Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
Vandaag ging de trage duurloop goed. De eerste sinds de marathon van Visé. De vermoeidheid bleef uit de benen waren sterk. Maandag ging de 15 km al goed, vandaag 20 km. Morgen een tempoloop 15 km tegen 16 km/uur. Hoop tegen het einde van de week 125 km gelopen te hebben. Zaterdag als het weer wat meezit een 16 km onder de 58:00. Het moet erin zitten tegen vier juli een aanval op de 1/2 marathon. Die hoop ik te lopen onder de 1:17:00, dromen mag.
Lange duurloop van 24 km, na mijn 10 mijl gisteren. De benen waren nog niet goed hersteld van gisteren. Toch heb ik nog een goede duurloop afgewerkt. Zekers gezien de soms toch harde wind en zware benen. Hier de tussentijden.
Deze namiddag met het gezin in Malle gaan lopen. Stort buien en windhozen waren ons deel. Maar de buit, maakte alles goed. Alle vier haalden we top-drie. Kenney werd 1ste op de 500 meter. Jorgi tweede op de 1500 meter. Carine derde vrouw op de acht kilometer. Ikzelf derde op de 10 mijl, bij de masters 35+. Zevende in de wedstrijd in een tijd van 0:59:12. Het doel was dus bereikt zes dagen na de marathon.
Vandaag lopen we met gans het gezin in westmalle. Onze Kenney de 500 meter, Jorgi de 1500 meter. Mijn vrouw Carine start op de 8 km. Ikzelf loop er de tien mijl, een engelse mijl is 1609 meter. Mijn besttijd op de 10 mijl bedraagd 0:58:11. Dat zal meer iets zijn voor volgende week, Ik voel me nog niet helemaal hersteld van Visé. Hopelijk is het volgende week ook iets beter weer. Ook het parkoer in Itegem, ken ik niet, soms een voordeel. Als de conditie in stijgende lijn gaat val ik mijn persoonlijke records de volgende weken aan van 10 mijl tot de marathon.
Het ging al iets beter dan gisteren. Een trage duurloop van 15 km. De benen voelden al iets minder verzuurd dan gisteren. Maar of het morgen al goed zal gaan in Malle voor de 10 mijl. Zullen we nog zien, morgen.
Deze avond 20 km lange duurloop. Een echte marteling, stijf en moe. De eerste drie dagen gingen beter. Morgen nog een 15 km lange duurloop. Zaterdag dan de 10 mijl in Malle. Proberen onder het uur te blijven.
Zondagmorgend 14 mei 10:00, ik sta naast Eric Gerome en Gino van Geyte. Deze twee zouden strijden voor de zege. Ook bij hun bespeur ik enige nervositeit. In Visé is altijd veel sfeer, De speaker overstijgd amper de muziekale ambience. Het startschot weerklink, de dik duizend joggers schieten in gang. De omstandigheden zijn ideaal. Daarom besluit ik maar voluit te gaan, Dus draai ik in 3:50/km tot km 26. Pas dan voel ik enige verkramping en beslis iets trager te lopen. Tot km 30 loop ik km's in 4:00, daarna versnel ik lichtjes naar 3:55. Aan km 39 gaat het moeizaam en kan ik geen soepele tred meer vinden. Nu is het puur op karakter, de laatste 200 meter die goed bergaf gaan loop ik aan 3:21 de km om juist onder de 2:43:00 te eindigen.
Laatste 195 meter 39.2 sprintje om te finishen in 2:42:58. Halve marathon in 1:20:20 tweede halve marathon 1:22:38 Gemiddelde kilometer in 3:51, aan een snelheid 15.534/uur.
De marathon van Visé is een voltreffer geworden. Na een goede start ben ik tot km 26 km, km van 3:50 blijven lopen. Dan heb ik een paar km in een 4 minuten gelopen. Dan weer versneld naar 3:55/km, de 3 laatste km zat ik door mijn beste krachten. Als 17de geeindigd in 2:42:58, zesde in mijn categorie, mijn derde tijd ooit op de marathon. Mits iets minder pech tijdens de voorbereiding haal ik zekers het podium van het bk masters 40+ De winnaar bij de 40+ loopt 2:36:18, ik durf niet door te denken maar ver was ik er niet van geweest. Hopelijk kan ik dat,dit jaar nog bewijzen.
Vroeg wakker, ik lag toch maar te woelen. Het is zes uur, de enkel is nog stroef. Ik hoop dat het bij het lopen direct verdwijnt. Binnen een half uurtje het ontbijt,vier sneden brood. Choco en confituur en een banaan, drie grote tassen koffie. Om half-acht vertrekken we richting Visé. Een goed uur rijden, inschrijving zoeken, de kleedkamers. Dan richting start, en hopen op een goede dag.
Deze morgend 8 km los gaan lopen. Na 5 km een pijnscheut in de enkel. Wat vertragen pijn word lichter. Thuis aangekomen de enkel voelt stroef aan. Echte kwetsuur of de zenuwen die al opspelen. Hopelijk het laatste, ik ben toe aan die eerste marathon. Dit jaar natuurlijk, heb wel dikwijls het gevoel, dat er iets mis loopt de dag ervoor (stress).
Vrijdagavond 17:30 voorlaatste training. 10 km trage duurloop met 10 versnellingen. Niet langer dan 10 seconden doortrekken. Dat in de laatste 2 km van de training. Het ging redelijk gezien de zware werkweek. Hopelijk heb ik morgen een rustige dag. Dan nog tweemaal lekker slapen en we kunnen er een lap op geven.
Gisteren 10 km trage duurloop gedaan. Ik had moeite om de hartslag laag te houden. Zware werkdag, warm weer? waarschijnlijk! Tegen deze late namiddag gaat het zwoel zijn. Dan loop ik nog een trage duurloop van 10 km. De weersvooruitzichten voor zondag zijn gunstig, 15° en 2 beaufort wind, ideaal voor onder de 2:49:11.
De tempoloop is me iets te zwaar bevallen. 15 km onder de 56 minuten is niet slecht. De gemiddelde hartslag lag lager als de voor- bije week, 143 tegen 153. maar de benen voelden niet goed aan. Ik heb mijn doel iets bijgesteld , mijn best- tijd verbeteren van visé (2 :49:11). Dat moet haalbaar zijn als de weerconditie's wat meezitten en ikzelf een goede dag heb.
Gisteren een trage duurloop van 10 km, het ging goed, goed hersteld van zondag. Vandaag trage duurloop op hartslag, 20 km. Het onweer was juist voorbij, dus toch wat afgekoeld. Wel op de weg gelopen, het bos was niet te doen. Een goede test voor de geteisterde voet, alles ok. Morgen een laatste snelheidstest, 15 km tegen 16 km/uur.
Deze morgend duurloop aan marathon-tempo. De hartslag mocht niet boven de 140 gaan. Ik heb een tempo kunnen aanhouden van 4:05/km. Vertaald naar de marathon zou een tijd van 2:53:00, er moeten inzitten. Maar ik ga vertrekkken op een tempo van 4:00/km, en zien waar we uitkomen.(2:48:45)
Vandaag recuperatieloop van 10.5 km. Voelde aan dat het nodig had, lichte vermoeidheid. In de namiddag nog 20 km met de fiets pure souplesse. Morgen zware test 25 km aan + 15 km/uur. Volgende week rustig programma 114 km met de marathon erbij, woensdag 15 km aan marathontempo.