Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
Donderdagmorgend, de voet is goed aan het herstellen. Morgenavond ga ik na 5 dagen rust, weer lopen. het programma weer opnemen, eindelijk. In elk geval voelen de benen fris aan. Alle vermoeidheid is verdwenen, nu focussen op Utrecht. Alleen het gewicht, al 2.5 kg bij op vier dagen. Vandaag alleen fruit, groenten en vis op het programma. Nog 11 dagen te gaan, Hopelijk hervallen we niet.
Na een zelf geschreven bericht, op het lopersforum. Kreeg ik een reactie, of ik dan niet nog meer roofbouw pleegde op mijn lichaam. Het ging erom dat ik desnoods zou lopen met een inspuiting in het onstoken gewricht. De inspuiting word rondom het gewricht gegeven, het betreft traumeel, een homeopatisch middel. Het is een middel dat al verscheidene keren is toegepast op diverse ontstekingen, ontstaan door overbelasting. Daarna blijf ik doorlopen, binnen de pijngrens, trager en minder lang. Natuurlijk kun je blijven mopperen waar ligt nu de grens? Zoals een dokter in geneeskunde ooit tegen me zei, zou je niet beter gaan biljarten. Natuurlijk had ik toen geluisterd, zou mijn voet nu geen pijn doen. Ik zou rond de 100 kilo wegen, mijn knien , rug, over de rest durf ik niet na te denken, zouden er zoveel erger aan toe zijn door al dat overgewicht. Persoonlijk vind ik een kwetsuur op zijn tijd, een logisch gevolg, van om het even welke sport dat je beoefent. De ene mens wat vaker dan de andere, competitiebeest, gezondheidsjogger, topatleet. Wel wil ik een foto van me inscannen, om de vergelijking aan te gaan met nu, ik garandeer je, het is geen mooi zicht (roofbouw).
Foto augustus 1993 in Spanje, toen 93 kg het zouden er 99 kg worden, voor ik ging lopen.
Het gaat al wat beter met de voet. De pijn zit minder diep, en dat is altijd een goed teken bij ontstekingen. Ook de vermoeidheid lijkt volledig uit de benen, geen stijfheid meer. Dat belooft met nog minimaal drie dagen rust voor de boeg. Als alles volgens plan verloopt heb ik nog tien dagen, om in te lopen voor marathon van Utrecht. Dat zal dan met frisse benen zijn.
De diagnose van de voetpijn valt mee. Een ontsteking van het teengewricht, naar de bal van de voet, ook de aan- hechtingspieren en alles daar rond is ontstoken. Een paar dagen volledige rust en ontstekings-remmers en alles zou binnen de week vergeten moeten zijn.
De pijn onder de bal van de voet is verergert. Deze vroege ochtend 05:45, ik ga vandaag niet werken, maar naar de dokter. Ik kan amper op mijn voet steunen, hoop dat het niet te erg uitvalt. Heb er geen idee van wat er mis is, verleden week een paar keer last gehad. K'was dinsdag met men voet op een dikke kei terecht gekomen. Sindsdien last van de voet, donderdag ging het beter. Dus is het bang afwachten, op het verdict van de dokter. En dat veertien dagen voor mijn eerste marathon van het jaar
Het aftellen naar de eerste marathon van het jaar is begonnen. Nog veertien dagen!!!! Vandaag laatste lange tempoloop. Een 30.5 km lange tempoloop. Tegen een tempo van 15.250 km/uur. Deze week last gekregen aan de voet. Voorlopig is de pijn te harden. Hopelijk gaat het deze week beter, met de voet.
Maandag trage duurloop 10 km, zware benen. Dinsdag duurloop 20 km, zware benen. Woensdag tempoloop 15 km, zware benen. Ook pijn aan bal onder de voorvoet. Zo word de flitsrun van zondag afgevoerd.
15 uur na de wedstrijd in Lille staat er een lange duurloop op het programma. 37 km , de benen voelen nog wat stijf aan. Ik was vertrokken op basis 4:15/km Hier de tussentijden.
Zaterdag 25 maart, de tien mijl zit erop. Het voor op gestelde doel is bereikt, een nieuw PR op de tien mijl in 58:11. dit op een zanderig parcour. De winnaar was. 1: Eric Bartholomeeusen 0:56:28 2: Wilfried Wuyts 0:57:25 3: Eric Caluwaerts 0:57:46 4: Frankie Leus 0:58:11 5: Eric Daems 0:58:33 6: Gino Lauwen 0:59:54 36: Monik van Look 1:20:06 eerste vrouw
Kenney de jongste, werd pas in de laatste meters voorbij gespurt en eindigd 2de. Jorgi de oudste eindigd zesde na een gelijkmatige wedstrijd. Carine finisht op de 8 km 31ste in 0:41:00.
Vandaag starten alle leden van het gezin, in de massa-jogging van Lille. Om twee uur start de jongste, Kenney op de 600 meter. Daarna is het de beurt aan Jorgi op de 1200 meter; Dan vertrekken de papa en de mama voor de 8 en de16 km. Verslag volgt later deze avond.
Zaterdag, 25 maart Loop ik in Lille de 10 mijl. Dat in mijn laatste zware trainingsweek voor de marathon van Utrecht. Hopelijk loop ik een persoonlijk record. Het zal moeilijk worden, maar moeilijk gaat ook. Zondag dan word het pas zwaar, 37 km traag. Dat een paar uren (14) na de wedstrijd. Als ik deze test tot een goed einde breng, mag ik drie weken genieten.
Deze week, een laatste zware trainingsweek. Wel 10 km minder als vorige week. Zaterdag een laatste test, hoe zit het nu met de snelheid. Tien mijl in Lille, ik hoop mijn besttijd te verbeteren. Twee jaar geleden, gelopen in Essen in 58:33. Dus we starten met deze tijd in het achterhoofd.
De afsluiter van de zwaarste trainingsweek, was een lange tempoloop. 37 km lange duurloop in de koude wind. Ondanks de toch niet ideale omstandigheden, mooie gelijkmatige tempo-blokken gelopen. Hier een overzicht.
vrijdag, 17 maart 2006. Dag 5 van de zwaarste trainingsweek zit er op. De benen voelen nog altijd redelijk aan. Heb op het werk drie dagen klinkers gelegd, dat kruipt in de knieen en de onder-rug. Voltaren-pleisters geplakt op pijnlijke kniepees, en op de onder-rug. Morgen 15 km zondag 37 km en het zit er op die zware trainings-week. Hondert-drieen-veertig kilometers!!!!!! Foto halve marathon van Maastricht.