Foto
Foto
Inhoud blog
  • Bloggen.be stopt ermee
  • 26 Jaar lief en leed
  • De Dennse dog
  • Autorijschool
  • La Azohia
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Laatste commentaren
    Foto
    Foto
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    qkoorts
    www.bloggen.be/qkoorts
    Blog als favoriet !
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Vive la France maar ondertussen al Spanje

    Beste lezer, Welkom op onze blog Om goed te kunnen volgen begin je best onderaan rond 17 oktober 2011 Je kan klikken aan de linkerzijde waar alle data staan , helemaal onderaan . Veel leesgenot ERIC
    27-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het verhaal van de verhuis

    En op de zevende dag, zag Hij dat alles goed was, en rustte Hij uit.

    Wij ook.

    We zijn nog naar de finca gereden, hebben het terras van het zwembad gepoetst en de klok van de filter ingesteld. En alles gecontroleerd en de blauwe vlag gestreken. De kinderen hebben mogen zwemmen. Ik ook. Het water is in orde en voelt zacht aan. Maar het blijft nat…JJJJ

    Het verhaal van de verhuis.

    Het kan misschien lang duren maar het is toch de moeite.

    Ergens in augustus vorig jaar heb ik prijs laten maken voor een verhuis naar Mazarron.+/- 8000 € voor 35 m³ en een rit van 2100 km enkel+ 2 maanden meubelopslag.

    Op24 oktober zijn ze de meubels komen halen. En dan, zie een kopie van de e-mails.

    Maar eerst: Wij hebben een firma gevonden, die onze spullen wil halen vanuit Mazarron. De vrachtwagen moet vol naar België en komt leeg terug. 2100 €. Dus belde ik naar de verhuisfirma om te vragen wat ik moest doen, het adres, en hoeveel de eventuele kosten waren om te helpen inladen. Ik heb nooit gesproken over annuleren.

    En dit kreeg ik.

     

    Morning Dréke,

    Volgende kosten dienen nog gefactureerd te worden :

    1. 2 maand “gratis” meubelbewaring die enkel geldig waren indien de verhuis door onze zorgen uitgevoerd werd = € 360,00

    2. Handeling in / out meubelbewaring = € 120,00

    3. Annulatiekost verhuis = € 565,00

    4. 2 man assistentie voor het laden van ongeveer 35 à 40 cub = forfait € 510,00 voor maximum 6 uur laden --- overuren = extra te betalen à € 85,00 / uur

    Totaal = € 1.555,00 + BTW 21 % = € 1.881,55 ---

    Verder dient uw klant volgende punten in orde te brengen vooraleer de goederen ons magazijn kunnen / mogen verlaten :

    1. Voor het laden van de vrachtwagen dienen wij een schriftelijke bevestiging te ontvangen dat wij vanaf het moment dat de goederen uit ons magazijn vertrekken niet meer aansprakelijk kunnen gesteld worden voor eventuele schade of diefstal van de goederen.

    2. Ons schriftelijk laten weten vanaf hoe laat wij onze 2 verhuizers ter beschikking moeten stellen voor de vrachtwagen te beladen en zich akkoord verklaren dat eventuele wachttijden aangerekend worden aan € 85,00 / uur + BTW 21 %

    3. Verplicht bewijs van betaling voor het volledige bedrag van € 1.881,55 door te laten mailen door zijn bank morgen voor 14u00.

    Prettige Zondag,

    Mijn antwoord:

    André, ··Ik heb met alles rekening gehouden, en had deze handelswijze verwacht.
    Geef mij tegen dinsdag a.s. een juiste en correcte offerte om mijn meubels naar mijn woning te brengen in Mazarron.
    Denk bij het tellen dat er vanaf Castillon via de A7 geen tol moet betaald worden. Neem vooral vanaf Castillon zeker de AP7 niet. U rijdt zeker 60 km om.
    Van Castillon -A7 volgen richting Murcia - Almeria. Van Murcia richting Almeria. Afrit 17 El Saladillo Mazarron

    Ons Adres; Paraje El Polon 5
    Als de chauffeurs bij restaurant Messa El Saladillo zijn, laat ze me bellen 0034666090801wij wonen er 2 minuten te voet vanaf.

    Voor zover ik durf te denken, zal er waarschijnlijk geen gedeelde vracht zijn met een andere klant. Daarom wens ik mijn meubels ten laatste woensdag 30 mei om 9 uur aan de woning te hebben.

    Uw betalingsvoorwaarden waren contant bij aflevering. Tot op heden heb ik 1900 € betaald en altijd correct.
    Ik zal zeker weer correct zijn in deze, maar ik verwacht het ook van ...firma naam noem ik bewust niet...


