Alex vertelt
Inhoud blog
  • Er zijn mensen.
  • In heel Europa
  • Iets voor u ?
  • Wat is weg ?
  • Ooit
    Zoeken in blog

    Laatste commentaren
  • Wat doe jij hier nog? (zapnimf)
        op Er zijn mensen.
  • ooit? (zeezicht)
        op Ooit
  • Geachte (Duvel)
        op In éénieders belang.
  • Hoe Eeka? (zapnimf)
        op Halvertachtig.
  • Dubbeltwintig (eeka)
        op Halvertachtig.
  • 11-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cellulitis.


    Toen ik op canvas een promo zag voor de cellulitis van Bach, toen kon ik het niet meer ontkennen. Ik was aan het eind van mijn Latijn. Daar waar cellosuites naadloos in huidproblemen overvloeien. Daar waar een mens zijn kritisch vermogen verliest en het brein gekaapt wordt door absurde vragen. Hoe was men er op Canvas achter gekomen dat de in veler ogen grootste componist aller tijden onder het juk van sinaasappelhuid gebukt ging ? Had gedegen speurwerk een tot nu toe onbekende lezersbrief aan het achttiende-eeuwse equivalent van Flair opgeleverd ? Iets in de trant van "J.S.B. uit Leipzig schreef ons : Help , mijn zitvlak lijdt aan contrapunt, ik ben wanhopig ...". En waar had J.S.B deze toch typische vrouwenkwaal aan te danken. Mijn god, het zou toch niet ... was Johan in werkelijkheid Johanna ? De onovertroffen meester van de barokmuziek, een vrouw ! U merkt het lieve lezers, mijn sectie logisch vermogen geniet van een welverdiende vakantie op de Kanaren. Rest u, een kip zonder kop. Een wezen, totaal ongeschikt voor het verwerken van complexe boodschappen. Helaas, kippen hebben geen verstand van zappen. Zo blijf ik onderworpen aan de grillen van Canvas. Zelfs de weerman stoort zich niet aan de conventies van Genève. "Wij zitten geklemd tussen een Scandinavische depressie en een atlantisch hogedrukgebied ..." galmt het in de verlaten ruimte tussen linker en rechter oor. Ik heb een akelig voorgevoel dat die Scandinavische depressie zich opmaakt om zich naar onze contreien te verplaatsen. Waarom tot morgen uitstellen wat vandaag nog kan schijnen de verlichte geesten van 11.11.11 dan weer te denken. Via hun spotje willen ze de kijker wijzen op het schrijnende probleem van astma in Afrika. Kijk, goede mensen, zoals steeds ben ik ook dit jaar bereid tot het leveren van een bescheiden financiële bijdrage voor de goede zaak, maar als u nu eens begon met die ajuinen uit die mensen hun mond te halen, volgens mij zou dat het lijden al een pak verlichten. Morgen wacht me een filosofische ontmoeting tussen Rik Torfs en Goedele Liekens. Soms kan het leven hard zijn.

    11-11-2006, 23:41 Geschreven door Alex Oom  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brolkonijn.


    Ach, liep ik maar op Duracell
    dan kon ik hele nachten lullen,
    onuitputtelijk flauwekullen,
    zonder scha aan mijn gestel.

    Dan zou ik klitten aan haar lippen,
    met elke vezel in mijn lijf,
    dan zou ik kleven aan dat wijf,
    dan liep ik lachend op de klippen.

    Was ik maar Nijntje Duracell,
    dan hoorde u mijn trommel wel.

    Helaas ik draai op Aldi-brol,
    daarom roest ik in mijn hol.

    11-11-2006, 00:22 Geschreven door Alex Oom  


    10-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.' t Is mijn dagje niet vandaag.


    't Is vrijdag 10 november, 'de internationale dag van de loser'. Geen probleem als u 't niet wist, ik heb het zelf zo beslist. Wie zou het anders doen ... Wie zou het opnemen voor die honderden miljoenen sukkels op onze planeet ? Niemand toch. Of hebt u ooit gehoord van een Partij Voor De Losers ? Tuurlijk niet. Geen enkele partij wenst zich te profileren als een clubje voor sufferds. In se zijn losers politieke daklozen. Ze klungelen maar wat aan in het stemhokje. De één kiest blauw uit vrees voor een belasting op loserigheid, de ander rood in de hoop op financiële compensatie voor zijn deerniswekkende constitutie. En dan resten er nog de religieuze losers, sec bekeken nog de meest realistische van het schlemielendom. Zij staken hun verzet tegen hun van hogerhand opgelegde aardse lot en beginnen ijverig heilige-drievuldigheid-zegeltjes te sparen. Eén volledig volgeplakt doopceel geeft recht op een enkele reis naar het hiernamaals. Voor dit ras van onverbeterlijke stakkers wil ik mij dus engageren. Vanuit mijn diep menselijke overtuiging en ook om redenen van een meer persoonlijke aard : Een vriend van een vriend van mij voert al jaren de Vlaamse loserhitparade aan. 't Werd hoog tijd dat ze hun dagje kregen. Als er een dag van de openbare ruimte mag zijn, een dag van de kunstuitleen, een dag van de belegger en een dag van de onderwaterfotografie, wel dan zie ik niet in waarom die honderden miljoenen lieve losers geen recht zouden hebben op een eigen plekje op de kalender. Eén dagje waarop deze Sammy's hun rug mogen rechten, naar boven kijken en denken: Er is dan toch één persoon die mij mag. De hemel zij dank voor Alex, wat een prachtmens !

