Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
Vandaag een trage duurloop van 20.220 meter gelopen in 1:35:50, hsm 121. Het was glad op de baan, maar in de 12 cm hoge sneeuwlaag ging het lopen goed. Lopen op een sneeuwtapijt is wel vermoeiender dan op verharde ondergrond. Het grote voordeel in de sneeuw is de goede demping, ideaal voor de voetpezen. Sommige stroken op de baan lagen er glad bij, tweemaal op het nippertje een valpartij vermeden. De tweede blok van drie kilometer was ik iets te hevig versnelt, daarna wat gas teruggenomen. Toch redelijk tevreden van de training, het ging nog niet super, maar gezien de omstandigheden. Deze namiddag nog een uurtje op de ergometer, voor de rest van de week, zal de ergometertraining vervallen, want na het werk nog lopen, eten en douchen.
afstand
tijd
km/uur
watt
hsm
kjoule
36.280
1:00:0
36.280
80
78
1008
Deze namiddag een uur op de ergometer goed voor 36.280 meter, hsm 78. Met de weerstand zeer licht 70 watt, puur en alleen om de beenspieren goed los te rijden. Binnen trainen is wel een oplossing als het koud, nat en glad is buiten. De benen voelden wel wat vermoeid aan van dat ingehouden lopen, om maar niet te vallen. Morgen staat er een rustige trage duurloop op het programma van 15 kilometer.
Zes dagen voor de LMP-marathon, elke morgend een gezondheids en weerbericht. De valling zet zich niet door tot griep, waar ik gisteren wel een beetje voor vreesde. Niet meer als een licht verstopte neus en wat gekriebel in de neus, is het momenteel niet. Met de benen gaat het nog beter, zonder lopen voel ik al kleine pijntjes en vermoeidheid. Om nog van de voetpezen te zwijgen, deze voelden stijf en pijnlijk aan, zeker de linkse voet. Ook de aanhechting van een paar tenen aan de rechtervoet doen behoorlijk pijn. Dit probleem heb ik al twee trainingen gewaar geworden, eerst dacht ik aan een plooi in mijn kous. Na een kilometer vermindert de pijn, maar het is de eerste keer dat ik het voor het lopen voel. Het weer voor de komende week in Genk, het zal een belangrijke factor worden.
Vandaag een duurloop van 20.250 meter gelopen in 1:22:20, hsm 135. Een slechte dag vandaag, het ging van geen kanten, ik kon geen tempo houden. Maar liever vandaag een slechte dag, dan volgende zondag in Genk. Last van keelpijn een serieuze snotneus, hoofd en maagpijn, hopelijk geen griep in mijn lijf. Ook de voetpezen deden vandaag nog wat meer pijn dan gisteren het geval was. De bovenbenen quadriceps, adductoren en hamstrings waren ook licht pijnlijk. De ademhaling was zwaar, de laatste zes km waren met tegenwind, toen was het over. Van de tempoloop van 20 kilometer tegen marathontempo, bleef niet veel meer over. Zoals gezegt volgende week zondag moet het gebeuren, in de LMP marathon van genk. De volgende week een normale inloop week naar de marathon.
afstand
tijd
km/uur
hsm
watt
kjoule
36.540
1:00:00
36.540
79
80
1152
Deze namiddag eenuur op de ergometer goed voor 36.540 meter, hsm 79. Met de weerstand op 80 watt, de benen eindelijk nog wat los kunnen fietsen. De neus wat losgespoten met rhino-spray en dan een uurtje losfietsen. Het vermoeidheidsgevoel van deze morgend was er niet meer, ik kon tempo houden. Ik voel wel dat het veel minder belastend is dan lopen, en de recuperatie bevorderd. Morgen heb ik nog een laatste dag vrij, dan doe ik een rustige lange trage duurloop.
Vandaag een trage duurloop van 15.440 gelopen in 1:11:35, hsm 116. Het was weer ijsberekoud vandaag -6°, Na twee kilometer begon ik wat warm te krijgen. De benen beginnen goed te herstellen, wat goed te merken is aan het gemiddelde tempo. Ik moet er weinig moeite voor doen om rond de 13 km/uur te lopen. Dat is de laatste weken anders geweest, de supercompensatie werkt. Alleen de maag en darmen hebben het iets te zwaar te verduren gehad de laatste dagen. Een kramp en veel lucht op de darmen, niet goed voor het milieu. Morgen staat er een testloop aan marathontempo op het programma, hopelijk is het dan wat warmer.
Vandaag een duurloop van 13.770 meter gelopen in 0:59:50, hsm 125. Het was al een wat minder koud dan de laatste dagen, en minder smog. De overtollige kilo's geraak niet direct kwijt, nog een dag op familiebezoek. Alcohol ga ik nu wel zo veel mogelijk vermijden, de spieren raken anders niet hersteld. Het is geweten dat alcohol een zeer slechte invloed heeft op het herstel van de spieren. Nu de benen stilletjes aan beter aanvoelen, moeten we voorzichtig blijven. De voetpezen baren me momenteel veel zorgen, door alle dagen op de baan te trainen, verloopt het herstel minder snel.