    En dan een antwoord van de zaakvoerder zelf

     

     

    Geachte Heer Philips,

    In het voorjaar heb ik allergie voor de bloemekes en verder voor klanten die de discussie openen met “had deze handelswijze verwacht” en “Geef mij tegen dinsdag a.s. een juiste en correcte offerte”

    U mag van mij gerust proberen de conversatie op een meer aangename en minder agressieve manier te hervatten en dan zullen wij u met het grootste genoegen op een even aangename manier van antwoord dienen.

    Uzelf heeft ons buiten alle verwachtingen in 6 maand zonder nieuws extra laten wachten, wij moesten elke keer achter nieuws komen vissen --- nu zijn we in het hoogseizoen beland maar maak u geen zorgen, wij zullen proberen u minder lang te laten wachten voor de aflevering van uw goederen.

    Uw positieve reactie tegemoetziende groet ik u met de meeste hoogachting,

    Tja, dan heb ik ook maar eens geantwoord en de hele stand van zaken uitgelegd, hoe de vork in de steel zit.

     

    Geachte heer ……..(ik laat de naam bewust weg)
    Ik mocht je mail vandaag van 19:19 uur ontvangen.
    Graag wil ik heel het project van wat jullie noemen " annulatie verhuis Eric Philips " uitklaren.

    Op 24 oktober 2011 zijn we verhuisd en heeft uw firma, na een contract te hebben getekend en al 1000€ contant te hebben betaald, onze meubels ingeladen. Dit is niet zonder slag of stoot gegaan. De heren verhuizers hebben op die dag enorm veel tijd verloren, doordat hun lift niet werkte. Maar goed, de jongens hebben met behulp van mijn echtgenote en mezelf, goed gewerkt. Ze zijn voorzien van de nodige drank en eten op die bewuste verhuisdag. Deze 2 jongens, hebben me zelfs uitdrukkelijk gevraagd om te bevestigen dat zij de verhuis naar het buitenland konden doen.

    8 december 2011
    Vraag van uw sales manager(sm) André om het losadres en om de meubels te brengen
    9 december 2011
    Zie mijn mail naar uw (sm) : Het is nog te vroeg. De afspraak was toch op afroep! Wij wisten dat , iedere maand die erbij kwam, ons 180 € zou kosten.(mail 9 dec 2011 8:48)
    10 januari 2012
    Nieuwe offerte gekregen(terecht + het verzoek om meubels te brengen op 13/1/2012)
    Mijn antwoord was dat we nog niet klaar zijn en dat de afspraak toch op afroep was. Zie mijn mail van 10 Jan 8;33
    20 januari 2012
    Opnieuw een vraag van uw (sm) om te leveren in de week van 30 januari.
    Antwoord van mij : Op afroep aub het kan zelfs maart zijn of later !! zie mail van 20/01/2012 16:27
    16 mei 2012
    Mail van uw (sm) om 1000€ te storten voor stockage meubels.
    Antwoord: Graag uitleg over die 1000 € zie mijn mail van 16/05/2012 om 20;59
    mail terug van uw (sm) om 21:19
    Voor mij enigszins een zeer eigenaardige mail. Moet ik me schuldig voelen voor iets??
    18 mei 2012
    Storting van 900 € gedaan op vraag van uw (sm) van KBC naar KBC . Dus het geld staat onmiddellijk op de rekening. Dan gebeld naar uw (sm) zonder antwoord . Tekst ingesproken op zijn antwoordapparaat waar ik de vraag stel om het adres te kennen waar de meubels gestockeerd zijn. Doch, geen antwoord.
    19 mei 2012
    Opnieuw gebeld met de vraag om te antwoorden. Op uw site staat 7/7 bereikbaar, met verschillende telefoonnummers. Doch !!!
    Dan heeft uw (sm) toch terug gebeld. Ik heb enkel de mogelijkheid geuit dat er een vrachtwagen uit Spanje vol naar België moet en eventueel dinsdag of woensdag de meubels zou kunnen uithalen. Wat kost me dat en hoe en wat zou er eventueel moeten gebeuren? Ik heb het woord annuleren zelfs nooit gebruikt in mijn mails of tijdens een telefoongesprek. Wat zijn mijn eventuele kosten. Meer niet. Uw (sm) zou me 's avonds een antwoord bezorgen, doch alwaar doch.
    20 mei 2012
    Uw mail met als titel "Annulatie verhuis Eric Philips" en (Morning Dréke)met daarbij de offerte van annulatie.
    Mijn antwoord, zie mail 20 mei 09:09 u bekend, daar u er op heeft geantwoord.
    21 mei 2012
    De mail van uw (sm) om 9:28 en vooral in het vet en geel omkaderd.(Komt mij over als een boos vingertje dat wordt opgestoken).
    Mijn antwoord 21 mei 12:57
    Doch uw (sm) zegt niets te hebben ontvangen van mij. Kan natuurlijk best. Ik heb nogmaals 2 pogingen ondernomen en blijkt dat de mail dan toch is aangekomen.
    19:19 Dan uw antwoord als General Manager.

    En daar wil ik dan toch effe een reactie op geven.

