebeden en toen is ze terug gekomen.

Vr. Janko:Durfden jullie toen geen vragen meer te stellen?
Vicka: O toch wel hoor! Ik heb haar opnieuw gevraagd [tot drie keer toe]: Onze Lieve Vrouw, wat verwacht U van deze menigte?

Vr. Janko: Is zij opnieuw weg gegaan, zoals die eerste keer dat je die vraag stelde?
Vicka: Nee, zij heeft herhaald, nog duidelijker deze keer, dat de menigte die haar niet ziet, moet geloven als wij zessen die haar wel zien. Ik heb haar opnieuw gevraagd of zij voor ons, hier op aarde, een teken zal achter laten opdat de anderen kunnen zien dat wij geen leugenaars zijn en geen komedie spelen. Zij heeft niet geantwoord en is vertrokken…

Verzorgd door Veerle De Caluwé

3. Garabandal: Conchita's dagboek 1961-1963 [deel 55]

Hoofdstuk 4

Omdat we zo erg wilden weten wie de priester was die in het witte habijt gekomen was [52], we vroegen het de Maagd. En de Maagd zei niets. Ze glimlachte alleen maar. Maar we drongen opnieuw aan en na lange tijd zei ze: ”Hij is een dominicaan.”

Dan zei ik: ”Een dominicaan?”

En ze zei: ”Ja.”

Diezelfde dag vroeg ik de Maagd of ze me naar Santander zou laten gaan. En ze zei me niet neen.

Die dag duurde de verschijning een uur, maar ons leek het een minuut. Ze vertelde ons zelf dat Ze daar een uur was geweest.

Ze wilden me naar Santander brengen omdat ze zegden dat ik degene was die de andere meisjes beïnvloedde. Dan brachten ze me daarheen om een test te doen.

De eerste dag dat ik daar was kreeg ik een verschijning in de buurt van een kerk, genaamd “Onze Lieve Vrouw van Troost [53]."

En er waren daar veel mensen; er waren daar zoveel mensen dat de gewapende politie moest ingrijpen. Die dag deden ze verscheidene tests op mij [54].

Voetnoten:

[52] Als ze verwijzen naar priesters, ondervragen de meisjes de Verschijning op een intense manier. Er is niets waarom ze meer bekommerd lijken te zijn.

[53] Verschillende theorieën zijn naar voren geschoven als oplossingen voor de verschijnselen in Garabandal. Ze spraken van autosuggestie van Conchita naar de andere meisjes. Ze dachten ook aan hysterie, hypnotisme, enz. maar sommige van de oplossingen ontkrachtten de andere, zodoende bleven de vragen over Garabandal onbeantwoord. Dat werd telefonisch bevestigd vanuit Cossio door de brigadier van de burgerwacht; de drie meisjes in “de Pijnbomen” wisten wat er gebeurde op negentig kilometer afstand op hetzelfde ogenblik.

[54] Conchita noemde de veelvuldige onderzoeken waaraan zovele dokters en priesters haar onderworpen “tests.” Ze deden dat om een oplossing te vinden voor de verschijnselen. De Extase waarnaar Conchita hier verwijst greep plaats op zevenentwintig juli 1961. Op dezelfde dag en dezelfde tijd hadden de andere drie meisjes een verschijning in “de Pijnbomen”. Tijdens die verschijning in “de Pijnbomen” vertelde de Maagd de andere drie meisjes dat Conchita Haar zag in Santander.

Vertaling: Twan Vereecken

4. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 247]

U zult de naam van God niet ijdel gebruiken

“Gij zult de naam van de Heer, uw God, niet ijdel gebruiken, want de Heer zal niet onschuldig houden wie zijn naam ijdel gebruikt.” [Dt 5,11]

Dit gebod verplicht ons om in waarheid te leven met God, met onze naaste en met onszelf. God verafschuwt leugens omdat God de waarheid is. In het Evangelie van de Heilige Johannes lezen we: “Het Woord is vlees geworden en het heeft onder ons gewoond en wij hebben zijn heerlijkheid aanschouwd, een heerlijkheid als van de eniggeborene des Vaders, vol van genade en waarheid.” [Joh. 1: 14] Op een andere plaats in hetzelfde Evangelie zegt Jezus Christus over zichzelf: “Ik ben de weg, de waarheid en het leven. Niemand kan bij de Vader komen dan door mij.” Als, zoals Jezus zegt, we niet tot de Vader kunnen komen dan door Hem, en Hij is de Waarheid, toont dit ons aan dat wij niet tot God kunnen komen, behoudens door de weg van de waarheid.'

We kunnen God niet misleiden, omdat Hij alles doorziet, precies zoals door kristalwater uit de helderste bron. God heeft steeds inzicht in onze werken, onze bedoelingen en onze verlangens.

Vertaling: Chris De Bodt

5. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 271]

Hoofdstuk 14. De Paters van Sainte-Garde

Stichting van Priesters van O.L.V. van Sainte-Garde

Vanaf de winter van 1703-1704 werd aan Gigondas een eerste Missie gegeven in het bisdom Vaison. Het jaar daarop kwam Tarascon aan de beurt waar ze de Missionarissen van het Heilig Kruis ontmoetten, een groep die gesticht was in Sisteron met dezelfde doelstelling als de hunne. Nu al groeit tussen M. Bertet en M. Tyranni, stichter van het Heilig Kruis, een fusieplan, na hun vaststelling van wederzijds akkoord om een stevige doctrine te preken en elke jansenistische opinie af te wijzen. In de winter van 1705-1706 stelde Bertet de eerste Regel van hun Congregatie op: artikel 1 uit een onaantastbare band met de katholieke, apostolische en Romeinse Kerk en een perfecte gehoorzaamheid aan de Paus. Daarna wordt de dubbele doelstelling nader bepaald: Missies preken en de clerus opleiden in Seminaries.

