Sinds de Romeinse tijdis het een dunbevolkt gebied geweest vanwege de moeilijke ligging naast het La Muela-gebergte, met zijn steenstranden en andere zandstranden die gemakkelijker toegankelijk zijn en gebruikt worden door herders en vissers die in het gebied woonden, toen de baai en kleine baaien dienden als schuilplaats voor boten.
Het is bekend dat de valvisserij in de Romeinse tijd werd beoefenden nog steeds met modernere middelen wordt beoefend.En ook een doorgangsgebied voor de herders;Het is niet bekend of er toen al een bevolking in het gebied woonde of dat vissers en herders vanuit hun nederzettingen en dorpen naar La Azohía reisden.
Na de herovering van het koninkrijk Murcia was het een verdedigingsplaats tegen invallen van Barbarijse piraten vanaf de kusten van Algerije en Turkije.In de 16e eeuw werd een reeks verdedigingswerken gebouwd om de bevolking van de kust van Murcië te waarschuwen, waaronder de Torre de Santa Elena, ook wel bekend als Torre de La Azohía, opvalt.




|