Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
Het verslag van de marathon van Kasterlee (deel 2).
Ondertussen zijn we kilometer achttien al voorbij 1:09:32, het blijft pittig tot kilometer twintig op en af de heuveltjes. Bart neemt ons nu op sleeptouw, je voelt zo dat hij hier het verschil wil maken, Gino moet meter per meter prijs geven. Nu neemt Guy Hooyberghs die zevende zal finishen op de halve marathon over, bart volgt ik probeer ook te volgen. Ik voel dat het tempo te hoog ligt en minder vaart, op de halve kom ik door in 1:20:00 rond, het beste is er af. Geert probeert me moed in te spreken, je tempo blijven lopen in het bos kan je nog minuten goedmaken of verliezen.
Nog voor kilometer 24 in 1:32:40 komt Jan Hendrickx tot bij mij gelopen, we gaan samen jacht maken op de eerst twee. Nid heeft op dat moment 1:30 voorsprong op ons gevolgt door Bart, 45 seconden voor ons uit, Bart is veruit de sterkste. Op kilometer 27 passeren we in 1:43:12 in de verte zien we Bart over Nid gaan, we zien nid zelf kort stoppen om te stretchen. Ik en Jan zijn hier in het voordeel, tegen de wind in lossen we elkaar goed af, dat zijn krachten die we nog nodig zullen hebben. de muurgrens in de marathon of kilometer 30, hier komen we voorbij in 1:54:49, een zeer mooie tijd zit er in vandaag.
Hier lopen we nid voorbij die nog eens kortstondig stopt om te stretchen, een podiumplaats ligt voor het grijpen. De eerste plaats lijkt gaan vliegen, Bart de Grove heeft blijkbaar een van zijn superdagen en loopt verder uit. Jan en Geert blijken nog in een eerste plaats te geloven er zijn meer dan een atleet gesneuveld in de hel van Kasterlee. De heuvelzone en de modderige bospaden kondigen zich weer aan, hier moet het dus gebeuren de strijd om plaats 2 twee en drie. Jan neemt het eerste gedeelte van het bos voor zijn rekening, het is al een tijdje beginnen motregenen en we hebben weinig grip.
Kilometer 33 bereiken we in 2:07:04, in de modder verliezen we kostbare seconden die we bergaf in halen. Jan lijkt nog minder grip te hebben dan ik, geert maakt me dat wijs en bevoorraad me nog eens van eten en drinken. Op het tussenstuk zegt hij dat ik op kop moet lopen in het bos, maar er volgt nog een lichte klim op de asphalt. Kilometer 36, 2:19:16 zijn we nu al onderweg, Jan pakt fors over op de klim en ik moet me reppen om bij te blijven. Nu loopt jan weer op kop in het bos en er is een hele tijd geen plaats om over te nemen zo slecht ligt het hier.
Dan gebeurt het, Jan en ik lopen rechtdoor terwijl we links af moeten slagen, Geert roept ons de vergissing toe. Ik lig nu op kop en er is nog een lang stuk van een kilometer modderbrij voor de boeg, ik neem risicoen Jan geeft 5 meter toe. Achter de bomen door versnel ik op de gladde natte stroken ik heb 15 meter op jan in de helft van de zware modderstrook. Nu kan Geert voorbij Jan rijden met de fiets en begint me onmiddelijk te coachen, kilometer 39, in 2:31:30. Op een lang stuk zien we de orange trui van Bart door de bomen, een minuut bedraagt mij achterstand volgens Geert.
Op de zware klim van de hoge mouw halveer ik mijn achterstand, Geert blijft coachen en peptalk verkopen en het helpt. De benen staan op ontploffen, maar de winst heeft nog nooit zo dichtbij geweest, het zwaarste is achter de rug. Ik heb nog zo'n 20 seconden achterstand, maar er is nog een lang stuk vals plat op asphalt tussen twee bossen in. Op die 300 meter moet ik zekers 10 seconden goed maken om kans te hebben op de overwinning, maar de benen doen zo'n pijn, Geert roept kom vandaag ben je de beste, voor dit moment heb je al die jaren hard getraind.
We draaien het bos weer in nog een kilometer op glibberige natte bospaden, hier moet je het doen roept Geert, komaan. Op een goede kilometer van de finish ga ik over Bart, ik trek zo hard ik kan door, bij het uitkomen van het bos, nog een kilometer. Bart kraakt langzaam, maar de verzuring zit me tot achter de oren, ik heb 50 meter de overwinning is binnen. Het lijkt wel een droom, maar het is de realiteit de speaker roept, Frankie Leus winnaar van de marathon van Kasterlee. Dit is totaal onverwacht in een goede tijd zeker gezien de omstandigheden gefinisht in 2:44:29, Bart komt 27 seconden later binnen.
Jan Hendrickx maakt het podium kompleet met een tijd van 2:45:10, Nid Rumphakwaen heeft mooi stand gehouden als vierde. Het duurt drie kwartier voor ik aan de douches kom, om de pijn en het vuil van het lichaam te spoelen, voor het podium. Ik kom volgend jaar graag terug al was het maar om mezelf daar te zien hangen, samen met Jan, Pedro, Jef en Dirk. Bedankt aan iedereen voor de aanmoedigingen onderweg en op deze blog.
Reacties op bericht (9)
17-11-2008
van harte proficiat
Je verslag is erg goed geschreven,doch ik heb het van Geert gehoord,dan leef je nog harder mee,jij hebt daar een verschrikkelijke strijd gevoerd en..........gewonnen!!!Na de vorige versies,waar je er net naast viel (4 de),moet dit je toch wel echt gelukkig maken Frankie en je tijd op dergelijk parcours is ook meer dan dik in orde,chapeau............................ grz Patrick
17-11-2008 om 20:49
geschreven door Patrick Aerts
dik verdiend
Wat een geweldige wedstrijd heb je daar in Kasterlee gelopen Frankie als ik je verslag nalees, dan heb je die overwinning dubbel en dik verdiend Geniet er maar van
17-11-2008 om 17:59
geschreven door johan
Mooi...
...verslag hoor. Was wel super spannend hé. En als je voor de eerste plaats gaat kan je altijdiets dieper gaan denk ik. Knap gedaan. Proficiat. Groetjes Natalie http://www.bloggen.be/natalietijtgat
17-11-2008 om 17:28
geschreven door natalie
schitterend !
Prachtig gedaan Frankie ! Hopelijk kan ik er volgend jaar nog eens bij zijn, kunnen we onszelf eens bewonderen op die posters....
17-11-2008 om 16:16
geschreven door dirkie
Proficiat!
Sjiek gedaan ze!! Ik was al heel tevreden dat ik de halve heb uitgelopen :-p.
17-11-2008 om 15:56
geschreven door Wendy
Proficiat
Gefeliciteerd met je overwinning, Frankie! Een ijzersterke prestatie in moeilijke omstandigheden, op een zwaar parcours en met meer dan degelijke tegenstanders. Heel erg knap!
17-11-2008 om 14:49
geschreven door Maarten
Suspens!!!
Spannend tot de laatste meter (en letter). DIKKE proficiat! Hiervoor heb je al die jaren getraind. KNAP!!! Chapeau. Ik voel me plots een beetje kleiner worden...
17-11-2008 om 14:34
geschreven door Wim
De laatste in Mol...
...zal de eerste in Kasterlee zijn. Wie dat voorspeld had, zou men gek verklaard hebben! DIKKE DIKKE PROFICIAT!
17-11-2008 om 13:05
geschreven door Francis
mijnheer
BANGELIJK! En dik verdiend na al het trainen en het blessureleed!