Pierre-André Tyranni was al een priester op jaren (64 jaar in 1705). Geboren in Sisteron had deze vicaris generaal het plan bedacht priesters op te leiden die Missies preekten in de landelijke parochies waar nieuwe bekeerden verbleven. Vanaf de Herroeping van het edict van Nantes (22 oktober 1685) kreeg zijn planuitwerking door de krachtige steun van zijn bisschop Mgr. de Thomassin. Hij had op 14 augustus 1694, met drie gezellen van zijn leeftijd, deze kleine Congregatie gesticht en die hij in zijn geboortehuis van Sisteron onderbracht. Hij had al talrijke Missies gepreekt in de bisdommen, Sisteron, Digne, Senez, toen hij in Tarascon de jongere groep van M. Bertet ontmoette: hij nodigde hem uit een Missie te preken in Sisteron begin 1706.

Vertaling: Broeder Jozef

6. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus
[deel 164]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Jezus te Nebo

3 februari. In de avond van de volgende dag (3 februari) verliet Jezus de doopplaats. Hij ging met de leerlingen naar de stad Nebo, die aan de overzijde van de Jordaan ligt, aan de voet van de berg Ne­bo, die een helling heeft van verscheidene uren lang. Boden waren Hem komen uitnodigen om daar de mensen te onderwijzen uit de streek van Adoemmim.

De vlakte van Moab tot de wadi Nimrin had lange tijd aan Moab toebehoord. Velen van hen waren nu, dank zij het optreden van Joannes, goed gesteld, maar zij durfden zich niet wagen over de Jordaan naar de doopplaats van Jezus. Ik meen dat zij daarvoor terugschrikten, omdat de Joden een grote verachting voor hen hadden wegens een grote misdaad van hun vaderen. Waarin die misdaad bestaan had, herinner ik me niet meer. Zij mochten niet overal komen, doch slechts op bepaalde plaatsen. Zij kwamen daarom zeer ootmoedig tot Jezus en baden Hem bij hen te komen leren en dopen. De leerlingen namen water uit de doopvijver in lederen zakken mede. Op de doopplaats bleven slechts bewakers.

7. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 169]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

De macht die ze verworven hebben

Paus Montini neigde tot wat zelfkritiek [“De opening tot de Kerk werd een echte en zuivere invasie van de Kerk door werelds denken. We zijn misschien te zwak en onvoorzichtig geweest”] Het was nochtans duidelijk te zien wie de deur had opengezet voor de wereld en voor de “rook van satan”. Feitelijk volhardde hij in de vergissing: De meest verwoestende van de vergissingen was de traumatische “staatsgreep” door een “revolutionaire minderheid,” verwelkomd door Paulus VI maar duidelijk niet door God gezegend. Het verbod op de duizendjarige Latijnse liturgie van de Kerk werd uitgevoerd door een beslissing, die zelfs indruiste tegen de documenten van het Concilie. De modaliteiten en de inhoud van deze “staatsgreep” hebben rampzalige gevolgen gehad voor de orthodoxie en het geloof van de mensen, terwijl [zoals de schrijver Guido Ceronetti noteert] dit volop “de Communistische autoriteiten beviel …” Deze zijn niet dwaas, in hun dierlijke onwetendheid over wat heilig is, merkten ze dat er een bres geopend was. Paradoxaal werd de enormiteit van de vergissing meer herkend in de wereld van de cultuur, zelfs de wereldse cultuur, dan in de kerkelijke klasse, die soms modernist waren, in andere gevallen oppervlakkig en onwetend, of opportunist en laf. Het feitelijk scherpste oordeel over de methoden en de inhoud van deze hervorming werd gegeven door een zo conciliaire herder als Joseph Ratzinger : “Ik ben er van overtuigd dat de kerkelijke crisis, waarin we ons nu bevinden in grote mate afhangt van het ineenstorten van de liturgie, die soms opgevat wordt “als of God niet bestaat”. Als of het geen belang heeft of God daar is en er gehoord en gezien wordt. Maar als in de liturgie de gemeenschap van het geloof niet meer te voorschijn komt, de universele eenheid van de Kerk en van haar geschiedenis, waar komt de Kerk dan te voorschijn in haar geestelijke substantie?

Een schrikwekkende balans voor een seizoen dat Johannes XXIII had geopend met zijn euforische “profetieën” volgens dewelke er, dank zij het Concilie een nieuwe lente voor de Kerk aankwam en een “nieuwe Pinksteren”. In de plaats kwam er een donkere en koude winter aan.

Een onbetwiste getuige, Henri de Lubac, die zelf deelnam aan het concilie, stelde deze verschrikkelijke diagnose:

Het drama van het Tweede Vaticaans Concilie bestaat in het feit dat, in plaats van geleid te worden door heiligen, zoals het was in het Concilie van Trente, dit gemonopoliseerd werd door intellectuelen. Boven al was het gemonopoliseerd door bepaalde theologen van wie de theologie uitging van het vooropgezet idee het geloof te “updaten” volgens de vraag van de wereld en het te emanciperen uit een vooropgestelde toestand van minderwaardigheid tegenover de moderne beschaving. De plaats van de theologie was niet meer de Christelijke gemeenschap, dat is, de Kerk, maar werd een interpretatie van individuen. In die zin betekende de post-conciliaire periode de overwinning van het Protestantisme binnen het Katholicisme.