    Dat je in het voorjaar een allergie voor bloemen hebt is zeer jammer. Het is de beste tijd van het jaar . Maar er is een oplossing voor. Kom naar hier, hier zijn ze dor omdat de zon te veel schijnt. Dat je een allergie hebt voor klanten die een discussie openen, ligt misschien aan het feit, dat niet alles correct is overgedragen, en of dat alles in een verkeerde context is geplaatst.
    Dat ik deze handelwijze verwacht had, is, hopelijk ondertussen duidelijk. Ik heb meer dan 30 jaar ervaring in de commerciële wereld. Heb verschillende dingen meegemaakt. Hier ging het niet over enkele euro's maar over veel meer. Als er al sprake zou geweest zijn van annulatie, heb je terecht groot gelijk, doch, ik heb een vraag gesteld. Zou ik annuleren, dan weet ik perfect dat er een boete zal moeten worden betaald. Dat je afstand doet van verzekering en diefstal en dat je uren die gepresteerd zijn worden aangerekend. Maar dat was juist mijn telefonische vraag aan uw (sm) Ik had de handelswijze verwacht en heb gewikt en gewogen of het zin had een vrachtwagen uit Spanje te sturen. En meer niet. Dat ik een offerte tegen dinsdag vraag, is toch normaal. Ik kreeg vorig jaar op, toen ik op 9 december mijn losadres heb gegeven, op 10 december een nieuwe offerte. Dus!!! Zondag vragen om dinsdag een offerte is volgens mij toch niet echt abnormaal. En, zou dit niet lukken, alle begrip, maar zeg het dan gewoon.
    Dat ik dus de conversatie op een , volgens u , agressieve manier doe, is een misvatting, door ontbrekende gegevens van uw medewerker aan u .
    Ik heb ook nooit buiten uw weten u 6 maanden laten wachten. Voor 2012 en op 20 januari 2012 heb ik nog uitdrukkelijk gemaild waar het op staat. Je kunt in het leven niet altijd springen vanaf een vingerknip. Ik niet, u niet en als je met derden moet werken, al helemaal niet. Dus dat jullie iedere keer achter nieuws moest vissen is onredelijk. Vanaf het eerste contact was de afspraak, op afroep.

    Wel, bij dezen heb ik de afroep gedaan voor 30 mei. Ik hoop alsnog dan de meubels te krijgen.
    Zoals eerder, heb is tot op heden al mijn verplichtingen na gekomen om, indien de vraag er was, te betalen wat moest. En ik heb een enorme fierheid over me dat ik daar niet van afwijk, te doen wat hoort.
    Dus Mijnheer ……????
    Ik vind uw mail een vingerwijzing naar mijn persoon, en me dunkt dat die ongepast is.

    Met beleefde groeten

    Eric Philips

     

    De volgende dag

    Geachte Heer Philips,

    Akkoord, voor beide partijen lijkt het me best dat we de vorige conversaties maar even opzij zetten om met een propere lei beginnen.

    Ik ga mijn uiterste best doen om te proberen nog een oplossing uit mijn hoed te toveren maar eind mei zal misschien niet haalbaar zijn, begin juni denk ik wel.

    Morgenvroeg ga ik de planning overlopen om te kijken wat de mogelijkheden zijn om vervolgens samen met u een nieuwe en definitieve afspraak vast te leggen.

    Met vriendelijke groeten,

    Vanaf toen hebben we gebeld.

    De meubels komen als we willen dadelijk, maar als we kunnen wachten tot 23 juni, dan krijgen we zowaar 3000 € korting. Ze moeten dan nog in Altea zijn, dat is zo een 200km hier vandaan. Opeens gaat alles zeer gemoedelijk en vriendelijk.

    Dus daarom zijn we gisteren naar de Ikea geweest. We moeten voor de B&B toch bedden en kasten kopen. Beddengoed hebben we. Kookgerief hebben we ook wat bij gekocht, maar dat alles is niet verloren. We kunnen het allemaal gebruiken.



                                                                 Het terras schrobben. Een familiale bezigheid. Als je met vuile voeten in het zwembad komt, dan wordt het allemaal een smerig boeltje hé en dat zou zonde zijn.



                                                               Ons Yetteke is een echt tuinmadammeke. Zij geeft met de "sprits" al de boompjes water. Ocharme zegt ze, zo warm en zo een dorst dat ze hebben!!

                                                                  En dan de 'Moment suprème '  Zwemmen in ons eigen zwembad.





                                                                 Na de inspanning , de ontspanning. Mijn 3 vrouwen . Wat een leven zeg. Maar ze hebben er ook hard voor gewerkt. Dus , de rust is hun gegund.

                                                                 Ter info; De diertjes beginnen allemaal uit hun kot te komen.Hebben wij er last van? Neen , maar zukder bij ons ook niet .Leven en laten leven.

    27-05-2012 om 22:46 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    26-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een IKEA dagje

    Nu begin ik weer te zagen en te zeveren over zwembaden, maar deze nacht heeft het zwembad, aan het huis dat we huren, me wakker gemaakt. Vermits het hier door de dag redelijk warm is, verdampt het water ook redelijk snel. Het zwembad aan de finca van ons heeft een vlotter en een kraantje, die, als het waterpeil zakt door verdamping, alles automatisch bijvult. Maar hier aan huis niet. De eigenaar komt 2x per week kuisen doch hij zal het niet gezien hebben. En ik trouwens ook niet. Dus vannacht om half 2, blubber sprrrtt en nog vanalle lawaai. We slapen met het raam open, gevolg Claudia en ik wakker. Je kunt dan 2 dingen doen. Bijvullen met een “ sprits” wat lang duurt of de pomp afzetten. Dat laatste hebben we dan maar gedaan. Deze morgen omstreeks 6 uur was ik alweer wakker, en heb de sprits dan toch maar opgezet en daarna de pomp. Het blubberen en sprrttten was gelukkig gedaan.

     

    Vandaag is het een dag IKEAjen.

    Ik heb al meerdere keren het verhaal van de verhuis laten vallen. Wel we zullen er eens aan beginnen.

    Op vrijdag 1 juni moeten we uit deze woning. Een maand geleden mochten we nog wel blijven, maar de eigenaar vond dat we nu maar meer moesten betalen, omdat het hoogseizoen begint. Nu betalen we voor een maand 650 €, wat voor Spaanse normen vrij duur is, maar we hebben alle comfort en luxe, dus, we klagen niet. Niet tegenstaande hij geen gasten heeft in juni, moeten we opeens 750 € per week betalen. Claudia en ik hebben daar een gezegde voor:” Hebzucht is het begin van de ondergang”. We hebben nu wel een huis, maar we hebben geen meubels. De meubels staan in Brussel, Laken en we hadden een afspraak dat ze de meubels op afroep zouden brengen.

    Hoe dat allemaal in elkaar zit is voor morgen, maar in ieder gaval wil ik nu al zeggen dat onze meubels pas op 23 of 25 juni komen. Dus 1 juni zitten we in een huis, zonder tafel en stoelen en zonder bedden. Service, bestek en potten en pannen evenmin. Tja, we willen wel kamperen, maar niet zo.

    Vermits we gastenkamers gaan uitbaten en een restaurantje, moeten we toch bedden, kasten, tafels en stoelen en nog wat potten en pannen kopen. We hebben veel gerief in Brussel, maar toch niet genoeg om een B&B te runnen. Dus telden we zo 4 x 750€, daar koop je al heel wat van.

    Wij dus met een lege Jumpy en de remork naar de IKEA in Murcia.

    Claudia had voordien, via het internet alles op een briefje geschreven, met het artikel nummer.

    Bij aankomst in Murcia, hadden we dan best vlot alles gevonden. Bedden, kasten, stoelen, tafels, bestek en service. Dit wel nog niet voor het restaurant, maar voor ons. We kunnen dus verder. Alleen nog een koelkast. Daar het hier al ferm warm is, is een koelkast eigenlijk wel noodzakelijk.

    N a een echte winkeldag moet er ook gegeten worden. Mama en Yetteke zorgen voor een heerlijke salade en de papa moet de BBQ aansteken en het vleesje bakken. En Yanneke, het intelligent meisje, weet er weer onderuit te muizen, om te helpen.

    Na het eten, rond half 9 nog vlug –BOMMEKE—in het zwembad. Dan douchen en lekker slapen. Morgen een nieuwe dag en heel het verhaal van de verhuis.





                                                                  Yetteke is een echt keukenprinsesje. Ze helpt mama met het maken van een heerlijke salade. Olie, Azijn ,wijnazijn  en kruiden. Ze kan het allemaal. Wie weet zal ze mij ooit opvolgen.

                                                                   En dat is onze " nerd" Altijd lezen, leren, tellen en dan ook op de gsm , moeilijke spellekes spelen. Maar in de keuken helpen!!! Niet voor Yanneke.



                                                                  En dan onze papa. BBQ-en . Das zijn langste leven.

                                                                      Na het eten hebben de kinderen wel tot 7 x toe bommeke moeten doen. Ik probeerde een foto te nemen , maar ...!!!! moeilijk. En ons Claudia slap van het lachen.

                                                                 Net niet

                                                                  Te laat

                                                                  Te vroeg

                                                                 Weer net iets te vroeg

                                                                     Gelukt.

    26-05-2012 om 21:22 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    25-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zwembad gevuld en in gang gezet

    Al vroeg waren we uit de veren. Het wordt steeds warmer en dat voel je ’s nachts ook al. Gelukkig hebben de kinderen er niet te veel last van en slapen ze bijzonder goed. Ze zijn dan ook door de dag enorm actief. Vandaag gaan we bijpleisteren waar nodig is en de ramen afwassen met ammoniak. Schuren hoeft niet echt. Het hout van de ramen is in een nog vrij goede staat, maar het vernis is er op een natuurlijke manier afgeraakt, door de jaren en door de zon.

