Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
Vandaag een trage duurloop van 12.600 meter gelopen in 1:01:15, hsm 112. De benen voelden vermoeid aan na drie dagen van het zwaardere werk, nog niet het topwerk. Toch was het niet dat soort vermoeidheid die ik voelde voor het verlof, mentaal zit het beter nu. In het hoofd zit het nog fris, ik heb de knop omgedraaid, en besef dat het elk jaar wat minder zal gaan. Wat niet wil zeggen dat er nog mooie dagen en waarom niet, mooie wedstrijden uit kunnen komen. De motivatie is er, de goesting is er, de gezondheid is er, dus waarom er gewoon niet voor gaan. Morgen zit er een goede test aan te komen, twintig kilometer doortrekken en de 15 km/uur halen.
Vandaag een duurloop van 11.700 meter gelopen in 0:51:46, hsm 125. De benen zijn nog fris genoeg om er een training aan duurlooptempo uit te persen. Na de interval van woensdag en de eerste dertigplusser van gisteren, een mooie reeks. Het gaat momenteel de goede kant op, de trainingen lopen vlot en alle doelstellingen worden gehaald. De eerste kilometer ging nog wat stroef vandaag, maar daarna ging het alsmaar vlotter. Een volgende doelstelling moet ik zondag verwezenlijken, een tempotraining van 20 km in 1:20:00. Maar eerst staat er morgen een trage duurloop of een recuperatietraining van twaalf kilometer.
Vandaag een trage lange duurloop van 30.300 gelopen in 2:21:04, hsm 121. De benen waren redelijk goed hersteld van de interval, en dus werd de langste training afgewerkt. Zo heb ik de laatste zeven dagen 130 kilometer afgelgd, een wat te veel, maar nu wat kalmer aan. Ik heb de lange duurloop vandaag gelopen, met het idee in het achterhoofd te starten in de 2-uur van Herentals. Die vind plaats volgende vrijdag, en als ik daar start heb ik mijn lange duurloop van volgende week vast. Vandaag waren de benen voldoende hersteld om een goede training af te werken, het ging als vanzelf. Zo ging de tweede helft van de training aan duurlooptempo, zonder echt veel moeite te moeten doen. Ik had cola en druivesuiker mee om de spieren wat te voeden, en de maag protesteerde niet een goed teken. Het volgende punt dat hoop heeft is het lichaamsgewicht dat onder de 73 kg is, wel gewogen na de trainingen. Daar moet nog twee kilogram van af, om van een topconditie gewicht te kunnen spreken, dus nog wat werk. Morgen staat er een trage duurloop van twaalf kilometer op het programma, wat minder kilometers de volgende dagen.
Vandaag een intervaltraining van in totaal 15.000 meter gelopen in 0:58:32. Een schitterende eindtijd, waarvan ik dacht dat het nog een week of twee zou duren, voor ik die zou kunnen lopen, de rustige 500 meters waren wel nog te snel gelopen. Ook de benen voelden nog niet super aan, maar veel verval zat er toch niet op. Voor de trainingen die er toe doen zal ik de tussentijden er bij zetten, altijd goed om te leren. Ik had een nieuwe batterij gekocht voor in de borstband van hartslagmeter, het heeft niet veel geholpen. Spijtig want het is toch iets richtgevend voor de intensiteit van de diverse trainingen. Voor morgen weet ik nog niet goed of ik een lange trage duurloop of een trage duurloop ga doen. De lange duurlopen in de week gaan veel trager als die in het week-end en zijn toch nodig in een marathontraining. Ze zouden de vetreserves meer anspreken en efficienter omgaan met de koolhydraatreserves.
Vandaag een trage duurloop van 13.000 meter gelopen in 1:01:51, hsm 118. De benen voelden nog wat vermoeid aan, toch ging het al wat sneller dan gisteren. Ik had er ook al meer zin in, het doel is nog eens een marathon onder de 2:47:00 te lopen. Toch mag ik er nu nog niet teveel aan denken, een voor het moment niet te halen doelstelling. Een gehavend lichaam in vorm houden, zonder kwetsuren op te lopen, en naar de topvorm evolueren. Het moet ook niet in de eerstvolgende marathons gebeuren, ik heb er een paar op het programma staan. Verstandig en beredeneerd lopen, iets wat niet mijn dada is, maar het zal wel nodig zijn om het doel te halen. Morgen staat er een interval op het programma, tien maal een kilometer aan marathontempo met 500 meter rustig tussen. Als het te hard regent en de gravelpiste van Herenthout er te slecht bijligt, dan word het een duur-tempoloop aan marathontempo.
Vandaag een trage duurloop van 15.450 meter gelopen in 1:16:43, hsm 112. De benen voelden vermoeid aan, na de lange duurloop van gisteren, dus een rustige trage duurloop. Niet abnormaal natuurlijk, het lichaam moet weer wennen aan de hogere belasting. Het is daarom van groot belang dat het lichaamsgewicht snel weer op peil is. Elke kilo dat je meer moet meesleuren is een extra belasting voor spieren en pezen. De kilometers gaan de volgende weken flink de hoogte in, ondanks dat de achillespees niet pijnvrij is. Het word dus weer een moeilijke evenwichtsoefening om de diverse ontstekingen binnen de perken te houden. Morgen staat er een kortere trage duurloop van twaalf kilometer op het programma, iets sneller lopen dan vandaag.
Vandaag een lange duurloop van 26.500 meter gelopen in 1:52:47, hsm 138. Op de dag van mijn 49ste levensjaar, moest ik duidelijk maken dat ik nog niet aan het loop pensioen denk. Het was een klassieke training van Herenthout naar Herentals-sas en dan langs het Kempisch kanaal. Na 13.100 meter met wind in de rug was het rechtsomkeren en 13.100 meter terug met wind op de neus. Toch was het verval maar klein 0:56:05 met windvoordeel en 0:56:42 met tegenwind, 37 seconden dus. Een training die dus sneller verlopen is dan de laatste zestien trainingen en ook een stuk langer was. Veel sneller had het nog niet gekunt of er moest twee beaufort minder wind gestaan hebben. Dus heel tevreden over de uithoudingstest, de basis is dus meer dan voldoende om te pieken naar een marathon. Er is nog heel wat werk om in topconditie te geraken, maar normaal zullen de twee volgende marathons testen worden. Vandaag had ik ook niets mee van eten of drinken, dat is voor volgende week zondag, bij de eerste dertig-plusser. Morgen staat er een trage duurloop van vijftien kilometer op het programma, rustig lopen en dan weer gaan werken.
Vandaag een trage duurloop van 14.100 meter gelopen in 1:08:29, hsm 116. Een rustige training om wat te herstellen, de benen voelen nog niet fris aan. De verwachtingen zijn, dat het meestal harken zal worden, tot het gewicht op peil is. Er moet toch nog drie kilo af voor ik op wedstrijdgewicht ben, vanaf maandag de blok er op. Het voornaamste word wel kwetsuurvrij blijven, en met al die chronische overbelastingen geen sinecure. De training van vandaag was gedeeltelijk recuperatie en de benen hebben het moeilijk aan dat tempo. Uiteraard is dat niet nieuws, maar ik zou nog meer aan dat tempo moeten lopen, traag en lang. Morgen staat er lange duurloop van zes en twintig kilometer op het programma aan 4:20- 4:30/km.
Vandaag een trage duurloop van 15.500 meter gelopen in 1:13:43, hsm 117. Ik ben terug uit vakantie, in het veel te warme Njivice, met temperaturen boven de 35°. Er zat zelf een piek in van 41° in de schaduw wel te verstaan, gewoon niet te doen. Op het stuk beton-strand waar we lagen, waren zelf doden te betreuren, twee bejaarde dames. Het was uit de zee komen en na drie minuten beginnen zweten als zot, en het hart dat aan de slag moet. Zelf s'morgens gaan lopen was al best pittig echt super heb ik me niet gevoeld tijdens de trainingen. Vandaag op mijn vertrouwd parkoers en in een stralend zonnetje, zodat het temperatuurs verschil niet te groot was. De benen voelden al heel wat frisser aan dan in Kroatie, het was dan ook een tien graden frisser. Het word vanaf vandaag dus menens, na een achttien dagen de teugels te hebben gevierd, Een verhoging van de kilometers in de komende weken staat voorop in het trainingsprogramma. Ook de snelheid moet serieus omhoog, maar het moet allemaal verzorgt en met mate gebeuren, geen bokkesprongen. Morgen staat er een trage duurloop van veertien kilometer op het programma, een beetje herstellen, van wat?
Vandaag een duurloop van 12.000 meter gelopen in 0:54:10, hsm 124. De benen waren iets minder vermoeid dan gisteren, doch nog niet optimaal. Met kleine vorderingen in de goede richting is deze bejaarde atleet al best tevreden. De twee rustige weken in dit overvolle seizoen komen er nu aan, dus genieten en herstellen. Het ging vandaag tegen duurlooptempo en daar was ik al terug op schema, vrijdag duurloopdag. Morgen gaat het richting Kroatie, ik hoop tegen de avong een kort traag duurloopje te doen. Als het enigzins lukt ga ik af en toe toch een berichtje proberen posten, we zien wel.
Vandaag een trage duurloop van 14.100 meter gelopen in 1:08:59, hsm 112. De benen voelden nog altijd vermoeid aan, maar niet alleen de benen, meer een algemene vermoeidheid. Het is zo dat de vroege meer vermoeidheid met zich meebrengt, ik word het maar niet gewend. Zeker om 04:30 opstaan, en dan het langdurig rechtstaan, het sloopt me mentaal en fysiek tegen het einde van de week. Gelukkig is het morgen de laatste werkdag, en dan zestien dagen verlof, ik snak ernaar. De benen en de geest zullen eindelijk tot rust kunnen komen, en zich opladen voor het tweede deel van het seizoen. Een rustige periode die niets te vroeg komt, de ontstekingen en kleine kwetsuren laten herstellen. Morgen staat er na de laatste werkdag een trage duurloop van twaalf kilometer op het programma.
Vandaag een duurloop van 15.500 meter gelopen in 1:06:44, hsm 129. De benen waren nog niet hersteld, niet moeilijk gezien de abnormale warmte. Gelukkig was het vandaag al vriendelijker loopweer, maar de benen deden nog zeer. Het meeste last had ik met de qudriceps, een brandend en zwaar gevoel en vermoeidheid. Gans op het einde van de training, de laatste twee kilometer haalde ik de vijftien kilometer per uur. Maar echt deugd deed het niet, de vermoeidheid nam de overhand, vanaf nu kan het alleen beter gaan. Ik ben al zo ge focust op het najaar dat ik de laatste maanden altijd wel iet uitvond om niet te moeten letten op de voeding. Soms ben ik een echte vreter en kan ik binnen het uur ongelofelijk veel lekkers naar binnen spelen. De voeding is nochtans net als het fysieke en mentale aspect een essentieel onderdeel in de training. Ook voor de spieren, pezen en botten is twee kilogram minder een zegen, om nog maar te zwijgen van maag en darmen. Ik hoop genoeg zelfdisipline aan de dag te kunnen leggen, na het verlof, eerst ga ik me nog eens lekker laten gaan. Morgen staat er een rustige trage duurloop van dertien kilometer op het programma.
Vandaag een trage duurloop van 11.700 meter gelopen in 0:56:24, hsm 112. Gelopen in een tropische hitte 34° in de schaduw en een hoge luchtsvochtigheidsgraad. Ik ging wel zien hoe ver ik geraakte, met diens verstande dat de langste afstand twaalf kilometer mocht zijn. De vroege gehad vandaag dat wil zeggen om 04:30 op en 9:30 uur arbeid, best zwaar om daarna de training te doen. Het ging redelijk, al had ik wel snel last van zware benen, ook de quadriceps waren nog gevoelig. Nog drie werkdagen te gaan en dan op vakantie, weinig kilometers malen en wat herstellen. Morgen staat er een duurloop van een vijftien kilometer op het programma, om het af te leren.