    10-11-2006, 00:42 Geschreven door Alex Oom  


    08-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op het verkeerde konijn gewed.
    http://www.geocities.com/alex1ohm/zaadjes.JPG


    Kijk wat er vandaag aan mij bleef plakken. De natuur heeft zaad teveel en wie geschikter dan dat flink uit de kluiten gewassen konijn om voor de distributie te zorgen. Wel, om maar wat te noemen, de echte konijnen bijvoorbeeld. Die weten perfect wat er van hen verwacht wordt. Braafjes zitten knabbelen in het open veld, tot een buizerd ze te grazen neemt. Want anno 2006 laat ieder zichzelf respecterend zaadje zich bij voorkeur in vogelvlucht transporteren. Zo zie je nog eens wat van de wereld. Als het aan het zaad lag dan kwam het voortdurend van de grond. Wat lullig meedeinen op de rug van een konijn, dat is enkel iets voor losers. Zaad met ambitie zoekt het immer hogerop. De hoogste vorm van zaad is vliegend zaad, wat meteen verklaart waarom zowat elk jongetje ervan droomt later piloot te worden. Nou, als die zaadjes hier voor mijn neus maar niet denken dat ik voor hen een vliegticket ga regelen, hoor. Ik heb wel wat beters te doen .... nee, nu overdrijf ik, euh ... met mijn geld bedoelde ik . En hier tot de jongste dag in het midden van een wei gaan staan wachten tot ik geplukt word, dat zie ik ook al niet zitten. Het spijt me vriendjes, jullie reis gaat tot hier en niet verder !

    Smachtend zaad, troosteloze blikken, en een Alex die zich laat vermurwen.


    Ben ik amper bevrijd van die verstekelingen, merk ik dat ik al aan ze gehecht geraakt ben. Ok, ok, ik zal jullie niet in de steek laten. Ik respecteer jullie streven naar zelfontplooiing. Even peinzen, bestaat er zoiets als een pyramide van Maslow voor onkruid ? Kruid, mijn excuses, reisgezellen. Dat luidop denken van me, het brengt me steeds weer in problemen. Potgrond, alles begint met eerste klas potgrond ! Potgrond, water en een dagelijks rendez-vous met die ster van even verderop. Morgen zal ik jullie bedje spreiden, zaadjes van me. Morgen, want nu kruip ik zelf onder de wol.

    08-11-2006, 00:00 Geschreven door Alex Oom  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ogenschijnlijk.


    http://www.geocities.com/alex1ohm/I-eye.JPG

    Als ogen de spiegels zijn van de ziel, wat zegt u deze blik dan ? Is dit het oog van de langverwachte verlosser ? Of herkent u de duivel in engelenvermomming ? Misschien spreekt deze kijker u in het geheel niet aan, straalt hij enkel stilte uit, leegte en vervreemding. Staak uw peilen ! Als dit oog al de toegang zou verschaffen tot enig innerlijk dan kan dat enkel het uwe zijn. "U projecteert", zouden mensen met verstand van zaken zeggen. Even goed had ik u een vuil bord kunnen presenteren. Helaas, de vaat was net achter de rug en in zo maar wat met etensresten morsen had ik geen zin. Was dat even boffen dat ik mijn oog bij me had. Ik kan me bij Toutatis - God wordt vandaag ontzien - niet herinneren wat er in mij omging toen ik het kiekje nam. Waarschijnlijk iets banaals als "zal die lamp niet voor een vervelende reflectie zorgen" of "had ik toch niet beter mijn andere oog gekozen". U bent een kei als dat uw antwoord was op mijn beginvraag .... Banale ideeën laten bitter weinig sporen na op het regenboogvlies. Pas als deze ideeën hun weg naar de stembanden hebben gevonden kunnen zij uw reputatie naar de vaantjes helpen. Vandaar dat de meesten van ons er bij gebaat zijn om zich in intellectueel gezelschap van verbale inbreng te onthouden. Met wat glazig voor je uit staren kan je jarenlang de schijn ophouden. Er schijnt een zelfhulpgroep voor hoogbegaafden te bestaan waar al sinds 1983 geen woord meer is gewisseld. Zo intens wordt er gestaard ... Ogen zeggen niets zonder context, zonder woorden. Zo kunnen grote pupillen vanalles betekenen, bijvoorbeeld 'jij hebt het sexappeal van een vogelverschrikker' maar ook, 'goh, die is leuk' of 'ik heb net gescoord'. De situatie bepaalt de betekenis. Slaagt mevrouw er amper in haar lunch binnenboord te houden dan zou ik denken aan optie 1. Staat meneer erbij te kwijlen, dan ligt antwoord 2 meer voor de hand. En als de juffrouw met de gedilateerde pupillen zonet de transfer maakte van discotheek de apotheek naar de dienst spoedgevallen, nou, dan ga ik resoluut voor 3. Tenzij de arts van dienst George Clooney heet, natuurlijk.


    08-11-2006, 00:00 Geschreven door Alex Oom  


    07-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vers bloed in oude vaten ?