    Gisteren had ik berekend dat het zwembad nog een 18 uren tijd nodig zou hebben om vol te geraken. Toen we rond 9 uur aankwamen, zagen we dat mijn telling ongeveer juist was. Normaal zal het zwembad rond de middag vol zijn.

    Claudia is begonnen met de ramen te kuisen en het hout af te schrobben. Ik heb al de gaten en barsten die in de plakkerij aan de binnenkant van het huis zijn, dichtgeplakt.

    Om 10 uur hadden we met de eigenaar van het huis afgesproken. Enkele dagen geleden had ik van hem een voorlopig contract gekregen om na te lezen en eventuele opmerkingen bij te schrijven. De vertalingen die wij doen, gaan via Google. Als we dan een zin of een hele tekst willen bijschrijven, doen we dat eerst in het Nederlands. Google vertaalt dit in het Spaans en….De Spaanse eigenaar begrijpt er niks van. Dan maar met handen en voeten uitleggen. Ook dat gaat niet. Het is een man van 56 jaar die bijna heel zijn leven op het veld heeft gewerkt en enkel de lagere school heeft gedaan. Doch als je ziet met wat een dikke bak hij aankomt, heeft het hem allemaal geen windeieren gelegd. Maar het moet weer gezegd zijn. Altijd even vriendelijk en altijd lachen. Ten lange laatste zijn we dan naar onze hulplijn over geschakeld. Angel. Van het Nederlands naar het Duits en zo naar het Spaans en omgekeerd. Maar we zijn er uit geraakt. Al de opmerkingen(in ons voordeel) zijn aanvaard. Over geld werd niet meer gediscussieerd, maar wel over gronden en andere dingen, zoals water en elektriciteit. Het is misschien moeilijk te begrijpen, maar bij een boerderij in de campo hangt alles zowat aan elkaar met de buren. Die wonen op enkele honderden meters afstand, maar zitten op dezelfde leidingen als wij. Dus daar moeten afspraken over worden gemaakt. Maar goed, we zijn er uit. Vervolgens hebben we voor maandag een afspraak met onze advocaat gemaakt, die dan het contract in een officieel kleedje steekt. Dan naar de notaris en donderdag of vrijdag verhuizen we al. Over de verhuis van onze meubels volgende keer meer

     Rond 1 uur was het zwembad, naar mijn mening vol genoeg om op te starten. Eerst kristal in de zandfilter 100 kg. Precies allemaal zeer kleine glasscherven. Voor al de zekerheid heb ik handschoenen aan gedaan. Dan de filter opgegoten met water, en een backwash gedaan om daarna alles na te spoelen.

    Het volgende moment was spannend. We hebben al de leidingen wel uitgeduid, maar we weten nooit echt of het goed is hé. Skimmers open en de zeswegskraan op filteren gezet. Bubbel bubbel bubbel en nog veel andere rare geluiden. 1 Uur lang heeft de pomp met horten en stoten gewerkt. Er zat natuurlijk heel veel lucht op de leidingen. Daar hadden we echt geen rekening mee gehouden. Maar om 3 uur was de pomp echt goed vertrokken. En kwam er nog vuil uit de spuitmonden? Ja dus, 1 blaadje en een bolleke isomo.

    Dus, 48 uur om het bad te vullen en zwemklaar te maken. Morgen nog de nodige metingen doen, chloor en Ph. En dan kunnen de kinderen zwemmen. Momenteel was het water al 24°.











    25-05-2012 om 20:18 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    24-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een zonneslagske

    Gisteren ben ik er niet toe gekomen om de blog te schrijven. En het had zijn redenen. Rond 10 uur ’s morgens, zijn we naar de finca gereden. Nadat de kinderen werden afgezet aan de school, moesten we toch nog eerst inkopen doen. De maagjes hebben ’s avonds honger, en moeten gevuld worden.

    Het werd die avond penné met vis en spinazie in een roomsausje. Maar straks iets meer hierover. Aangekomen bij de finca, kregen we bezoek van Antonio, de eigenaar van het huis. Hij had een contract (voorlopig) bij van de woning. We moeten het nalezen en eventuele commentaar aan toevoegen.

    Het zwembad is gekuist, en nu moest nog het zand uit de zandfilter. Was me dat een werk zeg. Er zat zowaar 150 kilo zand in. En stinken. In de volle blakende zon is het me toch gelukt om die filter mooi te krijgen. Ik heb dan nog al de leidingen uitgekuisd en ontsmet. Het zwembad zelf nog mooi uitgeweild( nu kan dat nog hé zonder water er in) en dan zijn we begonnen met vullen.+/- 44.000 liter. Terwijl dat aan de gang was, heeft Claudia, de trap van het zwembad volledig ontkalkt.

