Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
Belgisch en Vlaams Kampioenschap Marathon 2012 in Lier.
Je hebt het misschien reeds opgemerkt, maar de data van ons
'9° Natuurloopcriterium' liggen vast. Deze zijn gepland op de zaterdagen
15-10-2011, 26-11-2011, 17-12-2011, 21-01-2012 en 11-02-2012 met telkens
mogelijkheid om 5 Km, 10 Km of 10 Miles (overgaand naar 1/2 marathon en 25 Km)
te lopen. Alle info en parcours op onze site: www.aclyra.com.
Er kan alleen ter plaatse worden ingeschreven met alweer mogelijkheid tot het
ter plaatse aanschaffen van een abonnement van 15 voor de 5 Natuurlopen
(zelfde democratische prijs als vorig jaar, inclusief T-Shirt!).
We starten één maand vroeger (oktober 2011), en dit met een
zeer bijzondere reden. Op zondag 25-03-2012 zijn we de gastheer van het
Belgisch en Vlaams Kampioenschap Marathon te Lier. De Natuurlopen zijn dan ook
een ideale voorbereiding voor dit groots sportevenement, dat kadert in ons
jubileumjaar '65 jaar AC Lyra vzw' en '800 jaar Lier'. Ook voorzien we die dag
een 'Kidsrun', een '10 Miles' en een 'Aflossingsmarathon' (met 3 lopers), zodat
de ganse familie of jullie vereniging of bedrijf 'in team' aan bod kunnen
komen.
Ik kan je nu reeds meegeven dat er bij de Marathon door het
centrum van Lier zal gelopen worden met start op de nieuw aangelegde 'Grote
Markt' (zal af zijn tegen 02-2012) en ook een deel van ons parcours van de
Natuurlopen zal gebruikt worden. Het parcours loopt langs de voornaamste
'monumenten' van onze Netestad. Onze leuze luidt: 'Lier in beeld met
natuur, sport en cultuur'. Inschrijven voor de Marathon kan vanaf 01-01-2012.
Als voorbereiding naar deze Marathon kan je je kandidaat
stellen voor het 'Vedette-marathonteam 2012', naar analogie met het 'Dreamteam'
van 'Runnersworld' en genoemd naar onze sponsor Vedette-Sport uit Lier.
Alle informatie hierover en de bijzondere voordelen treft u
aan als bijlage en op onze speciale marathon-website: www.marathonvanlier.be.
Het is de bedoeling een groep van 5 mannen en 5 vrouwen gedurende 6 maand te
volgen op weg naar hun marathon te Lier op 25-03-2012. Deze groep wordt
geselecteerd en er zal voorstelling zijn met persconferentie op de datum van de
1° Natuurloop, 15-10-2011. Aarzel jullie zeker niet kandidaat te stellen !!!
We hopen jullie in grote getale te mogen begroeten op ons
'9° Natuurloopcriterium' en op ons 'Belgisch en Vlaams Kampioenschap Marathon
2012'...
Mag ik vragen deze informatie zo ruim mogelijk te
verspreiden onder jullie collega's-joggers, familie, vrienden en
kennissen, waarvoor dank?
Vandaag een trage duurloop van 14.250 meter gelopen in 1:09:10, hsm 111. Zo'n negen minuten langer over gedaan dan gisteren, over dezelfde afstand op hetzelde parkoers. Het was natuurlijk wel de bedoeling trager te lopen, doch voelden de benen minder goed aan. Ik had wel een extra jasje aan, met de bedoeling de hogere temperaturen te wennen, het zweet liep er zo af. De snellere trainingsweek heeft wel als gevolg, dat de rechterachillespees wat gevoeliger is. Ijs leggen en deze avond een volta-patch plakken en hopen dat het beter word en ik een goed najaar kan lopen. Ook een paar sessie's met het compex sport massage apparaat en een voetzout bad horen tot de mogelijkheden. Morgen staat er een testloop over vierentwintig kilometer aan marathontempo op het programma.
