Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
Trage duurloop 15 km, goed gevoel, ontspannen kunnen lopen ondanks de koude. Lichte hinder diep in de hamstrings, dat word iets om in het oog te houden. De tand-zakjes, tandvlees doen soms pijn, opbouwende pijn tot ik een pijnstiller neem. Ik denk er sterk aan al de zwaar geplombeerde tanden operatief te laten verwijderen. De vraag is wanneer, ik heb gehoord dat je minimaal drie dagen niet mag sporten. Het valt dan ook moeilijk in een seizoen te plannen.
Duurloop 10 minuten snel, 5 minuten normaal, dns 10s 5n. Het ging al een pak vlotter als verleden week, het snelle werk mag iets snediger. Bij deze temperatuur kom ik moeilijk op gang, geef mij maar 20°. Ik moet dringend wat kracht in de bovenbenen krijgen, deze verkrampen rap. Het word nog hard werken, om mijn doel te bereiken en een steengoede marathon te lopen.
Trage duurloop 15 kilometer, het was ijskoud ondanks de pots en de handschoenen. Niet echt mijn weer, maar de kilometes moeten afgemaald worden. De schade aan het scheenbeen is beperkt, 2 dagen warmtepleisters gelegd. Morgen wisseltempoloop 16 km, de enige tempotraining van de week.
Duurloop 21 km, vertrokken van op het werk, 17 km tegen de wind in. Het waaide wel niet zo hard als de voorbije dagen, maar toch was het zwaar. Laat ons stellen dat het een straftraining was, omdat ik zo zwak gelopen heb in Herentals. De training zelf ging redelijk vlot, de laatste vier km wind mee zelf nog versneld. Ondertussen staan de ranglijsten van de marathon in de runners world, 77ste plaats in 2:42:13.
Herentals, een uur voor de start van de wedstrijd bij de veteranen gingen de hemelsluizen open. Het goed beloopbaar parkoer werd herschapen tot een ware modderpoel, en ik voelde me al niet te best. Voor de rest zal zowat alles tegenvallen wat maar kon. Door een kompleet gemiste start geraakte ik in de achterste gelederen. Het duurde een halve ronde eer je fatsoenlijk voorbij kon steken. Eens daartoe de mogelijkheid, kreeg ik een terugverend takje tegen mijn neus. Ik dacht dat ik serieus aan het bloeden was, maar het was waterachtig snot die uit mijn neus liep. Eerst doorkomst aan de meet, zette ik een serieuze inspannig op en ging een 20-tal atleten voorbij. Juist toen ik er weer in begon te geloven schoof ik weg in de bocht, ik weet nog niet hoe ik overeind ben gebleven. Mijn scheenbeen kreeg een felle klap te verduren, nu was ik volledig uit mijn ritme. Ik liep de wedstrijd uit zonder verder risico te nemen en eidigde op een 51ste plaats. Gelukkig liep de rest van de familie wel op niveau, Kenney liep als pupil een 18de plaats op 42 atleetjes. Jorgi einigde bij de miniemen op de 28ste plaats, 45 miniemen waren van de partij, Carine eindigde 40ste op 70 bij de veteranen vrouwen.
Buiten waait een gure wind, de modderstroken liggen te wachten. Het zal zwaar worden vandaag in Herentals, een cross georganiseerd door de club. Dat mogen we natuurlijk niet missen, alle vier lid zijnde van de club. Het word dus een lange dag, Kenney vetrekt als eerste bij de pupillen. Jorgi's wedstrijd begint om 13:34, carine om 14:48, ikzelf om 15:20. De keuze van de spikes word belangrijk, er liggen enkele harde stukken. De andere helft zal er vettig bij liggen, hopelijk word het geen draaien en keren. Ikzelf hoop beter te doen als mijn 28ste plaats van verleden week in Mol. Waarom niet een top-20 plaats, een goede start moet dit mogelijk maken. Alleen de pure snelheid heb ik niet, dus mag het zwaar zijn.
Zeer trage duurloop, tegen goed 12 km/uur, mijn km-aantal staat weer op punt. Dit is de ideale vetverbrandings-training 70 % vetverbranding 30 % koolhydraten. Tegen het einde loopt de hartslag goed op, de laatste 9 kilometer tegen de wind; Gisteren heb ik het niet gehaald in de verkiezing van sportman van het jaar. Ik eindigde derde op drie kandidaten, Dus blijven trainen joggerke.
Duurloop 20 km, vlotte trainingsloop de benen waren redelijk hersteld. Eerste 10 km iets te rap, tweede ronde wat rustiger, de bedoeling was 14km/uur te lopen. Zondag cross in Herentals, ik hoop eens bij de eerste 20 te lopen. Hoewel mijn trainingen op uithouding en weerstand gebaseerd zijn. Om goede resultaten in de cross te halen zou ik meer snelheid moeten trainen. De ambitie liggen uiteraard op de lange afstand van de 10 mijl tot de marathon.
Na een rustdag hervatten we met een 20 km lange duurloop. De kaap van de 100 kilometer moet immers gehaald worden. Zondag lopen we de voorlaatste veldloop, die veldloop zorgt er voor dat de km op de werkdagen zo hoog liggen. Ik had ook de ochtend van de veldlopen kunnen bijtrainen, maar verkoos fris aan de start te staan. Deze avond om acht uur is het de prijsuitreiking van de gemeente Herenthout, die begint om 20:00 uur, zelf ben ik genomineerd als atleet van het jaar, en kampioen van vlaanderen marathon. Wie had dat dertig kg geleden durven denken?
Vandaag is het van dat, de eerste rustdag in vier maand. Het hondeweer zit er voor iets tussen, natuurlijk. Ook de benen voelden vermoeid aan, en een lichte pijn in de kuit. Jezelf rust gunnen is nodig, maar morgen gaan we het programma weer opnemen. Er stond vandaag een artikel in de gazet over de marathon van lier. Nieuwe favorieten kondigen zich aan, afspraak 24 maart.
Duurloop normaal snel, 10 minuten snel, 5 minuten normaal. Het kraakte langs alle kanten, zwaar na de voorbije dagen. Als het deze avond stormweer word, neem ik een rustdag. Ook ik moet leren luisteren naar mijn lichaam, de signalen zijn er.
Trage lange duurloop 31.3 km, zwaar na de voorbije dagen. Het zwaarste gedeelte is achter de rug, ik zie er wat tegen op. Lichte pijn in beide knieen, ook het rechter scheenbeen speelde wat op. Een dipje gekend op het einde, ik had ontbruiste cola mee en 2 powerbars.
Recuperatieloop 15 km, wel wat lang voor recuperatie. Maar ik moet tenslotte aan mijn kilometerantaal komen deze week. De benen voelden vermoeid aan, wat logisch is na een zwaar week-end. Morgen zal er ook niet veel ruimte zijn voor verpozing, dan loop ik mijn lange duurloop.
Het was onder een schitterende blauwe lucht, dat de wedstrijden plaats vonden. Kenney liep een goede wedstrijd bij de pupillen en eindigde op een mooie 10de plaats. Jorgi zal geen zand-specialist worden, na een moedige wedstrijd sneuvelde hij op de 32ste plaats. Mijn vrouw Carine liep een verstandige koers, en eindigde 23ste bij de vrouwen veteranen. Ik zelf voelde bij de opwarming dat de benen niet schitterend waren, normaal na gisteren. Toch wou ik er uit halen wat er in zat, alleen een opkomende kramp zal me tot voorzichtigheid aanmanen. Ik liep een goede eerste ronde rond de 20ste positie, tijdens het stuk bergop voelde ik een lichte kramp opkomen. Daarmee liep ik nooit over mijn limiet, op de vlakke stroken werd ik voorbij gestoken. In het mulle zand bergop maakte ik mijn achterstand goed, toch verloor ik elke ronde twee plaatsen. ik eindigde leeggelopen als 28ste de finish in 0:24:56.
Vandaag tweede wedstrijd van het week-end. Gans de familie start in de crosscup van Mol. Kenney opent de debatten om 12:10 bij de pupillen. Jorgi volgt daarna omstreeks 12:35 bij de miniemen. Mijn vrouw Carine loopt de pannen van het dak, ze start tesamen met de juniors en senioren dames en masters om 14:30, er zal een zeer sterk deelnemersveld aanwezig zijn, met de belgische toppers. Ikzelf mag de debatten sluiten, de cross bij de masters staat als laatste geprogrameerd om 15:35. Het zal een moeilijke wedstrijd worden, aangezien ik gisteren al een halve marathon in wedstrijd verband gelopen heb. De tactische keuze word er een inhaalrace van te maken, op de tweede rij vertrekken, en stilletjes aan oprukken. Het zal een kwestie van gezond verstand moeten zijn, dus naar het lichaam luisteren en niet naar het wedstrijdershart.
Lier 13 januari 2007, voor de eerste keer ga ik alleen naar de wedstrijd. Vrouw en kinderen hebben andere verplichtingen. Ik vertrek een half uurtje later dan normaal Dat zal ik me alras beklagen, de parking is volzet. Een record aantal deelnemers is komen opdagen. We zijn met meer dan 500 delnemers voor de drie afstanden. De tent zal iets groter moeten zijn, met twee extra ingangen. Toch is alles nog op tijd goed gekomen, proficiat aan de organisatie. Een paar bekende gezichten tegen gekomen, Eric Caluwaerts, Sus Renders. Luc Moens, Walter de Bondt, en nog vele anderen stonden klaar voor de start. Ik had me voorgenomen rustig te starten en dan te zien waar we uit kwamen. Na een kilometer zat ik in 30ste positie en schuifde verder naar voren. Kilometer twee in 13de positie zag ik de versnipperde kopgroep voor me uitlopen. Na het af draaien van de 10 km lopers bevond ik me in 10de positie. Ik had een 100 meter achterstand op twee atleten, en zou die proberen niet groter te laten worden. Goed over halfweg draaiden we tegen de wind in, nu kwam een strook van 5 km wind op de kop. Zo rond km 14 besliste ik te versnellen tegen de wind in, en tot km 17 door te trekken. De negende en achtste plaats had ik redelijk rap te pakken, een groepje van 3 atleten liep een goede 100 meter voor me uit. De wind blaasde op momenten ongemeen hard, maar was mijn bondgenoot, ik naderde meter bij meter dichterbij. de laatste 500 meter tegen de wind kwamen er aan, ik plaatste nog een versnelling zo dat ik ze juist op het keerpunt te pakken had. Ik kwam bij het groepje van Eric en Walter, een blik naar Eric en zonder woorden te wisselen begonnen we aan een achtervolging. Luc Dirckx en een jonge atleet liepen op plaats drie en vier, amper op een 60-tal meter van ons. Met korte aflossings-beurten snelden we de jonge man voorbij, Luc was ook aan het versnellen en we kregen het gaatje niet dicht. Ik zette alles op alles en versnelde nog, Eric moest de rol lossen, een kilometer verder had ik Luc te pakken. Ondertussen waren we de laatste km ingegaan, een nieuwe versnelling van Luc kon ik niet beantwoorden. Zodoende eindigde opeen knappe vierde plaats in 1:16:26, Iets te snel maar dat zien we morgen wel.