    Maar aan al dat positieven over het zwembad, hebben we toch iets over gehouden. We werkten in de volle blakende zon. Zonder er weet van te hebben, hebben we vandaag precies allebei een zonneslagske. We zijn niet verbrand, maar zo een lichte hoofdpijn en we zijn moe van niks te doen.

    Moe van niks te doen. Dat is ook weer wennen voor ons.Vanaf 24 oktober 2011, zijn we niks meer aan het doen. Fysiek bedoel ik dan. Nu hebben we 3 dagen gewerkt en we zijn precies al uitgeput.

    Gisteren avond heb ik dan nog tot laat in de avond, het koopcontract vertaalt en aangepast en aangevuld. Vrijdag om 10 uur komt de eigenaar het contract ophalen om door te b

    Vandaag zijn we moe opgestaan. We hadden afgesproken om een trapladdertje uit te halen bij een Spaanse vriendin van Claudia. We hadden het kunnen verwachten. Die Spanjaarden zijn erg gastvrij en hartelijk. Een tasje koffie en iets fris en…Het was 11 uur eer we daar vertrokken.

    Bij de finca aangekomen, was ik erg benieuwd, hoeveel water er in het bad gelopen was. En inderdaad, zoals veel vrienden op Facebook zeggen, het zal nog een tetteke duren voor het vol is.

    Door het zonneslagske hebben we besloten om inkopen te doen voor de finca. Verf, veel verf. En het moet gezegd. Dat is hier een pak goedkoper dan in België. Door naar de zwembadenwinkel. Ik moet 100 kilo zand hebben voor de filter. Hier in Spanje verkopen ze zand à 9 € voor 25 kilo. Maar die moet je vervangen, om de 4 à 5 jaar. Afhankelijk van hoeveel er gezwommen wordt. En hier is dat van begin maart tot einde oktober, zonder verwarming. Heb je een verwarming, kan dat het hele jaar door. Nu zijn er ook in plaats van zand, kristalkorrels 24€ voor een zak van 25 kg. Wel duur, maar voor de rest van het zembadleven geen verwissel meer, minder verbruik aan producten enz..Dus op termijn is deze oplossing goedkoper.

    Om 18 uur , met nog steeds 33° zijn Yanneke en ik nog vlug gaan controleren of het zwembad niet over zou lopen. Om 12 uur deze middag stond het water aan het 1ste trapje. Nu staat het gelijk met het 2de. Dus 6 uur per trapje. Als ik het goed kan berekenen, dan duurt het nog 18 uur eer het bad gevuld is . Dus samen 45 uur nodig om  ongeveer  45.000 liter. 500 flessen water van 2 liter per uur in het bad kappen. Zou ne mens dat alleen kunnen?

    Morgen gaan we er weer tegenaan. En ik zal het verhaal van de verhuis van de meubels één van deze dagen nog eens grondig uit de doeken doen. Dat is een verhaal op zijn eigen.



                                                                 Om 12 uur deze middag stondhet nog niet voor de helft gevuld.De temperatuur van het water was toen al 24°

    Om 18 uur zij Yanneke en ik terug gaan kijken. Om 12 uur stond het water gelijk met het eerste trapje . 6 Uuur later gelijk met het tweede trapje. Dus als ik het goed bereken, duurt het nog 18 uur eer het vol is .Dus morgen rond het middaguur zal het vol zijn. We houden je op de hoogte.

    24-05-2012 om 18:36 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    22-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.22 mei 1960 ....mijn dag vandaag

    Vandaag is het mijn dag. Sommige zeggen dat ik bij de club van de 25 jarige behoor, en anderen tellen af sinds mijn 50 ste. Dus is het 25 of 48? Ik zal het zeker niet verklappen.

    Deze morgen hebben mijn dochtertjes me aangenaam verrast met een mooie tekening en een mooi gedichtje. Ik ben eerlijk gezegd niet zo een cadeau man, maar als de meisjes flink zijn en attentvol, is het voor mij al meer dan goed. Veel van mijn facebook vrienden zijn vandaag ook heel attentvol geweest. Waarvoor dank. Maar…. Een werkdag als een ander voor Claudia en mij.

    We hebben afgesproken om vandaag het zwembad volledig klaar te maken om morgen of overmorgen te vullen.

    Er zat nog een heel pak groene smurrie in het zwembad. Dat moest er nog uit. Gisteren zijn we gaan winkelen en hebben een bus javel gevonden. Niet zo moeilijk zou je denken, maar hier hebben ze aqua forte en aqua de leja. Mar wat is dat nu hé. Je moet dan in de winkel even stout zijn en de flessen opendraaien en er aan ruiken. Aqua de leja. Dat is volgens ons javel. Het ruikt er althans naar.

