Meeting Luik (1500 m), Heusden en Kessel-Lo (3000 m)
De pistewedstrijden volgen mekaar nu razendsnel op, hoogtijd om m'n blog wat bij te werken. Eerst terug naar Luik waar ik net als vorig jaar deelnam aan het voorprogramma 1500 m van een Internationale meeting. Een wedstrijd die voor mij niet echt een doel is maar eerder zag als een trainingsprikkel om later een goede 3000 m te lopen. Vooral genieten en als het even kon, proberen m'n PR (4'35") van vorig jaar eraf te lopen. Omstreeks 19u20 begonnnen we eraan, met clubgenoot Kevin Beusen had ik een ideale metgezel en we werkten prima samen. Van start tot finish tilden we mekaar naar een hoger niveau waardoor we beiden een mooi PR liepen. Ik finishte in 4'32.79, Kevin was in de spurt een seconde sneller (4'31.81). Opdracht volbracht en m'n 3de PR op een rij, na eerder al PR's op de 2 mijl en de 5000 m.
Anderhalve week na Luik zou ik m'n eerste 3000 m van het seizoen lopen tijdens een meeting in Heusden. De conditie om er m'n PR aan te vallen was zeker aanwezig maar de weersomstandigheden waren te slecht (28°C en teveel wind). Eigenlijk wist ik vooraf al dat ik met een chrono onder de 10' tevreden moest zijn. De eerste ronde probeerde ik nog wel aan te klampen bij enkele clubgenoten (Brecht Nassen, Leroy Buttiens) om zo niet dadelijk alleen te moeten beuken tegen de wind maar wist ook dat die mannen net te sterk voor me waren. De eerste 1000 m liep ik nog wel in 3'14" maar vanaf dan was het gewoon overleven en er het beste van maken. Eindtijd 9'53.50 oftewel 11" boven m'n PR. Toch was ik achteraf niet echt ontgoocheld en schatte ik deze prestatie naar behoren in.
Afgelopen zaterdag kreeg ik tijdens het naprogramma van een Flanders Cup meeting in Kessel-Lo een herkansing om beter te doen. Eerst twijfelde ik nog om aan het BK 10 km op de weg in Lokeren (15u15) deel te nemen, maar de hitte (34°C) deed me toch kiezen voor een 3000 m om 23u 's avonds bij 23 °C. Er stond wel wat wind maar toch al een stuk minder dan in Heusden. Deze keer was ik wel helemaal alleen naar Leuven afgezakt, dus zonder steun van coach (Lokeren) of clubgenoten maar ik had er vertrouwen in dat ik zeker beter ging doen dan in Heusden. Maar toch, als ik keek naar de lijst van de vooraf ingeschreven tijden beloofde het weer een eenzame wedstrijd te worden (de 6 snelste waren sub 9'30"-lopers, de 6 traagste lopers van rond de 10'), daar stond ik met mijn 9'42". Van bij de start besloot ik om zolang mogelijk met het snelste groepje mee te gaan en dat lukte me toch 3 ronden (doorkomst 1000m in 3'10"), vanaf dan liep ik 3 rondes alleen waardoor ik m'n 2de 1000m slechts klok in 3'22" zowat. Op goed 2 rondes van het eind komt gelukkig iemand uit de achtergrond over mij waardoor ik kan aanpikken en m'n laatste 1000 m toch nog kan lopen in 3'10". Uiteindelijk finish ik in 9'42.48 oftewel 2 honderdsten boven m'n PR, wie bedenkt het... Achteraf was ik toch wel tevreden, alleen jammer dat ik die 2de km alleen val, daar verlies ik toch wel een 5-tal seconden. Maar goed, de balans na 5 pistewedstrijden is positief, 3 PR's en een evenaring van een PR. Mogelijk loop ik komende zaterdagavond nog een 2000m in Mol, met als doel: 4 PR's op 6 ;-)