    Vandaag gaan de Amerikanen naar de stembus, of toch die helft of zo van hen, die dat nog de moeite waard vinden. Stel je voor dat de Republikeinse partij van Bush kolossaal op zijn donder krijgt ... Gruwel, wanhoop, ontsteltenis. Ik mag er niet aan denken. Kunnen we niet meer lachen met die crazy cowboys aan de andere kant van de Atlantische. Zal ik mijn beeld van de modale Amerikaan een tikje moeten bijstellen, een heus karwei voor een vent van middelbare leeftijd zoals ik. En dat net nu ik dat imago zo haarscherp voor ogen had. Vetkwabben in overvloed, hersenkwabben veel minder, bijbel op het nachtkastje, naast de immer geladen revolver, SUV in de garage, poster van George Bush voor het raam. Als de Amerikanen Bush vandaag massaal in de steek laten, dan moet ik minstens hun hersenkwabgehalte een ietsiepietsie hoger inschatten. Tot dusver ging ik er van uit dat intelligentie simpelweg niet tot het 'stars and stripes' standaardpakket behoorde. Bush-mijdend stemgedrag zou echter getuigen van een sprankeltje leervermogen. Niks spectaculairs overigens, het verwerven van een geconditioneerde vluchtreflex na zes jaar systematische bestraffing volstaat normaal amper om je soort voor uitsterving te behoeden. Maar toch, het zou een keerpunt kunnen zijn. Wat een vreselijk visioen ! Wat zou ik die Donald van defensie missen als onze George hem met de obligate eee-yi-eee-yi-oh 's tot een afreizen richting farm zou verplichten. Als het van mij afhing dan mocht de ouwe morgen al overkomen naar zijn geliefde 'old Europe', hij kreeg er van mij zelfs nog een lapje kempengrond bovenop, een boerderijtje in Bokrijk, dat zou hem wel liggen, geloof ik. Altijd goed voor een kwinkslag die Rummy. En stel je voor dat Dick Cheney, als hij vandaag tijdens zijn aangekondigd jachtpartijtje de eerste exit-poll-resultaten verneemt, voor de verandering eens in zijn eigen kont schiet - vraag me niet hoe, Amerikanen staan bekend om hun vindingrijkheid - wat een verlies zou dat betekenen voor de politieke scene. U had het ondertussen al in de gaten, ik word niet wild van dit scenario. Het betekent immers enkel dat wij allen een resem nieuwe namen en gezichten moeten memoriseren, nieuwe etiketten voor hetzelfde oude spul. Of had u zich verwacht aan een ander smaakje misschien ? Geloof me vrij, al vulde men het Witte Huis met een voltallige kloosterorde moeder Theresa's,au fond zou dat geen letter veranderen aan het beleid van de Verenigde Staten. De echte macht blijft schuilgaan achter het witte plaaster. Money talks, bij uitstek in Amerika ! Mijn advies aan onze NAVO-bondgenoten: Stay the course, vote Republican !

    07-11-2006, 11:03 Geschreven door Alex Oom  


    06-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gisteren, Dagbad.



    Dus wat adviseert u mij, monsieur Alex, ophangen of niet ? We liepen zij aan zij door de tuinen van het presidentiële paleis, ik en Raouf Abdel Rahman, hij met halfgesloten ogen, handen op de rug, ik speurend doorheen mijn wimpers, ik kon maar niet wennen aan het felle zonlicht in Irak. Veel tijd om te pakken was me ook niet gegund. Amper twaalf uur geleden was het dat dit alles begon. Vastberaden belgerinkel. Twee heren in zwart kostuum, Mercedes met geblindeerde ruiten plomp geparkeerd op straat. Eén van beide bleek de ambassadeur van het nieuwe Irak. Zijn land had nood aan mijn wijsheid. De zaak vereiste spoed. Ik liet me overtuigen. Identiteitskaart, tandenborstel, twee maal proper ondergoed. Wie denkt nu aan een zonnebril, begin november. Een privéjet van de Iraakse regering. Afdaling naar Baghdad International Airport, kurkentrekkermanoeuvre, adembenemend, om van te kotsen. Vandaar met een rotvaart richting Green Zone alwaar ik verwacht werd in het presidentiële paleis. En dan die vraag, die kapitale vraag, in het Frans gesteld, foutloos Frans. De heer Rahman had in Europa gestudeerd en sprak vloeiend vier talen. Wat te doen met de beschuldigde ? Ik stak van wal, in stoffig schoolfrans, maar zonder gêne, mijn moreel kompas had mij hier gebracht, niet mijn talenkennis. U hebt mij om raad gevraagd, edelachtbare, en mijn raad zal ik u geven. Ik ben me ten volle bewust van de precaire situatie waarin uw land zich bevindt. Vandaar dat ik u niet zal vragen om een verklaring, om de redenen waarom u net mij met deze adviseursrol heeft belast. Ik, een onbekende blogger uit een onooglijk klein land. Waarom ik, die vraag brandt op mijn lippen ? Maar ik merk dat u de tijd ontbreekt. Daarom terzake. U bent rechter. De beklaagde heeft voor u geen naam, geen gezicht, geen huidskleur of etnische achtergrond. Hij staat terecht op grond van feiten. Zoals ieder ander zal u hem beoordelen, en uzelf. U, die hier de staat belichaamt. Als de staat van oordeel is dat zij het recht heeft een mensenleven te vernietigen dan moet u, als haar vertegenwoordiger daarnaar handelen. Laat de staat hem doden dan. Maar als de staat daarentegen, mijn mening deelt, dat het ten allen tijde haar taak is het leven te beschermen, dan geldt dat ook voor deze beklaagde. De tiran, de dictator, de aanvoerder van folteraars, verkrachters en kindermoordenaars, ook hij zal zijn recht op leven beschermd weten. Luister naar de staat in u. Waarop ik zweeg. Irak dankt u nederig voor uw schrandere bijdrage, monsieur Alex, ik beloof u dat uw woorden op ons besluit zullen wegen. Maar wordt het onderhand niet tijd, dat u uw warme bad verlaat, zo u niet tot weke vlokken vlees vervallen wil. De vloer was koud, de handdoek te klein. Poedelnaakt liep ik door de gang. Op zoek naar proper ondergoed.

    06-11-2006, 00:29 Geschreven door Alex Oom  


    04-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Was.



    Zo vlot was ik tevoren,
    zo lees mijn voer,
    zo slurp mij op,
    zo wil mijn weke ik aanhoren,
    tot nu,
    tot op
    dit ogenblik.

    Zo raak,
    zo onverbiddelijk,
    zo schaak en mat,
    zo zinnelijk,
    zo krek gevat,
    zo lief gejat,
    zo dodelijk beminnelijk.

    En nu waar is mijn woordenvloed,
    mijn zinnenstroom,
    mijn prozastorm ?
    Bankroet,
    in toom,
    uit vorm.
    Gij hebt met vuur in mij gewoed.

    04-11-2006, 23:35 Geschreven door Alex Oom  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat ik haat.