Vandaag een trage duurloop van 15.400 meter gelopen in 1:11:40, hsm 115. De eerste vijftien rustige loopkilometer van het nieuwe jaar 2009 zitten er op. Normaal zou ik meer als het dubbele moeten lopen om al die extra calorieen er af te krijgen. Het alcoholgehalte in het bloed viel nog wel mee, toch een beetje mottig de eerste kilometers. Ik hoop dat het vandaag iets kalmer word, iets minder drank en wat minder eten. Het is kort tegen de marathon in Genk, en er mogen niet teveel kilo's bijkomen.
afstand
tijd
km/uur
watt
hsm
kjoule
17.500
0:30:00
35.000
85
84
612
Deze namiddag een half uur op de ergometer, goed voor 17.500 meter, hsm 84. Met de weerstand op 85 watt, nog wat uitzweten en calorieen kwijtspelen. Vandaag zullen er meer bijkomen dan er afgaan, maar we blijvener aan werken. Toch tevreden van mijn trainingsarbeid op nieuwjaarsdag, een voorbode voor een sterk jaar?
Vandaag een tempoloop van 15.420 meter gelopen in 1:00:17, hsm 138. De koude lucht en het fijn stof in de lucht snoerden me de keel dicht. Het was echt onconfortabel lopen, hoewel de hsm zeker niet te hoog lag. De benen waren zwaar, maar toch kon ik het tempo vasthouden, karakter! Een harde laatste noot, voor het sportieve 2008, een al bij al geslaagd jaar. Met hoge pieken en diepe dalen, vreugde en pijn liggen dicht bij elkaar. Nogmaals de beste wensen aan alle bezoekers van dit blog, een gelukkig 2009.
afstand
tijd
km/uur
watt
hsm
kjoule
20.360
0:30:00
40.720
75
91
540
Deze namiddag nog een half uur op de ergometer goed voor 20.360 meter, hsm 91. Met de weerstand op 75 watt, nog een laatste keer vlammen dit gezegende jaar 2008. Goed voor een gemiddelde van boven de 40 km/uur, hij kan het nog, den ouden. Dit jaar een totaal van 7.480 km op de ergometer gezeten, soms als revalidatie. Goed gereden op een mooi revalidatietoestel, die hometrainer met traploze weerstand. Nu proberen er niet te zwaar in te vliegen deze avond, zoniet volgt er straftraining .
Vandaag een duurloop van 21.100 meter gelopen in 1:33:42, hsm 122. Goed, één halve marathon gelopen in duurlooptempo bij deze koude. Het ging redelijkvlot moet ik toegeven, alleen de voetpezen deden licht pijn. Deze keer had ik mijn muts opgezet, en dat was al beter te doen, qua temperatuur. Ook iets later vertrokken, en de zon kans gegeven alles iets minder ijzig te maken. De wind was ook afwezig vandaag, dat maakte het lopen veel aangenamer. Deze namiddag nog even losfietsen, en morgen een tempoloop.
afstand
tijd
km/uur
watt
hsm
kjoule
20.000
0:30:23
39.495
80
93
583
Deze namiddag 20.000 meter op de ergometer in 0:30:23, hsm 93. Met de weerstand op 80 watt, deze keer goed doorgeven, zonder overdrijven. Toch bijna de 40 km/uur gehaald, de vorm is toch wel goed, hoewel dit niet mijn favoriete periode is. Nog twee weken doortrekken en er zit een mooie marathon in, hopelijk is het dan warmer.
Vandaag een trage duurloop van 15.520 meter gelopen in 1:14:46, hsm 117. Het was waarschijnlijk de koudste dag van het jaar, mijn oren vroren van mijn hoofd. Zeker drie kilometer had ik gelopen voor ik iet of wat warm kreeg, ijskoud was het. De piste van Herenthout lag er desolaat en ijzig bij, de voetbalvelden hard en oneffen. Een groot gedeelte van de training op de verharde weg afgewerkt, dat was minder gevaarlijk. Voor mijn voetpezen en linker kniepees had ik een onverhard parkoer gekozen, viel dat tegen. Ook de benen en het hat wilden niet in het juiste geijkte ritme draaien, de ijstemperaturen? Deze week moet nochtans een rustige week worden, herstellen en weer doorgaan.
afstand
tijd
km/uur
watt
hsm
kjoule
20.000
0:37:15
32.215
80
83
714
Deze namiddag 20.000 meter op de ergometer op 0:37:15, hsm 83. Met de weerstand op 80 watt, nog wat calorieen verbranden. Niet te hevig, ik moet proberen wat te herstellen deze week. Binnen dertien dagen is het weer marathontijd.
Vandaag een lange duurloop van 25.020 meter gelopen in 1:45:05, hsm 140. Een duurloop als straftraining, met 5 lagen kleding, was het zweten geblazen. Het gewicht blijft zo stabiel, ondanks het zware eet- en drankgelag van de laatste dagen. De zeven kilometer langs het kanaal tegen de wind in waren superzwaar, hoge hartslag!! De laatste zeven kilometer daar en tegen waren wind mee, en kon ik weer versnellen. Een redelijk goede trainingsweek afgehandeld, en wat frisheid teruggevonden. Volgende week ongeveer dezelfde week, maar zonder wedstrijd dan.
afstand
tijd
km/uur
watt
hsm
kjoule
38.510
1:00:00
38.510
75
86
1080
Deze namiddag een uur op de ergometer goed voor 38.510 meter, hsm 86. Met de weerstand op 75 watt, het eerste half uur rustig gefietst. De tweede helft goed doorgegeven, met een serieus trapritme tegen meer dan 40 km/uur. Toch nog wat last van de bovenbenen, om nog maar te zwijgen van mijn voetpezen.