De overwinning van het Protestantisme in het Rooms Katholicisme? Is dit niet reeds een apocalyptisch gegeven? En het teken van deze Protestantse overwinning was juist de vijandschap tegenover Maria, die tot uiting kwam gedurende het Concilie en in de post-conciliaire Kerk. Het werd eveneens duidelijk in de vijandigheid tegenover Fatima en de hevige strijd, die gevoerd werd tegen de erkenning van de titels, “Bemiddelaarster van alle genaden en Mede-Verlosseres,” die voortkomen uit de ganse Katholieke traditie.

Echter, in de storm van de post-conciliaire periode, is er maar één realiteit, die in de crisis is neergedaald : de Mariale heiligdommen, die reddingssloepen werden voor het geloof van het volk, zo geminacht door de theologen, juist omdat ze met Maria “hulp van de Christenen” verbonden waren.

Vertaling: Dr. Guy Claes

10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 472]

Paulus, de apostel

Herderlijke zorg voor de gemeente

Paulus heeft ook veel zorg voor de morele heiligheid van zijn christenen. In Jezus Christus geloven is niet voldoende. Het geloof moet ook merkbaar zijn in het handelen. Een recht geloof vraagt ook om een rechte levenswandel. Zo zijn er dingen die christenen beter niet doen en waarvan ze zich best distantiëren. Zij moeten streven naar heiligheid. Sterker nog: ze zijn reeds heilig op grond van hun doopsel waardoor de heilige Geest in hen woont. Die heiligheid moeten ze bewaren en behoeden door een heilige levenswandel. "Weet gij dan niet dat gij Gods tempel zijt en dat de Geest van God in u woont? ... De tempel van God is heilig en die tempel zijt gij" [1 Korintiërs 3,16-17].

De apostel Paulus spoort de christenen er ook toe aan dat zij trouw zouden blijven aan hun geloof. Trouw aan de overlevering omtrent Christus die zij hebben ontvangen. Er is slechts één Evangelie, en dat is het Evangelie dat Paulus hen verkondigd heeft [lees bv. Galaten 1,6-9; 1 Korintiërs 15,1].

Als een echte herder zal Paulus ook zorg dragen voor de orde en de structuur binnen de kerkelijke gemeenschappen. Het is voor hem een moeilijke evenwichtsoefening. Enerzijds wil hij ruimte en vrijheid laten aan de werking van de H. Geest. Er is respect nodig voor de geestesgaven, de charisma's, die aan bepaalde mensen is geschonken. Maar anderzijds moet er ook orde zijn. Daarom stelt hij bepaalde mensen in een ambt opdat het leven in de kerkgemeenschap door hen geregeld en gesuperviseerd kan worden.

Vertaling: Broeder Jozef

12. Profetiën: H. Ignatius van Santhia [18de eeuw]

Profetie 5

Een afstammeling van het Karolingische ras, door elkeen uitgestorven gewaand, zal naar Rome komen en de vroomheid en barmhartigheid van de paus bewonderen. Deze paus zal hem kronen en hem tot legitieme Keizer van Rome verklaren en vanop de zetel van Petrus zal de paus de standaard en het kruis verheven en het aan de nieuwe keizer schenken.

Vertaling: Chris De Bodt


02-12-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2 december 2012
2 december 2012

Maandelijkse boodschap van Maria aan Mirjana Dragicevic:

"Lieve kinderen. Met moederlijke liefde en moederlijk geduld roep Ik u opnieuw op om te leven volgens Mijn Zoon: met het verspreiden van Zijn vrede en liefde, zodat u, als Mijn apostelen, met geheel uw hart, Gods waarheid mag aanvaarden en tot de Heilige Geest bidden om u te leiden. Dan zult u in staat zijn om trouw Mijn Zoon te dienen en met uw leven Zijn liefde aan anderen te tonen. Volgens de liefde van Mijn Zoon en Mijn liefde, als een moeder, streef ik ernaar om al Mijn verdwaalde kinderen in Mijn moederlijke omhelzing te brengen en hen de weg van het geloof te tonen. Mijn kinderen, help Mij in Mijn moederlijke strijd en bid met Mij zodat de zondaars zich mogen bewust worden van hun zonden en oprecht berouw zouden tonen. Bid ook voor hen die Mijn Zoon heeft gekozen en gewijd heeft in Zijn Naam. Dank u."




www.bloggen.be/medjugorje



30-11-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.30 november 2012
30 november 2012

1. Moody's: Griekse schuld is onhoudbaar


De Griekse schuldenlast blijft onhoudbaar ondanks de verlichting die het eerder deze week gesloten akkoord brengt voor de korte termijn. Op den duur zal een deel moeten worden kwijtgescholden, meent kredietbeoordelaar Moody's.




De eurolanden en het IMF spraken een pakket maatregelen af om de Griekse schuld houdbaar te maken. Zo worden de rentes van leningen verlaagd en de looptijden verlengd. Ook zullen landen winsten op leningen terugsluizen naar Griekenland. Het land mag in 2020 een schuld hebben van 124 procent van het bruto binnenlands product, gevolgd door een daling tot ver onder 110 procent 2 jaar later. In ruil voor de hervormingen die nodig zijn om aan het akkoord te voldoen, krijgt Griekenland noodsteun uitgekeerd. In de komende maanden gaat het om bijna 44 miljard euro.

Volgens Moody's zijn overheden en overheidsinstanties de voornaamste schuldeisers, samen goed voor 70 procent van de leningen aan Griekenland. "Alleen kwijtschelding van een deel van de schulden door deze partijen zou leiden tot een schijn van houdbaarheid van de Griekse schuldenlast'', aldus Moody's. De kredietbeoordelaar denkt dat het "gezien de economische en sociale breekbaarheid niet realistisch is te verwachten dat Griekenland zonder horten en stoten de afgesproken doelstellingen behaalt''.

