Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 62 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
Vandaag een herstelduurloop van 12.600 meter gelopen in 1:11:02, hsm 100. De verzuring en pijntjes uit de benen proberen lopen, en actief te recupereren. Het grootste probleem was het linker bovenbeen en de linkerknie die best pijnlijk waren. Zeker het linkerbeen baart zorgen omdat ik niet weet waarom deze zo pijnlijk is. Gisteren tijdens de wedstrijd had ik er alleen de laatste tien kilometer wat last van. Ik ben de eerste acht kilometer met Carine mee gelopen, zo moest ze eens niet alleen trainen. Daarna nog een rondje van ruim vier kilometer bij gelopen, maar niet veel rapper dan de eerste acht kilometer. Het was de bedoeling om onder die pijngrens te blijven, wat ideaal was aan dit tempo. Binnen drie weken staat de achtste wedstrijd van de marathon en ultra cup op het programma. Daarna heb ik ruim tien weken om fit aan de start te komen voor het tweede deel van het loopseizoen. Morgen staat er een recuperatieloop van tien kilometer op het programma, rustig verder herstellen.
Uw zwemefficiency wordt is de som van uw totale tijd plus slagen gedeeld door
25 meter (vaste afstand). Hiermee kunt u uw zwemefficiency vergelijken met een
ander zwembad of een zwemsessie in open water.
Uw SWOLF-score is de tijd in seconden plus het aantal slagen dat u nodig hebt
om één baan af te leggen. Bijvoorbeeld 30 seconden plus 25 slagen levert een
SWOLF-score van 55 op.
Bij het
toepassen van hoogtecorrecties wordt gekeken naar de horizontale positie
(lengtegraad/breedtegraad) van de GPS en wordt deze vergeleken met de
hoogtegegevens die door professionele metingen zijn verkregen. Als er correcties
op hoogtegegevens worden toegepast, krijgt elk trackpunt van uw activiteit de
hoogte van de webservice; niet de hoogte zoals het GPS-toestel die
aangeeft.
Garmin
Connect past selectief correcties toe om een realistischere representatie van uw
hoogte-ervaring weer te geven. Op activiteiten die zijn opgenomen op toestellen
zonder luchtdrukhoogtemeter worden standaard hoogtecorrecties toegepast.
Activiteiten die zijn opgenomen op toestellen met een luchtdrukhoogtemeter
hebben doorgaans nauwkeurige hoogtegegevens en daarom zijn hoogtecorrecties
standaard uitgeschakeld. Als u bekend bent met de MotionBased Gravity-service:
dit is dezelfde service.
Vandaag is het tijd voor mijn derde ultrawedstrijd van het jaar, een vijftig kilometer lange wedstrijd. De loop is verdeeld over een aanloopstrook en 22 rondes van 2243 meter door een mooi stuk bos. Er zijn stukken met schaduw en ook enkele open grasvelden. Halverwege is er een licht klimmetje. Ik hoop dat ik goede benen heb zodat ik mijn persoonlijk record over de vijftig kilometer kan verpulveren. Het is een van de afstanden waar ik nog geen toptijd heb kunnen neerzetten, besttijd 3:38:31 gelopen in Bottrop. Dat moet toch onder de 3:30:00 kunnen lopen, mits ik niet teveel last van de overbelasting kwetsuren heb. Rond een uur of 20:00 hoop ik de resultaten hier openbaar te maken, hopelijk met een goede afloop.
Zaterdag 25 Mei
Lichte regen
Maximum: 12 °C Wind: 27 km/h - NNW Luchtvochtigheid: 77% Kans op neerslag: 70% Zonsopgang: 5:32 uur
Buien
Minimum: 8 °C Wind: 27 km/h - NNW Luchtvochtigheid: 86% Kans op neerslag: 70% Zonsondergang: 21:45 uur
Vandaag een recuperatieloop van 7.900 meter gelopen in 0:37:49, hsm 110. De benen waren redelijk goed, niet teveel last van de diverse ontstekingen. Het was als bedoeling los te lopen, maar met die stevige wind was het niet makkelijk. Eerst met de wind in de rug ging het natuurlijk iets te snel, en wind tegen was het dan werken geblazen. Ik hoop dat morgen de wind goed zit in het open stuk en de wind tegen in het bos. Ook dat het droog blijft tijdens de wedstrijd, en natuurlijk wens ik mezelf goede benen toe. Het is de bedoeling mijn besttijd op de vijftig kilometer te verbeteren, die staat nog niet scherp. Een tijd van 3:38:31 gelopen in Bottrop, dat wil ik onder de 3:30:00 brengen, moeilijk maar niet onmogelijk.
Vandaag een duurloop van 11.400 meter gelopen in 0:51:13, hsm 119. De benen voelden vandaag goed aan en dus liep ik een trage duurloop met versnellingen. Het was ook zonder enige bescherming dat ik de baan optrok, geen steunkousen of kenesio tape. Ik had wel een zweetvestje aangedaan om een lekker door te zweten en ik liep tijdens een zeldzame opklaring. De benen waren dus goed maar er zat wel de limiet op veroorzaakt door de diverse overbelastingen. Maar ik was zeker niet zinnens daar over te gaan dus geen problemen gekend tijdens deze trainingen. Van mij mag het nog een paar procenten verbeteren tegen zaterdag, zodat er een straffe vijftig kilometer inzit. Morgen staat er een recuperatieloopje van een zeven kilometer op het programma, rustig joggen.
Weersverwachting Amsterdam deze week
Vandaag een duurloop van 11.000 meter gelopen in 0:46:02, hsm 133. Een tempoloop kreeg ik er niet uitgeperst, de benen weigerden dienst. Het lag voornamelijk aan het linker bovenbeen die niet op paslengte wou komen. Daar lag nu eenmaal de pijngrens en er over gaan betekende gewis de kwetsuur verergeren. Ik moet hopen dat het de twee volgende dagen een pak beter word, wil ik een goede 50K lopen. Er is dus nog heel wat werk om het lichaam uitgerust en topfit te krijgen tegen het najaar. Dan is het de bedoeling twee straffe marathons en een sterke 50K te lopen. Voor morgen staat er een recuperatieloop van tien kilometer op het programma.
139
Vandaag een trage duurloop van 14..000 meter gelopen in 1:05:56, hsm 116. De benen waren al wat beter dan gisteren, dus toch maar aan trage duurloop tempo gelopen. Eigenlijk had ik voor vandaag een recuperatieloop voorzien en moest het maar tegen 05:00/km gaan. Maar ik moet er van profiteren als de benen mee willen om de lat weer wat hoger te leggen. De trainingsintensiteit is er de laatste tijd fel op achteruit gegaan, en de conditie glip zo langzaam weg. Nu kan ik zeker niet klagen over de resultaten die ik dit jaar in de wedstrijden gelopen heb. Het enigste echt mindere resultaat was tijdens de Louis Persoons Marathon, over de rest ben ik dik tevreden. Morgen staat er een tempoloop van tien kilometer op het programma, ik hoop echt dat de benen mee willen.
Vandaag een trage duurloop van 16.100 meter gelopen in 1:17:29, hsm 117. De benen deden pijn ondanks de weinige kilometers van de laatste week met twee rustdagen. Ik had weer last van de rechterknie en het linker bovenbeen, wellicht erger dan een gewone contractuur in het bovenbeen. Het is een streep door de rekening dat het linkerbeen zijn ding niet meer kan doen want het is het sterkste been. Een die de laatste jaren het krachtverlies in het rechterbeen voor een deel wist te compenseren. Nu is het, het zwakste been en dus het been dat de snelheid bepaalt en het rechterbeen kan niets compenseren. De training van vandaag aan de juiste snelheid gelopen maar het koste teveel kracht voor de uiteindelijke tijd. Ik hoop dat het vanaf morgen elke dag iets beter gaat en ik in staat ben tenminste mijn record op de vijftig kilometer te breken. Voor morgen staat er een recuperatieloop van dertien kilometer op het programma, aan 05:00 min/km.
Vandaag een lange duurloop van 21.300 meter gelopen in 1:29:04, hsm 140. Dus toch al een serieuze gedaan na twee rustdagen, de benen ware dus al een pak beter. Ik had wel nog wat last van het linker bovenbeen en de rechterknie, zodat ik nog niet sneller kon. Een normaal gegeven bij mij, de dag na een rustdag of rustperiode zijn de benen er nog niet klaar voor. Dat is nu ook niet echt de bedoeling om voluit te gaan, een eerste rustige kilometer aan 4:37/km. Na kilometer twee zit ik ruim aan het tempo dat ik voor vandaag voorzien had, een tempo van 4:15/km. Ik heb wel een iets te hoge hartslag voor het geleverde tempo, maar ook dat is normaal na een rustperiode. Toch ben ik tevreden met het gevoel die ik in de benen heb, alhoewel verre van super benen. Op het einde van de training krijg ik nog last aan de wreef van de linkervoet, hopelijk niets erg. Voor morgen staat er een trage duurloop van vijftien kilometer op het programma, tegen 4:50/km.
Vandaag een tweede rustdag op rij, volledige rust ook niet fietsen of wandelen. Ik voel nog hinder aan de linkerddij en de rechterknie en dus is deze rustdag echt nodig. De rustdag van gisteren heeft toch al wat herstel teweeg gebracht, de pijnervaring is veel minder. Ondertussen ben ik wel ingeschreven voor de vijftig kilometer van het Amsterdams bos. Ik hoop dat we daar niet teveel op onverhard moeten lopen wan met dit natte weer, zou het wel eens vettig kunnen worden. Morgen plan ik wel weer te gaan lopen, toch zal het lichaam daarover beslissen, het traplopen moet pijnloos zijn. Ook vandaag had ik eventueel al kunnen lopen, maar dit dagje extra herstel zal me veel deugt doen.
Vandaag de tweede rustdag van dit jaar, uit pure noodzaak uiteindelijk. Want zoals jullie waarschijnlijk weten ik rust liever niet , rust roest is mijn devies. Maar als het lichaam schreeuwt om rust, moet ik zo verstandig zijn daar gevolg aan te geven. Het kan zomaar zijn dat ik ook morgen een extra rustdag plan, het gevoel zal beslissen. De grootste problemen situeren zich ter hoogte van de bekken en zo afzakkend naar de bovenbenen. Een van de pijnlijkste plekken is wel het linker bovenbeen ter hoogte van de adductoren. Ook de rechterkniepees is nog ontstoken en kan de rust goed gebruiken om wat te herstellen. De wedstrijd van zondag, de tien mijl parel der Kempen in Malle word al zeker geschrapt. Zo word de vijftig kilometer van het Amsterdams bos mijn volgende wedstrijd, die telt mee voor de M-U cup.
Vandaag een herstelduurloop van 10.200 meter gelopen in 0:56:04, hsm 97. Het ging van geen kanten dus beslist de training te halveren, want alle overbelastingkwetsuren deden pijn. Ondanks het trage tempo kon ik amper onder de pijngrens blijven, als het tegen morgen niet beter word volgt een rustdag. De wedstrijd van zondag in Malle word bijna zeker geschrapt, ik had er nochtans zin in een snelle tien Mijl. Maar de vijftig kilometer van het Amsterdams bos hoop ik nog te lopen en daarvoor moet de rest wijken. In wil mijn goede plaats in de tussenstand van de marathon en ultra cup verstevigen en moet dus uitlopen in Amsterdam. De vraag is of tegen volgende week alle pijn en vermoeidheid uit de benen is en ik dan een sterke wedstrijd kan lopen. Voorlopig is het redelijk goed gelukt om tegen de wedstrijddag, wedstrijd fit te zijn, dit wil ik nog even vol houden. Er zal toch wat geschrapt worden in de verlanglijst van mijn wedstrijden, om de kwetsuren te laten genezen. Morgen volgt dus hoogst waarschijnlijk een rustdag en ik hoop dan zaterdag de training te hervatten.
Vandaag een rage duurloop van 15.800 meter gelopen in 1:16:56, hsm 112. De spieren en pezen liggen nog altijd in een knoop en dus draait het ook niet lekker rond. Het was al een redelijk lange training, amper drie dagen na de Maasmarathon. Als het dan niet soepel draait doet bijna alles pijn, dat heb ik vandaag nog maar eens kunnen ondervinden. Ik hoop dat het vanaf morgen wat soepeler en kan ik de lange duurloop rustig afwerken. Ben dringend toe aan een weekje verlof onder zomerse omstandigheden om de batterijen weer op te laden. Voor morgen staat er een lange duurloop van twintig kilometer op het programma, hard labeur word dat.
Vandaag een recuperatieloop van 12.600 meter gelopen in 1:04:43, hsm 105. De benen nog wat vermoeid van de Maasmarathon en na een werkdag sowieso niet meer fris. Het werd dus hard werken om wat vooruit te geraken, temeer omdat er nog veel fysieke problemen zijn. Lopen onder de pijngrens en hopen dat alles stilletjes aan weer in de plooi valt, zodat we verder kunnen lopen. De meeste last heb ik aan het linker bovenbeen en de rechterknie, iets minder van de rechterheup. Om voluit te lopen zijn deze overbelasting verschijnselen verre van ideaal, duurlopen gaat nog wel. Zo blijf ik profiteren van een prima basisconditie, alleen de pure snelheid word niet meer getraind. Ik hoop zo lang mogelijk de juiste snelheid te behouden, maar toch zal dit op lange termijn nefast zijn. Daarom zal ik de knoop eens moeten doorhakken en volledig herstellen van de vele overbelastingkwetsuren. voor morgen staat er een trage duurloop van vijftien kilometer op het programma, met frissere benen?