We leven, nu dat het vakantie is en volop zomer, een klein beetje anders dan de rest van het jaar.
Het is mooi weer en zal je denken...altijd buiten, zwemmen, wat hangen en nog zoveel andere leuke dingen.
Niets van aan...
Daar het vakantie is, hebben we in het gezin een afspraak.
De kinderen kunnen wat later op blijven en kunnen natuurlijk uitslapen,
Doch onze afspraak is, door de week om 9 uur aan de ontbijt tafel. Zaterdag en zondag mag dat wat later zijn.
In de voormiddag zijn we veel buiten.
Er wordt wat in de tuin gewerkt, gezwommen natuurlijk en al dan niet wat boodschappen gedaan.
s'Morgens rond 8 uur ga ik het zwembad controleren en eventueel poetsen. 2 x per week wordt het bad gekuist.
Het moet.
Omdat het zo warm is wordt er natuurlijk meer in het water gespeeld en door de warmte is de kans op algen groter.
Dus elke dag goed nakijken.
Na het poetsen, wat ongeveer een half uur in beslag neemt, ga ik al baantjes trekken, Het is dan al 26 graden, even warm als het water.
En 9 uur dus ontbijt.
Van 2 tot 5 , ongeveer , zitten we binnen.
Het is echt te warm en in de finca zelf is het, door de dikke muren , koel.
In die tijd worden de voorbereidingen voor het restaurant gedaan.
Nu het zomer is, komen de meeste klanten pas 's avonds.
Wij zelf eten net voor de service begint, dus het is 2 x koken per dag. Voor ons en voor de gasten.
En dan na de service, tussen 10 en 11 uur gaan we nog vlug een baantjes trekken in het zwembad.
Gewoon om het werk van je af te sporten en te ontspannen.
Dan, rond middernacht, is het slaaptijd.
Onze zwaluwfamilie doet het ook goed.
Terwijl de ene in het nest zit, houdt de andere , mooi , de wacht.
Beiden, zijn ze altijd in mekaars buurt en zullen niet al te ver van het nest vliegen.
Als wij buiten aan het zwembad zijn, dan scheren ze rakelings boven onze hoofden. Mooi om te ervaren. Ze kennen ons ondertussen al wat, en zijn al niet meer zo bang. Terwijl wij in de buurt zijn durven ze al rustig op de draad van de omheining van het zwembad gaan zitten.  Tijdens het warmste van de dag, houdt Claudia haar bezig met snit en naad.
De nieuwste creatie.
Zijde..  En ook de omheining rond de finca krijgt stilaan vorm. Normaal moest alles af zijn op 1 juli.
Maar dan hebben we weer al niet met de Spaanse mentaliteit , rekening gehouden.
Gisteren hebben ze het overige deel van de palen gezet. Toch de helft, want het zijn er veel. Om de 2 meter een paal. De gaten waren al geboord, en nu de paal met beton erin.
Ze hebben een traktor met een betonmolen en rijden zo van paal tot paal . Toch pientere jongens hé.  Ieder zaterdag werken we in thema's . Gisteren de Italiaanse avond.
Het was een succes.
De zaal zat vol, de complimenten waren super , ze hebben alles goed opgepeuzeld, en ze zijn net voor middernacht naar huis vertrokken.
Volgende zaterdag, bezoeken we , culinair, Griekenland.
lambrusco met een stukje pizza
aubergine uit de oven
osobuco met tagliatelli e gremolata
tiramisu op een iets andere manier
 En een snoepje van broccoli met zalm en zalmeitjes 
|