Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 62 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
Vandaag een recuperatieloop van 7.300 meter gelopen in 0:36:08, hsm 106. Gewoon proberen wat actief herstel in te bouwen, ook wegens tijdsgebrek een korte training. De bil blijft pijnlijk, maar belet het lopen niet, maar aangenaam is anders. Morgen staat er een langere duurloop op het programma, de afstand zal een 20-plusser zijn. Tenminste als het lichaam mee wil, het tempo zal bepaalt worden door de pijngrens.
Vandaag een duurloop van 10.050 meter gelopen in 0:44:48, hsm 124. Een duurloop om te testen hoe het nu zit met die pijnlijke bil, die nu constant pijn doet. Waarschijnlijk door een oefening om het bekken te kantelen, moeten stoppen door pijn in bil en rug. Tijdens het lopen zeker in het begin was er niets meer te voelen in de bil, na halfweg wat zeurende pijn. Het blijft een moeilijke oefening, het evenwicht vinden tussen rust en beweging en berusting en hoop. De streek rond het bekken en ook de onderrug baren nu toch al een paar maand zorgen. Een difinitieve en correcte diagnose is nog niet gesteld, als die al te stellen is, er zijn meerdere oorzaken. Het te zware loopjaar 2009, de ouderdom, te weinig evenwicht tussen de grote spiergroepen, en de vele ontstekingen. Zoeken naar een speld in een hooiberg, maar ik laat de moed niet zakken, en zie wel waar het schip strand. De duurloop op zichzelf ging vlot alleen de geplande versnellingen op het einde kwamen er niet uit. Morgen staat er een korte recuperatieloop op het programma, een loopje zonder de chrono in de gaten te houden.
Training ergometer.
Vandaag een rustdag, na vijf loopdagen voel ik dat het echt nodig is. De rustdag van morgen vervroegd naar vandaag, vrijdag zo het ook mooier weer worden. Straks wel even op de ergometer, om de spieren wat los te gooien zonder grote belasting. Gisteren ben ik dus voor een tweede opinie bij dokter Bataillie gegaan in Herentals. Na wat wringwerk aan het been dacht hij aan iets gans anders dan de verkalking op de heup. Eerst een rx van bekken en heup moeten laten maken, terug naar de dokter, en weer naar af. Waarschijnlijk was het probleem waaraan de dokter dacht niet te vinden op de rx. Dus een nieuwe afspraak binnen vier weken met een voorafgaande nmr met contrastvloeistof. Het word nog vier weken verder trainen zonder 100% zeker te weten wat er scheelt. Ik hoop binnen vier weken echt wat meer te weten, want het word tijd wil ik nog wedstrijden lopen dit jaar.
Training ergometer.
Vandaag een duurloop van 15.000 meter gelopen in 1:07:17, hsm 121. De bedoeling was een interval, maar als ik versnelde, blokeerden de benen. Ik denk dat ze in staking gaan tegen de verhoogde werkdruk die ik ze opleg. Met de hartslag was alles in orde 121 gemiddelde voor een snelheid van 4:29/km. Het gevoel dat ik geen meester meer ben over mijn benen, ze reageerden dus niet. De bil en pubis waren wat voelbaar maar ruim onder de pijngrens, dus dat was het probleem niet. Misschien het weer ruim tien graden frisser, gietende regen en wind die het nog kouder lieten aanvoelen. Binnen een uur moet ik voor mijn tweede opinie gaan, als er tijd rest post ik het resultaat vandaag nog.
Vandaag een trage duurloop van 15.600 meter gelopen in 1:17:45, hsm 112. De benen waren nu iets beter dan gisteren, maar de rechterheup knaagde. Mijn onderrug en de pubis waren ook licht pijnlijk, de adductoren stijfjes. Voor de eerste maal dit jaar in het Merodese bos gaan lopen, een leuk weerzien. Het grootste probleem is dat mijn garmin ongeveer 150 meter per rondete weinig aangeeft. De algemene gesteldheid van pezen en spieren is weer achteruit gegaan , Na het beeindigen van de veertiendaagse onstekkingsremmerkuur, gaat het bergaf. Morgenmiddag ga ik voor een tweede opinie, van kwetsuren aan de heup en pubis. Eerst morgenvroeg nog een interval afwerken van in totaal 15 kilometer.
Training ergometer.