    Ik haat het om poezen te verpletteren.Wat zeg ik, poezen ... Zelfs het vooruitzicht van één enkele platte poes gaat me al te ver. Mijn kont weet dat van me. Wij corresponderen dagelijks, mijn kont en ik, meestal in verband met een op handen zijnde stoelgang, maar ook wel eens om over de diepere dingen des levens van gedachten te wisselen, zoals mijn huiver voor het verpletteren, ik noem maar wat. Ik prijs me gelukkig met mijn meegaande kont. Je hebt mensen wiens kont niet voor rede vatbaar is, die zo op gespannen voet leven met hun achterwerk dat zij zich soms genoodzaakt voelen tijdelijk alle diplomatieke banden ermee te verbreken. Zo niet het mijne. Als ik een kwestie aankaart met mijn kont, dan wordt er naar me geluisterd. Neen, over mijn kont kan ik niet klagen. Het kwijt zich vlijtig van zijn taken, hoe nederig die ook mogen zijn. Sinds het bijna-ongeluk staat het me bij in mijn strijd tegen het verpletteren van poezen. In een ideale wereld zou ik nooit gaan zitten. Ik zou me mijn ganse leven staande houden op een veilig plekje terwijl de poezen naar hartelust van het zitmeubilair gebruik zouden kunnen maken, zonder zich door mij in hun bestaan bedreigd te voelen. Mijn pijnlijke rug maant me tot een meer pragmatische houding, een zittende met name. Dit echter niet zonder een voorafgaande visuele inspectie. Ontwaar ik een felien schepsel op het in bezit te nemen oppervlak ? Ook niet onder het kussen ? Ook niet op een plek vanwaar dit wezen zich in de korte tijdspanne lopende van mijn beslissing tot neerzijgen tot het bereiken van de totale neergezegenheid onder mijn kont kan manoeuvreren ? Meer kan ik niet doen. De rest laat ik aan mijn kont over. Het is mijn laatste verdedigingslinie. Bij het minste vermoeden van een poezenvacht stuurt het mij een e-mail: "Stilleggen dat neerzijgen ! Of zag u graag een poes tot moes ? Hoogachtend, Uw toegenegen Kont . Weet u wat ik ook haat ? Ik haat het om poezen te bevriezen.

    04-11-2006, 00:53 Geschreven door Alex Oom  


    02-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De dag van de toekomst.



    Zoals hij daar zat had hij daar de hele dag gezeten. Onder een dekentje. Want dat had hij zo beslist vanmorgen. Hij zou een dagje uittrekken voor denkwerk. Door niks zou hij zich laten afleiden. Door niks behalve koffie zetten, plaspauzes en af en toe een warme hap. Hij zou het allemaal eens keurig op een rijtje zetten, alles wat hem de laatste tijd was overkomen. Veel was dat niet. Zijn leven had het sensatiegehalte van vooroorlogse voorlichtingsfilmpjes. Voor een buitenstaander ! Hijzelf stond bij de minste deining al met een reddingsvest op het dek. En maar zoeken naar een sloep, zeeziek van onzekerheid. Zielig. Speuren naar vastigheid, dat was het devies. Vandaar deze mentale time-out. Hoe zag hij zijn toekomst ? Stap terug. Zag hij een toekomst ? Stap terug. Zag hij überhaupt wel wat ? Ja, zijn ogen functioneerden . Niet uitstekend, twee maal - 2.25, knap bijziend of kippig zoals zijn conditie ook bekend stond. Die term beviel hem wel: kippig. Het had iets verschonend, iets van, excuseert u mij dat het lijkt alsof ik een beetje op de dool ben. Niets van dat alles echter, ik scharrel maar wat. Laat mij ongemoeid in mijn wankele tred en heel misschien verras ik u morgenvroeg met een kakelvers eitje op uw dorpel. Het artefact dat hem van zijn visuele beperking vermocht te bevrijden bewaarde hij in een stijlvol zwart foedraal, voor absolute noodgevallen. Hij zou zijn kippigheid met ere dragen ... Zij die zich met hoenderogen tevreden moeten stellen verdragen geen verre horizonten. Ze graven liever diep in hun verleden. Het geheugen projecteert ragfijn de rijkste panorama's. Neen, dus, voor een visie op de toekomst kon je niet bij hem terecht. Maar vandaag zou daar verandering in komen. Hij had er zelfs een dag voor uitgetrokken ...

    02-11-2006, 23:15 Geschreven door Alex Oom  


    01-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Loop naar de pomp.


    Daar krijg ik dus hoorns van. Reist die Al Gore de halve wereld rond met zijn film, hoe heet hij ook alweer, wacht ik google het even voor u ... "An Inconvenient Truth", ja, nu ik het zie herinner ik het me, komt die Gore ons hier dus een beetje de daver op het lijf jagen met zijn afkalvend poolijs, zijn verwoestijning en zijn kuststeden verzwelgende zeespiegel en dan lees ik dit op teletekst: "Het is nog even wachten op biodiesel." Een armzalige drie procent koolzaadolie roeren ze door het klassieke energiedrankje en ze mogen het al biodiesel noemen. Dat cilinderpapje haalt het kwa versnedenheid van mijn flauwste lijntje cocaïne. En nog lukt het de producenten niet om het op tijd bij de pomp te krijgen. Want vanaf vandaag 1 november mocht dat spul wel verkocht worden aan de dieseltap. U zal er nog weken op mogen wachten. Het enthousiasme spat er van af. Als ik het allemaal goed begrepen heb, dan wordt de biodiesel geïntroduceerd op vrijwillige basis. Vrijheid, blijheid en de chaos voor de milieubewuste consument. Want wie zijn met CO2-schuld belaste geweten wat wil sussen moet zelf op zoek naar het schonere spul. Vijfhonderd duizend groene jongens en meisjes ommetjes rijdend voor het goede doel, dat zal zoden aan de dijk zetten met het oog op het halen van de Kyoto normen. Of is het dat juist wat de industrie wil ? Dat wij allen meer kilometers bollen. Tuurlijk, ik vond die uitspraak van die FEBIAC-man al zo verdacht. "We moeten dringend ons wagenpark vernieuwen. Belgen houden hun auto gemiddeld acht jaar bij en dat is veel te lang", verklaart Peter Gemoets op vrtnieuws.net Waarom verwondert me dat nou niets van een woordvoerder voor de Federatie van de Belgische Auto- en Rijwielindustrie .... De man weet ons ook nog te melden dat de productie van koolzaad voor de biodiesel ..."heel wat nieuwe jobs met zich mee " ... zal brengen. Leuk, mijn beste, alleen, ik dacht het om het milieu ging, toch ? En als die biodiesel zo'n weldaden verricht voor het klimaat, waarom wordt hij dan niet goedkoper verkocht dan het viezere motorsap ? Waarom zou de voorzichtige Belg zijn dure wagen onderwerpen aan het biodieselexperiment als dat hem geen sikkepit oplevert ? Vanwege zijn groene hart ? Sta me toe even te lachen, groen of zo u dat verkiest als een koolzaad telende boer met kiespijn. Tot binnen een paar jaartjes dan maar, dear Al ?

    01-11-2006, 23:46 Geschreven door Alex Oom  


    31-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We blijven thuis met Halloween.


    Zullen we spookje spelen,
    wij getweeën ?
    Of duveltje en heksemie ?
    Knusjes kindjes vierendelen,
    hun kwartjes grillen aan een spie.
    We spinnen garen van hun lokken,
    en naaien tassen van hun longen.
    We rollen rolmops van hun tongen,
    wijl we hun zoete hartjes wokken.

    Ik draai mijn lievelingscd-tjes
    die met die schrille kinderkreetjes,
    en chill gezellig met mijn schatje
    in ons jongbloedbubbelbadje.

    © Alexohm 2006

    31-10-2006, 23:58 Geschreven door Alex Oom  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De veelzijdigheid van wollen hoofdomhulsels.


    Wat mij ooit eens overkwam. Na herhaaldelijk aandringen van mijn naar Zuid-Afrika emigrerende collega stemde ik toe als iets of iemand anders op diens afscheidsdrink te verschijnen. Alzo gebeurde. Ik wurmde mij in een pak. Wacht, het wordt nog pikanter. Want als ik gek doe, dan ken ik geen genade. Ik toog Limburgwaarts, gekostumeerd en met een hoedje. Ja, daar stoven weg, in een brave burgerwagen, vanuit de Zuiderkempen, één man, een stijlrijk textiel smaldeel en een borsalino. Het geheel gaf een enigszins Italiaanse indruk. Dat deed ook Beringen centrum, waar ik die avond werd verwacht. En ik niet alleen zo bleek. Waar een parkeerplaats gevonden ? Een kwartier verstreek. Daar dus. Ik vulde het gat met gretigheid, zwaaide het portier open en stond oog in oog met twee armen der wet die mij hevig gesticulerend op de hoogte brachten van mijn niet gewenstheid. Iets met een op handen zijnd geldtransport, best plausibel, zo pal voor een bankfiliaal. Neemt u even dit beeld voor ogen : Een man in blauw, een bankfiliaal, poen op komst en een imitatie dertiger jaren maffioso compleet met borsalino. Ik stond voor joker, inderdaad, maar prees me tevens gelukkig dat ik had afgezien van mijn eerder voornemen mij als bankovervaller te vermommen. Beter een borsalino dan een zwarte muts in situaties als deze. De borsalino kan uw leven redden, ruim een plaatsje voor hem in uw wagen, vandaag nog. Die muts kan u dan weer uitstekende diensten bewijzen bij het scheren. Daar kwam ik vanmiddag achter toen ik op zoek moest naar een methode om mijn kinbegroeiing te kortwieken zonder m'n schedelspagetti in dit proces te betrekken. Eureka ... zo ontdekte ik het haarinkapselend vermogen van alleszins de 'zwarte' muts, ik wil niet voorbarig gaan veralgemenen. Aanschouwen wij een man met een zwarte muts en een kinnebakkes en wangen behangen met witte vlokken scheerschuim die geeltandig zijn spiegelbeeld toelacht. Ik ben een oude scherende kabouter met kuren , schoot me plots te binnen. Dat was wat mij overkwam vandaag.

    31-10-2006, 11:12 Geschreven door Alex Oom  


    29-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De ontembaarheid van tijd.



    Nog een slok en ik ben bereid. Die slok kan ik gebruiken nu de winter ons van hogerhand is opgelegd. Hoe lang vermag de koude nog uit te blijven eens zij door de ratio wordt gesommeerd. Het zou een feestje moeten zijn, de overschakeling van zomer naar winteruur. Het wordt ons gegund het derde uur te herkansen. De grote wijzer mag een rondje spookrijden of ,voor wie een werkelijk antieke tijdverteller bezit, net niet de wijzerplaat rond. Het daaruit voortspruitende extra uurtje slaap kan mij echter niet verzoenen met het feit dat het donker ons nu voor maanden in zijn greep heeft. Dat extra slaapuur is trouwens een staaltje onversneden volksverlakkerij. Op zondag hebt u sowieso recht op enige luiheid, zelfs zonder winteruurexcuus. Zolang u de elfurenmis maar haalt is er geen vuiltje aan de lucht. Niet alleen ontbreekt het aan de noodzaak van een extra stonde, het is bovendien slechts geleende tijd. U dient de u toevertrouwde zestig minuten keurig te bewaren en ze ongeschonden weer in te leveren bij het begin van de lente. De administratiekosten van deze operatie zijn geheel voor uw rekening. De inning ervan geschiedt in twee termijnen. Het voorschot betaalt u reeds op de avond van levering, als uw lichaam u zo omstreeks elven mededeelt dat het niet wenst te participeren aan uw spelletje tijdrekken. U mag dan al opblijven, uw lijf zoekt het bed op. Het restbedrag mag u bij ingang van de zomertijd ophoesten. Dan wordt u een uur vroeger uit de veren verwacht. In de door mannen gedomineerde politiek zou men spreken van een vestzak broekzak operatie. Het komt er op neer dat u in de zak gezet wordt waar u bij staat. Dat is dus drie keer zak op rij. Dat winteruur kan niet anders dan een mannenuitvinding wezen, al is ook de spreekwoordelijke sigaar uit eigen doos hier van toepassing, een formulering met een opmerkelijk hermafrodiet karakter. Waart hier in mijn bloguniversum een lezeresje rond dat mij een vrouwvriendelijker alternatief aan de hand kan doen ? Ik zal u zeer erkentelijk zijn. Deze blogger moest het vandaag trouwens zonder de extra 3600 seconden stellen. Die had ik namelijk deze nacht al opgesoupeerd. Samen met een stel schattige chatsters, chocola en een charmante Chardonnay. Het was mij een waar genoegen. Dank daarvoor.

    29-10-2006, 23:52 Geschreven door Alex Oom  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Busje brandt zo.



    Twee laaiende bussen, meer relplezier viel er niet te beleven gisteravond in Parijs. En dat was vet sneu voor de zich ter plekke verzamelde persmeute. Aan de media zal het nochtans niet gelegen hebben. Zij hadden de bevolking ruim van te voren al op de hoogte gebracht van de nakende verjaardag. Binnenkort zou het dag op dag een jaar geleden zijn dat er in de voorsteden van Parijs hevige rellen uitbraken die zich later over heel Frankrijk zouden verspreiden. Tienduizenden wagens gingen daarbij in vlammen op; auto's en vuur, een scorend duo in de nieuwswereld. Vandaar wellicht dat er reikhalzend werd uitgekeken naar het aansteken van het eerste verjaardagskaarsje. Na dat ene vlammetje zou het dan wel loslopen met de vuurstorm redeneerde men schijnbaar. Wat een ontgoocheling ! Twee zwartgeblakerde bussen, meer viel er niet te oogsten gisteren. De ontspoorde jeugd stelde zwaar teleur. Wat had u dan gedacht, heren en dames journalisten, een Marokkaan met een klaroen die om klokslag elf uur het ten aanval zou laten schallen over de banlieues van de lichtstad ? De ontspoorde jeugd heeft wel wat beters te doen dan u te bedienen op uw wenken. Ontspoorde jeugd heeft lak aan uw verjaardagskalender. Geen nieuws dus van het Franse front. Alleen, dat staat zo lullig na al die voorbeschouwingen. En daarom vulde men de kranten dan maar met non-nieuws. Van Australië tot Iran, van Bulgarije tot de Verenigde Staten, overal had men het over brandende bussen en hoe onverwacht kalm het toch gebleven was in Frankrijk. Nou, als er lang genoeg over door geluld wordt dan wordt het nog wel wat, vrees ik. Du moment de potentiële busverbrander in de smiezen krijgt dat je voor een vermelding op CNN niets meer behoeft dan een aansteker en een litertje loodvrij weet hij wat hem te doen staat. De pers blijft dus beter nog even op post. Nog is alles niet verloren. Als het nieuws niet vanzelf komt, dan maak je het toch zelf. Echt nieuws laat zich niet zo makkelijk dwingen. Echt nieuws komt meestal onverwacht. Echt nieuws, zoals Pearl Harbour, dat laat zich niet regisseren. Of 9/11, dat herdenken we al jaren, maar wie had er zich in 2001 nou aan verwacht ? U ? O, ik wist niet dat ze nu ook al internet hadden in Guantanamo ?

    29-10-2006, 01:57 Geschreven door Alex Oom  


    27-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koude oorlog.


    We voeren koude oorlog
    jij en ik,
    met stilte en hardhorendheid,
    de tijd verkilt de hunkerstrijd,
    mijn hete adem warmt de wind,
    mijn handen hebben niets om handen,
    jouw lippen pruilen onbemind,
    jouw hart verdort, dreigt te verzanden.

    Om wat ?
    Om niets.
    Om mee te nemen.
    Om diep te vergeten.

    27-10-2006, 23:58 Geschreven door Alex Oom  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Open brief aan Ronald Biegs, Nationaal Voorzitter van WWF-België.


    Geachte heer Biegs,

    Graag zou ik middels dit schrijven uw aandacht vestigen op een ontrustwekkende ontwikkeling op een terrein dat u, naar ik vermoed, bijzonder nauw aan het hart ligt. Het betreft de precaire situatie van de reuzenpanda, de met uitsterven bedreigde diersoort waarvan de beeltenis het logo vormt van uw organisatie. Toen ik vandaag een bezoek bracht aan de lokale grootgrutter, een vestiging van een internationale prijzenklopper wiens naam - voor al die het weten wil - begint met een 'A', ontdekte ik tot mijn verbijstering een wel zeer ongewoon product waarvan u hieronder een fotografische weergave vindt.

    Bewijsstuk 1
    http://www.geocities.com/alex1ohm/Panda001.jpg

    Bewijsstuk 2
    http://www.geocities.com/alex1ohm/Photo003.jpg

    U zal het ongetwijfeld met me eens zijn dat dit toch nooit de bedoeling kan zijn. Wat baat het reservaten op te richten voor de reuzenpanda, welk nut heeft het kweekprogramma's op te zetten voor deze dieren als wij moeten constateren dat zij tegelijkertijd tot basisgrondstof van de alombekende hotdog worden verwerkt. Dit lijkt me dweilen met de kraan open. Bovendien kan u met eigen ogen vaststellen dat het hier om immature exemplaren gaat. Deze dieren hebben dus niet eens de kans gekregen zich voort te planten om zo hun soort van extinctie te vrijwaren. De producent voelt zich kennelijk zo onaantastbaar dat hij het niet eens nodig vindt de herkomst van zijn vlees te verhullen. Weense worstjes / Saucisses Viennoises vermeldt het etiket. Aangezien het leefgebied van de reuzenpanda zich in centraal China situeert ga ik ervan uit dat de dieren die ik vandaag in blik aantrof in gevangenschap worden gekweekt, een praktijk die naar mijn mening enkel kan plaatsvinden met hulp van gespecialiseerde zoölogen. Uitgaande van deze premissen en na enig vorsingswerk kwam ik tot de volgende zeer plausibele kandidaat: Tiergarten Schönbrunn in Wenen. Als u de website van deze zoo raadpleegt (http://www.zoovienna.at) dan zal u in de daar aanwezige 'Tierliste' ook de 'Großer Panda' aantreffen. Ik vraag u daarom met klem na te gaan of de Tiergarten Schönbrunn op één of andere wijze gelieerd is met een kweekprogramma voor reuzenpanda's en zo dit het geval zou zijn een onderzoek in te stellen naar de mogelijke verdwijning van jonge dieren aldaar. Indien u nood zou hebben aan mijn bewijsstukken om een genetische verwantschap aan te tonen tussen de geslachtofferde dieren in blik en de populatie van het Tiergarten Schönbrunn dierenpark dan ben ik graag bereid u deze te laten geworden. Gelieve er echter rekening mee te houden dat de panda slechts houdbaar is tot einde september 2009. Mag ik vertrouwen op een spoedig en doortastend optreden uwentweegs ? Of dien ik het acroniem van uw organisatie voortaan te lezen als Weense Worsten Fabrikant ?

    Dank bij voorbaat,

    Alex

    27-10-2006, 00:01 Geschreven door Alex Oom  


    25-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mamma mia, karamel !


    We schrijven 25 oktober 2006, de dag dat ik de 'karamel' herontdekte. Een wederkennismaking die ruim twee uren in beslag nam. De tijd nodig om een goed gevulde puntzak van die zoetigheden naar binnen te werken. Het was een proces dat gepaard ging met hevig smakkende geluiden en een zuigkracht die kwa intensiteit niet moest onderdoen voor deze van de befaamde Dyson stofzuiger. Wat een zalige beproeving, dit aroma van pure nostalgie. Zo lang al leefden wij gescheiden. Op den duur vervaagt de herinnering, een geval van uit de mond uit het hart, een andere verklaring heb ik er niet voor. Maar nu kwamen we weer samen. De harmonie werd hersteld. Zo heftig was ons wedersmaken dat ik af en toe vergat te ademen, ze plakten innig aan mijn tong, verlijmden zich met mijn verhemelte langzaam smeltend onder mijn liefkozende strelingen. Een complete harem liet zich door mij consumeren. En ik, ik smikkelde de pannen van het dak. En weer, en weer en nog een keer....

    O help, o lieve hemel ! Mijn mond ligt vierkant open. Wat zeg ik, mijn mond voelt aan als het grofste schuurpapier geoogst in een uitzonderlijk schuurpapierjaar. Ik heb te gulzig gezwolgen, te vurig bemind. Mijn gretigheid heeft mij van binnenuit verzengd. Deze hemelpoort staat in lichtelaaie. Geen natte kussen die deze vlammen kunnen blussen. Geen frisse hinden die mijn tong kunnen verbinden. Geen twaalf ijsgekoelde elfen met stukadoorervaring om mijn plafonnetje te plaasteren. Dit wordt lijden. Lijden na de lust, aangebrand maar ongeblust. Niets sust dit heidenkind als bloedrood nat, een zalvend bad en dan een bed. Welterusten !

    25-10-2006, 23:04 Geschreven door Alex Oom  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fiets !



    Wij Belgen zouden drie planeten nodig hebben. Dat las ik zojuist op Vrtnieuws.net. Tja, wie ben ik om het oordeel van het Wereldnatuurfonds in twijfel te trekken . Het zij zo, ik zal mij niet verzetten. Alleen ... zullen mijn mede-Belgen wel genoegen nemen met die andere twee ? Dat ik sinds jaar en dag op een eigen vreemdsoortige planeet vertoef, dat had u vast al langer in de smiezen. In tegenstelling tot wat velen onder u wellicht veronderstellen heeft deze staat van goedaardige deviantie niks van doen met een hang naar hallucinogene middelen mijnentweegs. 't Is al puur natuur en neen, ik laat het niet weghalen, zelfs al kreeg ik dispensatie van Benedictus de Zestiende in persoon. Het zit er en het blijft. En u blijft welgekomen, zolang u maar niet verwacht dat mijn chaos zich ooit tot organisatie zal ontwikkelen. De wanorde zwaait de plak, in en op mijn bol. Benader mij dus met de vereiste dosis gekte, spreek een taal die ik begrijp. Dat organiseren doet u maar in uw eigen universum. Organiseer u een ozongat, een broeikaseffect, een walvissenbloedbad, een nucleaire holocaust. Doe vooral wat u niet laten kunt, maar blijf a.u.b. met uw tentakels van mijn schone blauwe knikker. Ik zal hem voor u bewaren. Een reservebal voor het geval uw globe het zou begeven. Een lek, een knal, kwaad opzet, je kan maar beter op zeker spelen als je ziet hoe daar tegenaan geschopt wordt. Geen reden tot paniek, u kan uw sloopwerk rustig continueren, uw toekomst is verzekerd. Als uw longen het niet meer houden of het water tot aan uw lippen reikt , als de bequerels u om de oren vliegen of uw spermakwaliteit u in verlegenheid brengt, u weet mij wonen. Komt u wel met de fiets ?

    25-10-2006, 00:43 Geschreven door Alex Oom  


    24-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Met mij gaat het beter !
    En terwijl ik mij ontiegelijk druk maakte om mijn hikkende compjoeter hield de wereld zijn draaiing keurig vol. Met de gebruikelijke gevolgen: Geboorte, dood en alles wat daartussen ligt. Voornamelijk ellende heb ik telkens weer de indruk. Zoals die compjoeter van mij die zich als vanouds niet naar mijn wensen wilde plooien. Mijn eigen dikke schuld, ik had het rekenbeest danig van zijn à propos gebracht met mijn gemorrel aan zijn resolutie. Mij zouden ze het ook niet moeten flikken. De eerste die met zijn fikken aan mijn resolutie komt krijgt royaal mijn wijsvinger op bezoek, ter hoogte van zijn oogbal, inderdaad, à la façon de Laurel et Hardy, alleen zal deze blogger er voor waken tijdig opzij te springen als er retributie dreigt. Mezelve kennende had ik dus beter moeten weten: Touche pas à ma résolution, ook bij compjoeters ligt zulks gevoelig. De monitor ging pardoes op zwart en als betrof het yin en yang, stak de would-be compjoeteroloog in mij dreigend de kop op. Je kan tegenwoordig geen alpencol meer beklimmen of verscholen achter een verschroeiende haarspeldbocht ligt wel een heerschap op de loer, een vent met een hamer en slechte bedoelingen te over. Hij verkoopt je een moker op je hersenpan waar je bij rijdt ... en daarna ligt. Welnu, ze zouden beter wat diversifiëren, die mannen met hamers. Ik zou er best eentje stand-by willen, in te zetten tijdens onverkwikkelijke opflakkeringen van mijn compjoeterologische driften. God bespare mij een terugval. Wat een geluk dat er nog schrijnender ellende bestaat, relationeel drijfzand, scheepsrampen, regionale oorlogen, daar kan een nukkig mens zich aan verwarmen.Kijk die daar eens, zij drinkt omdat haar vent haar bedriegt. Jawel, met die schippersvrouw die haar man verloor op zee ... Ach, haar kan ik niks verwijten, zo alleen achterblijven als vluchtelinge, dat moet hard zijn. Wist je dat ze haar voltallige familie hebben geëxecuteerd in Albanistan ? Zulke verhalen nopen tot nadenken. En tot af en toe gelukkig zijn met het schaamrood op de wangen.

    24-10-2006, 00:46 Geschreven door Alex Oom  


    Archief per week
  • 05/03-11/03 2012
  • 31/10-06/11 2011
  • 06/09-12/09 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 02/11-08/11 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 01/12-07/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 28/07-03/08 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 09/06-15/06 2008
  • 12/05-18/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 03/03-09/03 2008
  • 25/02-02/03 2008
  • 14/01-20/01 2008
  • 01/01-07/01 2007
  • 24/12-30/12 2007
  • 10/12-16/12 2007
  • 26/11-02/12 2007
  • 05/11-11/11 2007
  • 29/10-04/11 2007
  • 22/10-28/10 2007
  • 15/10-21/10 2007
  • 10/09-16/09 2007
  • 03/09-09/09 2007
  • 27/08-02/09 2007
  • 20/08-26/08 2007
  • 13/08-19/08 2007
  • 06/08-12/08 2007
  • 30/07-05/08 2007
  • 23/07-29/07 2007
  • 16/07-22/07 2007
  • 09/07-15/07 2007
  • 02/07-08/07 2007
  • 25/06-01/07 2007
  • 18/06-24/06 2007
  • 11/06-17/06 2007
  • 04/06-10/06 2007
  • 28/05-03/06 2007
  • 21/05-27/05 2007
  • 14/05-20/05 2007
  • 07/05-13/05 2007
  • 30/04-06/05 2007
  • 23/04-29/04 2007
  • 16/04-22/04 2007
  • 09/04-15/04 2007
  • 02/04-08/04 2007
  • 26/03-01/04 2007
  • 19/03-25/03 2007
  • 12/03-18/03 2007
  • 05/03-11/03 2007
  • 26/02-04/03 2007
  • 19/02-25/02 2007
  • 12/02-18/02 2007
  • 05/02-11/02 2007
  • 29/01-04/02 2007
  • 22/01-28/01 2007
  • 15/01-21/01 2007
  • 08/01-14/01 2007
  • 01/01-07/01 2007
  • 25/12-31/12 2006
  • 18/12-24/12 2006
  • 11/12-17/12 2006
  • 04/12-10/12 2006
  • 27/11-03/12 2006
  • 20/11-26/11 2006
  • 13/11-19/11 2006
  • 06/11-12/11 2006
  • 30/10-05/11 2006
  • 23/10-29/10 2006
  • 16/10-22/10 2006
  • 09/10-15/10 2006
  • 02/10-08/10 2006
  • 25/09-01/10 2006
  • 18/09-24/09 2006
  • 11/09-17/09 2006
  • 04/09-10/09 2006
  • 28/08-03/09 2006
  • 21/08-27/08 2006
  • 14/08-20/08 2006
  • 07/08-13/08 2006
  • 31/07-06/08 2006
  • 24/07-30/07 2006
  • 17/07-23/07 2006
  • 10/07-16/07 2006
  • 03/07-09/07 2006
  • 26/06-02/07 2006
  • 19/06-25/06 2006
  • 12/06-18/06 2006
  • 05/06-11/06 2006
  • 29/05-04/06 2006
  • 22/05-28/05 2006
  • 15/05-21/05 2006
  • 08/05-14/05 2006
  • 01/05-07/05 2006
  • 24/04-30/04 2006
  • 17/04-23/04 2006
  • 10/04-16/04 2006
  • 03/04-09/04 2006
  • 27/03-02/04 2006
  • 20/03-26/03 2006
  • 13/03-19/03 2006
  • 06/03-12/03 2006
  • 27/02-05/03 2006
  • 20/02-26/02 2006
  • 13/02-19/02 2006
  • 06/02-12/02 2006
  • 30/01-05/02 2006
  • 23/01-29/01 2006
  • 16/01-22/01 2006
  • 09/01-15/01 2006
  • 02/01-08/01 2006
  • 25/12-31/12 2006
  • 19/12-25/12 2005
  • 12/12-18/12 2005
  • 05/12-11/12 2005
  • 28/11-04/12 2005
  • 21/11-27/11 2005
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs