Foto
Foto
Inhoud blog
  • Bloggen.be stopt ermee
  • 26 Jaar lief en leed
  • De Dennse dog
  • Autorijschool
  • La Azohia
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Laatste commentaren
    Foto
    Foto
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    th0m
    www.bloggen.be/th0m
    Blog als favoriet !
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Vive la France maar ondertussen al Spanje

    Beste lezer, Welkom op onze blog Om goed te kunnen volgen begin je best onderaan rond 17 oktober 2011 Je kan klikken aan de linkerzijde waar alle data staan , helemaal onderaan . Veel leesgenot ERIC
    07-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgisch feestje

    Augustus 2012 de warmste sinds 1961!

    Volgens de gegevens van de Spaanse weerdienst AEMET was de maand augustus van dit jaar de warmste sinds het jaar 1961. De gemiddelde temperatuur in heel Spanje was 25,4 graden, dat is 2 graden meer dan het normale gemiddelde.

    En ook nu nog is het prachtig zomerweer in de regio Murcia met de komende 2 weken temperaturen boven de 30 graden!

    Prettig weekend!

    En je kunt nog altijd boeken hé

    Vrijdag is poetsdag. Maar niet voor iedereen. Claudia poetst de ramen van de pergola, en de vloer. Ik ben aan de kook. Bakken, broden, 7 granen, wit en zonnebloem. De normale. Dus de normale broden van 800 gr. En daarbij bak ik dan nog eens 60 kleine broodjes van elk 100 gr. Deze dienen voor volgende week bij de openingsreceptie. Niet vers, ga je dan denken! Inderdaad. Maar sinds jaar en dag hebben we daar een trucje voor. Straks worden de broden in de vriezer gestoken. Volgende zaterdagmorgen, worden die eruit gehaald, en in de koelkast gelegd. Een uur voor gebruik, worden ze op kamertemperatuur gebracht, door ze op de rooster te leggen, en dan smaken en kraken ze als vers.

    Toen de aannemer bij ons gedaan met werken had, beloofden we een Belgisch frietfeest te houden. Wel vandaag was het dan zover. Friet met een braadworst special voor 9 man. Geen diepvriesfriet, maar echte vers gesneden en 2x gebakken. En dan in een zakje. Schatjes van patatjes. En de braadworst special, met mayonaise, curry ketchup en pili pili en fijne verse rauwe ajuin. Alleen, de echte pili pili hebben we niet, maar die vervangen we dan met een andere pikante saus.

    Het is nu half 9 en de mannen zijn weg. Zoals dat meestal gaat met de echte Spanjolen, zijn ze niet alle 5 gekomen, maar ze waren maar met 2. De aannemer en het kleine mannetje Aqua zoals we altijd zeiden. De kinderen hadden een mooie opmerking. Ze zijn maar met twee, dan kunnen wij tenminste veel meer eten. Maar , al bij al , het was weer een fijne avond, en we hebben van de echte mannen uit Mazarron weer veel bij geleerd . We weten weer waar we moeten zijn voor de beste kruiden en voor het beste vlees. Zelfs weten we waar we Dettol kunnen kopen. Dit was hier naar het schijnt niet te koop en we hebben 5 liter laten meebrengen vanuit België. Maar het is in Mazarron te koop en dat doet ons bijzonder deugd.

    Het was weer een dag die ontzettend snel is voorbij gevlogen.

    Nog 2 en de school begint terug.

     

     



                                                               Zoals eerder in de blog, toen Claudia een oude deur in de campo gevonden had, zei ze , daar maak ik een bureau van. En dit is het resultaat.



                                                              Belgisch feestje, dus Belgische frieten . 5 kilo geschild en gesneden. En daarna voor de eerste keer voorgebakken op 150 °C en als laatste op 175°C afbakken. Echt zoals het moet hé.

                                                                  En terwijl ik de frieten bak, is ons Clauke de ramen aan het poetsen. Niet alleen de ramen, maar zowat heel het huis.



                                                                Ook 60 broodjes gebakken voor volgende zaterdag. 20 7 granen ,20 zonnebloem en 20 witte. Daarbij nog de volgende grotere broden voor ons eigen.

                                                                  En dan als orgelpunt van de dag... Frieten in een echte frietzak. Uit Heusden meegebracht..met een braadwordt special en pikkels.



    07-09-2012 om 21:14 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    06-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De markt in Lorca

    Tijdens onze week vakantie, zijn er momenten dat je niks doet, en dan heb je ook niets te schrijven. Zoals gisteren. Geen nieuws. Claudia en ik hebben een bureau in elkaar getimmerd, daarna tapa’s gegeten en daarna het terras van het zwembad gepoetst. Nog wat gaan lopen in de campo en dat was het dan.

    Vandaag, na het ontbijt, hebben we beslist om de stad Lorca te gaan bezoeken. Dat samen met het bezoek aan de markt. In Lorca is er elke donderdag een grote markt. En inderdaad, die was ook groot. Maar voor we die gevonden hadden, dat was wat geweest. We rijden de stad binnen en keken eigenlijk naar het volk die aan het rondwandelen waren. Mensen met zakken. Groenten, stof en nog veel meer. Ja, die komen zeker van de markt. Eerst een parking zoeken. We volgden de pijlen die ons naar een parking stuurden. Op een gegeven moment ging de weg stijl omhoog. De weg werd smaller en de doorgang met mijn bus werd alsmaar moeilijker. En dan een pleintje. Hier parkeren en uitstappen. We zaten op het hoogste punt van Lorca aan het grote kasteel. Ja, hier moesten we dus echt niet zijn. Eerst hebben we over de stad gekeken of we in de verte niet ergens de markt zagen. Maar neen. Dus terug naar onder. Weer door de smalle steegjes in eerste versnelling en constant op de rem. We hebben onze wagen geparkeerd op de parking van een groot warenhuis. Nadeel is dan, dat je iets moet gaan kopen. Want met je betalingsbewijs van de aankopen, kan je dan weer van de parking. En wat koopt een mens dan, een fles water.

    Maar eerst nog de markt. We hebben door heel de stad gelopen. Lorca is een grote en mooie stad. Veel cultuur en veel winkels. Lorca heeft vorig jaar een zware aardbeving meegemaakt en daar is nog heel veel van te zien. Er waren toen trouwens 15 doden. Overal zie je nog dat huizen en appartementsblokken gestut zijn.

    En de markt, die hebben we gevonden. We moesten door een zeer mooi park lopen en aan het einde van het park zagen we de markt. Veel kraampjes. Vooral kleding en schoenen en ook enkele groentekraampjes en nog wat kraampjes met kruiden. Tja, en dan zijn ze bij mijne winkel hé. Kruiden.

    Ik zei gisteren nog tegen Claudia, “Moest ik terug naar België gaan voor enkele dagen, dan ging ik in de eerste beste broodjesbar, een martino eten. Ik ben er dol op. We hebben het vandaag maar op een broodje haring gehouden, wegen gebrek aan préparée.

    Van half 4 tot 6 nog naar Bolnoevo.. Hier helaas geen foto’s van, want dat hebben ze daar niet zo graag. Het is een, zoals onze meisjes zeggen, een blootjesstrand. Maar het was heerlijk….zal wel .. golfjes tegen mijn…

     

    Update.

    Helaas beste lezers, we waren juist aan het eten en daarna aan het lollen(plezier maken dus) en opeens mijn fototoestel, valt op de grond , en al de foto’s van vandaag weg…Sorry daarvoor.

    06-09-2012 om 21:06 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    04-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Outlet Shopping

    De Finca Buen Gusto is van op de straat goed zichtbaar. We hebben gekozen voor een opvallende kleur en gezorgd dat de tekst op de muur goed te lezen is. En dat heeft zijn vruchten al afgeworpen. Vanmorgen, na het ontbijt, was ik bezig de afgevallen vijgen bij elkaar te rapen. Op een gegeven moment stopt er een wagen met 2 Nederlanders uit Roosendaal. “Is dit hier een olijvenperserij?” Neen, geen olijvenperserij. We hebben wel een 30tal bomen staan, maar dit is een B&B met een klein restaurant. Om het verhaal niet te lang te maken; we hebben de mensen een rondleiding gegeven en een drankje terwijl we ons verhaal vertelde. Die waren ongelooflijk enthousiast, dat het glaasje wijn al vlug een fles werd. Ze hebben kaartjes meegenomen, want ze hebben hier en in Nederland veel kennissen, die tijdens de wintermaanden naar hier komen. Kwestie van goede mondelinge reclame hé.

    Als je denkt dat er in Maasmechelen een shopping village is en nergens anders, ben je mis. We zijn namelijk vandaag naar La Noria outlet shopping gereden. Het is echt een kopie van Maasmechelen. Claudia haar loopschoenen zijn versleten, maar vooral te klein. Door dat ze te klein zijn, stoot ze telkens haar dikke teen tegen de schoenrand. Daardoor is die teen losgekomen. Vanmorgen heeft Claudia een ontsmettend voetbad genomen en haar teen zo heel week gemaakt en tenslotte de nagel operatief, zelf, verwijderd. Je moet het maar doen.

    We zijn zoals ik al schreef naar La Noria gereden, omdat je daar een grote Nike winkel hebt. Outlet, maar dat staat niet op de schoen. Maar belangrijk, de helft van de prijs voor een kwalitatieve loopschoen.

    Terwijl Claudia en de kinderen nog naar de groentewinkel zijn gegaan in Mazarron, heb ik in de Countryclub , bij René en Lieve de planten en bomen water gegeven. Van daar ben ik dan, door de campo, naar huis gelopen. Het was van bij het begin ,klimmen. Van een hoogte van 177 m boven de zeespiegel , naar 236 meter en dat in 4 km. Daarbij nog hellingen van 78 meter hoog en dalingen van 30 meter. Ik voel het in mijn bovenbenen.

     

     







                                                             Terug naar de kleutertijd

                                                                    Oeps, even het hoofd scheef houden aub.



                                                                       En hier is hij dan , of was hij

    04-09-2012 om 19:28 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    03-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lopen in de campo
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Een dag is toch niets hé. Zo snel om. De kinderen hebben tot tien uur geslapen en ons Clauke misschien 5 minuten minder. Maar het is hun gegund. We hebben, zoals gisteren gezegd, een week vakantie. De hondjes die we voor René en Lieve bewaren, doen het elke dag steeds beter. Ze slapen goed, eten goed en hebben in huis nog niets verkeerd gedaan. Plassen en kaka bedoel ik dan. Ren” vertelde ons dat ze dat nog al eens in huis deden. Maar hier dus niet. Allez op 1 keer na en dan was het eigenlijk ons eigen schuld. Heel de dag krijgen ze eten van René, maar hier dus niet. ’s Morgens wordt het eten gezet en na 10 minuten weer weg. ’s Middags het zelfde en ’s avonds opnieuw. In het begin hadden ze dat niet door, maar na 1 dag hebben ze hun 10 minuten volop genomen om te eten.

    Om half 11 kreeg ik telefoon van Marcel. Ik had hem gisteren gezegd of gevraagd om samen gaan te lopen in de campo. Hij belde dus om te vragen of we zin hadden. En natuurlijk zeggen we dan niet nee. Clauke en ik zijn samen met Marcel, rond half 1 een toertje gaan lopen van 6 km. Het was leuk. Het tempo lag hoog, het was warm, maar we hebben een leuke run gedaan. Daarna zwemmen. Samen met Trini en Mitchel en onze kids. Tja, en dan kunnen we het niet laten hé. Een Windows 98 en een broodpizza. Terwijl gaan Yetteke en Mitchel wandelen met de hondjes. Het moet toch nog even gezegd zijn, de luie oude hondjes, herleven hier volop. Laila, die eigenlijk niet kon wandelen, geeft hier vooral het voorbeeld. Ze zulle straks goed slapen.

    Hier onder een grafiekje van onze loop

     

    search

    Workout

    Title

    -lopen in de campo

    Sport

    Running

    Start Time

    Sep 3, 2012 1:16 PM

    Distance

    6.08 km

    Duration

    37m:40s

    Avg Speed

    6:12 min/km

    Max Speed

    4:56 min/km

    Calories

    484 kcal

    Altitude

    205 m / 255 m

    Elevation

    88 m ↑ / 90 m ↓

    Previous

    Next

     

    03-09-2012 om 21:34 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fiesta in Fuente Alamo

    Het is een zeer sportieve voormiddag geworden. Na 14 dagen wat gesukkeld te hebben met mijn onderrug, was het vandaag toch nog eens tijd om te gaan lopen. We zullen wel zien, voel ik niets, gaat alles door en voel ik pijn, dan stop ik. Dat was de afspraak met Claudia. Nadat we sinds vrijdag iets frisser en bewolkt weer hebben, is het momenteel een zeer aangename temperatuur om te lopen. Als men in België al zeer blij is met 25 à 27 graden, dan zijn wij hier eens tevreden dat we kunnen lopen, om 11 uur en een frisse tocht over ons heen krijgen.

    Dus Claudia en ik, na 14 dagen stilzitten qua lopen, terug aan de slag. 40 minuutjes in de campo om daarna 20 lengtes te zwemmen.

    Vandaag is het de laatste dag van de feesten in Fuente Alamo. We hebben afgesproken met onze vrienden, de Marcellen en hun vrouwkes en kinderen. Om 7 uur is er een soort van carnavalstoet, waar snoep en dergelijke wordt uitgegooid. We hebben tafels gereserveerd in de hoofdstraat. Marcel van Heleen is vandaag dan ook nog jarig. Met praalwagens, danseressen en veel harde muziek , is de stoet 2x voorbij gekomen. Heel waarschijnlijk doen ze dat voor de mensen met kleine kinderen.Ze vertrokken rond 7 uur en kwamen rond 9 uur nogmaals voorbij. Bijhorend aan de feesten was er natuurlijk ook kermis .Frietkramen, kebab kramen en zoveel meer. Het was weer een geslaagde avond.

    Terwijl morgen de kinderen in België terug naar school gaan, is het voor ons weer zondag. Onze meisjes hebben van 22 juni vakantie. Maar ze zijn dus 2 maanden, iedere dag naar de zomerschool gegaan. Ook iedere dag van 9 tot 14 uur. De week die nu komt, hebben ze nog vakantie, en wij dus ook. Langer slapen en alles op het gemakje

    En ondertussen zorgt de herder met zijn schapen, dat ons gras ,of wat je er ook mag van voorstellen, kort blijft.



                                                                Iedere morgen, krijgen de 2 hondjes , Ziggy en Laila een sausieske.Het is een gewoonte en de hondjes zijn er dol op.

                                                                  Onze herder. Ik vroeg hem onlangs of hij zijn schapen niet wilde laten grazen op ons stu. Ik heb wel een grasmachien n elektrisch, maar de kabel is wat te kort.

                                                                 Wij weer met zijn allen naar de fiesta.Het was weer een leuke bedoening.En zoals Claudia na afloop zei:"Er zit toch geen alcohol in het bier!""















                                                              Lekker plakken met een suikerspin.

    03-09-2012 om 08:24 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (8 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Foto

    Foto

    Archief per week
  • 25/03-31/03 2024
  • 04/03-10/03 2024
  • 26/02-03/03 2024
  • 19/02-25/02 2024
  • 12/02-18/02 2024
  • 05/02-11/02 2024
  • 29/01-04/02 2024
  • 22/01-28/01 2024
  • 08/01-14/01 2024
  • 01/01-07/01 2024
  • 25/12-31/12 2023
  • 18/12-24/12 2023
  • 11/12-17/12 2023
  • 04/12-10/12 2023
  • 20/11-26/11 2023
  • 13/11-19/11 2023
  • 06/11-12/11 2023
  • 16/10-22/10 2023
  • 09/10-15/10 2023
  • 02/10-08/10 2023
  • 18/09-24/09 2023
  • 11/09-17/09 2023
  • 04/09-10/09 2023
  • 28/08-03/09 2023
  • 21/08-27/08 2023
  • 14/08-20/08 2023
  • 07/08-13/08 2023
  • 31/07-06/08 2023
  • 24/07-30/07 2023
  • 17/07-23/07 2023
  • 10/07-16/07 2023
  • 03/07-09/07 2023
  • 26/06-02/07 2023
  • 19/06-25/06 2023
  • 12/06-18/06 2023
  • 24/04-30/04 2023
  • 18/05-24/05 2020
  • 04/05-10/05 2020
  • 27/04-03/05 2020
  • 20/04-26/04 2020
  • 13/04-19/04 2020
  • 06/04-12/04 2020
  • 30/03-05/04 2020
  • 23/03-29/03 2020
  • 16/03-22/03 2020
  • 09/03-15/03 2020
  • 02/03-08/03 2020
  • 24/02-01/03 2020
  • 17/02-23/02 2020
  • 10/02-16/02 2020
  • 03/02-09/02 2020
  • 27/01-02/02 2020
  • 20/01-26/01 2020
  • 13/01-19/01 2020
  • 06/01-12/01 2020
  • 23/12-29/12 2019
  • 16/12-22/12 2019
  • 09/12-15/12 2019
  • 02/12-08/12 2019
  • 25/11-01/12 2019
  • 18/11-24/11 2019
  • 11/11-17/11 2019
  • 21/03-27/03 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 22/02-28/02 2016
  • 01/02-07/02 2016
  • 25/01-31/01 2016
  • 18/01-24/01 2016
  • 11/01-17/01 2016
  • 04/01-10/01 2016
  • 28/12-03/01 2016
  • 14/12-20/12 2015
  • 30/11-06/12 2015
  • 23/11-29/11 2015
  • 16/11-22/11 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 03/11-09/11 2014
  • 27/10-02/11 2014
  • 20/10-26/10 2014
  • 13/10-19/10 2014
  • 06/10-12/10 2014
  • 29/09-05/10 2014
  • 22/09-28/09 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 08/09-14/09 2014
  • 01/09-07/09 2014
  • 25/08-31/08 2014
  • 18/08-24/08 2014
  • 11/08-17/08 2014
  • 04/08-10/08 2014
  • 28/07-03/08 2014
  • 21/07-27/07 2014
  • 14/07-20/07 2014
  • 07/07-13/07 2014
  • 30/06-06/07 2014
  • 23/06-29/06 2014
  • 16/06-22/06 2014
  • 09/06-15/06 2014
  • 02/06-08/06 2014
  • 26/05-01/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 16/09-22/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 26/08-01/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 29/07-04/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Gastenboek
  • Alle begrip
  • Dat was het dan.....
  • jammer
  • Ventilator
  • Ben is op bezoek geweest. (I like it)

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    movie
    www.bloggen.be/movie
    Zoeken met Google



    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs