Beste lezer,
Welkom op onze blog
Om goed te kunnen volgen begin je best onderaan rond 17 oktober 2011
Je kan klikken aan de linkerzijde waar alle data staan , helemaal onderaan .
Veel leesgenot
ERIC
10-02-2013
carnaval
Ik hoorde vandaag op het nieuws dat het volop carnaval is in België. De grootste stoet in Aalst.
Wij hebben een drukke week gehad. Speciaal vandaag hebben we enkel reservaties aangenomen op de middag of zoals dat hier noemt, de lunch. Waarom? Omdat we graag met de kinderen, naar de stoet in Mazarron willen gaan kijken.
Maar eerst nog wat over het leven hier...
Wat ons veel plezier doet, is dat we heel wat mensen , terug, over de vloer krijgen. Mensen die voor de 2de , zelfs de derde keer terugkeren om te eten. De buurt, Camposol en Countryclub, beginnen het stilletjes gewoon te worden dat ze hier geen menu kunnen kiezen, maar dat ze voor een verassing komen te staan. Velen onder hen weten bij reservatie al te zeggen wat ze niet of wel lusten. De zaak zit iedere dag mooi vol en voor ons is dat een opsteker om elke dag goed ons best te doen.
Dan terug naar het carnaval.. En ze hebben hier een stoet... Veel ,dans, groepen en 1 liedje. Gangnam style.. In België hebben ze dan heel wat praalwagens, hier heb ik er maar één gezien. En wat ze uitbeelden, blijft voor mij nog altijd een raadsel. Maar de dansgroepen zijn mooi. Pluimen in hun gat. Op hun hoofd, in hunne nek,stierenvechters, sneeuwwitjes, heksen, kabouters en zelfs vuil janetten. Maar ook zakkenrollers. Ik stond aan de kant van de straat en achter mij kwamen op een zeker moment 2 gure kerels staan. Nu, als ik ergens naartoe ga , zal ik nooit mijn portefeuille in mijn broekzak steken.Ook mijn autosleutels niet. Op een gegeven moment voelde ik een hand tegen mijn kont. Ik draaide me om , en de 2 mannen keken gewoon verder naar de stoet. Tegen Claudia zei ik dat ik die mannen niet vertrouwde en deed als voorbeeld hoe ik die kerels zou aanpakken. Ze keken verbaasd naar mij en ...ze vertrokken. Naar een ander slachtoffer. Misschien was het loos alarm, misschien ook niet...Maar het leek me toch erg verdacht dat ze bij mij niets konden pakken en dat ze na mijn opmerking , vlug verder gingen.
Het is bijna Valentijn. Er staan de volgende week echt heel drukke dagen op ons te wachten. Het restaurant zit goed vol vanaf dinsdag.
Weet je nog dat we patatten hebben gepland..... Het zijn valentijnpatatten geworden.
En morgenvroeg....gaan we nog eens joggen...Het is nodig..
Onze Valentijn patatten Een overzicht van de stoet in Mazarron.....2013 jawl... niet 1970 Die stonden er ook naar te kijken..... Deze toreador of stierenvechter nam het heel serieus
De eerste en enige praalwagen Pluimen Pluimen Pluimen en dan de vuil janetten
En de kindjes naast de kant deden vrolijk mee En weer pluimen en blote....oei het zijn mannen Olé
Weet je nog van de vorige verslagen, dat ons Clauke , 2 schommelstoelen aan het renoveren was. Ze heeft in de loop van vorige week een petanque baan aangelegd, en nadien verder af gewerkt. De stoelen die ze heeft gerenoveerd staan nu onder een gesnoeide olijfboom. Het is waarschijnijk de oudste boom van onze plantage. Nog een tafeltje erbij om een glas wijn op te zetten...en we zijn weer vertrokken. Vandaag hadden we een leuke middagshift. Dit wil zeggen, dat we nadien al onze aandacht aan de kinderen kunnen besteden. Ze hebben zich weer als echte chefs in de keuken ontpopt. Woensdag is voor ons , privé , pasta dag. Yetteke was vandaag de chef. Ze heeft al verschillende keren de pasta saus , samen met de mama gemaakt. Yanneke, zij was vandaag het hulpje. Tegen haar zin. Ze is de oudste, maar op gebied van werken, gaat ze meestal met één of andere smoes , lopen. Maar vandaag wou ze per sé mee helpen. En ja, als je nog niet de ervaring hebt zoals een chef, ben je een hulpje. De saus ziet er zeer lekker uit. Ik heb enkele tips gegeven, qua kruiden en vooral look. En zoals ik nu al kan ruiken, kan het niet anders dan lekker zijn. Vandaag was er wat wind. 50 km per uur , maar vanaf een uur of 4 is de wind gaan liggen. Tijd dus om tapa's en een rondje petanque.
Beste lezers van de blog.. Een oproep. Het is hier een zalig leventje. Wil je met ons mee genieten, boek vlug. De boekingen komen netjes binnen. Vanaf einde maart, dus de Paasvakantie , kan je hier al lekker zwemmen. We hebben nu al temperaturen van 24 en meer... Dus wacht echt niet te lang, het zou wel eens te laat kunnen zijn. www.fincabuengusto.be
De schommelstoelen, aangekleed en ze staan te wachten op de eerste petanque gasten Yetteke en ik zijn alvast gestart Daarna ons Yanneke er bij
En yetteke gaf na een half uurtje de fakkel door aan ons Clauke.
Het is alweer een tijdje geleden dat ik nog wat recepten op de blog heb gezet. Maar deze keer wil ik toch enkele klassiekers op het net zetten. We beginnen hoe langer hoe meer , bekendheid te krijgen in Mazarron. Er zijn al verschillende, om niet te zeggen , veel, klanten die voor de 2de of 3de keer reserveren. Er zijn er zelfs bij die iedere week komen. De trouwe klanten weten het al. Als ze reserveren , vragen ze soms of ze een keuze mogen maken. Zo hadden we eergisteren aan de telefoon een dame die vroeg of we echte Belgische klassiekers konden bereiden. Tja... Tuurlijk kunnen we dat . En wat schaft de pot dan...!!! Na de cava en de amuse....garnalencoctail. Maar omdat ze hier echt geen grijze garnalen hebben, maakten we er vis en zeevruchtencoctail van. Als hoofdgerecht...Frieten met stoofvlees. Claudia is niet erg zot van stoofvlees. s Ávonds, toen al de klanten weg waren, hebben we zelf ook stoofvlees gegeten. Weet je wat ze zei? Zo een lekkere heb je zelfs in de frituur nooit gemaakt. Als dessert een pannekoek met ijs en chocoladesaus of te wel ...Mikado... Het was een geslaagd recept en iedereen, want de zaal zat vol, was enorm tevreden.
Ook het dagelijkse leven komt hier stilaan in de plooi. We hebben alles in orde bij het consulaat. We hebben een hospitalisatieverzekering,. We hebben al belastingen betaald. We betalen sociale bijdrage. We hebben officieel onze auto ingevoerd. Dit wil zeggen...Spaanse verkeersbelastingen betaald, Spaanse verzekering en....Spaanse nummerplaten.Een idee... Jaarlijkse taks..66 Omnium verzekering..465 ..Ge moet niet vragen met hoeveel winst ze in België gingen lopen hé.
We hebben een witte auto met zwarte bumpers. Daar hing tot vandaag een witte nummerplaat aan met rode letters en cijfers....Vanaf nu zijn het zwarte cijfers en letters....Veel mooier. Qua kleuren combinatie .... Rood met wit of zwart met wit...????
Vandaag hadden we een verjaardagsfeest. Ray, werd 65 en ging officieel op pensioen.Niet dat we Ray kennen , maar toch... Wij mochten voor al zijn vrienden een feest organiseren. 10 tallen foto's werden er genomen . 10 tallen kussen aan ons Clauke Ze waren zo tevreden.. En dan de ijstaart..
Na het feestje, wat toch , tot laat in de namiddag heeft plaats gevonden, was het tijd om een nieuwe menu te creëren. We hebben lekker gegeten , dus , het nieuwe menu zal voor de volgende dagen...................op het menu staan.
Zeevruchten coctail....met zelf gemaakte coctailsaus. Een tijd geleden vroegen klanten of we whisky in huis hadden. Neen dus. Maar ondertussen hebben we whisky in huis en dan vragen ze er niet meer naar. Dus wordt de whisky voor de coctailsaus gebruikt
Als de klanten binnen zijn, dan presenteerd ons Clau de menu. We starten meestal met een cava. Voor haar is dat het moeilijkste moment van de dag. Cava op de plateau. Tot nu toe heeft ze alle proeven met glans doorstaan. Maar er zal wel eens een dag komen dat... Plateau op de grond...
Frieten met stoofvlees Kijk.. nen witte auto met zwarte bumpers en rode nummerplaat.. Of ...nen witte auto met zwarte bumpers en zwarte nummerplaat Feest in de finca...Ray wordt 65 En dit was onze ijstaart ..voor Ray