Vandaag een vlotte duurloop van 14.250 meter gelopen in 1:00:12, hsm 129. De benen waren noctans niet super, maar ik ben er toch maar voor gegaan. Het ging met de kilometer wat vlotter, zo doende geraakte ik nog aan een gemiddelde van 14.2 km/uur. Wat op het einde van een vroege werkweek niet evident is, maar er moet dringend kwaliteit in de trainingen. Als ik volgende week onder de 2:55:00 op de marathon wil lopen, wat normaal zou moeten lukken. Zeker nu ik volgende week economisch werkloos ben, en de gulden middenweg tussen trainen en rusten vanzelf komt. Morgen moet ik een zeer rustige trage duurloop van veertien kilometer lopen, want zondag volgt een test.
Vandaag een souplesseloop van 17.500 meter gelopen in 1:19:20, hsm 118. Wat is dat nu weer een souplesse loop, in mijn geval na elke kilometer een versnelling van 100 meter. Dus telkens ik een km afleg aan een trage duurlooptempo volgt er een deboulee van 100 meter. Het is de bedoeling om niet vast te roesten in dat rustig tempo en de spieren af en toe te prikkelen. Ook zorgt het dat je wat beter op je loopstijl past en een grote foullee houd tijdens de versnellingen. Ik ga proberen twee trage duurlopen per week om te zetten naar souplesse lopen, kwestie van meer variatie. Dit zal wel enige tijd vergen eer ik deze looptechniek onder de knie krijg, zeker de echte souplesse. Voor de rest is het een beetje meer kwaliteit in de trainingen steken zonder dat de spieren melkzuur aan maken. Morgen staat er een gewone duurloop van veertien kilometer op het programma, als de benen meewillen.
Vandaag een interval van in totaal 15.000 meter gelopen in 0:59:04, hsm 142. Karakter, dat was nodig om deze training te voltooien, superzware benen had ik. Het was nochtans een goede en droge gravelpiste die me opwachte, om mijn interval af te werken. Maar de benen waren niet op de afspraak, op geen enkel moment had ik een goed gevoel. Nochtans was mijn laatste kilometer in 03:29 en dit met een toch wel pittige tegenwind. Alles tesamen toch tevreden met een eindtijd onder het uur, het moet natuurlijk nog een stuk sneller. Hopelijk iets voor volgende week als de benen hersteld zijn van de snelle opbouw van de kilometers. Morgen staat er een rustige trage duurloop van zeventien kilometers op het programma.
Vandaag een lange trage duurloop van 21.400 meter gelopen in 1:44:01, hsm 112. Ondanks de zware en lome benen gekozen voor een iets langere training dan voorzien, zot zijn doet geen zeer. Vraag me niet waarom, want het ging langs geen kanten, en toch deed ik er nog een schepje boven op. De benen leken wel te branden maar ik haalde amper 12 km/uur, tegen de wind in was super zwaar. Een kilometer die ik vrijdag of zaterdag minder zal lopen, het was een zware extra kilometer. Zo voelden de voetpezen en de rechterachillespees weer wat pijnlijker aan, een slechte dag gehad dus. Toch hoop ik morgen een goede dag te hebben, want als de piste goed ligt, staat er een interval op het programma. Morgen een interval van in totaal vijftien kilometer, tien maal een kilometer snel met tienmaal een 500 meter recup tussen.
Vandaag een trage duurloop van 15.500 meter gelopen in 1:11:55, hsm 115. Niet fris aan de training begonnen, hoewel het pijpestelen regende en daar nog een goed windje bij. Ik heb dan nog geluk dat de vroege week ditmaal van 06:30 tot 14:30 is, een uur later beginnen en een half uur vroeger gedaan. Het gevoel van vermoeidheid zit natuurlijk in de benen, de strakke opbouw en het lopen tegen de chrono, is afmatend. Toch ging de training aan een gemiddeld hoger tempo als een trage duurloop pleegde te zijn voor het verlof. De algemene gezondheidstoestand is dan ook over het algemeen een stuk beter, alleen de topconditie komt niet op bestelling. Voor deze week staan er toch twintig kilometer minder geprogrammeerd al verleden week, een afbouwweek dus. Het volgende doel dat zich aankondigd is de marathon van Hulshout, op 21 augustus, ik hoop er onder de 2:55:00 te gaan. Morgen staat er een langere duurloop van twintig kilometer op het programma , zeker niet sneller dan vandaag.