    Terwijl ik al de leidingen, die een zwembad ook mag hebben, uit gekuist heb, is Claudia begonnen met tegeltje per tegeltje te ontsmetten en te kuisen. Eerst in short en T-shirt en hoe later het werd, hoe minde short en T-shirt. Iedere keer als ze zo een vierkante meter gepoetst had, moest ik van haar alles afspoelen. Natuurlijk, in de volle zon en bij 34° kon ik het niet laten om mijn geliefde nat te spuiten. Doornat was ze .. hmmm.. (ouwe snoeper).

    Ondertussen is de man van internet nog langs geweest. Hij heeft een zender of ontvanger aan de antenne gezet, een kabel naar binnen getrokken, een apparaat geplaatst en wat uitleg gegeven. En…We hebben internet in de finca en als er gasten komen , er is WIFI . Dus, iedereen kan bij ons gratis mee op het WWweb.

    Om 14 uur was het zwembad spic en span. Wij terug naar ons huis in de Country Club. Onze kinderen zouden snel thuis zijn. Claudia heeft lekkere hapjes (tapas) klaargemaakt en die hebben we samen met een lekkere fles cava en kinderchampagne opgesmuld. En dan is het zwemmen tijd.

    Onze planning was, dat ik mocht kiezen wat we vanavond zouden eten. Bij de Spanjaard, of de Bulgaar of nog een andere Spanjaard.

    Aan ons zwembad, heb ik effe in de zon gelegen en wat gebeurt er? Ik val toch wel in slaap zeker. Ik droomde niet van de Spanjaard of de Bulgaar, maar van frieten en een bicky.

    Toen ik wakker werd, heb ik ons Claudiake bij me geroepen, en heb gezegd dat ik zin had in een bicky met frieten. Na overleg met Yanneke en Yetteke, ben ik nog naar de Consum( plaatselijke supermarkt) gereden om frieten, hamburger(platte) en hamburgerbroodjes.

    Dus, een echte bicky zoals wij dat in België maakten, is dat niet, maar het is toch lekker. Geen Spanjaard en geen Bulgaar. Aleen ons Yetteke, die was niet echt akkoord. In een restaurant krijg je ook een ijsje, zei ze. Maar die hebben we ook nog schat. En toen was het goed.

     





                                                                                                           Van Yanneke en Yetteke , heb ik mooie tekeningen gekregen , met zeer mooie gedichtjes. Leuker kan je 's morgens niet opstaan.



                                                                  Er zit nog wat groene smurrie in, maar het einde is in zicht. Wat ons opvalt is dat het een serieus diep zwembad is

                                                                   T-schirt en short , nu nog maar een uur later is het 34° en dan gaat dit uniformpje uit.

                                                                 En ja, het is 34°. Elk tegeltje wordt gepoetst. Jullie kennen Claudia niet hé. Het zal en moet properkes zijn.



                                                                 De pompinstallatie . Alles werkt naar behoren. Volgens onze informatie is het zwembad en de installatie nog maar enkele jaren oud en weinig og niet gebruikt.

                                                                     En dit is hem dan. 2 dagen werk en de internetbrowser is geïnstalleerd.



                                                                                                       Aan de antenne heeft de man iets gemaakt, dat in verbinding staat met een sateliet. Het was even raar toen er in de finca opeens radio Joe FM door de kamers klonk.

                                                            En ..Voila.. het werk van ons Claudia. Elk tegeltje blinkt. Nu kan er water in. Want als je nu zou springen, ..lig je straks in de gips

                                                                   22 mei, mijn dag.Claudia heeft alles klaar gezet om een fijne tapas en siësta te organiseren. Ik mag de cava ontkurken.



                                                              Allemaal bedankt voor de wensen en de attenties. En op jullie gezondheid, liefde en geluk.

    22-05-2012 om 20:11 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    21-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Internet
    Het is ne late, 22.53 ,maar hij is er nog.
    Vandaag zouden we rond 9 uur , aan de finca, een meneer over de vloer krijgen, die ons internet komt aansluiten. Via Telefonica, het Spaanse Belgacom, kunnen we internet hebben. Er is geen telefoonaansluiting, maar een kabel van 300 meter trekken , van de straat naar de woning ,is geen probleem. Voor Telefonica toch niet. Voor mijne portenonee anders wel. Dus wordt het via sateliet. In Camposol, een nederzetting van vooral Engelsen, hebben ze allemaal internet via sateliet. Er staan daar ergens verschillende schotels die ervoor zorgen dat het world wide web tot in uw huiskamer komt. Als er dan een huis in de campo staat, die uitzicht heeft naar camposol,kan je van die schotels mee genieten.
    Rond half 11 kwam de meneer aangereden. Niet al te veel overtijd naar Spaanse normen. Doch ik moet toch even duidelijk zijn. De laatste tijd zijn we zeer veel in de omgang geweest met Spanjaarden. Altijd (bijna) stipt. Maar nu is het een Engelsman. Die denkt in vroegere Spaanse tijden. ...Mañana.... Maar de Spanjaard zelf is dat woord al verleerd.De man heeft tot half 1 naar een kabel liggen en staan zoeken. Om half 1 heb ik hem gezegd dat we wegmoesten. We zullen morgen dan maar verder doen zeker , wist hij te zeggen.
    Na de douche , zijn we de kinderen gaan uithalen, en door gereden naar Cartagena. Zaterdag, zondag en vandaag hebben Claudia en ik alles genoteerd wat we nodig hebben. En dat zijn we gaan halen. In Cartagena hebben ze een super grote brico.Leroy Merlin.
    Je kan er echt alles vinden wat je nodig hebt om een huis te verbouwen of aan te kleden.
    Het zwembad bij ons is zo goed als leeg, dus de nodige producten hebben we ook mee gebracht.Ze stonden in reclame .
    De Jumpy goed volgeladen en de portemonee goed leeg.
    Morgen weer een werkdag.
    Maar we gaan het niet te lang trekken. Het is een speciale dag en we gaan met het gezin ergens bij nen echte Spanjaard eten. Geen paëlla, die was gisteern te lekker en de smaak willen we nog wat houden.
    Hopelijk in de finca morgen internet en als er tijd genoeg is tot morgen, anders zal het voor woensdag zijn.