2. Medjugorje: Interview van Ivanka Ivankovic door Janice T. Connell [deel 3]

Al wat je nodig hebt is je hart openen voor de Gospa

Janice: Zijn de jaarlijkse verschijningen op één of andere manier anders dan de dagelijkse verschijningen?
Ivanka: De jaarlijkse verschijningen zijn dezelfde als de dagelijkse verschijningen die ik tot 7 mei 1985 had. De Gospa bezoekt mij op dezelfde manier. Zij is even mooi en vreugdevol. Ze groet mij met "Gezegend zij Jezus Christus" en geeft mij een boodschap. Vooraleer de Gospa verschijnt, zie ik een schitterende lichtflits die zich drie keer herhaalt. Dan bidden wij samen en geeft Ze Haar moederlijke zegen. Als Zij op de verjaardag verschijnt, is ze altijd op dezelfde wijze gekleed zoals ik Haar heb beschreven tijdens mijn laatste reguliere verschijning. Haar kleed en speciaal Haar kroon glinsteren in zilver en goud.

Janice: De Gospa vertelde u over Haar leven. Heeft ze dat voltooid en wanneer zal de geschiedenis van Haar leven worden gepubliceerd?
Ivanka: Gedurende de laatste verschijning vertelde de Koningin van de Vrede mij over Haar leven wat betekent dat Ze er nog niet mee gedaan heeft. Hoe lang dit zal duren, weet ik niet.

Janice: Kunt u onze lezers iets vertellen over wat u totnogtoe hebt geschreven?
Ivanka: Neen. Ik kan dat alleen doen als de Gospa mij daarvoor toestemming geeft.

Vertaling: Henk

3. Interview van Vr. Janko Bubalo met Vicka Ivankovic [1983] [deel 54]

Hoe de verschijningen zijn begonnen

Zondag 28 juni
: de vijfde dag

Vr. Janko: Wat is er gebeurt toen jullie in Podbrdo waren aangekomen?
Vicka: De mensen hebben een beetje plaats voor ons gemaakt en wij zijn begonnen te bidden, samen met iedereen. De H. Maagd is al vrij gauw gekomen. Wij gingen door met bidden en zingen. Wij hebben haar vragen gesteld, enz...

Vr. Janko: Wat voor vragen?
Vicka: Ja, hoe kan men zich dat allemaal herinneren? Ik herinner me dat ik haar heb gevraagd wat zij van al die mensen verwachtte. Zij heeft geantwoord: Dat het volk bidt en volhardt in het geloof. Wij hebben opnieuw gevraagd wat zij verwachtte van onze priesters. Zij heeft geantwoord: Laat de priesters vastberaden en standvastig zijn in hun geloof en laat hen jullie helpen en bijstaan.

Vr. Janko: Is dat alles?
Vicka: Wij hebben haar gevraagd waarom zij niet in de kerk wilde verschijnen, opdat iedereen haar zou kunnen zien. Zij heeft geantwoord: Zalig diegenen die geloven zonder te hebben gezien.

Verzorgd door Veerle De Caluwé

4. Garabandal: Conchita's dagboek 1961-1963 [deel 54]

Hoofdstuk 4

Augustus

Twee maanden voor de Boodschap [49].

De avond voor dat we naar Santander gingen waren er veel mensen en onder hen was er een priester met een wit habijt. En ik was zeer verbaasd dat hij gekomen was in een habijt van die kleur. Zoiets had ik nooit gezien.

Die dag had mijn moeder me gezegd dat ik de Maagd moest vragen of ze me naar Santander moest laten gaan. Ik zei haar dat ik het haar zou vragen [50].

Het was zes uur 's avonds toe wij vieren al twee oproepingen gekregen hadden. Tegen die tijd had een priester ons een doos toffees gebracht. Zijn naam was Fr. Alfonso Cobián. Hij bracht de snoep voor ons vieren. En toen we ze aan het opeten waren kwam de derde oproeping. En we lieten de toffees op de straat vallen. Hoezeer hadden we ze niet willen opeten! Maar we wilden liever, veel liever, de Maagd zien! En bovendien, de derde oproeping is iets wat ons aangrijpt en we weten niet hoe we naar de plaats, genoemd “het Vierkant [51]” gingen.

We hadden de tijd niet om naar de genoemde plaats te gaan en Ze verscheen ons voordat we er aankwamen.

Voetnoten

[49] Zoals reeds vermeld, geeft Conchita er de voorkeur aan de loop van de gebeurtenissen te volgen, eerder dan strikt chronologisch te zijn in haar vertelling. Ze namen me mee naar Santander door middel van een priester, genaamd Fr. Luís. De persoon die hier vermeld wordt is een verwant van Conchita. Hij fungeerde als bemiddelaar bij de organisatie van Conchita's reis naar Santander.

[50] Het feit dat Aniceta dat, via Conchita, aan het Visioen vroeg, duidt op een zeker geloof in de verschijningen vermits die al hiervoor begonnen waren.

[51] “Cuadro”: een plaats, afgesloten door wat hout dat daar geplaatst was om de meisjes te beschermen tegen het enthousiasme van nieuwsgierige toeschouwers gedurende hun extases. “Het Vierkant” bevindt zich in de “Calleja.

Vertaling: Twan Vereecken

5. Fatima in Lucia's eigen woorden: "De Oproepen" [aflevering 246]

U zult de ware God aanbidden en enkel Hem

Mozes zei tegen de Heer: “U draagt mij wel op het volk verder te laten trekken, maar u hebt mij niet laten weten wie u met mij mee zult sturen” […] De Heer antwoordde: “Moet ik dan zelf meegaan om je gerust te stellen?” Mozes zei: “Als u niet zelf meegaat, laat ons dan niet verder trekken. Laat mij toch uw majesteit zien.” Hij antwoordde: “Ik zal in mijn volle luister voor je langs gaan en in jouw bijzijn de naam Heer uitroepen: ik schenk genade aan wie ik genade wil schenken, en ik ben barmhartig voor wie ik barmhartig wil zijn.” [Ex 33, 12-16 en 18-19]

De Heer daalde neer in een wolk, hij kwam naast Mozes staan en riep de naam Heer uit […] Onmiddellijk viel Mozes op zijn knieën en boog zich neer. “Als u mij goedgezind bent Heer,” zei hij, “trekt u dan met ons mee, ook al is dit volk onhandelbaar. Schenk ons vergeving voor onze schuld en zonde en maak ons tot uw eigen bezit.” [Ex 34: 5 en 8-9]

Deze gebeurtenissen tonen ons aan hoe Mozes met de liefde die Hij had voor God en zijn naaste, met zijn nederig gebed en aanbidding, genade bekwam voor het volk en hen verzoende met God, wie ze met hun zonde van idolatrie, de rug hadden toegekeerd.

Door de goddelijke keuze zijn wij de opvolgers van dit volk van God, zoals Jezus Christus ons aantoont in de parabel van de Goede Herder: “Ik ben de goede herder. Een goede herder geeft zijn leven voor de schapen […] Maar ik heb ook nog andere schapen, die niet uit deze schaapskooi komen. Ook die moet ik hoeden, ook zij zullen naar mijn stem luisteren: dan zal er één kudde zijn, met één herder.” [Jn 10, 11-16]

Vertaling: Chris De Bodt

7. Antonio Socci: The Fourth Secret of Fatima [aflevering 168]

Hoofdstuk 5: de geheime betekenis van de gebeurtenissen

De macht die ze verworven hebben

De beslissingen en keuzen van Johannes XXIII werden verder gevolgd door zijn opvolger Paulus VI, die [voor zijn deel] er de vernederende en openlijke verwerping van Zuster Lucia aan toevoegde. “Men zegt dat Lucia die dag in Fatima vroeg om een onderhoud met de Paus,” herinnert Jean Guitton zich, die zijn vriend en vertrouweling was. De Paus antwoordde brutaal: “Wend u tot uw bisschop.” Volgens zijn Franse vriend had Paulus VI een soort van viscerale afkeer van zieners. Hij hield vol dat, vermits de openbaring volledig is, de Kerk geen nood heeft aan dergelijke dingen, waaraan men geen buitensporig belang mag hechten.”

Worden de “kleinen”, die door Maria gekozen werden, misprezen? Worden profetieën misprezen? Aura Miguel merkt op dat de dag waarop hij een ontmoeting met Zuster Lucia, de laatste levende zienster van Fatima verwierp, Paulus VI "dezelfde avond burgerlijke en militaire gezagsdragers, leden van de regering en het diplomatiek korps ontving. De Paus hield eveneens een audiëntie met het Portugese episcopaat, met leden van de Katholieke Aktie en andere Christelijke kerken. Toen hij terugkeerde naar de Monte Real vlieghaven, vond hij nog de tijd om het klooster van Batalha te bezoeken.”

Waarom had hij voor iedereen tijd behalve voor haar, die door de Madonna gekozen was als haar bode? Vijftien dagen later antwoordde hij op een vraag van Jean Guitton: “Welke indruk hebt u van Lucia?” Paus Montini gaf een antwoord waar alles doorheen schijnt: “Oh, ze is een heel simpel meisje! Het is een boerin zonder complicaties.” De aristocraat Montini, de intellectueel met Franse vorming, vermeldde niet dat de Madonna dat meisje gekozen had als de draagster van Haar uitzonderlijke boodschap voor de Kerk en de mensheid. Hij zag in Lucia enkel “een boerin.”

Om de waarheid te zeggen: Op 13 september 1964 vertrouwde Paus Montini aan dezelfde Franse vriend toe dat hij verwachtte dat er “leken” zouden bezield worden door de geest van profetie, maar hij verwachtte dat dit “vruchten van het concilie” zouden zijn, niet, zoals met de kinderen van Fatima, door uitverkiezing [en geschenk] van de Hemel. We wachten nog steeds op “profeten”, geboren uit het Concilie. Anderzijds zouden er weldra andere “vruchten” te zien zijn van het Concilie: verschrikkelijke vruchten.

Het was juist Montini, de Paus volgens wie “de Kerk geen nood heeft” aan buitengewone bijstand van de Madonna en het kan stellen zonder haar moederlijke hulp, die kort daarna dramatisch moest erkennen dat, binnen weinig jaren na het eind van het Concilie, de Kerk verwikkeld was in een proces van “zelfvernietiging”. Paulus VI riep zelfs wanhopig zijn apocalyptisch gevoel uit dat “uit een of andere hoek, de rook van satan binnengedrongen was in de tempel van God.” En hij voegde er bitter aan toe : “Er was geloofd dat er na het Concilie een zonnige dag zou komen in de geschiedenis van de Kerk. Er kwam echter een dag van wolken, stormen en van duisternis.”

Vertaling: Dr. Guy Claes

8. Benoite, de herderin van Notre-Dame du Laus [Aflevering 270]

Hoofdstuk 14. De Paters van Sainte-Garde

Stichting van Priesters van O.L.V. van Sainte-Garde

Het is op 8 december 1699 dat de heren Martin, Bertet, de Benoît en de Salvador zich aan de Maagd toewijden in de kapel van Sainte-Garde. Op zondag 10 december spraken ze de gelofte van stabiliteit uit bij P. d’Etienne die M. Bertet overste van die beginnende gemeenschap benoemde en een Reglement oplegde dat de juiste doelstelling van deze vereniging nog in het midden liet. Tot aan de dood van M. Martin op 13 juli 1703 kwam er slechts één lid erbij, de genaamde Raymond Maselli. Deze neef van M. Bertet werd in december 1702 gewijd. De heren de Benoît en Salvador bereidden zich voor op het priesterschap dat ze in mei 1701 bekleedden. Zo werd Bertet in juli 1703 voluit verantwoordelijk voor de toekomst van die groep die zo regelmatig mogelijk gewijd was aan communiteitleven en waarin de gehoorzaamheid geïnspireerd was door de geest van de heilige Franciscus van Sales en de armoede van deze van de heilige Theresa. Ze besloten om slechts naar buiten te treden voor waardevolle zendingen en dat de Overste om de drie jaar zou wisselen.

Vertaling: Broeder Jozef

9. A.C. Emmerich: Het openbaar leven van Jezus [deel 163]

Hoofdstuk 5: Rondreis in Galilea. Reis naar Judea. Nieuwe rondreis in Galilea

Jezus te Adoemmin

De eigenlijke weg van Jericho naar Jeruzalem liep niet door Adoemmim, maar aan de westkant van deze plaats. Adoemmim ligt 500 meter ten noorden van de weg, die een wending maakt naar de herberg die ten zuidwesten van Adoemnim ligt. Aan deze zijde kon men er onmogelijk binnen, wegens de steilte van de heuvel. Maar een weg uit het herders­dal naar Jericho doorsneed de weg van Bethogla naar Adoemmim, ongeveer een half uur vóór en ten oosten van deze stad. Op dit punt zijn Jozef en Maria op hun reis naar Bethlehem voorbijgekomen.

In de nabijheid van dit kruispunt was een enge en zeer gevaarlijke passage en hier duidde een stenen leerstoel de plaats aan, waar, lang voor Christus' tijd de parabel van de barmhartige Samaritaan en van de man die in de handen van de moordenaars viel, werkelijk geschied was. Toen Jezus naar Adoemmim trok, week Hij met zijn leerlingen een weinig van de weg af om deze plaats te bezoeken. Daar hield Hij voor zijn leerlingen en voor de verzamelde inwoners van het gewest op de leerstoel een toespraak over de gebeurtenis die hier had plaats gehad.

2 februari. Sabbat. Jezus vierde de sabbat te Adoemmim en leraarde in de synagoge. Hij vertelde een parabel die betrekking had op de weldaad der vrijsteden voor misdadigers. Hij vergeleek dit voorrecht, waardoor zij aan de dood ontkwamen, met de genadetijd waarin wij hier op aarde door boetvaardigheid onze schuld kunnen kwijtgescholden krijgen. Ook wekte Hij allen op die genadetijd niet ongebruikt te laten. Hij genas ook vele zieken, vooral waterzuchtigen. Na de sabbat keerde Hij met de leerlingen naar de doopplaats terug.

10. Jezus' tijdgenoten [aflevering 471]

Paulus, de apostel

Herderlijke zorg voor de gemeente

Wie Paulus' brieven leest zal meteen opmerken hoe Paulus veel zorg heeft voor de eenheid onder de christenen. Zowel binnen de kerkgemeenschap als tussen de kerkgemeenschappen moeten de christenen de eenheidsband bewaren en eensgezind als broeders met elkaar omgaan. Die eenheid is voor Paulus een eenheid in denken en in liefde. Zo schrijft hij: "Maak mijn vreugde volkomen door uw eenheid van denken, uw eenheid in de liefde, uw saamhorigheid en eensgezindheid" [Filippenzen 2,2; lees ook: 1 Korintiërs 1,10]. De eenheid moet ook tot uiting komen in concrete daden van onderlinge solidariteit. Zo roept Paulus op om de armen in Jeruzalem [die het slachtoffer waren van vervolging en verdrukking] met een ruim hart financieel te ondersteunen [2 Kortintiërs 8].

Niet voor niets eindigt de jaarlijkse bidweek voor de eenheid onder de christenen steeds op het feest van de Bekering van de Apostel Paulus [25 januari].

Vertaling: Broeder Jozef

11. Profetiën: H. Ignatius van Santhia [18de eeuw]

Profetie 4

Door de Katholieke clerus en gelovigen zal de ware en wettelijke paus worden verkozen die een man van grote heiligheid en goedheid tijdens zijn leven zal zijn.

Vertaling: Chris De Bodt



Foto




Weetjes over Medjugorje

Geografie

Kroatië

Bosnië en Herzegovina

Godsdienst

Wetenschap

Portret van de zieners

Maria's uiterlijk

De 5 pijlers van het geloof

Vragen en antwoorden

Standpunt van het Vaticaan

Ratzinger bezocht ooit Medjugorje "incognito"

1e onderzoekscommissie

2e onderzoekscommissie

3e onderzoekscommissie

4e onderzoekscommissie

De kwestie Herzegovina 1

De kwestie Herzegovina 2

De kwestie Herzegovina 3

Profetieën nemen hun tijd

Mirjana meer en meer op de voorgrond

Bestemming van de ziel

De Podbrdo [Verschijningsberg]

De Krizevac [Kruisberg]

Het Votiefkruis

Parochiekerk Jacobus de Meerdere

Uitbreiding biechtgelegenheid

Kapel der Twee Harten

Oasi delle Pace

Verrezen Christus

Cumunità Cenacolo

Mother's Village

Vr. Slavko Barbaric

Vr. Jozo Zovko

Vr. Pétar Ljubicic

Ratko Perics toorn

Heeft Zanic Medjugorje verraden?

Vr. Amorthe betreurt apathie

Siroki Brijeg

Retraîtekasteel

Zr. Emmanuel Maillard

Ivans gebedsgroep

Nedjo Brecic

Christoph Schönborn

St. Stephansdom, Wenen 2012

Scalambra & Casale Monferetto

Madonna van Civitavecchia

Little Audrey Santo

Maria's verjaardag

Medjugorje en Moederdag

De IIPG [1]

De IIPG [2]

De IIPG [3]

De IIPG [4]

De IIPG [5]

De weide van Gumno

De priester die verdween

Nieuwe taksen op logies

Mirakel van de Maan

Documentaire 1983

BBC Documentaire 2010

Documentaire Mary TV

The Miracle of Medjugorje


Interviews Medjugorje

Mirjana Dragicevic [2008]

Mirjana Dragicevic [1998]

Mirjana Dragicevic [1983]

Mirjana Dragicevic [1989]

Mirjana Dragicevic [1]

Mirjana Dragicevic [2]

Mirjana Dragicevic [2009]

Vicka Ivankovic [2008]

Vicka Ivankovic [1983]

Vicka Ivankovic [2007]

Vicka Ivankovic [1988]

Vicka Ivankovic

Ivan Dragicevic [2003]

Ivan Dragicevic [2004]

Ivan Dragicevic

Ivanka Ivankovic [1983]

Ivanka Ivankovic [1989]

Ivanka Ivankovic

Pétar Ljubicic [2004]

Pétar Ljubicic [2006]

Pétar Ljubicic [2008]

Slavko Barbaric [1987]

Gabriele Amorth [2002]

Jakov Colo

Jakov Colo

Jakov Colo [2007]

Marija Pavlovic [2008]

Marija Pavlovic [1989]

Marinko en Dragico Ivankovic [1983]

Damir Coric [1983]

Marica Kvesic [1983]

John en Andja Setka [1983]

Jelena Vasilj [2002]

Jelena Vasilj en
Marijana Vasilj [1]

Jelena Vasilj en
Marijana Vasilj [1]

Zlatko Zudac [1999]

Bisschop Hnilica [2004]





Overige Weetjes

Bestemming van de Ziel

Theresia van Lisieux
over het Vagevuur

Maria Simma

De invloedrijkste vrouw

Engelen

Twaalf stappen voor een gelukkig heengaan

Twaalf fabels over het Katholieke geloof

Pater Pio en Karol Woijtyla

San Nicolàs de los Arroyos

La Madonna del Ghisallo

O.L.V. Van den Oudenberg

Fatima:
Reeds eeuwen Mirakels

Jacinto Marto uit Fatima
door Fr. Robert J. Fox

Profetieën nemen hun tijd

Jacinto Marto uit Fatima
door Zr. Lucia Dos Santos

Ingrid Betancourt

Dikwijls gewichtige feiten
nà verschijningen

satans opzet

De Graal van Valencia

Notre-Dâme du Laus

Kibeho, Rwanda

Esther en Mordechai

Monte Cassino

Gods adres

Jezus' geboortekerk [1]

Jezus' geboortekerk [2]

De Komeet Lulin

De Komeet Elenin

De Komeet Honda

Samuel Alexander Armas

De Geur van Regen

Jaar van de Priesters

Dr. Gloria Polo's terugkeer

Ian McCormack: Een blik
in de eeuwigheid

Middel tegen komende pandemie

Kim Phuc

Michael Anderson

Zeven kenmerken
van een goede vader

O.L.V. van Las Lajas

Vaders Liefdesbrief

O.L.V. van Ocatlàn

Elena Desserich

Rom Houben

Overlijden Mari-Loli Mazon

Advent

Gered door een engel?

Kerst in de loopgraven

Mgr. Peter Savelbergh

Ontdekking v/d sarcofaag v/d H. Philomena

De Heilige Mis

Petrus Lombardus

Oscar, de kat

Tieners, geef hen nooit op!

Ontdekking te Nazareth

Efeze: Maria's Huis

Wonderdadige Medaille

De rivier Kwai

De Exodus

Valentino Mora

Het vijfde Maria Dogma

Elizabeth Kindelmann

H. Louis de Montfort

H. Clelia Barbieri's
miraculeuze stem

Steven en Djaingo

Het wonder van San José

Aalst, België's 9/11

Het getal 11

Maria en het getal 101

Sterven op 33

Is dit St. Jozef's graf?

Het Kerstverhaal
en Koning Herodes

De Kardinale Climax

Winterzonnewende 2010

En de maan werd rood

Schoonheid van Wijwater

De dag die ontbrak

Het celibaat

De vierde ruiter van de Apocalyps

De maagdelijke geboorte

Jordanië claimt oudste christelijke vondst

Colton Burpo versus Stephen Hawking

H. Gelaat van Manoppello

Padre Pio: under investigation

Grace

Michael Browns retreat

7 niveau's van het liegen

De dood van Sint Jozef

De dood van Maria

Betekenis van Maria's naam

Het Aramees in opmars

De Bosnische pyramiden

Brugge, het Jeruzalem van het Noorden

Wonder te Skopje


Diverse Profetieën
Miscellanous Prophecies

Profetieën nemen hun tijd

Is dit de tijd waarover ze spraken?

Garabandal [1961-65]

Israël en Bijbelse Profetie

Pinksterprofetieën 1975

Quito [17de eeuw]

Kenmerken v/d antichrist

A.C. Emmerich [1]

A.C. Emmerich [2]

De Kremna Profetieën

Hildegard van Bingen

Belpasso [1986-88]

2 Noorse profetieën

La Salette [1846]

Anna Maria Taigi

Diversen

Heilige Mechtildis

Non van Tours

Heilige Nilus

Bernardine Von Busto

Non van Bellay

Kloosterling Hilarion

Don Giovanni Bosco

Elizabeth Canori Mora

Judah Ben Samuel

Jeanne Le Royer

Giacchino di Fiore

Bartholomeüs Holzhauser

Madeleine Porsat

De profeet Daniël

Kibeho, Rwanda

Ida Peerdeman

H. Ireneüs van Lyon

Methodius van Olympus

H. Hippolytus van Rome

Firmanus Lactantius

De Berkenboomprofetieën

Dr. Arnold Fruchtenbaum

H. Ephraïm de Syriër

H. Cesarius van Arles

Columba van Ierland

Elena Aiello

Beda, de eerbiedwaardige

Odilia van de Elzas

Johannes Damascenus

Adso, de Monnik

Anselmus van Canterbury

H. Vincent Ferrer

Joachim van Fiore

Johannes Friede

Thomas van Aquino

John of the Cleft Rock

Franciscus van Paola

H. Birgitta van Zweden

Robertus Ballarminus

Dionysus van Luxemburg




















Het Laatste Geheim

1. Een enorm mysterie

2. Sterk en zedig

3. Dagen van duisternis

4. Moeder van de Heer

5. Boven de zon

6. Gog en Magog?

7. Door de straten van de stad

8. Vanop de hoogste bergen

9. Kleine geheimen

10. Klokslag twaalf

11. Lichten, geluiden, graven

12. De klokken luiden

13. Donderslag in de verte

14. Geheime aanwezigheid

15. Vuurzuil

16. Geheimen van de Rozenkrans

17. Het voorteken

18. De zeven

19. Het voorgevoel

20. Signalen en vloeken

21. Afschuwelijke wonderen

22. De kastijding

23. Naschok

24. Waar duivels beefden

25. Geheime Martelaren

26. Geheim van de gehoorzaamheid

27. Geheim van het vertrouwen

28. Ik wacht op u

29. De geest van opstand

30. Genade en rechtvaardigheid

31. De Profetie

32. Voorbij de grenzen
van de kennis

33. Geheimen in
Amerika en Europa

34. Geboren in de hel

35. Cathérina's geheim

36. Geleende tijd

37. Ik zal uw Moeder zijn

38. Het grote Teken

39. Koningin van de Eeuwigheid











Thomas à Kempis
De navolging van Christus

Boek 1.1

Boek 1.2

Boek 2

Boek 3.1

Boek 3.2

Boek 3.3

Boek 4.1

Boek 4.2



Novenen

Maria Onbevlekte Ontvangenis

OLV van Lourdes

OLV Van Fatima

OLV Van Banneux

OLV van de Berg Carmel

OLV Hemelvaart

H. Maagd van de Wonderdadige Medaille

Maria Lichtmis

Don Bosco

Maria Boodschap

Sint Jozef

Heilige Familie

Goddelijke Barmhartigheid

Heilige Geest

Kindje Jezus

Engelbewaarder

Aartsengel Michaël

Aartsengel Gabriël

Franciscus van Assisi

Antonius van Padua

Pater Pio

Heilige Benedictus

Heilig Hart van Jezus

Heilige Rita

Sint Valentijn

OLV van Altijddurende Bijstand

Jean Marie Vianney

Theresia van Lisieux

Maria, die de knopen ontwart

OLV van de Bezoeking

Zielen in het Vagevuur

Kracht van het Kruis
tegen het kwade

H. Gelaat van Jezus

Hart van Jezus en Maria

Kindje Jezus van Praag

OLV van Genezing

Miraculeuze Maagd

Pater Damiaan

Heilige Anna

H. Maria Goretti

Heilige Peregrinus

Heilige Expeditus

Sint Joris

H. Margareta van Cordoba



Films

Padre Pio

The Miracle of Our Lady of Fatima

The 13th Day

Het Lied van Bernadette

One Night with the King

Faustina

Docu: Faustina Kowalska

Docu: Mariaverschijningen

Docu: OLV van Guadalupe

Vincentius a Paolo

Sint Paulus

Sint Petrus

Docu: Pater Damiaan

Passion de Jeanne d'Arc

Story of Father Damien

Docu: Garabandal

Exorcism of Emily Rose

The Nativity Story

Don Johannes Bosco

The Passion of The Christ

King David

Romero

Jean de Florette

Manon des Sources

Abraham

Mozes

Solomon

Jacob

Francesco

A man for all seasons

The Apocalypse

Docu: H. Maria Goretti

Docu: The birth of Israël

Docu: The six-day war

Docu: Ghosts of Rwanda

Becket

Gospel of Luke

Gospel of Matthew

Gospel of John

Acts

Unsolved mysteries

Joseph

Samson and Delilah

H. Rita van Cascia

Thérèse de Lisieux

Isaak, Jacob & Esau

Fray Martin de Porres

Lourdes [2000]

Clara & Francisco

Maria Goretti

Mother Theresa




Astronomische verschijnselen

28/11/2011



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs

 

Real Time Web Analytics

Page Content

Page Content