Vandaag een tempoloop van 20.200 meter gelopen in 1:22:24, hsm 135. Het was ver af van de voorop gestelde snelheid, twee redenen geen frisse benen en de felle wind. In de wind was het knokken om 14 km/uur te lopen, alleen en zonder beschutting en zonder goede benen. De ronde in omgekeerde richting lopen had wellicht een minuut sneller geweest, maar ook nog niet wat moest. Het zal wel normaal zijn dat na zo'n trainingsweek de benen het eens laten afweten, 140 km/week blijft veel. Nu word deze training uitgesteld tot volgende week zondag een vier en twintig kilometer aan 03:55/km. Toen ik thuis aankwam en mijn loopschoenen wou uittrekken schoot mijn rechterkuit in kramp. Een duidelijk signaal dat de beenspieren vermoeid zijn, de volgende twee weken moet de frisheid terugkomen. Morgen staat er een trage rustige duurloop van vijftien kilometer op het programma.
Vandaag een trage duurloop van 15.100 meter gelopen in 1:10:52, hsm 116. De 120 kilometer gerond deze week dus morgen nog 20 kilometer om aan de 140 kilometer te raken. Eigenlijk stond er maar 135 kilometer op het programma, maar als ik die 140 aan kan is het nog beter. Het ging redelijk vlot vandaag, zoals de rest van de week ging het als in een van mijn betere periodes. Voor al aan de snelheid is nog wat werk te doen, hoewel ik besef dat die met de jaren wat af bot. Zo blijft de hoop om een paar van de voornemens van 2011 als nog te realiseren, zie tijden die ik wil lopen in 2011. Morgen staat er een tempoloop van twintig kilometer op het programa, ik hoop sneller dan 3:55/km.
Vandaag een duurloop van 14.400 meter gelopen in 1:03:26, hsm 123. De benen voelden verassend genoeg fris aan om aan duurlooptempo te trainen. Ondanks de lange en zware training van gisteren, het schema kunnen afwerken, zoals beschreven. Een goede en vlotte recuperatie van het lichaam, duid op een zeer goede vorm, deze nu zolang mogelijk proberen vasthouden. De scherpe kantjes moeten er nog af, en nog wat aan snelheid winnen, en er staat een goed najaar te wachten. Vandaag ging het buiten de eerste kilometer dus erg vlot, geen stijfheid of pijntjes te voelen. Wat er op wijst dat de ontstekingshaarden goed onder controle zijn, dat zo houden word de moeilijkste taak. Nog goed twee weken tot de eerste echte wedstrijd na het verlof, ik ben even benieuwd als jullie! Morgen staat er een trage duurloop van vijftien kilometer op het programma, tijd voor wat actieve recuperatie.
Vandaag een lange trage duurloop van 36.000 meter gelopen in 2:46:35, hsm 121. Het hoeft geen betoog, dat het mentaal en fysiek een zware training is geweest midden in de werkweek. De laatste zeven dagen heb ik de respectabele afstand van 160 kilometer gelopen, het zwaarstepunt is nu voorbij. Ik had vandaag de eerste 18 kilometer wind in de rug, het tweede gedeelte wind tegen. Toch lukte het om een negatief split te lopen, 1:23:55 heen en 1:22:40 voor de terugweg. De druivesuiker met toegevoegde magnesium en de cola aangelengd met water waren van de partij. Rond kilometer 28 kreeg ik een dipje en werd het werkendag, maar ik kon het tempo handhaven. Nu zou de uithouding en weerstand in orde moeten zijn, voor de volgende marathons, in Hulshout en Altfrost. Morgen staat er een training van veertien kilometer op het programma, het word heel wat rustiger de volgende dagen.
Vandaag een interval van in totaal 16.000 meter gelopen in 1:02:23, hsm 116. De benen waren niet fris, maar ik kon de training aan een behoorlijk tempo afwerken. Tienmaal 1200 meter aan marathontempo met 400 meter aan duurlooptempo er tussen. Het was al warm en de luchtvochtigheid was hoog, dus was het lekker zweten en blijven zweten. Dat maakte ook dat het gevoel in de benen nog wat zwaarder werd, alsof ze niet genoeg zuurstof kregen. Alleen de laatste 1200 meter gingen sneller dan 16 km/uur, om sneller te gaan is het nog even wachten. Eerst herstellen van de snelle opbouw, maar eerst deze zware trainingsweek afwerken. Morgen staat er een ultra lange trage duurloop van zesendertig kilometer op het programma.
Vandaag een lange trage duurloop van 21.500 meter gelopen in 1:40:39, hsm 116. De opstapeling van kilometers gaat verder, tot de grens van 140 kilometer is overschreden. Het gaat momenteel goed, zoals meestal met de late ploeg, dan kan ik goed uitgerust aan de training beginnen. Fysiek en mentaal voel ik me ook klaar voor de zware week, de rechterachillespees houd goed stand. Een fantastisch gevoel kunnen trainen zonder noemenswaardige pijntjes, ookal heel lang geleden. Natuurlijk is deze zware trainingsweek en de snelle opbouw een risicofactor, om in de miserie te hervallen. Toch meen ik enkele lessen uit het verleden onthouden te hebben, ik neem in deze intensieve periode, veel meer voedsel en suikers om de energie op peil te houden, ook hou ik het gewichtsverlies per training in de gaten. Als ik twee kilo verlies, drink ik twee liter water, ook stretchen en pleisters leggen op de pijnlijke pezen gebeurt dagelijks. Dus het is hout vasthouden en hopen dat deze keer alles goed gaat, zodat ik nog een paar doelstellingen van 2011 haal. Morgen staat er een interval van tien maal 1200 meter snel met 400 meter rustig ertussen op het programma.
Vandaag een trage duurloop van 17.400 meter gelopen in 1:24:58, hsm 112. De benen voelden nog wat zwaar aan, maar deze week word de basis voor de rest van het seizoen gelegd. Het word de week met de meeste trainingskilometers, in het tweede deel van het seizoen, goed 140 kilometer. Een week met weinig echt snelheidswerk, maar des te meer uithouding en weerstand trainen. Deze korte opbouwperiode kan verlengt worden na de Maas en Waal marathon van begin september. Voorlopig gaat de conditie met rasse schreden voor uit en is een lange opbouw niet echt nodig. Het ziet er wel naar uit dat ik nog een of meerdere marathons ga moeten schrappen, andere familiezaken. Morgen staat er een training van enentwintig kilometer op het programma, aan een traag en rustig tempo.
Vandaag een lange duurloop gelopen van 24.100 meter in 1:49:00, hsm 121. De training verliep zeer vlot zodat de trage duurloop als duurloop gecatologeerd werd. Het lichaam hersteld vlug van de geleverde inspanningen, de conditie word dus beter. Een week van 130 kilometer, en de snelle opbouw, ook de snelheid gaat de hoogte in. Ook het drinken en de druivesuiker mee om wat meer gewenning te hebben op dat gebied. De rechterachillespees houd stand onder al dat geweld en ook de rechterheup is aan de beterhand. Nu de uitslag van de twee uur van Herentals officieel is en de derde in de stand minder dan 29.440 meter heeft. Laat mijn afstand 16 ronden van 1840 meter nu officieel 29.440 meter zijn, en ik had die derde plaats verdiend. Maar de regelmenten zijn de regelmenten en dus mag ik me de morele podiumkandidaat noemen, in mijn thuiswedstrijd. Morgen staat er een trage duurloop van zestien kilometer op het programma, in een week van 140 kilometer.