Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
Vandaag een duurloop van 10.700 meter gelopen in 0:48:45, hsm 119. Al iets sneller gelopen om de frisheid van de benen te testen, test negatief! Het voelde alsof ik alles uit de kas haalde, terwijl de hartslag gelukkig laag bleef. Dat beloofd voor morgen dan is het de bedoeling 30 kilometer aan 4:30/km te lopen. Een laatste stuiptrekking en dan tien dagen rustig aan, de benen zijn aan verlof toe, Het hoofd ook!
Vandaag een trage duurloop van 12.670 meter gelopen in 1:02:38, hsm 109. Een uur door de gietende zomer regen, genieten natuurlijk, na de warme dagen. Het ging aan een gezapig tempo, niets forceren, want alles was al geforceerd. De linkerkuit en voetpees en de rechterachillespees en bilspier, deden al pijn voor het lopen. Het lichaam snakt naar rust, maar eerst zaterdag nog een lange duurloop. Vanaf zondag gaat de riem er af voor tien dagen, dan begint de opbouw naar, het tweede deel van het seizoen, met onder meer 10 marathons in 3 maand.
Vandaag een interval van 16.000 meter gelopen in 1:02:14, hsm 138. Het was dus 10 maal 1000 meter snel, met 10 maal 600 meter normaal tussen. Echt weinig tempogevoel, knokken om er iets van te maken, doorgaan. Vermoeide benen, en een vermoeide geest en lichaam, geen direkt doel? Toch tevreden dat ik het nog kan opbrengen, ondanks het mindere gevoel. De gravelpiste lag er weer alles behalve droog bij na het onweer van gisteren. Zaterdag nog een zware training voor de volgende 14 dagen, daarna op verlof.
Mijn beste marathonprestatie van het jaar. 16de in een tijd van 2:42:10, en het gevoel dat het nog beter kon. Alleen een tactisch verkeerde keuze koste me wat tijd. Misschien wel mijn beste dag van het jaar.
2de plaats Zes uur van Stein
Mijn eerste echte ultraloop, in een Internationaal deelnemersveld. Het ging formidabel goed de eerste 4:30:00, ik liep op een tweede plaats. Als enige niet gedubbeld tot km 60, door de Rus Alexey Belosludtsev, die een aanval op het W.R. plande Uiteindelijk na krampen in de rechterbil, als 6de gefinisht met een afstand van 79.087 meter.
3de plaats Binnenmaas Marathon
Deze marathon, was amper 13 dagen na de zes uur van Stein. Ondanks een stevige wind kon ik tot halfweg meegaan met Bart de Groove. De fysieke frisheid zou de doorslag geven, alsook de mentale sterkte De tweede ronde een goed tempo aanhouden, om 2de te finishen in 2:45:47.
4de plaats LMP-marathon van Genk
Een marathon op 11 januari, in de ijskoude en soms gladde wegen. Zonder een echte marathonvoorbereiding gelopen, alleen op basistraining. Voor mijn eerste wedstrijd van het seizoen, liep het echt lekker. Alleen de laatste zeven km waren zwaar, 2de gefinisht in 2:46:53 achter Mister LMP, Marc Papanikitas.
5de plaats 100 km van Torhout
Zonder een echte voorbereiding in een lang avontuur gestort, na een selectie voor de nationale ultraploeg. Gestart voor een tijd onder de 7:15:00, en direkt goed in het ritme aan de juiste hartslag. Na 15 kilometer de eerste buik en darmkrampen, op km 20 de eerste sanitaire stop. Ondanks de soms hevige pijn en zeven sanitaire stops, de 100 km uitgelopen, met uitdrogingsverschijnselen. Deze staat erbij puur om het opgebrengde karakter en doorzettings vermogen 122ste in 9:11:52.
Vandaag een duurloop van 20.160 meter gelope in 1:31:50, hsm 120. Met pijn in het hart de training aangepakt, vandaag is het immers dwars door Kasterlee. Dat is een wedstrijd die op mijn favoriet parkoers passeert, de Kastelse bergen. Ik was echter niet genoeg gerecupereerd, om deze wedstrijd er nog bij te nemen. Dus maar een training afgewerkt aan duurlooptempo, ik geraakte moeilijk op gang. Ook weer veel last van de buikspieren, dus wedstrijden uit den boze. Wel de gewone training aan houden en op gevoel iets minder of meer geven. Van zondag tot zaterdag zou ik aan 130 kilometer willen geraken, een brede basis leggen.
Vandaag een trage duurloop van 12.540 meter gelopen in 0:59:12, hsm111. De achillespees en de voetpezen doen nog altijd zeer, dus deels op onverhard gelopen. Het herstel gaat maar moeizaam, dus niet te hard forceren, en op gevoel lopen. Gelukkig is de volgende wedstrijd maar binnen zes weken, en mag het rustiger aan. Het lichaam wat laten recupereren en herstellen, want het word nog een zwaar jaar. En nagenieten van de al geleverde, overwegend, goede prestatie's.
Vandaag een lange trage duurloop van 32.110 meter gelopen in 2:35:26, hsm 116. De strakke wind maakte het zwaar, de tweede dag na een wedstrijd heb ik altijd zware benen. Het is de bedoeling een brede basis te behouden, om na het verlof, de vele marathon goed te verteren. Nog een weekje werk en daarna op zondag vertrekken en 10 dagen in de Dolemieten. Dus loop ik zaterdag een laatste lange duurloop en dan tien dagen rustig aan. Niet teveel kilometers lopen en dan in het week-end na het verlof een lange duurloop. Dan begint de verdere opbouw naar de marathons, op zes september beginnen we er aan.
Vandaag een recuperatieloop van 16.400 meter gelopen in 1:20:24, hsm 106. Een rustige recuperatieloop om de benen wat telaten herstellen, en het helpt. Na een nachtje wat langer doorslapen is er al wat herstel te bespeuren; Het is de eerste nacht dat ik wat langer doorslaap en het bioritme komt als vanzelf in orde. Ik vrees dat het nog een tijd zal duren eer mijn lichaam het juiste ritme zal opnemen. Nog een vrees is de rechterachillespees die wat meer begint te knagen. Ik behandel die voorlopig met stretchen en volta-patch pleisters, hopelijk helpt het. Morgen staat er een lange trage duurloop van ruim 30 kilometer op het programma.
Gisteren was het wedstrijddag, een 10 kilometer in Wiekevorst, meer een stratenloop dan jogging. De meeste toppers tekenen present in Wiekevorst, aangezien de 15 eerste een geldprijs krijgen. Ik zag het op de dag dat ik 47 jaar werd niet goed zitten, oververmoeid gevoel, na een vroege werkweek. Het is minder dan vijf kilometer van mijn voordeur, dus toch maar de wedstrijd verkozen boven een training. We zullen wel zien hoe het loopt, ik wil toch wat aan de snelheid werken, in dit veld moet het lukken. Snel en veel volk aan de start, ook veel jonge beloftevolle atleten, en ook veelwinnaars op de diverse joggings. Een top-twintig plaats word heel moeilijk, dus hopen we op een tijd onder de 0:36:00, en een goede wedstrijd. Van bij de start gaat het heel snel, de eerste kilometer gaat in 0:03:20, en ik loop in 30ste positie. De benen staan al op ontploffen na drie kilometer in 0:10:16, ben ik opgeschoven naar een 25ste plaats. Ik voel dat de snelheid aan het zakken is maar verlies weinig terrein op een drietal voor mij. Het lukt me wel niet om dat gaatje van 50 meter dicht te lopen en verspeel zo veel kracht als we tegenwind hebben. Kilometer zes in 0:21:15, de snelheid is goed gezakt en een tijd onder de 0:36:00 word moeilijk vandaag. Als ik mijn gemiddelde hartslag zie, onder de 150 slagen, zie ik dat ik vandaag juist niet diep genoeg kan gaan. Na zeven kilometer probeer ik wat te versnellen en loop in op de twee atleten die voor mij lopen. Kilometer negen in 0:32:10, ik kan nog oprukken naar plaats 22, maar de finish is in zicht, dus daar blijft het bij. Ik finish als 22ste in 0:36:04, en moet al bij al tevreden zijn, in zo'n vermoeide toestand nog een redelijke tijd.
Gisteren een recuperatieloop van 7.420 meter gelopen in 0:36:10, hsm 107. Weer geen goede benen, het was harken ondanks het trage ritme. Het is elke keer hetzelfde verhaal als ik met de vroege sta, zware benen. Mijn biologische klok, raakt niet aangepast aan het vroege uur. Straks als het weer het toelaat een wedstrijd van 10 kilometer in Wiekevorst.
Vandaag een duurloop van 12.150 meter gelopen in 0:51:32, hsm 122. Het was een cresendo-duurloop, elke blok iets sneller gelopen. De benen waren toch al iets beter als de laatste dagen, maar nog niet top. Als ze tegen vrijdag top zijn zal ik meer als tevreden zijn, dan is de 10 km van Wiekevorst. Morgen een rustige recuperatieloop, en dan naar de kinesist.
Vandaag een duurloop van 20.140 meter gelopen in 1:23:30, hsm 136. Het liep langs geen kanten, geen kracht, geen souplesse, geen snelheid. Eerder harken, duwen en trekken, erg vermoeiend en pijnlijk zo lopen. Voordeel is dat het niet veel slechter kan, en dus kunnen we weer opbouwen. Ik had gehoopt dat alles goed los zou zijn gemasseerd, en zou kunnen vlammen. Niets daarvan, maar vanaf morgen drie dagen met een korte training.
Op tijd in Heultje geraakt, en dus met drie leden van het gezin deelgenomen. Jorgi en Kenney starten er in de vier kilometer, ik in de twaalf kilometer. De vier km was goed bezet, jorgi finishte als 21 en Kenney als 45ste. Jorgi in een tijd van 0:14:50 en Kenney in een tijd van 1:16:17, juiste afstand 3.800. In de wedstrijd over 12 kilometer, Streden we met drie voor de overwinning. Stefan Rems, Marco van Zaelen en ikzelf, ik zag dat Marco het moeilijk kreeg als ik doortrok. Maar als Stefan op kop kwam, kwam Marco telkens terug, ik zou dus de derde ronde afwachten. Daarin proberen met een paar tempoversnellingen de tegenstand te wurgen. Maar Stefan kwam telkens redelijk gemakkelijk terug, dan de spurt maar afgewacht. ik was een serieus maatje te klein in de spurt, en moest tevreden zijn met een tweede plaats. Voor de vierde maal dit jaar strand ik op de tweede plaats maar nooit was het zo nipt. Ik zou echt op snelheid moeten trainen om zo'n wedstrijd te kunnen winnen. Maar mijn prioriteiten liggen op de langere afstand, daar wil ik top zijn.
Vandaag een trage duurloop gelopen in 1:04:20, hsm 112. De benen waren meer dan slecht, op het verzuurd af. Toch proberen te versnellen, maar kon het niet houden. Het was als een muur tegen komen tijdens de marathon. Ik hoop dat het morgen al een stuk beter gaat.