Vandaag een recuperatieloop van 8.500 meter gelopen in 0:45:11, hsm 111. Het was al lekker warm buiten, en lopen met zo'n zalige temperaturen is leuk. Minder leuk was de pijn aan de linkerheup, gaat de andere heup nu ook tegenwerken? Normaal was het vandaag een looploze dag, maar nu we niet moeten gaan werken! Profiteren van de situatie, en extra kilometers maken, maar dan wel zeer rustig. De hsm is nog redelijk hoog, datkomt mede door een experiment, plaatselijk afvallen. Het zwambandje rond de buik werd vakkundig ingepakt met plastiekfolie. Zo kon die vette zone eens goed uitzweten, wat nodig was na de stevige barbeque van gisteren. Overgoten met een lekker wijntje, de boog mag niet altijd gespannen staan.
Vandaag een lange duurloop van 21.000 meter gelopen in 1:29:16, hsm 136. De onderrug was al pijnlijk voor het vertrek en zal samen met de pubis voor de last bezorgen. Het was de bedoeling rond 4:00/km te zitten, het werd dus uiteindelijk 4:15/km. Ik kon gewoon amper versnellen, laat staan het tempo vasthouden, de hsm mocht 10 slagen hoger. Een lekker warm weertje deze morgend, gelukkig had ik sportdrank mee om de grootste dorst te mijden. Zoals je kunt opmerken ben ik deze week al aan het optrekken van de kilometers begonnen. Ik hoop dat een paar weken vol te houden om aan zes loopdagen per week te komen en 100 km/week. Daarvoor trek ik nog vier weken uit, of ik moet een nog slechtere tweede opinie krijgen over de heup en pubis. Persoonlijk denk ik dat ik meer baat heb met een fatsoenlijke periode van ontstekkingsremers te slikken. Natuurlijk moet ik die weken werken aan de zwakke plekken en veel rusten, wanneer dit mogelijk is.
Vandaag een trage duurloop van 10.300 meter gelopen in 0:49:54, hsm 116. De benen waren inderdaad al iets frisser dan de voorbije dagen, maar nog niet top. Zeer traag begonnen en na zes kilometer alsmaar sneller beginnen lopen. Het is nu wel zeker de pijn in de heup en bil werden verdoofd door de brufen retard. Nu was de pijn al een paar dagen de kop aan het opsteken, bij het lopen verdwijnd die. Een duidelijke aanwijzing dat de acute ontsteking in grote mate te wijten is aan de verkorte spieren. Die stijfheid die elke ultrasporter die zichzelf een en dezelfde belasting oplegd vroeg of laat voelt. Rugscholing en core stability lijken hierbij het meest aangewezen, om de spieren weer op lengte te krijgen. Ook andere sporten combineren met het lopen, zodat alle spiergroepen versterkt worden. Het lichaam heeft evenwicht nodig om de soepelheid en belastingsgraad te verhogen. Morgen komt er toch een kleine test over meer dan een uur, dat is lang geleden.
Vandaag een looploze dag, toch 50 minuten op de hometrainer gezeten. Ondertussen de rit in de giro gevolgd, en de tijd ging vlot voorbij. De week van de vroege zit er op dus kunnen we weer uitgerust aan de trainingen beginnen. Het had natuurlijk beter geweest een ritje met de koersfiets te maken, veel intensiever. Dan was ik mijn doel voorbij gegaan, want de nadruk lag op rust vandaag. Morgen staat er een trage duurloop op het programma, en hoop ik dat de benen weer fris zullen zijn.
Vandaag een trage duurloop van 11.000 meter gelopen in 0:53:37, hsm 120. De benen voelden vermoeid aan en met de warmte voelde het nog wat zwaarder aan. Hoewel ik zo graag in de zon en warmte loop, voelde het vandaag uiterst vermoeiend aan. Gelukkig bleef de pijn achterwege of het moeten de voetpezen zijn die zich toch lieten gevoelen. Het vroege opstaan doet haar slopingswerk zonder dralen, elke dag voel ik de vermoeidheid wat meer. Morgen is het de laatste werkdag en dat met alweer een verlengd week-end in het verschiet. Dat zal niets te vroeg komen om de batterijen weer op te laden en met frisse moed te trainen. Een mens vraagt hem af, hoe je die uiterst zware trainingsweken doorkomt, van 130 en meer kilometers. Geen wonder dat, dat een atleet kan slopen als men zo een slopend seizoen loopt als verleden jaar. Morgen staat er een rustdag op het programma, daar zal ik morgen al spijt van hebben.
Na de looptraining nog 15 minuten losgefietst op de ergometer.
Vandaag een interval van in totaal 12.000 meter gelopen in 0:45:29, hsm 141. De keuze van interval was snel gemaakt achtmaal 1000 meter snel met 500 normaal tussen. Het is meteen zowat de limiet, wat mijn geteisterd lichaam momenteel aankan. Zeker de 1000 gingen tussen de 3:55/km en de 3:33/km, de 500 meter tussenin 3:50/km en de 4:16/km. Die eerste twee kilometers zijn de spieren nog belange niet warmgedraaid, daardoor de tragere tijden. Het goede nieuws is dat ik tijdens de training geen pijn voel alleen de stramheid is een rem. De pubis doet wel wat pijn na de training, en de laatste ontstekingsremmer heb ik deze morgend ingenomen. Morgen staat er weer een trage duurloop op het programma, vrijdag een rustdag.
Vandaag een trage duurloop van 12.100 meter gelopen in 0:59:49, hsm 115. Het was met loodzware benen dat ik vertrok om deze training af te werken, en eindigde met loodzware benen. Was het door de lichte valling of komt het door de vroege, wellicht door allebei tesamen, oververmoeid. De hartslag was een paar slagen te hoog, ik geraakte ook moeilijk in gang, precies een oud wrak. Ook versnellen ging quasi niet, stijfheid in de onderste ledematen, gelukkig had ik geen pijn in de bil. Ik dacht dat je, je met een paar rustdagen meer veel frisser zou voelen, maar die dagen blijken een rariteit. Het zal meer te maken hebben met de ouderdom en de eventuele rust voor het trainen. Gelukkig kan ik nog doortrainen al is het op een laag pitje, maar hoogst waarschijnlijk beter dan niets. Morgen staat er een interval op het programma, wat het gaat worden weet ik nog niet, de benen zullen beslissen.
Vandaag een rustdag ingeplant om het gestel wat te laten rusten. Toch 40 minuten losgereden op de ergometer aan een lage weerstand van 70 watt. De bloedcirculatie bevorderen om de afvalstoffen uit de spieren te krijgen. Mijn bil en heup deden vandaag weer pijn, een andere pijn als een paar weken geleden. Het was pricies alsof ik hard op mijn rechterbil gevallen was, en mijn bil blauw ziet. De pijn komt en gaat dan weer weg, van echt opbouwen kan dan geen sprake zijn. Morgen staat er dan een trage duurloop van twaalf kilometer op het programma.
Vandaag een tempoloop van 15.420 meter gelopen in één uur rond, hsm 141. De benen waren niet zo goed als vorige week zondag, maar daar kan ik met leven. Erger is dat ik meer pijn voelde als vorige week, nog altijd veel minder als voor Antwerpen. Maar niet gezeurd een dag meer gelopen en driemaal zoveel gefietst, dat betaal je cash. Het voornaamste is dat ik voor en na het lopen weinig tot niets meer voel, een hele verbetering. Een van de grootste gevaren schuilt in het toenemen van mijn gewicht, daarom vanaf maandag regime. Voor mijn lichaam een weldoening zowel mentaal als fysiek, enig probleem het moet zonder consessie's. Dat wil zeggen, alles bannen wat vet of alcohol is, geen koekjes geen frisdranken, geen snoep. Eigenlijk is het eenvoudig, iets minder verorberen als je verbruikt, mijn vetverbranding is catastrofaal, dus weinig kcal nodig. Veel fruit en groenten en zeer veel water, voor de rest niet teveel en kleine portie's vlees en vetten. Morgen staat er een looploze dag op het programma, dus word het fietsen, naar gelang het weer binnen of buiten.
Na het lopen direkt wat losgefietst om de afvalstoffen sneller uit de spieren te krijgen. Een 13.460 meter gefietst in 0:35:16, hsm 85, en een heel klein verzetje om niet te forceren.
Vandaag een rustige fietstocht van 61.400 meter gereden in 2:46:27, hsm 84. Sammen met de vrouw en de twee zonen naar Scherpenheuvel en terug gereden. Het naar Scherpenheuvel rijden ging vrij vlot, ik tegen een 23-24 km/uur. Na een hapje en een drankje in Scherpenheuvel was de fut er wat uit en ging het trager. Toch een goede rustige duurtraining alles bij elkaar genomen, op een vlot berijdbaar parkoers. Alleen wat last van de elleboog, maar het fietsen zelf geeft ook niet de voldoening van het lopen. Morgen staat er een tempoloop van een uur op het programma, dat word andere koek!!!