    21-05-2012 om 23:10 geschreven door eric

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Foto

    Foto

    Archief per week
  • 25/03-31/03 2024
  • 04/03-10/03 2024
  • 26/02-03/03 2024
  • 19/02-25/02 2024
  • 12/02-18/02 2024
  • 05/02-11/02 2024
  • 29/01-04/02 2024
  • 22/01-28/01 2024
  • 08/01-14/01 2024
  • 01/01-07/01 2024
  • 25/12-31/12 2023
  • 18/12-24/12 2023
  • 11/12-17/12 2023
  • 04/12-10/12 2023
  • 20/11-26/11 2023
  • 13/11-19/11 2023
  • 06/11-12/11 2023
  • 16/10-22/10 2023
  • 09/10-15/10 2023
  • 02/10-08/10 2023
  • 18/09-24/09 2023
  • 11/09-17/09 2023
  • 04/09-10/09 2023
  • 28/08-03/09 2023
  • 21/08-27/08 2023
  • 14/08-20/08 2023
  • 07/08-13/08 2023
  • 31/07-06/08 2023
  • 24/07-30/07 2023
  • 17/07-23/07 2023
  • 10/07-16/07 2023
  • 03/07-09/07 2023
  • 26/06-02/07 2023
  • 19/06-25/06 2023
  • 12/06-18/06 2023
  • 24/04-30/04 2023
  • 18/05-24/05 2020
  • 04/05-10/05 2020
  • 27/04-03/05 2020
  • 20/04-26/04 2020
  • 13/04-19/04 2020
  • 06/04-12/04 2020
  • 30/03-05/04 2020
  • 23/03-29/03 2020
  • 16/03-22/03 2020
  • 09/03-15/03 2020
  • 02/03-08/03 2020
  • 24/02-01/03 2020
  • 17/02-23/02 2020
  • 10/02-16/02 2020
  • 03/02-09/02 2020
  • 27/01-02/02 2020
  • 20/01-26/01 2020
  • 13/01-19/01 2020
  • 06/01-12/01 2020
  • 23/12-29/12 2019
  • 16/12-22/12 2019
  • 09/12-15/12 2019
  • 02/12-08/12 2019
  • 25/11-01/12 2019
  • 18/11-24/11 2019
  • 11/11-17/11 2019
  • 21/03-27/03 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 22/02-28/02 2016
  • 01/02-07/02 2016
  • 25/01-31/01 2016
  • 18/01-24/01 2016
  • 11/01-17/01 2016
  • 04/01-10/01 2016
  • 28/12-03/01 2016
  • 14/12-20/12 2015
  • 30/11-06/12 2015
  • 23/11-29/11 2015
  • 16/11-22/11 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 03/11-09/11 2014
  • 27/10-02/11 2014
  • 20/10-26/10 2014
  • 13/10-19/10 2014
  • 06/10-12/10 2014
  • 29/09-05/10 2014
  • 22/09-28/09 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 08/09-14/09 2014
  • 01/09-07/09 2014
  • 25/08-31/08 2014
  • 18/08-24/08 2014
  • 11/08-17/08 2014
  • 04/08-10/08 2014
  • 28/07-03/08 2014
  • 21/07-27/07 2014
  • 14/07-20/07 2014
  • 07/07-13/07 2014
  • 30/06-06/07 2014
  • 23/06-29/06 2014
  • 16/06-22/06 2014
  • 09/06-15/06 2014
  • 02/06-08/06 2014
  • 26/05-01/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 16/09-22/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 26/08-01/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 29/07-04/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Gastenboek
  • Alle begrip
  • Dat was het dan.....
  • jammer
  • Ventilator
  • Ben is op bezoek geweest. (I like it)

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    whisperer
    www.bloggen.be/whisper
    Zoeken met Google



    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs